A Hoestsiropen Mijnhardt Inflwoti<1«n- MwJ«dr*Hng. de „Westm. Gaz." van een bijzonderen ®°x*®«p°ndent, die van nabij bekend is met al de medespelers in het Roemeenache ?ran?a eo te kennen geeft, dat achter net besluit van prins Carol nog meer schuilt dan een eenvoudige liefdesge schiedenis. 'b Prinsen huidige en thans welge slaagde poging tot afstand doen, is de derde van dien aard, schrijft hij. De beide «erste, in '17 en '19, mislukten tengevolge ▼an den invloed van zijn vader. Dit keer bood de koning geen tegenstand. Sinds lang en vooral sinds zijn geheim huwelijk met mejuffrouw Lambrino, was hij zich bewust van het bestaan van een krachtige beweging in hooge hof- en politieke kringen om zijn eventueele troonsopvolging te voorkomen en zijn broeder Nicolaas zijn plaats te doen in nemen. Prins Nicolaas was in Engeland opgevoed, prins Oarol had een Duitsche opvoeding gehad. Prins Nicolaas was altijd de lieveling geweest van koningin Marie. Hij was zeer populair bij het volk en is de eenige der koninklijke kinderen, die vloeiend de Roemeensche taal spreekt. De eerzuchtige en bekwame koningin Marie was immer de werkelijke beheer- scheres van Roemenië. Haar woord en haar wensch behaalde altijd de overwin ning. Haar bondgenoot in de politiek is de minister-president Bratianoe. Prins Carol had steeds een juist inzicht in dezen toestand. De politieke tegen stelling tusschen hem en den premier ontwikkelde zich geleidelijk. Toen kwam het romantische geheime huwelijk tus schen Carol en Zizi Lambrino. In de daarop volgende gevangenschap van prins Oarol, de vernietiging van zijn huwelijk en het „mariage de convenance" met de dochter van koning Konstantijn van Griekenland, herkende hij overal de hand van zijn koninklijke moeder, gesteund door den altijd aanwezigen Brantianoe. Prins Oarol, die begreep, dat zoowel de volkskeus als de plannen van hof en regeering tegen hem waren, besloot, in zijn leed over zijn verbroken huwelijk, er een eind aan te maken. Het bericht van Carol's dramatische daad om zelf den knoop door te hakken en de plannen van de koningin en den premier, die tenslotte tot hetzelfde eind doel leidden, te voorkomen, is als een donderslag in de Roemeensche hof- en politieke kringen ingeslagen. Hij heeft tenminste bewerkt, dat de troonsopvolging van zijn zoon verzekerd is. Aldus ziet deze schrijver het verloop van het drama. VEREENIGDE STATEN. Een tweede conferentie voor de ontwapening ter zee. Naar het R. O.-bureau uit Londen meldt, zal waarschijnlijk de Amerikaan sche gezant te Bern optreden als verte genwoordiger der Ver. Staten op de voor- loopige ontwapeningsconferentie, die a.s. maand te Genève zal worden gehouden. Niettegenstaande deze deelneming van Amerikaansohe zijde aan de vóór-confe rentie, heeft president Coolidge niet het plan laten varen, een maritieme ontwa peningsconferentie te Washington bijeen te roepen. Op die oonferentie zullen enkel de vijf mogendheden vertegenwoordigd zijn die ook reeds aan de oonferentie te Washington in 1922 deelnamen. Dit, zal te Genève officieel worden mee gedeeld. Het plan der V. St. zal den steun hebben van Engeland en Japan. De nalatenschap van een snlkerkonlng. De romantiek is tooh de wereld nog niet uit! Een Amerikaansoh meisje van 14 jaar, een wees, Jean Ferris, dat school gaat te Bournemouth, in Engeland