T HERMAN NYPELS, Ver beneden inkoop. TWEEDE EN LAATSTE BLAD. PLAATSELIJK NIEUWS. VAN DINSDAG 22 DECEMBER 1925. Onze vroegere plaatsgenoot de heer J. B. Sdhuil schrijft in de „Haarl Oour." over een opvoering aldaar: CONCERT Eerste Kerstdag 's morgens 9 uur, in de muziektent, plantsoen, door het Stedelijk Muziekcorps. Programma: 2. Wij allen danken God. 4. Sweet Belle Mahone. 6. Die Ehre Gottes in der Natur. ƒ7. Uren, dagen, maanden, jaren. 9. Ave Verum. 10. Het is de dag des Heeren. Concert Olga Ignatoff, C. S. Olle-Reeders en J. Pala. De heer J. Pala had het initiatief geno men, om gisterenavond in „Casino" op te laten treden, de Russische alt-zangeres Mevr. Olga Ignatof, en de bij de Helder- •chen niet onbekende pianiste Mevr. O. S. OlieReedera. Waarschijnlijk door de geringe bekend making van dit concert, was de „Casino"- zaal matig bezet. Slechts een 250 800 menschen hebben genoten van den zang van Mevr. Ignatof en het spel van Mevr, OlieReeders en den heer Pala. Voor .stemming" was in „Casino" zorg gedragen, door het aanbrengen van een aantal palmen en planten, die in het getem perde licht van de lampen achter het prach tig gekleurde batikpapier, een Oosterache sfeer schiepen. Aan het tooneeldéoor was ook de uiterste zorg besteed. Met een viertal liederen van den beken den liederencomponist Hugo Wolff werd het programma ingezet. Al direot trof de prach tige inzet.' (Du bist Orplid', mein Land, das ferne leuchtet. ■Fijn, voornaam was het optreden van Mevr. Ignatoff en prachtig doorvoeld was haar zang, vooral in de lage registers was haar stem ontroerend mooi. Jammer was het, dat de prachtige Ibacir- oonoertvleugel, die door de firma Ypma van Alkmaar gratis was afgestaan, bij de vier eerste verzen openstond, waardoor de bege leiding, hoe uitstekend ook, wel iets te zwaar was. Na deze verzen werd de vleugel bij den zang gesloten, en kon ten voüe genoten worden van de prachtvolle, glasheldere stem van Mevr. Ignatoff. Gevoelvol was haar voordracht, en vooral bi) de Russische lie deren, gekenmerkt door donkerte van toon en inhoud, was er een smeek ing in haar stem, die tot In de ziel ontroerde. Mevr. Ignatoff zong naast Wolff een drietal liederen van R. Strauss, waarbij het bekende „Stfindchen", een subtiel liedje, dat èn door zang èn door begeleiding, zeer in den sjöaak van het publiek vieL Hoe mooi waren die Strauss-liederen! Ingezonden Mededeellng. Dinsdag 22 Deo. *25, 8 u. 16. Ter voorkoming van misverstand ma ken wij onze lezers nog even opmerkzaam dat het doneert van „A. G. O." (waarbij als solisten medewerken mej. Frida Mooi), sopraan, Amsterdam, imej. Marcelle de Haas, violiste, Amsterdam, de heer Toon de Hioogh, organist» alhier) niet oan 8 uur doch om 8 u. 16 begint, ten einde ook za- kenmensohen in de gelegenheid te stel len dit oonoert van 't begin af bij te wo nen. Hieronder volgen nog enkele recensies van mej. Mooy. Drankbestrijding. Mieni schrijft ons: Zaterdagavond hieJid hot Oenfcr. Ooon. voor Drankbestrijding ,;Helder" met de Spoor weg Onthouders-Vereeniging gecombi neerd een openbare vergadering in het Alg. Mil. Tehuis, Spoorstraat. Doel was om te komen tot de oprichting van een af doeling van de laatstgenoemde vereeni- ging- Als spreker trad op de heer G. L. de Haas van Utrecht, secr. Hoofdbestuur S.O.V, terwijl medewerking werd ver leend door den heer Burlage, ook van Utrecht, door het zingen van cabaret- en Jevensliedjes. Nog werd de bijeenkomst opgeluisterd door eenige heeren musici en door het optreden van de nog jonge Geh. Chith. Zangver. D.O.V, De heer Tuk heette -bij den aanvang de te weinige aanwezigen welkom en zette het doel der bijeenkomst uiteen1. Hierna hield de heer de Haas aan dè hand van een fraaie collectie lichtbeelden een pret tige rede, waarin hij de drankellehde schilderde