RWATTV5^ Reepen mei Cadeau TWEEDE EN LAATSTE BLAD. PLAATSELIJK NIEUWS. BINNENLAND VAN DINSDAB 9 MAART 1926. Taptoe. Hedenavond Ibdtf gunstig weer taptoe. Concert „Sted. Muziekkorps". Met verwijzing naar de advertentie, voorkomende in dit no., herinneren wij er nog even aan, dat genoemd korps Donder dag aa een concert geeft in „Casino'*. De entrée is 25 cent, zoodat omen voor weinig geM van een mooi concert kan ge nieten. Hr. Ms. Tromp en Heemskerck. De beide pantserschepen „Tromp" en „Heemskerck" zjjn op het oogeriblik in Cadiz. Br. Ms. Heemskerck" vertrekt vandaag uit Oadiz naar Brest, om daar het kruit over te nemen, dat door het sa „Boeton", tfljdens den .brand aan boord van dat schip, te Brest gelost is. Vermoedelijk zal de „Heemskerck" Zater dag uit Brest vertrekken. Hr. Mis. „Tromp" blijft tot den llden in Oadiz. Beide schepen worden den 16den hier verwacht. In verband met bovenstaande zal op 10 Maart nog een mailzending voor Hr. Ms. „Heemukeick" verzonden worden naar Biest. Belanghebbenden dienen er voor te zor gen, dat zij correspondentie, die zij in deze mail wenschen opgenomen te zien, op het Postkantoor bezorgen voor de lichting van 8.30 's middags, stadsbussen voor lichting No. 2. Voor de Drentsche venen. De collecte ten bate van den nood in de Drentsche veenstreken, in de vorige week gehouden en georganiseerd door de Vereen, v. Huisvrouwen, afd. Helder, heeft opgebracht f 1056.01, in welk bedrag is begrepen de gift van f 100-v. h. bestuur der Nutsspaarbank alhier en een gift van f 5 ontvangen onder letter N. J. P. bij de secretaresse. Dankbaar wordt vermeld, dat de heer Van Weelde zijn zaal twee maal gratis ter beschikking heeft gesteld voor de beide samenkomsten. Het bedrag is bereids aan den penning meester te Emmen overgemaakt. Ingekomen bij mevr. De Boer-Jongkees f 11.83 voor de Drentsche venen, gecol lecteerd op het gemaskerd bal van j.L Zaterdag in „Casino". Van de meisjes bloemenverkoopsters op het den 6en Maart in Casino" gehou den Bal-Masqué is ontvangen 7.90 voor de slachtoffers van den watersnood. N. V. Het SchouwtooneeL Jaeinto Beniavente is eeni Spaansch volksschrijver, hier te lande weinig be kend. Meer nog dan een eveneens zuide lijk volk als de Italianen staat Spanje en zijn bewoners mijlen- ver van onze noor delijke mentaliteit verwijderd;; imen voelt er heel anders, redeneert en oordeelt heel anders, en wij hebben, willen wij objectief zijn tegenover den schrijver, met deze gansch van de onze afwijkende geestes gesteldheid rekening te houden. De opinie over het Spaansche drama ,He Passie bloem", dat gisterenavond door het Schouwtooneel vertolkt werd, was vrijwel deze „het is een draak". Toch is dit oordeel niet juist Het dra kerige in een tooneedstuk ontstaat uit on echte sentamjemben, valsohe accenten^ enz. Ais wij „de Dame met de Camelias" een dlraak noemen, geschiedt dat omdat de liefde, die daarin ten tooneele gebracht wordt, te duidelijk onecht en voor deze speciale gelegenheid gemaakt is. Maar van onechtheid is in dit Spaansche stuk geen sprake. Integendeel: het is bloed warm, vurig en geëmotionneerd. Het sen timent is ruig, primitief, maar sterk, de emoties woorden spoedig opgewekt en hevig laaien de vlammen op der hartstoch ten. Een andere kwestie is of wij het naar onzen smaak vinden. Dan sta ik aan do zöde mijner lezers als zij beweren? dat wij het niet kunnen genieten zooals het Spaansche publiek het zal genieten. Ik veronderstel ook, dat de lezer niet van een Spaanscb stierengevecht zal geme* ten. Het Spaansche volk doet dat wel. Neen, .het stuk is echt en eerlijk, harts tochtelijk en pakkend, zonder diepte nochtans, maar spelend op het klavier der primitieve instincten1 van het Spaan sche