GEMENGD NIEUWS kantoor op na houdt. Het 1b duB niet mo gelijk de Arbeidswet voor de kantoren in te voeren zonder de arbeidsinspectie uit te breiden. Voor de winkels is dit niet noodig. Wat nu de winkels betreft heeft de mi nister tevens een Rijkswet op de winkel sluiting in uitzicht gesteld. Reeds gerui- men tijd ligt een voorontwerp voor die Rijkswet gereed, waarbij is voorgeschre ven, dat de winkels (behoudens enkele uitzonderingen, o.a. apotheken) gesloten moeten zijn van 8 uur 's avonds tot 6 uur 's ochtends. Het voorontwerp regelt verder o.m. de Zondagssluiting en geeft bijzondere be palingen voor Joodsche winkels. Art. 44 van de Arbeidswet bepaalt, dat de rege ling voor de winkels niet geldt ten aan zien van arbeid, verricht in een winkel in de eigen woning van het hoofd of den be- bestuurder daarvan, die zijn bedrijf uit oefent zonder hulp van anderen dan zijn echtgenoot en bloed- en aanverwanten, tot den derden graad ingesloten, die bij hem inwonen. Binnenland. Hen jeugdig opllchtster. Reeds eenige keeren bij de Rotterdam- sche politie aangifte gedaan, dat een meisje van ongeveer 14 jaar personen oplicht voor wat geld of wat kleeren. Zij gaat hierbij heel geraffineerd te werk en het is nog niet mogen gelukken, haar te pakken te krijgen. Haar werkmethode komt op het volgen de neer: Als zij op straat een paar kleine kin deren ziet spelen, vraagt zij hun bijvoor beeld Heet jouw tante niet Marie Jansen Wanneer het kind dan zegt, dat tante heelemaal niet Jansen heet, maar zoo en zoo, dan probeert zij van het kind te weten te komen, waar die tante woont, en hoe het kind zelf heet. Daarna gaat ze de tante opzoeken en zij vertelt haar, dat zij namens de moeder van het kind komt. Van de bijzonderheden, die het kind haar nog verteld heeft, maakt zjj gebruik, om te laten voorkomen, dat zij de familie vrij goed kent. Tenslotte vraagt zij namens de moeder geld of wat kleeren en hiermee verdwijnt zij spoorloos. Reeds ettelijke malen is het haar gelukt, op deze wijze wat los te krijgen. De vorige week meldde zij zich bij eeD familie in de binnenstad te Rotterdam. Daar men hier de zaak wantrouwde, vroeg men haar, over een uurtje terug te komen, en men waarschuwde de politie. Het meisje bad evenwel lont geroken en is niet meer komen opdagen. Donderdag heeft zij op geheel dezelfde wijze een familie aan de Botersloot op gelicht voor enkele kleeren. De opllchtster lijkt een meisje van buiten te zijn, heeft zwart haar en een sproetig gezicht. Meestal is zij blootshoofds! Het geval bij de Baarasche politie. Men meldt aan de N. R. Crt. uit Baarn: Naar aanleiding van de klacht, die door H. Bon alhier is ingediend tegen den adjunct-inspecteur Cerlings, wegens op zettelijke mishandeling, kunnen wij ine- dedeelen; dat de adjunct-inspecteur een geheel andere lezing van de gebeurtenis sen van Zondag geeft, en wel de volgende: Nadat hij aan Bon enkele vragen gesteld bad, heeft deze hem bij de keel gegrepen, waarna hij uit zelfverdediging den gum mistok moest trekken. Ook in de cel vloog Bon hem weer aan, waarop een tweede verdediging met den gummisteok volgde. In hoeverre beide lezingen waarheid (bevatten, zal het onderzoek moeten uit maken. Valsche munten. Voor het gerechtshof te Leeuwarden is in hooger beroep behandeld te strafzaak tegen de Wlnschoter valsche munters. De rechtbank te Winsohoten had een rijwielhersteller te Blyham tot zeven maanden gevangenisstraf veroordeeld, omdat hij had toegestaan, dat ln zijn wrkplaats door anderen valsche guldens werden gegoten. De procureur-generaal bij het gerechtshof eisohte thtns ttgen verd. een jaar gevangenisstraf. 