Een spoorwegverbinding Calals—Kaïro. Er wordt een plan overwogen voor een doorgaande spoorwegverbinding tusschen Galais en Kaïro, om aldus het zeevervoer tusschen Marseille, Genua, Triest, Napels of Brindisi naar Alexandrië geheel uit te schakelen. Deze spoorweg zou dan gaan over Konstantinopel, Skoetari, Beiroet, Halfa, Jeruzalem en door het Sinai-sohier- eiland naar Egypte. Een Nedorlandach schip op do Mlaabsdppl gezonkien. N ogen-en-twlntlg man vermist Donderdag heeft op de Misslaslppi, 20 mijl van New-Orleans, een aanvaring plaats gehad tusschen het Nederlandsche stoomschip Sllvanus, van de te 's-Graven- hage gevestigde Nederlandsch—ttndische TankstooimibootnMij^, en deni tankstoomer Thomas H. Wheeler. Van de uit 50 man bestaande beman ning van de Süvanus worden 29 man ver mist De Sllvanus stond geheel in vlammen en is later gezonken. (De Sllvanus, in 1921 gebouwd bij de S. Western S. B. Oo. te San Pedro, in Ca lifornië, was groot 5789 ton bruto en 8378 ton netto.) Keuter meldt aan de N. Rott. Grt uit Londen het volgende over de ramp: Blijkens uit New-Orleans ontvangen be richt vreest men, dat van de bemanning der Sylvarms 29 lieden zijn omgekomen. De gezagvoerder, Visser, en drie Chinee- zen zijn door een vrachtboot opgepikt Nog vijfien anderen, onder wie 18 CShlnee- zem, zwommen naar den kant. Dit deden ook twee Nederlandsche tweede-machinis ten. Men hoopt, dat nog leden van de be manning zich aan 'boord van andere sche pen zullen blijken te bevinden, die achter het brandende sohlp aanstoamden. De Sllvanus was onderweg naar Lon den. De aanvaring schijnt aan mist te moe ten worden geweten. Toevallig ook bjj New Orleans is nu een eveneens ernstige ramp voorgevallen aan boord van het Amerikaansóhe tankschip O. T. Waring, een schip van de Standard Oil. Dit vaartuig lag in 't droogdok in repa ratie, toen een ontploffing plaats vond, terwijl 200 man op de Waring aan het werk waren. De eerste berichten spreken van vijf dooden en 47 gewonden. Hoe de „Sllvanus" verging. Uit New York wordt aan de Telegraaf gemeld: De ramp met de „Silvanus", waarom trent eenige bijzonderheden werden ge meld, schijnt het gevolg te zijn van een explosie, die plaats vond bij Pointela Hache, 45 mijl van New Orleans, ontstaan nadat het sohlp een aanvaring had geha< met de olietankboot „Thomas H. Whee ler". De „Wheeler" raakte aan den grond en er ontstond brand aan boord, doch deze werd gebluscht. De „Gulf Co ast", een vrachtboot, redde, evenals de „Topa", een deel der bemanning. De „Wheeler" was op thuisreis naar Baton Rouge; „Silva nus" op uitreis naar Londen. Petrus Onel, de tweede machinist van de „Silvanus" deelde omtrent de ramp de volgende bijzonderheden mede: „Ik bevond mij met den eersten en den vijfden machinist in de machinekamer, waar wij verschillende signalen ontvin gen, die wij opvolgden. Plotseling sloegen de vlammen door het traliewerk boven onze hoofden, alle lichten gingeif uit, en het schip begon overstag te gaan. In de duisternis vonden wij een ladder, waar mee wij het dek bereikten. Geheel over dekt met brandende olie sprongen wi, overboord, en zwommen, gedeeltelijk on der water, zoodat wij bijna stikten, over een afstand van ongeveer 800 meter naar het strand. Toen de „Silvanus" op de „Wheeler" liep, bevond