GEMENGD NIEUWS. Mevrouw Kalinin ontving eens een ver frommeld papiertje, waarop met houtskool stond geschreven „kom bij ons in den ketel". Daar zy het hoofdi van de instellingen Is, die voor de daklooze kinderen zorgen, heeft zij deze eigenaardige ultnoodigiing aangenomen. „Toen ik op de plaats van bestemming was gekomen, vertelt mevrouw Kalimin, vond ik een grootten ketel, waarin aaphalt gekookt wondit. De inwoners van den ketel drukten zich tegen de wanden aan oan zich te verwarmen; zij leiken op een zwerm spreeuwen, diile eenl half vervallen hut be legeren om er onderdak ite zoeken. Tn den ketel huizen 88 'kinderen. Zij 'bo booien tot verschillende nationaliteiten: er is o.a. 1 Ohineesche jongen, 4 Tartaarsche jongens, 2 Tsjoewassen en 1 Joodache jon gen. Nationale vljandlschap kennen de in woners van den keitel1 echter niet. Veertien hunner zijn weezen. Waar vandaan komen zij? Uit de verre provincie. Tien kinderen zijn halve-weezen, die vader of moeder er gens heel ver op het platteland1 hebben. Zij weten zelf niet meer, hoe hun geboorteplaat sen heeten. Het is alsof alles wat het leven op het platteland betreft, uit hun geheugen gewischt is. De kindieren, die in den ketel wonen, vormen een commune; er heerscht onder hen een absolute gelijkheid. Allen eten e.venveel, als het lukt wat machtig te worden, en allen hongeren in gelijke mate, als er geen buit is. Alle overige daklooze (kinderen werden door de Inwoners van den keitel als minderwaardige wezens beschouwd. Ais gij in den keitel kijkt, dan bevangt u een treurig gevoel, maar voor de commune is het leven in den ketel aantrekkelijk, he roïsch, schoon. De kinderen zouden voor niets ter wereld dezen ketel willen verlaten voor een verblijf in een van de kinderasyls, waar zij zich als iin een gevangenis zouden voelen. In den ketel zijn zy vrij, onafhan kelijk, leiden zij een leven vol avonturen en strijd. Elk lid van de oommuine moet een hem opgedragen taak vervullenL De Tartaren bij v. zoeken vodden om den bodem van den ketel te bedekken, daar anders gevaar be staat, dat de kinderen brandwonden oploo- pen. Niet alle leden nemen aan de diefstallen deel, maar allen dealen gelijkelijk het risico. De eene zoekt naar de gelegenheid om te stelen, de ander steelt, de derde verkoopt het gestolene, enz. Alles wat gestolen wordt, wordt naar den ketel gebracht. Alles wordt .gelijk verdeeld, de sterke heeft daarbij geen voorrechten en inrijgt geen grooter d el dan de zwakken. De moeilijke strijd om het be staan heeft van hun commune een stevige organisatie gemaakt. Mevrouw Kalinin heeft een nacht bij' de zwervertjes doorgebracht en met de kinde ren over verschillende dingen gepraat. Heit meeste interesseerde haar, wie zoo vaak hij haar steelt. „Zij gaven mij echter de verze kering, schrijft mevr. Kalinin, dat de veel vuldige diefstallen van mijn hoéden en hand schoenen niet hun werk was". Wie het wel deed, zeiden zij niet. Wel wisten zij1 te ver tellen, dat de portefeuille van mevrouw door „een jongen uit Rostow" werd gestolen, maar vertelden natuurlijk niet, wie die jon gen was. De kinderen zijn erg gebeton op die per sonen, aan wie de Staat het toezicht op de dakloozen heeft toevertrouwd, en zy zeiden openlijk tegen mevr. KalMn, dat zij niet begrepen, hoe die menschen tot nu toe nog nkrt „gemold" zijn. Zij beweerden, dat zij iemand in een imtmttniim van tijd kunnen „mollen". De nacht doorgebracht in gezelschap van de schooiers in den asphait-ketel heeft een geweldigen indruk op mevr. Kaiimim ge maakt. Zij heeft de vreeselijke ellende van de daklooze kinderen leoren kennen en heeft dingen begrepen, die haar- voordien onbe kend waren. Zij bezweert nu de autoriteiten de moeilijke taak van beéttrijding der dak loosheid niet aan personen toe te vertrou