T Tweede Blad. PLAATSELIJK NIEUWS. BINNENLAND 7 VAN ZATERDAO 20 FEBRUARI 1926 Het nieuwe Raadhuis. .Vrfldag B Maart zal door B. en W. wor- dten aanbesteed het verbouwen van het voormalig Weeshuis aan de Kerkgracht te Helder tot Raadhuis. De pontonbrug aan de Kooy zal op Dinfdag 2 Maart aa., des voormid- dags te 11 uur officieel voor het verkeer worden opengesteld. Verbreeding Middenweg. Benige weken geleden wezen wij op de noodzakelijkheid om den Middenweg bui ten de linie te verbroeden. Naar ons thans wordt medegedeeld, stuiten de door hei gemeentebestuur sedert lang in die rich ting ondernomen plannen af op de wei nige medewerking van de aangrenzende landeigenaren, die voor den voor de ver breeding benoodigden grond een veel te hoogen prijs blijven vragen. Aanbesteding uitbreiding Kerkgebouw. Het R.-K. Kerkbestuur van de H.H Apost Petrus en Paulus alhier zal op 1 Maart ajs. onder R.-K. georganiseerde aan nemers aanbesteden: het bouwen van een transept, priesterkoor» kapellen, sacristyen, gymnastieklokaal, enz. aan de (bestaande kerk aan de Kerkgracht. Voor de slachtoffers van den watersnood. Ingekomen bij den heer Bandsma,.Direc teur der Arbeidsbeurs, van Mej. K. (tombola van vad r en moeders 40-jarige eohtvereeni- ging) 6—, van N. N. ƒ,0.50. 5e Winter- en Volksconcert Zooals uit de advertenties is gebleken, zullen het vijfde der concerten van het Stafmuziekcorps Dinsdag en Woensdag a.s. worden gegeven, nl. het abonnements concert Dinsdag 23 dezer, het Volkscon cert Woensdag 24 dezer. Voor deze con certen heeft de heer Leistikow de mede werking verkregen van mejuffouw Mar cello de Haas, die Mendelssohns vioolo- conoert zal spelen. De ouverture „Ein Sommernachtstraum" van Mendelsohns, waarmede ditmaal geopend wordt, is al vroeger uitgevoerd; op 17-jarigen leeftijd schreef Mendelssohn deze muziek bij het bekende sprookjesspel van Shakespeare. Na de pauze wordt het programma van wat lichter aard: Bellini's bekoorlijke mu ziek uit „Norma" opent het tweede ge deelte, Waldteufel is een bekend oompo- nist van walsen, zooals er dezen avond een wordt gespeeld; de directeur, de heer Leistikow, draagt een pensée musicale (muzikale gedachte) bij, en tenslotte wordt met de overbekende Óavaleria rusticana besloten. Bijzonderheden omtrent kaartverkoop enz. per advertentie. „Het 7de Gebod". door het Heijermans-ensemble. Men schrijft ons: Morgen) wordt het meesterwerk van den grooten schrijver Herman Heijermans in „Oasino" voor het voetlicht gebracht. Even als de meeste Heijermans-stukken is ook „Het 7e Gebod" een greep uit het dage- Hjksch leven, zoo echt en natuurlijk ten tooneele gebracht, dat ook dit stuk niet na laten zal vooral door de uitstekende ver tolking van Willem van der Veer's ensemble diepen indruk te maken op de toeschou wers. „Het 7e Gebod" is hier nog niet veel vertoond en zal zeer zeker vele bezoekers trekken. Het ia één van Hedjermans mooiste werken. 1Blijkens eene in dlit nummer voorko mende advertentie heeft zich hier ter stede gevestigd het steno-dactylo-instituut „Groot hor, dat voor stenografie, etc., opleidt De cursus vangt 1 Maart aja. aan Uit hef Politierapport Woensdagmiddag deed een juffrouw aangifte, dat haar zoontje, door een be woner van de straat waarin zij woonde, was mishandeld. Veiligheid en Volksgezondheid. Voetganger, opgelet! Wilt igjj een rijweg oversteken, denk er dam aan: Het Juiste punt van oversteken te kiezen (dus niet dlaar, waar het rij1 verkeer in verschillende richtingen door elkaar kruist). Het Juiste oogienlblk af te wachten (niet precies voor, maar achter een voorbij gaand voertuig, ibjji kruispunten op het oogeniblik dat het rijverkcer ln dezelfde richting, als u gaat, in (beweging is). Goed uit te kijken. Betreedt niet ge dachteloos van het trottoir den rijweg. Den koristen weg te kiezen, dus hwfrn den rijweg te kruisen. Ingezouten MededeeUng. NJfHARD' OFfdpIJn-Tabletten 60 ot Laxeer-Tlblettftn 60 ot Zenuw-tabletten 75 ot Staal-fabietten. 