HELDERSCHECOURANT H EEREN - MODE-ARTI KELEN VIERDE EN LAATSTE BLAD. PLAATSELIJK NIEUWS. Ingezonden mededeellng. Onze nieuwe collectle's zijn gereed gekomen. Wij bieden U een zeldzaam rijke keuze in NOUVEAUTË'S. ZIET ONZE ÉTALAGES I Afdeeling Kleeding en Heeren-modes, KONINGSTRAAT 9. VAN ZATERDAG 20 MAART 1926. De heer D. Riemers, vroeger woon achtig te Helder, thans Hoofd der Chris- te*ke school te Groede, is in gelijke functie benoemd te Dubbeldam. Tot Hoofd van de school te Haring hulzen Is benoemd onze plaatsgenoot, de heer L. van der Kuil. Wij vestigen nog de aandacht onzer lezers erop, dat morgenavond in „Casino" het joodsche drama van Jan Fabricius, „Seideravond", wordt gespeeld en ver wijzen overigens naar de nog in dit num mer voorkomende advertentie. „Zeebad Huisduinen". Eerste steenlegging seizoenwoningen. Woensdagmiddag te 8 uur heeft op het terrein naast het badpaviljoen te Huis duinen de eerste steenlegging plaats voor den bouw van vijf seizoenwoningen voor het Zeebad „Huisduinen". Wij hebben reeds vroeger de opmerking gemaakt, dat deze nieuwe woningen in een behoefte zullen voorzien, daar het aantal aanvra gen van elders elk seizoen het aantal be schikbare plaatsen verre overtroft. Reeds thans is een dezer woningen, welke op 1 Juni moeten zijn opgeleverd, verhuurd. De eerste steenlegging zal geschieden door burgemeester Houwing. De villa's zullen de namen krijgen van „Kijkduin", „Marsdiep" (no. 1, 2 en 8) en „Texelstroom". Instalatle Armenraad. Donderdagavond had ten Raadhuize de verkiezing plaats van het bestuur van den Armenraad. Daar de door de wet vastge stelde vierjarige periode waarvoor de bestuursleden worden benoemd was ver streken, moest Jin deze vergadering een nieuw bestuur worden gekozen. Ingevolge de wettelijke voorschriften werd de vergadering door den Burge- meoster opgeroepen en voorgezeten. Wegens ziekte en om andere redenen waren afwezig 5 vertegenwoordigers. Tegenwoordig waren 16 leden, vertegen woordigend 17 instellingen van weldadig heid (Mevr. De BoerJongkees vertegen woordigde de Vereenigingen „Tot Steun" en „Hoop der Armen"). Als grondslag voor de aanwijzing der bestuursleden geldt het getal, dat weer geeft de verhouding van het aantal be stuursleden tot het bedrag der uitgaven aan ondersteuning besteed door de instel lingen, die in den Armenraad vertegen woordigd zijn. Dit bedrag wordt door de Kroon bepaald en was vastgesteld voor de nieuwe periode op f 16.801.53. Op grond hiervan waren bevoegd om bestuursleden abn te wijzen het Burgerlijk Armbestuur en wel voor twee leden, waarvoor dat Armbestuur had aangewezen den heer P. van Dalen en Mevr. L. Ch. Peeters, Wierth en het Algemeen Wees huis, welke instelling van hare bevoegd heid tot aanwijzing geen gebruik had gemaakt. Er moest dus voor drie bestuursleden en voor vijf plaatsvervangende bestuurs leden een vrije stemming gehouden wor den, met dien verstande echter dat de heer Van Dalen en Mevr. Peeters de be voegdheid hadden de plaatsvervangende leden voor hen aan te wijzen. Mevr. Peeters en de heer Van Dalen maakten van deze bevoegdheid gebruik.Door hen werden aangewezen resp. de heer H. F. v. Baaren en M. G. Stevenson. Hierna werd overgegaan tot de benoe ming van drie bestuursleden en 3 plaats vervangende bestuursleden. Bij deze ver kiezingen hadden Mevr. Peeters en de heer Van Dalen zich te onthouden van medeweaking. Tot bestuursleden werden verkozen Mevrouw M. de BoerJongkees, Mevr. M. P. BokJuchter en de heer J. A. Lijdsman en tot plaatsvervangende bestuursleden Mej. R. Brouwer en de heeren E. J. Bok en W. van den Heuvel. Vervolgens moest nog een voorzitter worden verkozen. Aftredend voorzitter was de heer Lijdsman. De benoeming kon geschieden uit of buiten de leden van den