GEMENGD NIEUWS Werkverschaffing. Het conflict bl] de tram Zutphen— Emmerik. Uitbreiding van den dienst. Het weer ln Februari Hulpverleen lng. Een onverwacht verloop. De belangstelling voor deze Kamerzitting. Beroovlng met geweldpleging. De belladonna-verglftlglng. ANNA PAULOWNA. WIERINGEN. Burgerlijke Stand van Wlerlngen 8CHAGEN. LUCHTVAART. De vliegtocht Kaapstad—Kalro. Het militaire eskader naar Kaapstad. tefeuillekwestie zou stellen. De kabinets- fornieerder rekende er op, dat de A. R. Tweede Kamerleden eerder geneigd zou den zijn te stemmen voor het integrale gezantschap bij den Paus, dan voor de accrediteering van den gezant te Weenen of Bern bij het Vatikaan. Een der O. H. candidaat-ministers, n.1. prof. Slotemaker de Bruine, was het niet eens inet de opvatting van mr. Limburg. Prof. Slotemaker de Bruine was n.1. van oordeel, dat, wanneer de Tweede Kamer den gezantschapspost bij het Vaticaan opnieuw mocht afstemmen, het kabinet moest aanbleven. Hij wenschte derhalve, dat de portefeuillekwestie niet zou wor den gesteld. Dit ineeningsverschil, dat niet te over bruggen bleek en waarin beide R.K. mi nisters zich op de bewuste bijeenkomst niet hebben gemengd, is ten slotte de aanleiding geweest tot de mislukking van de pogingen van mr. Limburg. Dr. P. van Hoek. t Gistermiddag is te 's-Gravenhage op 61-jarigen leeftijd overleden dr. P. van Hoek, oud-directeur-generaal van den landbouw. Bemaling op Texel. Spoedige totstandkoming verzekerd geacht Naar de „Tel." verneemt, is van de statencommissie tot onderzoek van de voordracht van Ged. Staten betreffende invoering van bemaling voor Waal en Burg en andere gedeelten van het eiland Texel een gunstig verslag tegemoet te zien. Verwacht mag worden, dat in de statenvergadering op 16 dezer de voor dracht zal worden aangenomen. Belangrijke wijzigingen zullen er ver moedelijk niet in worden aangebracht. De statencommissie heeft aan de inge diende bezwaren van belanghebbenden zelf veel aandacht gewijd. Zij heefteerst het bestuur van den polder Waal en Burg gehoord, welke een flnancieele tegemoet koming van de provincie zou wenschen en bovendien het bestuur van den polder Eierland, welke aan Waalden Burg f 40.000 afkoopsom zal moeten betalen van het afwateringsrecht van Waal en Burg op den polder Eierland. Ook andere besturen zijn gehoord. Daarna .heeft de commissie een tocht gemaakt naar het eiland, ten einde den toestand ter plaatse op te nemen. Alles bijeen genomen moeten de yoorstellen van Ged. Staten, al of niet gewijzigd, zeer in het belang van een groot deel van Texel worden geacht. Eierland zal dan niet meer het overtollige water van Waal en Burg ontvangen. Waal en Burg, Burger Nieuwland en nog andere ge deelten zullen een bemalingsinrichting stichten, waardoor honderden bunders, die nu het grootste deel van het jaar onder water liggen, in vruchtbaar land kunnen worden herschapen. Wurut ue vooruraclii door de Staten aangenomen en spoedig koninklijk goed gekeurd, dan zal vermoedelijk nog dit jaar met den bouw van de bemalings inrichting voor Waal en Burg c.a. en met inrichting van een eigen waterafvoer naar zee kunnen worden aangevangen. Bijzondere scholen. In de j.L gehouden raadsvergadering der gemeente Zwolle is besloten gelden beschik baar te stellen voor aanvulling van meubilair en verandering van inrichting van een bij zondere R.-K. school. Namens de scc.