is blijkens een bericht uit San Francisco gerechtigd tot de nalatenschap van haar grootvader den Buikerkoning Olaus Spreokels, ten bedrage van ruim negen en een half millioen gulden in Neder- landsch geld Claus Spreokels stierf ln 1908 te San Francisco na een romantische loopbaan. Zonder geld kwam hij als 20-jarig Duit- scher in 't land van den machtigen dollar aan en had binnen het jaar een bloeiend-i winkelzaak. Hij wijdde zijn aandaoht aan het maken van suiker en ging naar Euro pa terug om er het procédé van de ver- vaardiging van beetwortelsuiker te lee- ren kennen. In Amerika teruggekeerd vestigde hij zich als suikerraffinadeur eri zijn fabriek werd de grootste ter wereld. Zijn dochter trouwde tegen zijn zin en zond hem haar bruidschat van drie mil lioen in Nederlandsoh geld terug. We duwe geworden hertrouwde zij twintig laar geleden met den heer Ferris en ging in Engeland wonen. Uit dit huwelijk werd de thans schatrijke Jean geboren. De moeder, die inmiddels voor de derde maal huwde, is overleden. De familie was in- tussohen verzoend geraakt en de heer Spreokels liet bij zijn dood zijn vermogen van 9V» millioen aan Jean na, die er thans toe gerechtigd is. LUCHTVAART. Noodlanding. Een toestel van de Imperial Airway, waarmee de dienst tussohen Londen én Amsterdam onderhouden wordt, moest "londerdagmorgen op het strand bij rmuiden tengevolge van een motordefect 1) noodlanding doen. Deze is geheel .#lrmaal verloopen. Het toestel is onbe- y^schadlgd. Het had een goudlading van 260.000 p. st. aan boord. OP EN OM HET BINNENHOF. Den Haag, 6 Januari. Storm-periode. De crisis. „Uit de lucht gegrepen". Aoor den dlctatorf Het eerste jaar van het tweede eeuw kwart van de twintigste eeuw begint in „crisis-atmosfeer'", in eü opzicht van het begrip. Storm, noodweer, watersnood.... Dreigende natuur-rampen. Gejubel van sommige „ongelulkB-profeten". Voor al deze ellende, vallend buiten de „politieke sfeer", verwijs ik naar hetgeen de bladen erover hebben vermeld. UIT DE PERS. „Vragen des Tfjds" Mr. Treub over het euvel der parlementen; ln den uitersten nood een staats greep verkieslik. Mr. M. W. F. Treub doet ln een artikel, getiteld: „Vooruitzichten" opmerken, dat het er 'beter uit zou zien zoo de politiek zich wat minder met de eoonoonie be moeide. „Dit geldt ondier alle omstandigheden, zoodra de democratie, door haar 'gevoel niet voldoende onder oontróle te houden van haar verstand, de verschillende lagen .en groepen van het volk eraan gewent, niet vóór en 'boven' alles te 'bouwen op eigen kracht en energie. M aar het geldt in sterk verhoogde mate onder de tegen woordige omstandigheden, nu ten gevolge vna den oorlog niet alleen zooveel pro ductiemiddelen zijn vernietigd, maar wat misohien nog erger is ln het na- oorlogscho-tijdpork de industrieele en fi nancieels organisatie in een aantal landen zoodanig ia ontwricht, dat er van hetgeen er aan productiekracht overbleef, slechte in zeer 'beperkte mate kan worden ge bruik geanaakt. „Thans is de inmenging van de poliitek in het bedrijfsleven zoowel door haar af sluiting van grenzen voor het wereldver keer als door haar overdreven, werklust en werkkracht verlammende maatregelen op bet igebied' van arbeidsduur en zelfs in verschillende landen op dat van reoht- streeksoh'e of indirecte Inmenging in de loon'bepallng een met