De witte Priester van Siva Eerste Blad. BUITENLAND. Nr. 6109 DONDERDAG 26 NOVEMBER 1925 53ste JAARGANG DUITSCHLAND. FEUILLETON. Beriyn, 26 Nov. De definitieve stem ming over de Locarno-wet zal uiteriyk Vrijdagavond om 8 uur in den Ryksdag plaatsvinden. 12) WRIJFWAS Korte metten. (Wordt voortgezet). COURANT X er8cfafl"t Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag Redacteur-Uitgever: 0. DE BOER Jr., HELDER Bureau: Koningstraat 29 Telefoon: 60 en 412 Licht op voor auto's en fietsen Donderdag 26 Nov. 4.25 uur. Vrijdag 27 Uit den Duitschen Rijksdag. De debatten over Locarno. Woensdagmorgen kwam in dten Rijks dag bet eerst de socialistische afgevaar digde dx. Bell aam het woord. Hij richtte zich in het begin zijner red© tot de Duitsah-nationalen, wien hij vroeg of zij beseften wat een verwerping van het ver drag van Locarno zou beteekenen. Uit een memorandum van Austen Chamberlaim is imlmens gebleken, dat Engeland zich dan genoodzaakt zou kunnen zien een nieuwe Entente tegen Duitsohland op te richten. Zich vervolgens tot de communisten wen dend zeide spr., dat deze diendten te be denken, dat het verdrag van Locarno zich in geenen deeie tegen Rusland keert. De sociaal-democratische partijl is ten aanzien van Rusland van zins om zich strikt aan dte overeenkomst van Rap allo te houden, maar om een verbond van hou en trouw met Rusland te sluiten, zoo als de communisten wenscben, is een volko men onzinnig streven, omdat geheel W est-Buxopa zulks slechts zou kunnen opvatten ais tegen haar gericht. Een zoo danig verbond zou een misdaad tegenover den Europeeschen vrede zijn. Verder meende spr., dat de Russische regeering zelf niet zoo vijandelijk tegenover Locar no staat als de Duitsche communistische partij. Rusland heeft genoeg te doen met het afweren van de politieke intriges zij ner eigen avonturiers. De Komintern heeft het altijd trachten voor te stellen alsof de Volkenbond een speciaal instru ment tegen Rusland is, maar Rusland heeft het toch zelf in de hand, door vry- willig een einde te maken aan zijn geïso leerde positie, die bewering te wraken. >De Duitsch-nationalen werken bewust aan de voorbereiding tot nieuwe oorlogen. Wy daarentegen willen den vrede in Europa duurzaam vestigen en aanvaarden bet verdrag van Locarno als een der beste middelen daartoe. Echter leggen wy den nadruk op het feit, dat dit veadrag slechte uitgevoerd kan worden door een regee ring, die van echt republikeinschen geest doordrongen ia Loebe deelde nu mee, dat de volkschen een motie van wantrouwen in de regee ring hebben ingediend, alsmede een voor stel om by aanneming van bet verdrag de in werking treding 2 maanden op te schorten. Graaf Westarp (d.-n.) verklaart, omdat in het verdrag niets te vinden is van eenig verlangen om bet overal zichtbaar on recht en de ontzettende maatregelen van geweld, die Duitschland zijn aangedaan, weer goed te maken,«tegen het verdrag te zullen stemmen. Dit is ons goed recht, want na onze toe treding tot de regeering heeft minister Stresemann zonder onze voorkennis het zoogenaamde waarborgverdirag ontwor pen en aangeboden. De regeering heeft het echter niet de moeite waard geacht met onze wenscben rekening te houden en als onmiddellijke terugslag hebben we gezien hoe de Bel gische minister van buitenlandsche zaken Vandervelde al heeft verklaard, dat Duitschland door de onderteekening van dit verdrag ipeo facto bet verdrag van Versailles opnieuw erkent. Namens bet Centrum zegt de vroegere rijkskanselier Fehrenbacö: „Ons doel is de ontwikkeling van het Duitsche volk uit nood en ellende tot vrijheid en maat- schappeiyke gezondmaking. Het verdrag yan Locarno is in elk geval een gewich tige stap op den weg naar dit doel. Gok voor ons is het pynlyk dat de kwestie van de schuld aan het uitbreken van den wereldoorlog niet ter