-dem. raadsfractie werd verklaard, dat zij zich tegen dit voorstel zou verzetten, wanneer niet dezelfde verbeteringen in de openbare scholen worden ingevoerd. In verschillende bizondere scholen is al electrisch licht en centrale verwarming, hetwelk tot nu toe in geen enkele openbare school is aangebracht. De s.-d. fractie ziet hierin een bevoorrech ting van het bijzonder onderwijs. De raad der gemeente Zwolle had beslo ten, afwijzend te beschikken op het verzoek van het departement Zwolle van de Maat schappij tot Nut van 't Algemeen om gelden 'beschikbaar te stellen, voor den bouw van een nieuwe lagere school. Het departe- memtsbestuur ging van deze weigering in hooger beroep, maar door Gedep. Staten van Overijssel is hierop afwijzend beschikt. In de vergadering van 7 December 11 besloot de raad1 tot beschikbaarstelling van gelden voor den bouw van een nieuwe ulo. school van de af deeling Zwolle der Vereen, v. Chr. Volksonderwijs. Ged1. Staten hebben thans dit raadsbesluit vernietigd. 'Beide besturen zullen van deze beslissin gen in hooger beroep gaan. De V. S. en het Haagsche Hof. Het departement van buitenlandsdh© zaken' heeft er Ihet secretariaat van den Volkenbond van in kennis gesteld', dat het aan. de 48 statenleden van den V. B. de ratificatie door den Senaat heeft meege deeld v»n het besluit om deel te nemen aan hef Permanente Hof van Internatio nale Justitie. ministers van binnenlandsche zaken en landbouw en van arbeid, handel en nijverheid hebben de volgende circulaire gezonden aan een groot aantal gemeente besturen: „Het heeft onze aandacht getrokken, dat in verschillende gemeenten, alwaar met steun van het rijk werk wordt ver schaft, de tegen werkloosheid verzekerde arbeiders, die werkloos zijn, eerst dan bij de werkverschaffing worden tewerkge steld, nadat zij geheel uit hunne werk lozenkassen zijn „uitgetrokken". Met het oog op het duidelijk voorop stellen van het beginsel, dat'het verrich ten van arbeid de voorkeur verdient bo ven eiken vorm van geldelijken steun, ook dien uit werkloozenkassen, met het oog voorts op de belangen der tegen werkloosheid verzekerde arbeiders, en ten slotte om ook langs dezen weg het zelf zorgen voor den tijd, waarin men door werkloosheid zonder inkomsten is, te bevorderen, achten wij het van veel belang, deze personen, zoodra zij werk loos zijn, bij een eventueele werkver schaffing te werk te stellen, en hiermede niet te wachten tot zij „uitgetrokken" zijn. Een algemeen wegenplan. De besturen van den Algem. Nederl. Wielrijdersbond en de Kon. Nederl. Auto mobielclub schrijven in een adres aan den minister van waterstaat: dat het naar de meening van adres santen zeer dringend noodig is, dat zoo spoedig mogelijk een plan voor de ver betering van het Rijkswegennet wordt vastgesteld, waarbij overleg wordt ge pleegd met de betrokken provinciale en gemeentelijke autoriteiten en met de weggebruikers; dat de minder gunstige flnancieele toestand van het Rijk wel, ofschoon geheel ten onrechte, wordt aangevoerd als motief om niet over te gaan tot de uitvoering van een radicale verbetering van ons Rijkswegennet, maar dat die flnancieele toestand toch zeker geen motief kan zijn, een dergelijke verbetering van het wegennet ook niet voor te be reiden. Om deze redenen vragen adressanten dringend, zooodanige maatregelen te nemen le. dat met spoed het plan voor het toekomstig Rijkswegennet kan worden vastgesteld 2e. dat in afwachting van het gereed komen van dit plan zoo spoedig mogelijk een beslissing kan worden genomen in zake de toekomstige Rijksverbinding van Amsterdam met Utrecht, met een zijtak naar Hilversum. Nederlandsche delegatie ter buitengewone Volkenbondsvergadering. 