m m m PUROL 20% korting begin Maart 1926. Neus en Borst Ingezonden Mededeellng. Wi] geven, aanvangende heden, tot en met Zaterdag 27 Februari nog extra op alle voorradige goederen. Heropening van onzen gemodernlseerden winkel Let op nadere aankondiging. WI] komen met Iets nieuws. Kleedlngmagazijnen OP EN OM HET BINNENHOF. Week-kroulek. Deni Haag, 18 Februari. Limburg naar en van Het Loo. CólIJn Redi- Op Zaterdag 18 Februari jl Is mr. Joseph Limburg, de Kabinets-fomiateur van bet oogenblik, naar Het Loo gereisd om H. M. de Koningin rapport te doen van den uitslag zijner pogingen om een extraparlementair Ministerie te vormen. Op 12 en 18 dezer liepen in Den Haag wat men noemt „hardnekkige geruchten", beduidend, dat de heer Limburg „échec" heelt geleden!. Alsook: dat de Koningin, 1'instar van wat geschied is na de Vloot wet-crisis, dewelke uitbrak op 26 Ootober 1923 en -eindigde begin Januari '24, het Kabinet-Oolij>n zou verzoeken, op de aan vrage tot ontslag terug te komen. Onmiddellijk na het bekend worden van deze „on dits" heeft mr. Dresselhuys, de leider van den Vrijheidsbond, een soort van „interview-oommuniqué" in de bladen doen opnemen, waarvan de strekking was: ze er- ernstige waarschuwing tegen terugkeer van het Ministerie-Oolijn. Inderdaad, deze loop van zaken zou in hooge mate bedenkelijk wezen. Ik durf dit neêrschrjjven van het kleurloos en „in poli- tiois"-onpartijd'ig standpunt, dat een mede werker van uw blad, over deze dingen schrij vend, betaamt. Wij zouden, door terugkeer van het Kabinet-Oolijii, krijgen de situatie, dat het 'Ministerie feitelijk, evenals met het Kabinet-ltuys III het geval' was, onaf- zetbaar zou zijn, zoo al niet, natuurlijk, in formeeien zin. De heer Dresselhuys wees er volkomen terecht op, dat men op deze manier krijgt: eene schijnbare versterking van de macht der Kroon, die in het wezen der zaak het gezag der Kroon te onzent zou schaden. Bovenal, een „deuk major", het prestige van ons arme Parlement toegebracht. Waar bij dan nog komt de „exhorbitante impopu lariteit" van minister Oolijnl.... Wie spreekt over de kans, dat deze bewindsman 't heft in handen'zou houden, stuit, in welken kring hij op die mogelijkheid' zin speelt, op zulk eene openbaring van. weerzin, ik weet er werkelijk geen -ande ren term voor te vinden^ dat hij ervan ontstelt. Ik diurf te beweren, dat zulk een toestand van- ontreddering, samengaand' met zulk een vurfgen wensch om van den zittenden pre mier verlost te worden, zich nooit in onze parlementaire historie heeft voorgedaan. Is die schromelijke impopulariteit, thans op minister Oolijn drukkend, billijk, be grijpelijk, in overeenstemming met wat die anti-revolutiionnaire staatsman heeft be en misdreven?.... Ik zou deze vraag niet durven' bearftwoordenl In tijden ais welke wij nu doorleven, heeft Jan Publiek nu een maal een zondebok noodig, die de woestijn moet worden ingejaagd. Z. Exc. Oolijn is evenmin als een van on® illen onfeilbaar. Hij zal well fouten hebben begaan; de grootste was misschien wel, dat hij het Kabinet een half jaar geleden aan de Kroon voordroeg zonder ach öok maar eenigszins vergewist te hebben van die waar schijnlijkheid, dat het door hem bemande, toegeruste scheepje niet binnen enkele we ken nadat het zich op de ongewisse wateren van het parlementarisme gewaagd1 had, ho- pelooze averij zou oploopen. Mr. Limburg keerde van Het Loo terug en het pers-communiqué verscheen, ver kondend dat de Kabiniets-fonmateur zijne pogingen zou voortzetten. Tevens werd' ge publiceerd, dat die kwestie van het traktaat met België niet de oorzaak zou zijn van de moeilijkheden, welke de Kabinetsvorming ondervindt. Waar is vraagt men zich af, dan wèl de bron van die moeilijkheden te zoe ken?.... Wij tasten dn duisternis en ne velen. Er wordt