1ELIERSC1E COURANT VIERDE EN LAATSTE BLAD. PLAATSELIJK NIEUWS. De Sint Nicolaas-prijsvraag. VAN ZATERDAG 19 DECEMBER 1925. De beer A. J. A. Jansen, onder-dSrec- terur der Nationale Bankvereeniginj®, kan toor Helder, is benoemd tot Directeur der Nationale Bankvereeniging, kant. Hoorn. GEMEENTERAAD. De Gemeenteraad vergadert op Maan dag 21 December 1925, des avonds 7 uur, ten Raadhui'ze. 1. Voortzetting van de behandeling der Gemeentebegrooting voor het jaar 1926. 2. Verdere behandeling van de agenda van 0 December 1925. Weldadigheidszegels 1925'26. ■Donderdag, en Vrijdagmiddag j.1. ver- Jaderden ten huize van mevr. de Boer— ongikees, Koningstraat alhier, een aantal dames en hoeren om de verkoop van de Weldadigheidszegels te bespreken, welke van 17 Deo. 1925 tot 16 Jan. 1926 verkrijg baar zijn. Het vorige jaar ls de verkoop alhier goed geslaagd, dank zij do medewer king van het toen gevormde oomité. Bo, halve de zegels welke aan het postkantoor zijn verkocht, werden door het oomité 16.000 zegels geplaatst. Van het batig saldo, dat «Door dén 'Ned. Bond v. Kinder bescherming onder alle instellingen over het geheele land werd' verdeeld, ontving do VereenMng „Tot Steun" alhier oen be drag van J 96.de inrichting „Huisdui nen" 246.de St. Vincentlus-ver. arr. Alkmaar (waaronder ook de Afd. Helder ressorteert) 500.—. Spreekster hoopt, dat dit jaar door aller medewerking die bedragen verdubbeld mo gen worden. Hierna deelt do heer Nlesslnk mede, dat thans in ons land 11.000 kinderen onder voogdij vpn Instellingen staan, waarvan 6.000 in gezinnen. DeRijk«subsidie ls on voldoende, zoodat particuliere hulp nood zakelijk is. Dat die geldelijke hulp vruch ten draagt, blijkt uit de volgende cijfers: Van dO verpleegde jongens slaagden 60 van de meisjes 94 De door mevr. de Boer genoemde opbrengst is voor de instellingen van groot belang geweest. Thans zullen de instellingen, welke de verzorging van kinderen op zich nemen, die moreel of physiek dreigen verloren te gaan, de vacantie-kolonies, de instellingen welke bestrijding van de T. B. C. bedoe len, ook een aandeel in die opbrengst krij gen. 10 a 12.000 kinderen worden er per Jaar naar de christelijke, katholieke, Is raëlitische en neutrale gezinnen en inrich tingen! gezonden. De heer Nlesslnk spoort aan tot verdubbelde werkzaamheid', opdat de opbrengst dit jaar ook het dubbele van het voorgaande jaar moge zijn. Nadat mevr. de Boer nog heeft mede gedeeld, dat de Weldadigjheidszegels aan de postkantoren verkrijgbaar zijn tot 16 Jan. 1926, doch dat de geldigheidsduur on beperkt is, wordt .door de verschillende Coanité-leden tot een bedrag van 765.— aan zegels ter distribueeiing meegenomen. Zij, die zegels wensohen te verkoopen, kunnen deze in voorverkoop ontvangen bij mevr. die Boer, Koningstraat 28. Zeer leerzame demonstratie. Het ls een bekendheid, dat onze huis dieren uiterlijke kenteekenen hebben van hun productiviteit. Van een koe kan b.v. een kenner waarnemen of het een goede melkgever is of niet. Maar dat men uit wendig uit kan maken of een hen een goede of een slechte eierenlegster is, dat i niet zoo algemeen bekend, doch dat dat voor de kippenhouder van zeer veel belang is, kan ieder begrijpen. Sedert de pluimveehouderij zoo is toegenomen dat het een deel van de Nederlandsche welvaart uitmaakt, sedert het ministerie van Landbouw meerderen pluimveecon sulenten heeft aangesteld, sedert de we tenschap zich met de pluimveehouderij bemoeit, wordt alles gedaan om de raen- sohen te leeren de hoenderhouderij winst gevend en zoo winstgevend mogelijk te maken. Daartoe behoort ook om aan het uiterlijk van de hen te kunnen consta- teeren of zij een goede of een slechte Een slechte legster zal het haar ver strekte voedsel ten bate van eigen