'Ben 80-jarige timmerman en aannemer te Winschoten, had de vormen gemaakt, waarin het geld gegoten was. Hem had de rechtbank te Winschoten tot een Jaar en drie maanden gevangenisstraf met af trek van preventieve hechtenis veroor deeld. De procureur-genraal eischte be vestiging van dit vonnis. Maagdenroof. Te Delft kwam de eigenaar van een onbewoond huis aan de Phoenlxstraat tot de ontdekking dat uit de achter die wo ning gelegen tuin een kostbaar zinken (beeld, wegende ongeveer 160 KG. en voor stellende een Jonge maagd, was verdwe nen. De recherche onderzocht de zaak en vond het beeld op een der bovenzalen van de studentensociëteit Phoenli. Benige studenten die het jammer had den gevonden dat zoo'n scoone maagd al leen in den stillen tuin was achtergelaten hadden haar met vereende krachten1 over een 4 M. hoogen tuinmuur geheschen en ze naar de soclteit gebracht. Daar werd ze op feestelijke wijze gehuldigd; zij werd amkransd, er werden kaarsen aangesto ken. Door tussohenkomst van de recher che werd aan de vreugde een eind ge maakt en is het beeld ln den tuin terug, gebracht Werkloozenrelletjes te Amsterdam.' [Donderdagavond ls er te Amsterdam ïn de omgeving van de Rozengracht'nogal opschudding geweest doordat een uit gaande vergadering van werkloozen een demonstratie wilde houden, hetgeen de politie, omdat se niet aangevraagd was, moest beletten. Uit de werkloozen is naar de politie met steenen geworpen, waar door eenige agenten licht zijn gewond. eHt gevolg hiervan was een charge met gabel en gummistok, maar ook dit optre den was niet voldoende om de werkloozen te verspreiden. Dit is de politie eerst ge lukt na het los^on van eenige waarschu wingsschoten in ae lucht. Het was den hr-elen avond in buurt nog zeer ru moerig. De moord op de N oordermarkt te Amsterdam. Het bericht, dat de politie te Alkmaar aan de politie te Amsterdam belangrijke gegevens zou hebben verstrekt omtrent de identiteit van den vermoedelijken dader van den moord, is ongegrond gebleken. De man, dien men verdacht, toefde tijdens den moord in de gevangenis. De Cnlemborgsche moordzaak. De commissaris van politie te Culem- borg, de heer J Blok, heeft zich met de volgende klacht gewend tot den officier van justitie bij de rechtbank te Tiel dat verzoeker bij dezen tegen den heer mr. W. J. Hofdijk, rechter in de arron dissementsrechtbank te Tiel, rechter commissaris belast met de behandeling van strafzaken, aangifte en klacht doet met verzoek tot vervolging tér zake door voormelden heer mr. W. J. Hofdijk jegens verzoeker gepleegde strafbare feiten. De verdwenen bruidegom. Men zal zich herinneren de geschiedenis van het 38-jarige meisje te Rotterdam, dat verleden jaar liefdesbetrekkingen aanknoopte met een 24-jarig man, waarvan het gevolg was dat het tweetal reeds zeer spoedig in het huwelijksbootje moest stappen. Hiermee maakte de jonge man echter geen haast. Hij maakte met den vader van het meisje het beding dat het huwelijk ln Utrecht voltrokken zou worden. Door alle mogelijke slinksche handelingen van de zijde van den schoonzoon werd dit echter steeds uitgesteld, terwyi de man op bedriegelyke wijze geld vaD zijn schoon vader en -moeder wist los te krijgen. Dit ging geruimen tijd goed, tot het meisje op