T PUROL TWEEDE EN LAATSTE BLAD. PLAATSELIJK NIEUWS. VAN DINSDAG 12 JANUARI 1928. De door ZJXH. den Bisschop van Haarlem aanbevolen oollecte, vpor de slachtoffers van den watersnood, gehou den bij het uitgaan van de beide R.K. ker ken alhier, heeft Zondag opgebracht in de J. in 't Veldstr. 367.45 en op de Kerk- gracht 495.27. In totaal met enkele na gekomen giften 900.—. Taptoe. Hedenavond bij gunstig weer taptoe. Comité Watersnood 1925—'26. Op initiatief van de Tooneelvereendglng T.A.V.E.N.U. was gisterenavond, in overleg met den heer Kamman, gem.-secretaris, een vergadering belegd ten Raadhuize alhier, om te komen tot oprichting van een comité ter leniging van den watersnood. „Tavenu" zal op 25 Junarl eeni uitvoering in „Casino" geven, waarvan de baten aan het Algemeen Comité in Nederland zullen komen. Aanwezig waren: Mevr. De BoerJong- kees en Mevr. RieniksRiedel, en de heeren C. J. Baas, S. Ooltof, S. A. Denker, Ds. Van Dijk, J. Kamman, S. Schellinger en J. Zwart Bericht van verhindering was ingekomen van de wethouders Verstegen, Van Breda en Grunwald, en de heeren J. Brouwer, Lelstikow en M. M. Polak. Den heer Kamman was verzocht het voor- loopig voorzitterschap op zich te nemen, zoodat deze te ruim half negen de vergade ring opende. De heer Kamman deelde mede, dat het Gemeente-Rustuur zijn volle sympathie met het streven van „Tavenu" betuigde en ook zijn medewerking gaarne wilde geven. Hij bracht hulde aan deze vereeniging, die het Initiatief genomen had, door ntiadel van een uitvoering, gelden bijeen te brengen. De heer Kamman voegt hieraan toe, dat ook het Gem.-Bestuur een oollecte had wil len houden, doch dat de burgemeester ge wacht had op een verzoek van hoogerhand, in het bijzonder van het Roode Kruis. Het Roode Kruis heeft geaarzeld met eeni uit- noodiging, te sturen, omdat het niet wist, of de hulpveileening soms op den weg lag van het Oranje Kruis. Gisterenmorgen echter is er een uitnooddging gekomen met verzoek een comité op te richten. iDe heer Kamman zegt, dat hij zou willen, dat uit het nu op te richten comité, dat zal zorgen voor de geldinzameling voor de uit voering wan „Tavenu", het groote comité (het comité dat dus op het verzoek van het Roode Kruis wordt opgericht) zou worden gevormd, met aanvulling van meerdere da mes en heeren. De heer Kamman stelt voor de heeren W Houwing, burgemeester, C. Fock, vice-ad- miraal, en Jhr. Rappard, directeur Rijks werf, tot eereleden van beide comité's te be noemen. Met instemming van alle aanwezi gen zal dit verzoek aan de genoemde heeren gezonden worden. De heer Baas stelt voor den heer Kam man tot voorzitter van het comité te benoe men, wat door dezen) aanvaardt wordt. Als secretaris voor het „Tavenu"-comité wordt vervolgens benoemd kapt. Zwart en als penningmeester Notaris Baas. De „Tavenu"-uitvoering zal gehouden worden op Maandag 25 Januari in „Casino". De heer Polak stelde voor deze uitvoering zijn zaal gratis beschikbaar, terwijl ook de souffleur zijn diensten gratis had aange boden en de heer S. Coltof ameublementen b schikbaar stelde, zoo wordfn de kosten van deze „Taveniu"-uitvoering tot een mini mum beperkt en kan er een flink batig saldo overblijven. Op het stuk, dat door „Tavenu" opge voerd zal worden, komen wij. later nog terug. Of „Pomarius" van Van Rossum, waarmee „Tavenu" reeds groot succes oogstte, óf „De Vrijbuiter" van Hans Martin zal voor het voetlicht verschijnen. De prijs voor deze uitvoering zal J 1. bedragen, wat voor een uitvoering, die door een gezelschap als „Tavenu" gegeven wordt, zeer zeker een geringe Drijs is. Wij'twijfelen er dan ook niet aan, of de „Casino -zaal zal uitverkocht zijn. Donderdagavond 8 uur zal het comité bij elkaar komen tot verdere besprekingen, zoo dat vermoedelijk Vrijdag reeds de entree- kaarten zullen worden aangeboden. Hierna werd overgegaan tot oprichting van het groote comité (Roode Kruis-comite), dat zal zorgen voor de geldinzameling door de geheele stad. Aan de onderstaande dames en heeren zal een uitnoodiging gezonden worden1 mei het verzoek om zitting te nemen in het Itoodc Kruis-comité: D. H. Grunwald, J. Kamman, Mevr. Baas, Mevr. de Boer—Jongkees, E. H. Bos, W. O. van Breda» Mevr. Heijblok, Kol. Jansen, A. G. A. Verstegen, W. Biersteker, Ds. Van den Berg, Mevr. Rieniks, Pastoor Van IJeu- zekom, Mevr. BokJugter, Mevr. Bok— Smit, D. van Buuren, P. van Dalen, Ds. Van Dijk, Mevr. Gratema, Mievr. Van der Hulst—Heeroma, Pastoor Jans, Pastoor De Jong, Mevr. De JongBlok, Ds. De Kloet, Ds. Koster, L. van Loo, J. A. Lijdsman, J. de Vries, Julianadorp, Mevr. Postuma, Dr. Rienks, J. J. Schoeffelenberger, Mevr. Smeets, Smits, K. Tiemes, Mevr. v. Vliet— Wickel, Ph. Vrieslander, Mevr. Van Willi gen-— Meichior, B. Zóndervan, Mevr. Tange, Mevr. Van Dijk, Mevr. Grunwald, Mevr. Swart, Mevr. Van-Meurs, Mevr. Van Noort- wijk, Mevr. Wiersma, en de heeren, voor zoover nog niet genoemd, die in het „Ta- venu"-camité zitting hebben. Donderdagavond 8 uur zal, in h#t Raad hui* eaa vergadering wonden belegd, waarop verdere besprekingen zullen worden ge houden. Te pl. m. 10 uur sloot dg heer Kamman onder dankzegging aan de aanwezigen de vergadering. Dubbel Mannenkwartet „Inter Nos". Het Dubbel Mannenkwartet „Inter Nos", onder leiding van zijn directeur, den, heer A. J. Leewens, trad gisterenavond ih „Ca sino" op met een afwisselend programma, waarin het kwartet zich van zijn beste zijde leerde kennen. Met die beschikbare krachten heeft de heer Leewens een goed geschoold ensemble gekweekt, dat in zijn samenzang dikwijls zeer mooie momenten bereikt, zjj het dan dat het stemmateriaai, waarover het kwartet beschikt, uiteenioopend in hoeda nigheid en waarde is. Al dadelijk bleek de goede samenzang bij den aanvang toen het kwartet opende met Michael Haydn's be kende „Tenebrae factae sunt". Zuiver en gevoelvol werd dit nummer, alsook het daar op volgende „Jesu dulcis memoria" van B. Kothe, vertolkt. Het programma bevatte voorts een Kerst lied van Diamant, dat eveneens zuiver en gevoelvol werd vertolkt, Heinze's bekende, thans wat verouderde „Bede", een „Abemd- lied" van Kuhlau, en Kreutzer's „Sonntags- lied". Wat dit „Abendlied" betreft moet worden geprotesteerd tegen de wijze waarop bier een der fraaiste gedichtjes van de we reldliteratuur, nJ. Goethe's bekende „Ueber allen Gipfel'n ist ruh", verhanseld is. Dit gedichtje van acht korte regels is op zich zelf een volmaakt meesterstukje; er kan niets af noch mag er één woord btj. De on genoemde dichter ontzag zich niet: lo. de woorden van het gedichtje zelf te verande ren, 2o. er twee coupletten bij te maken, waarin de conventloneele rust van den hemel met harpenzang culmineert. Op dit heele zaakje is door F, Kuhlau