WESTSTRAAT 17. f 35.—. BUITENLAND Tot 5 Februari bieden wij aan f 65.—. uit db pers. de Kabinetscrisis. Marctaant contra Limburg. „Het Volk" schrijft naar aanleiding van de rede van rar. Marchant te Hilversum o.a. Dat een Kabtnet-Limburg thans ertoe zou kunnen medewerken om een Kabinet der „uiterste noodzaak" te verijdelen, kunnen wij nog steeds niet inzien, al meent de heer Marchant, dat wij dah „niet verder kijken dan onze neus lang is". Onze neus is lang genoeg om te zien, dat de Katho lieke partij voor regeeringssamengaan met de sociaal-democraten nog niet rijp bleek. Te forceeren valt hier niets. Een gefor ceerd Rood-Roomsch Kabinet zou een zwak Kabinet zijn. Zoolang de roomsche democraten niet krachtiger tegen de Roomsche conservatieven optreden, kan van een parlementair-democratisch Kabi net geen sprake zijn. Daar ligt de fout en niet bij mr. Limburg's pogen om nog te redden wat te redden valt. Waarbij wij dan voorloopig veronderstellen, dat de heer Limburg een vooruitstrevend Kabinet wil en ons van de Colijn-politiek wil af helpen. De poging van inr. Limburg. „£>e Vrijheid" schrijft over de meening van den Vrijheidsbond aangaande de op dracht aan mr. Limburg: In beginsel staat hij stellig niet onwel willend tegenover de thans beproefde op lossing. Het antwoord op de vraag of mr. Limburg behalve een knap jurist en vaar dig spreker ook een staatsman is, kan op dit oogenblik nog niet worden gegeven.' Als hij zich tot werktuig van de Katho lieken maakt of de waarlijk zeldzame ge legenheid om met goed fatsoen van het impopulaire tractaat met België in zijn huidigen vorm af te komen, ongebruikt laat voorbijgaan, zal, naar wij meenen, het antwoord op de vraag kwalijk beves tigend kunnen luiden. Wij hopen er in- tusschen het beste van en zijn overtuigd, dat de liberalen iD den lande niets vuriger wenschen, dan een energiek en verstandig beleid van een Kabinet, dat zonder over wegingen van persoonlijkenpf van piet- luttig-politieken aard 's lands belang op ernstige en degelijke wijze behartigt Moge mr. Limburg ons zoodanig minis terie brengen 1 Mr. J. A. de Wilde over de crisis. Woensdagavond heeft het a.-r. Tweede Kamerlid mr. J. A. de Wilde voor de A.R. kiesvereeniging te Eindhoven een politieke rede gehouden over de kabinetscrisis. Spr. heeft daarin o. meer gezegd, dat de a.-r. thans staan voor het feit, dat zij in 1925 jubelden over een rechtsche over winning en nu toch onmachtig zijn een rechts kabinet te stfeunen. Wat nu Wéér een kabinet-Colijn? Spr. wil hierop in den meest beslisten zin van het woord ontkennend ant woorden. Nu niet meer. Ware dr de Visser eslaagd, dan wel. Als dit kabinet aan- leef en over een maand volgde weer een crisis, dan zou deze veel erger zijn dan de tegenwoordige. Het belang nu onzer partij brengt mede, dat Colijn weggaat, en spr. hoopt daarom van harte, dat mr. Limburg slaagt, omdat dr. de Visser niet is geslaagd, 'zoodat wij dus krijgen een extra-parlementair kabinet, een kabinet oin zaken te doen zonder meer. Onder de gegeven omstandigheden is dit nog de beste oplossing Mr. Limburg heeft voorts nooit getoond ons vijandig te zijn, is iuternationaal be kend en een man van groote bekwaam heden. Wel is hij van vrijzinnig-democra- tischen huize, doch let spr. op de rede van mr. Marchant te Hilversum, dan zal hij door den V.