zekeren dag te weten kwam dat haar bruidegom reeds gehuwd was en vader van een kind. Met de noorderzon is de man toen vertrokken, zijn vrouw bedreigend met de vreeselijkste wraak nemingen als zij er iets van zou zeggen. En het vrouwtje zweeg. Haar vader kreeg evenwel langzamer hand argwaan en kwam tenslotte achter de waarheid. De schoonvader deed van het geval aangifte bij de politie. Het was toen eind November. Van den jongen man is niets meer gehoord, totdat hij Woensdag opeens gesignaleerd werd in een café'tje op Delfshaven. Hij is daar aangehouden en in het politiebureau aan de Nassaukade opgesloten. Hij bleek de 24-jarige colpor teur J. E. v. R., zonder vaste woonplaats, te zijn. Hij zal ter beschikking van de justitie gesteld worden. Bedrog. Door iemand te Nijmegen was met een Grintmaatschappö aldaar een overeen- komstaangegaan waarbij hij voor een aantal jaren aan de maatschappij voor 38.000. ofstond een stuk land, teneinde te worden ontgrint. Vooraf werden proef boringen gedaan eni de grondeigenaar heeft bij die boringen in het geheim grint laten mengen in den bij de boring loven gekomen grond, waardoor hij den schijn wekte, dat het stuk land zeer rijk aan grint was. Het oontract bleek voor de Grintmaatschappij een tegenvaller te zijn. Het oontract dagteekende reeds van 1910; jaren later liet iemand; die van het be drog wist, zich daarover in een café uit. Een proces volgde en het gerechtshof te Arnhem verklaarde het oontract op grond van bedrog ontbonden. De grondeigenaar werd tot schadever goeding veroordeeld. Inmiddels overleed deze en de erfgenamen, konden het met de Grintmaatschappij niet eens worden over het bedrag der schadevergoeding. Hierover is opnieuw geprocedeerd en het Gerechtshof te Arnhem heeft de te beta len' schadevergoeding op ongeveer 100,000 vastgesteld. Motor-ongeluk. Donderdagmiddag, fietste ln het dorpje Westerhoven de 16-jarige zoon van dén heer Snieders, uit Dommelen, naast een motorfietser, dien hij aan den schouder vasthield. Bij het kruispunt Westerhoven- Riethoven kwam van den anderen kant de heerJ de Wit, uit Vaïkenswaard, op een motorfletsaanrljden. By het passé e- pn liet de fietsrijder S. los, met het ge volg dat hy door W. werd aangereden en met het hoofd tegen den grond werd ge smakt. Deze val kwam zoo ernstig aan, dat de dood vry spoedig intrad. De inotor- ryder do W. werd eveneens aan het hoofd gewond, doch niet ernstig. Een man doodgeschoten. De kruiser Sumfitra als stoorder. De Telegr. verneemt dat de kruiser „Su- matra" deze week een aantal proeven met zijn Installatie voor draadlooze telegrafie noemt Velé Amsterdamsohe luisteraars no teerden oorverdoovende ontvangst van een harden fluittoon. Op navraag 'btJ eten Radiodtenst eter Marine bleek men niet in staat een sche ma te verstrekken vande uren, waarop de proefnemingen gehouden zouden worden, al kreeg men wel den indruk, dat men de avonduren en daarmee het lot van de om- roeprogramma's ongemoeid zou laten. Eeu granaatkartets gesprongen. Tydens het houden van schietoefenin gen door artillerie in de legerplaats by Oldebroek geraakte Donderdag de heide in brand. Terwyi een ploeg burger- werklieden, die ter blussahing was uitge zonden, met het blusschingswerk 'bezig was, sprong een zich in den brand bevin dende en door den gloed heet geworden grnaatkartets, Van de werklieden werden door de rondvliegende kogels en scherven acht gewond, van wie één ernstig. Personeel