90 ot Maai-Tabletten 75 ot ij Apoth. en Drogisten MOGEI.LK VERSCHIET. eer zijn ze gekomen. Nog wel in ge groot aant£maar ze zijn er. Weer eebewijs van dier is in het dechepping er lev. 1 eerste hangen vod en waren prctrekken niet prachtige verordening, Bven dér wezens en in voortplanting van bet zijn reeds aange- uitkomsten der eerste zoo bijzonder schitte ren vooral omdlt niet anders dan leege haigen werden revangen, blijkbaar nog zweers, die in buurt van hun paai- plajen waren aotergebleven, zooals er ook altijd achteblijvers zijn van den vogentrek, thans is er ook volle haring gevigen en van ten prachtige kwaliteit. Ei bewijs, da de haringtrek is be- gorcn. De voortekkers zijn aangeland en tldra zullen d drommen weer komen aaniemmen en de geweldige uittocht plaa hebben 'naa de Zuiderzee. .Aes is hier injereedheid om ze een hartijke ontvangt te bereiden en met vreuie, zij het an niet met trompet- gesca.1 en tromgroffel, zullen ze met opeq „netten" wrden opgevangen en binntigehaald. leer vischt op jjn getij en dat is zeer menjhelijk verklafoaar. Hier hoopt men, dat, ls de spore der groote haring- invas! zijn ontdet, de wind zich naar het osten zal ktren, opdat deze veel begei de visch, in Haar jacht naar haar jaaig bieden in (J Zuiderzee, in haar vaart tijd Hars dep :al worden gtuit en zich eenigen blijven opluden bij en om het als om in veel veel in zitten een grondtoon van een treur tn&rsch dan zouden we niet kunnen spre ken van toekomstmuziek, want een treur- marsch hoor je in den regel bij een gebeurtenis, die een absolute erkenning ia van het eeuwige vergankelijke. Die toekomstmuziek, welke we hier weer blazen, mag echter wel goed in het oor worden opgenomen, want als eenmaal de dijk ligt, dient men hier klaar te zijn. Alle concurrentie van Zuiderzee is weg. Het monopolie voor de voorjaarsharing- handel zal dus hier terstede komen. Er zal dus een meer stabiele prijsbe rekening zijn, die wel verband houdt met aanvoer, doch die niet den eigenaardigen toestand zal scheppen, dat binnen, d.i. Zuiderzee, groote aanvoer zal zijn en daardoor daar de prijzen laag, terwijl hier weinig aanvoer is en de prijzen hoog met het nootlottig gevolg, dat de handelaars onmogelijk concurreerend kunnen werken. Komt hier de uitsluitende haringhandel dan zal er dus een dergelijke riskante waardebepaling niet mogelijk zijn en wordt dus de prijs bepaald naar den meer gezonden (voor zoover ook dat gezond is) factor: vraag en aanbod. Dat er langs de Waddenzee meer handelaren zullen komen, doet aan het laatste argument niets af. Mits de haring haar trek naar de Waddenzee blijft behouden, zal er met het tot stand komen van den afsluit dijk, op dat gebied zeker voordeel Helder te boeken zijn. Ingezonden metkdedlng. voor Dat zal hier haag worden gevangen, terwij de vangstemp de Zuiderzee van weinij beteekenis illen blijven, met het vanze'sprekend golg, dat de prijzen ïoog blijven en i dus goede besom- mingea zullen worm gemaakt. De Zuiderzeeviss'.ers hopen natuurlijk iet tegenovergestek en ook dat is zeer verklairbaar. Zoo zijn er altijdegenstrijdige belan gen. Doch hier jdt het slechts het woord „tegenstrijdig dat ook het woord strijd" ln zich bat, doch welke be- angen de beide paijen niet zullen ver voeren tot het mak van strijd. Hoe gemakkelijkoch gaat het, zich neer te leggen bipl hetgeen moeder natuur (dat is imme nog de uitdrukking) schikt en beslist. Ier aanvaardt, zooals beschikt wordi Er mag eens wat geklaagd en gejamerd worden, doch lerustend er zich j neerleggen is ten slotte het eind va het liedje. Het