een melodie ge maakt, die als avondlied natuurlijk onmo gelijk ontroeren kan. Het heeft met het con cert van „Inter Nos" natuurlijk niet te ma ken, .dat wij dit schrijven, want het bed werd goed en zuiver gezongen, maar het is wel eens leerzaam dergelijke afschuwelijk heden aan de kaak te stellen. Zooiets moest strafrechterlijk kunnen worden vervolgd! Het herder's Zondagslied tenslotte van Kreutzer is een bekend nummer voor koor zang; ook Mendelssohn heeft, zooals bekend mag worden verondersteld, onder zijn duet ten eveneens een toonzetting van denzelf den tekst opgenomen. De compositie van Kreutzer is glanzend" en melodieus en werd zuiver en muzikaal gezongen. Na de pauze zong „Inter Nos" 01. Koop's „Een Vrouw", Heinze's „Omhoog", en een compositie van Olman, „Morgen-Idylle", op woorden van Victor de la Montagne. Het kwam ons voor, dat het eerste gedeelte van het programma beter was dan het tweede. Het kwartet had zich ditmaal de mede werking verzekerd van niemandi .minder dan Mevr. Rosa Spier, solo-harpiste uit Den Haag. Zij heeft juist uit den laatsten tijd schitterende kritieken uit binnen)- en; bui tenland en men had mogen verwachten, dat de Heidersche muzikale corypheeën bier te genwoordig zouden zijn geweest. Eenige jaren; terug hebben wij den Tsech Klicka ook ais solist op dit instrument gehoord; dat de harp dus als solo-instrumenj kan worden gebruikt, was bekend. Het is moeilijk een juiste definitie te g ven van dit solospel op zoo merkwaardig en eigenaardig een instrument. De bewoners van Wales, de muzikale Kelten, kennen er de bekoring van; zij zingen 6bij de harp hun nationale liederen in de stille zomeravonden, van Engeland. Er gaat van de harp een groote bekoring uit; misschien zou het in strument enkel als solo-instrument, dus ge bruikt om een ganschen avond te vullen, niet voldoen, maar waar hier 'bij wijze van tusschengerecht dit harpspel geboden werd, was het een door het publiek hoogelijk ge waardeerde schotel. Wat mevrouw Spier gaf was voor het publiek niet meer of minder dan eene openbaring: haar instrument weende en klaagde, lachte en jubelde. Nu eens was het een polyphone melodie met begeleiding, waarvan het onb grijpeljjk was, dat dergelijke effecten konden worden be reikt, dan weder rezen en daalden de vingers in snel snarenspel1: Schubert's Der Bach: Ich hört' ein Bfiohleln rauschen, met de door Schubert daarvoor geschreven begeleiding er bij: weergegeven. Soms was het vergeestelijkt, immaterieel' gespeel van ragfijne, zilveren klokjes, die zoet en lieflijk klonken, waartusschendoor frêle donkere toontjes tokkelden: Saint-Saens. Zij speelde als eerste nummer een fantasie van SaintrtSaens. Wij weten niet of Saint- Saens dit voor de harp schreef; vermoede lijk wel niet, maar het was uiterst liefelijk en bekoorlijk. Als tweede nummer vertolkte zij een Schubert-fantasie, bewerkt door een Tsech, die den onultspreekbaren naam draagt (of droeg, want hij is al dood) van Hanus Trnecek, en die verschillende liede ren van dezen grootsten aller liederencom- ponisten voor de harp had bewerkt. En in hef' tweede gedeelte van den avond waren het een Menuet van Alpb. Hasselmans, die bewees, dat ook moderne klankvormingen zich op de harp laten vertolken, en een fijn, interessant nummertje „Al Ruscello" (Aan de beek) van Tedeschi, dat het zoete geklok van het beekje