T i TWEEDE EN LAATSTE BLAD. PLAATSELIJK NIEUWS. BINNENLAND VAN ZATERDAG 2 JANUARI 1926. De gisteren gehouden Speldjesdag voor de Vereeniging tot bevordering der gezondheid in de Grafische vakken heeft opgebracht 185.29. Op het 8 en 9 Dec. j.1. te 's Graven- hage gehouden Boekhoud-Examen der Fed. (Mercurius) en het op 10 Dec. d.a.v. gehouden examen der Ver. L. I. T. E. H. voor Nederl. Handelscorrespondentie, slaagde onze plaatsgenoot de Heer S. Roosendaal, leerling van den heer J.Boon. P. J. B. Puinbroek. t In den ouderdom van 62 jaar is Woens dag overleden die heer P. J. B. Fuinr broek. Zooals men weets was de heer Puin- broek eigenaar van de bekende bloemen zaak aan de Molengracht (tegenwoordig bloemenmagazijn „Hadley"). Nadat hij zich uit de zaken teruggetrokken had, ves tigde de heer Puinbroek zioh als make laar. Zijn werkzame aard veroorloofde hem niet het leven van een ambteloos bur ger te lijden, en toen dan ook in de Ver eeniging A. G. O. een bestuursplaats va cant was gekomen, was het de heer Puin broek die met zeer veel ambitie en liefde die plaats lnnom. Vele jaren is hij met animo voor A.G.0 werkzaam geweest, eerst dit seizoen zag hij zich door zijn gezondheidstoestand ge noodzaakt voor die functie te bedanken Op die begrafenis, die hedenmiddag plaats heeft op het R.K. .kerfhof alhier, zal A.GjO. door zijn voorzitter en een 'be stuurslid worden vertegenwoordigd. 25-JARIG BESTAAN DER WATERLEIDING. Hnldiging van den heer J. Stoll. Van het gebouw der Oentrale Boekhou ding aan de Weststraat, waar tegenwoor dig de heer Stoll als eerste ibodkhouder der Oentrale Boekhouding zijn kantoor heeft, woed Donderdag de driekleur. En inwendig had men een der bovenvertrek ken feestelijk versierd met een menigte bloemen en palmen. Op keurige wijze wer den daar de igenoodigden ontvangen. Er waren er velen: behalve het personeel van de O.B., waren tegen 11 uur'alle hoof den van het bedrijf aanwezig, versohil lende raadsleden, het college van Burge meester en Wethouders. Wij merkten op de heeren Verstegen, Grunwald, van Bre da, wethouders, Kamman, gemeente-secre- taris, Gratama, commissaris van politie, Haan, directeur gem. keuringsdienst, Dokter, dir. Gemeentewerken, Maas, Rei niging, Teune, Water- en liohtbedrijven, Bandsma, Aiheiddbeurs, de Boer, visch- afslag, van Dealen, gem.-ontvanger» Ver der de raadsleden van Dam, van Loo en Bok, de heer Dekker, voorzitter der Vei- linigsvereeniging, van welke vereeniging de heer Stoll de boekhouding waarneemt. Bericht van verhindering hadden gezon den de Burgemeester, de heeren de Kos ter, Verificateur en dr. Rienks, gem. geneesk. dienst. Toen te 11 uur de jubilaris met zijne echtgenoote binnenkwam, werd hij toe gesproken door den' heer D. H. Grunwald, wethouder, die hij ontstentenis van den Burgemeester den heer Stoll namens de gemeente de gelukwensohen overbracht. De heer Grunwald zeide het volgende: Geachte heer Stoll, Het Ooilege van B. en W., waarvan de Burgemeester tot zijn spijt verhinderd is hier tegenwoordig te zijn, heeft mij ver- zooht U op dozen voor en de Gemeente zoo gewichtigen dag van harte geluk te wenschen, nu het gegeven is de Ge meente in verschillende perioden gedu rende 25 jaar te dienen. Bij de overname van de waterleiding op 1 Januari 1901 tradt U in dienst nis klerk onder directie van den toenmaligen Direoteur, den heer A. J. Lafeber. Op 16 December 1914 nam de heer La feber als zoodanig ontslag en bleef U tot Mei 1916 uitsluitend belast met de geheele administratie van het bedrijf en de daar uit voortvloeiende werkzaamheden onder wethouderschap van wijlen den heer De