werden overgebraoht, la J.L Maandag ver gaan. Een vliegtuig heeft tot duiver den eersten machinist en twee matrozen ge red. De plek van de ramp wordt nu afge zocht door torpedobootjagers, die zoeken naar mogelijke overlevenden. JAP AH. Japan en het duikboot em-vraa ga tuk. Tokio, 20 November. Het ministerie heeft een voorloopige bespreking gehou den over de mogelijkheid eener afschaf fing van de duikbootèn. Ofschoon de Japansche ministers daar wel sympathie voor voelen, denken zij toch, dat een afschaffing onmogelijk is, tenzij alie mogendheden meegaan. En die eensgezindheid achten zij onwaarschijn lijk. ENGELAND. Koningin Alexandra overleden. Londen, 20 Nov. Koningin' Alexandra is hedenmiddag hallzes zalf en kalm ont slapen. De koning, de koningin, de konin gin van Noorwegen, prins Henry en an dere leden der koninklijke familie waren aan het sterfbed aanwezig. De prins van Wales en de hertog van York arriveer den te laat, daar hun trein door den mist vertraagd was. In alle kringen is het bericht van het overleden der koningin-moeder met droef heid ontvangen. Aiextuidra van Engeland werd 1 Dec, 18*4 geboren ais dochter van Chriatiaan IX van Denemarken. In 1868 huwde zfj met den toenmaligen prins van Wales, later Edward VII, en zeiden is een vreemdelinge er in geslaagd zoo snel en volkomen de harten der En- gelschen te winnen. Haar tweede zoon (de oudste was in 1892 gestorven), is de thans regeerende koning (ieorge V. Sedert den dood van Koning Edward (1910) woonde koningin Alexandra op het kasteel San- dringham in Norfolk. Een cycloon in het Zalden van Brltsch-Indlë. Achthonderd slachtoffers. Londen, 20 Nov. BIJ een cycloon in het Zuidelijk deel van Britsch-Indië zijn 800 mensohen gedood. De materieele schade wordt op 100.000 p.st. geschat. Te Bom- bay zijn berichten ontvangen dat talrijke wrakken op zee ronddrijven. l)e mist ln Engeland. Manchester en Birmingham hebben gis teren van den zwaarsten mist sedert 1920 te verduren gehad. Het verkeer heeft er vrijwel stilgestaan. Een goederentrein is bij Winsbank, 5 K.M. voor Sheffield, op een lokaaltrein geloopen, waarbij 6 pas sagiers licht en 8 zwaar gewond werden. Te Birmingham werd in den namiddag het vertrek van 20 sneltreinen naar Noord en Zuid verboden en het verkeer op de lokaalspoorwegen moest met een snelheid van 16 K.M. per uur gaan. Het zinken van de M L Een verzalm de oorzaak? Londen, 20 Nov. De „Evening Standard" publiceerde heden in eea vroege uitgave een uiteenzetting omtrent de waarschijn lijke oorzaak van het ongeval met de M 1. In een latere editie nam het blad een te- Senspraak van de Admiraliteit op, zonder at blijkt of het eerate bericht op een in discretie, dan wel op inderdaad onjuiste inlichtingen berustte. In bedoelde mededeelingen werd ge zegd, dat de onderzeeër juist op de plaats gezonken is waar hij volgens de voor de manoeuvre ontvangen orders moest dui ken. Onder die omstandigheden acht de deskundige, van wien het blad zijn inlich tingen heeft, het ongeval alleen verklaar baar door aan te nemen, dat bij het dui ken een der openingen van het vaartuig niet tijdig waa gefloten. (HbL) Een roestvrij staal. Dr. W. H. Hadfield, dlreoteur van een onderzoekslaboratorium te Sheffield heeft bekend gemaakt dat thans een roeitvrl; staal aan de markt is dat in zijn eigen deling geeft, terwijl hij haar om die reden xeits ais zijn lievelingsoord gaat beschou wen. Het is dan ook niet te verwonderen, dat mannen van naam bijzonder veel van du plekje grond hielden, het hdbben bezon gen en mei gedichten vereerd. bicken* hield zeer veel van dit plekje aarde en