81 u m illl Wb m Él s 2S H M - JULIANADORP. kwam riT fJ8'?37- De heer Van Dam Het Raadhuis. Geachte Redactie, Geen voorstander zijnde van de oplos sing der Raadhuisplannen, zooals die thans zijn aangenomen, heb ik met in stemming de critiek op de behandeling van de voorstellen in den Raad gelezen. De opmerking moet mij echter van het hart, dat die critiek wel wat laat komt. In dit geval was voorlichting van de inge zetenen noodig geweest De loop der za ken bewijst dit. Men heeft uren gepraat over een kran tenverslag, maar het voornaamste punt, de finantiën, werd nauwelijks 'besproken. Dit had mi. het zwaarste moeten wegen. Een gemeente, die nog steeds de 4 maan den belasting van het nieuwe jaar in het oude gebruikt 240.000), die geen kans zie ditzelfde in 10 jaar in te halen, een gemeente, die tot de zwaarst 'belaste in het land behoort, die bericht onvangt dat de 'belasting een halve ton minder zal op brengen waarvoor nieuwe bronnen nog moeten worden gevonden zulk een gemeente blijkt de psychologische kijk op haar burgerij te missen, wanneer zij op hetzelfde moment een avontuur van over de ton op touw zet, waarvan de lasten wel is waar niet overmatig zullen zijn (in elk geval toch minstens 6000. p. jaar), maar wat dan toch in1 strijd is met de uiterste soberheid, waarmede men te Helder nu eenmaal noodgedwongen moet huishouden. registers van' den Burgerlijken Stand' op een andere, veel minder kostbare wijze vodhtvrij zouden kunnen worden opge borgen. Met dank voor de plaatsing. Er ligt natuurlijk Iets waars in het ver wijt van den inzenders over de te late voor lichting der burgerij. Men vergete echter niet, dat deze quaestie uiterst moeilijk was. Het verloop der quaestie zelve be wijst wel, dat zij die over de gegevens be schikten of dit althans behoorden te doen, zelf slechts naar een zeer globaal plan te werk moesten gaan. Hoe moet dan een 'buitenstaander erover ooideelen, die niet over alle technische en finantloele ge gevens beschikt? W{j hebben ons juist van critiek te vo ren onthouden om geen bepaalde pro- of anti-Stemming te wekken. Eenerzijds was het financieele gedeelte niet te voren te overzien, anderzijds gevoelden wij' ons ten opzichte van het bouwwerk op zichzelf niet oampetentt. Dit zijn de redenen, waarom wij te vo ren geen critiek gegeven hebben, uitge zonderd misschien enkele aanmerkingen op het uiterlijk, die tenslotte iedereen, die een weinig schoonheidsgevoel bezit, kan maken. Van stemming maken laat staan van een hetze, zooals in den Raad is gezegd, tegen het Raadhusplan heb ben wij ons dus onthouden. Nu wij achter af met een beschouwing kwamen, kregen wij dit verwijt reeds te hooren! Het is ab surd, maar tegelijkertijd teekenend voor dengeen die het beweende. Wat zou ons dan wel verweten zijn, indien wij Inder daad te voren met een critiek gekomen waren, die niet In den smaak viel van de voorstemmers van thans? Red. EL CL De Weeshuis-Raadhuis-ver bouwing. Wij ontvingen van den heer Schoeffelen berger een ingezonden stuk, waarin hU de voorgeschiedenis van den verbouw van 't Weeshuis tot Raadhuis, de discussiesin de beide laatste raadszittingen en de on hebbelijke kritiek op onzen raadsover- zichtsohrijver nog eens naar voren brengt. Om verschillende redenen komt het ons wenschelijk voor aan bedoeld stuk geene plaatsruimte te verleenen. De heer Schoeffelenberger is, naar hij zelf zeide, ofschoon midden in de vuurline staande, niet getroffen en wij vinden een naplei- ten van deze zijde niet wenschelijk. Een ander geval wordt het, indien van de zijde der burgerij hierover beschouwin gen mochten woiden gehouden of wan neer iemand, zooals thans de „Volk"- correspondent, naar zijne meening, in onze overzichten aan onbilllijke critiek werd onderworpen. Dit geldt dan vanzelf ook voor de overige raadsleden. Red. Held. Crt Een vriendelijk verzoek. Van 1 tot 6 Juni zal in Casino een Oostersche fancy-fair worden gehouden ten bate van het bouwfonds