sprake is mogen komen, maar met 'alle waarheidsvrienden in binnen- en buitenland zullen wij dezen strijd1 voortzetten. Als noodzakelijk ge volg van het verdrag van Locarno wach ten wij allereerst op de vol^dige bevrij ding van alle bezette gebieden, want het langer verblijf van vreemde troepen in ons land zou met den geest van Locarno in schrijnende tegenspraak zijn en als zoodanig dan' ook gevoeld worden, Wy verwachten dat de nieuwe regee- ring na Duitschüands toetreding tot den Volkenbond met kracht en waardigheid de infame leugen, die ons aanzien in bet buitenland nog steeds schaadt, zal aanpak ken en vervolgens de vertegenwoordigers der andere staten er op zal wijzen, dat het een hersenschim is om een groot volk voor altijd ongewapend te willen houden, terwijl zijn buren tot de tanden gewapend blijven. Gm ondier deze omstandigheden voor ontwapening te ijveren is miariariig jegens ons volk. Afg. dr. Schofe (D. V. P.) meent, dat hetgeen in Locarno is bereikt een verbe tering beteeööent. Een erkenning van Duitsohlands schuld) aan bet uitbreken van den oorlog heeft niet plaats gehad. Wy verwachtten van de rijksregeering, dat by Duitschlands toetreding tot den Volkenbond uitdrukkelijk wordt gecon stateerd, dat Duitsohlandl geen schuld heeft aan dten oorlog. Wy zullen vóór het verdrag stemmen. 1 Afg. Thfiknamn (communist) verwerpt in een uitvoerige rede het verdrag van Locarno. Stresemann heeft gefaald. Hij heeft een-speciale vrijheid willen verkrij gen voor bloedige avonturen in het Oos ten. Afg. Koch-Weser (dlern.) wyst er op, dat zyn party Locarno beschouwt als een etappe op den weg, dien zy sedert zee ja ren heeft bewandeld. Vervolgens kwam Stresemann aan het woord, die o.a. zeide: Het verdrag van Locarno sluit geens zins de mogelijkheid uit om de bestaande grenzen langs den weg der minnelijke schikking te wyzigen. De verklaring, dat het verdrag van Versailles onaangetast blyft, komt voor in byna alle verdragen, welke Duitschland de laatste jaren met verschillende landen heeft gesloten. Te gen deze verdragen is nimmer het be zwaar geopperd, dat zy een vrijwillige er kenning van het verdrag van Versailles in zich sluiten. Ten aanzien van de quaes- tie der schuld aan den oorlog hebben wy by het begin der onderhandelingen te Lo carno een zoo duidelijke verklaring afge legd, dat men onder geen omstandighe den in dte onderteekening onder het verr drag van Locarno een nieuwe erkenning van schuld kan zien. De bewering, dat onze toetreding tot den Volkenbond een oriënteeringnaar het Westen en tegen Rusland zou kunnen zyn wordt weerlegd door het feit, dat wy thans met Rusland een verdrag hebben gesloten, dat van ons groot© offers vraagt De Belgische regeering heeft ons tot de mededteeling gemachtigd, dat zy heeft besloten de processen tegen de z.g. oor logsmisdadigers niet' voort te zetten, daar na Locarno een voortzetting er toe zou kunnen leiden, dat de wenscheiyke kal meering van dte gemoederen der bedde volken zou worden verhinderd. De Fransche regeering deelde mede, dat zy een dergelyk besluit voorbereidt. Ten opzichte van de door Loucheur voorgestelde economische wereldconferen tie verklaarde ik reeds heden aan den Franschen ambassadeur, dat Duitschland daaraan gaarne zal deelnemen. Het verdrag wordt tenslotte, nadat nog enkele afgevaardigden het woord hebben gevoerd, verwezen naar de rijksdag-oom missie voor buitenL zaken. Heden begint de tweede lezing. Verrassingen zjjn voorloopig uitgeslo ten. De eigeniyke actie van de rechtsche groepen, waarvan men in goedingelichte kringen voor den komenden winter aller lei onaangenaams verwacht, begint eerst na dte onderteekening en de ratificatie van het verdrag. De eindstemming Vrijdagavond. Requlsltle van woningen door de Franschen te Trier. Berlijn, 25 Nov. De Duitsche ambassa deur te Parijs