wen, die alleen iin sbaaib zijn papieren pro gramma's stipt uit Ite voeren, maar dit zon der oen greintje liefde doen. Geef deze taak aan een ervaren paedagoogl zegt zij. En bovenal is het moodiig de onverschilligheid van het publiek In Rusland te overwinnen. De groep, die mevr. KalWim heeft bezocht, as geen uitzondering: zeer vele kinderen leven nu in Rusland dn zulke asphaltketels. Men moet goed begrijpen, schrijft zij>, hoe veel ellende dit leven in een ketel met zioh medebrengt! Ter dood! veroordoollngen, Volgens een bericht uit Riga zijn er van de acht-en-veertig Estlanders, die te Si Petersburg onder beschuldiging van spionnage terechtstonden, vijftien ter dood veroordeeld. VEREENIGDE STATEN. Brand ln aen skyscraper. Op die 34e en 36e verdieping van de bureaux der Compagnie Assuranoes Equi- taible te Nerw York 'brak brand uit De schade wordt geschat op 60.000 dollar. Van persoonlijke ongelukken wordt geen melding gemaakt. De ooriogsbegTOotin g. Het Representant© rihiuis heeft 'het wets ontwerp nopens de credieten voor Ihet dep. van Oorlog ten bedrag van 889.660.000 dollar aangenomen en naar den Senaat doorgezonden. De Amerlkaansche vloot Washington, 16 Febr. De Senaat heeft de vlootkredieten, in totaal 816.488.440 toegestaan. Dit is 4.621.690 minder dan door de begrootingsoomnüssie was ge vraagd. In het toegestane bedrag zijn 18.900.000 begrepen voor het vliegwezen. Dat Is on geveer $6.000.000 meer dan door het Huls van Afgevaardigden was toegestaan. De luchtvloot der marine. Washington, 17 Febr. De oommissie voor de vloot uit het Representantenhids hechtte haar goedkeuring aan het pro gram, dat voorziet in de kosten van meer dan 100 millioen dollar voor luchtdienst der marine, verdeeld over de vijl komende jaren. Aan het einde van deze periode zullen de Ver. Staten duizend nieuwe wa tervliegtuigen en twee nieuwe luchtsche pen drie keer zoo groot als de vernielde „Shenandoah" bezitten, evenals een ge heel uit metaal gebouwd luchtschip. Opgedrongen gratie. Men herinnert zich wellicht, dat presi dent Coolidge onlangs gratie verleende aan den beruóhten misdadiger Gerald ühapman, die uit de gevangenis van At- lanta was ontsnapt, waar hij een straf van 23 jaar onderging. De gratie had evenwel slechts ten doel aan Ohapmap een dood vonnis te kunnen voltrekken wegens moord op een politie-agent, na zijn ont snapping gepleegd. In hooger beroep is thans uitgemaakt, dat Ohapman de gratie moet aanvaarden, die voor hem de dood beteekeni Een lawine. Saltlake City, 17 Febr. Een lawine ln de bergen bij Binghem bedolft vijftig of honderd personen. Vijftien personen wer den reeds onder de ruines der huizen uit gehaald. BRITSOH-INDIE. Een zeebeving. Rangoon, 17 Febr. Een zeebeving heeft in de Sittangrivier, op 56 K.M. afstand van de monding, een stoomschip doen om slaan, dat een zestig personen aan boord had. Een dertig inlanders verdronken. AUSTRALIË. De boschbrandlen. lOver d© boschbranden dn Victoria, waar bij een' aantal menschen zijn omgekomen, geeft een R.O.-bericM uitlanden nog deze bijzonderheden: De laatste berichten behelzen, dat 81 menschen het leven verloren hebben en vele menschen vermist worden. De brand brak uit ln1 een bergachtig district op ver schillende plaatsen, op 35 tot 100 KjM. van Melhourne. Deze streek is 'niet voor land bouw geschikt. Een gedeelte van de hout zaagmolens te Gilderoy i's door twee bran den in de asch gelegd. Verscheidene men schen! hebben heldhaftig, maar vruchteloos, tegen de vlammen geworsteld, en alleen te Gilderoy zijn .twaalf van veertien menschen omgekomen, die plotseling door de vlammen omringd' waren. Slechts twee konden dioor het brandende bosch heenrennen en zijn met tal van brandwonden in een ziekenhuis te Melbourne opgenomen. O. m. is het kleine