levens onderhoud benutten en daardoor een scheepje van bijleggen zijn voor den houder. Daarom is het noodig dat een kippen houder, die het als bedrijf of nevenbedrijf doet, uit het uiterlijke van de hen kan constateeren, of de hen hem winst of verlies zal opleveren. Met materiaal ons verstrekt door Dr. M. Hennepe, Rijkspluimveeconsulent, en de daarbij behoorende levende voorbeel den ons in bruikleen afgestaan voor dat doel door het Hoenderpark „de Nijver heid" te Koegras, zal gedurende de Pluim- veetentoonsteliing meermalen een demon stratie morden gegeven, omdemenschen te leeren hoe, zij de slechte legsters van de goede kunnen onderscheiden. Dit is van groote economische waarde voor alle menschen die kippen houden. Moi verzuime dus niet de Pluimveeten- toonstelling te bezoeken. Daar deze demonstratie meermalen per dag wordt gehouden, is men niet aan een bepaald uur gebonden. Het bestuur van de Pluimvee tentoonstelling. Werkverscbaf flng. Aan den Raad der Gemeente Helder is het volgende adres verzonden. Geven met verschuldigde eerbied te kennen, hotel-, café-, restaurant- en pen sionhouders, te Huisduinen, gem. Helder. Gelezen hebbende het raadsverslag van 14 December j.1., wat betreft werkver schaffing, verzoeken Uw College beleefd om het navolgende onder Uwe aandacht te vestigen. Dat inderdaad de Huisduinerweg »in een zeer slechten toestand verkeert, en dringend vraagt naar verbetering. Dat het fietspad veel te smal en te on effen is, om te worden bereden zooals dat voorgeschreven wordt volgens ver keersregeling. Dat voor het wandelend publiek al heel slecht gezorgd wordt, om dat des zomers de weg geheel wordt benut en gebruikt voor auto-, flets- en rijtuig- verkeer. Dat de weg van af de schuine bocht (splitsing pompstation) ten eene maie veel te smal is voor een modern verkeer, en dat het z.g. boomenkerkhof van af de bocht tot de plaats van den heer Terra, positief geen nut heeft, en de Gemeente allen jaren veel geld kost van onderhoud, welke beplanting ten eene male toch zal mislukken, zie Kerkhoflaan en vroegere beplantingen. Dat het dringend noodig is, om de slooten langs den weg te doen dempen, en een hek te plaatsen, gelijk op den Singel geschied is, om dan die vrij ge komen berm geheel te benutten voor verkeersverbetering, en wel te maken een rijwielpad, en een wandelweg, en het liefst van bqzaltine tegels. Dat de telefoon- en telegraafpalen zoo worden geplaatst, dat deze palen met de eventueel te maken nieuwe rooilijn, op de uiterste grens worden geplaatst. Dat adressanten dringend verzoeken, om bij dit allés, een betere verlichting te doen aanbrengen, door middel van electrisch licht, om straks, wanneer de pensiongasten en passanten komen, het geheel een mooie entrée geeft voor onze badplaats Huisduinen, wat ten slotte ook ten goede komt voor de stad Helder. Adressanten verzoeken beleefd met het oog op werkverschaffing een groote verbetering, een Bpoedig begin hiermede te maken. 't welk doende, Ued. Dw. Dr., Volgen handteekenlngen. Kerk concert A.G.O. Hierbij herinneren wij onze lezers nog even aan het Kerkooncert van de Vereeni- ging A.G.O., op. Dinsdag 22 December a.s. in de Nieuwe Kerk Weststraat, alhier. Wij gelooven dat, waar twee der medewerken den, mej. M. de Haas en de heer T. de Hoogh bij het Held. publiek algemeen be kend zijn, een aanbeveling tot 't bezoeken van dit ooncert bijna overbodig is. Hieronder volgen nog eenige recensies van de derde medewerkende, mej. Frieda Mooy, die zooals men ziet, <T. eral een zeer gunstige pers heeft gehad. Kindervoorstelling van „De Schoone Slaapster". Naar wij vernemen, zullen de Helder sche Padvindsters op Zaterdagmiddag 2 Januari 1926 in „Casino" een middag voorstelling geven van de operette „De Schoone Slaapster", die hier voor het eerst in Mei van dit jaar en daarna ook buiten den Helder eenige malen met succes door de meisjes opgevoerd werd. Ten einde iedereen in de gelegenheid te stel len, de voorstelling bij te wonen, is de toegangsprijs zoo laag mogelijk gesteld, n.1. 