'De oorrespondent van de N. Rott. Crt te Genève meldt: De Nederlandsche delegatie ter buiten gewone Volkenibondsvergaderinig, die hier a.s. Maandag bijeenkomt, zal vermoe delijk bestaan uit jhr. Loudon, gezant te Parijs, prof. mr. J. P. A. Fran^ois, Chef der afdeeling Volkenbondszaken' aan het ministerie van ibuitenlandsohe zaken in Den Haag. Uit de 8. D. A. P. In overleg met het N. V. V. werden de volgende leuzen voor den 1 Mei-dag vast gesteld: „Vóór de ontwapening, vóór de mocratie in het bedrijf, handhaving en doorvoering van den 8-urenldag, ratifica tie van 'het verdrag van Washington!" Als afgevaardigden naar het congres voor plaatselijke keuze werden benoemd mej. S. Groeneweg en de heer J. A. Beng- meyer. De kwestie ln dien politiebond. Afscheiding of splitsing? „Het Vaderland" schrijft: Er is in den boezem van de afdeeling Den Haag van den Algemeenen Bond van Politieperso neel in Nederland een kwestie gerezen, die voor de politiewereld van zeer groot belang is. Deze bond nam, speciaal in Den Haag, zulk een standpunt in tegen over burgemeester en hoofdcommissaris, dat beide autoriteiten het persoonlijk contact (niet het commissoriaal contact) verbraken. Vele leden in de afdeeling Den Haag waren ontstemd over dezen gang van zaken. Er ontstond een strooming, die weder contact zocht met beide autoriteiten. Maar doordat het hoofdbestuur een stukje, waarin het afdeelingsbestuur amende honorable maakte tegenover den burge meester voor het bondsorgaan weigerde, was het onmogelijk het contact te her stellen. De burgemeester had n.1. dit amende als conditie gestbld. In de afgeloopen dagen is over deze kwestie druk vergaderd. Zoowel hoofd bestuur als afdeelingsbestuur belegden vergaderingen. Het hoofdbestuur hand haafde zijn standpunt en bleef weigeren dit amende in het orgaan op te nemen. Toen gingen er uit de vergaderingen stemmen op voor afscheiding van den bond. Deze week zullen wederom vergade ringen gehouden worden. De nleuiwe schepen der Koninklijke Paketvaart MIJ. Order voor dien bouw van vijf sche pen ln Nederland geplaatst Bij1 die Maandag gehouden aanbeste ding voor den bouw van vijf stoomsche pen bestemd voor den dienst der Kon. Pa ketvaart Mij. op de Borneokust, werden, naar het Haagsche Anetakantoor ver neemt, deze als volgt gegund: een sdhip (inclusief machine-installatie) te noemen „Patras", aan de Rotterdamsdhe Droog dok Mij. te Rotterdam; vier schepen te noemen „Pahud", „Van Outhoorn", Valen- fijn" en „Thedens", aan de N. V. Intern. Scheepsbouw Mij-, „De Maas" te Sikker- veer. De imachine-installaties voor deze laatste schepen zullen wordlen geleverd door de Mij'. ,voor Scheeps- en Werktuig bouw Feijenoord te Rotterdam. Dé sche pen zullen elk circa 2000 t bruto meten en krijgen een passagiersinridhting voor 24 eerste en 16 tweede klasse pasagiers. 