water en men gelooft, dat zijn be roemde roman „Litile-Dorrit", tijdens zijn verblijf te Folkestone is geschreven gewor den. Hij is in extase over de plaats in zijn „Householdi-Words", en een opstel hierin, „I'avilionstone" beschrijft zijn verrukking, Tua ktray was eveneens een trouwe be zoeker en een groot minnaar dezer natuur, Kuskin, die ziJi zoo gaarne in zijn beschou wingen uit over de prachtige zonsondergan gen een der sihoonste schouwspelen aan d«. natuurs.hoone, rijke Engelsche zuidkust woonde zeer langen tjjd in de nabijheid te Folkeatone, n.1. te Sandgate. Trouwens onze dichier-zanger Spienhoff heeft er me nig vers o^er gedicht en ziin beschouwingen erover getuigen alle van de grootste waar deering en lof. Men ziet dus: Folkestone is geen gewone door de drukte naar voren gebrachte bad plaats, het blijft zijn voornaamheid behou den en men kan er genieten van de natuur en de schilderachtige aspecten van het land en de zee, zonder dat het mendaine gedoe hierop maar eenigen invloed heeft kunnen ui .oefenen. De nieuwe stad, waarin zich het badleven concentreert, is ruim en breed aangelegd. Men kent er rust en ruimte en wil men menschen om zich heen, die vindt men er ook. Went telken jare komen hon derdduizenden van alle nationaliteiten er zich verpoozen. Men hoort er alle talen spreken. Nederlandsch', Fransch, Engelsch, l.nllaans h, de/* talen klinken steeds door tot den bezoeker. Alle takken van sport worden er beoefend en wanneer de bezoe kers willen genieten ven de wijde verge- schappen geheel afwijkt van het chroom staal en dat zoowel in kouden ala ln war men toestand kan worden bewerkt. Het ia volkomen resistent tegen de Inwerking van zeewater, salpeterzuur en planten zuren. AUSTRALIË. Deportatie van de lelden der zeemans- ataklng gelast De regeering van het Australische ge- meenebest heeft de deportatie gelast van Walsh en Johansen, de twee voornaam ste leiders van de „wilde" zeemansstaking. Zij zijn in verzekerde bewaring, in af wachting van hun uitzetting. DUIT8CHLAND. DE OVEREENKOMSTEN VAN LOC ARNO. Dnltschlands houding. Berlijn, 20 Nov. Rijkskanselier dr. Lu ther heeft vandaag de leiders van alle politieke partijen met uitzondering alleen van de Völkischen en de communisten ontvangen, teneinde de parlementaire be handeling van Üe verdragen van Locarno met hen te bespreken. Aan vertegenwoordigers van de sociaal democratische partij deelde dr. Luther mede, dat het geheele kabinet, onmid dellijk Da de onderteekening van hot ver drag te Londen zal aftreden, teneinde den weg te effenen voor de vorming van een nieuwe regeering. Dit besluit van het rijkskabinet maakt het den sociaal-demo craten mogelijk vóór Locarno te steanmen en zal zonder twijfel ook het totstandko men van de groote ooaldtie in aanzien lijke mate vergemakkelijken, daar de so ciaal-democraten reeds vroeger verklaard hadden, dat zij onder geen voorwaarde deed wilden uitmaken van een regeering onder het kanselierschap van dr. Luther. Treedt nu Luther af, dan vervalt daar mede een van de grootste bezwaren van de sociaal-democraten tegen de groote ooaflitia. De socialistische rijksdagfractie heeft, nadat zij kennis had gekregen van de mededeeling va« den rijkskanselier, be sloten in den rijksdag vóór de verdragen te stemmen. Ook de fractie van de Duitsche Volks partij heeft hiertoe na een rede van dr. Stresemann met algemeene stemmen be sloten Daar het geen twijfel lijdt, dat de frac tie van het Centrum, de democraten en de Beiersche Volkspartij eveneens zullen besluiten de onderteekening van de ver dragen goed te keuren, staat het reeds he