25 cents per persoon, kinderen zoowel als volwasseren. Van Zaterdag 19 Dec. af zijn toegangskaarten te verkrijgen bij de hierna genoemde leidstersmevrouw P. S. van der Eyk, Dijkstraat 82a; mej. A. van Aken, Binnenhaven 108; mej. G. van Dok, Molengracht 6amej. Fr. Thtlrkow, Middenweg 4, N. Kenter, Cor- nelis Ditostraat 18 en bij de rondeleidsters resp. assistent-rondeleidstersB. Ver- faille, Binnenhaven 22; C. Domerghl, Californiestraat 65; C. Dol, Sluisdijkstr. 125J. Gjriek, Koningsplein 124T. Brouwer, Binnenhaven 42J. Dunk, Toren dwarsstraat 8, M. Vis, Janzenstraat 2; M. Coltof, Kanaalweg 144 en voorts, voor zoover nog beschikbaar, vóór den aanvang der voorstelling in „Casino". Daar de netto-opbrengst bestem^ is, om minder bemiddelde padvindsters in de gelegenheid te stellen, deel te nemen aan het groote Pinksterkamp, dat het volgend jaar ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van het Nederlandsche Meisjesgilde bij Amersfoort wordt ge houden, wekken wij alle lezers op, met hun kinderen deze buitengewoon aardige middagvoorstelling te gaan bijtonen. Voor verdere bijzonderheden raadplege men de advertentie in het eerstvolgend nummer onzer courant. Bal-Masqué Casino. Men deelt ons mede, dat hedenavond op het gemaskerd bal in „Casino" een Jazzband-strijkje, het „He'dersch Trio", aanwezig zal zijn onder de gemaskerden, hetwelk collecteeren en liederen ver koopen zal ten bate van de slachtoffers der stormramp van Terschelling. Deze gelden, die aldus binnenkomen, zullen worden afgedragen aan mevr. Aatuling- Molenaar. „Het Teekem des Kruises". Vrijdag le Kerstdag wordt het aange kondigde beroemde tooneelwerk „Het Teeken des Kruises" opgevoerd door het gezelschap N.V. Groot Tooneel. Dit be looft een buitengewone voorstelling te worden, welke niet zal nalaten ook hier veel bezoek te trekken. Het volledige decor alle tooneelen welwillend afgestaan door den heer M. Spree, wordt medegebracht. Zonder deze prachtvolle aankleeding zou een op voering van dit mooie tooneelspel niet mogelijk zqn. Ook de costumeering is bijzonder rijk en stijlvol. Over de opvoe ring zijn alle bladen vol lof. Zoo schrijft het Dordrechtsch Nieuws blad, 28 Oct. 1925: „Het Teeken des Kruises" herinnert sterk aan „Quo Vadis" van Sienckiwicz. Het speelt ten tijde van Nero. Er was van de aankleeding beslist veel Werk gemaakt. De costumes voldeden, ook in onderlinge kleurschakeering. Mede door den zang, door de costu meering en groepeering en door de be lichting werden sommige tafereelen. als opera-fragmenten. En wat we nog als een groote verdien ste mogen aanmerkende vertooning droeg een beschaafd karakter; er viel een streven waar te nemen naar onaan- stootelijke uitbeelding. Wlnkelnlenws. Tusschen het forsahe gebouw van dé firma Vroom en Dreesman en dat van den heer Klercq in de Spoorstraat, staat het oude „Woonhuis", of liever, stond! het Woonhuis, went sedert eenige maanden heeft de heer Coltof deze zaak in de Spoorstraat verlaten. Dat een winkel, op zoo'n stand, niet lang onbewoond zou blijven, sprak wel haast, vanzelf. De heer de Lange, die vijf jaar lang op de Hoofdgracht een banket bakkerszaak gedreven heeft, vond hier d'an ook een prachtige gelegenheid een nieuwe zaak te openen. De voorgevel werd door den heer S. Krijnen veranderd, ter wijl het inwendige van den winkel even eens de noodige veranderingen onder ging. De voorpui ziet er nu aardig uit, hoewel zij uit den aard1 der zaak nog nietig af steekt, bij de massale gebouwen