den dag grooter go- vaar 'geworden. Dat gevaar komt niet al leen op rekening van de democratie. De dictorlaal bestuurde landen zijn op het terrein der handelspolitiek niet minder kortzichtig dan de andere. Maar de dicta tuur kan althans een deel van het gevaar, dat op economisch gebied' dreigt, keeren, Men ziet het aan Italië. Men behoeft een Mussollni niet te aanbidden of te verheer lijken, om zttn verdiensten op dit terrein te erkennen. De eohriJVer imeent intuasdhen, dat red- dinlg niet moet kunnen worden verwa/cht van de dictatuur, maar van een grondige herziening van het democratisch parle mentarisme. Men mag hopen, dat het Ne- derlandsohe parlement van de dwalingen haars weegs in het «bijzonder van het misbruiken van grondwettelijke bevoegd heden zal terug keeren. Mocht dit niet geschieden, dan zal het woord zijn aan de Regeering en zal deze op een gegeven oogenblik in het welbegrepen landsbelang wel verplicht worden tot ingrijpen. „7,1} kan beginnen met moties, waarbij de Kamer buiten haar terrein gaat, bij voorbaat af te wijzen, en duidelijk doen verstaan, dat zij, indien die toch moeten worden aangenomen, zich verplloht zal achten, ze zonder meer naast zich neer te leggen. Zij kan voorts in haar antwoorden op de beschouwingen over maatregelen, welke geheel tot het haar toegewezen ter rein behooren, de grootst mogelijke be perking in aoht nemen. „Mooht dit alles niet tot gevolg hebben, dat zonder krasser ingrijpen van de Re geering verbetering ln den toestand komt, dan zal, tenzij ik mij geheel vergis in de stemming onder de groote niet verpoli tiekte meerderheid der bevolking, deze de Regeering steunen, wanneer zij' met voor stellen komt, die dé Kamer zullen dwin gen, binnen de iperken van de haar ln een gezond parlementair stelsel toeko mende taak te blijven* In het uiterste geval acht (mr. Treub een staatsgreep zelfs aan te raden. „Als het niet anders kan, zal dit van twee kwa den het minste zijn. Zooals het nu gaat ln de meeste parlementen van Europa, en speciaal ln onze Kamer, gaat het niet lan ger. Het landsbelang wordt onder het eindeloos gepraat over allerlei futiliteiten bedolven. Het zou getuigen van een jam merlijk gebrek aan wezenlijke volks kracht, indien het land een Regeering, welke moed had hieraan een einde te ma ken', niet zou steunen." SCHAGEN. [De uitkomsten van de schapenhouderij' waren in 1926 belangrijk minder dan in 1924; vooral lm Frankrijk was de afzet zeer teruggegaan. Was 1924 met zijn vette lammeren naar Frankrijk zeer goed', ln 1925 was 'hiervan geen sprake meer. De aanhoudende vermindering van den franc maakte het gebruik van Holliandsohe dture lammeren voor den gebruiker aldaar vrij wel onmogelijk en dat zal ook wel zoo blijven, zoolang de geldkoers daar zoo laag blijft. De koers staat thans nog op een vijfde dbel van de oorspronkelijke waarde. Met België is dat net zoo. Thans zijn de lammeren ongeveer 10 gld. lager dan ln 1924. Ook de vette schapen zijn ln Londen veel lager. Daar gebruikt men thans veel vleesoh uit Schotland. Tevens komt er ook veel bevroren schapen- vleesch uit Australië. Deze druk zal ln het voorjaar van 1928 ook wel gevoeld wor den bij den lemumeerenhandel op Texel es Wierimgen. De varkenshandel had ln 1926 een goed jaar. Bijtna onafgebroken was de prijs hooger dan in 1924 De zou ters golden ln