denavond vast, dat er Maandag een vol doende meerderheid in den rijksdag vóór Locarno zal zijn. De ontwapening. Over de regeling van de nog hangende kwesties Inzake de ontwapening ver neemt de Vorwfirta: Op het stuk van het opperbevel der rijksweerbaarheid heeft Duitsohland zich bereid verklaard reke ning te houden met het standpunt van den Gezantenraad. Het rechtstreeksohe opperbevel van generaal v. Seeckt wordt opgeheven. De Sohupo- agenten zullen voortaan niet voor 12 jaar dooh voor het leven wor den aangesteld. De huidige Sohupo-offl- cieren blijven hun militairen titel behou' den dooh nicuw-aangestelde krijgen bur gerlijke titels. De gekazerneerde Sohupo zal 86.000 man bedragen. fBen ridderlijk gebaar. De Engeleohe en Amerikaapeohe vlieg- offloleren hebben door de te Berlijn aan wezige Engelaohe en Amerlkaansohe of ficieren een groote krans laten leggen op de lijkbaar van den Dultachen oorloge- vlieger v. Rilchthofen, De krans waa voor zien van een lint met het opaohrlft: „Aan onaen tegenatander, muur niet minder on zen kameraad". GEMENGD NIEUWS. Beroofstera veroordeeld. Vier Jaar tegen leder geëlscht De rechtbank te Amsterdam hield zich Vrijdag den geheelen dag bezig met de behandeling van een beroovingszaak. Twee der beruchtste vrouwen uit don ker Amsterdam, de 27-jarige Johanna K. en de 81-jarige Maria R., stonden terecht. Beide vrouwen worden verdacht, zich aan ongeveer zestig beroovingen te heb ben whuldig gemaakt. Op 21 April j.1. hadden de vrouwen in e»*n berucht hotel >p di-n Klcveniersburgwal 121, nen koop man i/it Gröningen van 1200 beroofd. Deze s aak werd met g -sloten deuren behandeld. Een twintigtal getuigen was door het O.M. gedagvaard. De officier, mr. Van Lier, «lachte tegen ieder vier jaren gevangenisstraf. De verdediger, mr. M. Brück en mr. Fr. Pauwels, pleitten vrijspraak. (Tel.) zichten over de ree, dan vlijen zij zich neder in de kiezel, waarop men even zacht kan als in Holland in het mulle zand. De door het water van eb en vloed rond-gesle- pen kiezel wijkt gemakkelijk naar alle kan ten uit, én men kan zich er uren gemakke lijk op bewegen, zonder ook maar den min sten lazt ervan te ondervinden Wilt ge echter Vlieten van het wijde uitzicht, dat het Kanaal biedt, dan moet ge het strand verlaten en U bewegen langs het pad, dat is uitgehouwen in de rotsen, liet „Zig-zag-pad", naar den1 boulevard, de „Leas". Deze wandelweg voor de bezoekers en vreemdelingen ligt 70 meter boven den zee spiegel. Hij is ook te bereiken door de hy draulisch voortbewogen tram, die van het strand steil tegen de rots op zich naar bo ven beweegt. Breed en grootsch ligt deze boulevard daar, aan zijn rechterzijde be bouwd met de fraaiste villa's en zijn schit terende hótels, die aMe comfort van de groote wereWhótels bezitten. Het verkeer kan er zich gemakkelijk op voortbewegen, daar er naast de autowegen breede voet paden zijn en er in het midden zich heer lijke zachte grasvelden bevinden van malich Engelsch gras waar men op loopen mag! Zoo kan men dan ook ongestoord genieten van het groot sche gelicht, dat men vandaar uit aanschouwen kan. Bij helder weer is de kust van Frankrijk duidelijk zichtbaar, somtijds is het moge lijk, dat men met het bloote oog de kathe draal van Boulogne kan aanschouwen. Rechts en links om U heen liggen' de plaat sen van de Engelsche kust en ontwaart gij er Dungvness met zijn bekenden vuurtoren en levi-r' IJ de wijde blik, die men er heeft >>uk t-tii gezichtsveld tot de Shakeipeares Cliff en de pier van Dover. Maar de zee zelve, daar li het te un- Nleuwe Uitgave. Verschenen bij Gebr. Kluitman