De witte Priester van Siva Eerste Blad. BUITENLAND. Nr. 6120 DINSDAG 22 DECEMBER 1025 53ste JAARGANG 60 en 412 Redacteur-Uitgever: O. DB BOER Jr„ HELDER Licht op voor Auto's en Fietsen: Woensdag 23 4 20 Zij, die zich van heden af, voor min stens drie maanden op dit blad abonneeren, ontvangen het tot 1 Januari GRATIS. DE ADMINISTRATIE. MOSOEL. Engeland, Turkije en Rusland. Het besluit van den VoLkenbondsraad Inzake Mosoel vindt in Engeland geens zins onverdeelde instemming. Zoo wijst de Manchester Guardian erop, dat deze beslissing de oppositie 'weliswaar voor de keus stelt zich tegen den Volkenbond te koeren of de regeering haar zin te geven, doch dat het daarom nog lang niet zeker is, -welken weg de arbeiderspartij zal in slaan. MacDonald heeft voor zijn vertrek naar Oeylon verklaard, dat de politiek om zich voor nogmaals 26 Jaar aan Irak te binden een ernstige fout was. Het heele Jaar, zoo gaat de Guardian voort, hebben «dj gehoopt, dat al het mogelijke gedaan zou worden om Turkije en Irak tot elkaar te brengen. De heeie tijd is echter ver spild met doellooze onderhandelingen met den Volkenbond Niettemin was het dui delijk wat daarvan het gevolg moest zijn. Het volk wordt op een dwaalspoor ge bracht door de bewering, dat de beslis sing geen militaire en financieele ver plichtingen met zich sleept De christe lijke minderheden kunnen alleen be schermd worden door overeenstemming te zoeken met Turkije. Wij hebben nog zes maanden den tijd. Wij hopen, dat daarin overeenstemming bereikt zal wor den Ook in verband met dit vraagstuk is overeenstemming met Rusland noodzake lijk. Naar het schijnt is men er ook'in regee- rlngskringen op uit de betrekkingen met Rusland te verbeteren. De reden ervan Is niet ver te zoeken Sovjet Rusland hééft een tractaat gesloten met Turkije, waarin naar men vermoedt aan het laatst genoemde land gewapenden of industri- oeien en ftnanciealen steun wordt toege zegd ingeval van een gewapend conflict. Deze politiek is een natuurlijk uitvloeisel van de anti-Britsche propaganda van Sovjet Rusland in Azië. Daarbij komt nog, dat de betrekkingen tussohen Rusland en Tinffftiand, na een korte periode van toe nadering danig in de versukkeling zijn geraakt zoo zelfs, dat geen notitie werd genomen van de, aanwezigheid van den Sovjet-vertegenwoordiger te Londen, zoo dat de Sovjet-regeering geen enkele reden (beeft de propaganda te staken of zelfs maar te verminderen. Toch wil blijkbaar Ohamberladn een poging doen om met Rusland tot een ge regelde verhouding te komen Het heet dat hij naar Rapallo zal vertrekken om daar met zijn vrouw de Kerstdagen door FEUILLETON. door ÏLÏT***Voor 0011 rechtgeaard En- mmn is dat een afwijking van den gewonen gang van zaken. Het leek dus 'v>e?"<laéht- Ongegrond was die «wfenking niet. Want thans wordt ge mold, dat ook Tjedtsjerin de Sovjet-gezant oerlijn naar Rapallo zal gaan. Ctham- riain zal het bij de besprekingen, die aaT gevoerd zullen worden, niet gemak kelijk hébben. De Russen toch staan in ït geval het sterkst, juist door hun in vloed te Angora. ENGELAND. Het debat over de Moeoel-quaestle in het Lagerhuis. Londen, 21 Dec. Het debat in: het La gerhuis over de quaestie van 'Mosoel is an dera verloopen dan men had verwacht. De Labour Party, die scherp gekant is tegen de houding der regeering in deze quaestie, be vond zich in een moeilijk parket, daar de door de regeering voorgestelde resolutie in hield, dat het Huis instemt met de beslissing van den Raad van den Volkenbond en met de houding der Britsche regeering ten aan zien van deze beslissing. Indien dus de La- bour-fractie, zooals zij aanvankelijk voorne mens was, tegen de motie der regeering zou hebben gestemd, dan zóu zij daardoor ook partij Hebben gekozen tegen den Volken bond, hetgeen moest worden vermeden. Baldwin deelde mede, dat het nieuwe ver drag nopens de grensregeling van Irak en Mosoel' na het Kerstreces zal