Londen van 6 tot 10 cent meer. De hooge Duitsche Invoerrechten werden in den beginne als een groot ge vaar voor den varkenshandel afgeschil derd, doch de vrees bleek ongegrond. De prijsdaling hield maar een korten tijd stand en thans hebben de prijzen, Wj wat korter aanvoer, sdoh weer geheel hersteld. Natuurlijk waren ln het begin van 1928 geen hooger prijzen voor den een of an deren aanvoer te verwachten, noch Ibetee- kendsvolle verlagingen. In de vleeachprtj- zen kwamen in het begin van 1920 vol strekt igeen wijzigingen voor. Te Behagen Sold Donderdag le kw. 1.20 a 1.26, van ezen laatsten prijs waren er heel weinig en die waren ook al spoedig uitverkocht De 2e kw., waarbij ook nog wel goed slachtvee was, liep van 1.10 tot 1.20 per kilo. De aanvoer was (boven middel matig, het grootste deel ging naar Am sterdam. Melk- en kalikoeten waren stug. Nuchtere kalveren traag met prijzen van 14 22.50, kiloprijs 0.76 h f 0.85. Schapen zijn in 1925 met een verlaging «geëindigd, die reeds in 1926 is gehand haafd. Door den toestand der weide was de handel trekkend. Voor weideoverhou- ders werd' 82 ƒ35 besteed. Wij zagen een goed koppel verkoopen voor 33. Uit- voerlammerenj waren er weinig. Een paar hokjes, waarvan de hoogste marktprijs 87 waa Vette schapen noteerden van 43 tot 60. De laatste prijs was voor Gebr. Eekeren te Sohagen, De korte aan voer van oude schapen gold 85 45. De varkensmarfct was goed voorzien. En niet alleen goed' voorzien, dloch meeren- deels ook van goede kwaliteit waarvan de laagste prijs 98 oent per kilo waa Uitslag der verkooping te Barsinger- horn op 0 Januari ten overstaan van no taris van der Knaap te Wieringerwa ard. a. Woonhuis der familie Waiboer; op gehouden op 1110. b. Woonhuis met tuin van den heer P. Visser Wz.; kooper de heer W. Peereboom te Wierimgerwaid voor 1856. Op onze weekmarkt werden lm het 4e kwartaal van 1925 aangevoerd: 199 paar den; 41 stieren, 1627 magere gelde koeien, 985 vette koeien, 569 melk en kalfkoeien, 610 vaarzen, 1376 nuchtere kalveren, 675 graskalveren, 1727 lammeren, 842 magere schapen, 3196 vette schapen; 4089 over- houders, 910 biggen 279 magere varkens, 846 vette varkens. Het P.ELNL heeft een plan ter uitwer king onder handen voor electrificatie van het dorp Oude Niedorp en het gehuoht Verlaat. Hoofdzaak is, dat het eene be- bedrijfsondermeming van het P EN, is. Het geheel zal een ondergrondsch net zijn. Op de Schager Pluimvee-tentoonstel ling zullen als keurmeesters fumgeeren: voor hoenders J. H. v. d. Broeke, Scho ten; voor duiven dezelfde; voor konijnen G. J. Oornelissen De Beer, Apeldoorn. Tot organiste b^J de Hervormde Kerk te Valkoog is benoemd mevr. L. Starre- veldBoom te Scbagen. Het was Donderdag te Sohagen een dag van bekeuringen wegens overtreding van de rijwielwet Het rijwiel van 15 markt- bezoekers werd in beslag genomen wegens gemis van het vereischte belasting-plaatje. Als handhavers van de wet traden op de ambtenaren van Sohagen en Sohager- brug en' de gemeenteveldwachters van Sohagen. Men drage vooral de plaatjes niet op zak maar aan de rijwielen beves tigd. „Sohagen en omgeving met den Lam gendjjk", door H. G. Dorhout, heet het werkje, dat bij de N.V. D. IJ. Alta's Uit gevers en oourantenbedrijf, Amsterdam verschenen ia Het zdjm voornamelijk ge schiedkundige bijzonderheden van Soha gen en