der Isr, Ge meente alhier. Een en ander wordt goed voorbereid en is bereids de medewerking van ver schillende kunstenaars en artisten ver kregen, zoodat inderdaad iets bijzonders .kan worden geboden. Nu beschikt echter de fancy-fair-oom missie nog niet over voldoende geschen ken en komt zij in het bijzonder kleedjes, kussens, kantwerk en theemutsen e.d. te kort Wy doen hierbij dus een beroep op de welwillende medewerking van de burgerij en worden aan onderstaande adressen gaarne alles wat voor verkoop op de fancy-fair kan dienen onder vriendelijken dank in ontvangst genomen. L. Kannewasser, Zuidstraat. M. A. Grunwald, Kanaalweg 70. L. Coltof, Spoorstraat S. Herschel, Koningstraat D. de Jong, Kanaalweg 54 „Het Vaderland getrouw". De Amsterdamsche Vereeniging van Oud-strijders der Zee- en Landmacht uit de tropische gewesten „Het Vaderland getrouw", bestaat op 2 Mei 1926 vijf en twintig jaar. Deze vereeniging, die op voorbeeldige wijze wordt beheerd, heeft in den loop dier jaren veel nood gelenigd en veel leed verzacht, deels door eigen kracht, deels daartoe in staat gesteld door bijdra gen van particulieren. Het is van algemeene bekendheid!, dat tal van oud-gedienden der zee- en land macht die in Indië in aller moeilijkste tij den hun leven veü hadden om het Neder- landsche gezag er te handhaven en te be vestigen waardoor eindelijk een vreed zame economische ontwikkeling dier ge westen en der bevolking verkregen kon worden, vaak bittere armoede lijden. „Het Vaderland Getrouw" heeft echter* niettegenstaande die dikwerf groote noo- den, nimmer op min-sympathieke wijze mede geageerd voor de lotsverbetering van zijn leden, of de groote trom geroerd om zulke lotsverbetering af te dwingen of te eischen en uit dien hoofde reeds al leen verdient de vereeniging aller sym pathie! Teneinde de fondsjes van „Het Vader land Getrouwd" voor zijn weduwenzorg en voor de uitkeeringen aan behoeftige leden te versterken, is een eere-oomitó ge vormd, bestaande uit de heeren E. E. Dullemond, Schout bij nacht b. d., Vondel straat 18, Voorzitter; Chr. Beels, Heeren gracht 420, onder-voorzitter; O. van Len- nep, Singel 548, secretaris-penningmees- ter; Dr. H. F. R. Hubrecht, Amstel 179 en J. G. van der Laan, Nicolaas Maesstraat 128, die zonder uitzondering gaarne feest gaven voor het boven omschreven doel in ontvangst zullen nemen. Bij voorkeur worden echter bijdragen op de gemeente-giro-rekening L. 807 of de post-giro-rekening 66418 van den se cretaris-penningmeester of de rekening „Fonds Vaderland Getrouw" bij de Ont vang- en Betaalkas ingewacht. Moge men beseffen wat alle Neder landers toch mede aan die brave en dap pere oud-gedienden te danken hebben, want het is nu eenmaal een feit, dat zon der de bloei onzer koloniën ons land en zeer zeker ook Amsterdam niet die be- teekenis zouden hebben, die ze thana be zitten! A.G. O. Lezing „karakorum-espeditle". Hoewel de belangstelling voor boven genoemde lezing niet onbevredigend was, heeft 't vereischte minimum-aantal kaar tjes ons toch niet bereikt Het A.G.O.- bestuur heeft daarom gemeend deze le zing tot 't najaar te moeten uitstellen, temeer waar de heer Visser al reeds toe zegging heeft gedaan in 't najaar wel naar Helder te willen komen. Omstreeks September zal dan nogmaals een oproep in de Held. Ort worden geplaatst Voor hen, die zioh reeds opgaven, is nieuwe aanmelding niet noodig. Wèl zou het A. G. O.-bestuur het zeer op prijs stel len als zij,v die zich reeds opgaven, vóór dien tijd van hier vertrekken, of om an dere redenen geen gebruik meer wen- sohen te maken van de aangevraagde plaatsen, daarvan even mededeeling wil len doen aan de tweede ondergeteekende. Dr. O. H. Ketner, Voorzitter. Mevr. G. H. Teunen—v. cL Wijk, Secretaresse. P. H. L. Maas, Penningmeester. DAMRUBRIEK. Alles betreffende deze rubriek: ia adres» seeren aan: Den Damredacteus der Helderscha Courant, Valerlusstraat 64huis, Amsterdam. Vier geestige eindispelletjes uit de vorige eeuw. Ik geef in overweging eerst zelf te zoeken alvorens de oplossingen te raad plegen. Andromède. ■a m wm "ÓM': V///M mm Wit Zwart 1. 