waartua- sehen zij staat. De winkel werd betimmerd déor de Gebr. Ran, terwijl het schilderwerk door de Gebr. Bubbeling werd uitgevoerd. Een en ander werd keurig verzorgd, zoodat de winkel een prettigen indruk maakt. Voor de hygiëne is door stofvrije kasten zorg gedragen. Smaakvol ziet de etalage eruit, die menig koopster zal trekken. De heer Puinbroek zorgde voor de electrische in- stalatie. Achter het woonhuis bevindt zich de bakkerij, waar de heer de Lange een nieu we gasovep heeft geplaatst, zoodat men al tijd zeker kan zijn van een hygiënische, vakkundige en spoedige behandeling van zijn bestellingen. Hedenmiddag wordt de winkel geopend. Wij verwijzen in verband hiermede nog naar de in dit nummer voorkomende ad vertentie. Uit het Politierapport Een bewoner van de Gasstraat deed Woensdagavond aangifte van vermissing van een slee, die hij eenigen tijd onbe heerd aan een perceel in de Koningstraat had laten staan. Een bewoonster van dé Binnenhaven beklaagde zich over beieediging door een korp.-vliegtuigmaker. Donderdagmiddag werd er telefonisch kennisgegeven dat er in perceel Midden straat 109 een schoorsteenbrand was uit gebroken. De politie en de brandweer- autoriteiten begaven zich onmiddellijk naar bedoeld perceeL Verdere maatrege len behoefden echter niet meer genomen te worden, daar de bewoonster met eigen middelen den brand gebluscht had. Donderdagavond 9 uur deden twee 12- jarige jongens aangifte, dat zij ongeveer een uur van te voren, op den Kanaalweg door een onbekend man waren aangespro ken, die geprobeerd had hen naar den Dijkweg mee te lokken. De jongens waren daarop gelukkig niet ingegaan. Donderdagavond werd! vanuit de Mid denstraat telefonisch kennis gegeven, dat er voor een peroeel in die straat gevochten werd. Twee agenten begaven zich erheen. Do orde was echter reeds hersteld. Bij onder zoek bleek, dat de familie onder drank invloed verkeerde en de familieleden met elkaar slaags waren geweest. 's Avonds oim 11 uur werd door de be woners politiehulp ingeroepen, omdat hun zuster, tegen hun wil, de woning wilde binnendringen.,- Een agent begaf er zicB heen en trof de zuster dronken voor de woning aan. De vrouw werd door den agent naar huis gebracht, terwijl proces-verbaal, we gens openbare dronkenschap, tegen haar werd opgemaakt. In den nacht van Donderdag op Vrij dag waren twee mannen in de Nieuw- straat aan het vechten. De politie scheid de de vechtenden en stuurde elk een kant utt. Tegen een veriofhoudér werd Donder dag proces-verbaal opgemaakt, omdat hij na bezette tijd nog bezoekers in zijn café had. Tegen de bezoekers werd' eveneens prooes-verbaal opgemaakt. o (Vervolg). Wij laten hier volgen het vervolg van de inzendingen, voor zoover die voor plaatsing in aanmerking kwamen. Inzendingen van Hoeren. Dit versje viel bij de loting uit Kort en krachtig inderdaad. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 2» DECEMBER. Ned. Herv. Gemeente. Nieuwe Kerk (Weststraat): 'sMorgens 10.30 uur, Ds. C. C. de Kloet. Onderwerp„Bij de nadering van het Kerstfeest". Westerkerk: Avonds 6.80 uur, Ds. W. A. F. van Dijk. Hutsduinen: Geen dienst. Jullanadorp: '■Morgens 10 uur, Ds. v. d. Kreeke. Anna Paulcrwna. 's Morgens 10 uur, Ds. W. A. F. van Dijk. Evangelisatie (Palmstraat): 's Morgens 10 uur en 's avonds 6.80 uur, Ds. M. G. Blauw, van Haarlem. Geref. Kerk (Spoorstraat): 's Morgens 10 uur en 's avonds 5.80 uur, M. den Boer, Theol. Oand., Amsterdam. Chr. Geref. Kerk (Steengracht): 's Morgens 10 uur en 's avonds 6 uur, Ds. B. van den Berg. Oud Geref. Kerk (Hoogstraat): *8 Morgens 10 uur en 's avonds 5.30 uur. Doopsgezinde Kerk: Geen dienst. Luthersche Kerk: 's Morgens 10 uur, Ds. S. R. Hermanides, Herv. Predikant, le Valkenburg (Z.-H.) Leger des Hella (Spoorgracht 88). 