GEMENGD NIEUWS In den loop van hoogstens V» tot 1 uur is de levende visch schoongemaakt, gesterili seerd!, maar niet bevroren, volkomen frisch, afgekoeld tot nul graden en met deze tem peratuur kan zij onmogelijk infeoteeren. Men zou desnoods de bacteriën in de visch kunnen brengen zonder dat zij bij deze tem peratuur schade zou beloopen. In de speciaal daarvoor Ingerichte ruimen moet de visch - worden uitgelegd! zooals het brood bij een bakker, zij mag niet drukken, zuigt geen ijs- water in en houdt toch den verlangden voch tigheidsgraad om bewaard te blijven voor venhooging. Het plan van denl uitvinder is nu een ge heel nieuw type van vangstschepen te hou wen, dat gedurende den dag met de snurre- vaad en des nachts met de treil vischt. Deze schelpen zouden moeten worden uitgerust met motoren, welke meer ruimte in het schip overlaten dan stoommachines en ook den mensdien betere woonruimte bieden. Hij heeft met cte Deenscbe regeering besprekin gen gevoerd over den bouw van drie motor schepen voor de vangst en drie gelijke sche pen voor het vervoer naar de buitenlandsche havens. Hiertoe zou eene leening van 21/, millioen Kronen uitgeschreven moeten wor den, waarvoor hij' de terugbetaling garan deerde door het geven van voldoend persoon lijk onderpand. Eene staatscommissie is thans gevormd, die de voorstellen zal onder zoeken en uitwerken. Naar de corresp. meldt, staan de reeders in IJmuiden, met welke hij deze zaak he sprak, zeer sceptisch tegenover deze uit vinding. Het motorschip „Van Heutz". [Zaterdagmiddag is met goed gevolg op de werf der Koninklijke Maatschappij „De Schelde", Scheepsbouw- en Werktuigenfa- briek te Vlssingen, te water gelaten het stalen dübbelschroef motorschip „Van Heutsz", bestemd voor het passagiers-, mail en goedervemvervoer in Nederlandseh Oost- Indië. Eet schip wordt gebouwd voor reke ning van de Kon. Paketvaart Maatschappij. De hoofdafmetingen zijn: lengte over elea 404.5 Eng. voet; lengte tfuascheni de loodlijnen 390 Eng. voet; grootste wijdte 52 Eng. voet; holte (moulded) tot bovendek 27.6 Eng. voet Behouden snelheid op 20', diep gang 18l/« Eng. zeemijl De bruto inhoud is pL m. 4650 bruto re gister tonnen. Het schip is voorzien van zeven waterdichte schotten, waardoor het schip onder het bovendek verdeeld wordt in 4 laadruimen voor- en ach ter-pi ektanken, motorkamer en oliebuhker. De diubbele bodem loopt bijna over de ge- heele lengte van het schip door en is ver deeld in zestien waterdichte .tanks. De dub bele bodem onder de motorkamer zal gedeel telijk voor koelwater, voor de motoren smeerolietank en droge tank gebruikt wor den en onder d© ruimen ingericht worden voor drinkwater. De passagiersafd'eeling wordt ingericht voor het vervoer van zestien passagiers le klasse, dertig passagiers 2e klasse en een groot aantal' tusschenideks passagiers. De bemanning bestaat uit 105 personen. In de machineruim'te zuilen worden opge steld 2 Schelde-8ulzer tweetakt hoofddiesel- motoren. Iedere hoofddieeelmotor heelt 6 cylindérs: het gezamenlijk vermogen be draagt 3400 AsPJK. bij pL m. 100 omw. per minuut. Elke hoofdmotor drijft zijn eigen spoelluchtpomp en ïnblaasluchtoompressor. 