44401 Verrassend! L 84 45 2. 48891 88 44 8. 21—491 En Zwart heeft geen zet! Iets verdiept is dit systeem in den vol genden stand v&n Andromède's tijdge noot Oonsin. Stand in cijfers: Zwart: dam op 50 en schijven op 18 en 46. Wit: dam op 16 en schijven op 24 84 en 48. 24—201 (18 24) 84—29 (24 83) 46—89 (83 44) 1649 en wint Tooh is het eerste stukje geestiger. Ook zeer verrassend is onderstaande verwikkeling in den hiervolgenden dia- gramstand van A. DumesniL Wit Zwart. L 42871 Deze zet ligt allerminst voor de hand. 1. 646 gedw. anders volgt 27—22 enz, 2. 24—20 25 14 8. 27—22 18 27 4. 165 gewonnen. Tot slot deze opsluiting: Zwart: dam op 10. Wit: dam op 28, schijven op 28, 44 en 45. O. Launay wint hier zeer snel door: Wit Zwart. L 28—6! 10 50 2. 4540 6045 de eenige. 8. 6—1 gewonnen. Hoewel de namen dezer problemen eenigszins in het vergeetboek zijn ge raakt en de moderne problemiek op een technisch veel hooger plan staat, zijn zij toch eigenlijk de uitvinders der opsluitin gen, waarop de tegenwoordige problemis- ten zoo vele hunner meesterstukjes ge baseerd! hebben. DnjUaohJüuuL Ertl Müller Kutterer Lang Köhler Nagelschmidz Gedlich Harder Pöttinger (Dresdener S.C.) (H.S.V.) (Baijern) Schröder Hofman O aond Ruysch iyi Tap Krom Hassink Van Kol (Ajaz) Quax Nederland. Gielens Küchlin (HBS) Sandberg (HVV) Denis (HBS) SPORT. Voetbal DuitschlandNederland. De Vereeniging „V.Z.O.S." alhier ont ving over het ie kwartaal van 1926 aan con tributies enz ƒ491.34. Aari ziekengeld werd uitgekeerd 171.25, namelijk aan 6 leden ij}7 ziektedagen. De vooruitgang bedroeg in dit kwartaal 217.36. Sinds 1 Januari vermeerderde het leden tal met 29 nieuwe leden, en sloten 23 werk gevers zich voor hun personeel bij deze Ver eeniging aan. In alle opzichten is dit dus een gunstig kwartaal te noemen. Door den aannemer J. de Graaf alhier wordt bij den huize „Humor" van den heer J. van der Veer een landbouwschuur ge bouwd, waarin 3 vierkanten. De afmetingen van dit gebouw zijn 31 X 17 Meter. De bouw van den politiepost met arres tantenlokaal te Julianadorp, waarvoor dezer dagen door B. en W. van Helder een aanbe steding is gehouden, is thans gegund aan den laagsten inschrijver, den heer J. de Graaf alhier. Morgen (Zondag) avond geeft de Zang vereniging „O. K. K." alhier eene uitvoe ring Ia de zaal van den heer C. Vader INGEZONDEN. M. de R.I Ondergeteekende verzoekt beleefd eenige laatsruimte. in uw geacht blad, naar aan leiding van het laatste „Raadsoverzicht", voorkomende in het nummer van Donder dag 15 April j.L Bij voorbaat mijn beleefden dank. In genoemd Raadsoverzicht, of liever in de noot, daaronder geplaatst, doet uw Raadsoverzichtschrijver het voorkomen, alsof de „Volk-correspondent" een onjuiste voorstelling van zaken had gegeven in zijn „Raadsoverzicht", voorkomende in „Het Volk" van Zaterdag 10 April, toen hij daar in liet doorschemeren,, dat bij de stemming over het voorstel van het College van B. en W., het laatste voorstel dus, opnieuw de geheele kwestie van de verbouwing van het Weeshuis in het geding was. Nu wensch ik daartegen het volgende op te merken. Het is waar, dat aan dit laatste voorstel die van de heereif Schoeffelenberger en Van Loo waren voorafgegaan, doch ieder ge voelde, althans naar het mij toeschijnt, dat eerst bij het voorstel van het College de be slissende slag zou worden geslagen. De ge- heele discussie gedurende dien ganschen avond liep over de vraag: Al of niet tot de verbouwing over te gaan, zij het dan vol gens het goedkoopere of volgens het duur dere plan. Ik meen ook, dat de spanning in den Raad en bij het publiek bij de stem ming over het voorstel van B. en W. groo- ter was dan die bij de stemming over de voorstellen, die daaraan waren vooraf gegaan. De heer Van Breda werd dan ook door den Voorzitter pas