's Morgens 10 uur, Heiligingsdienst. 's Namiddags 8.80 uur, Openluchtbijeen komst, Koningsplein. 's Avonds 8 uur, üeilssamenkomst. 'n Grappenmaker, deze inzender! Geestig en origineelI Ook dit viel bij loting uit. INGEZONDEN. Puntdicht op een puntdicht Gepraat rijmt op gemeenteraad, Maar ook op die daar bulten staat Hier rijnrt in 't speciaal geval: De beste stuurlui staan aan waL G. H. A. v. d. Hulat-Heercxma. Ooh mevrouw, Als u je dat allemaal aantrekken aoul Om met eenentwintig menschen in één schuitje te komen Moet er heel wat water door het Marsdiep ■trommen, Etn rijn de resultaten wat rwak: Bedank mevrouw, hst v*Mc ls Pluimvee-tentoonstelling. l&firsLor rnmmmmm „De Zaaalander" Zelden hebben we hier fraaier sopraan ge hoord en we hopen van harte haar hier nog meermalen te kunnen hooren. Frieda Mooy werd na elk nummer daverend toegejuicht. „Prov. Ovenjeseleche en ZwoLsche Crt": Een zangeres met een machtig geluid', soms haast in omvang en klankrijkheid te groot voor die betrekkelijk kleine zaal van Irene. „Heiderreche Courant": Frieda Mooy had een omvangrijke krachtige sopraan en wist aan haar uitgebreid liederen repertoire een persoonlijke interpretatie te zeven, die eveneens van een hooge artisticiteit blijk 'gaf. Zij zong Franach, Dudteah, It&ll- uanech en HollandSdh. Bij ons in 't hecle Nederland. Bestaat één Held er sche Courant, Ook bekend in vreemde landen. Daarbij is ook een extra blad. Draagt de naam van onze Jutterstad, Voor Helder lang geen schande. Dit blad is wel zijn naam gezind, Want gaat ook uit bij weer en wind. De menschen met een helder verstand Lezen ook de Heldersche Courant. Want wie dat bekende blad niet leest, Is nooit, in den Helder geweest. Vraag het maar, al waar je zal gaan, De Heldersche Courant komt steeds vooraan. Het nieuws dat men in andere couranten leest, Is in onze Heldersche Courant al lang geweest. Wij allen lezen de Heldersche Courant De vrouwen kijken 't eerst naar den Burgerlijken Stand. De mannen lezen liever een ingezonden stuk. Heethoofden maakten zich dikwijls heel druk. Ik lees liever het verslag van den gemeenteraad, Omdat het daar soms zoo vermakelijk gaat. Het meest populair is de Heldersche Courant, Een gezellig en aangenaam blad. Een advertentie geplaatst, geeft altijd, succes; Men bereikt dan een elk in de stad, De Heldersche Courant en het Juttertje saam, Zij hebben bij de Jutters een zeer goede naam. Waar moest het toch zonder de Heldersche heen? Want, de Heldersche Courant en de Jutters zijn een. f Op de Morin*. De Marine is voor de schatkist een dure klant. Evenwel houdt zij ons Heldertje in stand: Want was óns Heldertje zonder Werf en Marine, Dan was het te vergelijken bij een motor zonder benzine. „Splitsing". Wat er van onze Marine wordt Wanneer de „splitsing" doorgaat1 Er mag dan wel een papiertje om Waar {dar(ga!)rine op staat! Gast De Zwart zegt: 'f gas, dat ls geen gas; Dat komt van Helder niet te pas! Ook Pienbroek heeft die zaak bekeken, En meent: de Zwart hoort tot de leekenl Wie 't goed heeft zal ons later blijken. De Zwart kan het te zwart bekijken! Maar dan is op het gasgebied, Pienbroek het eenig broekje niet! Hit licht. Heel licht begeeft hier het licht, De oorzaak ligt meestal in 't duister. Men oordeelt misschien allicht: Te Helder zijn ze genoeg „verlicht", Waarom die overdadige luister? Wij wenschen echter meer licht Inzake ons onbetrouwbare licht I Gemeenteraad, in het licht ligt uw plicht 1 Het dun gas. Het gas te duur? Maar mensch, Hoe komt j' aan deez' suppositie! De gassen van 't kanaal toch zijn Gratis te uwer dispositie. Op het Spuikonool. 't Koste één millioen gulden; Goegemeente betaal. Dag en nacht spuien; En nog stinkt het kanaaf. Vereuchting. O, kon Tc een enk'le keer, voor Sinterklaas eens spelen, Dan zon ik onze stad voorzeker ruim bedeelen. 