gesproken van eene „stille kracht*', welke niet zal rusten voor-en-aleer men genoodzaakt zal zijn, het Kabinet-Oolijn terug te roepen. Beweerd wordt, dat deze geheimzinnige kracht bij de Van Wijnber gen'» c.s. moet worden gezocht. De Kabinetscrisis is in haar vierde maand getreden. En fhen zal vruchteloos pogen te vinden het' „antecedent" van zulk gebeuren in de annalen van onze parlementaire his torie. De kans, dat in het loopend' zitting jaar behalve de Staatsbegrooting voor 1926 en wat daaraan vastzit nog iets van betee kenis kan worden afgedaan door ons Parle ment, wordt met het uur geringer. Wij zijn in periode van carneval aangeland en prins Amadeus, uit Den Bosch, en zijne lustige medejoolmakers trekken zich van de crisis- misère heelemaal' niets aan. In normale omstandigheden was in dézen tjjd de Eerste Kamer der Staten-Generaal bezig, de ontwerpen-Staatsbegrooting in de afdeelingen te onderzoeken, na reeds enkele urgente brokstukken daarvan voor de Ko ninklijke sanctie te hebben rijp gemaakt. Voor onze Landsrnoeder, die ter gelegen heid1 van haar Zilveren Bruiloftsfeest vooral in den avond van 15 Februari jl, bij den terugkeer van het Koninklijk Echt paar in Den Haag, heeft ervaren, hoe warm de geestdrift van sympathie en ver knochtheid is bij ons volk voor H. M. en haar HuisI, werpt dieze atoommie Kabir nets-crisis een schaduw op de vreugde van de herdenking. Wie weten, hoezeer Konin gin WilheLmina met hart en ziel meeleeft met al wat ons volk aan blijde en droeve dingen te doorleven krijgt, zij zullen be grijpen, dat ik hier geenszins overdreef. Bij de crisis kwam nu de „perkara" van tolt conflict bij Postertien, Telegrafie en Telefonie. Het Tweede Kamerlid mr. Boon, de Vrijheidlsbonder, heeft in de Vragen welke hij' nogmaals tot minister Bongaerts richtte, in herinnering gebracht den inhoud van het Koninklijk Besluit, waarbij' inder tijd werd geregeld' het eventueel' waarnemen van het directoraat-generaal van P., T. en T. bij ontstentenis van den D.-G. In flagranten strijd met dat Kon. Besluit is de beschikking van minister Ir. Bongaerts, instellend gedurende heit gedwongen venlof (tot 1 Maart durend) van Ir. Damme een directorium-triumviraat! IZulke verkrachting van een Koninklijk Besluit zou dan zjjn geschied' door een be- .windSman, zóó correct en stipt van opvat ting; zoozeer beducht voor elke inbreuk op regel èn te-eerbiedigen interpretatie van wet en voorschrift als hoedanig Exc. Bon gaerts, de demissionaire minister van Wa terstaat, zich steedis deed kennen als Kamerlid. Deze katholieke bewindsman, hoogst-fcundige ingenieur, van wiens op treden aan het hoofd van Waterstaat men zulke groote verwachtingen koesterde!, zag er niet tegen op, ondanks het nu-demi®- sionnair wezen van zijne positie als minis ter, de Koningin een besluit ter bekrach tiging voor te leggen, dat allerminst binnen de grenzen van „de loopende zaken" valt, welke de Kroon het demissionnaire Minis terie verzocht te blijven afdoen, totdat eene beslissing zou zijn gevallen. Doorleven wij nu een „comedy of errors", ja of neen? De Vrijheidsbond heeft overwogen, te be vorderen dat de Tweede Kamer zou worden bijeengeroepen; thans reedis een debat zou worden aangevat met de verantwoordelijke raadslieden der Kroon. Men kwam alleszins begrijpelijk I, van dat plan terug. Waartoe zou het ook hebben kunnen leiden?, gelijk mr. Dres selhuys in zjjn pers-communiqué, dat Za terdag j.L werd openbaar gemaakt, ver duidelijkte. 'Het Parlement kan thans niet in gedach- tenwisseling treden met het vleugellam- geslagen Ministerie-Oolijn. Zulk debat ware even „ondoelmatig" als gelijk minister Colijn op 12 November ji. in de Tweede Kamer zei, het toen (na de aanneming van het amendl-Kersten) verder .behandelen van de ontwerpen-Staatsbegrooting voor 1926. Sommigen verzekeren, dab de vrijz.