'Voorts worden in de motorkamer twee hoofddynamo's geplaatst, elk. van 280 K.W. normale capaciteit, gedreven door viercylin- der tweetakt Sulzer-dieselmotoren. Deze dy namo's leveren stroom ten dienste van elec- triscb aangedreven hulpwerktuigen in en buiten de machinekamer, alsmede van de verlichting en de ventilatie. Een nieuw schip ln opdracht Op de vrijgekomen helling zal de kiel worden gelegd van een dubbelschroef-pas- saglersmotorsoMp, te noemen' „Sibajak', van de volgende hoofdiaftnetingen: 580" X 621/»' X 88', opgedragen door den Rotter- diamschen Lloyd. Schoenmakers. De Nationale Federatie voor die Vak opleiding in de schoenmakerij en den schoenhandel heeft, naar die Schoenindu strie mededeelt, met goedkeuring van den minister drie verschillende examens in gesteld en wel voor: 1. schoenhersteller 2. schoenmaker; 8. orthopaedisoh schoen- maker. De nood ln de Drentsche renen. Bij het centraal steuncomité Emmen ls tot heden ongeveer 86,000 Ingekomen. Het ooandté is dankbaar, maar vraagt nog steeds meer. Penningmeester is de heer J. Haddes Rzn.; gironummer 79,400. Van de afdeeling Rotterdam der NederL Vereeniging van Huisvrouwen werd' we derom een belangrijke zending kleederen en 'beddegoed ontvangen. Onder leiding van de afdeeling Helder van genoemde vereeniging is een collecte in Helder ge houden, die voor het steuncomité Emmen 1056 heeft opgebracht. DE WATERSNOOD. Hulpverleening. Het totaal bedrag der bij de algemeen© vereendgde commissie ter leniging van rampen door watersnood' in Nederland In gekomen 'geiden bedraagt thans, na de 48ste verantwoording; 8,488,014^2. Fabriek opgeheven. De rijStstdjfselfabriek te Roosendaal, suceuraaal van Soa Aimouime Aimydonne- rle Royale te Antwerpen, zal over eenige weken worden stilgelegd. Ze had steeds ongeveer 250 man personeel. Wegens ver minderden' afzet was dit reeds tot 100 man geslonken, en thans wordt de fabriek op geheven. De oorzaak zit voornamelijk in de valuta, waardoor ooncurreeren met het buitenland onmogelijk werd. De fabriek had een eigen papiermakerij, drukkerij, dLohé-inxlchtlrig, Idatonmakerij, ena. De „Margretha". Het vlotbrengen van het Duitsche stoomschip „Margfetha", dat bij Texel gestrand is, zullen, naar verwacht wordt, weken en mogelijk maanden gemoeid zijn. Het schip zit zoo hoog op het strand dat men herhaalde malen van hooge vloeden zal moeten kunnen profi toeren om het telkens iets verder naar buiten en op den duur geheel af te kunnen brengen. Het Italiaansche ba „Slrena". Men heeft eenige gaten in de bulten- huid van het gestrande aa Sirenia ge maakt, om het schip vol water te laten loepen, zoodat het niet hooger op de pier kan slaan en daaraan geen grootere scha de kan toebrengen. Het opruimen1 van het schip zal Woensdag aa bij publieke in schrijving worden aanbesteed. Voorloop ig wordt niets anders gedaan dan het bergen van de inventaria De malversaties te Bergen-op-Zoom. Het Gerechtshof to 's-Hertogenbosch heeft gisteren voortgezet de behandeling van de malversaties te Bergen-op-Zoom door den gewezen gemeentesecretaris v. L., die door de Bredasche rechtbank is veroordeeld tot 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. De advocaat-generaal heeft bevestiging van dit vonnis geëischt; het hof deed' geen uitspraak op den 'bepaalden dag, verklaarde het onder zoek onvolledig en gelastte het hooren van nog twee getuigen. Dit heeft gisteren plaats gehad. De advocaat-generaal handhaafde zijn eisch. De verdediger, mr. G. Kolfschoten, las een deel' voor van de rede, eenige dagen na de zitting van het Hof gehouden door burge meester Stulemeyer, waarin deze als de voor naamste schuldige aanwees de burgerij, B. en W., den raad en de pera Algemeen ver wondert men zich erover, dat alleen de se cretaris voor het gerecht is gebracht. Pi. erkende, dat er incorrect is gehandeld, zooals er zooveel incorrect is gebeurd te Bergen-op-)Zoom. Men verwondert zich er over, dat allen vrij rondioopen. Raadsheer Vliegenthart merkte op, dat de Justitie een onderzoek instelt. Tenslotte vroeg de verdediger vrijspraak. Het onderzoek is daarna gesloten ver- verklaard. De inbraak te SL