HELDERSCHECOURANT Derde Blad. Verflsnioing tol heslrijiliiio der Tuberculose. VAN ZATERDAG 10 APRIL 1926. De heer W. Velthuys, directeur van de N. V. „Esona", ia benoemd tot vice- conaul alhier vap het Koninkrijk Noorwegen. De atafmuzikant D. van Toledo gaat imet 80 April den dienst met pensioen ver laten. De heer van Toledo kwam op 14- Jarigen leeftijd bij de imarine in dienst, hij was leerling van den heer G. H. J. van den Bogaerde en heeft zich in verloop van tijd' opgewerkt tot een' uitstekend tubaist en solist. Met een blanoo strafboekje wel een unicumj moet hij thans wegens rijn leeftijd den dienst verlaten. v Mindere opbrengst Plaatselijke Inkomstenbelasting. Burgemeester en Wethouders deelen aan den Raad mede, dat bij hun Ooilege het ondervolgend Bchrijven van den heer D. H. Grunwald, wethouder van financiën is ingekomen: - WelEd. Achtbare Heer* Het spijt mij u te moeten mededeelen, dat ik gisterenavond in den Raad ver zuimd heb op een vraag van den heer Eylders ook mee te deelen, dat volgens bericht van den heer Inspecteur van 'a Rijksbelastingen voor het jaar 1926— 1927, wij niet kiyrnen rekenen op het op de begrooting voor 1926 Voorkomende bedrag van 776.000.— aan inkomsten belasting, bij berekening van hetzelfde percentage als het vorige jaar, doch dat de opbrengst slechts zal zijn 726.000.—, zoodat het ooilege van B. en W. ver plicht is, met nadere voorstellen bij don Raad te moeten komen, om in het tekort te voorzien. Waar de mogelijkheid bestaat, dat dit van invloed zou zijn geweest op het uit brengen van hun stem door de leden van den Raad inzake de verbouwing van het Weeshuis tot Raadhuis, acht ik mij alsnog verplicht, bovenstaande mede- deeling te doen en verzoek *ik U den Raad hiermede in kennis te willen stel len. Hoogachtend, D. H. Grunwald. In verband met de mededeeling omtrent de 'opbrengst van de inkomstenbelasting over 1926/'27 bij toepassing van hetzelfde vermenlgvuldigingscljfer als voor den dienst 1926/'26 (welke verminderde op brengst het gevolg is van het terugloopen van het totaal belastbaar inkomen) stellen B. en W. den Raad, op de overweging, dat verhooging van het heffingspercen tage voor genoemde belasting ongewenscht is, voor, om het voor 1925/'26 gegolden ver menlgvuldigingscljfer ook voor 1926/'27 te handhaven en alzoo vast te stellen op 0.86. Voorts deelen B. en W mede, dat het in hun voornemen ligt, spoedig bij het Ooi lege een voorstel in te dienen omtrent de wijze, waarop het te verwachten tekort op de Inkomstenbelasting zal moeten worden gedekt. Aanbesteding. Hot gemeentebestuur van Velsen heelt Vrijdag aanbesteed het aanleggen en rio- leeren van verschillende wegen op het ter rein nabij de Rijks H.B.S. te Velseroord. Laagste inschrijver was J. Dienaar al hier, met 58.790. Verbreeding Strooweg. Naar wij vernemen is met de eigenaars van den grond, noodig voor de verbree ding van den weg tusschen de Molentjes en Geel-Wit terrein, overeenstemming bereikt, zoodat nu spoedig tot de ver breeding van dezen weg kan worden overgegaan. Uitwateringssluis fort Oostoever. Gisteren was het de laatste dag da? de uitwateringssluis nabij fort Oostoever droog stond. Deze sluis zal dienst doen om het overtollige water van Koegras te loo- zen en later eveneens dat van de Wierin- germeer. De sluis bestaat uit vier kokers, het doorsneeprofiel van elke koker is 6.10 M. Samen zfin er 18 deuren en 4 schuiven, de breedte Is ca. 20 M. De diepte van den bovenkant van den slulsvloer Is 5.06 M. N. A. P. Tot heden nerd d£ sluis niet pompen droog gehouden om het kwelVater, doch gisteren zijn de pompen stopgezet zoodat er nu reeds water in de sluis staat. Van deze sluis is, den laatsten dag waar op zij droog stond, door het photobureau „Helder" eene opname gemaakt, welke in onze platenkast is geëtaleerd. Arbeiders Zangver. „Kunst