-demo- cratische staatsman Limburg (gesteund door zijn chr.-historischen vittend De Geer, ook wel „mede-formateur" nu genoemd) ons toch nog weldra verrassen zal met „een kompleet stelletje minister^", vervangend' het complex-Ooljjn van Augustus 1925. Wij zijn nu, in de politieke wereld^ gaandeweg gekomen in de sfeer der „onbe grensde mogelijkheden".Elk oogenblik kan surprises brengen. En de onaandoen lijke onverschilligheid, waarmeé men ten onzent zelfs dit alles waarneemt, teekent toch wel *t best, hoe juist het woord van mr. Dresselhuys moeit toeten, dat men „moê en beu" is van de crisis! Nadat ik het bovenstaande heb neèrge- pemd, is bekend geworden de tijding, dat dé sociaal-democratische, Tweede Kamer-fractie, bijeenroeping vraagt van het Lagerhuis, om te behandelen een voorstel om H. M. de Koningin te verzoeken, over te gaan bot ont binding der Kamer. Natuurlijk heeft dit voorstel aanstonds grenzelooze verbazing gewekt, schoon be grijpelijk was de „cry", welke hier en- daar werd gehoord: „Waarom? Waartoe?...." De Tweede Kamer is weet men bij eengeroepen, ter behandeling van het soc.- democratische voorstel, tégen den 2en Maart as. ■Dat is dlus: over twee welken ongeveer. (Wanneer mr. J. Limburg dan nóg niet gereed zou zijn met de Kaoime te-formatie, ware deze natuurlijk reddeloos mislukt. In welk geval, naar van verschillende kanten verzekerd' wondt, de Koningin het ministerieOoHjn zou uitnoodigen op de ontslag-aanvrage terug te komen'. In elk geval zal de politieke situatie op 2 Maart as. eene gansch-andere zijn dan op dit oogenblik. En even zeker te, dlat het soc.-democrati sche voorstel, zooeven genoemd!, niet an ders kan worden genoemd, óók van vol komen onpartijdig standpunt als dlat van uw blad!, dan iets van de soort, behoo- rend tot „propagandistisch vuurwerk". Natuurlijk te het voorstel bestemd om te worden verworpen. Na meer of minder heftig parlementair debat Ik geloof niet, dat de soc.-democratische fractie er „pleizier van zal beleven''. Het te in onvoorzichtigheid geboren. Over den stand der Kabinetscrisis blijven inttusschen allerfel geruchten loopem -Ver zekerd' wordt o. m., dlat mr. Van' Schaik, het katholieke Kamerlid!, geweigerd heeft eene portefeuille en vervolgens te teruggekomen op de weigering. Ook schijnt zeker te zijn, dat de oud- minister Posthuma, door mr. Limburg aan gezocht, zich evenzeer zou hebben terug getrokken. Mrs. Limburg en De Geer de beide compagnons-formateurs blijven zoeken, tasten. Voorshands leven wij1 nog lin de nevelen, ons Sinds zóóvele weken omhullend!. Mr. ANTONIO. Veiligheid en1 Volksgezondheid. Het recht van dien zuigeling. Iedere zuigeling heeft recht op borst voeding. Er zijn maar weinig moeders, van welke de dokter verklaart, dat zij niet in staat zijn, haar kind te zoogen. Ziekte en qterfte zijn onder (borstkinderen veel lager dan onder de fleechikindieren. Eene moeder, diie haar kind' wel kan zoogen, maar het niet doet, brengt haar kind' in gevaar. Laat de (beantwoording van die vraag, of gemengde voeding wenaohelijk is aan den dokter over. Gezondheidsraad. Veiligheid en Volksgezondheid. Automobilisten, denk er aan. De uitlaatgassen zijn giftig. Laat daar om uw motor nooit draaien in oom garage, waarvan de deuren gesloten zijn Zorg voor krachtige luchtververschlng. 