Nicolaasga. Omtrent die inbraak te St. Nicolaasga, die misschien het eind is van een lange reeks, deels geslaagde, inbraakpogingen in zuivel fabrieken in het Noorden, wordt nog het volgende gemeld: De rijksveldwachter De Vries en de ge meenteveldwachter Jaasma ,te St. Nicolaasga waren Vrijdagavond) en Zaterdagnacht op surveillance en schonken bijzondere aan dacht aan de gebouwen van de zuivelfabriek „De Eensgezindheid!". Om goed 12 uur na men ze nog eens poolshoogte en wierpen het licht van hun electrisohe zaklantaarns door de ruiten van het kantoor der fabriek. Zij zagen toen in dit kantoor drie personen, die, zich ontdekt ziende, oogenblikkelijk de vlucht namen. Een der veldwachters bl^ef voor het kantoor op post, terwijl de andere de inbrekers den weg zou afsnijden aan de achterzijde van de fabriek Deze omsingeling gelukte niet. De inbrekers waren reeds op hun fietsen gesprongen en verlieten ijlings het dorp, achtervolgd door den veldwachter. Nadat deze jacht eenige minuten geduurd had, loste hij een schot uit zijn revolver, dat tot resultaat had, dat een der mannen bleef staan en werd ingerekend. De aangehoudene gaf voor Rotterdammer te zijn. De directeur der fabriek, de veearts en een andere veldwachter zetten een oogenblik later per auto de achtervolging van de ande ren voort in de richting Heerenveem, doch tevergeefs. De gemeenteveldwachters Jaasma en Wa genaar van Scharsterbrug gingen Zondag ochtend' er nog eens op uit en wel met den trein in de richting Zwolle. Op elk station, waar de trein stopte, gaven ze hun oogen goed de kost. In Wolvega merkten ze iemand op het perron op, die wel meer van de in braak zou kunnen weten. Deze persoon stapte in een coupé, waarin de veldwachters toen ook plaats namen. En een oogenblik later was deze hun arrestant Zoowel degeen, die te Sint Nicolaasga was aangehouden, ais die in den trein werd inge rekend, werden naar Leeuwarden) overge bracht en ter beschikking van de justitie gesteld. Uit het onderzoek bleek, dbt de inbrekers na vijf deuren geforceerd te hebben tot het kantoor waren doorgedrongen met 50 76 K.G. inbrekersmateriaal, ais een zuurstof-, een waterstof- en een snijapparaat en een groot aantal inbrekerswerktuigen van de fijnste soort Al deze werktuigen lagen bij de brandkast. Bovendien hadden ze een groot kleed meegebracht dat moest dienen om de ramen van het kantoor te sluiten. Hevige brand te Rotterdam. Gisterenmiddag omstreeks 'kwart voor een, toen het gfootste gedeelte van het personeel aan het schaften was, is, vermoedelijk ten gevolge van kortsluiting, brand uitgebroken in de magazijnen en het kantoorpand van de firma R. S. Stokvis Zonen aan den Rul- geplaatweg te Rotterdam. De brand werd spoedig ontdekt en dade lijk werd de brandweer, die door het perso neel gevormd wordt, gealarmeerd. In het ma gazijn kon men toen echter al niet meer komen van wege den verstikkenden rook. Met het aankoppelen van de slangen, om den brand van het dak af te bestrijden, ging natuurlijk nog al eenige tijd heen, en toen men eenmaal van boven af water kon geven; was de brand reeds zoodanig in omvang toe genomen, dat aan blusschen met eigen midk delen niet meer te denken viel. Er werd groot alarm gemaakt en de brand weer rukte met veel materiaal uit Omstreeks half 8 werkte de brandweer met ongeveer 25 stralen. Van de afdeeling gns had het zich inmid dels meegedeeld aan het laboratorium voor oliën en vetten, de afdeeling houtschroeven en de afdeeling schoppen en asphalt. De brandweer trachtte met man en maent, de gestadige uitbreiding van het vuur langs voor- en achtergevel', breidde cebrand zich steeds verder uit te stuiten. Om bij drieën