men. Grondbedrijf. Ook dat punt wordt aangehouden, on danks verzet van wethouder r u n- a ld, die het dringend noodig acht thans tot eene beslissing te komen, en den neer Borkert, die ertegen protesteert, dat een bedrijf belemmert. Begrooting. HET 260-JARIG BESTAAN VAN HET KORPS MARINIERS. Kranslegging. parade en défilé Toespraak van dien Inspecteur van het kotpa Onderscheidingen. redht hebben, In Iemands particulier leven In te grijpen. De heer Eylders wil den heer Bohoeffelenberger van repliek dienen maar deze roept, dsat hij het imet hem eens was, wat het amendement betreft eni dit ®al steunen. Van de redeneering van den heer Verstegen staat de heer Eylders paf, die durft te zeggen: wie geeft ons het recht In te grijpen? Wij, de overheid, hebben dat recht, zegt spr. Waar noodig heeft de overheid' het recht in te grijpen, en diuizienden regelingen worden aldus gemaakt Wat die arbeid in Hulzen be treft, de heer Verstegen weet wel, dat dit geen doorioopende arbeid betreft. Maar tegen de daar heersohende toestanden verzetten wfl ons ook. Men kan evenwel zulke dingen niet in eens veranderen, dit imoet geleidelijk gaan. Het beginsel der sociaaldemocraten is ook, dat de man de kostwinner der vrouw is. Overigens wil spr. niet de in functie zij-ndie ambtenares sen ontslaan, maar alleen maatregelen nemen voor de toekomst voor zoover ze binnen de zeggenschap van den raad liggen. De heer Verstegen: De heer Eyl ders heeft zijn mondi wat vol genomen, waar hij1 zegt, dat de soc.-dem. op het standpunt staan van het kostwinnerschap door dien man. Wij staan op bet stand punt, dat de man een behoorlijk loon verdienen moet, en de heer Eylders kan weten, dat wij daarvoor steeds ijveren. De heer E ij 1 d e r s: Waar het kan? De heer Verstegen: Neen, niet waar het kam! Het moet En waar het hieraan mankeert, moet de vrouw mede helpen den kost te verdienen. Maar men mag niet voor de eene gehuwde den eenen maatstaf aanleggen en voor de andere een anderen. De maatschappij zelve maakt de misstanden en in de plaatsen, waar de ge- loofsgenooten van den heer Eylders re- geeren, bestaan deze toestanden ook. De heer H e y b 1 o k: Door de regee ring is voorgesteld alle gehuwde ambte naressen te ontslaan. Er zijn vele mannen, die gaarne zouden willen trouwen, maar dit nog niet kunnen. Bij de posterijen zijn thans velen, die loonen van 80 tot 100 verdienen en wat is het gevolg? Dat deze menschen tenslotte met elkander gaan sa menwonen. De heer Geurts wil' nog een enkel woord zeggen. Spr. is het eens met den heer Eylders, maar wenscht geenszins de gehuwde vrouwen uit de maatschappij te verdringen. Maar de toestanden van thans zijn ongewenscht: de kinderen naar de be waarschool, man en vrouw beiden naar de fabriek. Dat mag niet worden besten digd. De bedbeling van dezen maatregel is een overgangsperiode te scheppen en aan jonge onderwijzers de kans te geven ook eens aan de beurt te komen. De discussies worden gesloten en het amendement-Geurts komt in stemming. Hot wordt verworpen met 6 tegen 14 stem men.. Vóór de heeren Schoeffelenberger, van Os, Bot, Eylders, Geurts en van der Veer. Ten opzichte van het amendement- Eylders staken de stemmen: 10 vóór en 10 tegen. Daarover moet dus een volgen de keer opnieuw worden gestemd. Vóór het amendement verklaren zich de heeren Schoeffelenberger, van Os, Bot, Smits, Eylders, Geurts, van Dam, vah Bredia, Bok en van der Veer. Politiewachthuls. Voorstel tot het bouwen van een politie- w&ohthuis te Julianadorp. Held. Crt 5 Deo. De heer Van der Veer is