te Alk maar: „Mies Demming", door E. Belin- fanteBelinfante, met illustraties en band- teekening van W. Heskes. De heldin is evenals Lilian in een vroeger verschenen boek van diezelfde schrijfster een heel be gaafd meisje, ditmaal niet op muzikaal, doch op litterair gebied, zóó, dat zelts aan het eind van het verhaal Mies' eerste roman is uitgegeven. Gelukkig bezit Mies be-, halve haar talent, nog wel andere goede eigenschappen. Ze is eenvpu>dig, goedhartig en heel vroolijk. Door haar zonnigheid helpt ze haar vader over een ernstige ze nuwoverspanning heen, wat haar angstige, tobuerige moeder niet kon bereiken. De prettige geest in den huize Demming, die jaren lang geledpfci had onder vaders lastige humeur een gevolg van zijn overver moeidheid keert daardoor terug en vormt, naast het persoontje van Mies, een groo.e aan.rekkingskracht op Vers.raeten, den principaal van Demming. Het slot voert tot cie verloving van Mies met Verstraeten. Hei boek bevat een reeks van aardige, vlot ges hreven tafreeltjes uit Mies' kan toortijd, uit den omgang met vriendinnen, uit haar leven thuis, enz. Een enkele ifiaal is de schrijfster niet vrij te pleiten van eenige overdrijving. Dat Mies haar moeder hardnekkig de Pier afkorting van het nog aardiger pieremegoggel noemt, kan er nog mee door, maar dat een zoo degelijk, ontwikkeld mensch als Verstraeten dien bij naam wel „warm" vindt klinken, lijkt ons wat al te kras. Dit neemt niet weg, dat dit prettig en vlot geschreven boek zijn weg wel zal vinden. De illustraties van Heskes zijn over het algerheen mooi en elegant, een enkele maal wat houterig. De kop van den uitgever Denijs ook in de bandteekening is goed. De leeftijd 1216 jaar lijkt ona een paar jaar te laag gèsteld. De prijs van het in keurigen prachtband gebonden boek bedraagt f 3.90. Ingenaaid f 2. JULIANADORP. Donderdagavond vergaderde het bestuur van „V.Z.O.S." in het lokaal van dien heer H. VeuL Na de gewone plichtplegingen des voorzitters, lezing der notulen, kennisne ming van eenige ingekomen stukken, enz., werden de wijzigingen in het nieuwe regle ment 'nog eens nagezien en besloten een exemplaar op te zenden aan het hoofdbe stuur ter goedkeuring. Verder werden een zestal klassen vastgesteld, waaruit de leden de eerstkomende dagen een keuze rullen kunnen doen om zich volgens de nieuwe bepalingen te nerzekeren. De ie klasse werd bepaald op f 18, de 2e op 15, de ie op f 12.50, de 4e op f 10, de 5e op 7.50 en de 6e klasse op f 6.per week aan uitkeer ing. Om nu de leden zoo spoe dig mogelijk ingeschreven te krijgen, zal hiervoor .door het bestuur huisbezoek ge daan worden en werden bereids daarvoor een vijftal commissies samgesteld, die ieder schouwen beeld nog meer imposant. Want altijd is deze doorvaart van de Noordzee naar den Atlantischen Oceaan vol afwisse ling door de schepen, die haar bevaren. Visscheribooten gelijken op waterinsecten zoo klein, met haar donkerbruine of lichtgele zeilen, sombere vrachtbooten, blinkende mailbooten op thuis- of uitvaart; soms ook wel een oorlogsschip, een kruiser of ander soort oorlogsbodem, een enkele maal ook nog wel een prachtig zeilschip, waarvan alle zeilen bol staan door de straffe bries en als brillanten glanzen in 'de zon. En over dat schouwspel van die drukke vaart Van land naar land, van werelddeel naar werelddeel, wordt het gedoe van menschen zoo klein vanaf de plaats.waar men staat, dat de wisseling van het licht, de eeuwige zang der zee, nu eens zachter, dan weder luider, U in verrukking brengen over de heerlijke schepping van de natuur. Het oude Folkestone, gelegen ten