Ven. Deze werkzaamheden waren niet go- makkelijk en deze toestand bleef tot 1 Ja nuari 1918, terwijl Mei 1916 de directeur van de Gasfabriek tevens werd benoemd tot directeur van de Waterleiding. Op 1 Januari 1918 volgde Uw benoe ming tot hoofdklerk, totdat U op 1 Mei d.a.v. werd bevorderd tot boekhouder. Deze benoeming was echter niet van lan gen duur, want op 1 Juli volgde Uw pro motie tot hoofdboekhouder. Toen in Augustus 1919 het instituut dor Centrale boekhouding werd ingevoerd, heeft U als zoodanig dezelfde positie In genomen tot 1 Juli 1922. De toenmalige administrateur, de heer De Koster, werd benoemd tot verificateur der Gem. Finan ciën. Het College van B. en W. schroom de toen geen oogenblik U deze verant woordelijke betrekking op te dragen. Ziedaar een opsomming van data en be- vorderirigen, welke boekdeelen spreken, Ik behoef hier niet te releveeren, mijn heer Stoll, dat deze opvolging van benoe mingen niet zou hebben plaats gehad, wanneer u niet doqr Uw grooten ijver en uitstekende plichtsbetrachting en capaci teiten zou hebben uitgemunt. Dit wil lk nog wel zeggen, dat hoewel de O. B. door mij als Wethouder in op dracht van het Ooilege van B. en W. is opgericht en daargesteld, ik in de jaren, welke daarop volgden daarvan geen be wonderaar was. Later toen de organisatie doorwerkte en ik heb bemerkt, dat het de bedoeling was van alle ambtenaren daar werkzaam, de uiterste krachten .in te spannen om de O. B. tot de grootst moge lijke zuinigheid te brengen, heb ik mij er mee verzoend en de werkzaamheden, daar verricht, leeren waardeeren. Dit is reeds gpschied onder het toen malige hoofd der C. B., den heer De Kos ter, doch ik doe dezen in niets tekort, wan neer ik zeg, dat U mijnheer Stoll, die de rechterhand was van den heer De Koster, alles gedaan heeft om de O. B. burger recht te doen krijgen in onze Geimeente. En ik ben er thans trotsch op, dat onze O. B. dikwijls bezocht wordt door Ge meentebesturen uit verschillende deelcn van het land. Dat deze goede naam ver kregen is, is mede het resultaat van Uw werk. Het heeft mij gedurende den tijd, welken ik als wethouder met U mocht samenwer ken, steeds aangenaam getroffen, dat U eerlijk voor Uw meening uitkwam, ook al wist U, dat de mijne eene andere was. En dit wil ik U wel zeggen, dat het mij steeds genoegen deed, Uw eigen meening te hooren, wanneer wij de zaak der boek houding bespraken, ook wat bezuiniging betreft, U steeds naar voren bracht, dat U zich als burger van de Gemeente ver plicht gevoelde, dat ook de Gemeente ambtenaren de meest 'mogelijke zuinig heid hadden te betrachten in het belang der gemeente-financiön. Zie, mijnheer Stoll, dergelijke voorbeelden werken op bouwend, ook de wijze, waarop U met het publiek omgaat is zoodanig, dat U zich terecht beschouwt als de dienaar der Bur gerij. Mijnheer Stoll, het is u bekfcnd, dat ik gedurende al de jaren, dat U bij de ge meente werkzaam bent, U steeds in Uw werkzaamheden gevolgd heb, in al de po sities welke U heeft bekleed. Het doet mij daarom zooveel genoegen, dat ik in de ge legenheid ben, U namens het Gemeente bestuur, en zeker mag ik ook zeggen, na mens de Oommissie van Bedrijven, op dezen voor U zoo gewichtigen dag onze welgemeende gelukwensohen te mogen aanbieden. Mevrouw Stoll, het moet voor U een groot genoegen zijn bij de huldiging van Uw man tegenwoordig te zijn en ben ik van meening, dat de werkzaamheden van den man in groote mate beïnvloed wor den door het huiselijk leven. Daardoor, geachte mevrouw, komt ook een deel van de hulde aan Uw echtgenoot gebracht, op U over. Moge het U gegeven ♦zijn, me' Uw beiden