kapitein Weizer zich op de brug. De derde stuurman J. Fader, de marconist A. Ludowics, en de Amerikaan Simpson bevonden zioh bij hem. De kapi tein heeft verklaard, dat het mistige weer het uitzicht belemmerde, zoodat hij slechts vaag den omtrek vdn een schip zag. Plot seling hoorde hü een hevig gekraak, en een geweldige ontploffing. Het geheele dek van het schip was één vuurzee. De kapitein ia daarop van de brug in het wa ter gesprongen, terwijl de vlammen hem ln het gelaat sloegen. De „Silvanus" Is in tweeën gebroken. Een Reuter-telegram uit New Orleans meldt nog nader, dat de „Silvanus" met benzine was geladen, waardoor na de aan varing een hevige ontploffing plaats greep. Eenige minuten later liep de „Sil vanus" aan den grond, waarbij een twee de, minder ernstige, explosie ontstond. De stroom sleepte het schip elf mijl mee, voordat het geheel in brand stond. Van de bemanning zijn vijftien leden naar New-Orleans gebracht. Door dat de oppervlakte van het water met brandende benzine was overdekt kon men zich slechts met groot gevaar in veiligheid brengen, doch twaalf van de 85 Chineezen, die zich aan boord bevonden, wisten zioh te red den door onder te duiken en onder water te blijven zoolang zij zioh in de vlammen- zone bevonden. Verschillende anderen echter, die eveneens overboord waren ge sprongen, kwamen om. SCHAGEN. Onder de merkwaardige gevolgen van de doorbraken der dijken langs onze groote rivieren mag zeker genoemd wor den de toename van het mond- en klauw zeer in Noord-Brabant, Gelderland en Limburg. En niet alleen de toename maar vooral de verschijning der ziekte in stre ken, waar ze heden nog niet was voor- fekomen. Men wil dit toeschrijven aun e bodembemesting door water. Het water zou de bacillen hebben meegevoerd en zoo zou het vee besmet drinkwater heb ben verkregen. Hoe het ook zij, de ge strafte bevolking, zou bij de vele plagen nog eene nieuwe plaag hebben verkregen, die zich thans in verscheidene plaatsen openbaart. Zoo zet het voorjaar zich weder bedenkelijk in. De buren aan gene zijde van de grens, zullen daar wel weer aan leiding in vinden, om de grenzen met nog meer angstvalligheid te bewaken. De getroffen boeren, ln plaats van de overheid in bare maatregelen, tot beteu geling der ziekte bij te staan, verzwijgen de verplichte aangifte, en zijn daardoor oorzaak, dat het gevaar van bestendiging al erger wordt. De kantonrechter te Sittard schijnt ook van deze meening te zijn. Hij veroordeelde althans, een wegens verzwijging van aangifte bekeurde vee houder, tot eene hooge boete, terwijl zijn geheele beslag werd onteigend, zonder ook maar eenige schadevergoeding te ontvangen. De straf is zwaar, maar zij zal zeker wel doeltreffend zijn. Onze uitvoerhandel staat door de ziekte reeds bijna geheel stil. Onze export koop lui beleven een slechte tijd, die ook voor de toekomst er droevig uitziet, omdat het langzamerhand gewoonte wordt bij de boeren aan buis te koopen. Dat gaut dan door tusschenkomst van een vertrouwd exporteur, maar daar 'wordt iemand van regeeringswege voor aangewezen. Zoo blijft de exporteur buiten alle verwenste. Met Italië is deze nieuwe wijze van han delen begonnen, met Spanje werd ze voortgezet en wellicht zal met België eenzelfde taktiek worden