weergaf. Het publiek, dat vrij talrijk was opgeko men, toonde zich opgetogen en de kunste nares beloonde dit met een „toetje", 'dat zij gul en gracieus aanbood. Het was, al met al, een mooie avond, waarbij ook „Inter Nos" zich van fcijn besten kant liet zien. Het is een heele onderneming zoo'n soliste te laten optreden, omdat deze acht mannen daarvan vrijwel alleen het risico dragen» Maar gelukkig toont het Heidersche publiek dit te waardeeren en wij mogen ons gelukkig achten dit te hebben gehoord. N. Baas in het Militair Tehuis. De bekende Amsterdamsche straatpredi ker N. Baas, zal Donderdag aA in het Ohr. Militair Tehuis spieken over: „Visschers van menschen". De avond zal worden opgeluisterd door zang. - Voor bizonderheden verwijzen we naar de la dit nummsr voorkomende advsrtsntda. T Sigarénveiling. Het volgende adres is aan Burgemeester en Wethouders gezonden: Edelachtbare Heerea Beleefd nemen ondergeteekenden de vrij heid de aandacht van U Edelacktbareh te vestigen op de advertentie, voorkomende in de „Heidersche Courant" van Zaterdag jj„ nopens een sigaren-veiling, welke hier ter stede gehouden zal worden. Vooropstellende Uwe meening, dlat de handel vrij dient te zijn, meenen onderge teekenden, dat zij als handeldrijvende inge zetenen Uwer Gemeente, aanspraak mogen maken op Uwe bescherming. In dezen tijd van malaise en werkeloos heid, echter, nu genoemde verschijnselen ih zeer ernstige mate drukken op het handel drijvende gedeelte der gemeentenaren, jÉlfs dermate, dat deze niet dan met de grootste moeite hun finantieeie basis kunnen hand haven en hun verplichtingen tegenover de gemeenschap zeer dikwijls niet kunnen na komen, dan ten nadeele van hun eerste le vensonderhoud, vermeenen.zij met het vol ste recht te mogen rekenen op de meest mogelijke bescherming, als het betreft han del zooals de hier geannonceerde veiling, wat feitelijk niets anders is als een z.g.n. vlie gende winkel. Waar dergelijke zaken, gedreven piet een uiterst minimum van onkosten, naar verhou- ding van den omzet in de verste verte niet bijdragen in de lasten der Gemeente, terwijl ondergeteekenden zich zedelijk verplicht zien om de gelden, benoodigd voor de Ge meente-huishouding, bijeen te helpen bren gen, mogen zij van Uw Ooilege verwachten bescherming tegen deze oneerlijke concur rentie, en verzoeken zij U Edelachtbaren hiertoe strekkende maatregelen te treffen. 't Welk doende, enz. Helder, 9 Januari 1926. Het adres is onderteekend door 86 Hei dersche sigarenwinkeliers. Comité voor Abonnementsconcerten. Op het derde Abonnementsconcert van de Hollandsche Concertdirectie Dr. G. do Koos te Helder op Dinsdag 19 Jan. om 8 uur in Casino, zal het wereldvermaar de Hongaarsche ensemble, het Budapes- ter-strijkkwartet optreden. Op dien avond zullen door hen werken van Beethoven, Schubert, Tsohajkowaky ten gehoore wor den gebracht Marino Sanatoriumfonds. Ten bate van het Marine Sanatorium fonds zal het Stafiguziekcorps der Kon. Marine Donderdagavond a.s. in Casino eene uitvoering geven met medewerking van mevr. Brumsen—Hogerzeil en het Vocaal-ensemble onder directie van den heer Toon de Hoogh. Omtrent.toegangs bewijzen enz. raadplege men de adver tentie in dit nummer. Pluimveetentoonstelling. Betreffende de prijzen door^ de heeren Boutkan en Aberson gewonnen verzoekt men alsnog rectificatie van de in het vorig nummer opgenomen rectificatie te willen geven: De heer A. Boutkan heeft behaald een eersten prijs met een nummer oud. Een nummer jong werd niet bekroond. De heer H. Aberson was inzender van 6 nummers, Cn behaalde de volgende prijzen: trio, jong, eerste pjijs eqijl epreprjjzen; trio, oud, 2e prijs; haan, jong, le prijs; hen, oud, 2e prijs; hen, jong, 2e prijs; haan, jong, zeer eervolle vermelding. A.G.O.