-D. Bond wel spoedig de woestijn worden ingezonden, naar het voor beeld van de heeren Van Beresteyn, Teenstra en consorten. De kwestie van het gezantschap is naar spreker's meening opgeblazen. Voor hem gold alleen het motief, dat de minister van buitenlandsche zaken dezen post nood zakelijk achtteniet om de roomsch-ka- tholieken een genoegen te doen, was hij er voor. Er zijn heel wat andere gevaren voor de protestanten dan dit gezantschap, dat geen gevaar is. LUCHTVAART. De vlucht LondenKaapstad. De plannen voor dlon Amerlkaanachen marine-luchtvaartdienst 'Washington^ 29 Jan. Het hoofd van den marine-vliegdienst heeft (mot de marineeom- mlssie uit net Huis van Afgevaardigden de plannen der marine besproken voor het be steden tot 14 mililloen dollar in de vijf ko mende Jaren, Tot deze plannen behoort de bouw van drie bestuurbare luchtschepen en de stichting van een basis voor luchtsche pen aan de kust van den Stillen. Oceaan. Van de drie luchtschepen zuilen er twee 60Ö0 kub. voet inhoud krijgen, zy zullen elk 4.000.000 dollar kosten, terwijl het derde een luchtschip voor koopvaardydoelelnden zal rijn en 11/« mill'ioon «al kosten. Het hoofd van den vllegrlienst wensoht teven» voor de marine over 1.650.000 dollar 'a Jaars te be- seh.kken «m de bestaande inrichtingen in goeden staat te houden. De voorbereiding der ontwapenings conferentie. Italië aanvaardt de ultnoodlglng. De Italiaansche regeering heeft zich be reid verklaard deel té nemen aan de werk zaamheden der voorbereidende ontwape ningscommissie. RuslandB evemtuecle deelneming. Naar uit Moskou aan de te Bern ver schijnende „Bund" wordt gemeld, rekent men er in Russische regeringskringen vast op, dat Rusland met Zwitserland tot overeenstemming zal komen en dat dé Sovjet-republiek aan de voorbereidende ontwapeningsconferentie zal deelnemen. DUITSOHLAND. De ontruiming van Keulen. Nadat ln den avond van 81 dezer do laatste Engelsche militairen Keulen heb ben verlaten, zal Zondag te middernacht op het Domplein een bevrijdingsfeest be ginnen. Den lsten Februari blijven de scholen gesloten. ENGELAND. De prins van Wales breekt voor de tweede maal een slentelbeen. Het ongeluk, dat den prins van Wales Donderdag op jacht is overkomen, een val van zijn paard tengevolge waarvan hij <een sleutelbeen heeft gebroken, zal ongetwijfeld den aandrang, die er al lang op hem geoefend wordt, om het jachtvermaak te 9taken, ver sterken. Bijkans een jaar geledlen heeft h$j ook op jacht een sleutelbeen gebroken, en van het paard gevallen is hij zoo dikwrijls, dat de keeren niet meer te tellen zijn. Her haaldelijk is beweerd, dat hjj te groote paar den berijdt. Toen de prins,Donderdag van 't veld werd opgenomen, trachtte hij het ongeluk ais een wissewasje op te vatten, maar alras bleek, dat het van ernstiger aard was. Men zette hem in een auto en hij werd naar een dokter te Billesdon gebracht, die de fractuur onder kende. Gelijk reeds gemeld is, zijn er geen complicaties bij. De twee vlakken van de breuk zijn glad en er is niets van het been afgesplinterd. Een vakvereenlglngsschooL De gravin van Warwick, die lid der Labour Party is, heeft vroeger een harer buitenverblijven aan de Labour Party ten geschenke aangeboden. Thans heeft zij aan den algemeenen raad van het vakverbond een ander buitenverblijf, Easton Lodge, geschonken met 1000 acres (40 H.A.) grond er bij. De bedoeling is er een vakvereenigingsschool te stichten. BELGIE. De begrafenis van kardinaal Mercler. De begrafenis