gevolgd. Het is te wenschen, dat in deze aangelegen held het laatste woord nog niet is ge sproken. Ook met den binnenlandschen handel gaat het slecht. De daling in Me prijzen gaat voort. De vette koeien waren Donderdag te Schagen zeer stug. De prijs liep van f 0.80 tot f 1.05 per KG. Nader aangeduid wordt dit voor le kw. f 0.95 f 1.05, voor 2e f 0.90 f 0.95, 8fe f 0.80 f 0.90. Melk- en kalf koeien waren stug prijshoudend. De eerste gelde weide koeien waren aanwezig. De inzet was hoog, naar schatting 40 50 cent. De prijzen liepen van f 275 tot f 810. Wi, spraken weiden, die tegen dien prijs niet wilde koopen. Nuchtere kalveren waren lager: voor de slacht f 9 k f 18, voor het bedrijf f 24 i 27.50. Oude schapen voor de slacht f 26 f 44, jonge, over- houders, f 83 f 89, voor 6 pond kocht men al een zeer goed schaap. Varkens hadden van alles nog den besten handel Met een vasten handel, liep de prijs van 84 tot 89 cent por KG. Op de Schager elerenveiling waren 102 kievitseieren aangevoerd. De prijs be droeg 17 18 cent. den. Ook had men nog geen film kunnen aten maken, daar deze wel 400 zou moeten kosten, wat men vooralsnog niet tan betalen, ook niet met de aangeboden hulp van Koog. Uit het finanoleel verslag bleek, dat de ontvangsten hebben bedragen 481.67 en de uitgaven 164.65. Het batig saldo be droeg 267.92 tegen f 152,67 een jaar te voren. Een en ander werd goedgekeurd met dank en applaus. Tot leden van het bestuur werden her- cozen de heeren J. Daalder Dz. en A. O. tab, die beiden het hernieuwd mandaat aanvaardden. Als afgevaardigden naar de Algemeene Vergadering werden aangewezen de hee ren J. Pisart en A. O. Rab. Als subsidie voor het Fanfarecorps werd opnieuw een bedrag van 10 voorgesteld. Na de rondvraag sloot de Voorzitter de vergadering met dank voor de aangename besprekingen en met de w apachen, dat het edental zeer zal toenemen en dat V. V. V., nzonderheid de afdeeling „Texel" zal mo gen bloeien. Deze week werden van hier verzonden: 48 koeien, 48 kalveren, 15 varkena WEERINGEN. De heer D. Jac. Mulder, welke als hoofdingeland van Polder Waard Nieuw- land periodiek moest aftreden werd als zoodanig opnieuw herkozen en nam zijn aerbenoeming aan. De chauffeur van den heer Prins auto- msondernemer te Helder was j.1. Woens dagavond onfortuinlijk door bij 't pas- seeren van een met steen geladen vracht auto van den heer J. Poel, deze aan te rijden. De auto van den heer Poel ver kreeg daarbij nog al wat schade, die door den wagenmaker op f25 wordt geschat. De oorzaak van bet ongeval sobijnt te zijn, dat de chauffeur, door een in den weg staande telefoonpaal niet genoeg kon uitwijken. Bij de verpachting van diverse plaatsen voor kramen, stallen enz. op het a.s. muziekoonooursterreln is de uitslag als volgt:' Hoogste inschrijvers waren voor oonsumptietent, de heer Jb. Duijnker Az. ijskar, de heer Jn. Duhnker Jbz., fruit en gerookte visch de neer Alb. Lont, gerookte paling de heer J. Visser, koek en chocolade do heer J. Bosker Jz., sigaren de heer J. O. den Haanfotograiie de heer H. G. Bump en zuurkraam de heer K. Hakvoort, allen alhier. Men deelt ons mede dat de overplaatsing van den kommies b]j 's Rijksbelastingen, de heer D. van Dijk van Zandvoort naar hier is ingetrokken en dat als zoodanig naar