van den militairen genees kundigen dienst was onimlddeliyk ter plaatse om de noodige maatregelen te tref fen tot vervoer van de gewonden. Diefstal. Donderdagnacht hebben dieven zich met valsche sleutels toegang verschaft tot de woning van den tandarts K aan de Diergaardelaan te Rotterdam. Een lesse naar en een boekenkast zyn er opengebro ken. Een bedrag van 100 en ongeveer 3000 kunsttanden, waaronder 200 met platina-sfcift de andere hebben gouden stiften zajn gestolen. De bewoners heb ben niets gehoord. Vingerafdrukken! zyn niet aangetroffen. Ongeluk met humor. 't Gebeurde dezer dagen op de Maas te Tegelen, vertelt „De Volkskrant". Een man zat in een bootje te vlsschen. Schynbaar had hy wel wat veel aan Bac- chus geofferd. Nu schryft de natuur dan mensch van tyd tot tyd wel eens dingen voor, die men niet straffeloos kan nalaten, ook niet als Dien in een bootje op de Maas zit. Dit echter werd den man noodlottig, hy verliest het evenwicht en valt pardoes voorover in het water. Gelukkig zyn er menschen in de buurt; een schiet er in der haast toe, pakt den drenkeling by een been.trekt uit alle macht.en.trekt het heen in het booje, maar de man blijft te waterl 'Een bouten been zit nu eenmaal niet zoo vast als een echt been!. Men kan begrijpen, datde toeschouwers veel neiging gevoelden om plat in het gras te vallen en het uit te proesten vait het lachen, doch de in het water sparte lende man, die in levensgevaar verkeerde, drong hen tenminste voorloopig de lachspieren in bedwang te houden. De moedige redder van zooeven doet een nieuwen greep, pakt hem ditmaal by zyn „broek", en trekt hem gelukkig op het droge. Met een kruiwagen werd hy naar huis vervoerd; waar vrouwlief in duizend angsten en.ongeduld zit te wachten. Want ze moest naar de film Ja het Volks huis. De man wordt te bed gelegd, bet „been" op zolder gedeponeerd, zoodat een ont- vluchtig voor den man onmogelijk werd. de deur gesloten en vrouwlief ging naar de iblosooop. Hef Noorderlicht In den nacht van Dinsdag op Woensdag. Te Rotterdam la het Noorderlicht vooral tusschen 13. en 12 uur 'a avonds fraai waargenomen. Ook hier ter plaatse werd het Noorder licht in den nacht van Woensdag op Don derdag zeer sterk waargenomen. De plratenpest ln die Chlneesche wateren. De bizondere correspondent van de Nw. Rott. Crt. te Shanghai schryft over de onverkwikkeiyke toestand in Zuid China o.m. het volgende: Het wordt tyd dat te Canton een normale toestand terugkeert, al was het alleen al, opdat de regeering aandacht kan gaan wyden aan een toestand, die dringend om verbetering roept. De veilig heid ln de Zuid-Chinee^che wateren laat op het oogenblik te wenschen. Byzonder gunstig is het zelden daar mee gesteld geweest. Dat ziet men als men op het water om zich heen ldjkt. Vele van de duizenden jonken, die met hun schilderachtig silhouet de toch reeds prachtige waterlandschappen van het zuideiykste China tooien, zyn met kanonnen bewapend. Men heeft er van allerlei kaliber, altyd oude voorladers, zooals in vroeger jaren de weerbare handelsschepen ze voerden. Men ontmoet wel jonken, die met niet minder dan tien van die stukken voorzien zyn. Daarmede verdedigen zy zich tegen de aanvallen der piraten, die zy op ladingen schroot, oude spykers en andere, ,veel trefkans biedende projectielen onthalen. De kleine stoombooten, de sleepbooten zyn en het niet mogely denlaats op het dek to werpen. Vaak is cie ptaaw van den