worden voor gelegd aan het parlement, hetwelk dit ver drag dan zal hebben aan te nemen of te verwerpen. Daarop verklaarde Clynes na mens de Labour Party, dat zijn fractie als protest tegen den vorm van de motie der regeering zich geheel van het debat zou ont- onthouden en de zitting zou verlaten. Vooraf had Amery nog medegedeeld, dat in het vilajet Mosoel 166.000 Arabieren, 138.000 Turken, 61.000 Grieken en 11.000 Joden wonen, De stalen huizen in Schotland. Zooals te verwachten was protesteeren de vakveree nagingen der Engelsahe 'bouw vakarbeiders tegen het voornemen der regeering om 1000 stalen hulzen te laten bouwen. De vakvereenigingen eischen dat 'bij den bouw dezer hulzen even hooge loonen zuüén worden betaald, terwijl de minister voor Volksgezondheid: verklaard heeft dat dit onmogelijk is. Inmiddels ver klaarde Lord Weir, (Lat het voornemen1 bestaat voor dit werk half-geschoolde ar beiders te gebruiken en deze volgens de bepalingen van de oorumissie-Brad'bury te laten betalen. In deze commissie had o.a. Cramp, een der leiders der spoorweg arbeiders, zitting. In regeeringékringen wordt verklaard, dat de regeering vast besloten is alle beschikbare middelen te baat te nemen om den bouw der huizen mogelijk te maken, (Lwjz. dat zoo noodig tot dwangmaatregelen zal worden over gegaan. De regeering verwacht dat na Nieuwjaar met den «bouw van de eerste duizend stalen huizen kan worden begon nen. Winterstormen. Tn Schotland en gedeelten van Enge land en Wales hebben op het einde van de week sneeuwstormen gewoed. Vele we gen zijn door sneeuw versperd. De treinen reden in Wales met vertra gingen en de telefoon- en de telegraaf dienst waren zeer ontredderd. Op de Oostkust en in de Iersche Zee heeft het hard gestormd. Hier en daar moesten reddingbooten uitvaren om schip breukelingen te redden. Het officieele weerbericht voorspelt nog meer koude en de verwachting is, dat in het Noorden nog meer sneeuw zal vallen. Ingezonden Mededeellng. DUITSCHLAND. De economische crisis. De bond van de Sllezische industrië len in de metaalnijverheid en de veroeni- ging van werkgevers in Neder-Silezië hebben het met de werkliedenorganisatiea gesloten arbeidscontracten tegen 1 Jan. 1926 opgezegd. Een pessimistische toelichting op de begrooting. Wij hebben reeds gemeld, dat dé rijks raad de begrooting voor 1926 heeft aange nomen. Dit is geschied, nadat „mdnlste- riairat" Sachs de ontwerpen had toege licht Spreker zeide, dat de economische crisis onvermijdelijk invloed! zal uitoefe nen op de financieele positie van het rijk, van de bondstaten en de gemeenten. Men is er weliswaar in geslaagd), de nieuwe be grooting éluitend te maken, maar men kan niet voorspellen, of zelfs de zeer voorzich tige schatting van de inkomsten niet een teleurstelling zal blijken te zijn. In de toe komst zullen de financieele lasten, die het gevolg zijn van de Dawes-overeenkomst, trouwens nog stijgen. Zoo moet er in 1927 voor het herstel, buiten de betalingen van de industrie en de spoorwegmaatschappij, die op 250 millioen zijn geraamd, alleen uit de begrooting 362 millioen mark meer dan in 1926 worden betaald. In 1928 stijgt dit bedrag tot 736 millioen; van 1929 af moet er jaarlijks 900 millioen, dus bijna 1 milliard meer, worden betaald. Deze be dragen kunnen in geen geval uit de be lastingen komen. Het bedrijfsleven kan niet méér belastingen en sociale lasten dragen. Aan belastingen moet thans reeds tweemaal meer dan voor den oorlog wor den opgebracht. Van verhooging van den uitvoer verwacht men ook Set bijzonder veeL De Duitsche indutsrie kan in het bui tenland niet meer concurreeren, zoolang zij zulke hooge belastingen moet betalen, en deze belastingen zijn alweer noodig om Duitsohland in staat te stellen, aan zijn herstelverplichtingen te voldoen. Alleen door verlaging van de bekistingen zou de industrie weer kunnen ooocurreeren en de landbouw weer kunnen koopen. Men