stadje Noree verwoest, waar een gezin van vijf menschen niet meer gered' kon worden uit een houtzaagmolen. Te Erica zijn twintig huizen vernield. Een man van 75 jaar is daar levend ver brand. Tot Dinsdag waren er 27 lijken uit de boschbranden geborgen. Er is veel verwoest in de ibosschen en het zal wel 80 85 jaar duren, eer het hout weer is aangegroeid: Er is zeer veel vee verloren gegaan, maar men gelooft, dat het ergste over is. De eerste minister van het geuieenebest heeft verklaard, dat de branden een van de vreeseUjkste rampen iin de geschiedenis van het land zijn. LUCHTVAART. Verminderend verkeer op het vliegveld Waalhaven. In dé „Voorwaarts" van Vrijdag 12 dezer komt een beschouwing voor over Rotter dam als vleghaven. Vooraf gaan eenliga feitelijke mededlee- hngem, dtie hierop neerkomen, dat helt aan tal toestellen, hetwelk de Waalhaven aan doet, steedis kleiner wordt en dat er in den aanstaanden zomerdienst slechts twee boe- stellen van en twee naar Amsterdam, in het geheel viier toestellen per dog, zullen' landen. De lijn Rotterdam'Dortmiundl zal, deelt die „Voorwaarts" mede, niet meer be vlogen worden, omdaib een ©enigszins ren- dleerencte exploitatie ervan, niet mogelijk is gebleken. Verder zal iin de zomerdlienstrege- Ing die dienst RotterdlamKopenhagen hoogstwaarschijnlijk veranderen itai een dienst AmsterdamKopenhagen. Van de twee diensten, die dagelijks op Lonlden) en Parijs zullen worden georganiseerd!, zal al leen de machine, die in den ochtend naar Londen), en de machine, die iin den ochtend' naar Parijs vertrekt, de Waalhaven aan doen. De toestellen van den inidldiagdienst dezer lijnen landen echter inliet meer te Rot terdam, omdat zy' aansluiten op de vlieg tuigen, die van Kopenhagen komen karnen en zoodoende een snielverbrndlkig tot stand brengen busschen Scandinavië eenerzjjds, Londen en Parijs anderzijds. De vlucht Kaïro—Kaapstad. Cobham te Kaapstad aangekomen. Alan Cobham is, na een korte tusschen- landing gisteren te 6 uur te Kaapstad aangekomen en heeft dus zijn vliegtocht van 8000 mijl volbracht. De Poolexpeditie van Amundsen. Naar de Noorsche draadlooze dienst meldt, zijn Ramm en Horgen, leden van Amundsen's voorgenomen Noordpool expeditie, Dinsdagavond uit Oslo naar Italië vertrokken om zich aan boord van het luchtschip Norge I te begeven. Amerlkaansche Pool-expeditle. Naar Reuter uit New York meldt, heb ben de luitenants Ogden en Wade, die deel namen aan den vliegtocht om de we reld volbracht door de Amerlkaansche Vliegtuigen het plan ontworpen voor een nieuwen vliegtocht ln het Poolgebied. Zij willen dezen zomer naar het Noorden vliegen met Point Barrow als punt van uitgang. Ogden heeft voor dit doel reeds zijn ont slag genomen uit het leger en Wnde gaat ontslag nemen. Studenten van Harvard, Yale, Princeton, Pennsylvanië enz. bren gen geld bijeen voor de expeditie. De expeditie zal beschikken over vijl vliegtuigen. Versoheiden andere vliegers zullen zich bij Ogden en Wado^namsl uiten. De inkaartbrenging van Alaska. Hét groots nut, dat er voor de inkaart- brenging van onbekende 'gebieden in on toegankelijke streken! valt te trekken van het vliegtuig (behoeft goen Ibetoog, is daarentegen overbekend. Thans wordt uit Portland!, in dien Staat Oregon, gemeld, dat de opneming van een groot deel van Alaska ml. het Zuid-Ooste lijk «Jee® zal werden ter hand! genomen, waarbij de observaties zullen geschieden uit vliegtuigen. Het te exploreeren' gebied omvat 40,000 vlerk. Bii)g. mijl, ten dleele bedekt met gletsjers, voor een Idleel ook met groote wouden. Er liggen tamelijk hooge bergen, waaronder vulkanen. Lei der van deze kaarteeringsexpedltie is luit. Ben H. Wyatt, een bekend inarine-vlie- ger. De fotografische opnemingen zullen geschieden van 'een gemiddelde hoogte van 