telegrafisch weerbericht Tijdstippen van verzending der brievenmalen. marineberichten. Hr. Ma. „Tromp" en Jtfeemskerck". Hr. Ms. JO 10". OOST-INDIE. De pensioenen der marlne-offlcleren. stoom V aartberichten. Het lichtschip weer op zijn plaats. Burgerlijke stand van Helder visscherijberichten haven van nieuwediep. MARKTBERICHTEN. anna paulowna. breezand. schagen. WEERINGEN, Verder niets meer aan de orde zijnde, dankt de voorzitter de aanwezigen voor hun opkomBt en sluit de vergadering. JULIANADORP. Gevonden voorwerpen. 7-20 Tijdsein Big Ben, weerber., nieuws. Le zing: British West Indies. 7.45 Pianosonates van Weber. 8.00 Sportlezing. 8.20 Symphonie- concert. Solomon, piano. Symphonie-orkest. 10.20 Tijdsein, weerber., nieuws. 10.5012.20 Dansmuziek Savoy. Parijs „Radio-Paris", J750 M. 12.50 Concert Lucien Paris (piano, viool en cello). 2.05 Nieuws. 2.10 Nieuwsber. 5.05 Kin- dermatinee. 8.35 Esperanto- en boekhoudles. 9-0510.50 Orkestconcert. KönigswUsterhausen, 1300 M. 7-50 „Die Katastrophe", radioroman van H. J. Gramatzki. 8.209.20 Populair orleestfoncert. Daarna nieuws. 9.5011.20 Dansmuziek door het Efim-orkest. Brussel, 262 M. 5-20 Kindermatinee. 8.50 Lezing. 9-05 Speciaal concert, om 9.20 en 10.20 onderbroken door nieuwsber. Miinster, 410 M. 12.35 Orkestconcert. Werken van Offenbarii en Suppé. 2.50—3.30 Voorlezing. 3.35 4-20 v 0- caal concert door een meisjeskoor. 4.50 en 5-50 Lezing. 6.45 Uit de werken van F. Freihgrath. 7 20 Spaansche les. Werken van M. Reger door solisten (sopraan, piano, fluit, viool en viola). naar waarnemingen verricht in den morgen van Dinsdag 16 Maart. Medegedeeld door het Kon. Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste 'barometerstand 770.8 te Shields. Laagste stand 755.0 te Isa fjord'. Verwachting: Meest zwakke N.O. tot N. wind, licht tot half bewolkt, droog weer, koude nacht, over dag iets zachter. Naar Nad. Oost-lndlë. Verzendlngs- Datum der Tijdstip der laatste bus weg. ter post bezorging. lichting a. h. Postkantoor. Per zeepost via Amsterdam 29 Mrt. 6.30 'sav. of Rotterdam 23 6.30 'sav. Per Holl. mail via Genua 23 11.30 'sm. (id. nazending) 24 9.'sm. (id. 2e na- zending 24 6.30 'sav. Per Holl. mail via Marseille 30 11.30 'sm. (id. nazending) 17 en 31 11.30 'sm. Per Eng. mail via Marseille Eiken Woensd._ 6.30 's av. Naar Ned. West-lndië. Naar -Suriname: Per zeepost via Amsterdam 31 Mrt. 6.30 'sav. Per mail via Amsterdam (Colonl(jn) 25 6.30 'sav Per mail via 8t. Naznire 16 6.30 'sav. Naar S a b a, St. E u s t a t i u s en St. M a r t i n Perzeepostvia Amsterdam (Colonlyn) - 25 Mrt. 6.30 'sav. Per mail over Engeland Eiken Vrijdag. 5.30 'sm. Naar Aruba, Bonaire en Curatjao: Perzee^ostvia Amsterdam (Colonlijn) Per mail over Engeland Per mail over Frankrijk 25 Mrt. 19 19 6 30 'sav 5.30 'sm. 11.30 's m. De per zeepost te verzenden stukken zyn te voorzien van de aanwijzing „zeepost." Hr. Ms. „Tromp" en „Heemskerck", wel ke oorlogsbodems van den oefentocht naar de Middellanüsche Zee zijn teruggekeerd, worden Woensdagmiddag te ongeveer 4 uur in de haven verwacht. Hr. Ma onderzeeboot O 10 is na op die Noordzee verschillende duikproeven te hebben afgelegd van Umuidien naar Amsterdam teruggekeerd om verder te worden afgewerkt. Qff. van adttn. 