en vooral stilstond bij haar fu neste gevolgen, Indien het spoorperso- neel, dat dikwijls zoo'n groote verant woordelijkheid op de schouders werd ge- SCHAGEN, wordt de winkel uit- HELDER op 4 Januari e.k. gebroken. Een practisch man profiteert daarvan. logd, niet drankvrij en in nuchteren en Verder stonden, er op het Pr'b- i Aderen toestand zijp belangrijken: en twee liederen van Tosti, één van Delage-1 g^pj^yg enarbeld verrichtte. Na afloop Prat en een viertal Russische liederen, J van deze rode volgde muziek en zang, waarvan twee van Gretchinanow, een? van Rachmaninow en een van Rubinstein. De verschijning van de zangeres was bo venmate bekoorlijk en eenvoudig. Mevr. Olie—Reedera had de begeleiding van de liederen. En zeker had Mevr. Igna toff geen beter begeleidster kunnen hebben. Want Mevr. Olie—Reeders heeft gevoel en temperament en met een zeeir fijne interpre tatie wist zij de liederen weer te geven. Haar aanslag was fjjm, bovendien was de vleugel van de firma Ypma een prachtin- strument, met een klankvol geluid. Door Mevr. Olie—Reeders en den heer Pala werden een tweetal nummers voor piano en viool gegeven, Mozart's Sonate G- dur (Petera No. 11) en een Sonate van E. Grieg op. 45 O moll. Mozart's sonate was licht en zonnig en vol van de prachtigste wendingen en fijnste nuances. Geweld'ger en grootscher was Grieg's sonate. Hier was een pareling van klanken en een rijkdom van schakeeringen. Prachtig was het samenspel van Mevr. Olde—Reeders en den- heer Pala. iMevr. Olie—Reeders is een virtuose op de piano, die versteld1 doet^taani door haar ge- weldige techniek, door haar fijne aanslag en door haar prachtige voordracht. Ook de heer Pala heeft zich eens doen kennen als een viooU^tenaar die niet terugdeinst voor de meest steike technische staaltjes, maar die ook gevoel in lïï SS1T& mo»*» SI' Naar wij vernemen, hoopt Mevr. Ignato n0g eens in Helder op te treden- en dan zal „Oasino" zeker te klein zijn. Het Teeben des Kruisee. Uien neer mooie voorstelling wacht ons Kruisee"' X dÏÊiL Lomaire en- Lange- leiding van bladen ten zeerste naken worit(goed verzorgds waarna de heer Burlage het meer aange name en1 grappige deel der bijeenkomst voor zijn rekening nam, voor welke taak hij 'best berekend bleek. Ook de zang en de muziek vielen ln goede aarde» zoodat, trots de minder goed eopkomst van het publiek, de avond toch ais geslaagd mag worden beschouwd. Toen de heer Hoekstra te ongeveer 12 uur de bijeenkomst sloot, na alle mede werkers dank gezegd te hebben, ln "t bij zonder den heer Tielrooy voor t gebruik van den lantaarn, hadden allen spijt dat het afgeloopen was. Gemeenteraad v. Helder. C. Heijblok. En laten, we daarbij mopen zeggen, dat „Het teefcenl diee kruisee" ook al» toonieeletuk van vrij wat beter gehalte ie dan al die zoo genaamde „volksstukken", waarmede men hard bezig was one volkstooneel te bederven. „Het teelten dlee kruises," geeft het publiek wat te kijken, het heeft een intrigue, die van het begin tot het einde boeit, het zit vol „opera- effecten", die het op t toomeel' doen 't ie nobel van strekking en laat op eenizezine nalve wijze een stukje geschiedenis zien uit een intereseanten, kleurrijken tijd. 1. Stille-Nacht, heilige nacht. 8. Eere zjj God. 5. Wilt heden nu treden. 8. Intocht des Heeren. Grooten en Kleinen, willen nu netjes voor den dag komen. Dat ia mogelijk door de extra lage prijzen, tijdens Uitverkoop in de HEEREN- en KINDER-KLEEDINGMAGAZIJNEN Kerkcomcert „A. G. O." „Bet Vaderland", 22 Febr. ,26: De zangeres heeft- een gevoelige ziel', haar voordracht van een lied getuigt van groote intelligentie. Het uithouden van den toon ie meesterlijk. lrAlg- Handelsblad",. 