boerenvolk. Voor een noordelijk pu bliek absoluut vreemd en1 ongenietbaar. Er wordt geweldig in geschreeuwd, ge gesticuleerd, geschoten, gehuild, gewee klaagd, Maar voor zijn eigen landgenoo- ten en daar komt het toch maar op aan heeft de schrijver vele gevoelige snaren weten te raken, en hij bespeelt ze meesterlijk.... De artisteni van ,Het Schouwtooneel", in hoofdzaak Wilh. v. d. Horstv. d. Dugt Melsert, Enny de Leen we, Ooba Blanken- gtedn en Jan Musoh, ook in het laatste bedrijf Sam die Vries, hadden een zware, maar zeer dankbare roL Een rol van sterke accenten1, geweldige hartstochten, oplaaiende vlammen. Mevrouw v. d. Horst en Enny de Leeuwe waren eenvoudig su bliem in de vertolking harer rollen. Jan Musch was zeer sober, maar had' in het derde bedrijf gelegenheid om te doen zien welk een groot en veelzijdig acteur hij is. De kracht en zelfbeheersching en het warme, innige spel van mevrouw v. d. Horst, het sobere, van diep-in laaienden hartstocht doordrenkte spel .van Enny de Leeuwe zullen op het Nederlandsch too- neel wei kwalijk overtroffen worden, Hoe goed begrepen zij; de Spaansche boeren vrouwen, die zij hadden uittebeddenl Van buitengewoon suggestieve 'kracht was het eerste bedrijf, als de* vrouwen na den moord op Faustino gezamenlijk voor het Mariabeeld met brandende kaarsen bid den! Het eigen decor van het Schouwtooneel gaf zeer mooi, en naar wij moenen te mo gen weten ook zeer juist, het interieur van een Spaansche 'boerenwoning weer. Zoo was er in deze laatste tooneelop- voering naar onze meening veel te prijzen, (mits men ibij zijn beoordeeling een ande ren maatstaf aanlegge dan de nuchtere, door hyper-cultuur overbeschaafde, intel lectualistische geestesgesteldheid van; den modernen Nederlander. Wer den Dichter will verstehn Muss in 'sLands des Dichters gehn. Brand! Zaterdagavond te ongeveer half elf brak er op den Brakkeveldweg brand uit, in den kruidenierswinkel van den heer M. A. Hebbink. De politie, die hiermede het eerst in kennis werd gesteld, spoedde zich direct naar de plaats des onheils. De brand liet zich aanvankelijk ernstig aanzien. Met behulp van een slang van de Woning stichting, werd het eerste water gegeven, daarna kwam de brandweer ter plaatse en werden nog een tweetal slangen op de waterleiding gekoppeld. De brand werd door den sterken wind zeer aangewakkerd, een geweldige von kenregen daalde op de huizen aan de overzijde van den Brakkeveldweg neer. Door buren en omstanders werden de goederen uit den winkel en het beneden huis zooveel mogelijk naar buioen ge sleept. Een van deze gedienstigen maakte van de gelegenheid gebruik, om eenige artikelen te verduisteren. Gelukkig werd dit door een waakzaam politie- oog opgemerkt, zoodat de man op heeter- daad betrapt werd. Bij fouilleering wer den goederen op hem bevonden en in be slag genomen, terwijl proces-verbaal werd opgemaakt. Op het terrein van den brand waren de opperbrandmeester, de heer A. Dokter en verscheidene brandmeesters, de commis saris en inspecteur van Politie, later kwamen ook de burgemeester en de wet houder van finanoiën, de heer Grunwald. Het geheele bovenhuis brandde uit, het overige van de woning en den winkel werd door het water zwaar beschadigd. Den geheelen nacht bleef de brandwacht bij het perceel omdat het vuur steeds op nieuw oplaaide. Verzekering dekt gedeeltelijk de scha de. De brand was vermoedelijk aangeko men op een pakzolder, waar een lichtje laag had staan branden. Onze brandweer-organisatie. Onze stad is in den laatsten tijd door veraohillende branden geteisterd. In een week of vier hebben een viertal branden gewoed, waarvan drie van tamelijk ern- stigen. aard. Wij meenden daarom goed te doen, in verband hiermee, eens iets