agent van politie ridh ophouden. In de putadhe laan had verdachte de vrouw ge vonden bij Trxxrrup in huls. HIJ had haar daar willen spreken, maar was in de 'wo ning gekomen, plotseling aangevallen, door wien of wjie weet hij niet. Van de steker^ 'beweert verdachte zich niets te herinneren. Het plan om de vrouw te doo- den had hty niet. Nadat hfj de vrouw had gestoken Is hij op straat gearresteerd, in de oei op het bureau had hij getracht zelf moord te plegen niet de scherven van een medicijnfleschje. Hij is naar het zieken huis gebracht en na zijn genezing over gebracht naar het huis van bewaring. Op verzoek van zijn verdediger is hfj toen in vrijheid gesteld. Verdachte beweert nu weer niet zijn vrouw verzoend te ztfn. Het O. M. vroeg op grond van poging tot doodslag het mes wordt tegenwoor dig maar al te gauw getrokken ln ruzie tusschen man en vrouw en daaraan moet paal en perk worden gesteld 4 jaar ge vangenisstraf. Hulpverleening aan de noodlijdenden ln de Drentöche venen. In ons blad van Dinsdag is melding gemaakt van de aanhouding hier ter stede van den koopman M. J. V., die verdacht wordt van verduistering ten nadeele van een comité tot leniging van den nood in de Drentsche venen. Om misverstand te voorkomen wijzen wij er op dat dit comité niets te maken heeft met het Emmer steuncomité, waarvan de heer J. Hadders Rzn. (gironummer 79400) te Emmen, penningmeester is en welk comité ln onze courant van 1 Februari j.1. een oproep om steun tot het Nederlandsche volk heeft gericht Bij dit comité dat nog Intact is en sijn actie nog niet heeft gestaakt is van 1 Februari tot half Maart een bedrag van ongeveer f 85.000 (waaronder een gift van de Koningin) voor de arme veen- bewoners ingekomen. Over de geruchtmakende zaak van de dure administratie van den (thans gear resteerden), penningmeester van het „co mité ter leniging van den nood in de Drentsche venen heeft de „Voorwaarts" nog eenlge bijzonderheden. Wij ontleenen daaraan het volgende De zloh sinds Zaterdagnacht in voor- loopige hechtenis bevindende heer Ver schoor had tal van colporteurs in dienst, die alle straten van Botterdam systema tisch afwerktenop die wjjzé moet een enorm bedrag zijn ingezameld, zeker veel meer dan f 62.000. De zaken gingen zóó uitstekend, dat Verschoor in September J.1. een fraaie auto kon koopen. Het overgroote deel der gelden voor de noodlijdende veenbevolking gezonden, werd per giro overgemaakt aan Verschoor. Van eenlge contróle op deze giro-rekening is nooit sprake geweest. Volgens de colporteurs, die op het kantoor een en ander zagen, moet het bedrag, per giro ontvangen, véél en véél grooter zijn dan het geld, aan directe giften binnen gekomen. Het is niet on mogelijk, dat van de vele tienduizenden guldens per giro gestort, geen cent Bar- ger-Oompascuum bereikt heeft! Omtrent de directe aanleiding tot de arrestatie lezen wij nog: In Februari j.1. heeft het comité voor de steun-inzameling een advertentie ln de bladen gezet, waarbij bekend gemaakt werd, dat algeheele afrekening had plaats gevonden en „den heer Verschoor dank «bracht werd voor zijn vele werk". .chteraf blijkt, dat Verschoor dit dank- regeltje aan zijn eigen adres, er zelf maar bijgevoegd heeft, zonder dat het comité er iets van wist I Maar in ieder geval, er had finale afrekening plaats gevonden en alles wat voor de veenstreken opgehaald was, moest dus naar Barger-Oompascuum verzonden zijn. Maar wat bleek nu achteraf? Dat op den zolder van het kantodt Groote Markt 42 nog een groote hoeveelheid goederen, alB dekens, jassen, costuums, schoenen, ledikanten, enz. aanwezig is. Al deze goederen zijn door medelijdende stad- genooten voor de arme veenbewoners geschonken. Verschoor heeft ze op zijn zolder opgeslagen en was thans bezig