zou dus de belastingen moeten verminde ren en tevens voor een vermeerdering van de inkomsten moeten zorgen. Alleen de grootste algemeene spaarzaamheid1 kan Duitsohland in staat stellen, in het aller noodzakelijkste te voorzien. De beraamde aanslag tegen Stresemann. De Vossische Ztg. (demokratisch) drukt den brief af, dien Kaltdorff, een der ver dachten, aan eèn advocaat te Münohen schreef, die toen de politie heeft gewaar schuwd» De schrijver vertelt dat hij door protectie van twee ingenieurs bij de fa brieken van Siemens is geplaatst, waar „alles marineofficier is" en waar hij den heenschenden geest ten zeerste blijkt te waardeeren. Hij verzekert, zich de hulp v8n twee dier officieren (Lorenz was er een van) te. hebben verschaft en deelt mee dat na den aanslag alles voor de vlucht gereed is, zelfs een vliegtuig. Uitingen als „Stresemann verwese man", „das Schwein inuss gekillt werden" (het varken moet ge keeld worden), e.d. kwamen In den brief kwistig voor. De Vossische merkt op dat de fabrieken van Siemens te Berlijn wel in een soort „Putschisten centrale" ontaard schijnen te zijn en maant de overheid aan daarnaar eens een nauwgezet onderzoek in te stel len. Opmerkelijk is dat de heer von Sie mens zelf democraat is. Daaruit volgt dat hij of zijn bedrijf en wat diaar omgaat niet kent, of er mets te zeggen heeft, In elk geval moet er „orde op zaken worden gesteld". T. a. p. zegt hetzelfde blad onomwon den de stokerijen in de nationalistische pers tegen Stresemann de oorzaak te achten van den beraamden aanslag. Op jonge heethoofden heeft zulk geschrijf een funeste uitwerking, gelijk ook bij de moor den op Erzberger en Rathenau overtui gend is gebleken. Ditmaal is gelukkig het ergste nog verhoed, maar dat alle toebe reidselen waren getroffen om Stresemann het lot van Erzberger en Rathenau te la ten deelen, 'staat vast. De nationalistische pers tracht wel dat in twijfel te trekken en spreekt van Jak" en „politieke kuiperij", maar de feiten stellen haar in het ongelijk. 4 De correspondent van de Vossische Ztg. te München meldt, dat Zaterdag in de cou loirs van den Beierschen landdag werd beweerd, dlat de volksche afgevaardigde Wagner, die onlangs verklaard had het best te kunnen begrijpen als een poging zou worden gedaan om Stresemann uit den weg te ruimen Oip de hoogte geveest is van het oompiot, dat tegen het leven van Stresemann is gesmeed en dat enkele da- gefi geleden is ontdekt. Een complot tegen anti-communistische rechters. De cott. van de N. R. Ct. meldde Zater dagavond: Voor de rechtbank van Leipzig hadden zich heden drie arbeiders te verantwoor den wegens het plegen van een reeks dief- staüen. Een hunner, Hartmann, die lid van de communistische partij is, verklaar de 'bij het verhoor, dat de diefstallen ten doel hadden de noodige fondsen bijeen te brengen voor het bevrijden van politieke gevangenen en voor het plegen van aan slagen op rechters, die zich door hun anti communistische houding hadden geken merkt, zooals de president van het staats- gerechtshof Niedher, en de Berlijnsche rechter van instructie Vogt. Hartmann en FRANSERIJK. De financieele criste» De Fransche franc, die ruim een week geleden opnieuw ingezakt was onder den invloed van Loucheur's drastische belasting voorstellen, heeft een opmerkelijk herstel getoond, zoodra Doumer, de veel zachtere, heelmeester, de portefeuille Van financiën had aanvaard. Dit is echter niet alleen hier van het gevolg, dat Doumer's optreden nieuw vertrouwen heeft geschonken aan het Fransche kapitaal, maar tevens van 'het op duiken van éten constructief plan tot stijving van den frankkoers uit den boezem der Noordfransohe industrieelen» Uit die krin gen is 't aanbod gekomen om 10 van den omzet der industrie beschikbaar te stellen als onderpand voor een buitenlandsche lee ning tot stabilisatie van den franc, naar het model der Duitsche leening tot stabilisatie van de mark