-lealng. Wij herinneren aan de hedenavond te houden lezing van den directeur van den Amsterdamschen Stadsschouwburg, den heer mr. Merkelbach, over het tooneel in ons land en daarbuiten. De heer Merkelbach is in dit onderwerp zeer deskundig, en zal ons dus veel wetenswaardigs kunnen ver tellen over den toestand en de inrichting enz. van ons tooneel. Ned. Ver. van Huisvrouwen. De groote oorlog, die millioenen en mil- lioenen het leven kostte, beroofde bovendien tal van menschen van hun kapitaal en van hun inkomsten. Alleen reeds door de zgoveel hoogere le vensstandaard, die ontstond, waren tallooze menschen, die vroeger door spaarzaamheid voor hun ouden dag gezorgd hadden, niet meer in staat om, hoe bescheiden ze het ook aanlegden, in hun kring te blijven leven. Zij waren wel gedwongen zich te verplaatsen naar een geheel ander milieu, dan waarin ze tot nu toe verkeerd hadden. Er ontstond op deze wijze de categorie der z.g.n. „Nieuwe Armeni". Teneinde het 'lot van deze menschen, die veelal in stilte hun moeilijk lot dragen, te verzachten, werd 31/* jaargeleden „Pro Se- nectute" opgericht. De vereeniging opende in dien tijd 4 pen siontehuizen voor „Ouden van Dagen" uit den beschaafden stand en zal er in 1926 nog twee bij openen. 'Teneinde een duidelijk beeld te geven van de wijze, waarop de vereeniging ontstond, en waarop ze werkt, zal de Secretaris-Admi nistrateur van „Pro Senectute", daartoe uit- genoodlgd' door de Afd. Helder van de Ver eeniging van Huisvrouwen Donderdag a.s. te 8J.5 uur n.m. In-de zaal van den heer Van Weelde eene lezing houden. Ned. Herv. Zeeraianszendlng. Verschenen: het eerste nummer van „Kerk en Zeeman", orgaan van de Ned. Her vormde Zeemans-zending te Amsterdam. De Commissie voor Zeemanszending van wege den Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente te Amsterdam bestaat uit: ds. H. E. Grave- mejjer, voorzitter; ds. J. H. F. Remme, A. R. Ophorst, F. W. Olivier, penningmeester, Leidschegracht 62, ds. L. D. Poot, secretaris, Joh. Verhulststraat 151, Amsterdam. Evan gelisten (aangewezen voor het practische werk) ijjn de heeren J. Makkelle, Houtrijk- straat 119, sn J. JL Mariens Jr„ Vondel- kerkstraat 1. Ingezonden Mededeellng. Als uw Kinderen zicb bezeerd hebben, gebruik dan onmiddellijk 30-60-90 ot. Uit het Politierapport Zaterdagmiddag wer;d naar het Huis van Bewaring te Alkmaar overgebracht en in bewaring gesteld, een man, die hier aangehouden was, verdacht van be dreiging van moord. Zaterdagmorgen meldde zich iemand aan het Hoofdbureau, die nog 10 dagen hechtenis moest ondergaan. De man werd naar Alkmaar overgebracht, om zijn straf uit te zitten. In de Buitenhaven werd Zaterdagmor gen ter hoogte van den Vischafslag, door het visschersvaartuig T. 83, thuisbe- hoorend te Oosterend, een vlet met twee man overvaren. De vlet sloeg om en de inzittenden kwamen in het water. Zij werden door een juist passeerende Ma rinesloep opgepikt, zpodat zij met