heeft namens zyn regeering by de Fransche regeèring te Parijs stap pen gedaan naar aanleiding van de aan gekondigde groot© requisitie van wonin gen door de bezettingstroepen te Trier. Koude. Uit Essen wordt gemeld, dat de tempe ratuur in het geheele industriegebied in den afgeloopen nacht sterk is gedaald, op sommige plaatsen tot 6 graden beneden vriespunt. Zware sneeuwbuien hebben het geheele gebied den aanblik van het eerste winterlandschap verleend. De bevoegdheden van den rfjkspresldent. De dezer dagen vermelde beschouwing van dten Lokal Anz. dat de ratificatie der verdragen van Locarno door Hindenburg weinig meer dan een formaliteit zou zyn, die volstrekt niet beteekent dat de rijks- president ermee instemt, heeft ook in na tionalistische kringen verbazing en ont stemming gewekt. Zoo schryft de Deut sche Ztg.: „De rykspresident heeft het recht een volkomen zelfstandige beslis sing te nemen t.a.v. het Muiten van ver dragen. Vindt hy daarvoor niet den noo- digen steun (mede-ondw -eekening van den rijkskanselier of van den bevoegden ryksminister, alsmede goedkeuring door den Ryksdag) dan is hij bevoegd alle grondwettige middelen te bezigen, zooals ontslag van den rijkskanselier, ontbinding van den Ryksdag enz., vóórdat hy den laatsten uitweg van aftreding behoeft in te slaan. Mitsdien draagt de rykspresident de volle verantwoordelijkheid voor de ra tificatie van een verdrag en wie hem die wil ontnemen doet hem te kort. Als Hindenburg dus de verdragen van Locarno ratificeert, keurt hy ze goed. Daaraan valt niet te tornen. Het ambt van den rykspresident is geen formaliteit." Ingezonden mededeeiliig. Ia ebt g 'j kinderen heb dan ook altijd Akker'* Kloosterbalsem in huls, want snelle hulp is dubbele hulp als zij zich bezeeren. Koop vandaag een pot Ingezonden Mededeellng. Vraagt door BURTON E. STEVENSON. De hal was zeer breed en liep recht door het midden va/n het huis van voor naar achter. Godfrey liep voorzichtig voort en toch snel, en 'liet zyn licht in ieder vertrek schijnen. Ze waren alle weelderig ingericht, xniaar er was geen mensoh aanwezig. Van de keuken, die de hal aan dten achterkant afsloot, liep een steenen trap naar het sousterrain, en Godfrey liep deze af met een kalmte, welke myn bewondering, opwekte. Wy kwamiem in een vierkant vertrek imet een tegelvloer, dat blijkbaar als wasehhok dienst deed. Twee deuren waren daarin, maar bedde waren met zware hangsloten dicht gemaakt. .Provisiekamer, of wyn- kelders misschien," giste Godfrey en klom weer de trap op naar de keuken en keerde terug naar het vertrek vanwaar zy waren uitgegaan. Alles was daar nog zooals wy het hadden verla^^.^® zat nog voorover ineengedoken n zp stoel; Swain lag nog op rijn kiueënmast den divan; het meisje had' zich iuet be wogen, Godfrey ging naar den ^anmen, zondter op Swains woesten blik legde hij zyn vingers weer zacht linkerslaap van het meöf(je. «Als 41 gauw bykoont," zei hij, „moeten w 1,1 - cLere maatregelen nemen. Maar er toch iemand in het huds zijn. Laten wij eens boven kijken." Hyi ging mij voor dte breede trap op, di« midden in de bal naar boven liep, en liet een langen lichtstraal voor zich uit sohy- nen. Ik volgde hem dn niet erg prettige stemming, waait ik moet eerlijk bekennen dat dit middernachtedyk onderzoek van een onbekend huis met een vermoorden man ais eenogen bewoner, mij zenuwach tig maakte. Maar Godfrey liep kalm en systematisch voort De bal 'boven was gelijk aan die beneden met 2 dieuren aan eiken kant, die toegang gaven tot slaap- kaaner-suïten. De eerste was waarschijn lijk die van den heer des huizes. Zy be stond uit slaapkamer, bad- en kleedkamer, nrnar hier was niemand. De volgende was blijkbaar van Miss Vaiughan. Ze bad ook een badkamer en een keurig ingericht boudoir. Maar ook (bier was niemand. Toen wy de deur aan den