BUITENLAND deren te worden, roodst het wel te ver wachten le, dat er velen zullen komen. Aanvang 2 uur. Men raadplege verder de advertentie in dit nummer. Winketnleuwn. Bedes opent de heer Reitsma van Alk maar, is perceel Spoorstraat 104 ees winkel in sigaren, cigaretten en roekbe- noedigdheden. De heer Goes heeft het burgerwoonhuis verbouwd en er een aardige, eenvoudige winkel doen verrijzen, die door den heer v. d. Wal geschilderd werd en waar de heer Zomer de electrische installatie aan- legde. De heer Reitsma geeft, blijkens adver tentie in dit nummer, hedenavond aan ieder kooper voor een waarde van f 2.60, een cadeau, terwijl tevens bij iederen aankoop bonnen zullen verstrekt worden, die recht geven op aardige surprises. De Spoorstraat is dus weereen winkel rijker. Binnenkort zijn er geen burger- woonhuizen meer in onze hoofdstraat en is de Spoorstraat d e winkelstraat van Helder geworden. ENGELAND. Do uitvaart van koningin Alexandra. Twéé uur vóór de begrafenisstoet van de Koningin-Moeder de kapel van het pe- leis van St. Jamies verliet, waar het stof felijk overschot vannacht had gestaan, be gon het zwaar te sneeuwen. Men bracht in herinnering dat 62 jaar geleden de hoofdstad de toekomstige koningin even eens met sneeuw had begroet. Er woei een bitter koude wind, maar toch was er een zeer groote menigte van alle standen op de been langs den weg van den stoet, en die menigte bestond voor een groot deel uit arme menachen, voor wie Alexandra altijd zulk een warm hart hart getoond had. Duizenden menachen hadden ook uren staan wachten en bij tientallen werden menachen die door de kou bevangen wa ren, in ambulances weggevoerd, vóór de stoet aankwam, op weg naar de Abdijkerk in Westminarter. De kanonnen bulderden elke minuut en de muziek speelde den treurmarsch uit Saul van HëndeL Het voorste gedeelte van den stoet werd gevormd door afdeelingen van de lucht macht, brigades van de garde en de be reden garde te voet, manschappen van het Koninklijk jacht en van de oorlogsvloot, gevolgd door een gecombineerd muziek- oorps uit de garde-regimenten. Daarna kwam het affuit van de konink lijke artillerie, waarop de kist, gedekt door de Union Jack, stond, geflankeerd door dragers en stalmeesters van wijlen de Koningin. Alleen aohter de kist liep koning George en onmiddellijk achter dezen de Konin gen van Denemarken, België en Noor-, wegen. Vervolgens kwamen de prins van Wales en de kroonprinsen van Zweden. Roeme nië en Noorwegen, de prinsen Waldemar en Axel van Denemarken, de hertog van York, prins Henry, prins Karei van Bel- en prins Arthur van Oonnought. De stoet werd gesloten door afdeelingen van de regimenten, waarvan Alexandra eerechef was geweest en een compagnie garde-soldaten. De Abdykerk was overvol toen de stoet bjj de westelijke deur aankwam. Koningin Mary nam met de koningin nen van Noorwegen en Spanje en de prin sessen van den bloede plaats In het Saura- rlum en het diplomatieke corps had zit plaatsen op den voorgrond. Aan de deur nam de geestelijkheid! de kist In ontvangst. Met het koor en het kapittel voorop trok de stoet door het schip, waarna de dienst ''en aanvang nam onder leidipg van den aartsbisschop van Oanterbury. Do vorstelijke deelnemers redon langs een stilleren weg naar het buckingham paleis terug. Maar ook daarlangs stond een talrijke eerbiedige menigte. Heden wordt de kist naar het kasteel van Wlndeor overgebracht. FRANKRIJK. Ds politieks crisis. Fait* ar November. Briand heeft gis terenavond