een nat pak en de schrik vrij kramen. De schade aan de vlet zal door den schipper van dé T 83 vergoed worden. Zondag werden drie pl. m. 16-jarige jongens bekeurd, die in de steeg achter de Witte Bioscoop een brandje hadden gemaakt. Tegen een motorrijder werd Zondag proces verbaal opgemaakt wegens over schrijding van de maximum-snelheid. OP ZOEK NAAR EVENWICHT. Nu iedereen haast met een lekkenden neus rondliep, met stekenden judaskne pen tusschen zijn schouderbladen, met lodderige oogen en met een stem als van een gebarsten ijzeren pot, was het een verheugenis toen het zonnetje eindelijk eens scheen uit onbewolkten hemel. Daarvan hoopten zij, dat al het water, dat het land had overspoeld en dat al het water, dat tot in al hun nerven en knoken scheen te zijn doorgesiepeld, door haar zou worden opgeslurpt. Zij, die nog niet geheel doorkweld wa ren van het geoondenseerde water en dus al hun organen en ledematen tot hun gedeeltelijke beschikking hadden, zochten de zon op. Ze gingen naar buiten en overal waar maar een straalflits viel te bespeuren, togen ze langs en, gedoken in hun jaskraag, lieten ze zich roosteren of 'eigenlijk roosteren kon het niet ge noemd worden, het was meer de idee, dat het daar warm zou zijn omdat de zon er scheen, zooals Uilenspiegel geloof ik zei, dat het daar warm was) waar het rookte. Zij, wier botten al te zeer water-door- sijpeld waren, bleven thuis en wachtten af of eindelijk de zon op hnn woonka- merraam zou willen gaan schijnen en toen het dan eindelijk, met een lange schaduw van elke ruitroe, zoover was, kropen zij in dien gouden straal en ver kwikten zich, niet zoozeer aan de warmte er van, doch wel aan de blijheid van haar gouden lach en de opgewektheid, die met emmers vol tegelijk in de kamer scheen gegoten te worden. Dat Was de heerlijkheid van den zon- nigen Zondag in Januari, die meer waard was dan eenige fleschjes haarlemmerolie of abdijsiroop. Want al kon het "zonnetje nog niet zijn de groote warmtebrengster, toch vermocht ze de suggestie bij te brengen en wij allen weten dat suggestie vaak honderd maal meer waard is dan het beste dok ters-consult. Het scheen of de menschheid meteen meer moed had gekregen, want overal zag je opgewekte gezichten. Het zag in de natüur niet zoo druipend miezerig en het leek wel of zich dat op de gezichten der menschen meteen afteekende. Eindelijk was er dan weer eens een stormseinpaal zonder stormsein en dat gaf velen moed, vooral aan de visschers, die al zoolang popelden om het zeegat weer eens uit te gaan. Op Texelstroom toch viel er niet veel te vangen. Het scheen of de garnalen, die nu juist zoo hoog in prijs waren, weggedoken waren, om hun nu zoo waar devol lichaam te bergen voor den gar- nalenkor. Wel wist men, dat er „buiten" garnalen genoeg waren en dat er, even voorbij de Haaksgronden, visch genoeg „lag", doch men durfde zoover niet te gaan. Leek het soms, alsof men van wal dorst te steken, even daarna zette heer isegrim weer zijn stormhelm op en wel dra kreunde bet weer door het want en joegen de golven schuimspattend achter elkaar heen. Zij, die de vorige week in het Westgat hadden garnalen-gevischt, waren, althans een paar hunner, bekoord door het gun stige weer en ze hadden de garnalen in den steek gelaten en hadden het er op gewaagd wat verder van land te steken. Eén nacht waren ze van honk