en Uw dochtertje nog heel veel gelukkige jaren te beleven. Het College van B. en W. heeft ge meend U als blijkt onzer groote waardee ring een pendule aan te bieden. Moge deze nog tal van jaren in de gelukkigste omstandigheden U herinneren aan den dag van heden. De hieer Teune spreekt namens de hoofdambtenaren den jubilaris toe. Toen het eenogen tijd geleden bekend werd,, dat tegelijk met het jubileum der Water leiding de heer Stoll zijn zilveren jubi leum bij de gemeente herdacht, ontstond bij de hoofdambtenaren spontaan de wensdh dezen dag niet onopgemerkt te laten voorbijigaan. Aan spr. werd opgedra gen in dezen de gevoelens van het oorps te vertolken, en' spr. acht dit een voor recht, omdat de heer Stoll in die vijfen twintig jaren het grootste deel van zijn werkkracht gewijd heeft aan de water- en liohtbedrijven. Wij hebben hem leeren kennen als iemand, die ten allen tijde, vaak met opoffering van een vrijen, avond, klaar stond om inlichtingen te geven of hulp te verleenen waar die gevraagd wer den. Het ongerief van de scheiding der administratie, waardoor een vrij groote afstand is tussohen do kantoren der gas fabriek en de O. B., wordt overbrugd door de welwillendheid waarmede de heer Stoll ons steeds tegemoetkwam. Spr. is blijde dit hier eens in 't openbaar .te kun nen aeggen. De hoofdambtenaren meen den dan ook den heer Stoll een klein hul deblfjk te moeten aanbieden, en bieden hem een etui met vulpenhouder en -pot lood aan. Daarnaast evenwel wilden wij nog op andere wijze van onze sympathie getuigen in den vorm eener oorkonde in lijst. Deze oorkonde is geteekend door den teefeonaar der gasfabriek, den' heer O. J. Tïlnmiboer, en geeft een symbolische voorstelling van die verschillende bedrij ven der gemeente met hunne emblemen; in het midden zijn de namen dier bedrijfs- hoofden aangebracht. De fraaie teeke- ning, die zeer verdienstelijk is vervaar digd, vormt een waardevolle gedachtenis voor den heer Stoll. De heer Kemp spreekt als voorzitter der afdeoling Helder van het Nationaal Verbond van Gemeente-ambtenaren. De heer Stoll heeft bij' zijn drukke werkzaam heden nog den tijd kunnen vinden voor de afdeeling te werken, en het bestuur der afdeeling brengt hem daarvoor hulde door een fraai bloemstuk. Nu krijgt het woord de heer van Meurs, die namens het personeel der C.B. spreekt. Geachte jubilaris en mevrouw Stoll, zoo zegt deze heer, Ik vind het een groot voorrecht de tolk van het onder U werkzaam zijnde perso neel te zijn om uitdrukking te geven aan de gevoelens, die ons allen jegens U be zielen. Wij achten U als een hoogstaand man, die weet wat hij wil en die door Uw rechtschapenheid ons volkomen vertrou wen en onze vólkomen genegenheid er langd heeft. Wij weten, dat U steeds gaarne voor onze belangen in de bres springt, en ook niet aarzelt wanneer U deze anders ziet zulks onder onze aandacht t/ brengen. Het is tegenwoordig niet zoozeer de.tijd om voor onze belangen op te komen, maar wij weten het allen, kunt U door schikken i en plooien ons tegemoet komen in onze wenschen U daartoe steeds gaarne be reid is. Er heerscht onder ons allen geen geest van verdeeldheid, geen geest van wan trouwen, geen geest van krakelerij en stokerij, omdat Uw persoonlijkheid daar wel lijnrecht tegenover staat; U is open, recht door zee en op den man af en toch niet stootend, wanneer een ander een zaak anders ziet dan U.. Ik meen het zeer oprecht en ben over tuigd namens allen te spreken, wanneer ik in U zie geboren leider, aan wiens leiding wij ons allen gaarne overgeven, omdat wjj weten dat elke opdracht wèl overwogen is. Uw positie is