verklaard; dat hij tengevolge van het hernieuwd verzoek door de presi dent der republiek tot ham gericht om een kabinet te vormen, gemeend heeft alsnog een poging te moeten doen, om uitvoering te geven1 aan de hem opgedra gen taak. In politieke kringen is die hernieuwde aanwijzing van Briand door den president van de republiek zeer gunstig ontvangen. Men acht hean algemeen dien meestaange- weiten peraoon om een levensvatbare re geering te vormen, steunend op de een heid ander de republiekeinen en met een reëel programma, dat voor spoedige ver- reëel progra wesenldjOciog vatbaar is. Vermoedelijke samenstelling van Btland's ministerie. Ben Havas-telegiaan meldt de volgende vermoedelijke samenstelling van'het ka binet, ni. Premier en Buitenlandsche Za ken: Briand; Justitie: Ghauteimps; Bin- nenlandsohe Zaken: Daladier; Financiën: Loucheur; Oorlog: Palnlevé; Marine: Leygues Onderwijs: Roustan; Handel: Daniël Vincent; Openbare Werken: De Monsie; Arbeid1: Duraffour; Koloniën: Léon Perrier; Landbouw: Jean Durand. OOSTENRIJK. Loon ©lachen en ultlmtau-m der Oosfeenrijksche postambtenaren. Ongeveer 80.000 beambten van de poet, telegraaf «n telefoon hebben leaaawukeo- ging geëischt. De besprekingen met de autoriteiten hadden geen resultaat op geleverd. De beambten hebben een ulti matum gesteld1 voor 4 Deoember. DUITSCHLAND. Losarno In den Rtfksdag. Breiteeheld (soc.-dent) sn Zap! volkspartij) verdedigen bet ont werp. Cl ara Zetkla (eorasn.) be strijdt bet Berlijn, 27 Nov. Bij de derde lezing van het wetsontwerp inzake de verdragen van Locarno en Duitschland'* toetreding tot den Volkenbond zeide Breitscheid (soc.), dat de pleidooien der tegenstanders de sociaal-democraten niet van hun stand punt zouden afbreugen. Wij erkennen aldus spr. dat de mogelijkheid tot beslechting van geschillen door wapen geweld nog bestaat, wjj missen de be paling tot bindende scheidsrechterlijke ritspraak voor alle geschillen en wij weten dat Duitschland ook na de aan neming van het verdrag nog niet als yolkomen gelijkgerechtigde kan gelden ook zien wij niet voorbij dat, terwijl in Duitschland een groot gebied gedemili tariseerd is, deze verplichting tot instellen van een neutrale zone voor de andere mogendheden nog niet bestaat. Maar daartegenover staat, dat door de waar borging van Frankrijks oostgrens de Fransche boer en de Fransche arbeider □u ook hunnerzijds met kracht kunnen strijden voor beperking der bewapening in hun land. Ook in Frankrijk zal, nu dit resultaat bereikt is, het besef door dringen, dat het met den geest van Locarno strijdt om nu nog jaren lang Duitsch gebied bezet te houden. Formeel bestaat het vredesverdrag van Versailles voort, maar inderdaad beteekent Locarno de eerste bres die erin geschoten is. Een andere en vluggere weg om tot die bevrijding te geraken is er voor ons niet dan de weg die over Locarno en de toetreding tot den Volkenbond leidt. Wij zien ten Blotte in het verdrag van Locarno de hoeksteen, die eerst tot een tolumie en ten laatste tot deVereenigde Staten van Europa voeren zal. Clara Zetkin (comm.), die na een af wezigheid van 2 jaar voor de eerste maal weer het woord voerde, zegt: „Als de sociaal-democraten de tegenwoordige poli tiek van bet kapitalistische kabinet- Luther steunen, is dat het beste door slaande bewijs, dat de sociaal-democratie niet langer revolutionair is. Voor ons brengt het verdrag van Locarno geen herziening, maar een bestendiging van het vredesverdrag van Versailles. Luther is de verkwa selaar van