10,000 Eng. vt Het te verkennen en in kaart te brengen terrein strekt zich uit van die Aleöeten en' de Valei der Tien duizend: Rook-piuimen, tot aan KeteMkan. Geen vlleghaven te Soerabaja. Soerabaja, 17 Febr. De plannen voor den aanleg van een vlieghaven alhier zijn ge heel opgegeven. Een deskundige bereke ning schat de kosten van aanleg op 15 tot 20 millioen en de jaarlijksche onderhouds kosten op een half millioen. De landsmid- delen wettigen eer dergelijke uitgave niet, terwijl de haven in de toekomst onmoge lijk rendabel wordt geacht. (N. R. Ct.) Wilkins' Pool-expedltie. Uit New-York wordt gemeld, dat de expeditie van den Australischen ontdek kingsreiziger, kapitein George Wilkins, Dinsdag j.1. met motorsleden van Fair- banks naar Point Barrow is vertrokken, hetgeen als het begin van den tocht kan worden beschouwd. Point Barrow is de plaats in Alaska, welke het dichtst in de nabijheid gelegen is van de Kaap, van waar Wilkins op 21 Maart a.s. met zijn vliegtuig zal vertrekken voor zijn tocht naar de z.g. ijspool, het centrale punt, waar het ijs der Poolstreken zich samen pakt. Indien op dezen tocht goen land wordt ontdekt, wil Wilkins rechtstreeks naai de Poolzee en naar Spitsbergen door vliegen en daarbij onderweg de geogra fische pool aandoen. Indien wel land wordt ontdekt, zal men een vlag laten vallen en foto's vanuit het vliegtuig nemen en daarna terug- keeren naar Point Barrow. Een tweede vliegtuig zal dan een depót voor levens middelen e. d. in gereedheid brengen en daarop zal Wilkins opnieuw naar Spits bergen vertrekken. De' benoodigdheden voor de expeditie worden inmiddels met vrachtauto's over land naar het schip gebracht, dat in Alaska ligt. Het vliegtuig van Wilkins zal worden bestuurd door Karl Nielson, een vlieger die drie maal zooveel in de Poolstreken gevlogen heelt als eenige andere avia- teur. Het doel der expeditie is het onder zoek van verscheideneNoordpoolgebieden, afgezien van de Noordpool zelf, o.a. van de z.g. koude-poól, het punt waar de laagste temperatuur heerscht, de wind- pool en de ijspool. Het zijn n.1. in de eerste plaats do atmosferische problemen, welke Wilkins interesseeren. Loten-knoetoriJ. Dezer dagen heeft bij de politie een heer, wonende te Voorburg, aangifte gedaan van verduistering van eeni bedrag van 2L250, door drie personen gepleegd Het feit zou reeds iin Mei' 1925 plaats gehad hebben. Bedoelde heer had toen van' een keliner van een café aan het Bezuidenhout ite Den Haag, waar hijs dikwijls kwam, een half lot, naar hij meende van Lotisioo, gekocht voor den prijs van 35. Hij had op dat oogeriblik geen geld bij zich, maar sprak met den kelner af den vol genden dag het geld te laten brengen. Daar hy deze regeling reeds meerdere malen voor gesteld had en zich steeds trouw aan de af spraak hield!, maakte de keliner niet helt min ste bezwaar en overhandigde hem het iet- Korten tijd later vernam de hee-r, dat op zijn nummer de hoofdprijs van 100.000 gevallen was. Zijn half lot gaf hem dus recht op een uitbetaling van 42.500. Toen hy deze blijde tijding vernam, her innerde hij ach plotseling, dat hy het lot, waarop de prijs gevallen was, nog steeds niet betaald! had. Den volgenden dlag was hqj niet in het bewuste café geweest en de daarop volgende dagen had hij dien kelner niet ontmoet. Toen was door non-chalance de zaak op de lange baan geschoven en tenslotte geheel verge ten, Nu echter stelde hy oogenblikkeiyk alle pogingen dn het werk om den kelner op te sporen en hem zijn schuld 35 te vol doen. Deze bleek echter onvindbaar. Vervolgens is hij naar het hoofdkantoor van Lotisioo aan de Juliana van Stolberglaan te Den Haag gegaan om te trachten uitbe taling te verkrijgen van het hem toekomende bedrag. Door -een der hoeren van de directie werd hy