Armenraad. Met op een na algemeene stemmen werd de heer LljdBman herbenoemd. Nadat de heer Lijdsman en de overige bestuursleden hadden verklaard ee be noeming aan te nemen, werden de gekoze nen en de overige vertegenwoordigers door den burgemeester gelukgewenscht. Z.E.A. sprak de hoop uit, dat allen voor zich zoowel als de Armenraad in zijn geheel mogen medewerken tot het nuttige doel waarvoor de Armenraad is ingesteld. Vervolgens verklaarde de Burgemeester de verschillende functionnaren als te zijn geïnstalleerp. Hierop volgde overdracht van het Voorzitterschap van den heer Lijdsman. Nadat de nieuwe voorzitter den Burge meester dank had gebracht voor de ont vangst en de leiding der vergadering, verliet de Burgemeester de vergadering. Concert Luthersche Kerk. Op Dinsdag 28 Maart a.s. zal in boven genoemd Kerkgebouw een concert plaats hebben, waarbij de heeren v. Ballegooyén, Luca en Brizee zullen medewerken, resp. met orgel, viool en cello. Gezien het succes, hetwelk dit trio op het kortelings gehouden concert in de Doopsgez. Kerk heeft gehad, twijfelen wij niet, of het zal ook thans z'n beste beentje voorzetten en den aanwezigen een genot vollen avond verschaffen. Voor verdere bijzonderheden zie de ad vertentie in dit nummer. NedorL Bond van Ziekenverpleging, Afdeeling Helder, Door den penningmeester van het Co mité, den heer W. J. Bakker wordt aan belanghebbenden medegedeeld, dat de netto-opbrengst van de verloting van den feestavond, alhier gehouden, ten behoeve van het „Tehuis voor oud-verpleegden 979.91 bedraagt, welk bedrag aan het Hoofdbestuur is afgedragen. De nieuwe spoorwegtarieven. WJj geven hierbij een verbeterd over zicht van enkele tarieven, daar in dat, voorkomende in de Held. Crt van Don derdag eenige fouten waren geslopen. Enkele reis HelderAmsterdam thans: le kl. 5.80; 2e kl. 8.05: 8e kl. 2.65. Dit wordt 1 Juli resp.: 8.96; 8.15 en 2.25. Helder— Den Haag, thans: le kL 7.90; 2e kl. 5.90; 8e kl. 8.95. Dit wordt 1 Juli resp.: 6.90; 4.70 en 3.35. Helder—Rotterdam, thans: le kL 9.40; 2e kL 7.05; 8e kl. 4.70. Dit wordt 1 Juli resp.: 7.05; 5.60 en 4.—. Tragisch auto-ongeluk. Donderdagmiddag te pLm. half een had een ernstig auto-ongeluk nabij het West einde plaats, met de de auto van den heer P. Pluylaar van Huisduinen, waarbij deze heer het leven verloor. De heer P. kwam van den Anna Pau- lownapolder en moest over het pontveer bij het Westeinde. Men kent de situatie daar. Een tamelijk steile weg van den dijk naar de pont Alleen door zeer langzaam te rijden en sterk te remmen kan men zon der gevaar de pLm. 8 9 meter lange pont oprijden. De veerman Muntjewerf spant dan ook altijd de ketting voor de pont. Ingeval de auto doorschiet, rijdt hij eerst tegen den ketting. De heer P. wachtte echter niet op den dijk tot de veerman zijn plaats op de pont had ingenomen, doch reed direct naar de pont. Zijn wagen is doorgeschoten en reed het N.-H. kanaal in. Toen de veerman naar buiten kwam zag hij niets meer. Met een tweetal burgers, die juist ter plaatse kwamen, stapte hij on middellijk in een roeiboot en roeide naar de plaats waar de auto moest liggen. Met een dreg gelukte het hun in een der wie len te komen. Met een staaldraad op een lier kon toen de auto naar den kant ge trokken worden. Met dezen arbeid was reeds een ruim kwartier verstreken en toen men na onge veer 20 min. de heer P. uit de gesloten Ford had bevrijd, bleken de levensgeest ten reeds geweken. Nog werd getracht door toepassing van kunstmatige ademhaling deze op te wekken, tevergeefs echter. Dr. Olree van Anna Paulowna, die inmiddels ge waarschuwd was, kon slechts den dood constateeren. Met een auto van Oudeeluis werd het lijk naar Huisduinen vervoerd. Waaraan het ongeluk te wijten is, is niet bekend. Of de remmen weigerden, of dat de heer P. abusievelijk op een ver keerd pedaal heeft getrapt, zijn vermoe dens, die wel niet opgehelderd zullen wor den. Door dit ongeluk wordt Veer bewezen, dat er een groot gevaar schuilt in deze kleine ponten, die nog altijd op verschil lende plaatsen in het N.