hier wordt overgeplaatst de heer van den Berg te Grootenbroek. Vereeniging „Moed, Volharding en Zelfopoffering". Bovengenoemde vereeniging mocht in de maand Maart met dank ontvangen van: Mr. O. M. d. J. te VGr. Lmej. A. M. D. te R. 2,—; mevr. wed. T. J. 8. S. te A. 2,60; Verg. „O. B." te A6,—; S. B. v. D. te A. 10,en als jaariyicsche bij drage van den heer J. H. te B. 2,60. O. Roetman, Penn. J. in t Veitatraat Na 88. De melkfabriek Hollandia te Purmerenc betaalde voor de melk in Maart, uit Hol lands Noorden, f 8.21 per 100 KG. uit Van de Rijks Pluimvee-consulent 1b bericht ontvangen dat hij de lezing over broeden en fokken bij het pluimvee aan neemt. De lezing zal door lichtbeelden worden verduidelijkt. Het aantal kiezers voor de gemeente Schagen is voor 1926 vastgesteld als volgt 2e Kamer 2098, Prov. Staten 2074, Ge meente-Raad 1978. De heer O. v. d. Vlies, geb. te Schagen, is in den militairen dienst bevorderd to sergeant-majoor bjj den seindienst. De polders Waard en Groet hebben een gemeenschappelijk bestuur doch een afzonderlijke bemaling. Het Kolhorner diep scheidt de polders van elkander. Nu is het gemaal van de Waardpolder aan vernieuwing toe. Tot heden werd stoom warmte voor drijfkracht gebruikt. Plan nen worden nu ontworpen om bij een nieuw gemaal electriciteit als drijfkracht aan te wenden. TEXEL. Gisteren vergaderde de afd. „Texel" der Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer, in het „Wapen van Amsterdam", te Oos terend. De Voorzitter, de heer Wierlnga, heette leden en invlté's hartelijk welkom en wees er op, dat het verkeer van vreemdelingen op het eiland zeer toenam en dit aan velen, zoo niet aan dien ten goede komt. De afdeeling heeft dan ook een dergelijke ontwikkeling gekregen, dat ze niet meer gemist kan worden: ze is een intermediair voor hoteliers, pensionhouders en vele an deren. De vreemdelingen komen niet naar hier om te genieten van vermakelijkheden, maar om de rustigheid van het oord en om het natuurschoon, dat zich in zoovee verscheidenheid voordoet. De diverse auto gelegenheden maken dat men het eilanc naar alle kanten7 kan leeren kennen. De Voorzitter verklaarde de vergade ring voor geopend. Notulen en Jaarverslag werden gelezen en goedgekeurd. Uit het laatste bleek, da men in het vorig jaar 168 aanvragen heeft beantwoord, tegen 69 in het jaar te voren Een eere-saluut werd gebracht aan het be stuur van T. E. S. O. voor het dragen van de kosten voor bekendmaking in het bui tenland. Het aantal leden was geklommen tot 99. Voorzitter was geworden de heer Wierlnga in plaats van den heer Stömpff die bedankt had. Een aantal gidsen hac men kunnen verkoopen, zoodat de voor raad bijna uitgegeven is en weldra nieuwe zullen verschijnen. De plannen voor sa mensmelting met „De Vereenigde Koog^' waren op niets ujtgeloopen, omdat men bij „Texel" de zetel te Den Burg, waar deze in het centrum is, wenscht te behou den vervolgd eni het verbaal uit Indisch kinderleven tot een goed eind gebracht In „Het leuke hoekje'1 vinden we weer tal van raadsels en wedstrijden. MARINEBKRICHTEN. De onderzeebooten uit Manilla vertrokken. Bljjkons bij het Departement van Ma rine ontvangen telegram zijn Hr. Ms. on- deraeebooten K 2, K 7, K 6 en K 0, onder bevel van den luit. ter zee le