is, heet het, iets vt menschen je niet aandoen en daaronverust je. Maar, om op de hing terug te komen, de Westenwind ijft doorstaan, dan snellen de horden iet Marsdiep door, lasseeren den Oeveen vullen de groote com der Zuiderzee,vaar honderden en ïonderden netten jd gespannen zijn, de met spanninjverwachte vischjes geweldige hoeveheid op te halen. Zuiderzee heeft It voordeel, dat bij tamelijk stormachtigweer ,nog wel ge- vischt kan worden, rwijl men hier niet wind kan hebbi, omdat er dan te branding staat n een trek te doen. Met de kommen die een eenigszins leschut plekje hebln, is het wel even anders, hoewel tocl ruw weer ook be lemmerend werkt a deze kommen te lichten. Al is er geen groe vangst van haring toch heeft zoo komhouder reeds flink voordeel tiboeken, omdat een maal een stevi| zalm op zijn jacht haring en zijn -ek naar de rivier monding, tusschen t nettenwirwar ver zeild geraakte. Nu alle haring de: Oever passeert en meer, zooals vreger, ook door het Amsteldiep kan doorekken, moet daar een prachtgelegiheid geschapen zijn groote aantallen B verschalken. De vraag doet zi« voor hoe het zal worden, als men bepnnen zal zijn den jrooten dijk van Wringen naar Fries and te leggen. Vermedelijk zal de haring zoolang pogen iuiderzee tot paai Ijebied te kiezen al maar eenigszins mogelijk is. Het nawste gaatje zal ver moedelijk nog worde doorgetrokken om toch maar het waterebied te bereiken, waar blijkbaar de kuafscheiding, die als geweldige plekken nun Zuiderzee worden waargenomen, de b<te kans heeft tot ontwikkeling te wordn gebracht. Maar als d$ dijk t( stand zal zijn ge komen, wat dan? Zabvengoed de haring zich hierheen wenda, om in het dan zeer sterk beperkte paaigebied, welks water van een gehee ander zoutgehalte zal zijn, toch te tracten aan de voort olantingsbehoefte te Dldoen? Zoo niet, dan zal fet dus uit zijn hier met de haringvisschelj en zoo ja, dan zal ■leider onvermijdelijk iet centrum worden van de haringteelt insn langs de boordea van de Waddenzee. Natuurlijk is dit wer toekomstmuziek. Gelukkig ja. Want zoCang we nog kunnen spreken van muziek dan zit daarin een grondtoon van optinisme. Zou er toch nog, een paar naar niet wel om De zilveren bruiloft van da Koningin en den Prins- Woensdagmorgen) ihaihf tiwaalf is, gelijk neekis in bat kort gemeld! is, aan de Koningin en deni Prins het Amsterdamsche huldeblijk aangeboden. Het huldeblijk is, naar men weet, een schilderij van G. H. Biedteer, het Damrak te Amsterdam, en was vergezeld1 van een album met de namen der deelnemers, dat vervaardigd werd door den sierkunstenaar T. Nieuwerihuifl. In het album lag een chèque van 7500 naam van Hare Majesteit Wilheknina, oningin der Nederlanden, ten behoeve van de slachtoffers van den watersnood. Dit be drag was het restant van de verzamelde gel den voor het huldeblijk. De burgemeesters in de provincie Utr cht hebben Woensdag aan de Koningin en Prins Hendrik bij gelegenheid van hun 26-jarig ruwelijksfeeet gezamenlijk een album aan geboden, bevattende de wapens van de ge- neenten in dit gewest, in de heraldieke cleuren uitgevoerd' op roomkleurig oud- ETollandsch karton, op even zoovele (48) bla den als er burgemeesters zijn; de burgemees ters hebben hun handteekening onder de wapens gesteld. Het huldeblijk, dat namens ingezetenen van NederL-Indië aan de Koningin en den Prins is aangeboden, bestaat uit een schil derij en vier groote etsen van Bauer. Het schilderij geeft een van de omgangen van den Boroboedóer bij avondlicht weer. De etsen hebben tot onderwerp: de Boroboedoer, het kolossale middenbeeld van de Tjandi- Mendoet, waarvoor een Javaansch meisje een bloemoffer brengt, een tafereel van de wajang wong in de pendope van Pangéran Adipati Mangkoenegoro VII en een offer feest op Bali. Dond