a.h. Volk". Dir. O. W. Rusting. Het is te merken aan de opkomsten ln Casino, dat wij den zomer tegemoet gaan. Nu de avonden langer worden zijn de menschen er niet meer zoo gauw toe te krijgen, om eenlge uren ln een zaal op gesloten te zitten. Bovendien meenen we te mogen gelooven, dat de niet groote op komst op Donderdagavond mede te wij ten was aan het lied van de „schoon maak", dat tegenwoordig in alle toon aarden ln den hulselijken kring gezongen wordt en waardoor de animo voor andere muzikale uitingen, niet weinig verflauwt. „Niet groot" was de opkomst zeiden we, we kunnen er misschien beter bij zetten, dat zij voor Kunst a. h. Volk niet groot was. Want waar deze véreeniging altijd stampvolle Casino-zalen trekt, moest zij het nu doen met een auditorium van mis schien 800 h 400 menschen, welke opkomst, voor menige andere zangvereeniging, alle reden tot tevredenheid zou geven. Niettegenstaande de pauzen tusschen de verschillende nummers tamelijk kort waren, liep het tegen half twaalf, voordat de niet-dansenden Casino konden verlaten. Toch was het programma niet overladen vol en zal niemand de avond „buitenge woon lang" gevonden hebben. Dit was te danken aan den heer Rusting, die voor een zeer varieerend programma had zorg gedragen. Want behalve het „Gemengd koor" liet iie directeur eenige malen een mannen koor en vrouwenkoor optreden, bovendien was voor eenige solisten gezorgd, ln de personen van: Mej. Jans Bierma, (sopraan) Amsterdam en den heer Arie D. van de Weg, (piano) alhier. Nadat de voorzitter van Kunst a.h. Volk, de lieer 1'. Schmidt, de aanwezigen het welkom had toegeroepen en de solisten een woord van dank had gebracht voor hun medewerking, werd met de afwerking van het programma begonnen. De heer O. Abbenes werkte welwillend mee in het mannenkoor en werd daarvoor een extra woord van dank gebracht. De eerste twee nummers die ten gehoore werden gebracht, werden op vroegere uitvoeringen reeds gezongen, het waren: „In Mei" van I. J. Olman en „Nevelvrouw" vau Olivier Koop. Een geboren Heldersche, die van „de see" en „het sout" spreekt, zingt natuurlijk ook Sie! op goudbetinte wieken Daalt de pasgeboren Mei, en waar dit „zie" fortissimo werd ingezet, klonk het minder fraai, overigens werd dit lied zeer goed en zuiver ten gehoore gebracht. Het is een prachtig lied, dat ook literair lang niet het slechtste was, dat gezongen werd. Kunst a. h. Volk heeft, evenals de meeste andere gemengde zangvereeni- gingen een te kort aan mannelijke krach ten, vooral de tenoren waren hier en daar zwak, de baskant was beter en met ster kere krachten bezet. Het fijne lied van JoannesReddingius: „Nevelvrouw" was meer tot zijn recht gekomen als het wat minder sterk ge zongen was. Het gevaar is zeer groot dat de juiste stemming van dit lied, door een te krach- tigen inzet of het onwillekeurig rijzen van de stemmen, verloren gaat. Datzelfde is ook het geval met „Ave Maria" van Fr. Abt, een uiterst gevoelig lied, dat in wonderteere woorden het nade ren van den nacht beschrijft. Om 't hoofd den starrendiadeem, Zoo schitterend vol luister, Naakt daar de nacht onhoorbaar zacht En hult de aard in duister. Brengt troost en rust aan 't vrome hart, Dat fluistert ondanks leed en smart: Ave Maria 1 Dit was een lied voor 't mannenkoor en werd jammer genoeg te hoog ingezet, waardoor de ware stemming gemist werd. De heer C. Abb6nes zong hierbij een bariton-solo, de heer D. Schreuder met zijn hooge tenorstem, een tenor-solo. Het tweede lied was': „het liedeken van den Schilderken" een vlaamsch liedje, dat bizonder in den smaak viel bij bet publiek. Ja, dat weet men beter, te waafdeeren dan de stemmingsvolle liederen. Dat was niet sentimenteel, dat was humoristisch en tooverde een lach op het gelaat. Het liedeke werd keurig gezongen, het geestig rythme, en de aardige woorden ontlokten een donderend applaus. De andere nummers, we moeten hier korter zijn, werden allen, behoudens hier en daar minder goede momepten, goed gezongen. Wel had naar onze meening b.v. bet tempo van Margot Vos' „Macüi tegen macht", getoonzèt door O. de Nobel, iets sneller, iets geestdriftiger kunnen zijn. 