en invoering van de rentemark. De Fransche fabrikanten handelen zeker niet alleen uit vaderia ndslief de„ want zij hebben als koopers van grondstoffen en brandstoffen in het buitenland er het groot ste belang bij een verdere ontwrichting van den frankkoers te beletten. Het denkbeeld Is in zekeren zin nog een embryo en zal verder uitgewerkt moeten worden, want er is geen reden voor, dat de garantie beperkt zou worden tot de indus trie van Rijsel en andere fabriekssteden in de buurt. De socialisten zijn er geenszins afkeerig van, maar wenschen van de vrij willige, een verplichte medewerking te ma ken en den omzet van alle mogelijke zaken bij den waarborg te betrekken. Een ander denkbeeld, waarvan men het vaderschap aan Berthelot toeschrijft, is om de Duitsche betalingen volgens de regeling vkn Dawes te kapitaliseeren in den vorm van een leening op de buitenlandsche markt, bij voorkeur de Amerikaansche. Het kan er mede toe bijdragen om den franc te stijven. Maar dit neemt natuurlijk niet weg, dat Doumer, evenals al zijn voorgangers, ook met nieuwe belastingvoorstellen zal moeten aankomen, onder welke men reeds noemt uitbreiding van de belasting op den omzet tot den export, verhooging van het tarief- van dvze belasting voor het binnenland, yer- hooging van den prijs van de sigaren, ciga- retten en tabak van het staatsmonopolie, enz. Zoodra deze voorstellen zich materiali- seeren, kan men pas een prognose stellen aangaande de groepeering van de partijen in het parlement ertegenover. Met rechter zijde, centrum, of linkerzijde alleen kan het BURTON E. STEVENBON. Ik was nog niet geheel" hierop verdiept, toen ik buiten voetstappen hoorde. De deur ging open en Godfrey trad binnen. Hij glimlachte toen hij zag waarmee ik bezig was. „Hoe ben Je opgeschoten?* vroeg hij. „Niet heel beet" En ik wierp het boek weer op de tafel- „Het waarzeggen uit den kristallen bol is nog zoo erg niet; inaar het warnet van zuivere reden en begrippen, dat de Hin- dioee „godsdienst" noemen, is mij te kras. Ik wist niet dat het al zoo laat was, voeg de ik erbij, op mijn horloge kijkend. Het was bij elven. zei Godfrev grimmig. »Jf.etT£?,n op de Hindoes," voegde hij erWj, toen hij - - - - —richt zag. Jk mee te ma ken heeft." Jk ook niet," gaf ik gul toe. „Ik vind dlat zoo 'n theorie te dwaas is om erover te spreken. „En toch,' zei God- frey langzaam, „Iben' ik blij dat hij Vaug- hflin niet heeft aangeraakt Ais hij hem toevallig bij den. keel had gegrepen ter wijl zij samen worstelden met andere woorden, als de vingerafdrukken, die Gofldberger heeft gevonden die van Swain waren geweestdan zou de zaak er Lee- lijk voor hem hebben uitgezien." „Ik hoop dat die vingerafdrukken van een der Hindoes zuilen blijken te zijn," vervolgde Godfrey, „maar zooals Ik reeds tot Goldberger zei, ik vrees dat het te mooi is om waar te zijn" „Van welke der Hindoes?" vroeg Ik. ,.0, van den Thug natuurlijk". Ik ging recht overeind ritten. „De Thug?" herhaalde ik. „Ben Je zoover niet gekomen?"^^^H^fi En Godfrey nam snel een der boeken op en sloeg snel de bladzijden om „Je herinnert je, dat wij hem op den vloer neergehurkt vonden met een lap en een tand en een been vóór zich?" „Ja." ,.En herinner Je je hoe de Yogi ze beschreef toen Goldberger hem ernaar vroeg?" „Heel duidelijk— hij noemde ze de attri buten van Kali" „Luister nu hiernaar." En hij las: „De Thugs zijn een gods dienstige broederschap die moorden doet ter eere van Kali, de vrouw van Siva, die zooals zij gelooven, hen helpt en 'be schermt: Ito legende verhaalt dat zij haar zijn vrienden waren reeds in het bezit van - - - - 2 auto's, 8 machinegeweren en een aantal kabmet-Briand in de Kamer geen meerder- pistolen. Hij had dé onderneming zelf op beid halen en de voornaamste zorg van ce touw gezet, nadat de communistische par- deputé's is voorloopig geweest, hoe zij het tij-had geweigerd' de noodige fondsen ter klaar konden