alles aan een opkooper van de hand te doen Evenals het kantoorameublement, dat ook uit de steungelden betaald is. Gisteren is op last der Justitie beslag gelegd op den kantoor-inventaris en de aanwezige goederen, boeken en bescheiden van den heer Verschoor, ex-penning meester van de collecte voor de Drentsche venen. Dit kantoor was gevestigd aan de Groote Markt. Gebleken is, dat de kost bare kantoorinventaris betaald was met geld van de collecte en op de onkosten nota was geplaatst. De aanwezige meu belen enz. zijn op karren geladen en naar het Palels van Justitie aan den Noord- singel gebracht om eventueel als stukken van overtuiging in het te voeren proces dienst te doen. Ondeugdelijke melk. In de door den Hoogen Baad naar het Hof te 's-Gravenhage verwezen zaak te- £en m®lkveehouder te 's-Graven- zande, beschuldigd van het afleveren van ondeugdelijke melk, veroordeelde het Hof verdachte tot 750 boete, subs. 180 dagen hechtenis. De kantonreohter te Delft en de Haagsohe rechtbank hadden hem een zelfde boete opgelegd. Staking bfj het werk van den Blesbosch. Dinsdag heeft een gedeelte der in den Blesbosch te werk gestelde werkloozen den arbeid neergelegd. Deze arbeiders verlangen een gegarandeerd imlidTrnnn loon. Over dezen eisch heeft gisteren het bestuur der vereenighag De Blesbosoh met afgevaardigden der werkloozen bespre kingen gehad. De eisch Is niet ingewil ligd. Ongeveer tachtig werkloozen hebben daarop besloten, gisteren het werk niet te hervatten. Defce werkloozen vallen nu ook buiten de steunregeling. Brutale roof. Dinsdagavond z}jn, naar Belga meldt, twee bandieten een juwelierswinkel in de Pigallestraat te Parijs binnengegaan en hebben, met de revolver in de hand, zich van een hoeveelheid kostbaarheden ten bedrage van tweemaal honderdduizend frank meester gemaakt. ZiJ konden onge hinderd de vlucht nemen. Het is de derde maal in minder dan een jaar tijds, dat deze juwelierswinkel door roovers wordt geteisterd. Verduistering van f 20.000. Te Leiden Is, naar aan het Hbld. wordt gemeld, hij de politie aangifte gedaan, dat de penningmeester van de Leidsche I Tuindersvereeniging een bedrag van 20.000 verduisterd zou hebben ten na deele van eenige tuinders. Dit bedrag zou de penningmeester in de kas van de ver eeniging hebben gestort, waartoe hij niet gerechtigd was. In verband met verliezen, die de vereenlging heeft geleden, is dit bedrag niet meer aanwezig. Diefstal. De Haarlemsche recherche heeft aan gehouden den 19-jarigen kantoorbediende J. O. M., die verdacht werd van den dief stal van f 2500 bij de Haarlemsche Bank, welke eenigen tijd geleden heeft plaats gehad. Hij heeft een volledige bekentenis afgelegd en is aan de Justitie overge leverd. Te veel onderwijzers. Voor de betrekking van onderwijzer aan de christelijke school te Enumatll (Gron.) hebben zich 148 sollicitanten aan gemeld. De llteralr-eoonomlsche afdeellng aan de B. H, B. 8. Te Enkhuizen heeft de gemeenteraad besloten eene llteralr-economisohe afdee llng aan de rijks hoogere burgerschool te verbinden. Het aantal Ingezetenen van Nijmegen. In het bevolkingsregister te Nijmegen is Dinsdag de 75000ste ingezetene inge schreven. De oneerlijke gem.-ontvanger te Deventer, Bij die raadsdebatteni te Deventer over het rapport van B. en W. inzake de on regelmatigheden gepleegd door den oud ontvanger, den heer K, heeft wethouder SonnenJberg meegedeeld, dat er vermoede lijk aan de vrouwenarbeidsohool, waarvan K tot begin 1925 de boekhouding voerde, een tekort zou zijn van plusminus 7000 gulden. Diefstal. De rechtb&ik te Arnhem heeft Dinsdag 8. M„ die terecht had gestaan wegens diefstal in de R. K. kerk te Weetervoort waar om. 17,000 aan effecten werd ont vreemd, tot 17» jaar gevangenisstraf ver oordeeld De