Hulp aan Zieken van geest PLUIMVEETEELT. MAR1N EBERICHTEN. Hr. Ms. „Tromp" en „Heemskerck". Georganiseerd Overleg Zeemacht STOOM V A ARTBERICHTEN. HAVEN VAN NIEUWEDIEP. MARKTBERICHTEN. VISSCHERIJBERICHTEN. Burgerlijke stand van Helder van 2022 Febr. BEVALLEN: D. de Wit-de Ridder, d.; T. Dijkshoorn-Bot, d.; N. H. P. M. Tebbes- Julsing, d.; C. Glimmerveen-de Lang, d.; M. Jelle-Slot, d.; L. Graaf-Bloem, z.; A. H. Rob-Koenderman, z. OVERLEDEN: D. Kerstens, 27 j., vr., echtgen. van J. Hendrikse; L. Gordon 22 jaar, m.; P. Offenhuis 54 jaar, vr., wed. van I. Kooman. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 28 Febr. Medegedeeld door het Kon. Nederlandsoh Meteorologisch Instituut te De. Bilt. Hoogste stand 772.6, te Mtlnchen. Laagste stand 744.5, te Janmalje. Verwachting: Minst matige zuid-westelijke tot zuidel. wind., half tot zwaar bewolkt of betrok ken, tijdelijk opklarend, later weer eenige kans op regen, weinig verandering ln tem peratuur. Voetbal. ochillen ook zyn, éénzelfde wijsheid1 ten grondslag hebben, toont diit 'boekje van den modernen profeet van het soefisme aam De echrijver toont aan hoe alle antwoorden, die de verschillende godsdiensten op de vraag naar het Hoe en) het Waarom hebben ge geven, vereenigbaar zym en in elkander passen. Tevens wordt uiteengezet boe al deze door de groote godsdiensten vastge stelde voorstellingen' miet moeten aanvaard worden als feitelijke waarheden, maar als voorstellingen, dienende om im een voor den mensch begrijpeiijken vorm waarheden te vertolken, die in waarheid niet uit te druk ken zijn. De Waarheid kan niet gezegd wor den, Het is niet het 'boek van een denker, maar van een ziener. Het bovenstaande, ontleend aan het woord' vooraf, geeft de kern van dit geschrift vrij wel weer. De verheven en zuivere toon van Inayat Khan's redevoeringen komt In dit boekje duidelijk tot uiting; bet brengt voorts gedachten van het soefisme nader tot de lezers. De heer A. J. B. L. Radix, voorzitter der Nederlandsche Vereeniging voor Hulp aan Zieken van geest heeft een geschriftje samengesteld, waarin hij uiteenzet wat deze vereeniging wil. Op 2 Juli 1925 werd een bureau ter voorlichting van het pu bliek gesticht, waarvan reeds druk ge bruik wordt gemaakt Daar van verschil lende zijde het streven der Vereeniging niet goed begrepen wordt, is evenwel de behoefte gevoeld aan een geschrift, waar in doen en werken voor het publiek uit voerig worden uiteengezet Wie er zich voor interesseert vrage dit geschriftje aan het adres der vereeniging, Keizers gracht 428480, of bij den heer Radix, Majubastraat 47, Amsterdam, aan. Regeneratie No. 2 (Februari). Sarah C. van Alphen bespreekt het aardige boekje, dat dr. P. H. Ritter Jr. over de woning van Ina BoudierBakker schreef („Het huis eener kunstenares*'). Herman Fokker schrijft belijdenissen van eigen religieuse gevoelens en gedachten» De ware godsdienst is de dienst der menschheid is zijn motto, dat ook het motto van het eerste nummer van dit maandschrift was, doch dermate fel bestre den werd, dat de redactie zich genoopt zag het te laten vallen. Een vergelijkende gods dienststudie heeft schr. geleid tot het neer schrijven van een zevental punten» die hij in zijn verhandeling uitwerkt Het is een belangrijk artikel, waarvan een samenvat ting, juist door de zeven stellingen, die erin behandeld worden, moeilijk te geven is. Een dergelijke studie