van kardinaal Mercier, die Donderdagochtend te Brussel plaats had, is een indrukwekkende gebeurtenis geworden. Anderhalf uur vóór de aankomst van den trein, die het lijk vervoerde, was de place Rogier, waarop het Noorderstation uitkomt, gevuld met een ontzaglijke menigte en gedu rende den geheelen weg, dien de stoet nam, stond het zwart van de ^menschen. Politie, gendarmerie en militairen zorgden voor de afzetting. Alle ramen, alle daken van de hó- tels op dit plein, en van de winkels in den omtrek zagen zwart van de menschen. Aan alle gevels op weinig uitzonderingen na hing de vlag halfstok, en overal brandden 'de straatlantaarns met rouw pmfloersd. De hal van het station was in een rouwkapel her schapen, ook de gevel was met rouwfloers behangen. Boven) den uitgang prijkte het sohild van den kardinaal Aan het station bevonden zich koning Albert, kroonprins Leopold, de bisschoppen, de presidenten van Kamer en Senaat, de mi postera en andere autoriteiten en deputa ties, de geestelijkheid van St. Gudula (de groote kathedraal te Brussel), een eere-deta- ehement van het tweede regiment karabi- niers met stafmuziek en regimemtevaandei. Terwijl de kist uit den lijkwagen werd ge schoven schalden de hoorns, de koning en de prins bogen voor het stoffelijk overschot en mgr. Micara, de pauselijke nuntius, sprak het gebed der dooaen. Toen de lijkkist op den lijkwagen bulten het station was go- plaatst, speelde de muziek op omfloersde In strumenten de Braban<jonnede troepen presenteerden het geweer en de menigte ontblootte het hoofd. Onder (het luideta' van alle kerkklokken zette zich de stoet ln bewe ging. Maarschalk Fooh, kardinaal Dubois uLt Parijs en kardinaal' Bourne van de Westmin- ster kathedraal, Londen, waren mede onder hen, die den stoet volgdea Langs den door tocht waren regimentskapellen opgesteld, wdlke treurmuziek speelden bij het voorbij trekken, vliegtuigen cirkelden boven de stad. In de St. GudUla werd een plechtige lijk dienst geoelebreerd door mgr. iMioara, den pauselijken nuntius. De Brusselsche bevol king had des namiddags gelegenheid voorbij de katafalk te defileoren, die ln de St. Goe- delekerk was geplaatst. Des avonds werd het stoffelijk overschot zondier plechtigheid' naar Mechelen teruggebracht, waar het in de St. Romboutskerk aldaar zal worden bijgezet. Ook in de Westmlnster-kathedraal te Lon den had een plechtige herdenkingsdienst plaats. RUSLAND. De strijd ln de oammunlstlsche partij. Benige leider» der oppositie te St. Peters burg, waaronder Safarof en Glebow-Awllof, hebben, van het centraal comité der commu nistische partij een aanzegging gekregen, dat zy binnen 24 uren de stad hebben te verlaten en zich naar het gouvernem-nt IrkoeWk moeten begeven, waar zij onder ■tifng toez'cht zullen staan. Gelijksoortige maatregelen zijn genomen ten opzichte van de leider» der oppositie te Moskou, öbarkof en Klef. Ingezonden Mededeellng. EXTRA AANBIEDING. naar maat, met zijde gevoerd, half gevoerd, Prima Stoffen. Elegante Coupe. DAMES- KLEEDERMAKER De ,Dni" meldt nog, dat alle Sowjetamb- tenaren in het buitenland, van wie bekend is, dat zij tot de oppositie behooren, naar Moskou zjjn teruggeroepen om zich te ver antwoorden. De meesten hunner zullen waarschijnlijk niet op hun posten terugkee- reni Een uitzondering is gemaakt voor Kr es- tinski, Rakofaki, Krassin, Rosenholz en Mdiwand, die wel is waar min of meer met de actie