2e kil. W'. Baars wordt ont- berven van zijn plaatsing bij het vliegkamp de Kooij en geplaatst aan 'boord van Hr. Ms. flotitiialjevaajrtu ig Soemba te Rotterdam. Off. -vlieger 2e kl. J. H. W. Ketmpkers wordt onthoven van zijn actief dienstverband! en is aangewezen voor den dienst flor reserve bdj de zeemacht. 25 Maart: luit. ter zee le kl. F. A. Gastman» van Mar. kaz. Amsterdam, naar Heemskerok als eerste officier. 22 Maart: id. D. de Jioeaeltn de Jong vaax ter beschikking naar Wachtschip VUiseingen als eerste officier. 25 Maart: id. A. M. Hekking vani Heemskerok naar Mar.'kaz. Amsterdam als eerste officier. 23 Maart id. W. Gauw: van ter beschikking! naar Heemekerck ter zee 2te kl. Jl J. ML Sterkenbuig van Wachtschip Willemsoord ia den löen Maart op non-act gesteld' wegens ziekte. 16 Maart: bootsman 'H'. Dinkelinan van de Mok naar de Kooij. 17 Maart vliegtudgmr.-imai. H. Giliese van de Kooij naar de Mok. 25 Maart: serg.-vliegtmir. B. van Grondielle van de Kooij naar de Mok. Luit. ter zee le kl. O. R. F. Immink, ado'unct- chef van de marinekustwacht te Leiden, wordt' overgeplaatst aan boord1 van Hr. Mk. kmiiser Sumatra te Amsterdam Luit. ter zee 2e kl. PRouwenlhorat, dienen de op het Wachtschip te Willemsoord, Is over geplaatst aan boord van Hr. Ms. kruiaer Sa»- mi.tra, tot het medetmaken van proeftochten. Off.'van adma. 2e kl. M. van der Vliet, toe gevoegd aan deni ooidst-aanwazend zeeofficier te Vlissingen, vordt geplaatst in do rol van Hr. Me. flottielj<Hvaartuig Flores te Rotterdam. De „Java Bode" verneemt, dat op het oogenblik bij het dept. van marine een voorstel in bewerking is tot wijziging der pensioenen, in dien geest, dat in liet vervolg de in Indië doorgebrachte dienst tijd invloed zal uitoefenen op het volstrekt pensioenbedrag. Inderdaad is in dat opzicht een grove onbillijkheid weg te nemen. De marine officieren vallen voor hun pensioenrege lingen geheel onder de Nederlandsche pensioenbepalingen, waarin de bereik bare maxima beduidend veel lager zijn dan in de Indische regeling. Hoeveel jaren zij ook onder de tropen dienen en er zijn verscheidene marine-officieren met langdurigen Indischen. diensttijd toch blijven zij geheel verstoken van betere pensioenvoorwaarden, welke de Indische landsdienaren genieten. Het is nu de bedoeling om nu een zoodanige wijziging voor te stellen, dat de Indische dienst jaren der marine, door een toeslag op de Nederlandsche pensioen-normen, af zonderlijk in rekening kunnen worden gebracht. Stoomvaartmaatschappij Nederland. Bat jan, 14 Maart te Batavia. Kangean, u., 13 Maart te Belawan. Bali, t., pees. 18 Maart Perim. Bintang, u., 14 Maart te Genua. Grotiue, t, 12 Maart te Singapore. Jan- Pietersz. Coen, t, 14 Maart te Sues. Kariimoen, t., 12 Maart te Suez. Koningin, der Nederlanden, 14 Maart te A'dam. Prinses Jullana, u., 14 Maart v. Colombo. Riouiw, 14 Maart te A'dam Rotti, 14 Maart te A'dam. Mapia, t., 13 Maart te Pondicherry. Roepat, u., pass. 18 Maart Perim. Soemlba, t., 13 Maart te Liverpool. Kon. Ned. Stb. Mij.