rechtbank had rekening ge houden met het feit, dat verdachte ook nog voor andere rechtbanken terecht moet staan. Auto-ongeluk. Te Wijk bij Duurstede is Dinsdag een auto van de Bensdorpfabrieken door het springen van een band van een dijk ge reden. Eén inzittende, iemand uit Hilver sum, is gedood; een ander heeft een been gebroken. Een wildebras. Dinsdagtmidadg omstreeks 0 uur kwam de 23-jarige motorrijder H. v. d, V. te 's- Gravenhage op zijn motor den Rijswijk- schen weg af vilt de richting Rijswijk. Vermoedelijk door snel en onvoorzichtig rijden hij verklaarde later aan de poli tie niet te weten, dat hij, een voertuig in- halenden, links moest paseeren kwaan hjj in de Schlegelstraat in 'botsing met een wielrijder dien hij achterop reed. De aan rijding was niet ernstig, de wielrijder kwam en met den schrik en oen onbedui dend wondje aan de hand at De motor rijder steeg na dit oponthoud weer op zijn motor en zette zijn tocht op dezelfde wijze voort, met het gevolg, dat hij onder de viaduct opnieuw een wielrijder aan reed. Ook dezen wielrijder reed hjj achter op. Dezen keer liep het ongeval minder goed at De wellrijdor, de 82-jarge agent van politie P. de J. uit de Trooststraat brak in zijn val den 'linkerenkel en moest door den G. G. D. naar het ziekenhuis aan den Zuidwal gebracht worden. Het tekort btj de politie te 's-Hertogembosch. De gemeenteraad van 's-Hertogehbosch heeft Dinsdag het accountantsrapport in zake het tekort bij de politie behandeld. Bij den aanvang der besprekingen deelde de voorzitter mede, dat volgens nader bericht van den accountant het te kort op 7943,50'/» moet worden gesteld. De commissaris heeft hiervan heden bij den ontvanger 594S.50'/i gestortt, terwijl hij hoopt het restant van 200 spoedig te kunnen betalen. De heer van Hoeokei drong er bij dien raad op aan zich te beperken, protesteer de tegen de lasterpraatjes die zijn ver spreid en diende een motie in waarin de raad zich vereenigt met de oonclusies van het aooountantsraport, betreurt hetgeen is geschied en B en W. opdraagt die maat regelen te treffen, waardoor verwacht mag worden, dat dergelijke onregelmatigheden zich niet meer 'kunnen voordoen. De voorzitter deelde mede, dat reeds een scherpe controle Is ingesteld! en het openbaar ministerie kennis heeft van het accountantsrapport De motie van den hoer van Hoeckel werd aangenomen met' 18 tegen 4 stem men. Ongeluk MJ het rangeepon. Bij het rangeeren van een veetrein op het spoo remplacement bij het station D. P. te Rotterdam zijn twee wagons met vee tegen een rangoeimachine gebotst. De wagens zijn zwaar beschadigd. Van een koe zijn beide hoorns afgebroken, van een stierpink brak één horen af en een koe werd kreupel. De eorste twee dieren zijn ter plaatse verbonden. Het kreupele dier is per as naar het abatflWr vervoerd. De moord ln die Beverstraat te Rotterdam. De rechtbank heeft den 17-jarlgen A. J. O. v. S., wegens doodslag op zijn vader, den 74-jarigen gepeiisionneePden agent van politie te Rotterdam, veroordeeld tot 7 jaar en 6 maanden 'gevangenisstraf. [Hoewel beklaagde eerst den leeftijd' van 17 jaar heeft bereikt, heeft de recht bank om de koeluloedigheijÉ, waarmede het feit is gepleegd en het overleg, waar moe getracht is de sporen van de daad uit te wisschen, besloten tot toepassing van art. 89 en beklaagde te behandelen alsof hij reeds 18 jaar ia Bij de bepaling van die straf heeft de rechtbank in aanmerking genomen, dat de aanleiding tot de daad haar niet geheel duidelijk is geworden. Zijn zwager doodgeschoten Voor die Utredhtsdha rechtbank heeft Dinsdag terecht gestaan de 80-jarlge rijk.wcgworker J. P. M. te Soest, be klaagd, op Zondag 7 Februari te Soest met voorbedachten rade op zijn zwager A. A. R. met een revolver op korten af