Elzas-Lotha ringen geworden, en het heele verdrag beteekent niet anders dan het begin der hegemonie van Engeland over het vaste land, waarbij spoedig blijken zal dat Engeland Duitschland als een schaak figuur heen en weer zat zetten, volgens zijn belangen. De Dultsche Rijksdag neem» de we» In derde lezing aan. De stemming. Berlijn, 27 Nor. De Rijksdag heeft art. 1 van het wetsontwerp inzake Locarno met 800 tegen 174 stemmen aangenomen. Art. 2 der wet inzak© Locarno werd aangenomen met 278 tegen 188 stammen en zes onthoudingen, art 8 bij gewone stemming. Bij de stemming over het geheele wets ontwerp inzake Locarno en Duitsdhlands toetreding tot den1 Volkenbond werden in totaal 468 stammen uitgebracht Vóór stemden 291 en tegen 174 afgevaardigden, terwijl drie zich onthielden. Luther en Btreeemann naar Londen. Het geldt als zeker, dat Luther en Stre- setimiann, begeleid' door staatsseertaris Schulbert, naar Londen zullen gaan om het pact te omderteekenen. De definitiev# beslissing 'hierover hangt af van het be sluit van Briand. Het Dultsch-Russtsch ekenomlsch verdrag Berlijn, 27 Novemlber. De tekst van het Duitsch-Russische 'handelsverdrag van 12 October 1926 Is vanmiddag openbaar ge maakt Het verdrag omvat 8 afdeelingen met bijzondere bepalingen en 7 nadere overeenkomsten. Duitschland heeft groote oonoessies gedaan ten aanzien van den invoer van vee en heeft daartegenover ln de eerste plaats gezorgd voor de belangen van zijn onderdanen in Rusland, zoowel van hen die daar tijdelijk vertoeven al9 van hen die er blijvend! wonen. Er zijn nieuwe bepalingen gemaakt omtrent pas- oontirole en nopens de rechtspositie var Duitschland voornamelijk in privaatrech terlijke beteekenis. Ook voor de Duiteche scheepvaart en het Duitsahe handelsver keer per spoorweg zijn verschillende be zwarende bepalingen opgeheven. De Rus sische regeering heeft zich op menig" punt zeer tegemoetkomend betoond. volkenbond. De duizendste Internationale overeenkomst bij den Volkenbond Ingeschreven. De corr. van de N. Rott Ot te Gendve schrijft: Een van de diensten op het secretariaat van den Volkenbond kan een soort jubi leum vieren en wel de dienst voor de re gistratie van verdragen. De statenleden van den Volkenbond (en zelfs niet-leden, zooals Duitschland) hebben de verplioh- tlng van artikel 18 van het Volkenbonds verdrag, hetwelk bepaalt, dat verdragen op het secretariaat ter insohrijving moe ten worden aangeboden, welke Instelling dan voor de publicatie zorgt, niet onver dienstelijk nageleefd: zoo Juist is reeds de duizendste internationale overeenkomst binnengekomen. Het is die tusschen Noor wegen «n Zwsden, ds vorige maand t» Stockholm gesloten, betreffende uitleg ging en verlenging van het Arbitrage van 26 October 1906 tussohen beide landen, welke voortaan op het inschrijvingsregis ter het nummer duizend zal dragen. Om een idee te geven van de snelle ontwik keling van dezen tak van volkenbonds werkzaamheid is het wel interessant te vermelden, dat de vijfhonderd bereikt werden op 21 September 1928, door de in schrijving van een verdrag tusschen De nemarken en Estland, in datzelfde jaar gesloten. Al de ingeschreven verdragen worden, zooals men weet, door den Vol kenbond gepubliceerd in de „Recueil des Traité'g", en wel in bet Fransch en in het EngeJsch, bovendien in de oorspronkelijke taal als dit een andere is dan Fransch of Engeisch. Tot op heden zijn reeds 86 dee- len van deze volkenbondspublicatie ver schenen, met den tekst van 946 internatio