'kGaf aan ons stadbestuur veel wijs beleid en ijver. Dat bracht ons dan gewis, een laag belasting- cijfer. Ook gaf *kde burgerij voor haar goed geld en muntjes. Een beetje beter gas, want nu ls 't meestal dunn'tjes. En als Kootje in den Raad, weer op ons kanaal durfde smalen, Ik stopte 'm In den zak, en liet Piet de knecht hem halen Och, Marine, mocht gij henen gaan, dan was 't met Rijkswerf ook gedaan. Onze jutterplaats ging op de flesch, het miste de middelen van bestaan, 't Badpaviljoen, de bioscoop, 't Casino en veel meer, De heele zaak had afgedaan. Tuindorp bestond niet meer. Marine-club en Instituut, Rijks-werf en Bonds- gebouw Daar, overal, hing de vlag halfstok; heel Helder was in rouw Alles, wordt hier dan een doode boel, want moest alleen van visch bestaan. Zelfs de onvergetelijke Heldersche Courant, had dan ook afgedaan. In onze goede stad Helder, Is een wijze Raad, Optimistisch en paraat. Maar al mochten ze zich eens vergissen. Vermoeid en afgesloofd, Wie zal het ze ten kwade duiden: De „Harssens" liggen buiten n't Hoofd". Aan „wapens neêr" en „wereldvrede" Doen Helder's burgers gaarne mede, Schoon zij aan Leger en Marine Tot heden toe hun brood verdienen. Doch beiden zijn naar zij beweren Alhier niet licht te remplaceeren. Zoo dus voor oorlog, één schip blijft drijven, Néér land, laat 't aan den Helder blijvan. V. In den Helder onjertusschen, Is het zeker en gewis, Benne zij den brand allang aan 't blusschen, Voordat de brand begonnen is. Het woord jien" Heiier. Onze stad, omringd door zee, Aan Noord-Holland's kruin; - Heeft haar lief, maar ook haar wee, Trots haar strand en duin. Men ontwaart geen dennenwoud, Toch I één den voorheen Stond voor „Helder", eeuwenoud, Doch ook die verdween. Sinterklaas, geef aan ons Helder Dingen, waar het wat aan heeft: Meer normale toegangswegen En een nijverheid, die „leeft"; Geef den redders pensioenen, Onze badplaats veel vertier, De H. C. veel adverteerders En den Raad een apeklier! Kallikrotes. Waar 't Westplein in het Westen ligt, de West straat in het Oost, v. Galen-, Piet Hein-, de Ruijterstraat, maar Tromp terzij geloodst Ook Koningsplein en Koningstraat, doch ver weg Koningsweg; Nog verder dan de Middenstraat ligt van den Middenweg. Zooiets bestaat in Helder zegl of is 't soms Nieuwediep? Ook spreekt men wel van Jutterstad, erg helder is het niet De verbinding SpoorstraatJovastraat. Een luchtbrug over 't spoor, helaas, Behoort tot vrome wenschen. De plannen hangen in de lucht 't Devies blijft: „hopen, menschen". Op den Gemeenteraad. De Raad, in raad vergaird, Was haast ten einde raad. 't Raadhuis was voor den Raad te klein, En duur was goede raad. De woningdokter schafte raad: 't Weeshuis wordt Radensoos. En was de Raad zonder Raadhuis. De stad werd Radeloos. De Raad is altijd wel paraat, Maar vaak wordt er te veel gepraat Daarom Raad neem deez' goede raad: „Voeg bij 't woord ook de daad." v Helder's Raad ls moedig en kordaat Wel wordt er soms tot laat gepraat. En als het om verkiezing gaat, Zijn 't allen, mannen van de daad. Maar met belasting zijn ze wel wat duur; Want als 't papiertje thuis komt, kijkt men zuur. Treur niet, o mensch, als 't weer verkiezing ia, Stemt men ze weer allen heel gewist Op de Heldersche Cdürant. Geen Jblad als- de Heldersche Courant Gaat in ons Heldertje zoo van hand tot hand. De mannen lezen het verslag van den Raad. De kinderen hoe het met de muisjes gaat. De vrouwen lezen de advertenties groot en klein, Waar de beste koopjes te halen zijn. Mijn beslnit is: uit alle bladen van ons land, Grijp ik het eerst naar de Heldersche Courant. Antwoord van de redactie.

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 13