stuurman en kapitein nog gt nantserd met stalen platen. vnntnn Zelfs de groote, snelle Engelsche boo i die van Hongkong uit op OkntöDenMacao varen, zyn geheel ingericht op het aftaan van aanvallen. Dat is eenlnricht g, eerst in den laatsten tyd noodig is ge worden. Het gevaar dreigt daar van den kant van Ohineesche passagiers, die zien op de bekende manier onderweg als g wapende roovers ontpoppen. Tot in den laatsten tyd toe zyn dergelijke overrom pelingen voorgekomen. Nuhebben kapitein en eerste officieren hun plaats op een gedeelte van het schip, waar zy niet be stookt kunnen worden. Zoodra het schip afvaart wordt dat gedeelte met zwaar yzer hekwerk afgesloten. Ook de machine kamer is op die manier ongenaakbaar gemaakt,evenals de eerste klasse. Roovers kunnen dus geen Invloed oefenen op den koers van het schip, wat hun werk on- mogeiyk maakt. Bovendien neemt iedere boot nog gewapende Britsch-Indiërs mee als wacht. Het geheel maakt een ge- vangenisachtigen indruk, maarisvolstrekt niet overbodig. Op de groote rivieren wemelt het nu van sterke rooverbenden, die zelfs militaire expedities hebben te ruggeslagen. Op d9 kust worden telkens kleine maar soms cok grootere stoom booten afgeloopen. In verband met den anarchischen toestand in het land bloeit het rooverwezen zoo als nog zelden te voren. De regeering te Canton, die goede troepen heeft, zal er iets tegen moeten doen. hiermee was TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van 11 April. Drie werklieden te Helder stonden on langs terecht wegens het ochterover druk ken van een partij lood van Hr. Ms. oor- iogsvlet „De Stier", thans gedegradeerd tot schietschijf van oorlogsvliegtuigen. De uit spraak, die was aangehouden, had heden na verhoor van den reclasseeringsambte- naar plaats. J. S. kreeg voorw. 2 maanden. F. B. 14 dagen, dit onvoorwaardelijk, en J. R. 30 gulden boete of 30 dagen. Een landbouwer uit Anna Paulowna, die voorloopig nog geen kans maakt, ingeschre ven te worden bij de 100 Kilo-club, stond terecht wegens verduistering van een brief, die door eèn politiek vooruitstrevenden wet en sluishouder van Winkel was geschreven aan een hij hem in betrekking zijnde dienst bode. Deze dame had vroeger bij den Win- keler wet- en sluishouder gediend en hij was aangewezen om op haar een waakzaam oogje te houden. We zullen er on« niet in verdiepen in hoeverre Z.EdelAchtbare van Spreeuwen dorp zich van die taak heeft gekweten, doch het scheen om toe, dat de politie rechter niet bijzonder tevreden over hem was. Terwijl de landbouwer, die deze brief had gelezen en weggemoffeld, misschien met het doel, zijn bij toe verkregen we tenschap te gebruiken om er eenjslaadje uit te slaan, werd veroordeeld tot f 25 boete of 25 dagen.'" Het schijnt dat men op Texel een nieuw nationale dans heeft ingevoerd, waarbij de mannelijke deelnemers elkaar moeten stompen of in 't gelaat knabbelen. Twee beoefenaars van die schoone kunst stonden heden terecht omdat zij de daarbij aangegeven figuren wat al te realistisch hadden uitgevoerd. Een van die t balsterren, 'n chauffeur, werd tot f 15 boete of 15 dagen, terwijl de ander, een veehouderababy, net precies bij 't kantje langs, werd vrijgesproken. Een knap jong boerenvrouwtje uit St. Maarten of Barsingerhorn (zoek zelf maar uit), stond terecht wegens beleediging van een koopman, luisterend naar den populairen naam „v. Muylwijk"! Over de zaak zelf zullen we maar niet lang