overkant van de hal opendien, kwam ons een vreemdle geur tegemoet een geur, die aan bet Oosten herinnerde; die in het eerste oogenblik den adem beklemde en in het tweede dien hartslag sobeen te vertragen en te verdoovem Een flits van Godfrey's lantaarn deed ons zien dat wy in een klei nen ingang waren, aan het verste eindte afgesloten door zware draperie. Godfrey stapte vooruit en sloeg de draperie opzij. De geur was hier overweldigend en door de opening, kwam een zachte lichtgloed. Het duurde een oogenblik vóór ik weer kon ademhalen; toen scheen een nevel voor mijn oogen op te trekken en een vreelmd1 gevoel van extase en genot door drong mij- Ik zag Godfrey onbewegteiyk staan, als vastgenageld, met een hand de draperie oprij houdend en zijn lantaarn ongebruikt in de andere, en ik sloop voor uit en keek over zijn schouder naar het vreemdste tooneel, dat ik ooit had ge zien. Juist voor ons, zwevend in de lucht, voor vloeren en meubelen De heerlyKe zuivere ten- pentynwas van da Erdal fabriek te Amsterdam Brengt Zonneglans en Dennengeur (n Huis DE OVEREENKOMSTEN VAN LOCARNO. Onderteekening door de gezanten? De Britsch© regeerimg beeft aan baar gezant te Parijs opgedragen, aan de Fransche regeering te vragen of dteze het niet gewenscht acht om, imiet het oog op het achterwege blijtven van alle feestelijk heden wegens bet overlijden van ko ningin Altexandna, bet verdrag van Lo carno op 1 December dloor die gezanten der mogendheden te laten onderteefcemen. Ofschoon nog geen antwoord1 uit Parijs is ontvangen; verwacht imen dat geen der betrokken partijen beezwaar tegen dit voorstel zal maken. FRANKRIJK. Brland ziet van de opdracht al Doumer met dte Kabinets vorming belast Zooals werd voorzien heeft Brland aan den president der Republiek medege deeld, dat hij geen ministerie zal kunnen vormen. Bepaalde medewerking ontbreekt mij, zoo heeft hy gezegd; waarmede hy klaarblijkelijk doelde op die weigering van de socialisten en bepaalde radicalen om in een door beun gevormd ministerie zitting te nemen. Hij behoeft zich daar over niet erg te verwonderen, noch te be klagen. 1 De taak van het samenstellen van een kabinet werd daarna toevertrouwd aan Doumer. Doumeris plannen. Doumer heeft met de Selves en Herriot geconfereerd. Hy zal eerst werken aan een financieel ontwerp, dat hy denkt in te dienen op denzelfden dag, dat 'hij ver klaart er in geslaagd te zijn een kabinet te vormen. Alvorens Dommer met zijn stappen be gint, zal hy zich verzekeren van de mede werking van Briand ais minister van Bui- tenlamdsche Zaken. De socialisten verklaren zich be reid, het bewind te aanvaarden. Dte socdalistdsohe Kamtengroep nam een motie aan, waarin zy zich bereid ver klaart het betwind op zich te nemen, hetzij alleen, hetrijt in samenwerking met an-J diere democratische partyen, die samen met haar den verkiezingsstrijd hebben ge voerd. Ook Doumer ziet van de op dracht aL Parijs, 25 Nov. Doumer heeft van de opdracht tot het samenstellen van een ka binet afgezien. Herriot kabinetsformateur. Herriot heeft de opdracht tot het vor men van een kabinet aanvaard. Men spreekt thans over een oombinatie- Herriot, de radicalen omvattende, die vroeger buiten het kartel stonden. Vermoedeiyk zal dus een zuiver kartel ministerie gevormd worden, hoewel dit waarschyniyk geen lang leven zal zijn be schoren. ENGELAND. Ben proces tegen de Engelsohe regeering. Voor het Hooggerechtshof te Londen is die zaak begonnen van kapitein Bientltey, ongeveer vier voet van den vloer, hing een' bol van kristal, gloeiend met een zacht licht, dat afwisselend sterker en zachter scheen te wondien, te verdwijnen en dan weer helderder te schynen. Het was ais de polsslag van een dnoomer, on regelmatig, ophoudend, springend, mee gaand met bet visioen! En terwijl ik naar den bol keek verbeeldde ik mij, van