erdagnamidldag tusschen hall vijf en zes uur hebben de Koningin en Prins Hen drik een tweede reeks audiënties verleend aan personen of comités, ter aanbieding van geschenken ter gelegenheid van de herden king van hun 25-jarig huwelijk. Te half vijf werd: allereerst ontvangen eene deputatie, bestaande uit 26 heeren, uit alle provinciën, van ter aanbieding van het dezer dagen reeds uitvoerig Ln de pers beschreven schilderij door P. van der Hem geschilderd en voor stellende Koningin, Prins en Prinses. Voorts werd een bedrag van 85.000 gul den overhandigd!, waaraan een door H. M. gewenischte 'bestemming is te geven. H. M. heeft dit 'bedrag overgemaakt aan het Alg. Watersnoodfonda te Amsterdam. Te 5 uur werd ontvangen eene deputatie uit de ter aanbieding van het geschenk der offi cieren der Marine, een schilderij, geschil derd1 door Van Eden te Amsterdam. De deputatie bestond uit den vice-admi raal Fock, Willemsoord; kapt.-luit. ter zee Prillevitz, Amsterdam; off. van adm. Ie kl. Dolk; kapt van 0e mariniers Baron van Hamert tot Dingshof; off. marine stoom- vaartd. Voetelink; off. v. gez. Boosman en off.-vlieger Broesder. Vice-admkaal Fock, als woordvoerder der deputatie optredende, verklaarde, dat het voor de officieren der Koninklijke marine een blijde tijding was toen zij vernamen, dat Koningin en Prins bereid waren een ge schenk der Marineofficieren hij1 gelegenheid van hun zilveren huwelijksfeest te aan vaarden. i Voor de officieren toch was het een be paalde behoefte door dit stoffelijk bewijs niet alléén uiting te geven aan hun bijzon dere vreugde over deze heugelijke gebeur tenis, maar ook om nogmaals te getuigen van hun verknochtheid en aanhankelijkheid voor de Koningin en haar Vorstenhuis. Spr. deed uitkomen, dat het allen toch zoo vol komen bekend is, hoe groot de belangstelling van EL M. en Z. K. H. is voor Hr. Ms. Ko ninklijke Marine en voor hen), die de eer hebben daarbij' te dienen en hoe het welzijn van dezen tak van dienst steeds bijzondere aandacht heeft van Koningin en Prins. De officieren van Hr. Ms. Kon. Marine hebben dan ook niet beter weten te doen dan een schilderij aan te bieden, waarop de nieuwste typen van schepen en vaartuigen van Harer Majesteits Marine voorkomt, waaromtrent zij zeide spreker hart grondig de hoop uitspreken, dat eerlang in Indië tot werkelijkheid zal komen, wat H. M. nu in beeld voor zich zou zien. De vice-admiraal deed nog uitkomen, dat het voor hem en voor de overige bij de aan bieding van het geschenk aanwezige offïr eieren een groote eer en een bijzonder voor recht is, deze aanbieding persoorillijik te mo gen doen en sprak tenslotte namens alle officieren den oprechten wensch uit, dat Hare Majesteit en Haar Doorluchtige Ge- maai» nóg lange jaren gespaard mogen blij ven voor zich zeiven, voor H. K. H. Prinses Juïiana, voor het Vorstenhuis en niet in de minste plaats tot heil van ons Vaderland, waar wij' ons sterk en krachtig voelen onder Harer IMajesteifs beproefde Hooge leiding. Vice-admiraal Fock eindigde met Konin gin en Prins te verzoeken het schilderij als geschenk van de officieren van Hr. Ms. Ko ninklijke Marine wel te willen aanvaarden. Hierna werd een commissie ontvangen, bestaande uit het Moderamen van het hoofd bestuur van ln Nederland en de overzeesche bezittingen ter aanbieding van een bedrag van 7000 uit naam van de christelijke scholen ln Ne derland, ten bate van de slachtoffers van den watersnood. Vervolgens werd door Koningin en Prins ontvangen een deputatie van het bestaande uit Graaf van Rechteren Limpurg Almelo en B. van Weideren baron Rengers, die aanboden een zilveren blad met gilde- wapen en wapenschilden van de Broeders. Tenslotte ontving het Koninklijk echtpaar den heer Hoogenhiudseni, oud-militair van het