—Kon. Weet-Ind. Maildienst Aigameannon, 15 Maart te A'dam. Alkmaar, 12 Maart v. Curacao. Amazone, 18 Maart v. Nerw-York. Aurora, 13 Maart te Venetië. Achilies, 13 Maaxt v. A'dam. Almelo, 11 Maart v. Oor ral. Adonis, 13 Maart te A'dam. Area, u., 12 Maart v. Mollenldo. Baocfaus, 13 Maart v. Kingston. Berenlce, pass. 14 Maart Brunajxüttel. Brielle, 13 Maart te R'dam Cllo, 15 Maart te A'dam. Commerwyne, t., -14 Maart v. Madera. Crijnseen, u., 13 Maart v. Dover. Calypso, t., paee. 15 Maart Duntgenese. Delft, 11 Maart v. Eten. Dido, 13 Maart v. A'dam. Erato, 14 Maart te A'dam. Fauna, 12 Maart v. Lissabon. Haaxlem, 13 Maart te Hambung. Hector, u., 11 Maart te Guaqull. Jhrno, 13 Maart v. A'dam. Minenva, 14 Maart v. Malll la. Nerenas, 13 Maart te A'dam. Neptunus, pass. 15 Maart Dunjgeness. Qreetes, 14 Maart v. Varna. Oranje Nassau, 15 Maart te Hambur®. OrpheoiB, 15 Maart te Kopenhagen. Pereeus, 13 Maart te Genua. Pluto, 13 Maart te Cadix. Saturnu», 13 M^art v. Nauplia. Sootia, 13 Maart v. Genua. Stralbo-, 15 iMbart te Kopenhagen. Stella, 13 Maart v. A'dam. Tlheseais, 13 Maart v. Palermo. Tellue, 13 Maart v. A'dam. Ulysees, 13 Maart v. Vo-lo. Venue, pass. 13 Maart Gibraltar. Vesta, 13 Maart te Burriana. Van Reneeelaer, u., 12 Maart te Baxbadoa. Kon. Hollandsche Lloyd. IJeedcKjk, u., pas» 13 Maart Teneriffe. Ametellami, 13 Maart v. Ruenioe Ayres. Flandria, u., 14 Maart v. Lissabon. Salland, u., 13 Maart te Montevideo. Zeelandia, t„ pass. 14 Maart Fernando Noronha Eemlamd; u., pass. 12 Maart Plymoortih. Geltria, 13 Maart te A'dam. Zaanland; t, pass. 13 Maart St. Vineenit Kom. Paketvaartmaatschappij. Tasman, 13 Maaxt te Singapore.' Halcyon Lijn. Stad Amsterdam, 13 Maart v. Santa Fé. Rozenburg, 15 Maart v. Napels. HollandAfrika Lijn. Ramdfontein, t., pass. 14 Maart VHwingen. Jagersfontein, 14 Maart v. Tanga. Rietfontein, 16 Maart te A'dam. Saleder, u., 14 Maart te Kaapstad; Heemskerk, t., 12 Maart te Suez. Klipfonteèn, 12 Maart te Delagoalbaai. Nijkerk, t, 13 Maart v. Killndini. HollandAmerika Lijn. Dochmonar, pass. 14 Maaxt Prawlepoint. Spaaxndam, 16 Maaxt v. R'dam. Dintelldijk, 14 Maart te Antwerpen. Eemdijk, pass. 13 Maart Land's End. Nieuw Amsterdam, 13 Maart v. New-York. Dxechtdijk, 12 Maart te Portland (O.). Glajmorganshire, 10 Maart te Portland' (O.). Nooxderdijk, 13 Maart te Oolon. HollandAustralië Lijn. Arcndakerik, u., pass. 15 Maart Ouessant. Aliok-erk, t., pass. 14 Maart Ouessant Abbekerk, 13 Maart v. Brislbane. HollandBritsch-Indië Lijn. KJlseldijk, u., 14 Maart v. Colombo. Ridderkerk, 15 Maart v. Antwerpen. Bovenkerk, t., 14 Maart v. Madras. Hoogkerk, u., 14 Maart v. Port Sudan. öchiedijk, t, pass. 13 Maart Gibraltar. Hoogkerk, u., 12 Maart te Port Soudaa. Kieldireaht, 13 Maart Kaap Bon gep. HollandO.