getroffen door het woord „beschonkenen", dat hier gebezigd wordt Het betreft hier veelal menaohen van elders, die bijv. uit Anna Paulowna komen en dan hier nog weder aanleggen. Kan men het sluitingsuur niet wat vroeger stellen? vraagt spr. De Voorzitter: We hebben hier op het oogenbllk een geheel andere be volking dan d'e gewone, riL de Zuiderzee- arbeiders. .De uitdrukking is volstrekt niet kleineerend voor de inwoners van Julianadorp. Een vroeger sluitingsuur zou de Raad eventueel dienen in te voeren. Het voorstel wordt aangenomen. Salarlsverordenlng. Voorstel tot wijziging van de salaris- verordening 1920 ten aanzien van den con ciërge der scholen 11 en 12, met een nader voorstel in zake het toekennen van scha deloosstelling. Held. Crt. 5 Deo. Zondier discussie of stemming aangeno Salarisverordenlng. Voorstel tot het wijzigen van de salaris- verordening 1920 ten aanzien van den brugwachter van de Keizersbrug en om de brug over de Molenvaart den naam „Gasbrug" te geven. De heer Boog aard wijst op dep ver vuilden toestand van verschillende brug gen en dringt er op aan, d!at men de brug wachters onderhoud© over hun verplich ting tot schoonhouden der bruggen. De heer Van Breda zal hiernaar een onderzoek doen instellen. Voorstel om Helder's Belang gedeelte lijke kwijtschelding te verleenen van ver schuldigde landhuur. Op verzoek van den heer Zonder- van aangehouden. Salarisverordenlng. Voorstel tot wijziging van de salaris- verordening 1920 in verband; met de aan stelling van een klerk aan de Gasfabriek. De Voorzitter merkt op, dat met altijd terugwerkende kracht san het geno men besluit kan verleenen. Voorstel tot wijziging van de begroo ting der Inkomsten en Uitgaven, dienst jaar 1926. Aangenomen. Trottoirs. Adres van A. J. van Weelde en twee an deren, houdende verzoek maatregelen te treffen tot voorziening in den na het aan leggen van het trottoir in de Koningstraat ondervonden last van hemelwater bij zwa- ren regenval o.q. schadeloosstelling te verleenen. Held. Crt. 8 Dec. Aangenomen het afwijzend prae-advies van B. en W. Wethooderspensloenen. Voorstel tot het wijzigen van de Ver ordening, regelende de pensioneering der Wethouders. Wegens het late uur verdaagd. Benoeming. Benoeming van leden van het Burger lijk Armbestuur. Voorgedragen worden: 1. Vacature R. N. van Os: 1. R. N. van Os, 2. J. Kolster. 2. Vacature J. Smit: 1. J. Smit, 2. J. Abbenes. 8. Vacature mevr. L. Ch. Peetere— Wierth: 1. Mevr. L. Oh. Peetere—Wierth, 2. Mevrouw M. KlerkBruin. Benoeming van regenten en regentes sen van het Algemeen Weeshuls. Voorgedragen worden: L Vac. mevr. B. Heijblok—de Graaf: 1. Mevr. B. Heijblok—de Graaf, 2. Mevr. M. Klerk—Bruin. 2. Vacature L. de Bruin: 1. L. de Bruijn, 2. M. H. Klerk. 8. Vacature mevr. P. CorporeelSpruit: 1. Mejuffrouw H. G. Bischoff, 2. Mevrouw D. van Dalen—Berg. Benoeming van leden van de Commis sie van Bijstand In het beheer van het Pensioenfonds. Aftredende leden ztfn B. Zondervan, A. Kwant, P. van Dalen en J. Spoelstra, dde wederom worden voorgedragen. De op deze voordracht voorkomende nummers 1 worden benoemd. Rondvraag. De heer Bot vraagt en verkrijgt uit voerige inlichtingen betreffende de door hem ter sprake gebrachte belastingkwes tie, waarna de openbare vergadering ge sloten wordt Zooals reeds in ons nummer van 3 Dec. werd gemeld, werden de feestelijkheden ter viering van het 260Jjarig bestaan van het Korps Mariniers geopend met schietwed strijden op 8 en 9 December. Omstreeks 400 leden van het korps mariniers hebben er aan deelgenomen. Voor