omliggende gemeente, geput uit bestaande uitgaven, hier vergaderd tot een geheel; dat dezelfde fouten 'bevat als de bronnen, waaruit (geput la Aardige foto's van Niestadt vindt men tusschen de tekst De Schager Handeldrijvende en Industrieele Mlddenstandsvereenlging en de vereenlging Algemeen Belang hebben aan deze uitgave hare medewerking ge geven. Op de Schager eierenveiling werden ln 1925 aangevoerd: 6051 partijen kipeieren samen 1212587 stuks, 1450 partijen eend eleren samen 164476 stuks, totaal 7507 partijen samen 1877018 stuks. Het totaal bedrag daarvan bedroeg 94156,88. Radio-programn?a. v «r7 !üi^n altïjd ver»chtend, hoeststillend en gene- >oowel bij volwaasenen ala kinde- ala de verpakking voorzien ia van den naam gag!!g5^ggg^^— Week-kronlelL Trouwens, de „stof', de zeer-dxoevige, waarover 't hier gaat, valt buiten de grenzen van mjjne taak voor uw blad. De Kabinets-crisis, op 11 November 1926 ontstaan. De eindeloos en onontwarbaar-schijnende! De jongste tijding over het verloop daar van, ons ter oore gekomen, is „dni de lijn" van de vele geruchten uit den laatsten tijd, welke verzekerden, dat het eind1 van deze crisis weer zou zijn precies als de solu tie van de Vlootwet^to, op 26 October 1923 in het leven geroepen, namelijk dat.het miniisterie-Coljjn zou aanblijven, gelijk met het KabinetrRuys II geschiedde, dat in Ja nuari 1926 herrees als de phenix uit haar assche onder den naam van: Kabinet- Ruys III. Terwijl dan slechts deze „reconstructie" zou plaats hebben, dat mr. Schokking zijn ontslag-aanvrage zou handhaven, vervan gen worden door den Utrechtschen juridi schen hoogleeraar jhr. B. C. de Savornin Lohman, neef en vriend'-geestverwant van wijlen den grooten Ghr.-historischen leider van zijne partij. Terwijl ik dit schrijf, kan ik 9lechts uit de allerbeste bron, verklaren, dat deze formuleering omtrent de oplossing der Ka binets-crisis „uit de lucht gegrepen is". Later bereikten mij weer van andere, doch steeds veel minder goed en „authen tiek" ingelichte zijde bespiegelingen, den indruk wekkend; dat.er toch wel iets waar zou zijn van deze tijdingen!? Mr. B. C. de Savornin Lohman zou zijn aangezocht, doch zich nog niet hebben bereid verklaard voor de portefeuille van Justitie. De groote kwestie beter gezegd: de „puzzle", het voorshands onontraadselbare is: hoe deze geruchten overeen te bren gen met het pos.tieve „uit de lucht gegre pen"!?. Hier staan wij voor nieuwe raadsels. Gesteld, het Kabinet-Golijn komt terug op zijne ontslag-aanvrage, wat moet er dan gebeuren met de fameuse kwestie van het Nederlandsche Gezantschap bij het Vatikaan, waarover het in September jl opgetreden Ministerie-Golijn struikelde op 11 No vember? „Verzekerd" wordt, dat men een „pleis tertje op de wond zou trachten te leggen door combinatie van het Bernsch of Weensch gezantschap met dat bij' den H. StoeL Waardoor dit laatste dan zou gaan be hoor en tot de niet-bezoldigde of wel uit par ticuliere kassen bekostigde diplomatieke missiën? Ieder begrijpt, dat voor deze oplossing geen katholieke stemmen in de Kamer wa ren te krijgen. Terwijl bovendienalthans het groot ste deel van de Ohr.