-Azië Lijn. Ouderkerk, u., pass. 14 Maart Penim. Adebaran, 15 Maart te A'diam. Oostkerk, u., 15 Maart te Shanghai. Oldekerk,' 14 Maart te Hamburg. HollandWest-Afrika Lijn. Hercules, 15 Maart te A'dam. Kenhemerland, 14 Maart v. Lagos. Scheldiestroom, t., pass. 18 Maart Flnisterre. Vlieland, 14 Maart te Hamburg. Tolba, 12 Maart te Port Natal. Albi reo, 12 Maart v. Sekondee. Jlason, 11 Maart v. Calabar, Lombok, 12 Maart v. Accra. Reggestroom, 11 Maart v. Conakry. Rijn.Un/i, 10 Maart v. Freetown. Rotterdamscho Lloyd. Bandbeng, u., pass. 14 Maart Perlm. Buitenzorg; 16 Maart te Rotterdam. Kedoe, 14 Maart te R'dam. Merauke, u., pass. 14 Maart Pungenese. Modjokerto, u., pass. 13 Maart Perlm Soekaboemi, t., 13 Maart v. Djeddah. Tabanan, u., pass. 14 Maart Finintorra. Tjeximad, t., 13 Maart v. Maraeille. Indxapoera, 13 Maart te Batavia. Jiaoatxa, 18 Maart v. Baeeein. Lnsulinde, u.., 15 Maart v. Perim. Deli, 13 Maart te Batavia. Djamibi, 13 Maart v. Batavia, RotterdamZuid-Amerika Lijn Alcyone, u., pass. 13 Maart Fegnand» Noronha. Algorab, t., 12 Maart v. Bahia. Alhena, 14 Maart v. Buenos Ayres. Aludra, 16 Maart te Hamhui® Waaldijk, 13 Maart te Hambui». Alglorab, t., 12 Maart' v. Bahia. Alwaki, 12 Maart te Antwerpen. Poeldijk, t., 12 Maart te Santos. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Dardanus, 18 Maart te Hamburg. Agapenor, 13 Maart te A dam. Eurymedon, 18 Maart v. A dam Eurypylus, pass. 12 Maart Gibraltar. Memnon, 11 Maart v. Japan. Peisander, 13 Maart v. Liveipool. Phemius, 13 Maart te Suez. Ueeldijk; u„ 14 Maart v. Colombo. Antemedon, pass. 15 Maart Perim Eumaeus, pass. 14 Maart Gibraltar. Hector, 11 Maart v. Penang. Mynnidon; 13 Maart' te Batavia. Perseous, 13 Maart te Singapore. Teiresius, 13 Maart te Penang. Dolius, pass. 14 Maart Perlm Emzetco Lijn. Jonge Jiaoobus, pass. 14 Maart Ouessant. Java—China—Japan Lijn. Tjilasak, 16 Maart te Shanghai. Tjibodas, 15 Maart te Shanghai. Tjiiaaxoea, 18 Maart' v. Batavia. JavaNew-York Lijn. Euryades, paa». 14 Maart Perim Madoera, pass. 11 Maart Gibraltar. Vechtdijk, 14 Maart v. New-York. Saparoea, 13 Maart te Sabang. JavaBengalen Lijn. Bondowoso, 12 Maart te R&ngoon. Ternate, 13 'Maart v. Samarang. De sleepboot „Drente" heeft het licht schip van Tersohelllngerbank weer naar zijn ooidè ligplaats gesleept. van 18 tot 16 Maart 1926. OIVTEIRLEDEINF. Bremer, 83 jaar, m., wedt-, van A. Kooyman.; A. 8uk, v., 57 jaar, echtg. van T. Kooiman; C. Bruul, m, 87 jaar, wedt. van S. Bakker. BEVALLEN: J. Nuyten-Schoolderman, z. L. de HaasMoIendijk, d.; 13 Mlaart 1926. Aangevoerd door 8 garnalenvisechers: 275 kg. gekookte garnalen per kg. 0.900.38; door 10 trekkers 75 tal haring p. tal ƒ6.70—13. 14 Maart 1926. Aangevoerd door 21 trekkers: 625 tal ha ring .per tal 47. 