't Is een tendenzlied, waarin de passievlammen soms fel uitslaqn, en dat zeker met het noodige élan gezongen moet worden. Het vrouwenkoor heeft een tekort aan goede alten, de alt-stemmen kunnen niet tegen de sopranen op, vooral niet in de hooge registers. De laatste nummers van het programma waren een paar composities van den heer Rusting zelf, n.1. de „lentezang" van „Staring" en „het boerken van Beierland" van H. J. v. d. Mey. Hiermee heeft de heer Rusting getoond dat hij meer is dan een goed dirigent. De wijsjes waren levendig en rijk aan nuances, zoodat dit slot een zeer goed beëindigen van den avond was. Mej." Jans Bierma, sopraan, verleende haar medewerking. Het is altijd een zeer riskant werk, het engageeren van solisten, omdat men het wel eens minder goed treft. Maar dezen keer had Kunst a. h. Volk zich niette beklagen. Mej.Bierma is een sopraan van zeer zuiver gehalte, die zoowel in de hooge als lage registers haar stem ten veile meester is, die over een geweldige coloratuur beschikt en dit met gevoel weet voor te dragen. Zij zong liederen van Hflndel, Schubert, Mahler, e. a. Het enthousiaste publiek bedeld om een toe gift en mej. Bierma was wel zoo vriendelijk, om hieraan te voldoen. De zangeres had bij haar eerste optreden bloemen in ont vangst te nemen. De heer Arie D. v. d. Weg speelde de prachtige „Mondschelnsonate" van Beet hoven. Beethoven! deze grootmeester van het rijk der klanken, mocht natuurlijk niet ontbreken. En dan de „Mondscheinsonate!" Het lange „adagio sostenuto' de zuivere stem ming van den .maanlichten nacht weer gevend, als zijn ziel wegdroomt op teere, roerend-schoone klanken. Langzaam aan wordt de geest vaardig over den componist, geestdriftiger wordt het spel in het allegretto, hier is vuur dat straks oplaait, fel bewogen, en met wilde vlammen uitslaat in het presto agitato. Als een heftige klankenregen stort het slot zich over het auditorium uit, dat ln Ingezonden MededeeHng. Het Consultatiebureau Is geopend weke lijks Woensdag van 12—2 uur: Kerk- gracht 36. Consult kosteloos. SS555a^-S-59 verrukking een lang en donderend applaus doet hooren. De heer Van de Weg heeft ook geen hart van steen en liet zich overwinnen, door als toegift te spelen „la Oathédrale engloutie" van Debussy. Een eigenaardig stuk vol zware acooorden, dat zeker in den smaak van het klavier-minnend pu bliek is gevallen. Terug ziende op dezen avond kan Kunst a. h. Volk over de laatste uitvoering van dit seizoen, zeer tevreden zijn. Zang- en Reciteer-Vereenlglng „Harmonie". Naar wij vernemen is door ziekte van den heer Joh. Bakker, tenor, thans voor het a.s. Dinsdag te geven concert de welwillende medewerking verkregen van mevrouw Jeanne ZijlstraBijlo, sopraan, alhier. Ds. H. Janssen over Indlë. Maandag 12 April ajs. zal Da H. Jans sen, leger- en' vlootpredikant ln algeomee- nen dienst in het kerkgebouw der dhr. Ger. Kerk alhier spreken over zijn reis naar Indië, die hij het vorige jaar ge maakt heeft in opdracht der regeering in verhand met de geestelijke verzorging der militairen aldaar. Over de indrukken tijdens zijn verblijf in ons Insulinde, dat ongeveer een jaar duurde, zal Da Janssen, die als populair spreker 'hier geen onbekende ia dien avond zijn gehoor zeker weten te boeien. We verwijzen voorts naar de desbetref fende advertentie, voorkomende in dit blad. Men verzoekt ons de aandacht te vestigen op een adv. van de „Dageraad", voorkomende ln dit nummer, waarin als spr. aangekondigd wordt de heer A. L. Oonstandse. Voor bizonderheden zie men