400.000 Inwoners te 's-Gravenhage. Dinsdag is te 's-Gravenhage een inwo nerstal van 400.000 bereikt, Staking te Almelo. Een comité, handelende ln opdracht van de stakende arbeiders en arbeidsters op de spinnerij van de firma H. ten Gate Hzn. en Oo., heeft aan de firma een con ferentie verzocht over de volgende eisOben: aanvangsloon 10 per week; na een) half jaar werkzaam te zijn geweest 12,60; na een jaar 16; na twee jaar en langer 18 per week. Verder zes achter eenvolgende dagen v&cqntie met behoud van loon. Met ingang van Vrijdag a.s. zal de dienstregeling der traan Zutphen.'Em merik andermaal worden' uitgebreid; nu met een ochtendtram van Doetinchcan naar 's Heerenbeng en' terug op werkda- gen en met avondtrejinen Doettncbem Zutphen en Doetincham—'s Heerenberg vlce versa. Bovendien zal ©en begin wor den gemaakt met het herstel van de auto busdiensten' en wel met een morgen- en middagdienst Doetinchem—Emmerik vice versa en middagdienst 'b Heerenberg Emmerik en terug. Voorloop Ig overzicht, medegedeeld door het Kon. Met. Instituut te De Bildt. Gemiddeld' over de vijf hoofdstations was tot in Februari bijna drie gr. 6 Cel sius te warm. In de laatste dekade waren de afwijkingen meer dan vier gr. 6 Cel sius. Te Maastricht bedroeg de afwijking in de eerste dekade zes graden Oeloius. De gemiddelde minima waren vier gr. 9; de gemiddelde maxima echter sledhts twee gr. 9 te hoog. De regenval was veel boven normaal in het Z.O., minder in het ■midden en Z.W. en slechts weinig boven normaal in het Noord'-Oosten. Te De Bildt werden slechts 26 uren zonneschijn gere gistreerd tegen 55 normaal, nog 8 uur minder dus, dan de geringste vroeger ln Februari waargenomen som. DE WATERSNOOD. De 40ste verantwoording van de alg. vereen, commissie ter leniging van ram pen door watersnood in Nederland wijst een bedrag aan van 100.884.62. Het totaal-generaal is thans 8.224.495.19. De elfde verantwoording van het Ned. R. K. Huisvestings-Comité te 's-Bosoh sluit met een totaal-generaal tot en met Zondag 28 Februari van 680.120.52'. De Koningin en de Prins der Nederlan den hebben thans in totaal aan de alge- meene vereenlgde oommissie ter leniging van rampen door watersnood in Neder land een bedrag van 127,721,60 overge maakt voor de slachtoffers van den wa tersnood, waaronder begrepen is een be drag van 106,721.50, bijeengebracht door de bevolking en oorspronkelijk bestemd voor huldeblijken, aan te bieden ter gele genheid van het zilveren huwelijksfeest van het Koninklijk echtpaar. TWEEDE KAMER. r Over deze in het wezen der'zaak jam merlijke vertooning zijn, zooals begrijpe lijk is, de bladen niet best te spreken. De Hoefijzer-correspondent van het „Han delsblad" noemt deze zitting, een „unieke gelegenheid voor de Kamer tot het herwinnen van eenig prestige", welke unieke gelegenheid zij heeft gebruikt om haar machtelooze onbeholpenheid nog eens heel scherp te demonstreeren. Het gebeurt wel meer, dat een lid, dat aan de beurt is,.er niet is; dan is er altijd wel een ander, die zoolang een aanvullend speechje houdt. Dat geschiedde hier niet; „wezenloos" het woord is van den hoefijzercorrespondent „zaten de hee- ren en dames elkander aan te kijken. En hij geeft aldus ongezouten zijn opinie hierover te kennen Het is een ergerlijke gedraging geweest jegens den heer Albarda en een jammer lijk verknoeien van de laatste kans om, in deze crisis, de Kamer weer eenig prestige te geven. En na zoo'n demon stratie van onvermogen zou men, zelfs als tegenstander der ontbinding, er haast toe komen om te zeggenJa, zóó'n Kamer moet maar wegze lijdt aan dementia politica. De heer Elout wijst er ook nog op, dat de Kamer voor staatsrechterlijke betoogen al lang geen oor meer heeftde heer Albarda moest herhaaldelijk om stilte verzoeken tijdens zijn' redevoering. Fn toch was de rede van den heer Albarda het is nog altijd de hoefijzer- corr. dien wij oiteeren er eene waardoor deze afgévaardigde zioh de