kl. J. G. van den Berg, uit Manilla vertrokken. Hr. Ms. „Hydra". NIEUWE UITGAVEN. Verschenen1: het „April-nummer van „Ons Eigen Tijdschrift". De -bijlage la een zeer mooie reproductie in 3-kleurendruk naar een schilderij van J aap Dooye- waard: „Entre-acte". Dr. O. Oatharina van de Graft schrijft over „Palmzondag- gebruiken''. Van Heprl van Booven vinden we de •beschrijving van een wandeling in het land van Rousard: „Voorjaar R* Tou- ralne" met een vijftal mooi foto'a Interes sant is ook het artikel van Laurons van der Waals o-ver „Nieuwe Boekdrukkunst" nJL over mooie lettertypen, over wlt-zwaH- verdeeling, initialen, boekwerken, enz. Verschillende illustraties van mooie pa gina's en boekwerken illustreeren net artikel Bert van Reest dichtte de woorden, D. In gen Soet zette ze op muziek en zoo ont stond het mooie liedje „Musch* opgedra gen aan den baritonzanger Jan II. Halm. Noemen we verder nog een schets van Elisabeth Zerike' en een geestig verhaal tje van Francais Pauwels en de uitgebrei de jeugdafdeeling. Verschenen: het April-nummer van „Zonneschijn", dat aarivangt met een ver haal over „Zonneschijn" door N. Oopijn, geïllustreerd door Rie Oramers. Een aller aardigst lenteverhaal voor Jongere kin- Van A. O. O. de Vletter vindeni wö een geschiedenis over „Peter", een jongen uit een Russisch dorp, die door een edelmoe dige daad een1 vriend krijgt, die hem later uit de armoede helpt eni laat studeeren. Het dierenverhaal van IL E. Kuylman gaat ditmaal over Boomvalken en Rans uilen, de roevers onder de vogels. R. Tepe leverde weer tal van foto's van deze vo gels en hun jongen in de natuur. Nelly Kruise schreef een verhaal over „De Clown", dat sterk herinnert aan „Boum-houm" van Alphonso Daudek Interessant is wat Agatha Snellen; ons meedeelt uit het leven van Thomas Alva Edison. Motor Mtlnohhausens avonturen wor- LEGERBERICHTEN. STOOMYAARTBERICHTEN. V1SSCHERIJBERICHTEN. Burgerlijke stand van Helder MARKTBERICHTEN. Hr. Ms. „Soomba". (Volgens nadere berichten wordt Hr. Me. Seemlba, ondier bovol van kap.-lult. ter zee 01 F. Oston, 12 April a-s- in dienst gestold. Hr. M#. mijnenleggor Hydra, commandant lult. tor zoe lio kl. D. Vroed©, le Woensdags avond van VHselngen te Hollevoetsluls aange komen, om kolen ln to nemen, te dokken en voorzieningen te ondergaan, waarvoor onge veer 10 dogen nooddg geacht worden. I 'Benoemd tot off. van gez. 2a kl. bij de maoht L. Noteboom, arte. Lult. ter zee lo kl. J. O. A. Scholte, dienon- de bij den radiodienst to Amsterdam, is over geplaatst als eerste officier aan boord van Hr. Me. flottieljevaartulg Soemba, bestemd voor den dienst in Oost-lnddë. Luit. ter zee 2e kl. JThr. T. M. van Suchtelon van de Haare Is per particuliere gelegenheid naar Ooet-Indiö vertrokken, zijde bestemd voor den dienst aldaar. Le off. van den M13-D. der 2e kl. M. 01 A. .van Iersel en G. W. J. Musea zijn den 12en April geplaatst onderscheidenlijk aan boord van Hr. Ms. Tromp en hij de Onderzsedlensb- kazerne te Willemsoord. Noord-Holland in Woord en Beeld, io April. Op de voorpagina een afbeelding van een schil derachtig grachtje in de Rijp. Van de Paasch- drukte aan de boot EnkhuizenStavoren geven een aantal opnamen een goed denkbeeld. De installatie van den nieuwen burgemeester van Koedijk is