15 Maart 1926. Aangevoerd dioor 10 garnaienvisschetrs215 kg. gekookt» gaxnalen per kg. 0364.40; door 28 trekkers: 1160 tal haring per tal 3.605.20. 16 Maart 1926. Vm 8 uur. Aangevoerd door 7 trekkers: 160 tal haring per tal 3.764. 13 Maart 1926. Aangekomen van Harlingen en vertrokken naar Huil Duitsah sa. .Discus". 14 Maart 1926. Aangekomen van, Harlingen en vertrokken naar die Tyne; Ned. sa „Oosterland". BROEK OP LANGENDEJK, 16 Maart. Aanvoer en prijzen: 18,500 kg, uien 430— 5.70, dHelingen 6.40—7, grove 3.904.40, 700 kg. peen' 6.30, 72,000 kg. roode kool 4.60-10, doorschot 2.40—8.50, 98,500 kg. geel kool 67.80, doorschot 2.406, 46,700 kg. Deensche witte 4309.20, doorschot 2.1D-6.40 per 100 kg. Zondagavond kwam de V. O. J. B. ten huize van a. Dekker om te luisteren naar de V. P. R. O. (Vrijzinnig Prot. Radio- omroep). Zoowel de versohillende spre kers als de zang van jonkvr. J. a. Repe laar van Driel waren zeer duidelijk. Het gesprokene wilde een poging zijn, voor zoover dat in kort bestek mogelijk is, weer te geven wat de inhoud en de kracht is van het Vrijzinnig Protestantis me en hoe de Vrijzinnig Protestanten ook in de lucht het „eigen" geluid van den in houd krachtig hebben uit te zenden. Het café van Uien heer H. Knjjnsberg is bij ondwhandlsdhen verkoop overgegaan' aan dén1 heex W. Kossen alhier. Vrijdagavond1 hield1 de heer A. C. Bos van Egmond' dezelfde voordracht over herstel- lingskolonies, welke kort geleden in „Veer- burg" door dezen spreker werd gehouden en waarvan wij toen een uitvoerig verslag ge geven hebben. 19 Nieuwe ledten gaven zioh voor die afdeeling Anna Paubwna op. Bij den Tooneelwedstrijd van den Pro vincialen Bond van dilettanten-vereeni- gingen is de vereeniging V. V. V. te Scha- gen, van de 8e klasse bevorderd tot de 2e klasse. Aan den heer I. Igesz (thans te Helder) werd een persoonlijke prijs toege kend en aan de dames N. Legust en A. Watertor een diplftma. Het opgevoerde stuk was: „Aan Flarden". - Door de suikerfabriek „Holland", te Halfweg wordt voor gewoon gehalte oon- tract irt Hollands Noorden geen vraohtver- goeding berekend, zoodat de prijs der ble ten dezelfde is als in de Haarlemmermeer- en IJpolders. Ook kan men een contract sluiten, waarop de gemiddelde uitbeta- lingsprijs van de 7 coöperatieve fabrieken wordt gegarandeerd. J.l. Vrijdag heeft de heer Joh. Baijs zijn postboot waarmee hij gedurende 22 jaar den dienst tusschen Wieringen en van Ewijcksluis onderhield, stilgelegd. De post gaat thans over den afsluitdijk naar de tram te van Ewijcksluis. Het passagiersvervoer gaat met autobussen, waarvan er een geregeld op 't station Schagen rijdt en drie naar Anna Paulowna en Helder. De Wieringers kunnen dus bijna op elk uur van den dag vervoerd worden. J.l. Zondagavond gaf „Het Wieringer Tooneel", dir. de heer 0. Gorter, op de bovenzaal van den heer Veerdig te Hip- polytushoef, een openbare uitvoering. De zaal was best bezet, 0. m. waren er vele jongelui van buiten. Het programma bevatte een tooneelstuk getiteld „Een bankbiljet van Duizend gulden", oor spronkelijk blijspel in 2 bedrijven, door A. Ruijsch. De opvoering van dit blijspel in 2 bedrijven was keurig. Het werd met belangstelling gevolgd en viel zeer in den smaak. De pauzen werden veraan genaamd door viool, piano en jazz-muzlek. De heer P. Bruul weerde zich met zijn jazzband geducht. Een gezellig bal was 't slot van dezen genoegeiyken avond. J.l. Zaterdag- en Zondagavond gaf de muziekvereeniging „Apollo te den Oever, dir. de heer J. N. Bruul, in de concert zaal van den heer Jb. Lont, aldaar, haar laatste winter-uttvoeringen voor hare ongehuwde en gehuwde kunstlievende leden. Zaterdag- was de zaal best en Zondagavond voor s/4 bezet. Het pro gramma bestaande uit vier muzieknum mers en een tooneelspel in 8 bedrijven, getiteld „Weldoeners der Mensohheid" door Felix Philippl, werd keurig afgewerkt en viel bij do aanwezigen in goeden smaak. Jammer echter dat enkele jongelui Zaterdagavond wat al te rumoerig waren, waardoor van de muziek en het spel soms veel voor anderen verloren ging. Wij raden dan ook het bestuur van „Apollo" aan deze jongelui voortaan den toegang te ontzeggen. Met een gezellig bal werden deze uitvoeringen besloten. 12 Maart 1926. Vrijdagavond 8 uur hield de N. H. V. „Het Witte Kruis" afdeeling Wieringen eene algemeene vergadering, ten lokale van den heer N. Kok, te Hippolytushoef. De voorzitter, de heer P. Kaan Gz., opende de vergadering met een hartelijk woord van welkom aan de ongeveer 20 aanwezigen en verzoekt den secretaris, den heer Van 't Hof de notulen der vorige vergadering te willen voorlezen. Nadat de notulen zijn gelezen en door den secretaris het jaarverslag is uitge bracht, worden deze zonder op- of aan merkingen goedgekeurd, en dankt de voorzitter den secretaris voor de keurige uiteenzetting daarvan. Daarna wordt verslag uitgebracht door de commissie, belast met het nazien van de rekening. Bij monde van den heer Oden wordt der vergadering bekend ge maakt dat alles in de beste orde is be vonden. De voorzitter dankt de heeren welke met dit nazien waren belast. Door afwezigheid van den penning meester, den heer J. de Beurs, welke door ziekte is verhinderd de vergadering bij te wonen, brengt Dr. Piccardt financieel verslag over het verloopen jaar. Nadat alle posten zijn genoemd, zoowel van ontvangsten als van uitgaven wijst Dr. Piccardt den aanwezigen er op, dat 1925 wel een gunstig jaar is geweest, wat ook blijkt als wij nagaan dat 1925 begon met een nadeelig saldo van f 111.51 en ein digde met een batig saldo van f 90.55, waarbij nog komt, dat dit jaar een couveuse is aangeschaft. De voorzitter dankt Dr. Piccardt voor het duidelijk overzicht wat hij heeft gegeven. Verder brengt de heer Van 't Hof verslag uit van zijn bevindingen als afge vaardigde op de algemeene vergadering, welke te Alkmaar in September j.l. is gehouden ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van het „Witte Kruis". De heer Kaan brengt