was men hier zoover in geslaagd, dat voor verdere uitbreiding uit meer gevreesd weidt De magazijnen zijn grootendeels uitge brand. De kantoren hebben veel waterschade gekregen. Zoowel de linken- als de rechtervleugel kregen veel waterschade. Van den linker vleugel is het dak op verschillend© plaat sen ingestort. De 'grootste schade is meer door het water dan door bet vuur veroor zaakt en 'bedraagt naar schatting van de directie meer dan een millioen. Er bevond' zich voor een waard© van on geveer 4.000.000 aan goederen ln het pproeeil. De schade wordt door verzeke ring op beurspolis gedekt. Het best zijn er nog afgekomen de machinerieën, die gelijkvloers en in den kelder zijn onder gebracht waar deze tijdens den brand T door personeel der assuradeurs met zeilen te, 'heeft zijn 'bestemingshaven Lime- zijn afgedekt, door welken maatregel veel f1"10*- (Ierland) met bereikt. Gevreesd schade is voorkomen. C. J. D» (kantoorbedienden, wonende te Amsterdam. Zij zouden zich schuldig ge maakt hebben aan verduistering van een bedrag van 1400. Buitenland. Een misdadige kwajongensstreek. De locomotief van den sneltrein Bordeaux —Milaan is 'dezer dagen bij Montluyon ont spoord. Dank zij' de tegenwoordigheid van geest van den machinist werd voorkomen, dat de rijtuigen ontspoorden- er hadden ook geen persoonlijke ongevallen plaats. Met een hulptrein werden de reizigers verder vervoerd. Het ongeval werd' veroorzaakt doordat een 15-jarige knaap een stuk ijzer op de. rails had geplaatst Hij werd aange houden en bekende; hij had een trein willen zien ontsporen 1 Ben Duitsch schip vennist Het stoomschip „Arabia", van de Ham- burg-Rhein Linde, dat door de Siemene- Sohuckertwerk© gecharterd is, van deze firma de vlag voert en met lading onder- Het lichten van den „Stormpolder". Zooals men weet is Dinsdagmiddag het groot© Rijnschip „Stormpolder" voor den mond van de Rijnhaven te Rotterdam ge zonken. Mee naar de diepte verdwenen de 32-jarige schippersvrouw, het 5-jarig doch tertje, het 8-jarig zoontje en een 8-jarig neefje. Zondagmorgen is men er in geslaagd de Stormpolder" te lichten en de lijken van de vrouw en drie kinderen uit de roef te halen. Onder buitengewoon groote belangstelling had het lichten van het schip plaats. Nadat het schip was bovengebracht wer den de lijken uit de roef gehaald en overge bracht op een boot der rivierpolitie. De lij ken waren onherkenbaar. Onder doodsche stilte schaarde het personeel van' v. d. Tak zich op zijde. De stoere mannen hadden moeite hun emotie te verbergen. De familie ging over op de politieboot. Men heesch den wimpel, en langzaam stoomde het vaartuig naar het bureau der rivierpolitie in de Park haven. De schade aan het schip is zeer gering. Het vaartuig is nergens lek en kon na leeg gepompt te zijn, zonder assistentie drijven, zoodlat het. gemakkelijk versleept kon wor den. Pokken-geval te Rotterdam? Naar de directeur van den Gemeente lijken Geneeskundigen dienst, dr. O. H. van Herwerden, mededeelt, heeft zich daar ter stede bij een Laskaar een ziekte geval voorgedaan, dat zou kunnen wijzen op pokken. De man was heden op het spreekuur van dr. Bijlsma gekomen, die pokkenver- schijnselen meende te constateeren, en daarom den G. G. D. waarschuwde. Hoe wel het niet vaststaat, dat men inderdaad met een geval van pokken te maken heeft, werden toch alle mogelijke voorziohtig- heidsmaatregelen genomen. De man is op genomen in de barakken aan de Waalha ven, en voor het logement waar de man verblijf hield, is een politiepost geplaatst, terwijl het geheele huis ontsmet werd, en al de logeergasten, 18 in getal, na gevac cineerd te zijn, werden overgebracht naar de