circa 40 pet. van hen zijn prijzen beschikbaar. Woensdag v.m. werd een bezoek gebracht aan de Groote of St. Laurentiuskerk, alwaar kransen werden gelegd op de graven der zeehelden. Bij deze eenvoudige plechtigheid waren o. m. tegenwoordig de oudhrni-nister van oor log, de heer Van Dijk; oud-generaal Snij ders: kolonel P. S. Groen, inspecteur van het korps mariniers; ou<Muii-kol. Grüschke, oud-commandant van de afdeeling mariniers te Rotterdam; majoor Dutry van Haeftem, garnizoenscommandant; officieren van Hr. Ms. „Heemskerck", we]^ schip Dinsdag te Rotterdam was aangekomen; leden van het eere-oomité, van het uitvoerend comité en van de commissie tot viering van het 260- jarig bestaan; oud-gedienden, mariniers, enz. enz. De commandant van de afdeeling mari niers te Rotterdam, luitenant-kolonel J. Oele, hield een toespraak, waarin hij de krijgs daden herdacht der zeehelden, op wier gra ven thans kransen werden gelegd Na den vrede van Munster in 1648 ging de jonge republiek der Vereenigde Nederlanden een tijdperk van ongekenden bloei tegemoet: maar, afgunst groeide en weldra moest het zwaard weder beslissen in de oorlogen tegen Engeland. Het was toen, dat w;j mannen hadden als Tromp, De Ruyter, De Witt, Evertsem, enz., dié man na man vielen op het veld van eer, een lange rij van goede wapenbroeders, van onvergetelijke helden. In dien tijd van groote oorlogen werd het korps mariniers opgericht, en wanneer thans dit feit herdacht wordt, mogen deze helden niet worden vergeten. Door eenvoudige kranslegging, zoo zedde spr., willen wij' eeren den vice-adimiraal Egb. Meeuwsz. Kortenaer, gesneuveld 13 Juli 1666, Witte Oom. de With, t 8 Nov. 1658, Johan de Liefde, t 1 Aug. 1673 bij Kijk duin, Joh. van Brakel, t 10 Juli 1690. Van deze vlootvoogden hebben slechts vicfe-ad- miraal De Liefde en schout-bdj-nacht Van Brak J nog het bevel gevoerd1 over de man schappen van het regiment der marine. Zij zijn de tijdgenooten geweest van onze eerste zeesoldaten, tijdgenooten en wapenbroeders van onzen eersten chef-kolonel baron Van Ghent, eveneens gesneuveld in 's lands dienst, den 7den Juni 1672, in den slag bij Solebay. Nadat op de graven der zeehelden kransen waren gelegd, gaf kolonel Groen, uit naam van den minister van marine ad interim, dien hij vertegenwoordigde, uiting aan de gevoelens van sympathie van den minister voor de daad van piëteit, in deze kerk aan onze zeehelden bewezen. Hi1 dankte oud-, minister Van Dijk, oud-generaal Snijders en alle anderen voor hun tegenwoordigheid. De taptoe. Woensdagavond had' de militaire taptoe met medewerking van de Marinekapel plaats vóór het Raadhuis op den Coolsingel. plaats vóór het Raadhuis op den Coolsingel, dat door Benigaalsch vuur in feestelijken gloedi was gezet- Van de zijde van het publiek was de be langstelling groot. Op den Coolsingel luis terden duizenden toe. Alle verkeer was hier stopgezet, ook de rijweg was door luisteraars ingenomen. Op het baloon van het stadhuis woonden de burgemeesters van Rotterdam en van Helder en de commandant en de inspecteur van het korps mariniers de uitvoering bij. Na afloop trok de Marinekapel door de stad, omstuwd door een groote menigte, die haar vergezeld© op haar weg naar de mari nierskazerne, welke met een feestverlichting van duizenden lampjes prijkte. Donderdagmoigen werd begomjen met een officieel© ontvangst in de kazerne van de deputaties van andere korpsen. Te elf uur vond de op het Schuttersveld aan den Crooswijk- schen weg plaats. Deze werd' bijgewoond door Z. K. H. den Prns, en namens H. M. de Koningin door den Vies-Admiraal F. Bauduin, Adj.