geble ven en waren toen door heen woestaard van zijn gebied gejaagd, echter niet vóór dat ze van zijn terrein voor ruim 'n drie honderd gulden aan visch hadden weg ge roof d. Dit nu wilden ze blijkbaar, nè den zon- nigen Zondag, weer probeeren en reeds vroeg koersten ze des Maandags naar zee, eenigen met de bedoeling den nacht in zee door te brengen, om ook wat van den vischbuit, die daar voor het grijpen lag, weg te halen. Edoch, ik vrees, dat hun pogen voor een deel zal verijdeld worden, want ter wijl ik dit schrijf, grauwt het reeds weer in den schoorsteen, de wind steekt met het uur op en hoewel de sterren nog twinkelen en een wit rijplaagje over de bruggen ligt, kan dat alles toch misschien weer het voorspel zijn van komende de pressie. Het is alles nog svsA onzeker in de astuur, zooals slis# even onzeker ie in het maatschappelijk gebeuren, waarin zelfs de knapste koppen nog geen vaste lijnen zien. Heen en weer schudt het in de natuur; heen en weer schudt het in de maat schappij. Wanneer zal de krachtige hand komen, die het althans in de maatschappij een beetje evenwichtiger zal maken? Iets evenwichtiger in de visscherij zal het zijn als de oostenwind zijn stand een maal heeft ingenomen, via het Noorden, waardoor hij van oudsher op wat stabieler bodem is terecht gekomen. Dat althans hopen wij hier. Radio-programma. LUCHTVAART. Per vliegtuig naar Spitsbergen. Naar Reuter aan de Engelsche bladen seintf is Zaterdag te Horten in Noorwe gen een vliegboot 225 P.K. opgestegen voor een vlucht naar Spitsbergen. De be stuurder is de vlieger-officier luit Elias- sen, terwijl de eigenaar van het toestel, dr. Gross, als passagier aan het waag stuk deelneemt, 't welk ondernomen is o;n te bewijzen dat het mogelijk is in den wintertijd, als het benoorden den Pool cirkel dag en nacht donker is, naar Spits bergen te vliegen. De vliegboot, die geen draadlooze heeft is Zaterdagmiddag een 65 K.M. ten N.W. van Lillhammer in een sneeuwstorm ge land en zou ds reis voortzsttsn zoodra Eet wear bstsr werd. isss, Roblnson. WOENSDAG ia JANUARI. Hilversum H.D.O., 1050 M. 12.en 7.30 Pofltieber. 6.tot 7-4S Voor- avondconcert door het H.D.O.-orkest 0. 1. van Fr. Lupgens. Gemengd programma. 7-45 en 10.Pers-ber. VaDias. 8.10 Christelijke Om roep. Aansluiting van het Concertgebouw te Amsterdam, waar de feestvergadering wordt gehouden ter gelegenheid v. h. 50-jarig bestaan van'Patrimonium. Sprekers: Z. Exc. H. Colijm en Prof. Dr. J. R. Slotemaker de Bruine. Solis ten: Mevr. A. NoordeiwierReddingius, zang, en Anton v. d. Horst, orgel. Daventry, 1600 M. 10.50 Tijdsein, weerber. Ji.ao Het radiokwarr tet en solisten (contra-alt, tenor en piano). 1.202.20 Tijdsein en concert door het Coutu riersorkest. 3.35 Lezing: Heroes of fiction-De- foe's Robinson Crusoe. 4.20 Tijdsein, causerie: Out of doorsi 4.35 Muziek v. h. Capitoltheater. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek. 7.20 Tijd sein Big Ben, weerber., nieuws. 7.45 Chopin's pianostudies op. 10, deel 3 en op. 25, deel t. 7.55 Tuinierpraatje. 8.Lezing: Soone more dogs. 8.20 Concert. Opgevoerd worden geheel nieuwe wenken. Orkest, viool en hobo. 9.45 „Passion, poison and petrefaction", of „The fatal gazogene", tragedie van G. B. Shaw. 10.20 Tijdsein, weerber., nieuws. Lezing: The rO- mancp of words-Wordmakers. 10.5011.20 Concert door The four Harmony Kings. 