kan, zegt de schr., een ver ruiming en verdieping van eigen bewustzijn en wereldbeschouwing geven, 'terwijl het mogelijk wordt bij verdere studie voor elk der godsdiensten dienzelfden eerbied' te koes teren ter wille van hun waarde als opvoe ders der menschheid. Daardoor alleen kan wereldbroederschap ontstaan en wordt Idea lisme in Praktijk gebracht Bram Meerloo vervolgt zijn verhandeling „Rondom het Praktisch Idealisme". Wij willen de menschheid dienen In plaats van eigen eer en voordeel na te jagen, is zijn motto. Jhr. Mr. M. van der Goes van Naters be spreekt drie theosofische boeken van uni verseel belang, n.L dr. A. Besant, Evolutie in 's Menachen bestemming, dezelfde, Le zingen over staatswetenschap en C. Jina- rajadasa, Eerste beginselen der Theosofie. Piet Roest vertelt interessante dingen uit Amerika; wij veroorloven ons er het vol gende uit te citeeren: Nu ik hier enkele jaren geleefd heb, be grijp ik pas hoe verkeerd' men Amerika be oordeelt "in de Oude Wereld. Men ziet slechts physieke energie, dollarjacht, en parvenu-manieren in dit volk, en glimlacht medelijdend om zijn gebrek aan cultuur, en ziet zijn zwak voor „jazz" als een doorslaand bewijs voor zijn totaal gemis aan smaak. Zelfs Europeanen, die hier vrij lang ge woond of gereisd hebben, vervallen in die fout. Als er van één volk gezegd kan wor den, dat je het moet lief hebben om het te leeren verstaan, is het zeker van de Ameri kanen. Zoo dicht als ze zich afsluiten voor den .vreemdeling, die hun eens even komt vertellen wat een armzalig-onbeschaafde creaturen ze toch eigenlijk zijn, en wat hen misschien tot Europa's volmaaktheid zal kunnen opheffen in de verre toekomst, zoo volkomen geven ze zich aan hem, die door zijn houding toont hen en hun land lief te hebben, -en er de grootheid' van te beseffen. De weg tot het hart van een Ame rikaan gaat door zijn liefde voor Amerika. En wat ontdek je dan? Inderdaad' een Nieu we Wereld'1 Alles wat de Oude Wereld aan actueel levensbezit geven kan (behalve zijn zooveel rijkere historische „atmosfeer") en bovendien een menigte geestelijke en mate- rieele goederen die Europa niet bezit Het leven in z*n geheel is intenser, krachtiger, bewuster en gezonder. Van het Amerikaan- sche standpunt is Europa cultureel rijk, maar verouderd), ietwat decadent De legende die Europeanen elkaar zoo graag vertellen, o.L dat de opvoeding hier armzalig is, en dat iedereen, die in Europa middelbaar on derwijs gehad' heeft, een universitaire graad kan halen in Amerika, als het ware bij hand omdraaien), die legende kan gevoegelijk naar de prullemand verwezenworden. Mijn er varing is, dat de Amerikanen gemiddeld' veel intelligenter zijn dan hun rasgenooten aan de overzijde van den Oceaan. Ik bedoel niet, dat Amerika genieën heeft voortgebracht, die de Europeesche genieën Ih de schaduw stellen. Genie is genie, waar je 't ook aan treft, het is buitengewoon. En Europa met zijn langere geschiedenis heeft er meer voortgebracht dan jong Amerika. Ik bedoel het gemiddeld peil van verstand, dat van Jan en Alleman, dèt is hooger hier, dunkt mij. Ik zeg niet: levenswijsheid. Wat ik op het oog heb is „Intelligence", of in goed Hol- landsch: gezond verstand. De menschen zijn levend!, wakker, helder, vol grage belangstel ling, enthousiast, eerzuchtig, arbeidzaam. Aan de Universiteiten wordt m.i. harder gewerkt en met meer systeem en begrip, dan