gefeliciteerd na den uit slag van de stemming over het laatste voor stel, niet na dien van de stemming over het voorstel van den heer Schoeffelenberger, dat dan om zoo te zeggen het verst strek kende voorstel was. En als men nu zegt, dat het bij de laatste stemming alleen ging over de vraag, aan wien het werk zou worden gegund, had dan die felicitatie wel eenig raison gehad? En waarpm stemden dan bij deze laatste stem ming, als het alleen ging over de gunning, Mevr. Van der Hulst en de heeren Schoef felenberger, Geurts, Maters, Van Loo, Boon en Van aer Veer tegen? Alleen de heer Van Os had zich er tegen uitgesproken, dat de Siming hier onderhands werd gegeven aan firma Minneboo en Walboom, terwijl bovengenoemde leden van den Raad m. i. tegen stemden, niet om de gunning, doch omdat zij tegen de geheele verbouwing wa ren. En wat zou er gebeurd zijn, indien de heer Grunwald zich bij de laatste stemming bij de tegenstemmers had geschaard? Had dan niet net geheele verbouwingsplan weer op losse schroeven gestaan? En was deze Sjeheele vergadering eigenlijk niet alleen be- egd als antwoord op het verzoek van de heeren Schoeffelenberger c.s. om een spoed- eischende vergadering, ten einde de geheele Raadhuiskwestie opnieuw aan een bespre king te onderwerpen? Neen, het ging bij de laatste stemming, althans naar mijn overtuiging, wel degelijk over de vraag of men, gezien de meerdere kosten, die men reeds wist en de eventueele meerdere kosten, die men vreesde, dat in de toekomst nog zouden volgen, al of niet op het in de vergadering van 4 Augustus ge vallen votum zou terugkomen. Ik kan dus, M. de R., vooralsnog niet inzien, dat de voorstelling van zaken, zoo als die door mij in het Raadsoverzicht in „Het Volk" is gegeven, een onjuiste is ge weest. En nu nog een enkel woord over het Raadsoverzicht zelf. De conclusie, die de schrijver trekt uit het door hem geciteerde gedeelte van mijn stukje in „Het Volk" is fout. Ik heb niet geschreven, dat het nieuwe Raadhuis naar mijn meening zijni schadu wen vooruit wierp op den weg van de bur gerij en van het gemeentepersoneel, in den vorm van straatbelasting of loonsverlaging, neen, dit had plaats in den Raad, tijdens de discussies in de verbeelding van de spre kers, die zich op deze wijze over de gevol gen van het raadsbesluit uitlieten. Zoo althans heb ik het bedoeld. En als dit er niet uit te lezen is, dan blijkt hier alweer voor de zooveelste maal uit, dat men, als men iets schrijft of zegt, nooit t e duidelijk kan wezen. Nogmaals dankend, De „Volk"-correspondent. De gang van zaken in de raadsvergade ring van 8 April is de volgende geweest: Er was een prae-advies van B. en W., naar aanleiding van het verzoek der heeren Schoeffelenberger en Geurts om den ver bouw van het Weeshuis tot Raadhuis op nieuw in behandeling te brengen. In dit schrijven (dat eigenlijk een mededeeling en vraag en geen prae-advies was) wordt eene uiteenzetting gegeven van den gang van T.w>n bij de aanbesteding en de herbeste ding teneinde te motiveeren waarom B en t.0/ eene herbesteding waren gekomen. B en W. zeggen hierin voorts van meening te zijn, dat de voorgenomen verbouw ondanks de overschrijding der oorspronkelijke glo bale begrooting, toch moet plaats hebben en geven aan het einde den Raad in over weging hen te machtigen het werk te gun nen aan de firma Minneboo Walboom, hetzij volgens de eerste aanbesteding voor 49-990, hetzij vo'gens het onderhandsche kwam tijdens de discussies op tegen deze w 2 j Vtn !iandelen; hij meende, dat B. en W de beslissing over de gunning zelf in handen moesten houden. De Voorzitter merkte toen op, dat het de eerste maal een openbare, thans een onderhandsche aanbe steding betrof. Wethouder Van Bredai 'heeft uitdrukke lijk gezegd niet te willen discusseeren over de al of niet voortzetting van het werk, doch uitsluitend over het hoogere bedrag. Ook andere raadsleden) stonden op dit standpunt. Tenslotte kwam in stemming een voor- stel-Schoeffelenbenger, strekkende om het oorspronkelijke raadsbesluit ongedaan te maken. Dit werd verworpen met 15 tegen 6 stemmen. 