nale overeenkomsten. TURKIJE. De afschaffing van de fes en tulband. Angora, 27 November. De Groote Na tionale vergadering heeft de wet aangeno men, waarbij verboden wordt een ander hoofddeksel dan den 'hoed' te dragen. RUSLAND. De mislukking van de economische plannen. Het is gebleken, dat het economische leven zich niet aan de decreten en plan nen van de bolsjewiki wil onderwerpen en dat het zijn eigen gang wil gaan. De bolsje wiki hebben de gewoonte bij het begin van elk jaar een uitvoerig program vast te stellen van hetgeen in den loop van dat jaar geproduceerd, gekocht en ver kocht moét worden. Deze plannen worden nauwkeurig door verschillende speciaal daarvoor ingestelde comité's onderzocht, besproken, gecritiseerd. Ten slotte worden de definitieve plannen vastgesteld en af gekondigd. Het economische leven van een gewel dig land als Rusland, is niet zoo lang vooruit te regelen. Telkens bleek het, dat het opgestelde program moest worden gewijzigd, dat de productie nu grooter,' dan veel kleiner was dan zjj volgens de goedgekeurde programma's behoorde te zijn. De bolsjewiki gaven echter hun ge loof in hun plannen niet op en gingen voort met het uitwerken van plannen en programma's, met het regelen en regle menteeren. Zoo hebben zij ook dit jaar een zeer uitvoerig program uitgewerkt, waarin, naar het schijnt, alles is voorzien, niets uit het oog verloren is. Kamenew heeft nu deze overtuiging vernietigd en ronduit erkend, dat al de plannen van de regeering op zand waren gebouwd, wijl het land er zich niet naar wilde schikken. Kamenew erkende, dat de boeren de hoofdschuldigen zijn, dat zich niet volgens de voorschiften van de regeering willen gedragen, maar hij er kende ook, dat tegen den wil van de boeren in Rusland niet geregeerd kan worden. sgeering der boeren afhankelijk is, blijkt uit de volgende mededeeling van Kamenew. De regeering moet voor baar aankoopen in het buitenland vreemde valuta bezitten. Deze kan zij alleen verkrijgen door veel graan naar net buitenland uit te voeren. Het graan is dus de hoofdzaak bij de be rekeningen van de regeering. De boeren weigerden echter aan de regeering zoo veel graan af te staan als de regeering noodig achtte. De bedoeling was met het Russische Jraan op de wereldmarkt te komen vóór e andere graanproduceerende landen (Amerika, Canada), d.w.z. op een tijdstip, dat de prijzen nog hoog waren, om op deze wijze veel geld voor het Russische raan te krijgen. Met dat geld zouden an de zoo begeerde fabricaten kunnen betaald worden. Het bleek echter, dat de boeren weinig vertrouwen in de regeering stelden en de noodige hoeveelheden graan niet leverden. Kamenew zei letterlijk het volgende: „De boeren houden hun graan vast en staan het niet af voor den uitvoer; hier door „houden zij ons bij de hand" en belemmeren de verdere ontwikkeling van onze industrie". Welke boeren bezitten echter de macht om de sovjet-regeering „bij de hand te houden", zooala Kamenew zich uitdrukt Op deze vraag gaf hij het volgende autwoord: „De welgestelde boeren, die slechts 12 o van de geheele boerenbe volking uitmaken, bezitten 64 °/0 van de overschotten en het zijn deze welgestelde boeren, de „koelaki", die nu de regeering in hun macht hebben en de uitvoering van de plannen belemmeren. Deze boeren zijn overtuigd, dat de graanprijzen in het voorjaar zullen stijgen en willen hun graan vasthouden. In vroegere jaren had de sovjet-regeering de overschotten met behulp van soldaten gerequireerd, maar nu is^e toestand