ln Europa. De eischen voor de grootere academische oentra zijn zeer hoog, en wie een professional school doorloopeni heeft aan die grootere universiteiten, staat zeker niet beneden zijn overzeesche collega. We krijigen zoo wel een ander idee van Amerika en den Amerikaan. Vragen; deze rubriek betreffende, kunnen door onze abonné's gezonden worden aan „De Combinatie?', De VUegerstraat 13b, Rotterdam. Postzegel van 10 cent insluiten, VRAGENBUS. A. L., dankbaar voor die in onze rubriek steeds gegeven wenken, w-enscht zich nog meer te bekwamen in de pluimveeteelt en vraagt, of er in ons land ook bepaalde pluitn- veeteelt-ibladen verschijnen. Antw.Zeker, in Assen verschijnt „Avi- cultura" en in Arnhem de groene „Kleinvee teelt". Beide bladen strekken hare voorlichting echter tot vele andere dieren uit. Wie een goed en goedkoop pluimveeteelt-orgaan wenscht. kunnen we bijzonder het „Algemeen Pluim veeblad" aanbevelen, adres De Bilt (U.). Het verschijnt om de 14 dagen, kost slechts 1.25 per jaar en bevat een schat van lectuur, in het bijzonder over hoenders en konijnen. Wie er met ernst naar streeft om zooveel mogelijk voordeel van de hoenderhouderij te hebben, kan een vakkundige voorlichting niet ontberen. Bern V. heeft langs zijn grond een sloot loopen, die zijn eigendom is en 35 M. lang is. Hij vraagt, hoeveel Indische loopeenden hij dan houden kan en of die voordeel kunnen op leveren. Antw.: Indische loopeenden behoeven geen water, maar zijn er zeer dankbaar voor, all ze een kleine plasje ter beschikking krijgen, al is 't maar een ingegraven tobbe met water. In uw sloot kuint U dus heel wat dieren een genoegen bezorgen, hoeveel, dat hangt af. van den grond, ter uwer beschikking. Ze loopen graag op een wei en als die zoo groot is, dat 20 M'. per eend beloopen kan worden, dan blijft die groen en vinden de beesten een groot deel van haar eigen voer. Noch aan voedering, noch aan huisvesting stellen eenden groote eischen; een eenvoudig afdak nemen ze voor lief. Betrekt U ibroedeieren van eenden uit een doorgefokten legstam, dan is flink succes mo gelijk, want producties, die de 200 eieren over schrijden, komen zeer vaak voor. De prijs van eendeneieren is goed tegenwoordig, maar U moet den dieren niet te veel vischvoeder geven, wat de smaak der eieren bederft. Binnenkort publiceeren we een paar artikelen over eenden. R. H. v. P. heeft een wit-leghornhaan, die de staart hoog draagt, zelfs in naar den rug terugloopende richting. Of hij dezen haan voor fokhaan gebruiken kan, vraagt hij. Antw. Kunnen wel, maar we raden het U niet aan. Het is een z.g. eekhoornstaart en die dracht geldt als een ernstige fout in de raspunten; ze vererft sterk in de nakomelin gen. De staart van een leghorn behoort mooi naar achteren gedragen te worden. L. v. d. B. Het door U gezonden monster ochtendvoer zat vol mijt; deze mijt maakt de ingewanden ziek en vergt heel wat slachtoffers. Betrek ochtendvoer slechts van bekende fir ma's in pluimveevoederartikelen; 't is zoo ge makkelijk om bedorven graan te vermalen en als ochtendvoer te verkoopen. Bekijk uw och tendvoer maar eens door een zeer sterk ver grootglas. E. M. Fazanten voedert men op dezelfde wijze als kippen. Neen, niet bij elkaar houden. F. L. Om te voorkomen, dat de hennen met sporen eieren breken, zoodra zij zich op 't nest begeven, moet U deze afknijpen. Het beste gaat dat met een