-Generaal van H. M. en chef van Haar Militaire Huis. Nadat de troep was opgemarcheerd; hield de Inspecteur van het Korps Mariniers, Ko lonel P. S. Groene de volgend© toespraak: Officieren, onderofficieren en manschappen. Het is heden den lOen December voor ons Korps een gedenkwaardige dag; het is nJ. 260 jaar geleden, dat op voorstel van den Raadpensionaris Johan de Witt en op advies van den Luitenant-Admiraal Michiel Adri- aanszoon de Ruyter door de Staten van Hol land het besluit werd genomen tot oprich ting van een Marineregiment. Te voren hadden wel landsoldaten op de oorlogsschepen gediend, maar zonder goede resultaten; het leger gaf wat het kwijt wilde zijn en eigen officieren hadden de soldaten niet. Het nieuwe Regiment met zijn eigen of ficieren bestond uit 19 Compagnieën en stond onder bevel van den Kolonel Baron van Ghent, tevoren Luitenant-Kolonel van het Waalsch Regiment en Commandeur van Hellevoetsluis. Dit feit wordt heden door het Korps Mariniers herdacht, omdat vanaf dat tijdi- stip, zij het ook met onderbrekingen en met wijzigingen in sterkte en organisatie, bij de vloot mariniers hebben bestaan, waaruit het huidige Korps is voortgekomen. Op den lOen December 1665» nam dus de schiedenis van het tegenwoordige Korps een aanvang. Het is niet de-bedoeling om van die ge schiedenis thans een overzicht te geven. Daar, waar mannen els Leupe en Van Braam Houckgeest en Oambier boekdoelen aan die geschiedenis hebben gewijd, waar die geschiedenis zoo rijk is aan wapenfeiten en zoovele schoon© bladzijden bevat, zou ik daaraan te kort doen, als ik die In een be stek van weinige minuten behandelde. Zelfstandig hebben de mariniers niet go- streden, steeds aan boord der schepen of irn vereeniging met het leger te land! of met dat in de Koloniën, „per mare per terram", zoo wel te land als ter zee, welke woorden in het vaandel der Engeische Koninklijke mariniers voorkomen. Zoo zien wij hen door hun groot aantal een voornaam aandeel nemen aan den 2den Engelschen oorlog 1664—1667. In 1672 in het rampspoedig© jaar, deden zij dienst op uitleggers op de onderwater- zettingen van de Nieuwe HoHandsche Wa terlinie, waar zich dq zoon van Admiraal de Ruyter als Kapitein der mariniers hijzonder onderscheidde. In 1678 trof men hen aan In de Zuidelijke Nederlanden, terwijl in datzelfde jaar 2000 mariniers naar West-Indië werden gezonden, alwaar een opstand onder de Inboorlingen was uitgebroken. In het jaar 1702 bij het uitbreken van den Spaanschen Successieoorlog, gingen 4000 mariniers naar Spanje; zij veroverden in 1704 in vereeniging met de Engelschen, de Vesting Gibraltar, welke na dien tijd nim mer meer aan Spanje, is teruggekomen. In 1713 keerden de overbljjVenden naar de Ne derlanden terug. In 1816 namen de Mariniers deel aan het Bombardement van Algiers, weer in ver eeniging met de Engelschen en het was tij dens die krijgsbedrijven, dat ter zake van hun moedig gedrag voor de le maal aan ma riniers bij de wet van 30 April 1815 onder de Regeering van Z. M. denTConing Willem I ingestelde Militaire Willemsorde aan 1 luitenant, T sergeant en 2 mariniers werd1 toegekend. In 1817 bij een belangrijke uitbreiding van de mariniers, die tevoren iin Regimenten en Bataljons waren onderverdeeld, werd voor 't èerst gesproken van het Korps Mariniers. Ik behoef U nauwelijks te herinneren aan de talrijke Krijgsverrichtingen tijdens excursiën en expeéitiën waaraan de Mari niers hebben deelgenomen. Vooral door het