Nederlandsch-Indische leger, uit het Koninklijk Militair Invalidenhuis Bronbeek te Arnhem. Deze bood als geschenk voor het zilveren paar een door hem zeil ontworpen geborduurd' huldeblijk aan, in lijst gevat. Gisterenmiddag om half één heeft het défilé voor de Koninklijke familie door de brigade grenadiers en jagers, waartoe ook behoort het 16de regiment infanterie, plaats gehad., De belangstelling van het publiek was groot. Mr. J. L. A. Saiverdla de Grave. t Donderdagnacht is overleden, 65 Jaar oud), mr. J. L. A. Saivemda de Grave, se cretaris-generaal van het departement van Waterstaat. Eerste Noderlandsche Meubelbeurs. Vrijdagochtend is in het R-AX-gebouw de eerste Nederlandsche jaarbeurs voor meulbdleering, decoratie en woninginrich ting igeopend. Benige deelnemers aan de Utreohtsche Jaarbeurs, die in een vak beurs ln de hoofdstad' een belang zagien, hebben er dien stoot toe gegeven. Ben prijzenswaardig Initiatief. Naar uit Amsterdam wordt gemeld, heb ben een aantal tabaksmaa tsohappijen en enkiele scheepvaartmaatschappijen een syn dicaat gevormd tot oprichting van een maatr schappij, die in onze koloniën die rubber van de Mandeis opkoopt om de grondstof dan in eigen fabrieken tot een standaard product te verwerken. Het afgev eiikte product zal met schepen van de deelnemende maat schappijen naar de Buropeesche markten vervoerd1 worden. Dit Noderlandsch initiatief moet ten zeer ste worden toegejuicht. Inderdaad is de toe stond, dat de bevolkingsrubber .naar 'Singa pore wordt uitgevoerd! en daar verwerkt, voer Nederlandsch-Imdië zeer ongewienscht. Wij denken hierbij niet alleen aan de be langrijke «winsten, dlie door de verwerking van het product fin Indië en het vervoer daarvan kunnen worden verkregen, en die nu door de Ohineezen te Singapore worden behaald, maar ook aan de onafhankelijkheid van de Mamfeohe rubberprodiucenten van buitentandéehe opkoopera (Op de ontwikkeling der Mandache rub- bercuituur kan dit initiatief een gunstigen invloed hebben; in de toekomst zai mis schien een vaste vorm van samenwerking tusschen producent en verwerker worden tot stand gebracht; terwijl dan misschien een PREDIKBEURTEN. ZONDAG tl FEBRUARI. Ned Herv. Gemeente. Nieuwe Kerk (Weststraat): 's Morgens 10.80 uur, Ds. W. A. F. van Dijk. Weet er kerk: 'b Avonds 6.80 nur, Ds. O. O. de Kloet. Onderwerp„De Paradijsvloek en Kaïn". Huisduinen: 's Morgens 10 uur Ds. O. O. de Kloet Jullanadurp: 's Morgens 10 uur, Ds. v. d. Kreeke. Anna Panlowna. 's Morgens 10 uur, Ds. van Loon. Evangelisatie (Palmstraat): 's Morgens 10 uur, Ds. A. Verwaal, van Alkmaar. Gerei Kerk (Spoorstraat): 's Morgens 10 uur en 's avonds 5.80 uur, Oand. H. Holtrop, van Amsterdam. Chr. Gerei Kerk (Steengracht): 's Morgens 10 uur en 's avonds 6 uur, Ds. J. v. d. Berg. Oud Gerei. Kerk (Hoogstraat): 's Mo.Q-ens uur en 's avonds 5.80 uur. Doopsgezinde Kerk: Geen dien*. Ltthersche Kerk: 's Morgens 10 uu,_ Da. K h. Wallien, van Weesp. Leger des Hells (Sp^n,^ 's Morgens 10 uur, Hellim^sdien8t 's Namiddags 8.80 uur, Open.,chtblleen- komst, Koningsplein. y s Avonds 8 uur, Heilssamenkomst. iunetige invloed kan worden geoefend op iet beheer der aanplantingen en de winning. De pogingen van Mr. Limburg. In de „Maasbode" was beweerd; dat de Vrijheidsbond die ledlen zijlneir fractie zou weerhouden van deelneming aan een kabi net-Limburg. Dat werd in verband gebracht met de omstandigheid; dat de partij ratifi catie van het Belgisch tractaat niet wenscht. De „Vrijheid" ontkent ten stelligste de uistheid dezer bewering en vertelt in dit verband: Geen enkel' Kamerlid, behooremde tot een der 'beidie fracties van den Vrijheidsbond, ,ieeft ooit aan zijn club kunnen mededeelen, dat hij door inr. Limburg is uiitgenoodigd, tot een te vormen Kabinet toe te treden, om de