verslag uit over de te Hilversum op 26 Nov. j.l. gehouden vergadering ter gelegenheid van de ope ning van het gerestaureerde gesticht „Heideheuvel". Hier wordt nog het één en ander toegelicht, terwijl thans aan de orde is de verkiezing van drie bestuurs leden. Aftredend de heeren J. de Beurs, J. Bosker en H. Piccardt. Deze heeren worden met bijna algemeene stemmen weer herkozen en nemen hunne herbenoeming aan. De begrooting 1926 wordt zonder op- of aanmerking goedgekeurd. Het bestuur stelt nu voor om f 25 ter beschikking te stellen voor de muziek vereeniging „Harmonie" tot het aan- koopen vim een prijs voor het'a.s., alhier te houden Muziek-concours. Over dit punt is nogal verschil van meening, omdat het naar 't oordeel van verschillende aan wezigen niet op den weg van het Witte Kruis ligt om prijzen voor festiviteiten te geven. Het bestuur is echter van meening, dat zij wel eenlgszins verplich ting heeft tegenover „Harmonie", daar zij telken jftren bij de gelegenheid van den bloemetjes-verkoop een gratis concert geeft. Na nog heel wat^discusiën wordt het bestuursvoorstel in rondvraag ge bracht en met 18 vóór en 7 stemmen tegen aangenomen. Bij de rondvraag vraagt de heer Jb. Lont Pz. hoe het gesteld is met het onderzoek bij „Het Witte Kruis", in hoofd zaak het schilderwerk aan het gebouw. De heer Lont is al rèeds 19 jaar lid en is nog nooit in aanmerking gekomen werk zaamheden te verrichten. De voorzitter !1-W9 deelt mede, dat de heer Lont thans op de rooster is geplaatst en in 1927 in aan' merking daarvoor komt. De heer Lont neemt hiermede genoegen. Zaterdagavond had in de zaal van den heer O. vader de aangekondigde uitvoe ring plaats, waarvan het batig saldo be stemd is voor de getroffenen van den watersnood. Eenige dagen te voren, waren den be woners van Koegras voor deze gelegen heid, door eenige jongedames plaatskaar- ten gepresenteerd, en dit heeft er toe medegewerkt, dat de zaal geheel bezet was. De openingsrede voor dezen avond werd uitgesproken door den heer J. de Vries, die de talrijke dames en heeren welkom heette, en even memoreerde het doel van dezen avond. De zangvereeniging „O. K. K.". onder leiding van haar Directeur de heer f., van der Meij, het programma met „Ge bed" en •„Sterrennacht" gevolgd door „Lente" en „De Lenvrwerik" voor dames koor. Daarna „Bemoediging" en „Woud gedachten" waarin vooral in het laatste nummer de sopraan- en altsolo zeer goed tot hun recht kwamen, en het kan ge zegd worden, dat de weergave der ver schillende nummers, zooal niet onberis pelijk, toch op een zeer goed peil stond. Door Mej. a. Speurde Graaf en Mej. van Tekelenburg werd vervolgens een zangnummer als voordracht ten beste gegeven, govolgd door het tableau, dat ook dezen winter reeds op een andere uitvoering van „O.K.K." was uitgevoerd. Een uitbundige ovatie viel deze dames ten deel, en dat was ook alleszins ver diend. Toen kwam de clou van dezen avond. „Een vreemde eend in de bait of Vrayen is