bin nen, vreemde, vluchtige vormen te zien, die veranderden en ineenvloeiden en van 'bet een© «ogenblik tot het andere ver- Weekten en toch steeds duidelijker en suggestiever werden. Ik hoog my voor over, spande mijn oogen in om ze beter te zien, om hun beteekenis te begrijpen. Godfrey, die zich naar mij toekeerde, zag myn houding en schudde mij ruw by den arm. „Doe dat niet, Lesterl" gromde hy in imdjn oor. „Maak je blik van dien bol los." Ik trachtte mijn oogen te bewegen, maar ik kon bet niet, tot Godfrey my om- keerd een mij vast in de oogen keek. Ik stond bem versuft aan te zien. „Ik was er byna zelf ingeloopen voor ik het gevaar begreep," zei hy„ .Zulk een bol kan iemand sneller hypnotiseeren dan wat ter wereld ook, voorniameiyk wanneer zyn weerstandsvermogen verzwakt is ziooals hier by dien bedwelmenden geur." „Het was wel prettig," zei ik. „Ik zou het wel eens willen probeeren." „Ja. dat zal nu niet gaan. Je hebt wel wat anders te doen. Bovendien zyn er nu reeds twee slachtoffers?" „Kijk oplettend, maar houd1 je oogen van dten bol af," zei hy en draai de mij weer naar dte kamer toe. Het vertrek was in ondoordringbare duisternis gehuld, behalve, behalve waar de bol het zachte, trillende schijnsel uit straalde en terwyi ik myn oogen inspan de om te zien wat daar in heit duister ver die aanspraak maakt op een uitkeerlng van 800.000 van de Brltache regeering, daar hij zich beschouwt als de uitvinder van de tank. In October 1914 werd Bent- ley door Kitchener geraadpleegd. Hij ad viseerde toen tot het gebruik van ge pantserde auto's en construeerde een ma chine, die oorspronkelijk bedoeldl was voor het verspreiden fan stikgassen en die Hater tot het bekende tanktyp© werd ontwikkeld. Benttitey wilde patent op zijn uitvinding neöien, doch Kitchener legde hem geheimhouding op, onder de belofte, dat zyn verdiensten goéd zouden worden beloond. Het proces zal waarschijnlijk verscheiden© dagen duren. Het proces tegen de communisten. Londen, 25 Nov. Het proces tegen de twaalf communisten, die terechtstonden beschuldigd van samenzwering tot op ruiing, had tot resultaat, dat rijf hunner werden veroordeeld tot twaalf maanden gevangenisstraf, de zeven anderen tot zes maanden gevangenisstraf. Voor het Assizenhof van Manchester stond Maandag een 29-jarig man terecht wegens moord op een 23-jarig meisje. Hy had haar vermoedelyk uit jaloezie dood gestoken. De man bekende en daar hy_ rechtskun digen bystand geweigerd had liep het heele proces, dat met zyn terdoodveroor- deeling eindigde in vier minuten af. MacDonald over de liberalen. Ramsay MacDonald heeft in een Zater dag gehouden rede ook een woord tot de liberalen gericht. Hy zag niet in waarom de liberale party zou moeten sterven. Er zyn zekere historische eigenschappen van het liberalisme, die büj vend tot het leven der natie behooren. wy hebben, aldus MacDonald, heel wat geërfd van de laatste generatie, de liberale generatie. Hij deed een beroep pp de liberalen om zich by Labour aan te sluiten en zich niet door manoeuvreeren in de midden-positie te laten brengen tusschen den bovensten en den ondersten molensteen. ITALIË. Journalistieke hoffelijkheid. De fascdstisch-futuristische „Impero" bestrijdt de buitenlandsche oorresponden ten in Italië op drastische wyze. Naar uit Rome aan de „Vossische Zeitung" wordt gemeld, richt het blad zich in een hoofd artikel meer speciaal tegen de Fransche correspondenten. Het blad neemt inder daad geen blad voor den mond en zegt dat de correspondent van de „Peuple" een „geraffineerd zwijn", een „eunuch, die slaag verdient, dien men met de voeten moet treden en die uit het al te gastvrije Italië moet worden gezet". Voorgesteld wordt alle onvriendelijke buitenlandsche oorrespondenten over de grens te bren gen. Dit klinkt alles behalve gastvrij. Een torpedoboot