1 Nov. *25: Frieda Mooy heeft haar fort in het pianis simo, dit ia van zeer groote bekoring. In de buitengewone zware aria van Beeh waren zeer fraaie details te bewonderen. Nieuwe Tilburgaohe Courant" i Frieda Mooy wiat aanstond» het publiek te winnen door haar -krachtige, zuivere en toch zoo zoet klinkende eopraanstaro. Zij zong met veel gevoel en* schoone voordracht eenige num mers van verschillend karakter. ,De Telegraaf' (Kerkconcert Naaiden: Jo- han SohoonderbeeJc met medewerking van Frieda Mooy, Louis Zimmermann en W. Pe- trie) 22 Sopt. *23: Mei. Mooy, een sopreanzangeres, op wie men onlange onze aandacht vestigde naar aanlei ding van een succesvol concert, dat zij te Oe- tende had gegeven, zopg met gevoelige sober heid. Een zangeree met een veelbelovende stem. Voor dien tijd SChOOn SChïp. Tot dien datum'aanbiedingen In: Overjassen,Colbert-costumea, Overhemden, Handschoenen, Hoeden, Wollen Vesten, Linnen Boorden. lllSuS.WS!IierSe°' Zm buitengewoon mooie avond, die echter door weinig men- en Olie- Reeders bloemen in ontvangst ne men. Een welverdiende hulde! Van déoora en oostumes en mu- _Arv oiemaakt en de ver ziek is zeer Groot Tooneel" onder Vergadering van Maandagavond 21 Dec., 7 uur. Afwezig met kennisgeving de heeren van Dam en Boon. Voortgegaan wordt met de behandeling der begrooting (Hoofdstuk VIII, uitgaven, Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen) Vervolg van het vorig nummer. De heer Bot bespreekt de kwestie van de aanstelling van een tijdelijk onder wijzer te Huisduinen. Spr. was het eenige lid van rechts dat hier vóór stemde. Het ging bij spr. uitsluitend om de belangen van het onderwijs; of dit openbaar of bijzonder is, is spr. onverschillig. Voorde kinderen te Huisduinen is wel apart onderwijs noodig. Mocht een ander voor stel worden ingediend, omdat dit in strijd is met de wet, dan zal spr. daar vóór stemmen. De heer H e ij b 1 o kDe voorzitter heeft spr. woorden te zwartgallig opgenomen. Spr. heeft aangetoond wat wij op onderwijs gebied bereikt hebbenook dat wij gaarne wat verder waren gegaan, doch rekening hielden met de draagkracht der gemeente. Ook wij hadden liever een maximum van 37 leerlingen als in Amsterdam. Spr. heeft door zijn speech volstrekt niet het bestaande onderwijs verdedigd, maar als het openbaar goed wordt, profi teert ook het bijzonder daarvan. Ieder kind ia voor tpr. gelijk. Spr. heeft gemeend naar voren te moeten brengen, ook wat hij gezegd heeft aan het adres der V.-D., die eigenlijk naast ons moesten staan. Spr. had ook gaarne den heer Smits aan zijn zijde gezien. De Voorzitter beantwoordt de ver schillende sprekers. Spr. zal zich niet vleien mevr. v. d. Hulst te overtuigen, die op elke bezuiniging aanvliegt als- op de roode lap. Eerst oordeelde mev. v. d. H. over de meening van het hoofd te Huis duinen gunstig. Toen zij in haar kraam niet te pas kwam, was mevr. v. d. Hulst het er niet mee eens. Spr. kwalificeert de redeneering van mevr. v.d. Hulst als eene waaruit gemis aan vrouwelijke logica blijkt. Mevr. v. d. Hulst: Dat is aardig van den voorzitter. De Voorzitter is overtuigd van de goede bedoelingen des heeren Heijblok, maar diens kritiek is niét op haar plaats. In sommige gemeenten hebben de bezui nigingen verslechterend gewerkt. Hier niet. De cijfers wijzen uit, dat hier de klassen op behoorlijk peil staan, en spr. had een woord van hulde verwacht voor 'wat de ambtenaren v&n de afd. Onderwijs hebben gepresteerd. Door hun werk hebben wij hier met zoo weinig mogelijk personeel de scholen toch volledig bezet. We hadden 8 'overtallige leerkrachtende Raad heeft die nog met 2 verhoogd. Tot overplaatsing op andere scholen wil spr. niet mede werken. Dat is tot schade van het onder wijs en spr. zal zich blijven verzetten tegen beslissingen, die hem onjuist blijken. Dat het nadeelig voor het onderwijs is, als de kinderen op 13-jarigen leeftijd op school komen, betwist spr. Het