van Zinowjef sympathiseeren, maar daaraan geen aandeel nemen. Ylootversterklng. Volgens de „Roel" werkt de Sowjet-regee- ring hard aan de versterking van de vloot. Op de Petersburgsche werven staan thans verschillende schepen op stapel, bestemd voor de Oostzee-vloot. Het plan is 10 onder zeebooten en 15 torpedobootjagers te bou wen, de binnen den kortst mogelijken tijd gereed moeten zijn. VEREENIGDE STATEN. Moeilijkheden op spoorweggebied. De „New-York Times" vermeldt, dat het personeel van alle Amerikaansche spoorwe gen van hun vakbondleiders instructies heeft gekregen, loonsverhooging te vragen, ni. het herstel te eischen van de loonen, zooals zij waren in 1920, het hoogste loonniveau dat in de geschiedenis der Amerikaansche spoorwegen ooit bereikt was. Een zegsman der spoorwegdirecties heeft er op gewezen, dat dit de jaarüjksche uitga ven der spoorwegen met 500.000.000 zou doen toenemen. De vakbonden 'hebben antwoord gevraagd vóór of op 1 Maart Het proces tegen dranksmokkelaars. Het Federale Hof te New York zal gedurende geruimen tijd zijn werkkracht en tijd moeten wijden aan een proces, dat gevoerd zal worden tegen een-en- zestlg dranksmokkelaars, van wie Wil- liam Dwyer de hoofdschuldige schijnt te zyn. De een-en-zestig beklaagden zyn in staat van beschuldiging gesteld. Onder de beklaagden zijn dertien lieden van den kusfbewakingsdienst. Er was' een groot oompiot waarvan Dwyer het hoofd was en dat beschikte over reusachtige fondsen (men pegt 25.000.000). De hoofd beschuldiging tegen Dwyer is dat hy een onzeewaardig schip naar zee had gezon den en dientengevolge aansprakelijk is voor den dood van twaalf leden der be manning van dat vaartuig, die waren verdronken op een smokkeltocht. Dwyer is een bekend sportsman; hy is mede eigenaar van een bekende renbaan in Montreal (Canada). Als behoeftige knaap in een der ar- menbuurten van New York (stad) begon nen, heeft hy in de laatste jaren een groot fortuin byeengebraoht. Een tweede hoofdbeklaagde is Paul Chartler, uit St. Pierre en Miquelon, die directeur is van de Chartler LiquorDis- tributing Cy. of Canada. De^ambtenaar van hel openbaar minis terie te New York hoopt de uitlevering van Chartier te'kunnen verkrijgen van de Britsche autoriteiten. Hevige koude. New York, 29 Jan. In de Vereenigde Staten heersoht hevige koude. Te New York werd 17 gr. Celslus vorst geregis treerd, terwyi een orkaan woedde met een snelheid van 80 mijl per uur. Do koude heersoht over het heele gebied der Ver eenigde Staten. Te Duluth, in Minnesota, werd meer dan 84 gr. Celsius onder nul eoonstateord. De Niagara-waterval aan en Amerikaansohen kant werd door het ijs volkomen tot stilstand gebracht Een mljnontplofflng. Benton, HIHnols), 29 Jan. Verscheidene mijnwerker» werden heden opgesloten ten teilgevolge van een ontploffing ln de mijn West-Frankfurt Men gelooft dat eenlgen hunner weiden gedood. Er woedt een brand. Uit flo mijn zijn vijf doode en drie ge woonde mijnwerkers te voorschyn gehaald. Nanr men gelooft zijn dit de eenig^slncht- offers. Dank zij de veiligheidsmaatregelen, door de eigenaars getroffen, konden 1100 mijnwerkers sloh redden. RUBBER VOORAAN I Zoo pessimistisch als de suikermenschen zijn wegens den steeds toenemenden we reldvoorraad, zoo optimistisch is men in rubberkringen gestemd. En waarlijk, blij kens de nuchtere cijfers is de suiker, welke steeds het voornaamste pnzer Indische