te schrijven over de organisatie van onze brandweer. In verschillende groote plaatsen berust het materieel en de leiding van de brand weer bij de politie. Dat dit zeer groote vootdeelen heeft behoeft wel geen betoog. Immers, de politie wordt altijd, het eerst met den brand in kennis gesteld. De Poli tie is dan ook in den regel het eerst ter plaatse. Bij nacht en ontij is er op het Hoofdbureau altijd personeel aanwezig, zoodat bij het eerste alarm erop uitge trokken kan worden, en direct met het blusschingswerk een aanvang gemaakt kan worden. Juist het onmiddellijk optreden kan van zoo groote beteekenis zijn ter voorkoming van uitbreiding enz. Onze brandweer bestaat in hoofdzaak uit vrijwilligers. Wanneer brand uit breekt stel dat het 'b nachts gebeurt moet men beginnen met den opper brandmeester te waarschuwen, die op zijn beurt de brandmeesters weer in kennis stelt. Het personeel moet gewekt worden, en het materiaal moet gerequireerd wor den. Op z'n vlugst gaat hiermee toen gauw een half uur verloren. Bij een beetje ernstige brand kan de toestand dan reedö hopeloos, zijn. Wij zouden daarom het Gemeentebe stuur in overweging willen geven, even als dit in verschillende andere plaatsen het geval is, de brandweer bij de politie onder te brengen, of in ieder geval een slangenwagen op het Hoofdbureau te plaatsen, zoodat door de politie de eerste maatregelen bij een brand kunnen getrof fen worden. Uit het Politierapport De penningmeester van de diakonie der Luth. Gemeente deed Vrijdiaigmliddaig aan gifte, dat die diakonie der Luth. Kerk op gelicht was voor een bedrag van 7.50. Iemand had zich bij 'hem gevoegd, die voorgaf 'lid van de Luth. Gom. te zijn en om ondersteuning vroeg. Hij zag kans 7.60 los te krijgen. Later bleek, dat het verhaal geheel verzonnen was. Dezelfdie man vervoegde zich ook bij een1 predikant hier ter stede, deze ver telde hij dat hij Geref. was en richtte het zelfde verzoek tot den predikant, met ge volg, dat hij hier ook geld' los wist te krijgen. Tenslotte waagde hij nog een poging bij de Herv. diaconie, die er ech ter niet invloog. Een onderzoeik wordt naar den oplichter ingesteld. Katerdaigtmiddag deed een bewoner van dien Kanaalweg aangifte, dat hij door een kruidenlerskneoht was aangereden, met gevolg dat het voorwiel van zijn rijwiel i werd vernield. Zaterdagmiddag oonstateerde een agent, dat een glazen kap van een lantaarn in de Langestraat gebroken was. Bij onderzoek bleek dat de oorzaak hiervan was de aan rijding door een auto. Een autobestuurder werd in verband hiermede aangehouden, doch ontkende. Door een verioühouder aan dien Kanaal- weg werd Zondagavond assistentie inge roepen omdat iemand de orde in zijn zaak verstoorde. De ordeverstoorder werd later op den Kanaalweg aangehouden. Hij verkeerde in kenneljjfcen staat van dronkenschap en werd in verzekerde bewaring gesteld. Vermoedelijk had de iman een1 klap op zijn linkeroog gehad, daar dit blauw en opge zwollen1 was. Hij werd op het Hoofd bureau verbonden. Rectificatie. ïn een gedeelte onzer oplaag van Zater dag is in de bespreking van het werkje van dr. Koteer een 'zinstorende drukfout blijven staan. Wij1 schreven: „Op de hem eigen klare en begrijpelijke ■wijze'' en de zetter maakte daarvan „onbegrijpelijke" wijze. In een deel der oplaag kon de' fout worden hersteld. GEMEENTERAAD. Verschenen Is een Vervolg-agenda voor de vergadering van den Raad der gemeente Helder, op Dinsdag 9 Maart a.s. Grondbedrijf. Voorstel tot verkoop van grond aan 8. van Amersfoort. Bedrijnen. Voorstel in zake invoering van vooruit betaling van water, gas en electriciteit, tot het bij grootere tusschenpoozen opnemen der meters, betreffende het leveren van hen, die eigen installaties