profetenman tel des partijleiders volkomen waardig heeft getoond en den heer Troelstra, die haar in een der loges zat aan te hooren, zal het zekér een voldoening zijn ge weest, te merken, dat zijp opvolger staat op z ij n peil eri niet op "dat der parle mentaire menigte van thans. Zeer sterk was vooral het staatsrechtelijk deel der rede, waarin werd aangetoond dat be moeienis der Staten-Generaal met het oplossen van crisis meermalen was voor gekomen. Dat deze Kamer niet meer past op de stembus van Juli, achtte de heer Albarda wel heel zeker omdat er immers geen rechtsche coalitie meer is. Zeer velen hebben in Juli rechts gestemd omdat ze inzagen dat alleen daarmede een regee- ringsgrondslag was te krijgen. Dat is nu heel anders geworden en met name de Roomsche parij (tegen wie de heer Albarda natuurlijk zijn scherpste pijlen richtte, vooral tegen de volgzaamheid der Room sche democraten) is van waarde veranderd. In Juli was ze het machtigste bindende element, thans is ze de grogte sta-in-den- weg daar ze met de andere rechtschen niet meer kan, en met de democraten van links niet w i 1 samenwerken. Alleen een ontbinding kan ons dus, daar alle andere middelen nu hebben gefaald, nog redden van een bij ko ninklijk bevel aanblijvend kabinet-Qolijn, dat óf veel te zwak öf veel te sterk zou staan. En zij, die dit Kabinet maar willen zien aanblijven, opdat er een formeel conflict zal ontstaan, waarop de Kamer dèn zou kunnen worden ontbonden, ver geten dat dit zou geschieden op de Ïuaestie van het gezantschap bij den 'aus en dat we dan, evenals in November nog het geval zou zijn geweest, in de jammerlijkste godsdiensttwisten zouden worden gestort. Terwijl thans die quaestie op den achtergrond is geraakt. De Telegraaf geeft nog een aardig snapshot van dezen dag, die door velen met belangstelling en in spanning was tegemoet gezien. Al maanden sluimerde het Binnenhof in zoete rust. Het was of er geen Staten- Generaal en geen emotioneele Kamer zittingen meer bestonden. Een verdwaald wandelaar, een surveilleerend agent, be nevens een aantal dartele musschen, die krijgertje speelden om de fontein,van graaf Willem II, vormden het eenige vertier en toeristen was 't, of zij in het betooverde slot kwamen, waar Doorn roosje haar honderd-jarigen slaap deed... tot eensklaps Dinsdagmorgen ieaer ont waakt scheen. Het-was weer een druk geloop en gedoe als weleer. Voor den ingang der publieke tribune hadden zich de lange rijen van nieuwsgierigen opgesteld en bij den ingang voor de Tweede Kamer dromde men samen om de gezichten door bekende Kamerleden te kunnen bewonderen. Op het Plein stonden de fotografen in grooten getale. Zij hadden het druk om de populaire figuren uit ons parlement op de plaat vast te leggen. Bij de verschijning van den man, op wiens verzoek de Kamer was bijeenge roepen, den leider der S.-D. Kamerfractie, den heer Albarda, kwam deining in de massa. De pers-fotografen schoten uit het kluwen los om hem te „nemen". Niet allen bleken even bereidwillig voor de lens te poseeren. De heer Dres- selhuijs bedankte voor de eer; de heer Marchant was met een spurtje op de flets het Kamergebouw binnen, voor men er erg in had. Mgr. Nolens trachte ongemerkt binnen te komen, maar zijn verschijning is zoo bekend, dat het als een loopend vuurtje rondging.... daar gaat Nolens, Maar vlug ger dan de lenzen konden worden gericht, was ook de R.