niet altijd benijdenswaar dig; immers het instituut der C.B. heeft nog niet dat volkomen burgerrecht ver worven, dat voor een rustige ontplooiing van alle krachten het meest gewenscht is het instituut der C.B. telt ook nog in deskundige kringen zijn voor- en tegen standers. Maar daarom deed het ons allen dan ook recht veel genoegen, toen wij in af wijking van vorige jaren bij de behande ling der begrooting meenden te mogen beluisteren een zich verzoenen van de tegenstanders van het in andere jaren steeds aangevallen instituut. Ik meen dit te moeten toeschrijven aan Uw doelbewuste leiding, een leiding er opgericht, het instituut te doen beant woorden aan de hem te stellen eischen en zulks op de meest economische wijze Verder meen ik niet in herhaling te moeten treden over Uwe leiding en werk wijze in den tijd vóór het bestaan van het instituut der C.B., daar de heer Grunwald dat reeds voldoende heeft gememoreerd. Het personeel heeft uiting willen geven aan zijn gevoelens en bied U en Uwe echtgenoote een schemerlamp met eene herinnering van het personeel, en bloemen aan. Het verbindt daaraan den wensch, dat het U en Uw'gezin gegeven moge zijn vaak na voleindiging der dagtaak in het licht dezer lamp verpoozing te mogen vinden. Ook hierbij is eene oorkonde gevoegd De heer Dekker, als voorzitter der Vei- lingsvereenlging, dankt voor de hem ge-, schonken gelegenheid den heer Stoll te huldigen. Vele jaren is hij aan oiize ver eeniging verbonden, zoo zegt spr. en wij hebben steeds veel steun van hem ont vangen. Ook dezq spr. biedt bloemen aan. Nog worden bloemen binnengebracht van de dames Van der Bias, het per soneel van den gemeente-ontvanger, den heer Pauwels (Gasfabriek), de incasseer ders en de dames Bonte. Tenslotte neemt de jubilaris zelf het woord om voor al deze hulde te danken. Voor een bekwaam redenaar is het al moeilijk, bij zooyeel blijkèn van waar deering, zooveel hartelijke symphatiebe tuigingen te danken. Men neme dus met een eenvoudig woord van hartelijken dank genoegen. Uw aller aanwezigheid is voor mij een groote voldoening en ik begrijp eigenlijk niet, zoo zegt spr., waaraan ik die hulde te danken heb. Het schijnt, dat ik inderdaad in de vervulling van mijn plicht geslaagd ben. Welnu, als dat zoo is, dan is dat voor een groot deel te tanken aan mijn personeel en ik breng hen daar voor hartelijk dank. De heer Grunwald spreekt een slotwoord. De wjjze, waarop bet personeel en de hoofden den heer Stol gehuldigd heeft, moet algemeen waardeering wekken, zegt spr. Men ziet, dat het gemeentebestuur zelve ook uiting geeft aan haar waardeering voor den arbeid van het personeel. (Op dit oogenblik begint de zooeven overhan digde pendule te slaan. Spr. houdt even op om, als het uurwerk uitgeslagen is, aldus voort te gaan): Wjj hooren thans de klok slaan, maar leggen ons werk nog niet neer. Zoo ook doet het personeel der O. B., indien het werk nog niet afge- loopen is. Wij moeten ons steeds reken schap geven in dienst van de gemeenschap werkzaam te. zijn. Spr. hoopt, dat ieder ambtenaar op zijn beurt even hartelijk en spontaap moge worden gehuldigd als thans met den heer Stoll is geschied. Op alle toespraken volgde een hartelijk applaus. Hierna werd de eerewijn rondge- schonken en bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen. De verlichte watertoren maakte Nieuw jaarsavond een fraai effect. Zeker ware dit nog fraaier geweest, als in de eerste plaats het weer wat beter was geweest, en voorts de verlichting aan de buiten zijde ware aangebracht. Naar wij verna men waren hiertegen evenwel van de zijde der desbetreffende