export-producten was, thans overvleugeld door de rubber 1 De suikeroogst in 1925 bedroeg ruim 2.000.000 ton, d, 1. ongeveer 9 °/0 van de wereldproductie; de waarde bedraagt, nu de suikerprijzen laag zijn en ongetwijfeld nog verder zullen dalen, rond 320 millioen gulden. Volgens raming bedraagt de Indische rubberproductie over 1925 190.000 ton (waarvan ruim 56.000 ton bevolkings rubber), d. i. bijna 40 °L van de wereld productie. Stelt men den gemiddelden prijs op f 2.per K.G. zeker niet te hoog dan bedraagt de totale uitvoer waarde 380 millioen gulden, dat is dus 60 millioen gulden meer dan die der suiker! In 1926 en volgende jaren zal dit ver schil steeds grooter worden. De Indische süikeroogst zal niet spoedig weer zoo groot zijn als in 1925, en de prijzen gaan ,in dalende richting. De rubberproductie echter neemt toe, terwijl niet te verwach ten is, dat de thans geldende prijzen nog belangrijk zullen dalen; immers het staat vast, dat de Engelsche rubberplanters de volledige standaard-productie niet kun nen bereiken, terwijl de consumptie steeds toeneemt. Wel vormt de bevolkingsrubber een onzekere factor, omdat men niet kan nagaan, over hoeveel rubberboomen de Inlandsche bevolking beschikt. Maar de Inlander begaat dezelfde fout als waarin de Engelsche rubberplanters zijn vervallen bij hooge prijzen pleegt hij roofbouw op de rubberboomen en slacht dus de kip, die de gouden eieren legt. Voor de suiker zijn derhalve de zeven magere, voor de rubber de zeven vette jaren aangebroken. Vadertje Staat krijgt ook zijn deel en lacht in zijn vuistje. Indië, dat 40 °/0 der wereldproductie van rubber voortbrengt, zou zich dus ook voor de machtelooze protesten der Ameri kaansche fabrikanten kunnen aantrekken. Maar Indië zwijgt™ n strijkt kalm de enorme rubberwinsten opl Een belangrijke uitvinding voor aluminium? Het lasschen van aluminium is steeds een lastig vraagstuk geweest en eerst in de allerlaatste jaren is men daarmee iets opgeschoten, ofschoon men tot de volle dige oplossing nog steeds niet genaderd is. Thans komt uit Berlijn het bericht, dat het gelukt is „het metaal met andere metalen te, verbinden en te kleuren, zoo dat het hun eigenschappen aanneemt zonder daarby zijn eigen gunstige eigen schappen te verliezen". De vinder van het procédé, de chef-ingenieur Jirotka te Berlijn, heeft op de juarvergaderlng van de „Reichsausschus ftlr Metallschutz", die einde 1925 in de Technische Hooge- school te Charlottenburg plaats vond, eenige van aluminium vervaardigde en volgens zijn procédé gemalliseerde en gekleurde voorwerpen vertoond. Tegenover het vage van de tot dusverre bekend geworden byzonderheden staat het feit, dat de daar vergaderde vaklie den verbluft waren naar aanleiding van de vertoonde specimen. Het bleek daaruit, dat het mogelijk was aluminium met ver schillende metalen te verbinden en te kleuren. Het is den uitvinder gelukt ver binding van aluminium met chroom, co- balt, ijzer, mangaan, tin, zink, lood, goud, zilver en nikkel te vervaardigen. Volgena Jirotka doet hy niet auders dan het alu minium zonder gebruik van den elektri- schen stroom enkele seconden of minuten afhankelijk van den aard van het te verbinden metaal in een vloeistof doo- en. Alle kleuren, van de zuivere metaal- leur tot aan de spectrale kipuren, kun nen woeden verkregen. In het bijzonder ziet een grijsachtig blauw en blinkende soort aluminium er uit als een