-H. kanaal in ge bruik zijn. 'tls een wonder, dat er niet meer ongelukken gebeuren. Bij de minste weigering van deTemmen rijdt men zon der pardon het kanaal in. Want zelfs de ketting,-die als veiligheidsmaatregel ge spannen wordt, is niet voldoende, om bij een zeer geringe vaart, weerstand te bie den. Deae overzetponten blijven dan ook uiterst gevaarlijk voor auto's en imen zal goed doen ze zooveel mogelijk te ontwij ken, getuige nu weer het zoo tragisch on geval met den heer P. De heer Pluylaar was bij vele Helden- schen 'bekend. Verleden jaar opende hij het zoo grootsch opgezette „Dennenheu vel" waarmee hij blijk gaf van zijn onder nemingsgeest. Jarenlang was die heer P. eigenaar van het café-restaurant „Neutraal" eni „De Toelast", in de Spoorstraat. De heer P. was 49 jaar, gehuwd en vp- der van twee kinderen. Door een passeerende schuit is de auto later, met behulp van een lier, uit het water gehesohen en door den heer Tijsen naar Helder gebracht Bü een avondvlucht over den kop geslagen. Donderdag ls bij een nachtelijke vlieg tocht van het Vliegkamp de Kooy uit het vliegtuig van de Marine D 28 bij het landen over den kop geslagen. Het toe stel werd zwaar beschadigd, doch per soonlijke ongelukken kwamen niet voor. Blijkens een advertentie in dit nummer, heeft het Comité tot steun voor de Oranje- Harmonie-Kapel, een verloting georga niseerd van nuttige en fraaie voorwerpen. De baten zijn bestemd voor het aanschaf fen van nieuwe instrumenten. De prijzen zijn tentoongesteld bij den heer Meurs, mandenwinkel, Koningstraat. Tuaschjen een .machine. Een' van dè knechts dier firma Keyzer van de Binnenhaven had vanmorgen het ongeluk met zijn hand tussohen een sul faatmachine te geraken. Drie vingers van de hand werden plat- geknepen. Uit het Politierapport Woensdagavond werd door een juffrouw een aanklacht Ingediend tegen een be woonster van haar straat, die haar in het openbaar beleedigd had. Dienzelfden avond werd door een vrouw aangifte gedaan van beleedlging en mishandeling, door haar echtgenoot, van wie zij gescheiden leefde. Tegen een vroui? werd prooes-verbaal opgemaakt, terzake het geven van gele genheid tot het plegen van ontucht, aan een minderjarige. Spoedelschende vergadering van den Raad der Gemeente Helder, gehouden op Vrijdagmiddag 19 Maart, 8 u. Afwezig met kennisgeving de heeren van Os en van Dtun; verder de heer Bor- kert. De vergadering is bijeengeroepen ter behandeling van het voorstel van Burge meester en Wethouders tot het conver- teeren van het restant ad f 615.00.— der geldleenlng van f 1.000.000.—, In 1919 aan gegaan tegen een rentevoet van 51/» ln een leening part met een rentevoet van 4Vi%. De heer Schoeffelenberger ver heugt zich over dezen gang van zaken. Evenwel zal spr. gaarne vernemen door welke oorzaken deze conversie niet ge lijktijdig kon worden behandeld met de leening, welke voor eenige dagen terug door den Raad is afgesloten. Was hier voor deze speciale vergadering noodig? vraagt spr. De Voorzitter antwoordt, dat de leening reeds eenige weken in voorberei ding was. Ook wel was men reeds gerui- men tijd bezig met deze conversie, doch die kwam plotseling uit de luoht rollen, en daar Ged. Staten reeds vóór 1 April het raadsbesluit moeten hebben goedge keurd, was spoed noodzakelijk. Reeds gis teravond had deze vergadering kunnen worden gehouden, ware het niet, dat spr. toen wegens de installatie van den Ar menraad, verhinderd was. Overigens is deze aanbieding