stand te hebben' geschoten, tengevolge waarvan deze vrij spoedig daarna la over leden. Verdachte ontkende ter terechtzit ting, het opzet te hebben gehad, zijn zwa ger te dooden. Voor den rechter-oammls- sarls had hij verklaard, bij een twistge sprek met zijn zwager over zijn vrouw gemeend te hebben, dat zijn zwager een mes trok, waarop hij uit noodweer de re- volger op die beenen van zijn zwager had gericht Het 03L elsdhte een gevangenisstraf Van 10 jaar. De verdediger pleitte vrijspraak; sulba heropening van het onderzoek. Nederlandsche «deepbooten voor Brltsche schepen. Een Inzender in de „Times" betoogt det dte Britten er zich op beroemen een ras van zeevaarders te zijn met eeuwen van traditie en ervaring op het gebied van scheepsbouw. Is het dan niet vreemd, zoo voegt hij er aan toe, dat wij van Neder landsche zeesleepbooten afhankelijk zijn om in BrlttanniS gebouwde drijvende dok ken naar overzeeeche hanns te aleepen? Verkeers-ongeval. Op den Kanaalweg te Amsterdam Is een 27» jarig knaapje door een auto dood gereden. Door een trein gegrepen. Dinsdagmorgen is aan het station te Doetinchem de gehuwde spoorwegarbei der G. J. Pas uit Winterswijk door een trein uit de richting Zevenaar gegrepen. De man was onmiddellijk dood. Besloten wordt, om| alvast minstens 2 kinderen uit te zenden en wel die, welke naar het oordeel van den dokter daarvoor het allereerst in aanmerking zouden ko men. Het schijnt echter, dat er heel wat. meer kinderen de uitzending dringend noodig zouden hebben. Er Is voor de vereenlging dus werk genoeg aan den winkel, dooh daarvoor is natuurlijk geld noodig. De heer Raap meent, dat men voor een zoo mooi en nuttig doel zoo noodig gerust bij het Gemeentebestuur om subsidie mag aankloppen, de heer Keijzer daarentegen is van oordeel, dat een vereenlging eerst haar bestaansrecht moet bewezen hebben en dat pas van gemeente-subsidie Bprake kan zijn, wan neer blijken mocht, dat zij flnantieel niet krachtig genoeg 1b voor haar taak. De heeren Raap en Schouwvlleger bestrij den ditHet werk 1 s er, dat moet niet meer gezocht 'worden. De hoofdkwestie is alleen, om er genoeg gelden voor bijeen te krijgen. Ten slotte stelt de heer Raap voor, om eerst de propaganda af te wach ten, zoodat men weet, over hoeveel geld men uit contributie en bijdragen ,te be schikken heeft en dan een begrooting op te maken. Mocht die begrooting de geld middelen niet overschrijden, dan zou natuurlijk subsidie niet noodig zijn, zoo dit echter wèl het geval mocht wezen, dan zal de vereenlging de Gemeente om subsidie vragen, ter grootte van het be drag, waarmee de begrooting de middelen overschrijdt. Dit voorstel, in stemming gebraoht, wordt aangenomen met alge- meene stemmen op 1 na. De rondvraag levert verder niets op, waarna de ver gadering wordt| gesloten door den heer A. Kramer, die wegens ongesteldheid van den voorlooplgen voorzitter de lei ding had. BREEZAND. Naar we vernemen is de bal-avond, na afloop der rlngstekerij op fietsen bij het café t Centrum gehouden, weer eens met een vechtpartij geëindigd. We hoorden, dat W. Oornelissen door een Zuiderzee- arbeider één der vingers bijna geheel is afgesneden. De belhamels werden aohter slot gezet. SCHAGEN. De polder Waard en Groet maakte in zijne vergadering van Dinsdag 80 Maart het volgende drietal voor Heemraad op: 1. A. Vis, Schagen (aftr. lid). 