1 Gezondheidsraad- ECONOMISCH WEEKOVERZICHT. Zooals wy reeds in ons vorig overzicht vermeld hebben, is het nieuwe noteeringe- systeem een (bron van groot ongerief ge worden voor de zeer vele belanghebben den op effectengebied' Het is wel interessant om die opinie weer te geven van een advocaat, die zich op de volgende wijze in de DageUjksche Beursoourant uitlaat: i Door dertigjarig doen, wist ik tot dus ver vrijwel den weg in de prijscourant der effecten; maar hoe moeten zij, die mijn ondervinding niet hebben' en zij zijn velen! nu den weg daarin vindón, waar ik zelf den weg niet vind? Vroeger verlangde ik en met mij1 veten des avonds naar de Beurs; nu zie ik er echter tegen op als tegen een rijistebrei-berg- Des avonds word ik er niet uit wijs, om dat den volgenden morgen alterlei cor recties komen niet alleen, maar een tweede noteering met allerlei kaïbaUsti- sche teekems, die nog wel eens fout wor den.'gezet. Voor den gokker moge dat zijn nut hebben misschien^ den bonafiden, rustigen belegger, moet dit allee ixxitee- ren, want hij wordt tegen zijn wil ver plaatst naar een plaats, die hij anders mijdt: het marktgeschreeuw, het beurs- spectakel, waaraan hij een gnondigen he kel heeft, want ham is 't te doen om' rus tige belegging, en niet om te dobbelen in rubber. Is deze nieuwigheid geen gang- making, ophitsing, stimuleering tot loven en bieden, boopen en ver knopen, een prikkel tot speculeerenl Dat de deur wordt opengezet voor ge knoei, geloof ik zeker. Van den last voor de bladen, die deze poespas moeten ver- weiken, zwijg ik maar: 500 fondsen op die manier 2 maal per dag te publioeeren! Het nut er van voor den belegger zie ik niet, maar weegt die onzekerheid en die last op tegen bet voordeel dat dit alles mogelijk kan hebben voor den gokker, of voor den (beursmanlpulant? Ik noem dit anarchie, of liever een janboel! Mr. de R. Inderdaad heeft de beurs op 't oogen blik te lijden van bovengenoemde wijze van opgeven der koersen en waar bet in het algemeen' op zakengebied zeer stil is, ia bet licht te begrijpen, dat er voor den commissionair in effecten zeer weinig te doen ia Ook op politiek gebied is de toestand nog verre van roodkleurig te noemen. Het scheen zelfs een oogenblik, alsof er een oorlog zou uitbreken tusschen1 Italië en Duitscthland, wegens vervolgingen der Duitscheis in Italiaansoh-TiroL Gelukkig heeft de Dultsóhe regeering den wijsten weg gekozen en heeft zij na eendg twist geschrijf opgehouden, de onaangenaam heden van den heer Muasolini te 'beant woorden; waarmede de zaak zeer waar schijnlijk van de baan ia In Frankrijk te de toestand nog zeer verward en vreest men ieder oogenblik het aftreden van de regeering Briand, in verband met de ingediende ibelastingver- hoogingen, die een zeer slecht onthaal vinden bij' de meerderheid der Fransche Kamer. 1 In ons vaderland te er nog steeds een vraaigteeken, welke minister de nieuwe regeering zal vormen; thans te Mr. Lim burg druk doende en scheen het de vorige week, dat hij eveneens zou struikelen, omdat er kwestie (gerezen was in verband met bet Ned.-Belgteoh tractaat; het te echter te verwachten, dat er binnen en kele dagen een extra-parlementair kabi net zal worden gevormd- Al deze factoren zijn punten van on rust en het publiek ter beurze durft al hitter weinig te ondernomen. 'Voor rubberwaarden ia momenteel1 al zeer weinig belangstelling; de prijs van het product handhaaft zich weliswaar, zoo- dat de Maatschappijen op deze baste bui tengewoon groote winsten maken, doch men schijnt niet gerust te zijn, waar door de handel vrijwel stil ligt. Inttusschen handhaven ook koersen zich vrijwel, om dat er van dringend aanbod geen spra ke te. (Voor Industrleele waarden bestaat er nog igroote 'belangstelling, wat betreft de aandeden Jurgens, die tot boven 160 zijn gestegen. Men heeft zich tevergeefs afgevraagd, wat de reden te van deze koersverhefftng en steeds werd gezegd, dat de orders voor Britsche rekening rijn, doch thans verneemt men, dat de eigen lijke reden moet worden gezocht In den buitengewoon goeden gang van' zaken, zoodat het plausibel te, dat een dergelijke koers zich handhaven kan. <De afdedlng der Sulkerwaardleni is de laatste dagen wat beter gedisponeerd, in