spelen'hun eigen kiezers tegen beschikking te stellen. nieuwe belastingen te beschermen» Len kortzichtigheid, die het gevaar meebrengt, Een krnltmagarijn in de lncht gevlogen. Saarbrucken, 21 Dec. Hedenmorgen omstreeks half 12 Is op de mijn Merienbach een kruitbergplaats in de lucht gevlogen» De luchtdruk was zoo sterk, dat overal in de omgeving, tot zelfs te Vorbach, de venster ruiten sprongen en de pannen van de da ken vielen. Het aantal gewonde schoolkinderen be draagt 26 en dat der zwaargewonde arbei ders evenveeL De materieele schade wordt geschat op 10 12 millioen francs. Nopens de oorzaak van het ongeluk is nog niets bekend. Aardbeving. Reuter meldt ons uit Londen, dat te Sydney (Australië) gisteren zware aard schokken zijn gevoeld, die van vijf tot twintig seqonden aanhielden. Ook uit tal van plaatsen in het binnenland van Australië komen diezelfde berichten. Er is veel ongerustheid! teweeggebracht, doch tot dusver zijn geen berichten^ ingekomen omtrent schade. dat alle kiezers ten slotte slachtoffers wor den van een toenemende duurte, immers van een verdere depreciatie van den- franc, indien de schatkist niet ten spoedigste uit den brand geholpen wordt („N. Rott Qrt»"). Ben dictator gewenscht! Toen enkele dagen geleden de film „Madame Sans-Gène" met Gloria Swan- sou in de hoofdrol in de Parjjsche bios copen draaide, en de figuur van den kleinen korporaal op het doek versoheen, ging er eensklaps een electrisohe schok door het publiek, dat als 't ware als één van het feit, dat hierbij geen bloed ge stort zou worden, en in plaats hiervan werd' de strop gebruikt waarmee het slachtoffer werd gewurgd. De afkeer van bloedvergieten werd mettertijd zoo groot, dat versaheiden secten van Thug het als een verontreiniging beschouwen men- schalij k bloed aan te raken." Hij sloot het boek en wierp het op de tafel. Geloof Je dat dit het geval be wijst?" „Ja," zei ik peinzend. „Fm de Yogi is hij ook een Thug?" ,jO neen; een Witte Priester van Siva zou nooit een Thug kunnen zijn. De aanbidding van Siva en van Kali staat lijnrecht tegen over elkaar. De Salvas rijn asceten. D.wz," voegde hij er op een anderen toon bij, „als die kerel werkelijk een Saiva is en niet een bedrieger." „Al deze niensohen zijn min of meer bedriegers, 'nietwaar?" vroeg ik. „Neen," was God frey* s onverwacht antwoord. „De werke lijke Yogi's rijn zonder eenigen twijfel oprecht; maar een warkelijken Yogi zou ■rijn tijd niet verapUlen aan een zwakzin nigen ouden man, en tegen middernacht vuurpijlen oplaten om Indruk op hem te maken. Mijn meening is dat die kerel een fakir is een goochelaar, een bedrieger en zoo ais vanzelf spreekt, een schurk." „Welnu?" vroeg ik toen Godfrey zweeg. „Nu, verder ben ik nog niet gekomen. O, ja dan is er Toto nog. Een cobra is een van de eerste hulpmiddelen van den fakir." „Maar Godfrey," wierp ik tegen, de uitdrukking op mijn k geloof oiftt dit Bwiln «r iets man? Het moet een groot» belooning rijn, anders zou ze hem niet verlokken." „ik denk dat Vaughan hem goed betaal de." waagde ik op te merken. „Ja, maar heb je goed naar hem gekeken, Lester? Je hebt ham ongewoon genoemd, maar dat woord is lang niet sterk genoeg voor hem. Hij is 'buitengewoon. Ongetwijfeld heeft Vaughan hem goed betaald, maar qr zou iets meer dan dat noodig zijn om zulk. een man over te halen zes maanden in een huls als dit door te brengen. En ik geloof dat ik wel raden kan voor welken inzet hij speelt." „Bedoel Je Miss Vaug han?" „Ja Juist." En Godfrey leunde ach terover in zijn stoel. Eenige oogenblikken dacht ik zwijgend na over deze theorie. Het was tenminste een theorie en wel een heel interessante maar zjj zweefde in de lucht. Er was, zoover ik kon zien, geen enkele 'basis, en eindelijk zei ik dat. „Tk weet dat het niet veel beteekent,' gaf Godfrey toe, „maar lk kon niet meer doen er is zoo weinig om een theorie te vormen. Maar fit zal zien of ik van avond