zeer gunstig voor de ge meente en spr. adviseert den Raad dan ook haar te acoepteeren. De heer E y 1 d e r s vraagt of de 6 af lossingen, in het leeningsplan voorge steld, niet kunnen worden teruggebracht op 2. Het ware te wenschen, dat we voor de 2 millioen leening ook spoedig een der gelijke vergadering konden uitschrijven. De Voorzitter: Ook de vorige lee ning is afgesloten op de voorwaarde, dat zij de eerste vijf jaar niet kan worden ge converteerd. Zooara de termijn om was, hebben wij besloten tot conversie. De heer Bok vraagt of de gemeonte nog de kosten krijgt van herdrukken der effecten? De Voorzitter: Neen, wij behoeven alleen een schuldbekentenis te geven, an dere kosten zijn er niet aan verbonden. Het voorstel wordt vervolgens met al gemeene stemmen aangenomen. Erfpachtsuitgifte. Ingekomen ls een schrijven van den heer J. van der Veen, waarin deze erkent, dat zijn schrijven dd. 26 Jan. op een mis verstand berust en het intrekt. Naar aan leiding hiervan stelt de Voorzitter voor, hedenmiddag nog te beslissen op het in de vorige vergadering aangehou den Voorstel tot uitgifte van erfpachtsgrond aan den Rnyghweg, aan J. P. van Os. Dit voorstel wordt zonder discussie of stemming aangenomen. De Voorzitter meent naar aanlei ding hiervan nog het volgende te moeten opmerken. Door de wijze waarop deze voorstellen door den Raad zijn behandeld, is naar spr. meening te kort gedaan aan de waardigheid van dit College. Als de Raad het College ln dezen slordigheid had verweten zou spr. het hoofd hebben gebogen. Wij hebben hier gehad een aan vrage tot het bouwen van 8 woningen door door den heer van der Veen. Deze aan vrage werd goedgekeurd, maar den aan vrager werd medegedeeld, dat zijn ver zoek op zegel moest worden gesteld. Dat is gebeurd, doch in plaats van 8 wonin gen, vroeg hij grond voor 2 woningen. Het stuk is naar den directeur van Publ. Wer ken gegaan, die het College attent maakte, dat dit schadelijk voor de gemeente zou zijn. Daarna ia het door de betrokken wet houder geparafeerd en door den secreta ris is aan van der Veen geschreven, dat zijn verzoek was goedgekeurd en hij de waarborgsom moest storten. De heer Van Breda zag later, dat de zaak niet in orde was, en de vergunning werd ingetrokken. Weder kwam de zaak in het College en spr. was door de uiteenzetting, die de heer Van Breda van het geval gaf, bevredigd. Ook de Comm. voor het Grondbedrijf be rustte erin. Nu dwingt de Raad het Col lege in eene vergadering met de Comm. v. h. Grondbedrijf van der Veen nogmaals te hooren. Dat is een blijk van wantrou wen in het Ooilege, dat spr. niet geoor loofd vindt We hebben al eenige malen iets derge lijks gehad. Bij de aanvrage om kwijt schelding van huur van Helder's Belang werd het College ook gedwongen tot na dere uiteenzetting. Uit die uiteenzetting bleek, dat Helder's Belang wel degelijk schade zou lijden. Een dergelijk wantrou wen in het beleid van het College acht spr. ongeoorloofd, het vermindert het prestige van het College. Wy worden nu eenmaal wel eens gedwongen tot het nemen van maatregelen in het algemeen belang, die tegen bepaalde belangen ingaan, en het College is een vertrouwenscollege, geko zen uit de vertrouwensmannen van de burgerij. Op deze gronden meent de Voorzitter te moeten protesteeren tegen deze handel- wijze van den Raad, waarmede hij het niet eens is. De heer Bok heeft met belangstelling 's Burgemeesters rede aangehoord, die z.L wel ietwat on'verwaoht kwam. De Voorzit ter gaat naaf spr. meening te ver door hier te generaliseeren en te spreken van „den Raad". Immers, deze kan er weinig aan doen, als daar enkele raadsleden uit stel van behandeling bepleiten. Het is dan ook wel wat boud van den Voorzitter hier van den Raad in zyn geheel te