observatie-inrichting aan den Schie- damschen dijk. De toestand van den patiënt is bevredi gend. Ontevredenheid. Toen de arbeiders, werkzaam bij het graven van een waterleiding in het water schap Het Gmmerveld, Vrijdag werd mee gedeeld, dat in het vervolg voor de regen dagen geen loon zou worden uitgekeerd, ontstond er groote ontevredenheid, waar bij de ruiten van de auto van den in genieur, vertegenwoordiger van het rijk, werden stukgegooid, en een voorwerker werd gemolesteerd. Naar aanleiding hiervan zijn de belha mels afkomstig uit de gemeente Emmen, voorloopig uitgesloten. Felle fabrieksbrand te Valkenswaard. Zondagavond omstreeks 10 uur ontstond brand in de sigarenfabriek van de Gebr. Jeurissen te Valkenswaard. Het vuur werd bijtijds opgemerkt, zoodat nog de kantoor inventaris alsmèdie een kleine voorraad tabak met groote moeite gered konden worden. Inmiddels greep het vuur zoo snel om zich heen, dat aan redden niet meer te denken viel. Door het slechte brandweermateriaal kon het vuur niet bestreden worden. De fabriek brandde totaal uit. De schade beloopt circa 40.000 gulden, 60 60 personen zijn door dezen brand' werk loos geworden- Onder een trein geraakt. Zaterdagavond ongeveer 8 uur is de heer A. v. d. A. uit Waalwijk, die van Els- hout kwam wandelen, door het licht van een auto verblind, tegen een tram aange- loopeni en daaronder geraakt. Hij was on middellijk doodL Auto-ongeluk. Zondagmiddag ls, naar de 's-Hert Ort meldt, op den Rijksweg nabij café Hei bloem te Rosmalen een negenjarige jon gen van P. van Gerven door een auto overreden. Het kind wao oogenblikkelijk dood. 60 sigarenmakers ontslagen Wegens slapte ln het 'bedrijf is Zater dag aam 60 sigarenmakers van de fabriek der firana De Jager Oo. te Culeamborg tegen 20 dezer ontslag aangezegd. Verduistering. In een perceel aan de Weteringkade in Den Haag rijn aangehouden A. G. W. en wordt, dat het schip als verluoren moet worden beschouwd. In een sneeuwstorm omgekomen. Op Schneekoppe in het Riesengebirge zijn de lijken gevonden van een jonge man en een jonge dame, die daar vermoe delijk door een sneeuwstorm overvallen en in de koude omgekomen zijn. De man bleek een te Berlijn studeerende Indiër te zijn. De identiteit van de jonge dame kon nog niet worden vastgesteld. Vergiftiging. In het Westen van Berlijn heeft een 85-jarig ingenieur, die onlangs door zijn vrouw was verlaten, zijn 6-jarlg kind en daarna zichzelf met morfine vengifigd. Toen de politie de woning binnendrong waren helden roods bewusteloos. De man stierf weinige oogenblikken later, het kind werd in ernstigen toestand naar het ziekenhuis gebracht Een trein omgewaaid. In den, omtrek van Spalato (Dalmatië) is een trein omgewaaid. 81 mensohen wer den daarbij gewond. Spoorwegongeluk. De bladen melden» dat er Zondag een losse locomotief 'bij het station Sucy Bon neuil, van het Oosternet, op vijftien kilo meter afstand van Parijs, in botsing ls gekomen met een personentrein. Er zijn zes-en-dertig mensohen gekwetst van wie vier ernstig. Auto-ongeluk. Te Saam, in Beieren, ls een met zeven personen bemande auto, Zondagavond te gen1 een gesloten spoorwegovergang op gereden, die daardoor vernield werd. De auto werd door een passeerende goederen trein gegrepen en vernield. Van de zeven pasagiers werden er vier zwaar en drie licht gewand. Longgrlep aan boord van een schip. Op zee 27 dooden. Blijkens een 'bericht ln de Daily Mail (Parijsohe editie) uit Buenos Ayrea is daar het sa Belvedere, dat een maand geleden uit Triëst was vertrokken, met 83 zieken aan boord aangekomen. Gedu rende den overtocht was aan boord long- griep uitgebroken. Ongeveer 100 opvaren den werden ziek, van wieder 27 op zee stierven. Een mllilonalr overleden. Leopold Schapp, bijgenaamd de kokos- noot-koning, vanwege zijn enorme fruit- plantages, is op 85-jarigen leeftijd' te New York overleden. Hij was een van die mll- lionairs, die zelf met niets begonnen' zijn. Schapp is echter, in tegenstelling met zoo veel anderen, altijd ln zijn vak gebleven, want 68 jaar geleden: begon hij een frult- stalletje in het Jodenkwartder op de 2de Avenue te New-York, met een kapitaal van 18 Amerikaansohe centen. 