nijptang, waarvan de bek zoo kort mogelijk tegen den 'poot wordt gedrukt; zeer langzaam toedrukken voorkomt sterke bloeding. De operatie is volstrekt onge vaarlijk. Na de behandeling even laten uit bloeden, op de wonde een weinig perubalsem doen en deze daarna met een lapje omwinden. Schriftelijke antwoorden verzonden we aan: J. C. V.; A. E. D.; A. D.; P. J. S.; H. P. M. V.; P. H.; De J.B.; F. S.; J. J. v. L.; René G.; F. J. H.; H. V.; J. H. M—V.; J. F. D.; P. A. V.; M. V.; J. S.; L. M. B.; Arn. M. G.; W. V.; E. A. P.; J. W.; W. C. v. d. R.; A. L.; F. D. H.; W. H. de J.; D. J. Th.; J. K.; B. J. v. H.; B. R.; D. P. D.; C. M.; A. E.; v. d. L.; J. G. K.; L. de G.; P. P.; B. ten B. en K. H. I. We meenen de talrijke vragenstellers thans allen beantwoord te hebben; mochten we een abuis gemaakt hebben, dan verzoeken we be leefd eenige herinnering. Tijdstippsnvan verzending der brievenmalen. Naar Ned. Oost-lndiö. Verzendings- weg. Per zeepost via Amsterdam of Rotterdam Per Holl. mail via Genua (id. nazending) (id. 2e na zending Per Holl. mail via Marseille (id.nazending)|3,17 en 31 Per Eng. mail via Marseille Datum der ter post bezorging. Tydstip der laatste bus lichting a. h. Postkantoor. 1.15 en 29 Mrt. 23 Febr. 9 en 23 Mrt. 24 Febr. 24 2.16 en 30 Mrt. Eiken Woensd 6.30 'sav. 6.30 'sav, 11.30 'sm. 9.'sm. 6.30 'sav. 11.30 11.30 sm. 'sm 6.30 'sav. Naar Ned. West-lndië. Naar Suriname: Per zeepost via Amsterdam 3 Maart Per mail. via Amsterdam (Colonlyn) 25 Febr. Per mail via St. Nazaire Hr. Ms. pantsersohepen „Tromp" en „Heemskerck" zijn op de oefeningsreis in de Middellandfiphe Zee te Genua aange komen. Aari het kort verslag van de 'vergadering van de Commissie voor Georganiseerd Over leg Zeemacht van Vrijdag, "welkt vergade ring was 'bijeengeroepen ter 'bespreking van voorstellen, bij de commissie aanhangig ge maakt door de verschillende persomeelsor gamisatiea, onüeenen wijji: Een voorstel tot verruiming van de thans vigeerende voorschriften betreffende het verschuiven van de volgorde voor uitzen ding van het personeel naar de tropen, ten gevolge van reizen van eendgen duur onder vond' 'bestrijding van de zijde der regeerings- gemachtigd'en, op grond van praktische en theoretische bezwaren; door de voorstellers en ook andere leden werd het voorstel ver dedigd en eenigszins gewijzigd den minister aanbevolen. Een voorstel van derazelfden bond' om een gratificatie toe te kennen aan onderofficie renziekenverplegers, die een bij wettelijke regeling vastgesteld diploma voor zieken verpleging hebben behaald, wordt met een klein voorbehoud bijna algemeen met in stemming begroet; een lid was er principieel tegen; terwijl een ander, hoewel zich met dit voorstel vereenlgende, hieraan meer uitbreiding wenschte te zien gegeven. De regeeringsgemachtigde deelde nog mede, dat aan het voorstel geen terugwer kende kracht zou worden gegeven. Door dezelfde organisatie werd' gewezen op een bepaling ln de laatste bezoldigings voorschriften, waardoor de thans bestaande overgangstoeslag na verblijf in de tropen komt te vervallen, zoodat personeel dat ln Incüë gediend heeft, ten achter komt te staan bij degenen, die niet zijn uitgezonden geworden-, hetgeen ook voor den pensioen grondslag van invloed kan zijn; een voorstel om deze onregelmatigheid uit de voorschrif ten te doen verdwijnen» wordt ook door de regeeringsgemachitigden na raadpleging met