autoriteiten be zwaren gerezen, daar een dergelijke ver lichting aan den buitenkant van den toren storend op de kustverlichting zou inwerken. De directeur heeft zich toen vergenoegd met de verlichting binnen in den toren aan te brengen. Doordat de ruitjes voor de eene helft rood ge schilderd zijn, is een aardig effect van rood-geel licht verkregen, en daar door alle openingen het licht schijnt, vormt de aldus verlichte toren in den donkeren avond een fantastischen aanblik. Heden avond wordt deze verlichting opnieuw ontstoken; laat ons hopen, dat het weer iets beter is, opdat de bevolking van dit schouwspel kan genieten. Hedenmiddag te half drie werden ten raadhuize de drie andere jubilarissen der waterleiding, de heeren Folmer, Snel en Bruné, gehuldigd. Wij komen in ons nummer van Dinsdag daarop terug. Koraalmuzlek „Oranje Harionlekapel". De activiteit van de Or nje-Harmonie- kapel treedt den laatsten tijd wel op den voorgrond. De leden, onder leiding van hun eminenten directeur, den heer Broek- ïuizen, toonen den wil van ernstige studie In zoo' wordt de reputatie van deze, nog jonge muziekvereeniging, steeds gunstiger. Dat de leden actief zijn, hebben zij getoond bij de wisseling vaa het jaar. Musiceerende hebben zij het jaar 1926 afgesloten en werkend zijn zij het nieuwe jaar ingegaan. Waarlijk, als de Oranje- Harmoniekapel zoo vol ijver voortgaat, zal zij weldra een vooraanstaande plaats in het muzikale leven van Helder kunnen innamen. Op drie verschillende plaatsen in de stad hebben de muzikanten koraalmuziek doen hooren, n.1. bij de Keizersbrug, bij de Openbare leeszaal en in de v. Galen straat, hoek Wilhelminastraat. Zij speelden achtereenvolgens: „Uren, dagen, maandes, jaren"; „Beveel gerust uw wegen" en „Nun danket alle Gott". Veel menschen genoten van de muziek en toonden dit door aandachtig luisteren. De overstrooming in het Zuiden. De drukte te Helder. Hoewel onze stad meer dan 150 K.M. van het terrein ^an de ramp verwijderd is, was er hier wellicht meer drukte en beweging voor de hulpverleening aan de ongelukkigen, dan op plaatsen, die op minderen afstand daarvan liggen. Met groote spontaniteit is het werk door de Marine aangevat. De autoriteiten hebben onrustige dagen gehad. De chef staf, overste Osten, met zijn adjudant, den luitenant fer zee le kl. Ernste, waren den geheelen dag, zonder onderbreking, in de weer, om de zaken te regelen, en dank zij dan ook het actieve optreden van deze en andere marine-autoriteiten werd zoo spoedig en zooveel mogelijk hulp verleend. Dank zij ook de bereidwilligheid bij het minder marinepersoneel, dat onver wijld naar de plaats des onhells spoorde, kon zoo spoedig ingegrepen worden. x Donderdag den geheelen middag en avond, werdeft met den tractor van de Marine, vletten naar terrein van de vee lading gebracht, waar ze via een kraan, in goederenwagens werden geladen.Steeds weer opnieuw reedde traotor door de Ko ningstraat, tot avonds te kwart voor tien de trein met een twintigtal vletten en de noodige manschappen kon vertrekken. De mannen, die reeds met verlof waren, werden opgeroepen, het Wachtschip en de Gelderland werden ontvolkt en slechts ennige manschappen bléven aan boord. Gisterenmiddag om twaalf uur werd wederom begonnen vletten, riemen, haken, hoosvaten, reddingboeien, dreggen enz naar het station te brengen oip een nieuwe lading materiaal naar Gelderland te zenden. Ruim 40 sjouwerlui van de Marinewerf, trouw geholpen door Marinepersoneel, was daarmee bezig. Het werk geschiedde onder leiding van commandeurs, beheer ders, het hoofd van bureau arsenaal, den heer van Gessel, en der