groote aantal hunner die eraan hebben deelgenomen zijn gedenkwaar dig: de jaren 187476, toen tot 2 malen toe een detachement mariniers van 300 man on der eigen officieren uit Nederland naar Atjeh werd gezonden ter versterking van het NeA-Ind-. leger en bij dat leger werd ingedeeld1. Van de 660 officieren, onderofficieren en mariniers is een derde gedeelte gesneuveld, aan ziekten of verwondingen overleden en van de uitstekende diensten, welke zij Reb ben bewezen getuigen: 1. de afscheidswoorden van den opper bevelhebber dier expeditie, den Gene raal Pel, bij het vertrek dier Mariniers uit Atjeh; 2. de dagorder van den toenmallgen Com mandant van het N.-I. leger, den Ge neraal De Nev, bij hun vertrek uit Indië; 8. het groote aantel onderscheidingen, dat als beloooing voor hun moedig gedrag werd toegekend, nl de MiL Willems orde aan 3 kapiteins, 8 luitenante, 6 onderofficieren en mariniers, terwijl eervol werden venmeldi: 1 kapitein, 4 luitenants, 14 mariniers, en toen den 8en Februari de overblijvendeh van de 660 man te Nieuwedüep aankwamen, werden zij door d© geheele bevolking, ver meerderd met de met extra treinen aange voerde belangstellenden, door oud en jong, tot welke laatste categorie ik zelf behoorde, luisterrijk verwelkomd. Ik zie nog de opgewekte gezichten; zon gebruind van hen, die zich gelukkig gevoel den het Vaderland in-goeden welstand- weer te zien, zich bewust hun plicht te hebben gedaan; ik zie nog de Ridders der ML Wil lemsorde, voor wie wij jongens van 10 jaar eerbiedig on2e petjes afnamen, maar ik zie ook nog de velen, nauwelijks hersteld van hunne verwondingen en piekten, die in rij tuigen in den stoet werden meegevoerd Wijlen Z. M. Willem III heeft bij die ge legenheid van zijn hooge belangstelling dóen blijken door bij dagorder Hoogitdeszelfs bij zondere tevredenheid en ingenomenheid ten opzichte der mariniers kenbaar te maken. Het zijn slechts grepen uit een keur van handelingen van het Korps uit zijn roemrijk verleden, waarop wjjtrotsch mogen zijn. Van geen anider Korps reikt de geschie denis zoover in het verleden. Toch heeft het moeilijke tijden gekend afwisselend van bloed en verval, van uitbrei ding en inkrimping. Van hen, die zooveel tot den bloed van het Korps hebben bijgedragen, herdenk ik wij len den gep. Generaal-Majoor tit Van Braam Houckgeest, dde in de moeilijke dagen op de bres heeft gestaan om het bestaans recht van het Korpfe te verdedigen; van af jong luitenant tot aan het tijdstip, dat hij als Commandant van het Korps den dienst verliet, is hij1 een sieraad van ons Korps ge weest en de naam Van Braam Houckgeest zal onafscheidelijk aan het Korps verbonden blijven. Hoeveel malen heeft het Korps niet aan den rand van zijn ondergang gestaan; hoe- vele Ministers bij wie bij1 voortduring door de Volksvertegenwoordiging op bezuiniging op de*vloot werd aangedrongen, hebben -niet uit wanhoop getracht de hand ,te leggen op ons Korps, en hoe Is het telkens diezelfde volksvertegenwoordiging geweest, die zich bewust was de waard© van ons ©enige vrij willigerskorps met zulk een verleden, uit vrees het te zullen verliezen, het Korps de reddende hand reikte. En dat dit is geschied- danken wij aan zijn geschiedenis, aan zijn trad-itiën, aan den Korpsgeest, aan de eenheid, welke er heerachte en aan de beteekenis en den klank, welke het woord Marinier in den loop der jaren heeft gekregen. Het volk ziet U graag, het loopt liefst mede voor de tamboers en pijpers uit om iets van de opgewektheid deelachtig te wor den, welke van U uitstraalt