boomen, doch volstaan met te zeggen dat de ver klaringen van deze Muylwijk aanleiding gaven om tegen hem als verdacht van meineed, een strafvervolging in testellen. Toen we door zijn schuld, 'n uur later naar huis toe tippelde, bevond hij zich nog onder bewaking van de rijksveldwacht. Wie weet, logeert hij nog in Alkmaar in het Nationaal Hotel „Het blikken bordje". Een Heldersch arbeider wien twee glazen bier, die hij had genoten, naar het hoofd waren gestegen, kreeg toen twist met een bejaarde kellner. Hij liet het hier niet bij, maar wachtte den man bij zijn woning op om hem 'n watjekou toe te dienen. De held sukkelt nu aan geheugen verlies en gaf de schuld aan* twee glazen bier. Hij was gelukkig erg tevreden met de 15 piek boete of 15 dagen die hem werden opgelegd, en heeft in Juli, als hij zijn pensioen kan halen, prompte betaling toegezegd. Een loslippig Nieuwedieper had zijn zwager minder aangenaam bejegend. Hij stond daarom nu terecht, doch inplaats van den beleedigden zwager, verscheen n mager atokdoof oud heertje, dat heele maal niet beleed igd was. De geleerden SCHAGEN. Ultelag der verkooping te Schagen op 16 April ten overstaan van de notarisaer O. L. van den Bergh, te Schagen, en A van Pelt, te Llssè. Boerenplaats aan de Zandvaart te Bre»- zand, gemeente Anna Paulowna, grolt 17.27.76 H.A., ten verzoeke van de eige naren, Mevr. de weduwe en de kindeien van wylen den heer J. P. Hulseboseb. Kooper de heer J. de Wild, te Vfljk aan Duin, voor t 82898,78. Op de Schager eierenveiling verden Donderdag 70421 kipeleren, 18100 eend eieren, 56 kievitseieren en 9 ktikoen- eieren aangevoerd. De kievitseieren wer den verkocht voor 14 en 15 eelt en ae kalkoeneieren voor 8 10 cent. Te Schagen werden in de afgeloopen week weer eenige personen wegens gemis van een rywielplaatje aan hun rijwiel bekeurd. Dat noemt men de politie te glad af zyn, als men dubbel betalen moet. Het Schager marktfonds ter verzeke ring van afgekeurd slachtvee, verzekerde in het le kwartaal 1926, 629 slachtruu- deren, waarvan in de openbare slacht huizen 2 geheel en 70 gedeelteüjk weiden afgekeurd. De ontvangsten bedroegen f 2667.59 en de uitgaven f 2078.80. Op 1 Maart j.1. waren by de Provintlild waterleiding in Holland's Noorden aan gesloten Schagen met 90 pet. van de perceel®, de aanvang was 1 April 1928: Anna Paulowna met 47'/a pet. va perceelen, de aanvang was 15 Juli Barsingerhorn met 66 pot. van d< ceelen, de aanvang was 16 Maart Callantsoog met 80 pet. van de p< len, de aanvang was 15 December Petten met Ö8'/a pet. van de per de aanvang was 1 Mei 1924; Wleringerwaard met 80'/i pet. vkn ds perceelen, de aanvang was 1 Juli 1914; Zype met 78 pet. van de perceefen, de aanvang was 1 Maart 1928. Burgerlijke Stand van Anna GEBORENJacobus Andreas, F. van Kessel en van A. Beers rina, d. v. J. A. Rosloot en van J. Klazina, d. v. J. A. Rosloot en J. OVERLEDENAntje Davidi jaar, echtgenoote van J. van dei Politie Anna Paulowna. Verloren een vulpen en een pfrtemon- naie, inhoudende eenig geld. Gevonden een belastingplaatje. Inlichtingen worden ter secretarie verstrekt. WIERINGEN. Naar wy vernemen, heeft de coöp. electr. centrale alhier het proces met as firma Deutz te Amsterdam ojitrent de leverantie van den motor enz. voor de cen trale verloren. Voor de rechtbank te Alk&asr werd destijds dit proces gewonneD,floth thans in hooger beroep te Amsterdamverloren; voorwaar voor onze centrale een geduchte