-K. leider reeds verdwenen. Het aardigste was, dat de meeste be langstelling nog werd getrokken door een oud-Kamerlid.... mr. P. J. T r o e 1 s t r a. In gezelschap van zijn vrouw kwam de grijze staatsman per auto aan Qm de zitting bij te wonen. Ieder week eerbiedig op zij en vele hoeden en petten gingen af toen deze figuur het Kamergebouw binnentrad. Eén deur bleef vandaag gesloten, die toegang geeft.... tot de ministerskamers. Daarvoor bleef het rustig, want de ministers hiel den zich verre van dit gewoel. Zou het Binnenhof weer spoedig zijn oud aanzien hernemen Dinsdagochtend vroeg is nabij Delfzijl een man in een sloot gevonden. De man was gebondenhij verklaarde Otto Wie- dicke te heeten, 65 jaar oud te zijn en in Hamburg te wonen. Hij was Maandag te Delfzijl aangekomen met het plan, door te gaan naar Rotterdamhad verschil lende café's bezochten was tenslotte door twee mannen, die hem onderdak zouden brengen, gebonden en beroofd van drie biljetten van 50 mark. De politie heeft in verband met dit verhaal twee mannen aangehouden, die met den Duitscher gezien waren, doch het slachtoffer verklaarde dat dezen hem niet hadden aangevallen. Over zijn bela gers wist hij echter maar weinig te vertellen. De man is voorloopig in een gemeente gebouw ondergebracht. Het Gerechtshof te 's-Gravenhage heeft bevestigd het vrijsprekende vonnis van de Haagsche rechtbank in de zaak tegen den 47-jarigen gewezen Indisch onder officier P. B., beschuldigd van mede plichtigheid aan belladonna-vergiftiging, gepleegd door zijn vrouw in den zomer van 1922 tegen den groentehandelaar Van Oort en echtgenoote in de Van der Neerstraat, bij welke gelegenheid de vrouw van den verdachte kans zag een bankbiljet van 100 roebel gewisseld te krijgen als ware het een Nederlandsch bankbiljet van 100 gulden. VOOR DEN POLITIERECHTER Zitting van 2 Maart. Uitspraak: 26 Appellanten vonnis Kantongerecht te Helder, allen te Anna Paulowna; ieder 2 X 5 boetie of 2 X 8 d'agen hechtenis. Zitting van 1 Maart. Een dubbele portie. Een te Helder thuisbehoorend varens gezel had zich in den nacht van 1 op 2 Febr. op schromelijke wijze verzet tegen eenige agenten, die hem wegens het verkeeren in kennelljken staat, wenschten op te bergen. Per saldo trok het -recht aan het langste eind. Vooral heden in de rechtszaal, toen de offi cier, lettende op de antecedeniteni van- dén beik-1., 1 maand gevangenisstraf vorderde en de politierechter, overwegende dat hier elke clementie kon worden uitgeschakeld» die straf verhoogde -tot 2 maanden gev. Er was een- verzoek ingekomen voor een voorw. veroordeeling! Gister (Woensdag) avond' had de afdeeling Julianadorp van de SD.A.P. eene openlbare vergadering belegd ln het lokaal van den heer O. Vader, waar als spreekster zou op- tTedeni Mevr. H. BakhuisWolters te Zeist. Er was en er kwam evenwel geen publiek, zoodat de vergadering uit gebrek aan be langstelling niet kon doorgaan. Op Woensdag 10 Maart ajs. komt de heer Alib. Boelens van Helder met zijn leerlingen een buitengewone voorstelling geven van „Sneeuwwitje", ln de zaal van den heer O. Vader. 