geheel anders geworden en de regeering kan niet meer gewapen derhand de boeren dwingen om graan af te staan. De boeren, vooral de welge stelde boeren, bbheerschen den toestand en zij zijn zich bewust van hun macht. POLEN. Da awmlat op den Poolse hen president. Olszanakl bekent Otazancdd, de Oekraïner die de aanslag op den Poolechen staatspresident pleegde, waarvoor zich thans de Joodsohe student Steiger in Lamberg heeft te verantwoor den, heeft Donderdag op het Berldjnsohe hoofdbureau van poltile eveneens een be kentenis afgelegd. Olszansld had zich vrij willig bij' de politie aangemeld. Hij ver klaarde de opdracht te hebben gepleegd in opdracht van een geheime Oekralnsohe militaire organisatie, die hem, nadat hij zloh ln veiligheid had gebracht, verzekerd had, dat zij zelf de noodige inlichtingen ter kennis van de Poolsohe regeering sou bvemgsn; cm te vurtrindi—dat de onschuldige student Steiger v©ro°n:wId sou worden. Men had hem ook verze dat dit was geschied en hij was er v overtuigd dat het noodige was gedaan om veroordeelin gvan Steiger te verhinderen. Aangezien echter het proces tegen Steiger reeds zee welken lang duurt, heeft de op perste raad zijner organisatie 'hem' bewo gen nieuwe bekentenissen bij de I'ruiai- sahe autoriteiten af te leggen. ZUID-SLA VUL Hoog water in de Save. Overstrooaning. Uit Belgrado wordt gesneld, dat tenge volge van het hoog water in de Save de streek Brod' overstroomd ia. 200 personen zijn d'aiklaos. De schade is groot ENGELAND. De staking der marconisten. Londen, 27 Nov. De marconisten, die op het oogenblik nog dienst doen aan boord van Engelsche schepen, zullen op hun post blijven tot deze schepen in de havens zijn teruggekeerd. Daarna zullen zij zich bij de staking aansluiten. Ook voor de uitvarende schepen zijn thans nog marconisten beschikbaar, daar, of schoon 200 marconisten geweigerd hebben eeh nieuw contract te teekenen, een groot aantal reeds een overeenkomst hadden aangegaan voordat de staking uitbrak. Vier passagiersschepen zijn reeds ver plicht wegens de staking hun vertrek uit Engeland %iit te stellen. CHINA. De burgeroorlog. Londen, 27 Nov. In den militairen toestand van China is opnieuw een wijzi ging gekomen. De algemeene troepen beweging in de richting van Tsjili, welke den toestand van Tsjangtsolin in gevaar brengt, heeft aanleiding gevonden tot muiterij van een van Tsjangtsolin's voor naamste onderbevelhebbers. Deze muiterij vond plaats in Langtson, een station van de spoorlijn van Tientsin naar Moekden. Onmiddellijk na deze muiterij kwam ook de militaire commandant van Tsjili in verzet tegen Tsjang's oppermacht en ver klaarde zich van Moekden onafhankelijk. Zoodra, verder, de troepen van de pro vincie Honan tot de provincie Sjantoeg zijn doorgedrongen, zal ook de provincie Sjantoeng buiten de machtsfeer van Moekden komen. Het resultaat zal dan, alles tezaam genomen, zijn, dat Ssjang- tso-lin al wat hy bezuiden den Grooten Muur bezat zal hebben prijsgegeven, terwijl, ook zijn positie in Mantsjoerije zelf ten zeerste in gevaar geraakt is Thans sluit alles zich aan bij Feng-joe- tsjang en bij diens aanhanger, den mili tairen commandant van de provincie Honan. Ofschoon het aldus duidelijk is dat Tsjang-tso-lin op den achtergrond is ge raakt, valt nog niet te zeggen of de andere generaals nu onderling om den voorrang zullen gaan vechten. De president van China, Toean-tsji-joei, heeft aan zijn kabinet meegedeeld, dat hij wilde aftreden. De ministers dwongen den President