goed ge glazuurde porceleln en het is volkomen ongevoelig tegen stooten of krassen. De uitvinder beveelt het daarom vooroaros- serieën van lastwagens aan. Door de uitvinding van Jirotka wordt het mogeiyk aluminium tot allerlei voor-' werpen van het dagelljksche leven te ver werken, waarvoor vroeger koper, messing en brons werden gebruikt. Volgens de technische dienst van het BerUjnsche te legraafkantoor heeft het voldoenden me- chanischen weerstand getoond voor tele foon- en telègraafapparaten. Het labora torium voor tropisch onderzoek van de Telefunken-Gesellschaft heeft bevestigd, dat enkele met koper behandelde alumi- niumvoorwerpen bij 42° ln een vochtige atmosfeer goed hadden gehouden en slechts ietB donkerder waren geworden. Het ls mogelijk dat deze ontdekking een groote beteekenis heeft, echter maakt de vaagheid der médedeelingen een af wachtende houding geboden. (Chem. en Ind.) „Onverdienstelijk en losbandig." I Een oud-Haarlemmer, thans te Makascar wonend, zendt aan de „O. H. Ct" een solli citatiebrief, dien- hy ontving van eeni jong- mensch, afkomstig van TI mor. De brief ls met eeni mooie hand geschreven, maar de Tlmoreesche jongeling springt raar met de taal om. Iiy schrijft 0. a.: „Reqprronit, thans alne verdienste, aanwaagt zich tot UEd'. te wondeni, vervolgens pollet te supplieeren, hem op uwe welwillendheid een baantje te willen; schenken. De ratio, dat hij zich hierbij de vrijheid neemt tot USd. te wenden om hulp is: dat hy reed» langen tyd onverdien stelijk da gebleven, weshalve hy een losban dig leven leidt, hetwelk hem zeer tortureert, en hö aldus uwe welwillende aubventie noo- dig acht, als een uitredding daarvan, vooral dewijl iedere werkzaamheid hem zeer be haagt...." Een medewerkster van 1' Oeuvre la aan mr. Henri Robert, den om zyn welspre kendheid bekenden Partjschen advocaat, lid tevens van de Fransohe Academie, gaan vragen wat hy dacht van het by de Belgische Kamer Ingekomen wetsontwerp, waarvan de strekking ls uit de huweiyka- wetgeving het zinnetje: „de vrouw is haar man gehoorzaamheid verschuldigd," te schrappen. Henri Robert vindt het denk beeld van de Belgische Kamerleden, die het ontwerp hebben ingediend, verstan dig en nuttig; hy acht de ook ln de Fran sohe wet voorkomende gehoorzaamheids- formule verouderd, het woord „gehoor zaamheid" is kwetsend en belacheiyk. Henri Robert vertelde de redactrice van 1'Oeuvre dat wyien Paul Hervieu, de schrijver, zich reeds met deze kwestie had bezig gehouden en van oordeel was dat het woord gehoorzaamheid door het woord „liefde" behoorde te worden vervangen. Maar, besloot Henri Robert, 't onbreekt den wetgever aan middelen om zoowel het eene als het andere gevoel op te leg gen. De medewerkster van 1'Oeuvre heeft hier en daar nog eens gevraagd wat men van de afschaffing der gehoorzaamheids- formule dacht. Over 't algemeen laat zij de door haar ondervraagde vrouwen vrij wel onverschillig, wat waarschyniyk be- teekent, dat zy zich van de formule nooit heel veel hebben aangetrokken. Een bescheiden burgervrouwtje vond het nog al jammer als het met die gehoor zaamheid aan den man uit zou zyn. 