het onderwerp teener volgende pa gina; het schijnt daar wel een goed land, want de gemeentelijke autoriteiten zien er welgedaan en bolrond uit. De enorme sluisbouw te IJmui- den vordert goed, zooals een volgende photo doet zien. Van de rest vermelden wij de asphal- teeriagswerkzaamheden in de Alkmaarache Langestraat, sportopnamen, mooie kiekjes uit verschillende dorpen in Noord-H<}lland, enz. De Stad Amsterdam van 9 April bevat een artikel over dr. Sarphat», den stichter van het Paleis v. Volksvlijt, van de hand van den heer J. Schuitemaker Cz., drukte bij de bollenvel den, die op deze unieke Paaschdagen natuurlijk door duizenden en duizenden bezocht zijn. Een paar stevige koeien uit de Beemster, vermoe delijk thans reeds in diverse magen verdwenen, maakten op de Centrale Keuring te Alkmaar furore. De North Sea'Pilots zijn in dit num mer gekiekt met hun scheepje en nog tal van andere interessante wederwaardigheden. (1^» |*(3JX Herhalingsoefeningen. In dit jaar zullen voor herhalingsoefeningen ln werkelijloen dienst worden geroepen de ge wone dienstplichtigen behoorende tot de hier na vermelde lichtingen en' legeronderdeelen. Lichtingen 1920 en 1933. De regimenten in fanterie (waaronder begrepen het reg. grena diers en het reg. jagers) van alle divisie»; het reg. wielrijders; de compagnie hospitaalsolda ten (met uitzondering van de nekenverplegers der lichting 1933); het reg. vesting-artillerie; het reg. kust-ardllerie; het korps luchtdoel artillerie; het korps pontonniers en torpedlstcn (met uitzondering van de lichting 1930 van de comp. torpedis ten); het reg. genietroepen; de school compagnie van den motordienst; de com pagnie intendancetroepen; de regimenten veld artillerie; het korps rijdende artillerie; de trein- afdcelingen der artillerie-brigades. Lichting 1931. De regimenten infanterie (•waaronder begrepen het reg. grenadiers en het reg. jagers) van de Iste en de lilde divisie; de 3e en 4e comp. hospitaalsoldaten met uitzon dering van de ziekenverplegers. Lichting 1933. De regimenten huzaren met uitzondering van de paardenverzorgers. die de eerste oefening hebben vervuld bij het remonte- depot cn van de postduivenverzorgers. Lichting 1919. De treinafdeelingcn der ar tilleriebrigades (alleen de dienstplichtigen, die afkomstig zijn van de caivalerie). Bovendien van de lichtingen 1919 en 1931 de dienstplichtlngen van sommige legeronderdee len, die in 1925 behoorden tot legeronder deelen, waarbij in dat jaar herhalingsoefcnin gen'zijn gehouden, waaraan zij niet hebben deelgenomen, omdat zij vóór den aanvang daarvan naar andere legeronderdeelen werden overgeplaatst. In het afgemeen duren de herhalingsoefenin gen dn 1926 voor de korporaals en soldaten 17 dagen en voor de onderofficieren 24 dagen; zij duren onderscheidenlijk 13 en 20 dagen voor de lichting 1920 van het 'regiment vesting-artil lerie, het korps rijdende artillerie en de trein- afdeelingen der artilleriebrigades, zoomede voor de lichting 1919 van genoemde trednafdee- lingen. Vcorts 24 en 31 dagen voor de lichting 1923 van de regimenten huzaren. Aan de herhalingsoe^ningen wordt ai et deelgenomen door de dienstplichtigen, die tot de administratietróepen behooren en wier eer ste oefening langer dan ü'/j maand heeft ge duurd en door