verwezen naar een hoofdagent, wiens kantoor gevestigd is aan de Prinsen gracht. Vergezeld van een kennis begaf hy zich vervolgens naar dezen hoofdagent. Toeni hy zyn lot toonde keek de hoofdagent in een register, zocht schijnbaar iets op en deelde toen mede, dat hy opdracht gekregen bad, het bedrag van 42.600 niet uit te be talen, daar het lot niet betaald was geworden. Toen de bedoelde heer tegen deze handel wijze protesteerde, verklaarde de hoofdagent zich bereid er nog eens met den betrokken agent over te oonfereerefi'. Eenigen tijd later vervoegde de heer zich weder ten kantore 'van den hoofdagent. Hij vond daar tex-ens den agent en en tot verbazing ook den keliner, die men maar „opgespoord!" had. Zooals de aangever aan die -politie ver klaarde, zou dé hoofdagent gedurende deze conferentie gezegd hebben, dat hij den prjj niet mocht uitbetalen, in de eerste plaats omdat het lot, waarop de prijs niet -betaald was en ook omdat niet Lotisioo, maar een dwhter-maatsoha-ppij, <je N. v- Verzekering Mij'. /Zuid-Holland ^8®*^ was, die moest betalen en deze maatschappij niet sterk stond De heer hield echter vast aan zijn ettBch tot oiitbetaliiDig van 42.500 öh wel door den ^^Dere'^weigerde echter pertinent hieraan gevolg -te geven. Na veel praten stelde de agent voor, da! de Voorburgsche -heer imet de helft zijnde 21.250, genoegen zou nemen. Dit bed'rag zou hem dan oogenblikkeiyk uitbetaald' wor den. Nam hy met deze schikking geen ge noegen, dan had hij kans in het geheel niets te krijgen. Na eenig aarzelen stemde de heer met deze regeling in. Een bedrag van 21.250 werd hem daar na uitbetaald. Volgens de verklaring van den kelner is de andere helft van den prijs tusschen de drie personen, welke de truc in elkaar gezet hadden, den hoofdagent, den agent en den keliner, verdeeld. Na eenigen itHjd kreeg de kelln-er echter ongenoegen met zyn twee vrienden en in zyn boosheid vertelde hy aan eenige andere personen, hoe handig zy den bewusten heer een bedrag van 21.250 afhandig 'hadden gemaakt. Deze personen, die» den heer goed kenden, vertelden hem, dat de drie personen niet geheel te goeder trouw waren geweest, toen zy hem slechts de helft van het bedrag hadden uitbetaald, maar dat dit een van te voren in elkaar gezet spel was. Thans heeft de heer hy de politie een aanklacht ingediend tegen de drie personen. De politie 'vond tennen aanwezig om te gen allen proces-verbaal op te maken ter zake van verduistering c.q. oplichting. Moderne alchimisten. Omtrent de vervalsching van goud' en zilver, welke te Rotterdam ontdekt is en waaromtrent wy in ons laatste nummer onder de Laatste Berichten melding maak ten), deelt „De Telegraaf" nog het volgende mede: Het bedrijf was sinds December van' het vorige jaar aan den gang. Maandagmorgen zyn -twee inspecteurs van de Centrale Recherche naar het bedoelde huis gegaan. Men vond' er den Belg Ooenen bezig met het galvaniseeren van metalen. In het pakhuis bleek een zeer moderne in stallatie gevestigd voor het smelten en gal vaniseeren van metalen. Zoo waren er niet minder dan vijl groote vuurvaste ovens Voorts 'baden om te verzilveren1 en te ver gulden, een groote party koperen en zilve ren schoenen en een partij cokes. In1 zak ken was een groote hoeveelheid van eenige honderden kilo's, die er oogenschyoiyk uit zag als goud en zilver, gereed -ter verzen ding. Boven de smelterij had Ooenen zyn wo ning, en daaiboven was weer een zolder, vanwaar met een goederenlift de partijen naar de eerste veariieping konden wonden getransporteerd. Toen de -politiemannen hem wilden mee nemen, weigerde hij aanvankelijk mee te gaan, daar hy de groote party „goud", die aanwezig was, niet zonder -toezicht' wilde laten. Men besloot toen de schoenen, die hy als goud aangaf, mede te riemen, welke