magazijnen, den heer van Knaape. Jaarswisseling. !Elders in dit nummer vindt men een over zicht van de ramp, die opnieuw een gedeelte van ons land heeft getroffen. Het jaar 1925 zal wellicht in de geschiedenis een nieuw „rampjaar" worden genoemd, want zelden zal een dergelijke combinatie van ernstige rampen als die van Borculo en deze van den watersnood in één jaar tijds hebben plaats gehad. Ook andere landen hebben trou wens hun aandeel gehad. Wat thans in een groot deel van ons land geschied is, werpt wederom een schril beeld op het eigenaardige karakter van Nederland als polderland: al onze dijken, sluizen en waterkeeringen kunnen niet verhinderen, dat bij sterken aandrarig onze landerijen overstroomen. Wij hebben in 1916 hier de ramp gehad in den Anna Paulownapolder, toen de dijkdoorbraak een deel van dezen polder onder water zette. Maar de bewoners van de plaatsen langs onze groote rivieren zitten bijna elk voorjaar te midden van het hooge water. Als in Januari of Februari de sneeuw van de Zwitsersche bergen smelt, ^wellen de rivieren op en treden buiten hun oevers. Dan wordt het voor de boeren een bange tijd; dagelijks zien zij in spanning naar de 'berichten omtrent den waterstand en een zucht van verlichting gaat op als Keulen val seint Een ramp als die welke thans plaats heeft, komt gelukkig zelden voor. Troosteloos is de aanblik van zoo'n buiten zijn oevers getreden rivier. Enorme,'onaf zienbare waterplassen zijn gevormd, waar boven huizen en somtijds kerktorens als eenzame punten uitsteken. In doodsangst zitten de bewoners van zulke woningen; zij kunnen hun huis niet uit en moeten afwach ten, dat een roeiboot hen afhaalt. Het Oude jaar is heengegaan onder ram pen; het Nieuwe doet onder dezelfde rampen zijn entrée. Nog grooter dan aanvankelijk vermoed werd, blijkt de watersnoodramp te zijn; 'het land yan Maas dn Waal, dat vrucht bare stuk der Betuwe, is één groote water massa, Zuid-Limburg Is geïsoleerd, Brabant voor een deel onder water geloopen.Men leze het droevig relaas in dit nummer. Het weer, dat zich op den Nieuwjaare- morgun zoo fraai deed aanzien: een sterk rijzende barometer deed het beste hopen op den Oudejaarsavond, en toen Vrijdagmor gen het zonnetje te voorschijn kwam, meen den wij, dat we het booze weer gehad had den, het weer veranderde in den namid dag; de lucht betrok, het begon te regenen. En vannacht gierden opnieuw de windL en regenvlagen door de lucht, en toen de grau we morgenstond rees, beschéen zij een triest, grijs landschap van natte huizen en natte straten. Wel slecht begint het Nieuwe Jaar zijn taak: voor duizenden gezinnen elders in ons land zal deze Oude- en Nieuwjaarsdag een dag worden, die niet spoedig wordt ver geten. En wij. mogen wel eens bedenken, dat wij, bewoners van Noord-Holland, speciaal van Helder, in dit opzicht In een gunstige positie verkeeren, waardoor wij voor ern stige rampen meestal gespaard blijven. Ons welkom, aan het Nieuwe Jaar kan dus niet anders zijn dan een droef welkom. En 1926 heeft veel goed te maken, wil het het leed van 1925 ©enigermate verzachten! PREDIKBEURTEN. ZONDAG 3 JANUARI 1925. Ned. Herv. Gemeente. Nieuwe Kerk (Weststraat): 's Avonds 6.30 uur, Ds. v. d. Kreeke, van Sint Maartensbrug. Westerkerk: 's Morgens 10.30 uur, Ds. O. O. de Kloet. Onderwerp: „Geluk". 