spijt spr. dat de heer Heijblok hem niet steunt, ook niet bij het buitengewoon lager onderwijs. De heer Heijblok: Daarin ben ik het geheel met u eens I De Voorzitter: Uw steun was zeer platonischde heeren Smits en Boon waren het, die mij steunden. Het doet zeer dergelijke mededeelingeD te moeten hooren en spr. brengt dank aan den heer Smits, De heer Borkert meent, dat hier een misverstand heerscht. De vorige maal is een derde leerkracht voor Huisduinen «bepleit, en de Raad heeft besloten dezen te handhaven. De Voorzitter heeft toen gedoeld op de school voor buitengewoon lager onderwijs en wellicht heeft de Voorz. gedacht dat wij daar niet vóór waren. Wij wilden evenwel èn de school Huisduinen met 3 leerkrachten èn de school voor b. 1. o Mevr. v. d. Hulst zegt dank voor de „waardeerende" woorden aan haar adres. Waar thans het vroegere hoofd van Huis duinen zich uitsprak tegen een derde leerkracht, daar staat tegenover dat het tegenwoordige hoofd die wel wenscht Spr. doet het volgende voorstel Aan het College van Burgemeester en Wethouders te Helder. Ondergeteekenden, leden van den raad, stellen voor, niet over te gaan tot een benoeming van een tijdelijk onderwijzer te Huisduinen, doch de overplaatsing van den heer Gravemaker naar een school in de stad tot nader te bepalen datum uit te stellen. Helder, 21 December 1925. G. H. A. v. d. Hulst—Heeroma. J. J. Schoeffelenberger. De Voorzitter: Dat is een verstan dig voorstel en geen vrouwelijke logica 1 Mevr. v. d. H u 1 s tIk heb het toch zelf bedacht 1 De Voorzitter meent nochtans ook dit voorstel te moeten bestrijden, en gaat nader op het door mevr. v, d. H. gesprokene in. 27 leerlingen per onder wijzer beteekent niets dat jongens van 13 jaar moeilijker zijn dan die van 5 jaar, betwist spr. Hoe we de zaak ook reor- ganiseeren, we houden overtollige krachten. Volgnr. 44Ó.3|Uitgaven. Kosten van schoolfeestjes en -reisjes. De heer Bot bepleit verhooging van dezen post. Als de kinderen op reis gaas, moeten zij ook wat kunnen eten. Spr. stelt voor den post met f 1000 te ver- hoogen. Sommige kinderen krijgen geld mee, andere niet. De Voorzitter: U komt er dan met f 1000 niet. Een klas van de bijzondere scholen had nog geld over. De heer Bot: Die kinderen hebben den geheelen dag op een bordje rijst ge leefd en het hoofd heeft ze tenslotte wat gegeven uit eigen middelen. De Voorzitter: De heer Heeroma heeft met dé kinderen een heele rondreis gemaakt en is met het geld uitgekomen. Als we zulke dingen doen wordt het zoo duur, het is niet zoo erg als ze een boter ham meenemen. De rapporten der reizen waren enthousiast. De heer Bot is het daarmee eens. Het is een dag om nooit te vergeten. Maar spr. meende, dat het voor de onder wijzers werkelijk het werk vergemak kelijkt. Laat men dan geen som uittrekken. De Voorzitter: De Gemeente Haar lem heeft een zeer miniem bedrag daar voor. Wij slaan een goed figuur De beer Heijblok heeft aanvankelijk deze zaak gesteund, maar het is beter, dat zij nog eens besproken wordt. Er zijn onderwijzers geweest, die er goed van aten, terwijl de kinderen het met rijst moesten doen. Dat was het bezwaar van den heer Bot. Volg. 519. Uitgaven. Kosten Zeevaart school. De heer Van Os. Juist omdat het Handelsonderwijs zoo goed is, moeten wij ons schamen over de Zeevaartschool. Als men van oordeel is, dat de Ambachts school voldoende is (die de Zeevaartschool wel wat in den weg stond), laten wij dan trachten een Zeevaartschool te krijgen. De Voorzitter: Wij wachten nog altijd op het antwoord van den Minister. Er is eene Commissie geweest, die over tuigd was van de noodzakelijkheid eener school. Anders zullen we de zaak zelve ter hand nemen. De heer Van O s is bang, als wij te lang wachten, dat men de school te Helder zou wegnemen. De heer Grunwald merkt