2. H. Spaans, Behagen. K. Breebaart, Kolhorn. WIERINGEN. Door onbekende oorzaak verbrandde j.1. Maandagavond een groote partij stroo, welke op den Noorddjjk stond en eigen dom was van den heer Geluk, aannemer der Zuiderzeewerken aldaar, die dit stroo voor de werken gebruikte. Het stroo was niet verzekerd. Het eerste kievitsei is hier gevonden door dén arbeider N. Heijblok en werd j.1. Dinsdag aangeboden aan den Ed.aohtb. heer Kolff, burgemeester. ANNA PAULOWNA. Dinsdag, 80 Maart, hield de afdeellng Anna Paulowna van het Oentraal Ge nootschap voor Kinderherstellings- en Vacantlekolonies een vergadering in Voor burg, voornamelijk om zioh te oonsti- tueeren, doch reeds bij deze eerste ver gadering der pas opgerichte vereenlging bleek de opkomst niet zoo' heel groot en al dadelijk had het heel wat voeten in de aarde, om een definitief bestuur bijeen te krijgen. Noodig werd geacht, dat ook eenige dames daarin zitting zouden heb ben. Ten slotte kwam toch een bestuur,, tot stand, bestaande uit de heeren H Schouwvlleger, V. Kaan, O. Kuiper, J. Petter, O. Keijzer, O. van der Goes en de dames Venlnga, Van der GoesWes- sel en DaalderKouseband. Medegedeeld wordt, dat Vrijdag 12 fttaart te Breezand een propaganda-ver- gadering was| gehouden, met het resul taat, dat 20 leden waren toegetreden, zoodat de vereeniging thans 60 leden telt. Door een der leden werd verder mede gedeeld, dat van de vroegere vereeniging nog f Ü8 ter beschikking is. Na voorlezing en bespreking der des betreffende oonoepten werden de Statuten en het Huishoudelijk Reglement vastge steld, waarmee besproken werd, hoe men het best het ledental zou kunnen uit breiden. Het resultaat dezer bespreking was het besluit, dat circulaires zullen rondgezonden worden, voorzien van een formulier, waarop men zich als lid kan aangeven en tegen welk bedrag. De heer Schouwvlleger verklaart zloh bereid, om later deze formulieren weer op te halen naar TELEGRAFISCH WEERBERICHT waarnemingen verricht ln den morgen van 1 April. Medegedeeld door het Kon. Nederlandsdh Meteorologisch Instituut te De Bilt Hoogste stand 768.0 te Drosden. Laagste stand I7I50l8 te Blacksöd. Verwachting: Zwakke tot matige Z. tot Z.O. wind, licht tot half bewolkt, droog weer, nacht- vors, zelfde temperatuur overdag. INGEZONDEN. Gevonden voorwerpen. Aan het Hoofdbureau van Politie is ais gevqudeni terug te bekomen: een! tafelkleedje, een ürarasche huisdeur- sleutel, een blauwe jockeypet, een fantasie- sok, een franeche hudsdeurateutel, een porte- monnaietje met Ml, een glacé handschoen, een ford sleuteltje, een mes met schede en een plank met sleutels. Aan de adiresseni: tijkeboer, Hoogstraat 76: een buigtangetje. Me). Semus, Kuiperstraat 22: een bont kin- derschort. Mej. Dienaar, WaMschstraaifc 80: een blau we pel v M. N. Bak, Kuiperdwarssfoaat 0: een rtf- wteMaetiiigplaatje. Vermeer, SchagenStraat 40: een zilveren potloodhoudler. Mahieu, Brakkeveldweg 18: een koralen ro zenkrans. Wijitssma, Keizerstraat 58: een zilveren da- meearmbandborlüge. A. Noot, Slirisddjkstraat 121: een collier. Vakschool, Polderweg: een vulpen. Oorndelje, Sohagenstraat 92: een rljwielbe- lastkigmerk. M. Janzen, De Ruijterstraat 21: een bruine portemonnade tnet Ml Korver, Middenstraat 120: een bril Vardurme, BrakkeveldHveg 0: een rozen krans. Van Stoeijen, De Ruijterstraat 5: een wit geëmailleerde emmer. P. de Vries, SltilsdlijkHtraat 51: een zilver, bon. Oomielje, Sohagenstraat 92: een sleuteltje. De Boer, Klaas Duitstraat 80: een zakmes. De "Vree, Spoorgracht 4: een riJwleibelaB- tingmerk. O. Hertog, Achterstr. 81: een loterijbriefje. N. v. d. Voorde, Lengeatraat 8: een rolletje behangselpapier. De Wit, Torenstraat 14: een witte kip. Mej. Riteco, Breewaterstraat 80: een R.