gezonken. Geen slachtoffers. Rome, 25 Nov. Gedurende de marine oefeningen is een torpedoboot gezonken. Er zyn geen menschenlevens te betreu ren. GRIEKENLAND. Drie officieren ter dood veroordeeld. Uit Athene wordt gemeld, dat de Griek- sche krijgsraad, drie officieren wegens inbreuk op de discipline ter dood heeft veroordeeld. Het Grtefcsch-Bulgaaraeh geschil. Griekenland elscht vijftig nülUaen. De Grieksche regeering stelde aan de ooananissie van onderhoek van den Vol- botrgen was, leek het mij, dat ik nooit een donkerder duisternis had aanschouwd. Terwijl ik zoo staarde, weid een vage vorm zichtbaar naast dien gLamzenden 'bol; en toen ging ik ietwat verschrikt achter uit, want plotseling zag ik dat die vage gestalte een imensch was. De man zat imet gekruiste beenen op een lagen dilvan, zyn handen voor zich gekruist en slap tusschen zijn knieën hangend. Zyn Mee ding kon ik slechts flauwtjes zien, want zy was één geworden met de duisternis om hem heen, maar zijn handen staken wit ertegen af. Hij keek recht naar den bol, met starenden, strakken blik, terwijl 'hy diaar onbewegelijk zat, als uit steen ge houwen. De gloed van den bol toekende zijn profiel af roet een iyn van licht ik kon 'het hooge voorhoofd zien, den krach- tigen gebogen neus; de volle lippen be schaduwd' door een kleine snor, en dte lange kin, slechts gedeeltelijk verborgen door een kort geknipten baard. Het was een wonderbaar en krachtig gelaat, voor namelijk zooals ik het toen zag, en ik keek er geruitraen tijd naar. „Het is de adept, denk ik," zei Godfrey, niet langer zyn stem dempend. Het klonk onnatuurlijk luid in de absolute stilte van het vertrek en 4k keek snel naar den adtept, maar 'hij had zich niet bewogen. „Kan hij je niet hooien?" vroeg ik. „Neen hij zou zelfs een donderslag niet kun nen hooren. D.w.z. tenrij hij komedie speelt" Ik keek weer naar de onbewegelijke ge stalte. ,Hyi speelt geen komedie" zei ik. „Ik weet het niet," zei Godfrey, sceptisch het hoofd schuddend. „Het lijkt op „het ware" maar die Lui zy® buitengewoon knap. Zie je het andere Machtoffer? Daar ia zeker geen bedrog by." „Ik zde niemand andera," zei ik na een vetrgeefsch onder zoek. „Kijk goed naar die andere zijde van dten boL Ik zou 'myn lantaarn kunnen ge bruiken, maar dat zou het hieale affect bederven. Zie je daar niets?" Mjjmi oogen deden pij® van' de Inspan ning en nog een oogenblik zag ik niets. Toen maakte een vreemde, grijze gedaan te zich los van de duisternis. Het was een leelijke, afschuwelijke gestalte, slank van onderen, maar afzichtelijk zwellend aan het bewenende. E® terwijl ik ernaar keek, leek het mij alsof ze mijn 'blik be antwoordde met kwaadaardige oogen be schermd door een witgeranden bril. Toen zag ik met een gevoel van duizeligheid dat de gedaante zachtjes 'heen en weer zwaaide in een soort ven rythane. En toen heel plotseling zag ik wat het was, een rilling van afgrijnzen liep over my® rug. Het was een oobra of brilslang. Heen en weer zwaaide zy, heen1 en weer, haar starende oogen gevestigd op den bol, haar gebrildlen kop afschuwelijk gezwollen Ik trilde tot i® het diepst van mijn ziel, terwyi ik keek naar die onbewegelijke oogen. Wat zagen zij i® dien bol? Wat ging er om In die onpeilbare hersens? Konden die ook het verleden doen her leven; de geheimen der toekomst lezen? Ben vreeeel ijk© macht, grooter dan myn wil, scheen uit de duisternis haar voel armen tastend naar mij uit te strekken. Ik voelde hoe ze aan mij rukten, zeker, on- meedioogend, steeds sterker wordend. Met een gil van schrik rukte Ik my los, uit den ingang, naar de hal, naar de trap en naar de verlichte kamer beneden. En ter wijl ik daar stond, hijgend naar adem, 1 volgde Godfrey my, en Ik zag dat ook zijn gezicht bleek was als een Ujk.

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 1