verscheidene honderden kilo's vertegen woordigden. By onderzoek bleken echter de „gouden" schoenen niets anders te zyn dan verguld zilver. En toen het „zilver" aan een onder zoek werd onderworpen, bleek het verzil verd koper te zijn. Reeds sinds December werden byna dage lijks groote hoeveelheden van deze metalen als goud en zilver per vliegmachine naar Parijs getransporteerd. Ook werden zy als echt goud en echt zilver verzekerd'. Men kreeg dan een douane-verklaring, waarop stond, dat aan' den heer Marló, „Óampitoir de Oha-nge et de Mótaux", Rue Lafayette 92, Parys, een party van zooveel kilo goud en'zooveel kilo zilver was verzonden. -Wat deed nu dé heer Miarlé te Parys? Deze kocht zooveel mogelijk gouden en zil veren Fransche munt op om te versmelten, wat door de valuta natuurlijk een voordeelig bedrijf was. Want hy was dtru staat déze ge smolten metalen voor wereldmarktprijs weer van de hand ite doen. Het smelt n' van gouden en zilveren Fransche munten is echter volgens de Fransche wet verbodten. En om de uitvoering der wet te vergemak kelijken eischt men hy iederen verkoop van métaal een bewys van herkomst. De heer Marlé was thans in staat met de douane- verklaring in de hand' zyn te Parijs gesmol ten metalen te doen doorgaan voor zilver en goud, afkomstig uit Nederland. Het is nog zeer de vraag of men den Belg wel in verzekerde bewaring kan houden. Immers, zyn misdirijf bestand alleen hierin, dat hy zilver als goud', koner als zilver aan gaf. Hy betaalde echter de hooge douane rechten, die daarvoor gevorderd' werdea Hy zou alleen iin Frankrijk vervolgd' kunnen worden, wegens medeplichtigheid aan valsch- held' in geschrifte -en gebruik maken van verva'lschte authentieke stukken-. De Belg J. B. C„ dlie aangehouden was Hn verband met de ontduiking van de Fransche wet op het smelten van goud en zilver, is weer op vrije voeten gesteld. De door hem gepleegde feiten zyn volgens de Nederiiandi- sclie wet -niet strafbaar en van de Fransche regeering was nog geen verzoek om uitleve ring ingekomen. Tegen do moderne mode. De besturen der Federatie van R.-K. Vrouwenhonden ln Nederland en van den Ned. Christ. Vrouwenbond hebben geza- meniyk een brief gericht tot dames der hoogere standen ln den lande om pioreelen steun in den strijd tegen de moderne mode, Auto-ongeluk bij Den Haag. Een jongedame het slachtoffer. Maandagnacht omstreeks 1 uur heeft btj het kruispunt KoningskadeLeidöohe straatwegBoschbrug bij -Den Haag een ernstig auto-ongeluk plaats gehad, dat aan een 20- jarige jongedame het leven heeft gekost. (Mr. dr. W. M. W., wonende te Wasse naar, kwaim, vergezeld van twee dames: de 28-jarige mejuffrouw 8. udt Wasse naar en een logee, de 20-jarige mejuf frouw S. uit Amsterdam, met zijn aiuto van Den Hiang en wildé langs Korte Voor hout, Boschbrug en Leddscbe straatweg naar Wassenaar rijden. Hij chauffeerde zelf. Toen hiy op de Boschbrug gekomen was, naderde langs die Koningskade, uit de richting van het Beziuidenhout een taxi. Daar deze ten opzichte van dé eaito van den heer W. van rechts kwam, had da cnxi den voorrang om te passeer?n. Mr. W. bemerkte dé taxi niet en ree*! mét 'behoorlijke snelheid: dé Boschbrug over. De taxi-chauffeur, denkende, dat mr. W. zou stoppen, reed eveneens door. Het gevolg van dit misverstand was, dat de (beide auto's tegen elkaar reden. De auto van Mr. W. sloeg oan, en de in zittenden vielen op straat. Reeds dadelijk: bleek, dat de jongedame uit Amsterdam er het ergst aan toe was. Ben daktor van dén' geneeskundigen dienst stelde een schedelfnaotuur vast; ook waren de bo ven- en onderkaak verbrijzeld. In zeer zOTgwekkenden toestand is zij naar het Ziekenhuis aan dien Zuidwal vervoerd, waar zy kort n» haar aankomst aan de be komen) verwondingen is overleden. Mejuffrouw 