noor den van de buitenhaven en de badplaats, is om zijn schilderachtige plekjes zeer ze ker meer dan één bezoek waard. De nauwe straatjes met hunne oude huisjes en trapjes geven een artistieken aanblik. In dezé op en neer gaande smalle straatjes woonden in die kleine huisjes vroeger de smokke laars en konden gemakkelijk achter de deu ren hun buit verbergen, zij vormden de be volking van de plaats. De vistcherij. die voor nog kort een bloeiend bedrijf was, is aan het kwijnen. De vloot telt nog slechts een 30-tal schepen. Toch levert juist deze haven met ziin vloot een pittoresken aanblik, want als bij laag water de scheepjes op het droge komen en door elkander komen ie liggen, zich met hunne donkere kleur schen> afleekenen tegen het lichtgrauwe zeeiüjk. levert dit voor den schilder menige impreesie, weer-1 een gedeelte van onze zeer ver uit elkander wonende leden zullen bezoeken, gpi alzoo het grootst mogelijke succes te kunnen boe ken voor de getroffen nieuwe regeling. Op den derden September van dit jaar werd door den heer P. L., woonachtig in het Koegras, een flesch gevonden op het Noordzeestrand. Deze flesch was op 21 Augustus daaraan voorafgaande in zee ge worpen door een Mr. Takelson, die aan boord van een stoomboot op reis was van Zweden naar Engeland. De in de flesch ge deponeerde briefkaart bevatte het verzoek, om deze aan het opgegeven adres retour te zenden met vermelding waar en 00 welk tijdsMp de flesch gevonden was. De heer L. heeft aan dit verzoek voldaan en 'werd dezer dagen door genoemden heer bedankt per brief voor de betoonde belangstelling be treffende het opzenden der briefkaart. Een Engelsch blad schreef hierover nog het vol gende:: Toen mijnheer en mevrouw T. N. Ta kelson op hun reis waren van Zweden naar Engeland op de Zweedsche boot „Tutle Torkei", schreef hij een boodschap op een briefkaart, zijn naam en dié van het schip opgevende, terwijl hij vroeg aan degeen, die de briefkaart vcna, deze aan hem terug te sturen. Hij deed de boodschap in een flesch, die hij verzegelde en wierp hem in de Noordzee op 21 Augustus. Op Maandag ontving hij de briefkaart in een enveloppe, de vinder was Pieter Landman, uit Koegras, Noord-Holland, die hem uit de zee haalde op den derden Sep tember. Het verheugde hem zijn briefkaart weer te krijgen en hij schreef den" vinder een aardigen brief, waarin hij hem bedankte voor de belangstelling, die hij stelde in het wederkeeren van de boodschap. Het verbouwen van het perceel Lange- vliet no. 29 tot vergaderlokaal is opgedra gen aan den aannemer J. de Graaf alhier. |De aftakking van de hoofdbuis der waterleiding, liggende langs de Callants- oogervaart, ten behoeve van [de water voorziening te Anna Paulowna, is voor eenige dagen geleden gereed gekomen. Naar ons werd medegedeeld, zal er hier binnenkort een lezing met licht beelden gehouden worden, betrekking hebbende op het gebruik van electrischen stroom en alle mogelijke branches. Een en ander zal uitgaan van het P. E. N. 1 Aanstaande Zondagmorgen zal er alhier na de godsdienstoefening in het kerk gebouw een" verkiezing plaats hebben voor vier notabelen. Drie wegens perio dieke aftreding en een wegens benoeming tot kerkvoogd. Men zie ook hiervoor de advertentie in dit nummer. TEXEL. Deze week werden van hier verzonden 61 varkens, 8 koeien, 4 biggen, 8 kalveren, 8 paarden, 1 veulen, 18 achapen. Burgerlijke stand van Texel ANNA PAULOWNA. De ouderavond, Donderdag 19'Nov., ln school I gehouden was, ln tegenstelling van hetgeen men maar al te dikwijls bij zulke avonden ziet, ongewoon flink be zocht Meer dan 60 ouders van