eenvoudige reden, dat zoodanige uit- inoodiiging nimmer heeft plaats gehad. Had zij wei plaats gehad, dan zou vrij' zeker van liberale zijde niets gedlaan zijn, om zoodanige 'toetreding te verhinderen.... Vermoedelijk zou veeleer zoodanige toetreding zijn aan gemoedigd, al zou dit natuurlijk niet inslui ten; dat de fractie zich hij voorbaat ver eenigde met hetgeen mr. Limburg ten'aan zien van het tractaat en het gezantschap bij iet Vaticaan in het vizier mocht hebben Voor zoover het blad weeit, heeft mr. Lim- mrg slechts geconfereerd ,/nöt één bekend VriJheidsbonlder buiten de Kamers; een even bekwaam als onafhankelijk man". De financiën van Petten. Naar aanleiding van de berichten omtrent den slechten fmancieelen toestond der ge meente Petten (Ni-H.) en de heerachende meening» dat alleen door combinatie met een andere gemeente een gunstige wijziging in dien toestand kan komen, heeft het „Han delsblad" den burgemeester van Petten, den heer Eriks, inlichtingen gevraagd. In 1919, vertelde hij, stonden wij er nog slechter voor en hadiden een tekort van pï.m. 16.000. Toen ben ik bij Minister Ruys op audiëntie geweest en heb Z. E. duidelijk gemaakt, dat het zóó niet langer kon. Minister Ruys beloofde toen te helpen en hij heeft woord gehouden; kort na mijn bezoek ontvingen wij een Rijkssubsidie van 10.000, waarmede wij zeer gelukkig waren. Geheel afdoende hiulp hebben wij echter nooit gekregen en daardoor is *t altoos tob ben gebleven om het hoofd boven water te houden. De toestand, waarin Petten zoo langza merhand geraakt is, doordat de inkomsten ver onder de noodlzakelijke uitgaven blijven* makeni oogenblikkelijk ingrijpen zeer nood- zakelijk. In de begrooting toch voor 1926 wordt o. m. geraamd ondier „inkomsten een bedlrag van 14.000 subsidie ter dekking van bestaande tekorten. De steeds terugkeerende tekorten zijn oorzaak, dat de kasgeldieening niet alleen steeds hooger wordt, maar daarop nog ko men renten enz., die onmogelijk betaald konden worden. De te geringe inkomsten hebben ten gevolge, dat verschuilende uit gaven adhterwege moeten blijven en in dit verband noemde burgemeester Eriks: de bij drage ingevolge werkloosheidsbesluit 1917, de peruaioenstortingen, de schoolgelden aan inrichtingen van onderwijs in andiere ge meenten, waarvan leerlingen uit Petten ge bruik maken, noodzakelijke timmerwerken, enz.» jaarwedden van ambtenaren en onder wijzers. In den loop der tüjden steeg het te kort tot 14.000, welk bedrag aan het ge meentebestuur als kasgeldieening is ver strekt tegen de hooge rente van 7 door het kantoor Schagen van de Nat Bankver- eeniging. Deze bankinstelling weigert thans niet alieen verder crediet, doch eischt terug betaling, en heeft beslag gelegd op de gel den, die voor Petten op de Bank voor Ned1. Gemeenten worden gestort. Het gevolg van een en ander is dat op dit oogenblik de in komsten vrijwel geheel stop staan. De bur gemeester heeft thans weer verschillende bezoeken bij de Regeering en Ged. Staten afgelegd, zonder dat tot nog toe de reddende hand werd toegestoken. Meermalen is aan B. en W. gezegd, dat die heffing der inkom- ■4 Mishandelingen. Donderdagmiddag deed iemand aan gifte, dat hij door een bewoner van het zelfde perceel dat htf bewoonde was mis handeld. Gezondheidsraad. Robtnson. De aanbieding van bet Amster- damsche huldeblijk Huldeblijk van de burgemeesters ln de provincie Utrecht. Het huldeblijk van Ingezetenen van Nederl.-Indië. het Oranje-Comité 1926, Kon. Ned. Marine, Chr. onderwijzers en onderwijzeressen St. Hubertus-Ollde, Défilé van de grenadiers en Jagers. De houding van den Vrijheidsbond. Dekking van een tekort van 1 li.000 en een JaarllJksch subsidie van 2000 van Rijk en Provincie ge vraagd. 4

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 5