hebben, en tot verlaging van den waterprijs aan parti culiere schepen. Voorstel tot het vaststellen van een re geling voor het leveren van gas volgens het vastrechttarief. Voorstel tot wijziging van den Centra- len Inningsdienst, enz. Vraag van het lid van den Raad J. J. Schoeffelenberger omtrent de afwijzende beschikking van Burgemeester en Wet houders op het verzoek van de drie plaat selijke organisaties van transport- en bouwvakarbeiders en schilders, om ont heffing van belasting op vermakelijkhe den ten aanzien van werkloozen, die gra tis toegang tot het Tivoli-theater hebben. Lidmaatschap Nederlandsche Heide maatschappij. Door de Nederlandsche Heidemaat schappij werd een brochure met begelei dend schrijven gezonden, waarin zij de Gemeentebesturen opwekt om toe te tre den als lid tot die Maatschappij. Daar B. en W. ten volle overtuigd zijn van het nut der Maatschappij en haar werkzaamheden in het algemeen ten zeerste op prijs stel len, stellen zij voor om als lid toe te tre den tot de Nederlandsche Heidemaat schappij tegen een contributie van 5. per jaar. Adres L. Hoefnagel. In de raadsvergadering van 26 Januari j.1. werd B. en W. uitgenoodigd om prae- advies uit te brengen omtrent het adres van L. Hoefnagel om terugbetaling der halve pachtsom voor een standplaats op de (niet gehouden) kennis in 1915. Naar aanleiding hiervan deelen B. en W. mede, dat Hoefnagel in Januari 1915 een bedrag heeft gestort bij den toen in functie zijn- den Inspecteur van Politie. Een deel van dat bedrag schijnt bestemd te zijn ge weest voor een standplaats op de kermis, die dat jaar zou gehouden worden. Daar evenwel zekerheid ontbreekt dienaangaande en zich overigens hierbij feiten hebben voorgedaan, die tusschen- komst van het Gemeentebestuur niet ge- wenscht achten, terwijl verder in de ver- pachting8voorwaarden was bepaald, dat de pachtsommen moesten worden afgedra gen aan den Gemeente-Ontvanger, stel len B. en W. den Raad voor het adres van Hoefnagel voor kennisgeving aan te ne men. Verkoop van grond. Bij Raadsbesluit dd. 29 April 1924, werd een perceel tuingrond, gelegsn aan het Molenerf alhier, voor de som van 92.92 per jaar verhuurd aan J. M. G. Boode, alhier. De heer S. van Amesfoort verzoekt thans dezen grond van de Gemeente tq mogen koopen, waarvoor hij, na bespre king met den Wethouder voor het Grond bedrijf, de volgende prijzen biedt: Voor 140 M2. (vóór-terrein) 6.— per M2. 840.—. Voor 933 M2. (overig gedeelte) 2 per M2. 1866.— of zooveel meer of minder als de grootte bij latere opmeting zal blijken te zijn. De prijs van het vóór-terrein is gesteld op den voor 2e klasse grond bepaalden norm en waar ook het bedrag van 2.— voor het overig (midden) terrein zeer aan nemelijk is te achten, meenen B. en W. den Raad te moeten voorstellen de „Alge- meene Regelen voor den verkoop van aan de gemeente toebehoorende gronden, ge legen in de uitbreidingsplans West en Oost. op dezen verkoop niet van toepas sing te verklaren, omdat dit één der voorwaarden van de prijsaanbieding vormt, doch ook, omdat dé gemeente geen speciale belangen heeft bij het behoud van den eigendom van dien grond. Zij stellen den Raad voor, den gevraag- den grond te verkoopen n daartoe een desbetreffend besluit te nemen. Ingezonden Uitgifte van erfpachtsgrond. Door J. P. van Os, te Helder, wordt de erfpacht gevraagd van het terrein, gele gen aan dén Ruijghweg, kadastraal be kend als een gedeelte van de peroeelen Sectie O, Nos. 5786 en 6528, ter grootte van hoogsten 620 M2. voor den bouw van 4 arbeiders- en 4 middenstandswoningen. Tegen de uitgifte in erfpacht van den gevraagden grond hebben B. en W. geen bezwaar en zij stellen den Raad voor, den grond in voortdurende erfpacht