11*20 tot 12.20 Jazzmuziek van het Savoyhotel. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 12.50 Concert Lucien Paris (piano, viool, cello). 2.05 Nieuws. 2.10 en 4.50 Koersen en Havaspersberichten. 8.5010.20 Solistencon cert. Auto-, luchtvaart- en sportkroniek. Königswilsterhausen, 1300 M. 7.509.20 Gemengd concert. Mandolineclub C001 Passione. E. Karin, sopraan, F. Szpa- nowski, viool, W, Weisz, tenor, A. Schmidt, okarima. Daarna tijdsein, weerber. en nieuws. Brussel, 262 M. 8.20 Lezing: Le thefltre Beige. 8.35 Fragmen ten van „La Bohème", opera van Puccini. 10.20 Nieuws. Miinster, 410 M. 12.351.35 Operette-fragmenten: Walsdroom, De dappere soldaat. Der letzte Walzer, Die Perlen der Kleopatra. 4.205.20 Kamermuziek door orkest. Serenade H-dur, voor piano, viool en cello op. 15. Sopraanzang. Strijkkwartet op. 20. 6.507.10 Voordracht: Zur Philosophie und Weltanschauung. 7.20 Lezing: Der Indische Sozialreformer Ganidhi und seine VorlSufer. 7.10 Liedjes bij- de luit en guitaarmuziek. DONDERDAG 14 JANUARI. Hilversum H.D.O., 1050<M. 12.en 7.30 Pofltieber. 6.tot 6.50 Concert door het H.D.O.-orkest o. 1. van Fr. Lupgens. 6.507.10 Lezing door Mevr. Dr. G. Docters van Leeuwen, over: Coöperatie. 7.107.45 Con cert door het H.D.O.-orkest. 7.45 en 10. Persber. Vaz Dias. 8.15 Aansluiting van het Concertgebouw te Amsterdam, uitzending van het abonnementsconcert. Het Concertgebouw orkest onder leiding van Pierre Monteux. So list: de heer Heyfetz, viool, o. m. het viool concert van Beethoven. In de pauze spreekt de heer A. J. Gilkens, namens den H.D.O.-propa- gandadienst. Daventry, 1600 M. 10.50 Tijdsein en weerber. 11.20 Het radio- kwarteit en solisten (sopraan, bas, cello). 1.20 tot 2.20 Tijdsein, causerie: Books to read. 4.35 Trocadero-theemuziek. 5-35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek. 6.55 Landbouwbulletin. 7.20 Tijd sein Big Ben, weerbe» en nieuws. Lezing: Unpunished crimes. 7.45 Pianostudies van Chopim. Op. 25, deel 2. 8.Lezing: A trip to Jamaica. 8.20 „John citizen at home", radio- comedie van G. Stone. 9.20 De Wireless Christy minstrels (tambourin, alt, tenor, bariton en bas). Het orkest. Oude en nieuwe liedjes. 10.20 Tijdsein, weerber., nieuws. 10.50—12.20 Jazz muziek door de Savoy Orpheans, -Havana en -Tangobands. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 12.50 Concert Lucien Paris (piano, viool, cello). 2.05 Nieuws. 2.10 en 4.50 Koersen. 5.05 Kinderhalfuurtje. 5.35 Concert. 8.35 Esperanto- berichten en boekhoudles. 8.50 Slotkoersen en Havaspersber. 9-0510.20 Orkestconcert. KönigswUsterhausen, 1300 M. 7.50 „Die Katastrophe", radioroman van H. J. Gramatzki. 8.209.20 Orkest-concert. So praan- en tenorzang. Daarna tijdsein, weerber., nieuw». 9.5011.20 Dansmuziek. Brussel, 262 M. 5.20 Kinderconcert. 6.20 Nieuws. 8.20 Lezing: L'Arte Italiana. 8.30 Vertaling v. d. lezing in het Framsch. 8.35 Orkestconcert. 9.20 en 10.20 Nieuws. Miinster, 410 M. 12.35 Spaansche les. 4.205.20 Lezing: Otto der Schütz. 6.20 Lezing: Die Luft. 6.50 Lezing: Ein Afrikanischer Küstenbumtnel. 7.207.50 Lezing: Die Organisation, Aufgaben und Ziele des Rundfunks. 7.50 Symphoniecomcert door orkest. Brandenburgisches Concert F-dur, Bach. La Folia, variaties voor viool en orkest, Co- relli. Symphonie F-dur van Beethoven.

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 5