den minister wenschelijk geacht Een verzoek van den Bond van Ohr. Mar. Pers. om niet over te gaan tot invoering van de nieuwe prijslijst voor uitrustingsartike len), vastgesteld op 1 Januari 1926, welke eenige verhooging aangeeft vergeleken bij die van 1 Januari 1925, werd dioor de regee- ringsgemachtigden bestreden, aangezien die lijst opgemaakt volgens billijk berekende kostprijzen, terwijl het niet in de bedoeling ligt door inwilliging van het verzoek een verkapte kleedingtoelage te geven en bo vendien de prijsverhooging slechts ge ring is.' Dezelfde organisatie verzocht verder om, waar bij de laatste bezoldigingsregeling voor pleegkinderen» onder zekere voorwaarden, kindertoeslag wordt uitbetaald; ook op ander gebied de pleegkinderen gelijk te stellen met eigen' kinderen, met name voor geneeskun dige behandeling, overtocht naar Oo9t-Indië en verhuizing; de regeeringsgemachitigden deelden mede, dat de minister St verzoek in overweging wil nemen. De Fed» v. B. e V. v. M. P. wenschte de voorschriften ten aanzien van het toekennen van voorschotten -bij buitenlandsche reizen ook toepasselijk te verklaren op detacheerinr gen buitenslands; de regeeringsgemachtig- den bestreden dit voorstel en1 meenden, dat, als het geval zich voordoet, een persoonlijk verzoek om voorschot kan worden ingediend en dit in gunstige overweging zal worden genomen, rekening houdende met de om standigheden. De voorstellers bleveni hun voorstel verdedigen, doch de regeeringsge- machtigd'en konden hunne zienswijze niet prijsgeven en wezen er op, dat een voor schot tot zes maanden salaris beslist over bodig en wellicht zeer ben nadeele van be trokkenen zouden zijn. 22 Febr.: Viiegtuigimakier-mad. G. P. Koena van de Rooij naar de Mok 8 Maart: schipper P. Vink van- Gelderland naar Wachsoh. Woord. 6 Maart: id. A. J'. War hout van O.zeed.kaiz. naar Gelderland); torpt.- maj. H. Slik van Wachtschip Willemsoord naar O.zeed.koz.; bootsman J. v. d» Tuin van Wacht schip Willemsoord) naar Z 3; id» J'. de Langien1 Wendlefls van Z 8 naar Wachtschip Willems oord; id. JL de Graaf van Wachtschip Willems oord naar Schorpioen. 6.30 's ttv. 6.HU 'sav 6.30 'a av. 16 Mrt. Naar S a b a, St. E u s t a t i u a en St. Martin Perzeepostvia Amsterdam (Colon lu'n 25 Febr. 6.30'sav. Per mail over Engeland Eiken Vrydag. 5 30 'sm. Naar Aruba, Ronaire en Cura^aoi Perzeepostvia Amsterdam (Colonlijn) idem (Zd Paciflclyni 25 Febr. 23 6 30 'sav 6.30 'sav. De per zeepost te verzenden stukken zynie voorzien van de aanwijzing .zeepost." Stoomvaartmaatschappij Nederland. Radja» u„ 19 Febr. te Saibamg. Groti-us, u., 18 Febr. v. Belawan. Krakatau, u., 18 Febr. v. Port Swettenhaan. Johan dè Wltt, t, 20 Febr. v. Genua. Prinses JHiilana, u., pees. 22 Febr. Gibraltar. Tjilatjap, 1, 20 Febr. v. Port Said. Batjan, u„ 20 Febr. v. Suez. Roepat, 20 Febr. v. A'dam. Soetmba, t„ 20 Febr. v. Port Said. Kon. Ned. Stb. Mij.