-hiatorische fractie zich tegen deze oplossing zou kanten. Gevolg ware, hoe men de zaak ook opvat of be- ktjkt, verwerping van Hoofdstuk III (Buitenlandsche Zaken). Dus: zooveelste crisis! !Zal het KabinetrOoLijin zich aan zulk roem loos einde blootstellen? - Loopt 't op deze wijze, dan wordt men natuurlijk geplaatst tegenover de onver mijdelijke noodzakelijkheid van „beroep op het kiezersvolk", Kamer-ontbinding. Zou dit „ultimum remediuin" redding 'brengen? Zuivering in den chaos? 't Is de groote vraag. Sommigen verwachten van nieuwe ver kiezingen eene dusdanige politieke constel latie, dat de „uiterste noodzaak", door dr. Nolens bedoeld' samengaan van katholie ken, soc.-democraten en vrijzinnig-demo craten in de Regeering mogelijk zou worden. Vooralsnog lijkt dit hyper-optimistisch, tot op de grenzen van het fantastische! (Wij staan nogmaals gezegd, tegen over'een vooralsnog onoplosbaar-schijmen- den politieken „puzzle". Moeilijker dan sinds 1848 in onze politiek- parlementaire geschiedenis is geweest. Dat prof. B. G. de Savornin Lohman ge noemd is, als opvolger van minister Schokking, wijst er ongetwijfeld op, dat gezocht is en wordt in de richting van een zich niet èlte angstvallig hechten aan het votum der Tweede Kamer van 11 November j.L ten aanzien van het gezantschap bij het Vatikaan. Namelijk: dat men de aanneming d er motie-Kersten in constitutioneel en zin niet onvereenigbaar zou achten met het onder bepaalde conditiën, handhaven van het gezantschap, waarvan mr. O. van Nispen tot Sevenaer hoofd1 is, bij den Paus ge accrediteerd' door het Hoofd van den Ne- derlandschen Staat. Dit was weet men de strekking van het betoog, door prof. B. C. Lohman dezer dagen neergelegd' in een artikel van deze hooggeleerde hand. Ergo? De gevolgtrekking Is eenvoudig genoeg. Maar minder simpel is de beantwoording der vraag, hoe langs dezen weg zou worden bereikt het kostbaar bezit van een ministe rie, steunend in het Parlement, op iets als eene „working-majority"? Waaraan wij nu zóó dringende behoefte hebben. Terwijl daar onafgedaan ligt het gansche Staatsbudget voor 1926. Met een torenhoogen bundel legislatief werk van andere soort. Waar is de Herakles, die kracht genoeg bezat om in dezen Augias-stal met reuze vuist ter zuivering en opruiming den bezem te gaan roeren? Moet 't wachten zijn op den dictator, den Mussolini, met wiens komst prof. Treub ons in een zijner jongste artikelen heeft Is 't waar, dat óók in Nederland het wach ten en smachten is op dezen Geweldige en Wijze, die daden zal stellen tegenover de Niagara van nuttelooze en slechts kracht- verspillende woorden? Zulke vragen stelt men zich in het begin van het pas-geboren 1926 te onzent. Mr. ANTONIO. V ZONDAG xo JANUARI. Hilversum H.D.O, 1050 M. 10.1512.Uitzending van dien kerkdienst in de St. Dominicusikerk te Amsterdam. Missa in Honorem. Sancti Caroli Barromaei. 4-atem- mig gemengd koor. Adore Te, 4-stemmig man nenkoor. Adeste Fidelis, 4-stemmig gemengd koor. Composities van Theo v, d. Bijl. Het ge mengd koor vam de St. Wililebrorduskerk te Amsterdam (80 personen), oinder leiding van den componist. Predikatie. Driekoningenfeest door Pater M. Lathouwers, Rector der Paters Redemptoristen Amsterdam. 3.30 Concert door de Haarlemsche Orkestvereeniging (onder voorbeh.) 4.45 Chr. ömroep. Uitzending van den Gereformeerden kerkdienst uit de nieuwe Oosterkerk te Utrecht. Voorganger: Ds. J. Kaajan. 8.10 Concert door het H.D.O.