de desbe treffende advertentie. Nog bijtijds gered. De dienstdoende portier van de Marine werf M. Bonarius heelt Woensdagavond een ernstig ongeluk gehad. Hij deed des avonds te 11 uur zijn ronde en na afloop daarvan bemerkte hij, dat er licht brandde op de „Zeehond" aan de z.g. mobilisatie kade, aan den kant van de Zuidstraat. Om dit schip te bereiken moest hij over twee vlotten. Bij het overstappen van het eene vlot op het andere stapte hij, door de duisternis, mis en geraakte te water. Hij viel daarbij met zijn borst op den rand van het vlot, met het gevolg, dat zijn borstkas werd ingedrukt en een aantal ribben werden gekneusd. Door dit ongeval zag de portier geen kans zich uit het water te heffen en zou zeker verdronken zijn, als niet op ziji\ hulpgeroep de juist op zijn flets passee- rende portier Groenhoudt ter hulp was gekomen. Deze haalde den heer B. uit het water en bracht hem naar het Marine- hospitaal. Wlnkelnleuwg. De heer Th. B. v. Deutekom, die eenige jaren ln de Middenstraat een coiffeurs- zaak heeft gedreven, heeft deze zaak verleden jaar naar den Kanaalweg 2a verplaatst. Het voorste gedeelte van den winkel is ingericht voor de uitstalling van siga ren en parfumeriën, daarachter bevindt zich de ruime hee^pnsalon en van de week heeft de heer v. Deutekom achter deze salon een damessalon ingericht. De tijden veranderen, en waar de dames tegenwoordig kort en de heeren lang haar dragen, dient de coiffeur daar. ook rekening mee te houden. De salon is van een eleotrische droog installatie voorzien. De heer v. Deutekom is jarenlang dameskapper geweest, zoodat hij zeker tot genoegen van de dames de haarbewerking zal verzorgen. 1896. 27 Maart 1926. Onze medewerker „Robinson" verzoekt ons ter aanvulling van zijn „stormschets" te willen meedeelen, dat het andere deel van de bemanning van de „Stanley" door de Vlielaiider reddingboot werd afgehaald. Verloting „Kunst aan het Volk". De hoofdprijs, schilderij van den heer Jaarsma, is gevalleö op No. 678. Verder zijn de prijzen gevallen op de Nos. 81, 109, 800, 328, 879, 426, 480, 449, 488, 529, 688, 590, 697, 642, 778, 798, 887, 966, 999. De prijzen kunnen tegen Inlevering der loten ln ontvangst worden genomen bij Daan Schreuder, Koningstraat 90. Uit het Politierapport Een bewoner van den Ruyghweg deed Woensdag aangifte dat jongens, ln een put van een vischrookerij aan dien weg, zijn kat hadden verdronken. Op 28 Maart werd door de woning stichting aangifte gedaan, dat van een perceel in de Dahliastraat, een 12tal ruiten waren stukgegooid. Nadat de politie een- onderzoek had ingesteld werden een 4tal jochies van 35 jaar daarvan vérdacht, die ook wer kelijk de daders bleken te zijn. De ouders van dit 4tal jeugdige van dalen zal de schade vergoeden. Woensdagavond deed een groenten- handelaar aangifte, dat hij uit zijn pak huis pl.m. 125 blikken busgroenten ver miste van een en 1 KG. inhoud. Als verdacht hiervan werd aangehouden een 17jarige jongen, die, wanneer het akhuis openstond, regelmatig daaruit ussen had ontvreemd. De jongen, die zelf ook met groenten ventte, had de bussen langs den weg verkocht. Woensdagavond werd door twee 20jarige jongens een glasruit van een café op den Kanaalweg vernield. De caféhouder achtervolgde het tweetal, dat in de poststeeg wist te ontkomen. Een onderzoek wordt ingesteld. Donderdag deed een bewoner van den Dijkweg aangifte dat hij had gezien dat eenige personen zich tsegang hadden verschaft tot een perceel op dien weg, waarvan de bewoners tijdelijk uit de stad waren. De politie stelde onmiddellijk een onder zoek in. Er was in huis s overhoop gehaald, alleen werd een .ige kinder spaarpot aangetroffen. De familie, die in Amsterdam vertoefde, werd met een en ander op de hoogte gesteld. 