8. uit Wassenaar had even eens vrij ernstige verwondingen opge- loopien; haar toestand was echter niet van dien aard, diat haar overbrenging naar het ziekenhuis noodig wérd geoordieelü Per auto werd' zij naar dé villa van haat vader te Wassenaar vervoerd. De heer W. zelf was er goed afgeko men; voor zoover mén kon nagaan, heeft hjj geen letsel gekregen. De taxi is zwaar beschadigd. De passagiers van de taxi, dé heer S. M. uit de Stevinstraat in Den Haag, diens echtgenoot© en een logé, bleven onge deerd Ook do chauffeur kreeg geen letsel. (De auto van mr. W. is in 'beslag geno men. De heer W. is na verhoor door de politie op vrije voeten gelaten, er is tegen hem prooes-vedhaal opgemaakt ter zake van het veroorzaken van dood door schuld. Op last van dé justitie is ook op het lijk van mej. S. voorioopig 'beslag gelegd. Engelsch schip by West-Kapelle gestrand. Woensdagmorgen halfvijf is het stoom schip „Edith", komende van Antwerpen en op weg naar Yarmouth, te West-Ka pelle op den dyk geloopen. Het achip ls geladen met stukgoederen. Het zit op de iteenen glooiing. De bodem van het schip is zwaar beschadigd. Het schip zit zoover omhoog, dat het bij laag water geheel droog ligt. Men kan er dan omheen wandelen. De oorzaak van de stranding is een gebroken roer. De lading van het schip wordt gelost. Men zal bij hoog water traohten het schip nog vlot té brengen, hetgeen waarschijnlijk niet zal gelukken. Poging tot oplichting. Woensdag werd een kleedingmagazijn te Rotterdam opgebeld door Iemand, die voorgaf directeur te zyn van een bekenden leerhandel, eveneens aldaar gevestigd. Hy deelde mede, dat hy zijn broer, die aan lager wal geraakt was, zou sturen en vroeg, of men dezen een nieuw costuum wilde geven voor zyn rekening. Daar men in het kleedingmagazyn de zaak niet ver trouwde, belde men na eenigen tyd den leerhandelaar op. Toen bleek, dat deze van niets wist. Kort daarop verscheen „de broer" in den winkel en hjy verzocht hem 9en oostuum te geven. Men hield hem met het passen wat aan den praat, tot dat de politie kwam, die den man meenam. Het bleek, dat men te doen had met den 44- jarigen bankwerker F. J. 8. Hy is wegens poging tot oplichting opgesloten. Griezelige vondst Te Amersfoort zyn by het graven voor den bouw van een nleuwo woning op den hoek der Asch van Wyckstraat eenige ge raamten gevonden, welke vermoedeUjk de overbiyfselen zyn van militairen, die daar zyn gesneuveld en in één graf begraven. De tanden en kiezen zyn nog zeer gaaf. Bella-donna-vorglftlglng. Voor het gerechtshof te Den Haag Sis Woensdag in hooger beroep behandeld de zaak tegen dén 47-jarigen P. B», zonder be roep in Dén Haag, die door de Haagwrim rechtbank is vrijgesproken van de hem ten laste gelégde medeplichtigheid aan het be kende geval van belladannavepgiftigiing door rijn vrouw gepleegd in dén zoaner van 1922. Evenals in eerste instantie gaf bek!, te kennen, dat hy zich van het gebeurde 'niet» méér kon herinneren; hjj bleef als versuft in do beklaagdenbank zittea Als deskundige werd wederom gehoord dr. J. Scholtens. Deze acht bekh wel toe rekenbaar. De procureur-generaal .vroeg veroordée- iing van den beklaagde tot «en gevangenis straf van 4 jaar. De moord op den spoorwegwachter De Jong te Glessen-Nleuwkerk. Het gerechtshof te 'a-Gravenhage heeft Woensd'ag uitspraak gediaami dm d'e zaak te- Ïen dén timmerman J. Oh. K, wonende te >eventer, en den uitvoerder J. T., wonende te Sluis, die door de rechtbank te Dordrecht in verband met dén moord op den overweg wachter Jaoob de Jong te Giessen-Nleuw- keric ln Augustus 192a, rijn veroordeeld leder tot 15 jaar gevangenisstraf. Het hof heeft h*t vonnis van die recht bank bevestigd. Een handige, maar gevaarlijke truc.

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 2