Laten wij, gedragen door die bewijzen van waardeering-en van belangstelling, welke wij dezer dagen weer mogen- ondervinden, voortgaan onzen plicht te dioen; laten1 wij daardoor gesterkt, onzen goeden naam on gerept houden. Officieren en onderofficieren, ga voort op den goeden weg, want gi] zift het, die de middelen aanwendt om in de harten van de mariniers die eigenschappen en deugden aan te kweeken, die henrln staat zullen stel len, zich, waar noodig, op te offeren voor Koningin en Vaderland. Ik stel U allen voor aan H. M. de Konin gin het volgende telegram te zenden: r Offlderen, onderofficieren en man schappen van het Korps Mariniers ter herdenking van het 260-jarig bestaan van het Korps op het Schuttersveld te Rotter-, dam vereenigd, geven uiting aan h-un ge voelens van trouw en aanhankelijkheid en doen deze vergezellen van de bed© voor het welzijn van Uwe Majesteit en van Uw Huis. Leve de Koningin! Na een driewerf hoera werd door het Stafmuziekkorps der Koninklijke Marine het „Wilhelmus" aangeheven. Het woord tot den troep richtende, zeidte de Inspecteur van het Korps het volgende: Officieren, onderofficieren en manschappen. Niet alleen eep blijk Harer Koninklijke belangstelling door Hare vertegenwoordi ging, maar ook een blijk Harer hooge tevre denheid heeft H. M. de Koningin willen ge ven door het Korps dezen dag op bijzondere wijze te onderscheiden. Na het openen van den Ban werd het Ko ninklijk Besluit voorgelezen, waarbij zijn toegekend: Het officierskruis in de orde van Oranje- Nassau aan den Luit-Kolonel J. Oele; het ridderkruis in- de orde van Öranje- Nassau aap den Kapitein H. baron van He- inert tot mngshof; de gouden medaille in de orde van Oranje- Nassau aan den adj.-onderofficier J. P. Vis; de zilveren medaille aan- den tamboer-maj. C. Wltteveen; de zilveren eeremedalde aan den sergt.- mag. der mariniers E. J. van Voorst en aan den sergt der mariniers C. L. Hofland; de bronzen eeremedaille aan den borp. der mariniers J. C. Röhner en de mariniers der le klas H. Kenter en L. C. van Fraagenhove. Na het sluiten van den Ban werden de eereteekenen den gedecoreerden on de borst gehecht en sprak de Kolonel den gedeco reerden als -volgt toe: Als Inspecteur is het mij een bijzonder voorrecht U de verleende onderscheidingen te hebben mogen uitreiken. Ik wfensch U daarmede van harte geluk en ik ben over tuigd, dat gij die onderscheidingen met eere zult dragen-, d. w. z. dat gij U met hart en ziel zult blijven- wijden aan de belangen van Uw Korps. Na afloop van de parade en het défilé had een militaire wandeling door de stad plaats. De gemeente Helder was bij deze herden king vertegenwoordigd door den Burgemees ter, den heer W. Houwing, en den Secre taris, den heer J. Kamman-. Ook Vioe- Admiraal, Commandant der Stelling, Z. Ex. O. Fock, was hierbij tegenwoordig. Te VU wringen. In verband met de feesten ter gelegenheid van -het 60-jarig bestaan van het korps mariniers was Dinsdagmorgen 2e luitenant J. A. J. de Bruy-n van dat korps uit Rotter dam naar Vldssiogen gekomen. Hij heeft aan boord van het Wachtschip -in tegenwoor digheid van officieren en andere schepelin gen de daar aanwezige mariniers toegespro ken, er op gewezen, dat het korps steeds een keurkorps is geweest en uitvoerig de ge schiedenis van het korps gereleveerd. Spr. hoopte, dat de herdenking moge bijdragen tot verhooging van eaamhoorigheid en korpsgeest. De „eerstaanwezende" zeeofficier te Vlia- singen, kapitein ter zeer W. Lam, sprak de manschappen ook toe en gewaagde o. m. van de veel