285 schapen verdromken. Te Santvliet ln de provincie Antwerpen ls een kudde schajpn; die op de schorren langs de Schelde graasde, door het snel opkomende hooge water verrast Trots de bovenmenschelijke pogingen, door den herdler 1t het werk gesteld, kwamen 285 dezer dieren in het water om. Groote brand te Tourcoing. 2 dooden, 15 gewonden. Zondagavond heeft een brand in het entrepot te Tourcoing groote voorraden linnen en katoen vernield. Men sohat de schade op 6 millioen franken. Vijftien brandweerlieden zijn bij het blusschlngs- werk gewond, een kapitein en een ser geant zijn onder een Instortend dak ge raakt en gedood. Een zonderling ongeluk. Te Stookholm is een zonderling onge luk gebeurd. Een ontploffing heeft een auto vernield en de passagier, een koop man, is daarbij om het leven gekomen, ter wijl de chauffeur als door een wonder on gedeerd bleef. Een aantal huizen is door de ontploffing beschadigd. Bij onderzoek is gebleken, dat in de automobiel een paar pond dynamiet ont ploft zijn. Men vermoedt, dat een misdaad in het spel ls. Twee compagnons van den koopman zijn in hechtenis genomen. Zf} hadden de auto besteld. Een hun ner was in het bezit van een polis van een levensverzekering op naam van het alaohtoffer. OOST-INDIE. Aan het Soetr. HbL is het volgende be richt ontleend: De bcgrooting voor 1927 zal opnieuw •belangrijke poëten bevatten ten behoeve van irrigatiewerken in K ra wang en Be- socki (Pekalen Sampean). Protest tegen de gemeentelijke inkomsten belasting te Soerabaja. De Handelsvereeniging te Soerabaja heeft met de Chineesclre eb Japansohe< handelsverenigingen en makelaaraver- eenigingen geprotesteerd tegen de nieu we gem. inkomstenbelasting, waardoor fir manten van elders gevestigde firma's, die op Soerabaja bijkantoren hebben, worden aangeslagen. Een scherp protest zal aan de regeering worden gezonden. RADIO-RUBRIEK Gedurende de laatste dagen wordt den luisteraars het genoegen vrijwel vergald door de zware storing, veroorzaakt door den thans bij de Marine in gebruik zijn- den zender. Het zware krassende geluid overstemt alles en is niet weg te werken. Zondag ondervonden wij daarvan bij het opnemen van het verslag van den wed strijd BelgiëHolland zeer veel hinder. Heele stukken gingen verloren en niet dan met veel moeite konden wij erin sla gen nog een dragelijk geheel te verkrij gen. Het amateurisme ln Dultschland. In de eerste maand' van dit jaar is het aantal radioamateurs in Dultschland ge stegen tot 1,108,845. Alleen in Berlijn kwamen er 87,896 in één maand biji. De Berlijnsohe amateurs storten thans teza men maandelijks een bedrag van 962.026 mark voor hun ontvang-vergunningen. Draadlooze telefotografle. Naast het draadloos overbrengen van het geduid, over schier onbegrensde af standen, vindt thans meer en meer toe passing de overbrenging van fotografie- en en teekeningen langs draadloozen weg. Van dit laatste draadlooze communicatie middel wordt reeds praktisch gebruik ge maakt voor justitieele en poditioneele doel einden, ln Amerika en in verschillende staten van Europa. Op deze wijze kan het signalement van een verdachte veel nauwkeuriger