Layen", van Dr. van- Balen Blanken, van Spanbroek. Het werd in het Westfriesche dialect weergegeven, kleeding, meubileering, zeden en gewoonten, men zag ze allen aanschouwelijk voorgesteld. Dit stukje is dan ook wel bij uitstek geschikt om dat alles levendig te houden. Op het pro gramma kon men lozon, dat het was een olek spul in len bedrijf, maar dat is het in den waren zin des woords. Herhaalde malen is er dan ook door het publiek hartelijk gelachen, dat kwam natuurlijk omdat ieder hier een stuk uit zijn leven zag. De vertolking was perfect, en alle medewerkenden hebben zich uitnemend van hun taak gekweten, en toen het scherm viel was een dankbaar applaus hun loon. Niemand zal' het voor dezen avond besteede geld hebben te beklagen, want het gebodene was het meer dan waard. Tot slot het gebruikelijke bal, dat velen tot sluitingsuur bijeen hield. Aan het Hoofdbureau van Politie alhier is als gevonden terug te bekomen, een koperen 5 ons-gewicht, een gedeelte van een rozenkrans, 2 sleutels, een knoop, een lapje stof en een Fransche huigdeur- sleutel; aan de adressen: H. Lippe, Gravenstraat 98, een broche. Van der Vaart, van der Hamstraat 18, een rijwielbelastingmerk. J. Klijne, Kapperstraat 13, een lederen taschje met inhoud. Goudswaardt, Hoogstraat 100, een kora len rozenkrans. Elshof, Vlamingstraat 2, een zwart lede ren kinderportemonnaie. D. Bruin, Hoofd der School Vischmarkt, een rijwielbelastingmerk. Rijgersveer, Balistraat 37, een bril in étui. Maison van Alphen, Brakkeveldweg 61, een paar glacé handschoenen. K. Bezemer, Breewaterstraat 81, een blauwe ceintuur. Strikker, Bassingratfht 40,een fietspomp. Noot, Polderweg 19, een étui van een bril. A. J. Greuter, Klaas Duitstraat 28, een zilveren dameshorloge. Van der Meer, Leliestraat 3, een houten tabakspijp. Schram, Wilhelmlnastraat 78, een sier- duif (doffer). J. Schoonheden, Middenweg 18, een carbidlantaarn. M. Slot, Binnenhaven 78, een slagers- mand. Kooijman, Langestraat 40, een vulpot lood. M. Groot, Stakman Bossestraat 2, een zilveren polshorloge met armband. G. Veen, Kanaalweg 98, een zilveren dameshorloge met alpaca armband. J. B. A. Spoor, Oostslootstraat 84, een rijwielbelastingmerk. Schendelaar, Parallelweg 6, een porte- monnaie met inhoud. Zoon, Wilhelrainastraat 17, een rijwiel belastingmerk in étui. Burgerlijke stand van Texel van 6 tot enl met 13 Maart 1926. GEBORENJetsike, d; v. Pi eter Stoepker en Cornelia Timmer; Maria Ah, d. v. Rokus van IJperem en Grietje iMaria Kant; Vero- nica, d. v. Cornelis Gerhardus Bos eni Trijn tje Barhorst; Cornelis Adrianus, z. v. Hen drik Smit en Agatha Witte. ONDERTROUWD: Pieter Daalder en Maria Reinetta Breman; Pieter dte Waard en Trijntje Wegman. GETROUWD: Jan Biersteker en Marre- tje Reuvers; Pieter Drijver en Jannetje Trijntje Vlaiming; Willem Jaoob Bakker en Anna Kalis. OVERLEDEN: Jantje Duijnmaijer, 84 jaar, wediuwe van Cornelis Vlas.

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 7