achool- Saande kipderen tooh waren aanwezig, ie voorzitter der oudercommissie, de heer V. Kaan, sprak dan ook zijn vreugde over die flinke opkomst uit. Immers, ouders en onderwijzers beoogden hetzelf de doel, de opvoeding der kinderen en daarom waa net zoo nuttig en noodlg, door reed» vele schilderijen tot wording zijn gekomen. Het verschil yn eb en vloed1 is hier zeer groot. De buitenhaven, waar de groote boo ten aanleggen, is eveneens steeds vol afwis seling, er heerscht altijd een woelige drukte van passagiers, van den trein worden de koffers overgeladen op de boot, automo bielen hangen aan groote hijschkranen om mede de rei» te maken naar Frankrijk, Ne derland of eenig ander land der wereld. De groote straten, waaraan de vele den toerist tot koopen uitlokkende étalages van win kels gelegen zijn, veraangenamen ook zeer het verblijf. Zoo blijven velen, die niet ge haast zijn, hier dagen genieten om ook van uit deze plaats den mooien omtrek te kun nen bezoeken, in deze heerlijke omgeving met zijn gezonde, versterkende lucht. De „Warren", gelegen in de nabijheid van Folkestone, oolc wel het „Klein Zwit serland" genoemd, zijn ten zeerste tot een bezoek aan te bevelea Dit schilderachtige Sebied is gevormdi door verzakkipgen van e krijtrotsen, die langzaam door de zee ondermijnd zijn geworden. Groote massa's zijn naar beneden gezakt" om weldra be groeid met gras en struiken dit poëtische oord te vormen. Voor de geologen, botanici, een uitstekende en uitgelezen plek voor hunne studie, want men vindt er merk- waardige fossiele planten en insecten, waarvan een rijke verzameling in het mu seum van Folkestone aanwezig is. In 1915 heeft de laatste verzakking plaats gehad, duizenden tonnen aarde stortte toen naar beneden. Dat Folkestone reed'» uit den puden tijd dateert, bevestigen de opgravin gen, waarbij uit de tijden der Romeinen dateerende fundeeringen gevondlen werden, in den omtrek van de Warren gelegen. Ook heeft het zich moeten verdedigen tegen oorlogen en de oude „Martelle- dat dezer, althans een paar malen per jaar voeling met elkander hielden. Daarna werd de leiding overgedragen aan het hoofd der school,; den heer A. Kramer, die allereerst den secretaris der school commissie, den heer O. Keijzer verzocht, de notulen der vorige bijeenkomst te lezen. Ze werden onveranderd goedge keurd De heer Kramer herinnerde er daarop aan, dat de bedoeling der ouderavonden in geen geval was, dat zij een klachten bureau houden. Ouders die meenden, klachten te moeten inbrengen, konden dit doen bij het hoofd der.school. Vervolgens werden eenige mededeeljn* gen gedaan. Allereerst omtrent het ver kregen verplichte 7de leerjaar. Met 16 leerlingen begonnen, waren er 3 naar inrichtingen voor Middelbaar onderwijs gegaan, terwijl 1 naar .elders was ver trokken, zoodat thans de cursus met 12 leerlingen werd voortgezet. De proeve, in het le, 6e en 7e leerjaar .met handen arbeid genomen, was een sudces gebleken, zoodat gepoogd zou worden, dit leervak op de geheele school door te voeren. Wat de school zelf betreft, deze had zulk een enorme verandering ondergaan dat zij thans, dank zij de royaliteit van het Ge meentebestuur, er niet alleen prachtig uitzag, maar tevens tot de best ingerichte scholen van de geheele inspectie behoorde. Daarop werd, als punt 1 van het pro gramma, een te houden Sint Nicolaasfeest voor alle kinderen van school I besproken. Daarvoor was echter de school te klein, waarom de heer Jonker gratis zijn groote zaal had aangeboden. Oqk de Sint zelf had zich met zijn zwarten knecht leeds ter beschikking gesteld en zou per auto