de dienstplichtigen, die bij de luchtvaartafdeeling werkzaam zijn op burger rechtelijke arbeidsovereenkomst cn voor wie deze afdeeling tevens, mobilisatie-bestem mlng is. Prins Fiederik Hendrik, t, pass. 6 April Qua» sant Pluto, 7 Aapril v. Valonolo. Ehea, 8 April te A'daan. Stol la, 6 April Barbados. Strabo, 9 April v. A'dam. Stuyvosant, 8 April to A'daim. Sa/turrvue, 6 April v. Homburg. Tolius, 7 April v. Livomo. Th wou9 Aapril v. R'dam. Van Ron wol nor, 7 April v. Barbados. Vonus, 8 April van Üadlx. Zerus, 8 April v. Fl uine. Kun PnkotvaartmaatsohapplJ. Bontekoo, 7 April to Singapore. Rengat, 8 Aapril te Tort Sald. Tasman, 7 April te Sydnoy. Bh) 11 andAfrika Lijn. Rletfonteim, u., 9 Aapril te Port Boudan. Salnlbangka, 8 April v. Zanalbar. Mol'tókork, 7 April te Kaapstad.. Randfonteln, u., 8 April to Antwerpen. ïLvloyoa Lijn. Jullanapark, pass. 8 April Dungenefes. Stad Zwolle, 8 April v. Oivita Voochia. HollandAmerika Lijn. Oard'iganahire, 0 April v. Los Angelos. Nleuiw-Ataetordoni, paes. 8 April Capo Raoo. Andijk, 7 April te Now-York. Loehkatrine, 6 April te San Pedro. Blijdondijk, pase. 9 April Vllasingen. Gaasterdïjk, 8 April v. Hamburg. Leerdam, 8 April te N.-Orleans. Noordordijk, 7 Aapril te Vancouver. HollandAustralië Lijn. Almkerk, u., paas. 8 April Dungenesa. Aagtekerk, n., 8 April te Melbourne. Garoet t., 7 April v.- Antwerpen. Holland'Britsch-Indië Lijn. Nijlkerk, t„ paae. 7 Aapril Gibraltar. Ridderkerk, pass. 9 April Vllasingen. HollandO.-Asdë Lijn. Gomma, 9 April to A'dam. Oldekork, 8 Aapril to.Hamburg. Aldebaran, t, 7 April v. Sun®. HollandW eet-Afrika Lijn. Albireo, 8 April v. Lagos. Horculee, 6 April v. Dakar. 1 Rijnland, 9 April te A'dam. Rntterdamsohe Lloyd. Stantar, t., 7 April v. Singapore. DJambi, t, 8 April v. Maraoitllo. JRoatra, 8 Aapril v. Gibraltar. Menado, 9 April v. Colombo. Toeari, u., 7 April v. Djibouti. Indrapoera, t, 7 Aapril v. Colombo. Kortortono, n., POm. 7 April Gibraltar. Merauko, u,, poe* 7 April Porto. Patrio, u., poes. 7 April Suez. Sookaboeml, 7 April to Hamborg. Kawi, o., 8 April to Soothampton. Palembang, u., 7 April te Bolawan. Tabanan, tL, 8 April te Belawan. Modjokerto, u., 9 April to Boerabaya. Taanbora, t, 9 April v. Marseille. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Aloor, o, 8 April Finistone gep. ALgorab, 8 April te Hamburg. AlchLba, u., poas. 8 April Oueeeant Aludra, 9 April v. R'dam. LJseoldijk, 7 April v. San(oe. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Eurymedoni, 9 Aapril v. Sabang. lydeus, 8 April v. Gmveeond. Laertee, 8 April to Port Said. Rhoeeus, 8 April te Bolawan. Rhexenor, 7 April v. Dairen. 8arpedon, 6 April te Hongkong. Machaon, 6 April te Manilla Molampus, pass. 9 April Porto. Mentor, pase. 9 April Perto Java—New-Yorb lijn. Madioen, 6 April v. Newport News. JavaChina—Japon Lijn. TJiboear, 7 April te Cebu. Stoomvaartmaatschappij Nederland. ESnggano, u., 8 April v. Padang. Ball, 9 April to A'dam. Batoe, 8 April te Suez. Blntang, u:, 9 April te Bolawan. Kanmbangan u., pass. 8 April Gibraltar. Karimata, 8 April v. Colombo. Rondo, wordt hedenmiddag' te A'dam verwacht. Krakatau, t., pass. 7 April Perto Niae, 8 April v. Port Said. Prins dor Nederlanden, t., pass. 7 April Porto. Riouw, 8 April te Bramen. Koningin