echter, op dit plan terug te komen. In ieder geval staat het hebben en houden van den President gepakt en kan hij op het eerste sein vertrekken. Feng voornemens tot den aan val tegen Tsjang over te gaan. Peking, 2.7 Nov. De z.g. Christen-gene raal Feng Joe Hsiang heeft er Tsjang Tso Lin vari*verwittigd, dat hij voornemens is hem onverwijld aan te vallen, en raadt hem aan rechtsomkeert te maken. In officieel© kringen meent men dat Tsjang Tso Lin in werkelijkheid ia ge ëlimineerd, tenzij een onverwacht coup wordt uitgevoerd. JULIANADORP. Vrijdagmiddag had ten overstaan van den Burgemeester, in de zaal van den heer O. Vader, de trekking plaate van de ver loting, verbonden aan de Paardenmarkt. Alhoewel het weer ook nu nog niet uit muntte, waren toch nog al bezoekers aan wezig om te luisteren of soms Fortuna hun gunstig gezind waa. De hoofdprijs, zijnde twta paarden, vial op No. 6096. Na afloop dsr verloting, als gewoonlijk, dansen. Toen Woensdagavond de vrachtrijder H. V. zijn auto even had verlaten om op een boerderij een boodschap te doen, ge raakte tengevolge van den storm de auto in beweging en kwam op zijn kop in de sloot terecht. Door spoedig opgedaagde hulp, werd het rijtuig weer op het droge gebracht en bleek niet beschadigd te zijn, en kon de thuiBreis voortgezet worden. Dezer dagen vonden een tweetal cliënten van den winkelier P. C. alhier in van hem betrokken pakjes Edelweiszeep elk een nik kelen horloge. Woensdagavond 2 December a.s. zal er vanwege het P.E.N. een lezing met films en projectiebetflden enz. over electriciteits- gebruik worden gehouden in de zaal van den heer C. Vader. Met met vernieuwen van den Rijksweg is deze week een begin gemaakt even ten zuiden van het sluisje van de' Callantsooger- vaart. Evenals dat op de andere weggedeel ten is geschied, wordt hiervoor een stoom wals gebruikt ANNA PAULOWNA. wordt ook hier de Zondagsbestelling opge heven. Van 89 uur s morgens wordi aan het Postkantoor te Kleine Sluis echter ge legenheid gegeven alle correspondentie, dus ook brieven, briefkaarten, enz., welke thans niet in de Zondagsbestelling werden opge nomen, kosteloos af te halen of te doen afhalen. schagen. breezand. Donderdagavond 26 November gaf ds zangvereeniging ..Vriendschap", dlreo- teur de heer Fh. F. J. de Wilde, een uit voering voor donateurs en leden in da zaal van den heer J'b. Borst. Een achttal mooie nummers werden ten gehoor© ge bracht op een wijze, zooals wij dat van „Vriendschap" gewoon zijn, dat wil zeg gen, niet op de zing-maar-raak-methode, maar getuigend van goede leiding en ba- hoorlijike voorbereiding. Niettemin, zelfs de meest 'bekwame dirigent is ten slotte tooh afhankelijk van het beschikbare ma teriaal en zoo zouden wij de vereeniging nog gaarne ©enige goede bassen toe wem schen. Het genoegen, dat de goed verzorg de uitvoeringen van „Vriendschap" aan liefhebbers van zang vermag te schenken, zou daardoor niet weinig worden ver hoogd. Acht nummers kosten heel wat zorg en tijd om ze behoorlijk in te studeeren en niettemin, wat zijn ze gauw gezongen. Om den avond nochtans vol te maken kregen we aizoo na de pauze nog het kluchtspel in twee bedrijven „Ze krijgen mekaar", door Erioh SohoLL Jawel, ze kregen me kaar, maar wat er allemaal gedaan moeat worden eer de vaderlijke toestemming kwaim, neen, dat zullen we niet verklap pen, omdat Zondag aa. nog een herhaling van deze uitvoering gegeven wordt Daar om z{j alleen gezegd, dat de rollen er best inzaten, waardoor het stukje in het