verbeterde verstandhouding tusschen mariniers en andere schepelingen en op de hem in zijn loopbaan gebleken onmisbaar heid van het korgs mariniers. Uit het Politierapport Jongen overreden, Maandlagmidd'ag dieed een chauffeur aangifte, dat hij op de Kerkgracht, nabij het Koningsplein, een 13-jarige jongen had overreden. Door d'e gladheid! was de jongen uitge- - gleden en tegen de auto gevallen. Een der voorwielen ging over den jongen heen. De knaap weid onmiddellijk met de ahto naar zijn woning gebracht. Bij het geneeskundig onderzoek bleek hij won-dér boven wonder, geen lichame lijk letsel bekotnen te hebben. Maandagavond weid een vervangend vergunninghouder bekeurd terzake het maken van muziek zonder vergunning. Een bewoner van de Langegtraat deed Dinsdagmorgen aangifte, diat hij door iemand uit de Schagenstraat was belee- digdl Dinsdagmorgen werd' er telefonisch kennis gegeven dat er "een schoorsteen brand was ontstaan in het perceel Dool hof 6. De brand bleek echter niet ernstig, zoo dat die hulp van de brandweer niet noo dig waa Tijdens het schaatsenrijden zijn er ©enige Jongens door het ijs gezakt. Zij kwamen echter met een nat pak en den schrik vrij. Door de politie. In samenwerking met &em.-werken, waren op verschillend^ plaatsen langs het kanaal reddingsmidde len (ladders) gelegd. Een maatregel die ten zeerste gewaardeerd wordt, omdat men bij eventueele ongevallen direct de reddingsmiddelen bij de hand heeft INGEZONDEN. Geachte Redactie. Wanneer door welke oorzaak dan ook de 'kop van den eenen zin verbon den geraakt aan een stuk van den vol genden, dan -kan het den schijn hebbent of Iemand dwaasheden heeft gezegd. In 't verslag (Jubileum van 't H. d. S. te Julianadorp) leest men: „Wij1 wensohen u beiden, uw hoogbe jaard© moeder alsmede uw bedde dochters kracht en opgewektheid toe." Waarvoor zal wel niemand- duidelijk zijn. Gezegd is: 1 „Wij wenschen u beiden, uw hoogbe jaarde moeder en uw beide dochters har- teldj-k geluk, dat ge te zamen dit mooie feest moogt vieren. Waar voor u, oollega, de tijd nog niet gekomen is, waarpo ge uw amibt zoudt kunnen, en eerlang waar- schijhlijik ook zoudt moeten neerleggen, daar hopen we, dat ge de kracht en de opgewektheid moogt behouden, om uw mooie werk als onderwijzer en opvoeder nog eenige jaren voort te zetten." Met dank voor de plaatsing. L. DE BRUIJN, H. v. Sch. 0. Geachte Redactie. Alsnog ontvangen voor de Vereeniging „We- duwenzorg" van Land- en Zeemacht en Kolo niën (weduwen, die geen pensioen krijgen) Van een dame, die onbekend wil blijven 2.50; van den heer Kr. 0.50. Drie dames gaven zich op als donatrice voor 1.per jaar. Voor waar een mooi voorbeeld, dat veel navolging verdient. Een gulden per jaar is twee cent per week, dus geen groot bezwaar. Bovengenoemde Veneeni-ging behoeft steun, doordat 4085 loten niet verkocht zijn, krijgen die oude stakkerds dit jaar 15 inplaats van 18. Er moet nog steeds voor de vrouwen van de oude militairen van voor de Wet van 1909 gebedeld worden, doordat de Regeering steeds niets voor hen doet. Met den wensch, dat velen zich mogen op geven als donateur(trice) bij ondergeteekende, zegt het bestuur en de weduwen U allen dank voor de giften. U, mijnheer de Redacteur, dank voor de op name. Hoogachtend, M. VAN VLIET—WICKEL, Donatrice van „Weduwenzorg", Helder, t] Dec. 1925- Hoogstraat 121. N.B. Er zijn nog prijzen van de verloting tot en met Zaterdag 12 Dec. verkrijg baar, daarna vervallen ze weder aan de Vereeniging. t

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 7