—Kon. Weet-Ind. Maildienst Agamemnon, 22 Febr. te Lissabon. Dido, pass. 22 Febr. Dungeness. Erato, pass. 22 Febr. Bninsibuttel. Pluto, 23 Febr. te A'd&m. Rhea, 22 Febr. te Rendsburg. Tellus, 22 Febr. te Carthagena. Theseus, -pass. 22 Febr. Gibraltar. Aurora, 20 Febr. v. R'dam. Almelo, u., 19 Febr. te CaMiao. Amersfoort, 18 Febr. v. -Gristobal. Arendskerk, 20 Febr. v. R'dam. Bennek-om, t„ 17 Febr. te Callao. Fauna, 19 Febr. te Salonlca. Jan van Nassau, u„ 19 Febr. te Sam Juam de Porto- Rioo. Nereus, 19 Febr. v. R'dam. Oxestes, 19 Febr. v. Algiers. Orion, 18 Febr. v. Puerto Bantoe. Perseue, 20 Febr. v. Kopenhagen» Juno, 21 Febr. te A'dam. Achillee, t., 21 Febr. te Havre. Adonis, 21 Febr. te Tarragono. Carna, 19 Febr. v. New-York. Clio, 20 Febr. v. Alexandrië. Eutarpe, 20 Febr. v. La Pallloe. Hebe, 22 Febr. te A'dam. Mart ha Schröder, 21 Febr. te A'dam. M-edea, 19 Febr. v. New-York. Neptunus, 20 Febr. te Genua. Nero, pass. 22 Febr. Dungeness. Prins der Nederlanden, 21 Febr. .te A'dam. Prins Fiedierik Hendrik, 20 Febr. te Nerw-Yoik Satuirnius, 21 Febr. iv. Bourgae. Sfcrabo, 22 Febr. te AMam. Sylt, 22 Febr. te A'dam. Ulysees, 21 Febr. te R'dam. Van Renseelaor, 21 Febr. te A'dam. Venezuela, 18 Febr. v. Curaoao. Venus, 20 Febr. v. Genua. Vosta, 21 Febr. te Alexandrië. Vechtstroom» 21 Folxr. te Hamburg. Vulcanua, 22 Febr. te A'dam. Zeus, 21 Febr. te Hamburg. Delft, t., 18 Febr. v. Valparadeo. Kon. Hollandache Lloyd. Drechterland, u., 21 Fehr. te Rlo Grande. FlandHa, t., 21 Febr. v. Las Polmas. Hajpnos 21 Febr. te A'dam. Orania, u„ 21 Febr. v. Lissabon. Salland, u., pass. 20 Febr. Finlsterre. Gelria, 18 Felbr. v. Buenos Ayres. Oeeldijk, 19 Febr. v. Aalborg. Kon. Paketvnartmaatschappij. Tasman, 20 Febr. v. Sydmey. HollandAfrika Lijn. Banka, t., 22 Febr. te Marseille. Heemskerk, 22 Febr. te Tanga. Jagersfontein, u., pass. 17 Febr. Algiers. Nijkerk, 22 Febr. te Beira. Rietfontein, t, 21 Febr. te Antwerpen» Saleier, u., pass. 20 Febr. Finlsterre. Springfontein, t., 22 Febr. te Durban. Aagtekerk, u., 20 Febr. v. Genua. Salabangka, 21 Febr. te A'dlam. Halcyon Lijn. Agnetapark, 21 Febr. v. Antwerpen» Stad Arnhem, 21 Febr. v. Rosario. HollandAmerika Lijn. B-lommersdljk, 22 Febr. te R'dam. Glamorganshire, 18 Febr. v. Los Angel es. Noorderdijk, 22 Febr. y. Londen. Breedijk, pass. 21 Febr. Vlisslngon. Lochkatrirue, 21 Febr. te R'dam» Rotterdam-, 20 Febr. v. Algiers. Veendam, 21 Febr. te Havana. Volendiam, 21 Febr. te New-York. IJlseldijk, -u., 20 Febr. v. Algiers. Volendam-, 19 Febr. v. Hallfax. Loohimonar, 19 Febr. te Panama. Maryüanld, 19 Febr. y. Norfolk. Moerdijk, 20 Febr. v. Glasgow» Meesian, 20 Febr. y. Boston. Binnendijk, 19 Febr. te New-York. Holland—Australië Lijn. Arendskerk, 21 Felbr. te Breinen. Aurora, 20 Febr. te R'dam. HollandO.-Azië Lijn. Ooetkerk, u., 22 Febr. te Colombo» Ouderkerk, 21 Febr. y. A'dam. Westerdljk, 21 Febr. te R'dam» Gamma, t, 20 Febr. te Manilla» Holland—Britech-Indië Lijn. 'Meerkerk, u., 21 Febr. y. Colombo. Hoogkerk, u., pass. 22 Febr. Dungeness. Nleuwkerk, u., 21 Febr. y. Colombo» Simaloer, pass. 22 Febr. VUesingen. Streefkerk, 21 Febr. te R'dam. Ridderkerk, t., pass. 19 Febr. Perim. HollandW est-Afrlka Lijn. Djocja» u„ 21 Febr. te Bordeaux. Helder, t., 21 Febr. te Havre. Hercules, t, pass. 21 Febr. Las Pakoes. Java, t, pees. 20 Febr. Las PaLmas. Rijnland, 20 Febr. v. Lagos. Vlieland» 20 Febr. v. Freetown» Albireo, 20 Febr. v. A'dam. Kennemerland, 17 Fehr. v. Dakar. Lombok, 19 Febr. v. Warri. Reggestroom, u., 16 Febr. te GrandBessam. Scheldeetrooim, 19 Febr. v. Aocra. Rotterdamsche Lloyd. Bandoeng, u., pees. 22 Febr. Dungeness. Kertosono, t, pass. 21 Fehr. Oueseanit. Merauke, 21 Febr. te R'dam. Modjokerto, u., pass. 22 Fehr. Ouossant. Patri, t, 20 Febr. v. Port Said. Taanbora, u., 22 Felbr. v. Colombo. Tjerimai, t, 21 Febr. v. Belawan» Indrapoleva, u., pass. 20 Febr. Straat Bonifacio. Deli, u., 19 Febr. v. Suez. Jacatra, 19 Febr. v. Soerahaja. Kawi, 20 Febr. te R'diam Rotterdam—Zuid-Amerika Lijn. Aloyone, 21 Febr. te R'dam. Alwaki, 21 Febr. te R'dam. Poeldijk, u., 19 Febr. v. Rio Grande. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Alcionous, 20 Febr. v. Glasgow. Adrastue, 20 Febr. v. Glasgow. Eurybatels, 21 Febr. te A'dam. Tydeue, 21 Febr. v. Batavia Autamedom, 20 Febr. v. Shanghai. Dardanus, 19 Febr. v. Port Said. Bumaeus, 19 Fehr. v. Penamg. Meimnon, 20 Febr. te Suea. Neleus, 19 Febr. v. Belawan. Myrmidon, .pass. 19 Febr. Perlin. Aetynax, pass. 21 Febr. Gibraltar Eumoeus, 22 Febr te Colombo. JavaChina—Japan Lijn. Tjieondari, 20 Febr. v. Chlnwaogtao» Tjilatjap, 19 Febr. te Suea. Tj Beboet, 11 Febr. te Macassar. TjiUwong, 20 Febr. v. Shanghai. JavaBengalen Lijn. Borudiowoso-, 22 Febr. te Java. Bowean, 20 Febr. v. Rangoon. Ternaite, 20 Febr. te Rangoon» - t JavaNew-York Lijn. Madioen» 21 Febr. v. Gibraltar. Ningchow, 21 Febr. v. New-York. Emzeteo Lijn. Jonge Anthonie, pass. 20 Febr. Gibraltar. 20 Febr. 1926. Aangekomen van Harllngien en) vertrokken naar Londen Eng. s.e. „Heron". Aangekomen- van H&rlingen en vertrokken naar Londen Eng. as. „Akxuette". 22 Febr. 1926. Aangekomen- van Londen en vertrokken naar Harllngen Eng. s.s. „Starling". Het Eng. s.s. „Horaley" is vertrokken naar Rotterdam. BROEK OP LANGENDIJK, 2a Febr. Aanvoer 4400 K.G. ui-en, gewone f 5.40—5.90, drielingen f 6.30—6.60, grove f 4.304.50, 4725 K.G. peen f 4.60—5.20, 86.500 K.G. roode kool f 3—8.10, doorschot f 2.406.rb, 118.000 K.G. gele kool f 2.606, doorschot f 2.105.50, 56.700 K.G. Deensche witte f 3.10—6.10, door schot f 1.60—4.70, 1100 K.G. rapen f 1.50, alles per 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 22 Febr. Aan voer 5500 K.G. uien, gewone f S-8o6, drielin gen f 6.60, grove f 4.60—5, 4400 K.G. peen f 5.205.60, 129.400 K.G. roode kool f- 3.10 7.60, doorschot f 2.507.10, 62.800 K.G. gele kool f 2.50—6.30, doorschot f 2.20—4.40, 67.800 K.G. Deensche whte'f 35.80, doorschot f 2.90 4.50, alles p r 100 K.G. 20 Fobr. 1926. Aangevoerd door 20 garnoenvlsschere: 681 kg. gekookte garnalen per kg. 0.28—0.85, 10 kisten sohar per kist 8—4; door 5 trekkers: •84 tal1 'haring per tol 585—0.40. 21 Febr. 1026. Aangevoerd dtoor 7 trekkers) 82 tal haring per tal 4.26—7.70. 22 Felbr. 1926. Aangevoerd door 4 garnalenvi Bechore48 kg. gekookte garnalen per kg. 0.88; door 6 trek ker» :22 tal haring per tol 9.10—6. Het Nederlandsoh elftal. De Nederlaudleche El ft&l -Commissie heeft Zaterdag te Amsterdam vergaderd om het Ne- derlandóche Elftal te kiezen voor dien- wedstrijd tegen België op 14 Maart ag. te Antwerpen. Het elftal werd als volgt samengesteld: Ven der Merulen (HFC) Denis Ven Hoeren (HBS) (W i-lhelmina) Van Heel Bul Groen (Fedjenoord) (Feijenoord) (Be Quick) Gielenie Küchlin W. Buitenweg Tap Sigmond (Hercules) (HBS) (Hercules) (ADO) (HFO) Als reserves zijn gekozen: Quax (ADO), Ven Kol (Ajex), Krom (RQH) en De Haas (Be Quick). Met uitzondering van den WilhelminaHape- lef Van Hoeren heibben allen reeds eerder die Oranjetnui gedragen» -Van een- viertal speler» stand) de verkiezing vrijwel -bij voorbaat vast, n.1. van v. d. Meulen, Denls, Van Heel en Bul. tenweg. De overige plaatsen waren vraagtee- kens en zijn dat -voor t meerendeel ook geble ven na den wedstrijd onzer Zwaluwenploe^ tegen de .Roode