spreken; spr. althans heeft zich aan deze dingen nooit schuldig gemaakt. De heer Zondervanisde man, wien de schoen past en hy zal hem aantrekken ook. Spr. is verwonderd over deze uitla ting van den Voorzitter. Dat de Raad de voordracht terugzond, had zyn goede gronden, en 's Voorzitters verwyt is vol komen misplaatst. In de byiage wordt ge sproken van 8 peroeelen, maar 80 Nov. is een plan voor 4 woningen ingediend, en spr. heeft dientengevolge voorgesteld de zaak naar de fractie te renvoyeeren. Want alff wy als raadsleden iets doen, hebben wy steeds eene meer of minder groote fractie achter ons. Later is gebleken, dat de 4 perceelen, die waren aangevraagd, verkaveld waren in 8 woningen, maar dat was ons niet bekend. Misschien wel aan den heer van Os, maar zeker niet aan spr. en aan den heer Van der Veer. Als de zaak behandeld ware geworden zooals de heer Van der Veen haar had Ingediend, hadden we hier een uiterst onverkwikke- discussie gekregen. Wat de zaak van, Helder's Belang be treft, ook dit gaat spr. aan. In den Raad was niets bekend omtrent eenige schade, die deze Vereeniging zou lijden. In de gehouden conferentie met H. B. werd ook niet van schade gesproken. Wy wil den enkel weten of inderdaad schade ge leden zou worden en de Voorzitter zal ons ten goede moeten houden, dat wy als raadsleden haring of kuit willen hebben omtrent hetgeen van ons gevraagd wordt Spr. werpt dus het verwyt van den Voor zatter van zich af. De heer Van L o o merkt op, dat ook vroeger wel eens voorstellen van het Col lege teruggingen, zonder dat men dit van de ebde van het College opvatten moet als een bewys van wantrouwen. Het College kan immers wel eens verkeerd zyn inge licht? De Voorzitter ls abuis en de Raad moet tegen zyn uitlating protesteeren. De heer Boogaard was eveneens ver baasd over de woorden van den Voor zitter, die ons tot blindelingsche volgelin gen van het College wil maken. De aan vrage van Van der Veen zou in de vorige zitting veel stof hebben doen opwaaien. Thans biykt, dat Van der Veen zelf reti reert en zichzelf daarmede dus blameert na zyn lange brieven en zyn ingezonden stuk in de krant Naar spr. meening is dit de beste gang van zaken; nu wordt over de kwestie niet verder gesproken en zonder meer beslist De heer G e u r t s ls overtuigd, dat de Voorzitter soherper is geweest dan hy zelf bedoelde te zyn. Wy zouden dan immers maar alles moeten stemmen, wat.B. en W. willen voorleggen. Terugzending naar het Grondbedrijf is een heel gewone zaak en komt herhaaldeiyk voor. In het geval van de huisjes in de Koningdwarsstraat was ook een rapport van de Comm. en de voor dracht ging terug voor onderzoek. Toen bleek, dat het voorgestelde geheel over bodig was, en dat deze terugzending heel goed was geweest. In het thans aan de orde zijnde geval hebben wy ongeiyk ge had, maar het gebeurt ook wel, dat wy eens gelijk hebben. De heer VanderVeer merkt als lid van de Comm. v. h. Grondbedrijf op, dat de zaak verward en onduldeUjk was. De vergadering heeft een goed effect gehad,' PREDIKBEURTEN. ZONDAG 21 MAART. Ned. Herv. Gemeente. Nieuwe Kerk (Weststraat): 's Morgens 10.30 uur, Ds. O. O. de Kloet. Onderwerp„Godsrijk en kerk, droom en daad, oogmerk en waarmerk." (Be vestiging van nieuwe lidmaten en zang van het Kerkkoor). WesterkerkJ Geen dienst. Huisduinen: 'a Morgens 10 uur, Ds. W. A. F. van Dyk, van Helder. Julianadorp: Geen dienst 's Avonds 7.80 uur, Zendingsgebouw, Dr. van Osterbosch, van Beverwijk. Anna Paulowna 's Morgens 10 uur, Ds. v. d. Kreeke. Evangelisatie (Palmstraat): 's Morgens 10 uur, Ds. Jao. de Pree, van Weert. 