-orkest o. 1. van Fr. Lupgens. Soliste: Mevr. Bep Vrles- hnder, zang. In de pauze (houdt de heer G. Baron Tindal een toespraak over: Hoe staat de H.D.O. ervoor? 8.Persberichten en voet baluitslagen Vaz Dia*. Daventry, 1600 M. 10.50 Tijdsein, weerber. 3.50 Ster-Bailladen concert. M. Nevada, sopraan; N. Williams, bariton; L. Fleury, fluit. Het Caaano-octet. 4.10 „Th* counsel aasigned", vtrten over de geschiedenis van Abrah. Lincoln. 5.056.05 Concert. 8.20 Het luiden van de klokken van St. Martin in the fiedds. ,8.35 Kerkdienst. 9.20 Weerber., nieuws. 9-35 Het De Groot en Picc. - dilly-orkest. Th. Bates, bariton. 10.55 Sluiten. Ptrijs „Radio-Paris", 1750 M. j.05 Concert Lucien Paris (piano, viool, cello). 2.05 Nieuwsber. 8.35 Wedstrijduitslagen en Havaspersber. 8.50—10.20 Orkestconcert. Königswüsterhausen, 1300 M. 10.50—12.10 Orkest concert en zangsolisten (sopraan en bariton). 11.20 Esperanto. 7.50— 9.20 Opvoering van „Die Journalisten", klucht in 4 acten. Het stuk speelt in de hoofdstad van een provincie. Daarna weerber. en nieuws. 9.5011.30 Dansmuziek. Brussel, 262 M. 8.35 Voordracht: La Meuse pittoresque. 8.50 Galaconcert. Orkest en Mme. Zaeys, zang. MUnster, 410 M. 8.209.20 Morgenconcert. Zang en Jubbel- kwartet Harmonia. 10.50n.35 Causerie over: Annette Droste v. Hölshoff. 3.204.50 Orkest concert. Dubbelkwartet Harmonia. 5.50 Voor- dracht: Vorbereitung des Geflügels für die kommende Brutperiode. 6.207.20 Westfaal- sche gedichten. 7.20 Voordracht: Nahrungs- und Genuszmittel. 7.50 „Mariechen vcm Nym- wegen", oud-Vlaamsch mirakelspel. 7-509-50 Orkestconcert. Muziek van Strauss, Moskows- ky en Puccini. MAANDAG n JANUARI. Hilversum H.D.O, 1050 M. 12.en 7.30 Politieber. 5.— tot 6.— Kinder uurtje, verzorgd door Mevr. Ant. v. Dijk. Kin derliedjes, vertellingen en briefbeantwoording. 7.107.30 Radiopraatje. Lezing door den heer H. Philippo, hoofdingenieur van de N. V. Phi- lips-Radio, over: Een praatje over den Radio- Omroep in Amerika. 7.45 en 10.Persber. Vaz Dias. 8.10 Vroolijk programma door het H.D.O.-orkest, o. 1. van Fr. Lupgens. 8.40 920 Lezing door den heer J. de Meza, over: Het leven der bijen. Daarna weer orkest. Daventry, 1600 M. 10.50 Tijdsein, weerber. u.20 Het radio kwartet en solisten (contra-alt, tenor, piano). I.202.20 Tijdsein, orgelconcert. 3-35 Lezing: Britlsh wild animals, The Bats. 4.20 Tijdsei11, causerie: Vogues and vanitles. 4.33 Italiaansch orkest van New Prince's restaurant. 5-33 Kin deruurtje. 6.20 Dansmuziek door het Fryer's orkest. 6.507.20 Omroep voor Europa. 7.20 Tijdsein Big Ben, weerber., nieuws. Dram. errtiek. 7.45 Pianostudies van Chopin, Op. 10, deel 1. 8.Lezing: A day ooi the footplate of the Scotch Express. 8.20 Concert. De Calen- dar's band. D. Leman, sopraan; S. Colrham, ténor; L. Godowsky, viool; P. Yorke, piano. Twee humoristen. 10.20 Tijdsein, weerber., nieuws. Lezing: Big Telescopes and what they teil us. 10.50 Baritonzang. 11.2012.20 Jazz muziek door de Parkers Piccadillyband. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 12.50 Concert Lucien Paris (piano, viool, cello). 2.05 Nieuwsber. 2.10 en 4.50 Koersen en Havaspersber. 5.05 Orkestconcert. 6.05 en 8.35 Koersen en Havaspersbe.. 8.50 Litteraire kro niek, dram. feuilleton en orkestconcert tot 10.20. Königswüsterhausen, 1300 M. 7.509.20 Romant. programma. P. Schramm, piano; Th. Scheidl, bariton; J. Wolfsthal, viool. Werken van Schumann, Schubert, De- Bussy. Daarna nieuwsberichten. Brussel, 262 M. 8.20 Voordracht: Impressions de Suède. 