op, dat bi den heer Van Os den schijn wordt ge wekt, dat het best. der Ambachtss. de zaak niet in de hand werkt Spr. heeft den inspecteur er dringend op gewezen dat een Zeevaartschool noodig is. Een nieuwe Zeevaartschool is meer noodig dan een Ambachtsschool en wij hebben dienaangaande geen pressie geoefend om eerst een Ambachtsschool en dan een Zeevaartschool te krijgen. De heer Smits wordt nooit lekker als hij het woord bezuinigingscommissie hoort. Spr. is verheugd, dat de Voorzitter desnoods het initiatief zou willen nemen voor een Zeevaartschool. Kan dit niet worden bespoedigd? vraagt spr. Als de zaak op de lange baan wordt geschoven vreest spr. ook, dat we er nooit een krijgen. De Voorzitter heeft dit den Minister ook gezegd. Laten we de zaak niet for- ceeren. Mocht de Minister het afwijzen dan is spr. bereid voor deze nieuwe school het initiatief te nemen. Volgnr. 540. Uitgaven. Subsidiën aan schouwburgen en muziekcorpsen. De heer Bok is het niet met het lic eens, dat den post van f 1000.voorde zomerconcerten van het Stafmuziekkorps weder op de begrooting wil brengen Deze post is er eenmaal af en spr. yil dat zoo laten. We hebben muziek genoeg en spr. waardeert het werk der marine kapel, maar vindt het niet noodig daar voor f 1000.te geven. Wil de kape gaarne muziek maken, dan kan zij we eens „welwillend" een concert aanbieden De heer Van Os is het daarmee eens De heer Zond ervan: Vooral na de geruchten, die over dit corps gaan, zou het een daad van den Raad zijn, indien de post weder op de begrooting werc gebracht. De heer Van Loo is het eens met den heer Zondervan en vraagt ook om meerdere bescherming van de muziektent tegen ruw weer. De heer Eijlders vindt het roekeloos met het oog op onze financiën den post toe te staan. Wij zijn niet misdeeld op het gebied van muziek. Als wij aan het publiek zouden zeggen elk concert kost f 250.zou men ervoor terugschrikken De heer Borkert verdedigt het voor stel. Er spreekt ook practische zin uit Als die f 1000 onze begrooting moeten redden, laten we er dan uitscheiden, zegt spr. Spr. wijst op de groote waardeering die de concerten der Marinekapel geniet en die slechts door een beperkt aanta kunnen worden genoten. Voor f 1000 kunnen nu duizenden er van genieten De vorige maal is deze post in een be< zuinigingsroes afgevoerd, laten wij hem thans weer opbrengen. De heer Schoeffelenberger za tegen den post stemmen. Naast de waar deering van de muziek komt de vraag of de financiën f 1000 toelaten. In Casino zitten 1000 menschen en 29000 profi teeren er niet van. Bovendien hebben ze toch een toelage? De Voorzitter; Het heeft de meer derheid van het College altijd gespeten dat deze post er af gegaan is. Spr. sluit sich bg de woorden van den heer Borkert aan. Andere gemeenten zouden er schat ten voor over hebben zoo'n korps te rebben. De heer Heijblok: Op het laatste concert waren tal van auto's van buiten de gemeente. De heer Van Breda: Is de minder- ïeid van het College, die het nut er niet van inziet. De Volksconcerten worden door de gemeente gesubsidiëerd. De heer Smits appreciëert het voor stel, maar kan de redenen van de ver dediging niet accepteeren. Het is wel eigenaardig, dat bij een concours van Winnubst zoo weinig menschen waren, terwijl zij voor een paar luttele centen van de beste muziek konden genieten. Wanneer men de stedelijke orkesten wat zou steunen zou dat beter zijn, al durft spr. bet niet voortestellen. Uit welken post moeten die f 1000 worden gevonden GeroepZijn er al, uit een aanvullings- legrootingl De heer Smits: Sluit zich aan bij het betoog, dat de Staf al voldoende gesteund wordt. De heer Borkert: Wat de heer Smits zegt is een aanklacht tegen de muzikale opvoeding onzer burgerij. Als dat zoo was, dan moesten we juist met alle mid delen die