Duivels". In dat Zwaluwen team toch deden zich weinig nieuwe gezichts punten voor en1 nog veel minder openbaringen. De ADOter Tap bewees daar opnieuw als technicus en vooral als schutter zijn plaats waard te zijn (hij maakte ook de beide doel punten) en vooral nu de NEC hem op de links binnenplaats heeft gezet, welke hij ook in zijn club inneemt verleden jaar tegen Denemar ken stond- hij opgesteld als rechtsbinnen 1 is van hem iets goeds te verwachten. -Het is wel merkwaardig, dat die samenstel ling van dit elftal zoo uiteenloopend beoor deeld wordt. Terwijl de één meent, dat som mige plaatsen absoluut foutief zijn bezet en dat het een mislukking zal worden (Geteut), is de ander niet enthousiast, maar ook niet peeskndstisch gesrtemd (Telegraaf), terwijl w-eer anderen- beweren, dat de keuze zeer goed is (Sportkroniek) 1 De kern van1 het vorige seizoen (v. d» Meu- leniDenievan Heel—Gielens—Buitenweg Tap) is -behouden gebleven- en tegen de her kiezing doanvan zal wel niemand overwegen de bezwaren hebben» Deze menschen hebben hun sporen in de oranje-trui reeds verdiend1. Do bezetting van de overige vijf plaatsen was eigenlijk de moeilijkheid voor de N. E. C. en daarop richt zich dan ook d)e kritiek. Als links-achter heeft men van Haeren gekozen, die reeds verschillende wedstrijden voor de Zwaluwen speelde. Hij was altijd voldoende, doch deed- nooit 'buitengewone dingen» Dit kan echter ook van Vernietten» van Kol en van Dijke worden gezegd1. Wij voor ons hadden, nu het er blijkbaar toch om gegaan is, liever Vermotten naast zijn clubgenoot Denis gezien omdat dit bockstel een eenheid vormt: deze spelers kennen elkaar goed» vullen elkaar aan. Van Hoeren heeft vóór zijn- groote ausdauer en geestdrift, maar tegien zijn onbesuisdheid, die in lamdenwedistrijden noodlottig kon wor den. Dat Krom gepasseerd is voor Groen wordt ook afgekeurd-, niet door ons echter. Al ia het wel -iets gewaagd' een speler, die pas korten- -tijd half-book in zijn club speelt, ook als zoodanig in het Nederl. elftal te kiezen, toch gelooven wij, dat Groen voldoen zal. Wij gelooven, dat hij vooral- beter zijn voorhoede zal -voeden dan Krom- deed. De spd-lplaats ia door Bul bezet, die daar al eerder speelde, maar nooit uitblonk, wat hij -bij Fedjenloord meermalen doet. -Bijzondere krachten voor die mldi-half-paats hebben wij niet, al zouden wij wederom van Linge een kans gegeven hebben» die weer goed op dreef schijnt te zijn. Bul werkt atlijd hard', valt fel aan, schiet soms ook 'goed, maar Is geen stuwkracht en apel- verdeeler. In die wedstrijden, dat wij hem za gen; hing hij altijd' op de verdediging, zoodat het middenveld onbewaakt bleef. Zou hij nu beter voldoen? Wij kunnen het slechts hopen. Met de 'keuze van KtlohJln, nu op zijn eigen (rechtsbinnen-) plaats, kunnen wij ons volkomen vereenigen. In de jaren d&t wij den jeugdigen HBS'-er volgen, leerden- wij hem kennen als een fijn speler, die de techniek vol komen beheerecht en het spel door en door kent. Zijn zuivere strough-passee kunnen de schutters Buitenweg en Tap benutten» prnar ook zelf kan hij zijn kans waarnemen» Hoewel door zijn- onverstoorbare kalmte zijn spel een zekere matheid heeft, zullen de Belgen toch een kwade aan heb hebben» Ten slotte Sig mond, die weer eens op linksbuitenplaats is gezet. Hij heeft in vorige wedstrijden matig

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 7