8.35 Fragmenten van „Het vroolijke weeuwtje", operette van Lehar. 9.20 en 10.20 Nieuws. MUnster, 410 M. 12.351-50 Orkestcoccert. Lichte muziek van Jessel en Lincke. 3.354.20 Concert. 6.20 Voordracht: Aufwertung. 6.50 Lezing: Afrika- nischer Küstenbummel. 7.20—7.40 Causerie. 7.50 Voordracht over Mozart. Daarna opera fragmenten van Mozart. DINSDAG za JANUARI. Hilversum H.D.O, 1050 M. ia.en 7.30 Politieber. 6.307.30 Engelsche les door Mr. Fred Fry, Rector aan de A.B.C.- school te Amsterdam. 7.45 en 10.Persber. Vaz Dias. 8.10 R.-K. Radio-Omroep. Humo ristisch programma met medewerking van het dubbelmannenkwartet „Octavo" te Amsterdam. 1. Sportmarsch. 2. Droomen. 3. Apotheker. 4. Les montagnftds. 5. Spreekwoorden. 6. Valse pepite. 7. Lentewals. 8. Kikkeroantate. Tus schen deze nummers door speelt het H.D.O.- orkest. Spreker: Prof. Dr. J. D. J. Aengenent, over hert onderwerp: Ultri-Mootamisme. H.D. O.-omroep. Aansluiting van het cabaret Galte, Tuschinksky, Dansmuziek. Daventry, 1600 M. 10.50 Tijdsein, weerber. 11.20 Het radio kwartet en solisten (ibarlton, viool, cello). 1.20 tot 2.20 Tijdsein, Lunchmuziek. 3-35 Lezing: Elementary music. 4.20 Tijdsein. Lezing: A woraan in the wild. 4.35 Orgel- en orkest muziek van Shepherd's Bush pavilion. 5.35 Kinderuur. 6.20 Dansmuziek door de Cavour's dansbana. 7.20 Tijdsein Big Ben, weerber., nieuws. Lezing: Electrlcal development. 7.4S Pianostudies van Chopin, Op. 10, deel 2. 8.— Fransche lezing: Mlle. perle et autres contes. 8.20 Causerie: Fronn my wirvdow. 8.25 „Mile- stonei of dancing and romance", van F. H. Shaw. Een serie van romantische episode's in de geschiedenis van een familie van 1660. Ge ïllustreerd door dansmuziek uit dien tijd. 10.20 Tijdsein, weerber., nieuws. Voordracht: Music and the ordinary Usteraer, On energy, msstery and wonderment. 10.50—12.20 Dansmuzi^t van de Kit Cat Club-band. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 12.50 Concert Lucien Paris (piano, viool, cello). 2.05 Nieuwsber. 2.10 en 4.50 Koersen en Havaspersber. 5.05 Orkestconcert. 6.03 en 8.35 Koersen en Havaspersber. 8.5010.20 Con cert, aangeboden door Radio-Art en Pensee. KönlgswUsterhaussn, 1300 M. 7.50 Declamaties door E. Fortner. 8.20—9.20 Kamermuziek. Van Haydn tot Schönberg. Beethoven-avond. Havemannkwartet (2 violen, viola en cello). Sonate voor cello en piano A-dur. Strijkkwartet C-dur, op. 29. Daarna nieuws en weerber. 9.50 Voordracht: Winke für Fumkbastler. Brussel, 262 M. 5.20 Orkestcoocert. 6.20 Nieuws. 8.20 Voor dracht: Quelques peintres d'aujourd'hui. 8.35 Orkest-concert. M. Swolfs, tenor. 9.20 Nieuws. 9.30 Voortzetting v. h. concert. 10.20 Nieuws. MUnster, 410 M. 12.35 Declamaties: Walther von der Vogel weide. 3 35—4-zo Moderne operette-schlagers door orkest. 4.20—4.50 Jazzbandmuziek. 4.50 tot 6.05 Gedlch'en van Annette van Droste— Hülshoff tot 5.20. Daarna klassieke operetten door orkest. Werken van Sullivan, Suppé, Zei ler en Mlllöcker. 6.20—6.50 Marschen uit ope ra's van Wagner. 6.50—7.20 Voordracht: Ri- chard Wagner als dichter. 7.20—8.05 Spaansche les. 8.03—8.20 Oud-Nederltndsche legermar- schen. 8-20—9-30 Een uurtje humor. 9.30-1:0.20 Zang en deelsmsti*.

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 2