'Op den Kanaalweg werd Donderdag avond te ongeveer half zeven, iemand door een auto, die links van den weg reed, aangereden. Zijn rijwiel werd daarbij beschadigd. De bestuurder van de auto werd door de politie opgespoord en betaalde de schadevergoeding. Een surveilleerend agent zag gisteren morgen dat een meisje, dat in de Spoor straat ramen stond te lappen achterover van de trap viel. Het meisje werd bij haar patroon binnengedragen, terwijl Dr. Grunwald werd gewaarschuwd. Peze constateerde geen inwendige kneuzingen. GEMEENTERAAD. De Raad dezer gemeente vergadert op Dinsdag 18 April 1926, des avonds 8 uur, ten Raadhuixe. Belastingen. Mededeeling van Burgemeester en Wet houders omtrent de te verwachten op brengst der inkomstenbelasting 1926/'27 en voorstel tot vaststelling van het ver menlgvuldigingscljfer op 0.85 (evenals voor 1926/1926. Raadhuis. Schrijven van het Bestuur der Vereeni- ging Ambachtsschool voor Helder en Om streken van 18 Februari 1926, waarbij het mededeelt, dat het als blijk van waardee ring het smeedwerk voor het balkon en de trappen van het nieuwe raadhuis aan biedt. (Voorgesteld wordt het geschenk in dank te accepteeren). Bouwverordening. Voorstel tot wijziging der Verordening op het bouwen en op de bewoning in de gemeente Helder. Bedrijven. Voorstel ln zake Invoering van vooruit betaling van water, gas en electrlclteit, tot 'het bij grootere tusschenpoozen opne men der meters, betreffende het leveren van electrlclteit aan hen, die eigen in stallaties hebben, en tot verlaging van den waterprijs aan partiouliere schepen. Voorstel tot wijziging van den Centra- len inningsdlenst enz. Voorstel tot het vaststellen van rege ling voor het leveren van gas volgens het vastrechttarief. Kermis. Voorstel om het adres van L. Hoef nagel, houdende verzoek om hem alsnog de halve pachtsom voor een standplaats op de (niet gehouden) kermis in 1915 te doen terugbetalen, voor kennisgeving aan te nemen. Politie-verordening. Voorstel tot wijziging der Algemeone Politieverordening voor deze gemeente. Onderwijs. Voorstel tot het verleenen van mede werking voor het aanbrengen van verbe teringen aan de speelplaats en voor het doen van herstellingen aan den kelder der centrale verwarming van de Roomsoh Katholieke School aan de Javastraat. Begrooting. Voorstel tot het vaststellen van de 7e wljziglngsbegrooting, dienst 1925. Grondbedrijf. Voorstel tot het verhuren van land aan Th. Veils. Voorstel tot het verhuren van grond aan P. Brand. Verbreedlng Middenweg. Voorstel tot aankoop van grond van D. Bonselaar en J. Roodt ten behoeve van de verbreedingen van den Middenweg. Mededeeling, Antwoord van Burgemeester en Wet houders op de vragen van het lid van den Raad B. Zondervan omtrent opneming en specialistische behandeling in het Marine hospitaal. Antwoord van Burgemeester en Wet houders op de vraag van den heer B. Zon dervan over de gewijzigde regeling van vischafslag. o PREDIKBEURTEN. ZONDAG 11 APRIL. Ned. Herv. Gemeente. Nieuwe Kerk (Weststraat): 's Morgens 10.80 uur, Ds. W. A. F. van Dijk. (Doop). Weeterkerk: Morgens 10.80 uur, Ds. J. Jellema, van Sint Panera». (Bevestiging van nieuwe lidmaten). Hulsduinen: Geen dienst. Jullanadorp: Geen dienst. Zendlngsgebouw. 's Avonds 7.80 uur, Openbare Samenkomst. Verschillende sprekers. WIERINGEN. Oosterland. 's Morgens 10.80 uur, Ds. van Loon. Westerland. 's Middags 2 uur, Ds. van Loon. Evangelisatie (Palmstraat): 's Avonds 5 uur, Ds. J. Jellema, van Sint Pancras. (Bediening van het H. Avond maal). Geref. Kerk (Spoorstraat): 's Morgens 10 uur en 's avonds 5.30 uur, Oand. D. J. de Groot, van Zandvoort. Chr. Geref. Kerk (Steengracht): 's Morgens 10 uur en 's avonds 5 uur, Ds. B. van den Berg. Oud Geref. Kerk (Hoogstraat): 'b Morgens 10 uur en 's avonds -5.80 uur. Doopsgezinde Kerk: Geen dienst. Luthersche Kerk: 's Morgens 10 uur, Zendeling K. H. Kam- meijer, van Amsterdam. Leger des Hella (Spoorgracht 88). 