verband1 met de verhooging tot 10.25 van den suikerprijs te Soerahaya. Alle aandeelen H.V.A. konden hierop belang rijk reageeren en stegen tot ptoi. 652 die andere suiker-aandeelen worden wel op een hooger niveau verhandeld, doch het verschil bleef toch gering. ïn verband met de groote geldrulmte bleven beleggingswaarden' zeer goed ge vraagd en stegen o.a. de honderdjes 0 Holland tot 108'/» een koers, die nog nimmer bereikt ls. Wat betreft de wisselkoersen is in ver band met die Fransche crisis de wissel' op Parijs Ingezakt tot ongeveer B.ter wijl de stemming voor Noorsche kronen' zeer vast was, zoodat Oslo steeg tot bijna 62.—. Ingezonden jnededeetlng. DAMRUBRIEK. Alles betreflende deze rubriek te adres- seeren aan: Den Damredacteur der Heldereche Courant, Valerluastraat 04hula, Amsterdam. 39—33 711 17—12 u—16 128 gewonnen. JU 1 H y 8 i fi u j§| §j§ m 3! 3 H m B 11 gg §§j m lp SCHAQEN. De koude van de vorige week, bet daar aan gepaard gaande droge weer hebben aan de prijsverlaging van het vleeech een einde gemaakt De markten van Donder dag en Vrijdag waren tamelijk. Te Leiden liepen de prijzen Vrijdag weer ven 0.65 tot L10 per Kilo, te 's-Hertogeriboach gold le kw. 1.10 en te Leeuwarden met een aanvoer van 288 vette koeien Hepen de prijzen van f 0-80 tot 1.08 per Kilo. De verlaagde vleeechprljzen tegenover de vaste slagersprijzen gesteld, hebben in enkele streken van ons land reeds een zoodanige ontstemming verwekt, dat er ooöperatieve landbouw-slagerewlnkels zjjn opgericht Enfin, dergelijke pogingen zijn wel meer gedaan, ook op anaer gebied, doch steeds zijn zoodanige coöperaties op veriiee ultgeloopen. Wij herinneren ons den coöperatieven schapenhandel op Lon den, een fiasoo, den coöperatieven aan koop van veevoeder, «en fiasoo, den coöperatieven kaashandel, een groot fiasoo en zoo zouden er meer te noemen zijn. Bij ai die coöperatieve ondernemin gen ontbreekt de prikkel van het persoon- lijk eigenbelang. Naar onze meenlng heb- ben de slagers geen groote vrees te koes teren van de slagerijen, die van samen werking van een 'landbouwers-organisatie uitgaan. Wanneer de slagers een billijke winst rekenen, die hun zeker toekomt, want zonder winst kan niemand bestaan, dan meenen wij, dat zij zich van de ooöpe- ratieve slagerijen niet bang behoeven te maken. Te Schagen bleven (Donderdag de ge daalde prijzen vrijwel' gehandhaafd; voor le kwaliteit werd 1.10 ft 1.15 (betaald. Er werd een zeer goede koe per pond ver- kocht voor 68 cent. Wij kunnen dit dus den offioleelen prijs noemen. Eenlge ver- inging was bij 2e en 5e soort waar te ne men. De 2e liep van 1.06 tot 1.12, 8e van 0.76 tot 0.80. Nu te het best mo- gelijfc dat bij genoemdle prijzen soms een cent meer 01 een cent minder ia besteed Ook kan het beest na de slacht mee of afvallen, zoodat dan de slager weer tot een andere rekening komt Met ei die ge vallen kan de overzichtschrijver zich niet °Ph^e^ HU g<*rtt zoovoei mogelijk de gemiddelde prijzen. Melk- en kaifkoelen waren stug, zoomede nuchtere kalveren 12 ft 84; aan dat laatste kajf werd door dón tussdhenm'an 2-60 verdiend. Bcha- pen zeer stug lager in prijs. De aanvoer was uitsluitend voor die welde, prljta 25 I 85. v arkens waren bevredigend; voor de beste waar werd 44 cent betaald. En- gelsche biggen 80 ft 42 cent Te Schagen werden Woensdag is ga wan* hengttenksuxisgan gehouden. Gosd- raakt ten einde! Schotsche voorvaders van Ellin Mackay ook als immigranten, ook arm, hun tenten hier opsloegen. De vader van het gezin stierf al spoedig, de opvoeding der nog jonge kinderen aan zijn vrouw overlatend Een dezer kinderen, John, is de grond legger geworden van het fortuin, waar de Mackay's thans op bogen kunnen. Het is op de jongste vrouwelijke telg van deze familie, dat de vroegere liedjes