'J)e liefdadlgheldsultvoerlng ten bate van dé getroffenen doof de overstroomingen ln het Zuiden van ons land zal, naar wij ver namen, wel belangstelling trekken. Momen teel rijn reeds pl. m. 150 kaarten verkocht. Dinsdag 2 Maart hield de vereeniging T.A.G.O. haar 5de en laatste winteravond dit seizoen. De voorzitter, de heer O. Keijzer, heette de aanwezigen welkom en sprak er zijn voldoening over uit, dat de opkomst weer zoo groot was. Daarna verkreeg het woord de heer A. Alt, toonkunstenaar te Bolsward, die op zijn bekende en boeiende wijze ook nu weer illustreerend met lichtbeelden en pianomuziek een voordracht hield over „Het Rijngoud" en „De Walkilre", uit Wagner's „Ring der Nevelingen". Daar Woensdagavond hetzelfde onder werp door den spreker voor A.G.O. te Helder zou worden gehouden, meenen wij te kunnen volstaan met naar het ver slag te verwijzen, dat ongetwijfeld in dit nummer der „Heldersche Courant" over die A.G.O.-lezing zal voorkomen. Voorzitter dankte na afloop den spreker voor zijn boelende voordracht, herinnerde er aan, dat de heer Alt, zoolang A.G.0 bestond, nog ieder winterseizoen voor de vereeniging was opgetreden en hoopte, dat men dezen spreker nog vele malen aier zou mogen hooren. Ten slotte sprak voorzitter den wensch uit, dat ook voor iet vervolg het publiek weer evenveel belangstelling voor het werk yan T.A.G.O. mocht betoonen als waarvan het dozen winter op zoo ondubbelzinnige wijze blijk gegeven had. Voor 't a.s. alhier te houden muziek concours zijn aan onze Harmonie nog aangebodendoor de Middenstandsver- eeniging een zilveren lauwertak; dames G. en M. Lont, een zilveren kruis; 8. de Leeuw, idem; G. Poppen, idem; J. Poppen, idem; O. Metselaar, een zilveren medaille; Firma P. J. Wigbout, een geëmailleerd zilveren kruisJ. Bosker, idemL. C. Kolff, verguld zilveren lauwerkrans; Pastoor van den Burg, verguld zilveren lauwertak; Wed. J. P. Poppen, verguld zilveren medaille8. S. Mostert, een bronzen medaille; Jac. Visser, nieuw zilveren krans; terwijl de Witte Kruis- afdeeling aan de algemeene vergadering zal voorstellen f 26.beschikbaar te stellen voor aankoop van een prijs. In totaal zijn thans 44 medailles, kran sen, enz. aangeboden. gedurende de maand Febr. 1926. GEBORENDirkje Cornelia, d. v. P. Tijsen en L. Bril. Willem, z. v^Jn. Hége- man en G. de Jongb. GETROUWD: Jb. Kuijt en A. Tijsen. M. Hegeman en M. M. de Maesschalck. OVERLEDENMattheus Johannes Boersen, 2 j., z. v. O. Boersen en D. Bakker, Neeltje Lont. 21 j., d. v. Jb. Lont en M. Klein. Te Schagen had Woensdag de keuring plaats van warmbloedige hengsten. Aan geboden 8 stüks: Ailko van H. W. Jim- mink, Koegras; Diamant van G. W. Waiboer, Anna Paulowna; Wodan van O. van der Sluis, St. Maartensbrug. Alle drie hengsten werden goedgekeurd en ontvingen een premie van f 76.—. De Roomsche Middenstandsvereeniging hield Dinsdagavond een bespreking over een vaste winkelweek en over de kanaal plannen. Beide ondernemingen ontvingen de algemeene toejuiching. Tot afgevaar digde voor het algemeen comité werden verkozen de heeren A. Deutekom, B. J. J. Könlg en S. A. Kntlwer. Het huls van den heer O. Aij,verkocht door notaris van der Knoop, werd ge kocht door den heer J. Kroon, Oud karspel, voor f 2800. JULIANADORP. Het café aan dén Duinweg te Koegras, gem. Oallantsoog, tot voor eenige dagen ge ëxploiteerd' d-oor den heer P. Quax, is Zon dag ji. opnieuw geopend door dén heer A. Doorn. Cobham ls op den terugweg naar Kairo te Aberoorn, in Rhodesië, aangekomen. Vanwege het Engelsche luchtministerie, worden thans proeven genomen met een radialen vliegtuigmotor met luchtkoeling, die daarbij zeer goed voldaan heeft. Dins dagavond had deze motor ln een vliegtuig 204 uur geloopen, zonder dat er iets ver vangen was. Het eskader militaire vliegtuigen dat op weg ls naar Kaapstad is te Atbara aan gekomen.

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 7