's Avonds 6.30 uur, Ds. W. S. van Leeuwen, vèn Velsen. Geref. Kerk (Spoorstraat): 's Morgens 10 uur, 's middags 2} uur en 'b avonds 6 uur, Da W. Doorenbos, van Midwolde. Chr. Geref. Kerk (Steengracht): 's Morgens 10 uur en 's avonds 5 uur, Ds. B^ v. d. Berg. Oud Geref. Kerk (Hoogstraat): 's Morgens 10 uur en 's avonds 5.80 Uur. Doopsgezinde Kerk: Geen dienst. Luthersche Kerk: 's Morgens 10 uur, Da H. O. Zwahler, van den Haag. Leger des Hells (Snoorgracht 38). 's Morgens 10 uur, Heiligingsdienst. 's Namiddags 8.80 uur, Openluchtbijeen komst, Koningsplein. 's Avonds 8 uur, Heilssamenkomst. want het bleek, dat er fouten waren ge maakt, die thans zyn opgelost Het was volstrekt niet onze bedoeling een blaam te werpen op het College van B. en W„ De heer Schoeffelenberger mag den Voorzitter wel eens zoo hooren. Een Voorzitter van den Raad, die af en toe eens van den toren blaast, doet spr. goed aan zyn hart Maar de Voorzitter is dik maal verkeerd, zyn aanmerking is volko men misplaatst Het College van B. en W. is slechts een adviseerend lichaam, ds Raad is het beslissend lichaam en het is de plicht van den Raad een gemaakte fout te herstellen. Den Voorzitter doet het genoegi n, dat de Raad zegt dat het gebeurde niet was een biyk van wantrouwen in het be leid. Spr. heeft nimmer den Raad het recht ontzegd een voorstel terug te zen den, maar in dit geval staat of valt de zaak met de verklaring van den wethouder. En het College verdient niet zulke biyken van wantrouwen te ontvangen. Spr. is niet scherp geweest, hy weet zeer goed, dat hjj tegen den Raad in behooriyke termen moet spreken. De heer Van Breda zal niet treden in 's Voorzitters requisitoir, protesteert evenwel tegen de uitlating van den heer Schoeffelenberger als zou de fout by het College liggen. Dat is niet zoo; de fout ligt by adressant. De heer Smits kah zich indenken, dat een voorzitter van een raad zich uitlaat als hier is geschied. Maar het verloop der zaak is anders dan zy door den Voorzit ter is voorgesteld. Het betrof geen wan trouwen, maar was alleen een verzoek om nadere inlichtingen. In zyn antwoord geeft de Voorzitter bUjk by zyn oorspron- keUjke meening te willen blijven, zoodat we dus herhaling van een dergelijk optreden kunnen verwachten. Vandaar dat spr. gaarne antwoord van den Voor zitter zal ontvangen op deze vraag: Heeft de Voorzitter ingezien, dat zyn woord van protest niet aldus bedoeld was en dat de meening van de meerderheid van den Raad om de aanvrage terug te zenden de juiste was? De Voorzitter neemt gaarne acte van deze verklaring. Hiermede is dit Incident geëindigd. Woonwagenkamp. Medegedeeld wordt, dat vergunning is verleend tot het oprichten van een woon wagenkamp naby Westoever. Aangezien een gedeelte van dit terrein by Waterstaat in huur is, wordt het afgestane terrein iets kleiner, hetgeen evenwel geen bezwaren oplevert Getracht is eenige vermindering van huur te krijgen, hetwelk tot resultaat heeft, dat de oorepronkeiyk vastgestelde huur van 60.— voor het eerste jaar en 75 voor het volgend, teruggebracht ls op resp. 86.en 60. Rondvraag. De heer H e y b 1 o k vraagt hoe het staat met het onderzoek betreffende de door mevrouw van der Hulst Ingebrachte klachten omtrent de inwendige inrichting van het ziekenhuis, en de verpleging, enz. Hieromtrent is van het College nog geen antwoord ontvangen. De Voorzitter: Mevrouw van der Hulst zou aan het College hieromtrent de finitieve gegevens en feiten verstrekken, doch wy hebben er niets meer van ver nomen. Mevrouw VanderHulst merkt naar aanleiding hiervan op, dat haar opmer king door den Voorzitter een beetje be- lacheUjk werd gemaakt Spr. is daarna ziek geworden, en by een bezoek van-de dame in kwestie heeft deze medegedeeld een adres aan den Raad te zullen opstel len. In verband ook met 's-Voorrlttera ant woord op haar vragen aou spr. akfe Liever

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 11