worden overgeseind; dan door beschrijving met woorden moge lijk is. De bruikbaarheid van de draadlooze telefotografie is door praktijk van onge veer een jaar aangetoond. Het draadlooze zendstation te Mtlnohen (485 M.) zal ter aanvulling der weerberichten een telefoto- zender krijgen, voor het uitzenden van weerkaarten. Onvoorziene omstandighe den voorbehouden, hoopt men 'begin Juni voor dagedijkschen dienst gereed te rijm. Radio-programma. De te water-lattng. Om een trein te zien ontsporen Radio-Misère. WOENSDAG 17 MAART. Hilversum H.D.O, 1050 M. 12.00 en 7.30 Politieber. 500—6.30 Voor- avondconcert door het H.D.O.-orkest o. 1. van Fr. Lupgens. 7.45 en 10.00 Persberichten. 6.307.30 Duitsche les door den heer E. Grün. 7-45 Uitzending van den kerkdienst in Amster dam. 8.10 Christel. Radio-Omroep. Spreker: de heer M. Leenheer, voorz. van den Ring Bo degraven en Omstreken v. h. Christel. Jonge lingsverbond, te Woerden. Onder voorbehoud: de heer G. J. Hendriksen, Utrecht; onderwerp: Jeugd en Opvoeding. Het muzikale gedeelte: de heer M. F. Jurjaanz, Hilversum,, orgel en piano. Mej. M. Adolfs, zang en orgel. Het Utrechtsch Christel. Gdh.-Onth. Strijkje „Mu- sica", dir. de heer M. van Markesteyn. Daventry, 1600 M. 10.50 Tijdsein, weerber. 11.201.20 Het ra diokwartet en solisten (sopraan, bariton, viool). 1.20 Tijdsein, middag-kerkdienst. Orgelspel en baritonzang. 3-35 Schoollezing: Heroes of fic- tion, Blackmore's John Rid. 4.20 Tijdsein, cau serie. 4.35 Orgelconcert. 5-35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek. 7.13 Uit de radiobladen. 7.20 Tijd sein Big Ben, weerber, nieuws. Lezing: Bird life, The triumph of vision. 7.45 Pianosonates van Weber. 8.20 Klokkengelui. 8.25 Orkest muziek. 8.50 Speeches a. h. St. Patrick day banquet. 9.05 Mr. Baldwin. 9.20 De kardinaal v. Westminster. 9.35 Her-uitzending van Du blin. Concert. Orkest, hobo, clarinet en tenor. 10.20 Tijdsein, weerber., nieuws, causerie. 10.5011.20 Iersche emigrantenscène. 11.20 12.29 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 12.50 Concert Lucien Paris (piano, viool en cello). 2.05 Nieuws. 5.05 Orkestconcert. 8.50 10.20 Operamuziek, orkest. Königswüsterhausen, 1300 M. 7.50 „Die Katastrophe", radioroman van H. J. Gramatzki. 8.209.20 Populair orkestcon cert. Daarna nieuws." 9.5011.20 Dansmuziek. Brussel, 262 M. 8.50 Concert met medew. van Mlle. Valma- lete, piano. 10.20 Nieuws. Milnster, 410 M. v 12.35-1-50 Volksconcert. 3.20—3.50 Voorle zingen. 3.55-4-50 Concert door het Schmidt- kwartet. 5.50, 6.40 en 7.20 Lezing. 7.50 Duitsche volksliederen, voor piano en 4 solostemmen (sopraan, alt, fcnor en bas). •DONDERDAG 18 MAART. Hilversum H.D.O., 1050. M. 12.00 en 7.40 Politieber. 3.30—4.30 Uurtje voor de wees- en ziekenhuizen, door Mevr. Ant. van Dijk. 5.006.30 Vooravondconcert door het H.D.O.-orkest. Italiaansche muziek. 6.30—7.30 Fransche les idoor den heer Ch. Miche. 7-45 en 10.00 Persberichten. 8.15 Uit zending van het abonnementsconcert in het Concertgebouw te Amsterdam. Dir. Willem Mengelberg. Rosa Ader. zang. (Aangeb. door de N. V. Philips-Radio). 1. Preghiera. E. v. Brucken Fock. 2. Visione, H. H. Wetzler. 3- Italiaansche aria door Rosa Ader. 4. Ouver ture TannhSuser, Wagner. Daventry, 1600 M. 10.50 Tijdsein, weerber. 11.2012.20 Concert door het radiokwartet en solisten (contra-alt, tenor piano). 12.2012.50 Orgelconcert. 1.20— 2.20 I ij tl sein, gramofoonconcert. 3.35 Lezing: £.ngiand in the ï7th century. 4.20 Tijdsein1, cau serie: Some Indian festivals. 4.35 Trocaidero- muziek. 5.33 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek.

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 6