opvoeding aantasten. Dat solisten- concours heeft zoo weinig belangstelling gehad omdat het hier solistenmuziek be trof. Als er een gewoon concours was geweest, moet u eens zien wat een belang stelling er is. De heer Smits is er voor, maar zal er tegen stemmen, dat is struis vogelpolitiek. De heer Smits moet den heer Borkert eene illusie ontnemen, 't Was juist de Voorzitter dezer vergadering, die zijn ver wondering uitdrukte over de weinige op komst. Men heeft de beste krachten uit het land daar kunneu hooren. Waar de Stafmuziek voor wat zij geeft, voldoende gesteund wordt, zouden we niet aan een eind komen weer te gaan subsidieeren. De heer V a n L 0 0De heer Smits verwart de zaak. Het solistenconcours staat er buiten: het publiek houdt er niet van en over 't algemeen worden het stroppen. Bij de Stafconcerten staan dui zenden menschen, en tegenwoordig is het tijdens de uitvoering stil. Men kan jie concerten van de Staf niet vergelijken met die van andere corpsen. Met 10 tegen 9 stemmen wordt het voorstel van B. en W. om den post met f 1000 te verhoogen, aangenomen. Tegen de heeren Schoeffelenberger, v. Os, Maters, Smits, Eijlders, Geurts, van Breda, Bok en van der Veer. Hier nu de zijn de zomerconcerten van de Stafmuziek iveder ingesteld. 1 Volgnr. 555. Inkomsten. Verhaal der kosten van ziekenverpleging door parti culieren. De heer Van Loo is met het ant woord van B. en W. niet tevreden, omdat er onjuistheden in voorkomen. Spr. gaat uitvoerig op de kwestie in. Bedoelde vrouw kreeg van den Directeur van den Geneesk. Dienst een standje toe omdat zij naar een „gewoon" raadslid was ge gaan. Dat gaat zoo niet, M. d. V., er was door den Directeur noch door den Wet houder een onderzoek ingesteld. Spr. heeft er niet met den bétrokken wethou der over gesproken, en liever tot de be grooting gewacht. Er staat, dat de men schen kleeren hebben gekregen, het is onjuist. Later zijn twee andere raadsleden op onderzoek geweest, die nogmaals op een onderzoek aandrongen. Met wat goe den wil van den Geneesk. Dienst had hier eene oplossing kunnen worden ge nomen; nu is de zaak bij het Armbestuur aanhangig gemaakt. Spr. vindt het treu rig, de Geneesk. Dienst heeft zijn plicht ernstig verzaakt. Onbeleefdheden tegen over deze vrouw kwamen óók niet te pas. Met de progressie kan spr. zich verj eenigen. De heer Schoeffelenberger is het „buitengewone" raadslid. Wat de heer v. Loo naar voren bracht, onderschrijft spr. ten volle. De zaak is door een buur man aanhangig gemaakt, maar er moet op gewezen worden, dat hij steeds alle medewerking van den wethouder kreeg. De Directeur van den Gén. Dienst is niet in het huis geweest, tenslotte even in en uit geloopen en vond het huis goed ge noeg. Het ware de plicht van den Di recteur van den Gen. Dienst geweest de zaak degelijk te onderzoeken. Wat ten slotte gebeurd is, geschiedde op onzen aandrang. Er was niet eens licht in de woning. De heer van Breda: Gevallen, die zich voordoen voor opname in het hos pitaal, worden door den Dir. Gen. Dienst en spr. behandeld. Bij normale bevallingen is geen sprake van behandeling in het hospitaal. Alleen bij sociale of medische indicaties geschiedt dat. Iedere patiënt kost de gemeente 7.per dag. Zijn die indicaties er niet, dan wordt elke aanvrage afgewezen. De onjuistheden zijn dan te wijten aan de vroedvrouw zelf, die de zaak onjuist voorstelde. Zij heeft al verzwegen, dat zij niet naar dr. R. was geweest en in plaats van naar den Direc teur ging zij naar den heer van Loo. Dr. Rienks achtte het uit medisch oogpunt niet noodig; spr. niet uit sociaal oogpunt. De vroedvrouw deelde mede, dat er voldoende ruimte was, waterleiding en petroleumlicht. Er wordt geschermd, dat op hooger bevel ven den Burgemeester

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 5