uit te' ge ven tegen een jaarlijkschen canon van 0.25 per M2. (3e klasse grond). Na de kabinetscrisis. Het Nederi. Correepondentiebureau in Den Haag rneldtr Naar wij van de meest bevoegde zijde vernemen, zijn de mededeelingen over de kabinetsformatie in de Residentiebode van Zaterdagavond nagenoeg alle onjuist, met name ook wat aangaat het program van 'het nieuwe kabinet Beëedlglng van de nieuwe ministers. De Koningin heeft gisterenmiddag 2 uur de nieuwbenoemde ministers in het kabinet-De Geer ten koninklijken paleize beëedigd, met uitzondering van jhr. mr. Van Karnebeek, die met dezelfde porte feuille, welke hem in het vorige kabinet was toebedeeld, tot het nleowe kabinet is toegetreden. Overdracht van de portefeuilles. Kort na de beëediging door de Ko ningin van de nieuwbenoemde ministers heeft gisterenmiddag de overdracht van de portefeuilles aan de verschillende de partementen plaats gehad. Het N. A. 8. sluit zich aan bij de Roode vak-internationale. Per referendum hebben de leden van het Nationaal Arbedds-secretariaat met groote meerderheid van stemmen het oon- greébesluit voor aansluiting ibij de Roode Vak-Internationale te Moskou bekrach tigd. Het ledental van het N. A. S. be droeg op 1 Januari. jJ. 14J3Ö9 tegen 14.060 op 1 Jan. 1925. Volkenbondsenderwljs te Haarlem. Op verzoek van de afdeeding Haarlem van de Vereeniging voor Volkenbond en Vrede heeft zich een oomimissie gevormd tenedndo-te Haarlem onderwijs te verkrij gen in inrichting en werzaamheden van den Volkenbond op de scholen voor uit gebreid lager en middelbaar onderwijs. De Synode te Assen. Na afloop van de predikatie in de Park- kerk, die reeds een half uur voor den aan vang van den dienst geheel bezet was (pl.m. 1800 hoorders waren aanwezig) sprak ouderling dr. De Froe dr. Geelker ken toe, om daarna tot de gemeente te zeggen, dat ln de kerkeraadsvergadering van morgenavond een gemeenschappe lijk antwoord van leeraar en kerkeraad zal worden opgesteld; de verklaring, die de Synode heeft opgemaakt, zal niet wor den onderteekend. Actie voor dr. Geelkerken. Naar het Hbl. van goed-ingelichte zijde verneemt is in den loop dezer week een actie ten gunste van dr. G. onder de ge reformeerde predikanten in Nederland te wachten. Zulderzee-vlsschere gedupeerd. Voor de ongeveer 120 visschers uit de onderscheidene Zuiderzeeplaatsen zullen de stormdagen van de vorige week lang in het geheugen blijven. Bijna al deze vissohera toch visschen tusschen Enkhui zen en Stavoren, waar bij N.W. stormen als de vorige week, een zeer sterke stroom gaat. Het visschen geschiedt met staande netten, die met ankera op den bodem wor den vastgehouden en van boven van kur ken zijn voorzien. Ten gevolge van den sterken stroom en de langdurige stormen waren de meeste netten thans van de an kera geslagen. Het overschot, dat giste ren aan wal werd gebracht of in den mast werd gehesohen, vertoonde een trooste- loozen aanblik. De schade wordt op dui zenden guldens geschat Enkele kleine visschers hebben zelfs voor eqn bedrag van 500 verloren. (TeL) Mededeellng. De Dnenitsche veenstreken. De Koningin heeft duizend gulden ge schonken aan het centrale steuncomité te Emmen in verband met de toestanden ln de Drentsche veenstreken. De staking te Almelo, Gisterenmorgen hebben 80 van de 40 stakers aan de spinnerij der firma Ten Oate zich' weer aangemeld. In' verbfind met de werkzaamheden zijn 12 direct weer aangenomen op het oude loon. Te veel onderwijzers. Te Drieborg (Beerta) zijn voor onder wijzer aan deal school 48 sollicitanten. Vereenvoudiging en bezuiniging bfl de uitvoering van de sociale verzekerings wetten. Naar aanleiding van de afwijzing van het verzoek van het Nederi. Verbond van Vakvereenigingen, tot