der Nederlanden, u., 8 April te Genua. Mapia, t., 7 April to Marseille. Grotlus, wordt Zondagmorgen to A'dam ver wacht. Kon. Hollandsoho Lloyd. Zoolandia, u., pass. 8 April Portamouth. Drechterlond, t., 8 April v. Bahia. Gaasteriand, pass. 7 April Punta-Arenaa. Gelria, u., 8 April v. Pernambuoo. Orania, t., 9 April v. Cherbourg. Zoolandia,, u., 8 April v. Southaanpton. Maasland, pass. 9 April Vllssingen, Waterland, 10 April te A'dam. Kon. Ned. Stb. Mij.Kon. Wost-Ind. Maildienst Aigamamnon, 6 April to Aloxamdrië. Ariaidtao, 9 April to Vinoro®. Amsterdam, t., pas». 7 April Teroelra. Aurora, 7 April v. Lissabon. Bacchue, 6 April v. Kingston (dl). Breda, u., 7 April to Guayaqull. Benneikom, 9 April te Hamburg. Beronice 8 April v. Gyon. Brlelle, 9 April to A'dam. Ceree, 8 April te Constantlnopel. Commewyne, u., 8 April to Madera. Cllo, 7 April to Piraeue. Hector, t., 6 April v. Corral. Delft, t, pas». 8 April Florss (Aaoren). Didb, 9 April v. A'dam. Erato, 9 April v. A'dam. Euterpe, 9 April v. A'dam. Mindrva, 9 April v, A'dam. Noreus, 9 April te Aarh.ua. Noro, 9 April v. R'dam. Neptounus, 8 April v. Melilla. Orpheus, 9 April v. A'dam. Orestes, 8 April v. Malta Orion, 9 April te A'dam. Persau», pose. 8 April Dungenesa. 8 April 1920. Aangebracht door 17 kordors: 2010 tongen por stuk 0.85—0.45, 1310 kleino tongen por stuk f 0.10—0.15, 1 tarbot 9, 15 kisten zet- schol per kist 09. 115 kisten kleine schol por kist 18.70, 25 kisten schar por kist 1.60—2.50; door haringvieecbers: 835 tol haring per tal 1.602.80, 80 kg. ansjovis per kg. 0.360.38. 9 April 1926. Aangebracht door harinavisscihors: 2140 tal haring por tal 0.50—2.80, 760 kg. ansjovis por 'kg. 0.320.86. van 6 en 9 April 1926. BEVALLEN: A. BoobGmdt, z.; N. Douwee- van Dartelen, e. OVERLEDEN: G. van Wol, v., 63 jaar, ocht- gen. van J. Bonnoko; H,. E. Pijl, m., 7 mud. GtEHUWiD: M. Ran on C. Spigt; L. Schonk on G. F. v. d. Sluys; J. Mooy en T. de Ruiter. Eierveiling Schagen van Dondordag 8 April. 67627 kipodoron: bruin 5.406.30, wit 5.205B0, 15887 eendoleren 6—5.10, allee per 100 stuks. NOOiRDSiCHARWOUDE, 9 April. Aanvoer 11,800 ktg. uion, gewone 6.30—6.80, drielingen 7.70—8.20, nep 7.90, grove 6.80—6, 1400 kg. peen 6.10, 95,800 kg. roodo kool 7—10.50, doorschot 3.60-8.10, 20,800 kg. gele kool 3.90—6.20, doorschot 2.90— 7.80, 51,400 kg. Deónsche witte 8.1)0—10.40, alles per 100 kg. BROEK OP LAiNGENDIJIK, B April Aanvoer 6600 kg. uien, gewone 4—6.50, drielingen 6.60, grove 4.80—4.90, 1975 kg. peen 1.178.70, 87,000 kg. roodo kool 4.60 —10, doorschot 8.908.80, 71,500 kg. gele kool 2.607.80, 16,600 kg. Deonsohe witte 6rl0—9.50, doorschot 8.80, 2175 kg. kroten 1201.60, allee per 100 kg. Nodcriandscho Eierveiling Amsterdam. 9 April. De markt was heden ongeveer ge lijk aan voorgaande week, doch uiterst stroef. De koopers zdjn zeer voorzichtig. Reeds wor den groote partijen voor de kalkputten en koelhuis gekocht. (Men besteedde heden in Amsterdam; Kipeierenr, wit: 54/56 5.05-6.90; 56/58 6.25-6.65; 58/60 8.35-6.75; 60/62 6.ÖO-L 6.85; 62/64 6.80-6.85; 66/68 f 665-720. Kipeieren, bruin; 66/58 6.65—6.70; 68/60 6.70-5.75 60/62 6.75-6.20; 62/64 620- 6.76; 64(66 6.75—7; 66/68 f 7—7.05. Eendeleren 4.85—520.

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 13