't Is zoo gemakkelijk, zeide zy, om te kunnen zeggen: „m'n man wil het niet hebbenI" De redactrice van 1'Oevre schaart zich natuurlijk aan de zijde van Henri Robert. De formule is nutteloos, want, zegt zij, met of zonder gebod, 't zyn altijd dezelf den, die zich weten te doen gehoorzamen. POST- EN TELEGRAAFKANTOOR. Het hoofd- en1 het wijkvpost en telegraaf- kantoor zijn respectievelijk geopend op werkdagen mn "s morgens 7.80 u. tot *B avonds 7.30 en van 's morgens 8 u. tot 'e avonds 7.30 u. Des Zondags is het hoofd kantoor open van 8 u. m. tot 9 u. in. en van 1 u. a. tot 2 u. a.; het wjjkkantoor ls op Zon- en Feestdagen gesloten. Het hoofdkantoor is voor den tele graafdienst opengesteld tot 0 u. 's avond* voor den telefoondienst van 8 u. 'sin.tol 9 uur 'sa. Bovendien is voor het verkeer met verschillende groote plaatsen het tele foonbureel voor aangeslotenen op werk dagen onafgebroken geopend. De kantooruren zyn op werkdagen: a. Voor de frankeering, het debiet van postwaardeoi en de aanneming en afgifte van aangeteekende stukken, dagelijks van 7.30 u. v.mu—7.80 rum. en Zaterdags van 7.80 u. v.m.6.— u. n.m. De aanneming van aangeteekende stukken, waarvan geen expresse-bestelling wordt verlangd, heeft Zaterdag» tot 8 u. n.m, plaats. b. Voor den dienst dier postwissels, qui- tantiën en rijksverzekeringbank van 8.80 u. v.m.8 u. n.m. o. Voor den dienst der Rijkspostspaar bank Tan 9 u. v.m.—7.80 u. n.m. Zater dags van 9.— u. vjn.—6 u. u.m. dL Voor den dienst der pakketpost ven 7.80 u. v.m.—7.80 u. rum. Zaterdag» van 7.80 u. v.m.6.njn. Gedegenheid tot afhalen van oorrespon- dientio wordt gegeven des Zondags Gilet op feestdagen) van 13—1 uur 's middag* De lichting der stadabrlevenbu»eo beeft op werkdagen plaat» dies v.m. 8.16 il, 's namiddags L60 u. en 5.10 u., en avond* 9.80 u. Bovendien geschiedt op Maandag en daags na een feestdag eene lichting des vjn. te 8.80 u. De op het station ge* E laatste brievenbus wordt 10 minuten voor et vertrek ven lederen posttrein ge licht. De brievenbussen zijn respectievelijk geplaatst aan de Javastraat, Brakkeveld- weg, Stakmanbosseetraat, Binnenhaven, ZuidSti1., Ankerpark, Buitenhaven, Kruin- weg!, Molenstraat, Koningstraat, Keizer straat, Plet Heinstraot, L&ngestraaA Dtfk- straat en Sohagenstraat NIEUWE UITGAVEN. Cobham is te Ltvtngstone aan gekomen. Man Gobhaun is gisteren te Livlngstone ln Noord-Rhodesiö aangekomen na een on afgebroken vlucht) van Broken HUI af. Regenmantels, 111. MOM, Actie tot loonsverhoogtng voor de spoorwegmannen. Noord-Holland, tn Woord en Beeld ver schijnt in nieuw gewaad. Het blad heeft een sierlijk en fraai gekleurd jasje aan gedaan, hetwelk elke week een andere kleur zal hebben, en hierdoor ziet het tijdschrift er statiger, volwassener, man nelijker uit. Het opent met de bekende, schilderachtige oude poort ln Haarlem, overblijfsel van de wallen, die deze stad vroeger omsloten. De tekst is zooals wij reeds den vorigen keer zeiden, uitgebreid, en 'hans meer over het geheele nummer verdeeld, zoodat niet de illustraties op een kluitje staan. Nog altijd worden in de provincie pluimveetentoonstellingen gehouden, en ook thans zien wij weder kiekjes uit Beverwijk en Schagen. Aan de zuivelfabriek „Neerlandia" te Stompe- toren is een dubbele pagina gewijd en oud-Hoorn heeft een tweetal opnamen van zijn poorten bijgedragen. In Alkmaar werd een nieuwe r.k. m.u.l.o.-school gs- opend' en in Heemskerk werd een bazar gehouden ten bate van het „Witte Krui»". Ook nog ijsvermaak ziet men er gekiekt zaliger gedachtenis. Weesp bezit een mooie oude molen en mocht deze ooit worden afgebrokenhy is hier vereeuwigd.

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 6