schadepost. Men deelt ons mede, dat di overplaat sing van den kommies by 'ÏRyksbelas- tingen, den heer G. Hagendjk, van hier naar De Beemster is ingetrjkken enldat de heer Hagendyk thans mem Mei a.a. zal worden overgeplaatst naar Beverwijk. TEXEL. De®e week werden van hier verzonden: 90 koelen, 68 kalveren, 26 varkens, li schapen. Burgerlijke stand van Texel van 10 tot en niet 16 April 1990. GEBOREN: AnnS Corneüa, d. v. J. H. van Heerwaarden en P. H. Dijt; Thekla EUsabeth, d. v. D. H- Hellema en T. H. M. E. van Bosveld Heinslus; Geertruida Kate, d. v. J. Biersteker ®n M. Reuvers. ONDERTROUWD: T. K Hin en A. O. Boersen. GETROUWD: W. Kaan en A. Krljnen; H. van Heerwl&rden en K Ran; P. van Sikkeleras en G. Burger. OVERLEDEN: P. Vermeulen, 74 jaar, wedn. van P. Kees; G. Barthorst, 40 jaar, «efo. met O. Witte; O. P. Kuiper, 02 Jaar, ongehuwd. GEVONDffN: rywielplaatje en 1 hand schoen, J Gisteravond heeft zich in perceel 8o van den Plantageweg te Rotterdam een drama afgespeeld. De 3S-jariee Roemeensche met een meisje, dat hij had leeren kennen machinemaker John Harziton bevond zich sedert zijn vrouw in een inrichting wordt verpleegd, op zijn kamer. Op een gegeven oogenblik het H. het meisje een revolver zien Het meisje vroeg: „Dat is zeker speel goed? „Neenantwoordde H„ „ik heb hem pas gekocht, probeer hem maar even". E? meisj? schoot toen driemaal in de schot Van ptafond, maar er viel geen „Zie je wel", zei ze, „het is immers mets „Toch wel", meende H., „je moet den revolver maar eens op mijn slaap zetten en dan trekken. Zoo schieten ze menschen dood!" Het meisje deed het inderdaad en de re volver ging nu af. De man viel onmiddellijk dood neer. Zoo althans luidt het verhaal van het 23- jarige meisje, dat in bewaring is gesteld in verband met deze zaak. Zij vertelde nog, dat H. wel eerder zelfmoordplannen had gehad. Rechercheurs hebben in de woning nog vijf ongebruikte patronen gevonden. Buren, die als getuigen zijn gehoord, verklaren, dat zij geen enkel gerucht gehoord hebben, dat zou kunnen wijzen op een worsteling of een twist. ifln met netwerk dat ril niet gemakkeBk te 0«n der wet waren het er dan ook roerend overeens dat de verdachte in dit malle geval'moest worden vrijgesproken. Pas ofdat het niet meer gebeurt. Een ijverig redder bij een brand in het Brakkeveld was zoo onvoorzichtig ook 'n stuk of 17 sigaartjes, die heele maal geen gevaar liepen, tijdelijk voor verbranding te beveiligen in zijn broek zak. Ook bracht hij den inhcuid van zijn fleschje port, dat hij voor bier aanzag, in zijn maag buiten elk brandgevaar. Ongelukkig was er echter een rechercheur die deze reddingspogingen snapte en heden stond onze held dan ook terecht. Geëischt werd f 30 boete of 30 dagen, doch de politierechter wilde aannemen, dat het meer uit onnadenkendheid dan kwaad opzet was geschied, zond den man met een vermaning wegj de kous af. van 17 April. Medegedeeld door het Kon. Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 7^5-7 to Biiritz. Laagste stand 740,a to Scydisfjord. Verwachting: Meest matige tot krachtige Z. wind1, afwisselend bewolking, eenige regen, zelfde temperatuur. tot W. wellicht De wereld is een schouwtooneel, Elk speelt zijn rol en krijgt zijn deel. 'n Rare knoeiboel. Dansgenot op Texel. Weer 'n bladzij uit de boeren chroniqut scandaleuze. Wat een plezier, van 2 glazen bier. Het bewijs was zwak.

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 12