vlugge tempo kon worden gespeeld, dat voor zulke kluchten nu eenmaal noodzakelijk ia Het had een geweldig lachsucces. weeringen. De openbare verpachting van dijken, steenglooiing, enz., voor 't opvisschen van gevischt zeegras, enz., door den heer ontvanger van Registratie te Helder, J.L Woensdag, alhier, in 't Hotel de Haan fehouden, heeft opgebracht de som van Aangezien thans vele passagiers over den nieuwen afsluitdijk gaan, heeft de poet- autobusondernemer twee autodiensten, welke niet meer loonend bleken te zijn afgeschaft n.1. de dienst van 7,/4Uurv.m. en die van 4'/i uur mm. De heer N. J. Poel alhier was laagste inschrijver voor 't bouwen «ener dienst- woning voor den opzichter der Zuiderzee werken alhier welke aanbesteding door de dir. der Zuiderzeewerken te 's Gra- venhage is gehouden. De heer Poel schreef in voor f 8.176. Gunning nog niet bekend. Poor Commissarissen van 't Onderlinge Vee- en paardenfonds „Helpt Elkander" is de te betalen premie voor 't halfjaar 20 Mei '2620 Nov. '26, vastgesteld op f 6 °/o of f 0.60 per verzekerde f 100 kapi taal. |Uitgekeerd moest worden 't verlies van één koe. Het totaal verzekerd kapitaal bedroeg f98.920. De storm te den Oever heeft JX Woensdagavond een groot gat in de Noordelijken havendam geslagen. De kop van den havendam, welke dam van steen- glooiing is, is geheel weggeslagen. Jl. Woensdagavond werd in de Doops gezinde kerk te Hippolytushoef een kerk- concert gegeven door Mej. I. Le Roy van Bloemendaal (viool) en Ds. van der Veen alhier (orgel). Het programma bestaande uit een 7-tal nummers' voor viool en orgel werd allerkeurigst afgewerkt en heerlijk klonk deze zoo hoogstaande muziek, 't Slechte weer was oorzaak dat slechts weinigen waren opgekomen, doch die er wareD hebben volop van dit schoone concert genoten. Burgerlijke stand van Texel van 21 tot en met 27 November 1925 GEBORENArie, z. v. Corneiis VU- mingën Cornelia de Ridder. GETROUWD: IJsbrand Witte en Elisa Margaretha Bakker. Jan Timmer en Ger- ritje Burger. Met het stormweer van de laatste dagen is er zoo hier en daar nogal wat schade aan gebouwen, enz. toegebracht, watermolentjes omgewaaid, schoorsteenen en pannen van en gaten in de rieten daken. Voor de di verse vaklieden is er dus weer werk aan den winkel. Met ingang van Zondag 29 November De Raad van Schagen besloot in zijne vergadering van 27 November j.1., geen vergoeding te geven voor het ambt van secretaris van de Commissie tot wering van Schoolverzuim. Door den Raad der gem. Alkmaar was f 896 gevraagd per jaar, ge durende 10 jaar, voor de exploitatie van het Neutraal Centraal 'Ziekenhuis aildaar. Op voorstel van B. en W. besloot men met 9 vóór en 2 tegen geen subsidie te geven. Ais hoofdmotief geldt, dat de gemeente hiervoor geen geld kon missen. „Het Witte Kruis" krijgt voor ontsmetting een subsidie van f 25. De Commissie voor Malariabe strijding' ontvangt de gevraagde subsidie, te weten 1 cent per inwoner. Vergoeding voor onderwijs aan schoolvrije jeugd voor katholieken (20 léerlingen) toegestaan. Verzoek van de Erven W. Roggeveen om vergunning tot het maken van een weg van af Landbouwstraat, via Heerenbosch naar het Oude Slot, terug aan B. en W. voor nader onderzoek en gedetailleerd voorstel. Daarna begrootingsdebatten. J 6680.—. OVERLEDEN: Dirk Keijser, 89 jsari weduwnaar van Antje Roeper. Jan Gerard van Maldegem, 65 jaar, gehuwd met Jo- hanna Glerum. Neeltie Dekk weduwe van Corneiis Mantje.

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 14