den minister van arbeid gericht inzake de benoeming van een vertegenwoordiger uit de arbeiders vakbeweging in de commissie inzake de sociale verzekering, heeft genoemd Ver bond een adres gericht aan den nieuwbe- noemden minister van arbeid,' waarin wordt verzocht, de bedoelde oommissie alsnog met een vertegenwoordiger van de arbeideravakbeweging aan te vullen. Burgemeesters en Secretarissen ln Noord-Holland. Jaarwedde-regeling. In het Prov. Blad van Noord-Holland is afgekondigd het besluit van 6 Januari j.1., houdende herziening der jaarwedden van burgemeesters, secretarissen en ont vangers in Noord-Holland, met uitzon dering van Amsterdam. De gemeenten zijn - behalve 12, die niet geclassificeerd zijn - verdeeld in 8 klassen, gerangschikt naar het aantal inwoners. In klasse I vallen gemeenten tot 750 inwoners, in klasse II tot2000, klasse III tot 3000,klasse IV tot 4000, klasse V tot 5000, klasse IV tot 7000, klasse VII tot 9000, klasse VIII 12000. De jaarwedden zijn in deze klassen voor burgemeesters en secretarissen on derscheidenlijk kl. L: f 12001600 en f 1100—1400, kl. II: I 1600—2000 en f 1500—1900, kl. III: f 2000—2500 en f 1800—2300, kl. IV: f 2400—3000 en f 2200—2800, kl. V: f 2800—3500 en f 2500—3200, kl. VI: f 3200—4000 en f 2900—3700, kl. VII: f 3600—4500 en f 3200—4100, kl. VHI: f 4000—5000 en f 3600—4600. In de twaalf niet-geklassiflceerde ge meenten bedragen deze jaarwedden onder- scheidelijk voor burgemeester en secre tarissen te Alkmaar f 60007000 en f 60006000 Bloemendaal f 46006600 en 40005000; Bussum f60007000 en 150006000; Haarlem f900010.000 en f70008000; Haarlemmermeer f6000 7000 en f 50006000; Heemsteede f 5000 6000 en f 4300—5300Helder f 6500—7500 en f 65006500; Hilversum f75008600 en 160007000; Hoorn f46006500 en f 4000—6000 Schoten f 60006000 en f 4300—6300; Velsen 16500—7600 en 15500 6500Zaandam f 65007600 en f 6500 6500. DE WATERSNOOD. Het Persbureau Vaz Dias te Amster dam meldt: Een der belangrijkste problemen ln de dagen van den watersnood was het ver-- voer en d© verzorging dor vluchtelingen. Het vraagstuk was dies te moeilijker om dat in idien aanvang de bewoners der on- dengeloopen huizen, nadat zij reeds naar de zolderverdiepingen1 hunner woningen waren gevlucht, weigerden hun huis te verlaten. Eerst toen ernstig levensgevaar dreigde, konden de meesten pas besluiten hun have en goed achter te laten. 18,952 vluchtelingen' werden ln drie dagen, ver voerd. De leiders van het R.-K. Huisvesting Oomité te Den Bosch, het Oranje Kruis en de Algemeen© Wateranoodoomimdssie, bijgestaan door officieren en manschap pen van land- en zeemacht, hebben in die 'bange en 'koude Januari-diagen eeni bui tengewoon moeilijke taak verricht Dat het angstige dagen en vooral bange nachten zijn geweest kunnen zij verha len, die in dien tijd ln hst watersnood ge bied rijn geweest an ln de eerste plaste k& UITKNIPPEN EW BEWAREN 1 Inzenders van 250 Sterretjes 1 PRIMA VERZILVERD VULPOTLOOD K.G. PRIMA KWATTA CACAO. KWATTA SOLDAATJES blijven ALTIJD geldig. mm cooiant i De vluchtelingen. De storing van gaa- en electrlciteitarvoorziening. Het aantal werkloozen. De plaatsen, die het meeat getroffen zijn. De overige schade. geknipt uit de achterzijde der 5 Cts. Kwatta Reep-etiketten en met deze advertentie Ingestuurd vóór 1 AUGUSTUS 1926 ontvangen gratis en franco merk „Marquise". Het beste Fransche Vulpotlood, winkelwaarde f 3.—. Koopt een HEELE DOOS Kwatta's 5 Cts. Reepen (Melk- of Javareepen) en gij zult daarbij nog een verrassing verpakt vinden, bestaande uit Deze advertentie wordt 6 maal geplaatst. Inzendingen met opgaaf van Juist adres aan KWATTA - BREDA. Afdeellng RECLAME. 48

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 5