1 Huisduinen: Geen dienst. Jnllanadorp: Geen dienst. Evangelisatie (Palmstraat): ,s Morgens 10 uur en 's avonds 5.30 uur, Ds. W. Hoek, van Amsterdam. MAANDAG 4 JANUARI 's4\vonds 8 uur, Bijbelbespreking van Ds. J. Raabe, van den Burg (T.). Geref. Kerk (Spoorstraat): 's Morgens 10 uur en 's avonds 5.30 uur, Ds. H. Meijer, van Alkmaar. Chr. Geref. Kerk (Steengracht): 's Morgens 10 uur en 's avonds 6 uur, Ds. B. v. d. Berg. Oud Geref. Kerk (Hoogstraat): 's Morgens 10 uur en 's avonds 5.80 uur, de heer N. v. d. Craats, van Apeldoorn. MAANDAG 4 JANUARL 's Avonds 7.3(Z uur, N. v. d. Oraats. Doopsgezinde Kerk: 's Morgens 10 'uur, Ds. J. Koster. Lutherscbe Kerk: 's Morgens 10 uur, Ds. P. Neldeck, van Amsterdam. Leger des Hells (Spoorgracht 38). 's Morgens 10 uur, Heiligingsdienst. 's Namiddags 3.80 uur, Openluchtbijeen komst, Koningsplein. 's Avonds 8 uur, Heilssamenkomst. Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Ilolland's Noorderkwartier. Bovengenoemde Kamer houdt eene al gemeen© ledenvergadering op Woensdag 6 Januari, des a/vonds 7 u. 16 in het Stad huis te Alkmaar. De agenda vermeldt o.a.: Opening. Nieuwjaarsrede van den Voorzitter. Ingekomen stukken w.o.: Afschrift van het antwoord van het Ministerie van Waterstaat, gericht aan de Kamer van' Koophandel te Groningen, in zake die telefoontarieven in Nederland. Schrijven van de Nederlandsobe Spoor wegen te Utrecht, waarin wordt mede gedeeld, dat met het oog op het belang rijk aantal te wegen wagens te Broek op Langendijk binnen niet te langen tijd1 de bestaande weegbrug van 85 ton en 6.60 Meter lengte aldaar zal worden vervan gen door een snelweegbrug van 40 ton en 8 Meter lengte. Het Bureau heeft verzocht zoo spoedig mogelijk tot deze vervanging te willen overgaan. Schrijven van1 het „Rijkstoezioht op de Spoorwegen'* te "s-Gravenhage, betreffen de het materiaal op de lijn Amsterdam AlkmaarHelder. Schrijven van het „Hootoestuur der Posterijen en Telegrafie" te 's-Graven- hage, waarin wordt geantwoord, dat op het werkplan 1926 de aanleg van een tele foongeleiding van Alkmaar, reep. naar Haarlem, Helder, Rotterdam en Zaandam, alsmede van twee geleidingen van Alk maar naar Utrecht zal worden gebracht Met betrekking tot de telefoongemeen- sohap met 's-Gravenhage wordt nog ver meld1 dat op 21 Maart j.1. een rechtstreek- sohe telefoongeleiding Alkmaar's-Gra- venhage in dienst gesteld is. Mededeelingen van het lid den heer Hoogland, Inzake de West-friesche Ka naalplannen. De Zomertijd. Intrekking ontwerp-Braat BU den voorzitter der Tweede Kamer is een brief ingekomen van den heer Braat houdende de mededeeling, dat hy zyn voorstel van wet tot regeling van den duur van den zomertyd, waarvan, na de aanneming van het amendement van den heer J. J. O. van Dyk c.s. de behandeling, in verband met een door den heer Braat gedaan verzoek, is geschorst, intrekt Een nieuwe leening van Amsterdam. De Amsterdamsche Raad vergaderde Donderdagmiddag ter behandeling van het voorstel van B. en W. tot het aangaae van een leening groot 16 millioen. opening van de vergadering ging raad op voorstel van B. en W. in.coil0(i| generaal. Na herouening van de vergadertip het voorstel, zonder discussie en zona hoofdeUjke stemming, aangenomen.* -u Onderzoek van landverhuizers ar Ver. Staten in Nederland o- ffedSylves- Reuter seinde gisteravekarnen zy ton: wr- _,,r Het departement var er, de ken heeft meegedeeld jiaar rechts y onderzoek van immip een potloo,. van inscheping, waa>&r bbele drtaV» gin is gemaakt rnete '"jen. Met »fgei 1 Kritische eilanden, i'~ bn hoek jdëd- landverhuizers uit gebrul'.' Andere landen kuT Jaiel op fi aanga lf tafel '/ten ki Opgelej 3i,n goprifeumel. Op het einde vik- ;en der gebranet Amsterdamsche gende Nederland' OhteV'T (5876 bruto reg.gP1('r(>l: jtitfider leier (6611); M^oq woifm j i U/U%"'>£ üovfc*c r UoKjdé her 97 fcJ'T

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 5