zanger zijn oog met blijkbaar welgevallen rusten liet. Reeds twee jaar geleden deden geruchten de ronde, dat de vader van het meisje zich met hand en tand tegen een huwelijk van zijn dochtertje verzette, en zelfs de pauselijke hulp ingeroepen had. Een jaar geleden wisten vienden van het jonge paar te vertellen, dat de paus een dispensatie geweigerd had, dat Ellin Mac kay naar Europa gestuurd was door een wanhopigen vader, die alles In het werk stelde om het ongelukkige besluit van het meisje te veranderen. Per slot kwam nog als een verrassing het bericht van het huwelijk, dat geheel New-York in be roering heeft gebracht. New-York heeft die belangstelling op echt Amerikaansche manier getoond. Het heeft de gangen van het jonge paar op de meest onbescheiden wijze bespied. De pers heeft geen middel ongebruikt gelaten het paar te spreken te krijgen en heeft het door alle mogelijke kunst- en vliegwerk tot het geven van mededeelingen gedwongen. Hetzelfde lot heeft de vader van het vrouwtje onder gaan, wien het echter beter gelukt is, zich verscholen te houden. Per slot heeft de vader in de pers en in de gesprekken, die door New-York zoemden, er danig van langs gekregen. Want van het Ameri kaansche volk is Irving Berlin een enfant chéri, zooals het er niet veel kent. De houding van den ouden heer Mackay te genover den volksheld is door het volk als een persoonlijke en directe beleediging opgevat. Daaraan is het dus toe te schrij ven, dat de familiegeschiedenis der Mac kay's is opgehaald, en het is met leed' wezen en triomf tegelijk, dat men tot de conclusie kwam, dat er per slot niet zoo veel onderscheid is tusschen de afstam ming en levensloop der Mackay's en der Berlins. Zoo ver gaat men in het afkeuren van den vader, dat de door enkelen aan geroerde kwestiehet verschil van geloof, door de meesten knorrig van de hand gewezen wordt. Het publiek heeft zich in het geval Berlin-Mackay weer eens overtroffen. Letterlijk duizenden hebben de straat ge vuld, waar Berlin's apartement gelegen is, in de hoop toch ook maar iets van het jonge paar te zien te krijgen. Zeven politie agenten moesten voor het huis op wacht worden gezet om den stroom buiten te houden, en het publiek tot doorloopen te dwingen. Dag en nacht stonden menschen te wachten op wat? Vrouwen met tasschen vol sandwiches en met vouw stoeltjes gewapend hadden in de ■onmid dellijke nabijheid post gevat en waren niet met een stok tot verder gaan te dwingen. Per slot moest het paar gebruik maken van de brandladders die achter het huis waren aangebracht om de straat te be reiken. Twaalf uur vóór het vertrek van de Leviathan gingen zij aan boord om de belangstelling te ontloopen, doch hoewel het in het hartje van den nacht was, stonden er om en bij het schip reeds drommen menschen, die met dez.e mogelijk heid hadden rekening gehouden, en die hun geluk op deze wijze beproeven wilden. De stoomvaartmaatschappij moest de strengste maatregelen treffen, om het paar te beschermen tégen de duizenden die in de werkelijke beteekenis van het woord een stormloop deden op het schip. En dit in het land waar het individu ver loren gaat én slechts de massa bestaat. Oeruchten. Mr. vtvust. r—i Mysterieuse bronl Van Exo. Bongaerts. Bij neusverkoudheid en koude op de borst had men vroeger de goede gewoonte om neus en borst in te wreven met een of ander vet. Thans doet men beter om voor betzelfde doel gebruik te maken van de geneeskrachtige Doos 80 et. Een zeer eenvoudige stand met een verrassende afwikkeling: Wit Zwart 22—17 18 27 29—231 11 22 28 17I 19 28 33 31 *3—19 31—27 19—33 Vooral Wit 's tweede en derde zet zijn leerzaam. m '//////At 'mm (Uit „Balédent") 42—37 41 32 39—33 28 48 2420 15 24 30 37 48 31 26 37 gewonnen.

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 2