van den trein gehaald worden. Evenwel, Sinterklaas was door de vele reeds door ham gedane inkoopen momenteel wellicht wat court d'argent, waarom lijsten zullen aangeboden worden, natuurlijk binneu den kring van het schoolgebied. Hierna gaf de. heer Kramer eenige „Wenken omtrent gezondheid en reinheid der kinderen", waarbij besproken wordt de taak van het Gemeentebestuur,-' de taak der onderwijzers en de taak der ouders in dezen. Uiteen wordt gezet van hoeveel belang het zou zijn als aan den schoolarts werd opgedragen, om de kin deren die op school zullen komen vooraf te onderzoeken, zooals te Helder geschiedt. Daarna komen de meest voorkomende kinderziekten ter eprake en wat gedaan kan worden om deze te bestrijden of te voorkomen. De heer Adolfs zet daarop uitvoerig de opvoerende waarde, die klei-arbeid hebben kan uiteen en laat vervolgens de zichtbare resultaten zien, die in het bovengenoemde pnoeftijdperk in de le, 6e en 7e klas reeds zijn verkregen. Na de rondvraag sluit de heer V. Kaan de bijeenkomst met een woord van dank aan de heeren Kramer en Adolfs voor den leerzamen en hoogst nuttigen avond. In de pauze kregen de ouders gelegen heid, zich met het onderwijzend personeel over hun kinderen te onderhouden. BRIEVEN op ADVERTENTIÊN torens", uit den Napoleontischen tijd over gebleven die toen als kustverdediging dienst deden ziin heden een sieraad op de hooge rotsen. De oorlog 19141918 heeft de st^d ook geteisterd en een vlieger aanval der Duitscner» heeft zijn reliquieën achtergelaten door eenige winkels in da drukste straten door bommen getroffen van hun étalages te berooven en waarvan nu alleen no^ de onderstukken zijn blijven bestaan, welke niet meer opgebouwd zullen worden. Van Folkestone, het schilderachtige land van Kent, met zijn dalen en rijke, malsche landschappen te bezoeken, waarin gelegen zijn de historische stadjes, kasteelen, par ken en fraaie doe* groote boomen omgeven lommerrijke wegen, kan per autocar voor een paar shillings (60 cent) geschieden. Deze cars hebben allen hun standplaats op de marine-parade te Folkestone. Naast de zeer goede treinverbindingen kan men zelfs Londen dwars door het landschap van Kent per auto cars bereiken, die, door de oude steden rijden en den bezoeker een prachtï- gen indruk geven van dit mooie heuvelach tige gewest. Is het dan ook wonder, dat de dichter- zanger Speenhoff in dit droomen-land zoo in extase kwam, dat hij het bezong, en zijn gevoel uitdrukte met de woorden: ....„In Folkestone week-end houdend; Naar de Pier en op het strand, Overschoone wandelingen, Door het mooie heuvelland, Driemaal vier-en-twintig uren Eens wat anders zien en doen, Even over met de „Zeeland" In het komend reisseizoenl" Baarn. A. G. van Agtmaal. vaa 14 tot en met 20 November 1925. GEBOREN: Roelof, x.v. Aldert van Hool- werff en Maria Kok; Aaltje, d. v. Cornelia Koopman en Aaltje de Jager. ONDERTROUWD: Pieter Roeper en He- lena Caterina Reuvera. GETROUWD: Aart Corneli» Prinaze en Albertdina de Wijn. OVERLEDEN: Gerberdina Anna Kuijper, 83 jaar, weduwe van Arnoud Pieter Koorn. GEVONDEN: 1 rijwielplaatje, 1 zakmea, i motorhandachoen, 1 sleutel. Meermalen komt hst voor dat wij brlovon ontvangen, geadressaerd aan da „Haldorscha Courant", dia bij opanlng betrekking blijken ta hebban op aan In ana blad geplaatata advertentie. Man heeft ar dan nlat aangadaeht bat nummer van dn advartantln op dn nnvalop ta ver- maldan. WIJ varzofknn beleefd ateeda bat nummer duidelijk op da envelop ta aohrljven In dan llnjtar be* nedenhook. Adm. Held. Crt

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 8