-K. kerkboekje. Van RJ^De Ruijterstraat 69: een koralen portemonnaietjo. Van Vessem, Polderweg 88: een rolletje, inh. een Haagsche Post en een Stuivers blad. De Ven, apotheek, Spoorstraat: een vulpot lood. R. Klap, Westgracht 48: een glassnljder. Luniber, Piet Hemstraat 10: een kanarie vogel. Kikkert, Basstraat 41: een alpaccabeursje met inhoud. MARINEBEBICHTEN. LEGERBERICHTEN. Tod einde voortzetting van dit bedrijf te voorkomen, greep de justitie in en arresteerde Verschoor toen hij 's nachts om 1 uur thuis kwam. Da gemeente Helder slachtoffer van een contract. Mede naar aanleiding van de vragen betref fende de operatieve en oogheelkundige behan deling in het Marine-hoepltaal, dezer dagen door den heer B. Zondervan aan het College van B. en W. gezonden, heeft het comité, dat zich hier ter «ede gevormd heeft ter bespre king en behartiging van de gemeentelijke be langen in genoemd ziekenhuis, tot ondergetee- kende het verzoek gericht een korte uiteenzet ting te geven van de gebeurtenissen en moei lijkheden, die direct tot -het optreden van be doeld comité hebben geleid. Men zal zich wellicht herinneren, dat onder- geteekende in het voorjaar 1924 op deze plaats een bespreking gegeven heeft van het toenma lig concept van een contract tusschen rijk en gemeente inzake de opneming van burger patiënten in het Marine-hospitaal, welke be spreking tot de conclusie leidde, dat de ge meente door een dergelijk contract onvoldoende gedekt zou zijn en bergen moeilijkheden in de naaste toekomst te voorzien waren. De ge meentelijke autoriteiten waren evenwel een andere meenimg toegedaan, en het ontwerp werd ongewijzigd aangenomen. Evenwel: de moeilijkheden zijn niet uitge bleven en deze zijn, zooals uit de vragen van den heer Zondervan blijkt, van zeer ernstigen aard. Verschillende personen, die operatieve hulp noodig hadden, konden den laatsten tijd niet ter -behandeling worden opgenomen, terwijl oogheelkundige hulp totaal ontbreekt. De taak is nu, de oorzaken op te spqren, die tot dezen wantoestand hebben geleid, om door wegneming van deze eindelijk tot een gezonde functionneering van onzen geneeskundigen dienst te komen. e Daartoe beginnen we dan met de bespreking van 'a heeren Zondervans tweede punt: het ontbreken van oogheelkundige hulp, en memo- reeren, dat indertijd, toen de besprekingen tus schen gemeente en rijk gaand warén, de Marine gemeenteraad en pers heeft tiitgenoodigd het hospitaal te bezichtigen en om de zaak aan trekkelijk te maken, de uitstekende specialisti sche inrichtingen heeft vertoond, terwijl ge wezen werd op den staf van arts-specialisten, waarover zij te beschikken had. Doch nergens verbond zii zioh contractueel, dat er ook maar één specialist beschikbaar zou zijn, met de ge volgen, dat na het sluiten der overeenkomst de oor-, neus- en keelarts verdwenen is, evenals nu, sinds I Maart, de oogheelkundige. De Ge meente is dus verplicht haar eigen zaken op te knappen, want een oogarts zal niet weer be noemd worden: de gevallen, die zich voordoen, zullen ln Utrecht behandeld worden, terwijl de gezinsleden van M-arine-menschen voor eigen rekening of voor rekening van de Gemeente komen. En dat, terwijl hier een goed oogarts ln de stad aanwezig is I H Zoo is momenteel de toestand der oogheel kunde; ondiengeteekende vraagt zich af: wan neer ontstaat een soortgelijke toestand voor een ander specialisme? Eén behoorlijke rege ling in dezen is urgent. En hoe gemakkelijk en op voor de hand liggende wijze ia deze niet té treffen, door de behandeling der oogheelkun dige gevallen eenvoudig op te dragen aan den specialist, die hier ter stede gevestigd is. Wat is nu verder ihet geval? Gelijk bekend, heeft de Inspecteur van den Geneeskundigen Dienst van de Marine zich vanaf den beginne met hand en tand verzet tegen de toelating van burger-rspecialisten ln het hospitaal. En niet tegenstaande Minister Westerveld in het be lang der Heldersche bevolking verklaard heeft zich niet met die zienswijze te kunnen vereeni gen, is heit concept-contract op dit punt niet gewijzigd en heeft de hier ter stéde gevestigde chirurg een dusdanige behandeling ondervon den, dat hij gemeend heeft te