's Morgens 10 uur, Heiligingsdienst. 's Namiddags 8.80 uur, Openluchtbljeen- komst, Koningsplein. 's Avonds 8 uur, Heilssamenkomst. RAADSO VERZICHT. Een slechte avond voor den Raad. Een zitting, waarin de Raad heel wat heeft in geboet aan populariteit, aan prestige ook, al trachtten de raadsleden met hand en tand hun prestige te reddlen. Een historische dag, waarop een nageslacht met alles be halve dankbaarheid zal terugzien. In een periode waarin de gemeente over het doode punt van een inzinking, een apathie heen is, in een tijdsgewricht, waarin zij wat wij dere perspectieven krijgt te zien betreffen de een nieuwen opbloei Huisduinen schijnt zich als badplaats te zullen ont wikkelen en de reeds tot stand gebrachte en nog komende Zuiderzeewerken schep pen ongekende mogelijkheden voor een ver dere economische ontwikkeling in zoo'n belangrijke overgangsperiode wordt de ge meente opgescheept met een raadhuis, dat ten eenenmale onrepresentatief is: een op- felapt, uitgestukt huis der gemeente,on- raai van uiterlijk, symbool, dat straks de opbloeiende stad zal moeten vertegenwoor digen. En niet alleen, dat het nageslacht tegen dezen 'steenen kolos zal moeten aan zien, jaren en jaren lang, maar het mag er nog aan betalen ook. Een slechte avond. Slecht voor het pres tige van de S.D.A.P., de machtige fractie in den Raad, die zoo fier en zelfbewust zich de draagster waant der idealen, die in het volk leven. Die in 'n afgeloopen periode reeds haar besten man moest verliezen en die thans veel van haar vertrouwen en prestige zal inboeten. Want de heerpn zullen toch niet in ernst meenen, dat de oplossing der raadhuiskwestie, zooals die thans ge schied is, den wensch des volks weergeeft? Zeer zeker was de raadhuiskwestie een ge meentebelang, maar de wijze waarop die thans is opgelost, druischt lijnrecht in tegen het belang der gemeente. De kans op een goede oplossing is thans ten eenenmale ver keken, voor goed, want ook opvolgende raden, al* zijn ze mogelijk wat meer voor uitziende dan die wij thans hebben, zullen toch aan de raadhuiskwestie niet weder durven te beginnen. Onze voorvaderen waren van ander slag. Zij bouwden raadhuizen, die klonken als een klok. Zij lieten landzaat en vreemdeling zien wat een Nederlander kon, en nu nog staan wij vol bewondering naar hun bouwsels te staren. Met groote piëteit worden straatjes als he't Heiligland in Haarlem gespaard voor afbraak, met groote kosten gerestau reerd. Wij doen anders: jarenlang prutsen en knoeien we in 't klein, koopen hier hui zen en daar huizen, verbouwen en verdoen handen vol geld, schelden op vorige gemeen tebesturen, die de koe niet bij de horens paktenen vaan door met knoeien, al leen op wat grooter schaal. Een slechte dag, ook en vooral voor de S.D.A.P., die zich trouw ach'er het vaan-del van den wethouder vam Publieke Werken schaarde. Het volk is niet gek, het ziet ook wel, dat het in die raadhuisaffaire bedot is, dat het steenen voor brood krijgt. Een goede dag daarentegen voor de hee ren Schoeffelenberger en Geurts, wier posi tie jammer genoeg! aanmerkelijk is versterkt. Want deze'heeren vertegenwoor digden de vox populi, de ware stem des volks, en de S.D.A.P. had wijs gedaan haar oor te luisteren te leggen instede van zich hooghartig en arrogant op het regenten standpunt te plaatsen. Een goed regent moet ook de regenten-eigenschappen hebben, en waar vindt men die in de s.-d. raadsfractie van thans?. Het is een jammerlijke vertooning ge weest. De hèer Van Breda, die zich, ietwat uit de hoogte, wel verwaardigen wil te ant woorden op de verschillende opmerkingen. O, niet op die, welke de kwestie van de eventueele stopzetting van den bouw; betrof fen, enkel over het toestaan der meerde re gelden. De heer Van Breda, die in den vori-

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 7