niet een deel ervan kan bewijzen." „Welk deel?" „Dat hij een fakir is. Hier is mijn theorie: die hocus-pocus op het dak tegen middernacht was opgezet met het doel om indruk te maken op Vaughan Deze geloofde zonder eenigen twijfel dat het een werkelijke geestesdemonstratie was, terwijl het slechts een handige goo cheltoer was. Nu Vaughan dood is zal deze truc ophouden tot er een nieuw slachtoffer is, waarop indruk gemaakt moet worden. Ze is trouwens al opgehou den. Er was gisterenavond geen ster." „Maar Je weet waarom," verklaarde ik „De Yogi beeft den -nacht ln meditatie doorgebracht. Dat kunnen wij getuigen. „Wij kunnen niet 'getuigen wanneer hij Ingezonden Mededeellng. Uw eerste taak 's morgens zij zorg te dragen voor goede ontlasting. Tenzij dit geregeld geschiedt, krijgt gij hinder van hoofdpijn, gedruktheid, maagpijn, on zuiver bloed enz. Foster's Maagpillen ge nezen verstopping, regelen de lever, maag en ingewanden, en versterken zoo doende uw geheele gestel. Prijs per flaóon' van vijftig versuikerde plüen 0.B6; in apotheken en drogistzaken. begon," zei Godfrey droogjes. „Wij heb-- ben, hem pas om half een gezien. Maar, als waar aannemend hetgeen hij zegt, dan zou er geen enkele reden bestaan om vanavond het fenomeen te doen ophouden als het geen truc is." „Neen," gaf ik toe. „En als het wegblijft," vervolgde God frey, „dan is het een vrij zeker bewijs dat het niet eeht is. Ofschoon," ging hij haas tig voort, „ik hiervan geen bewijs noo- heb iets anders zou ongeloofélljk HU keek op zijn horloge. „Het is tien minuten voor twaalven. Ga mee." Ik volgde hem met zeer gemengdo ge voelens naar buiten en door het bosoh. Zwijgend ging ik na Godfrey de ladder op en nam (mijn plaats op de tak in. „Wij zullen niet lang behoeven te wachten," zei hij. „Voor alle zekerheid zullen wij wachten tot vijf minuten over twaalven» Het moet nu twaalf uur zdjn. Ik wou dat ik van den man gedaan kon krijgen mij tomaten zien hoe hij de goooheltoer doet, want die is al heel goed en Hij zweeg plotseling en staarde in het duister. Ook ik staarde, want hoog aan dén hemel 'begon een Uóht te schijnen en te schitteren. Het hing een oogenblik on bewegelijk en begon toen langzaam te dalen kalm, langzaam, als met een be paald doeL Lager en lager daalde het ln een rechte lijn,, bleef een oogenblik zwe ven en spatte uiteen in een 'millioen vonken. In den lichtgloed stond een witte gestalte, naar omhoog kijkend, de armen ten hemel gestrekt. Terwijl wij een oogen blik later zwijgend de ladder afklommen, scheen het my toe dat lk Godfrey's theo rie donderend om zyn ooren ineen hoorde ■torten. (Wordt vervolgd.) RANT Dinsdag 22 Deo4.19 uur V 28) ja ben vroeger dan anders, zei God- freTjk heb mij vrij gemaakt zoodra ik bon, omdat ik 'het beter vond, dat wij de nakien eens samen bespraken. Ik héb Bimmonds vanavond in de stad ontmoet Aha zei ik, ,,en wat heeft hij Je ver teld?" -Niets, dat ik niet al wist. De poli tie heeft niets nieuiws ontdekt - ofindton dit wel het geval is houden zij het stil tol Maar Sinn.Mjd» v.rtolde n« zijn theorie van het geval. Hij zegt dat moord gepleegd moet rtjn doof een-yen de Hindoes of door den jongp Swaim „Wat denk jij ervan?" geneigd het met Bimmonds eens te rijd, j dienaar drie dingen schenkt: den, zoom „hij is geen onwetende straatgoochelaar, van haar onderkleed om te gebruiken als Hij is een beschaafd man een onge- strop, een rib om als mes te gebruiken woon man." „Zeker is hij dat zeer on- en een tand om te gebruiken als spade gewoon. Maar dat bewijst niets tegen mijn bij het begraven der slachtoffers. Maar veronderstelling, het maakt alleen het het mes werd weinig gebruikt, want het vraagstuk nog moeilijker. Zelfs een godsdienstig karakter van een moord be- straatgoochelaar doet rijn kunsten niet gon meer en meer afhankelijk te worden voor niets voor welk Loon werkt

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 1