moeten weigeren operatief in te grijpen in gevallen, die bij aan wezigheid van den Marine-chirurg, door deze zouden zijn behandeld. Daar de laatste nu reeds langen tijd ziek Is en voorloopig niet terug komt, zijn Marine- en gemeente-patiënten ge lijkelijk gedupeerd, omdat de bekende chirurgen in Noord-Holland, daartoe aangezocht, gewei gerd hebben te vervangen, zoolang in Helder een uitstekend medicus aanwezig is. Momenteel heeft men nu wel iemand gevoelden, die, naar ik meen, onbekend met de gepasseerde feiten de vervanging voor den Marine-chirurg waar neemt, maar Ln de toekomst staat alles weer op losse schroeven. Het treffen van een regeling is dus wel drln gend noodig en is m. 1. alleen op een goede wijze te verkrijgen door een overeenkomst met den burger-chirurg hier ter stede, waarmede Marine en gemeente ln gelijke mate gebaat zouden zijn. G. W. WOLTHUIS ■Hr. Me. nieuwgebouwd flottielje-vaartuig Floree, dat dezer dagen ln dienst ia gesteld fb van Rotterdam naar Rijkswerf te Willems oord overgebracht. Off. van den M.8-D. Ie lel. M. H. van der Hoe ven, dienende aan .boord van Hr. Me. pantser- schip Tromp te Nleuwodlop, le overgeplaatst op het Wachtschip te Willemsoord Off. van dien MBJ). 80 kl. M. A W. Bon, die bestemd ie voor den dienst in Ooet-Indiö, zal 1» April per etooanechlp Jan Pieterszoon Ooen daarheen vertraküoen. (Btj bcsahüaktng van den min. van mar. a. L zijn de volgende mutaties gelast: met ingang van 15 April a*. wordt kap.-luit. ter zee J. de Graaff belast met de betrekking van chef van den etaf der zeemacht ln de stelling van den Helder, ter wijl die kap.-luit. tor zee A. Beret Zzn. alsdan eervol van de waarneming van deze betrekking wordt ontheven en mot 8 Mei wordt geplaatst aan boord van Hr. Ms. Wacht schip te Willemsoord als eereto-officlor. Voorts worden met ingang van 8 Mei 1026 lult. ter zee lo kl. O. O. F. Jlager on kap.-luit. ter zee J. P. Remdjneo onderscheidenlijk eer vol ontheven van en-belast mot het bevel over het vliegkamp die Mok Op verzoek eervol ontslagen nit den zee dienst wegens langdurlgen dienst onder toe- kermingt van levenslang pensioen de kap. ter zee J. H. G. Kramer. Bevorderd tot kap. tor zee de kap.-lplt- ter zee E. M. Wlasman, en tot kap-lult. tor zee de luit. ter zee le kl. F. Dlep- hiule. Bevorderd tot lult. tor zee 2e kl. die der 8e kl. M. M. Morene. Off.'van den MB.D. 2o kl. G. M. Folj, dienen de aan boord van Hr. Me. inetructieschip van Speyk te Willemsoord, ie overgeplaatst aan boord van Hr. Me. torpedoboot Z 8 te Nieuwe- dtep. Off. van den MJ3D. 2e kl7 J. van Otteren, dlo bestemd le voor dien- dienst ln Ooet-Indi0t zal 6 dézer met het stooaneohip Tambora daarheen vertrekken. Bij beschikking van dén min. van mar. a. 1. zijn met ingang van 6 April as. geplaatst: lult. tor zee 8e kl. J. M. Logger aan boord van Hr. Ma. Z 8, luit. ter zoo 2e kl. W. F. ivan Vreest wijk aan .boord' van Hr. Ms. Hydrograaf en lult. ter zee 8© kl. J. P. van Doorn aan boord van Hr. Ms. Eilerts de Haan. Vervoer van dienstplichtigen per autobus. De minister van oorlog heeft bepaald, dat voor het vervoer van dienstplichtigen, ibij op komst In wenkelijken dienst, enz., voor rijks rekening gebruik mag wórden gemaakt van autobussen, die zijn te beschouwen als open baar middel van vervoer. Indien de onder- tners het vervoer alleen wenschen te doen ge schieden tegen directe betaling van do kosten; kunnen do burgemeesters do kosten -bij voor schot voldoen en aan het departement bij de claratie ln rekening brengen. -7- Met ingang van 29 Maart bevorderd tot: res. eerg.-tlt.de roa. korp.-tlt. A. B. Sohumachei'; dlenstpl. eerg.-tlt., de d.pl koip. J. J. Dee genaar, G. N. R. de Jkxog, A. O. Kroonenberg,

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 7