15 Raadsleden wilden het werk dus voortzetten. Een voorstel-Van Loo om een commissie te benoemen, die zou onder zoeken of inderdaad het plan de uitgave van f 100.000 wettigde, werd eveneens ver worpen. Bij de tegenstemmers was ditmaal de heer/Geurts, zoodat hiervoor zich slechts 5 leden verklaarden. Hierna werd gestemd over het voorstel-B. en W., die zich intus- schen verklaard hadden vóór het duurdere plan, n.1. van f 58.237. De heeren Van Os en Boon wilden eerst zich uitspreken over het meerdere bedrag, dat moet worden ge voteerd, daarna over de gunning. De Voor zatter wilde dit niet toestaan en zeide, dat deze heeren dan maar tegen moesten stem men. Het voorstel van het College werd hierop aangenomen met II tegen 10 stem men. Indien het nu waar is, wat de „Volk"- correspondent zegt, dat hiermede over het geheele raadhuisplan als zoodanig wederom werd beslist, was deze stemming toch een zeer onzuivere. Want de heer Van Os stemde alleen tegen de gunning, niet tegen het plan, insgelijks de heer Bok. De heer Eijlders critiseerde wel het verloop der aan besteding, doch verklaarde zich vóórstander van de meerdere uitgave. De heer Van der Veer was tegenstander ervan. Indien de gunning (door de stem van wethouder Grunwald) ware verworpen, ware zeer zeker de zaak op losse schroeven komen te staan. Maar de voorstanders van het plan waren toch in de meerderheid ge bleven en B. en W. hadden, indien hierom trent wellicht tijdens de zitting verschil van meening ware ontstaan over het doorgaan van het plan, naar onze meening slechts, hetzij met een nieuwe aanbesteding, hetzij met een ander voorstel omtrent de gunning van de herbesteding moeten komen. Wat het overige verweer van den „Volk"- correspondent betreft: het ware inderdaad wenschelijk geweest, indien hij zich duide lijker hadde uitgesproken, want niemand zal uit zijn overzicht lezen, wat hij zegt te bedoelen. v Dit bleek ook wel uit het ingezonden stuk van den heer v. P. (door ons niet geplaatst, doch onder correspondentie vermeld in het nummer van Dinsdag 13 April). Ter verduidelijking volgt hier nogmaals dit gedeelte van het „Volk"-verslag. „Toen de voorzitter den wethouder van Publieke Werken, den heer Van Breda (r.-k.), die deze voordracht had verdedigt!, feliciteerde met de behaalde overwinning 11 tegen 10 stemmen), had dit meer weg van een grafrede dan van een jubel toon. En zoo werpt het/ nieuwe raadhuis zijn zware slagschaduwen reeds vooruit op den weg van den vrijz.-dem. wethouder, wien deze raadselachtige houding zijn zetel wel eens kon kosten en op die van de Hel der sche burgerij, die, naar het gerucht wil, weldra met een straatbelasting, alsmede op die van het gemeentepersoneel, dat binnen niet al te langen tijd zich met een loons verlaging ziet bedreigd." Wij kunnen hierin niet anders lezen dan de meening van den „Volk"-correspondent, ,die hier de eventueele gevolgen verbindt aan het Raadsbesluit; iets wat de Held. Courant niet deed. Niettemin nemen wij natuurlijk aan wat de „Volk"-correspondent thans schrijft in het bovenstaande, n.1. dat zijn bedoeling een andere was. Zoo urgent acht ik een nieuw raadhuis niet, en het wil mij voorkomen, dat de R. Dat de vooruitzichten voot de onzen niet rooskleurig zijn, behoeft geen betoog. Wij heb ben reeds ons oordeel over de invallers Hassink en Sandberg gegeven. Inplaats van Van der Meulen is de ADO-doelman Quax aangewezen. Hij heeft zich vooral in de kampioenswedstrij den aam de Hagenaars verleden jaar zeer on derscheiden en wend nadien in eenige officieuze elftallen gekozen. Hij heeft gcruimen tijd Van der Meulen zeer naibij gestreefd mist even wel diens routine doch schijnt momenteel niet meer zoo op dreef te zijn. Dat neemt niet weg, dat het best mogelijk is, dat hij goed vol doen zal. In elk geval zal hij het hard te ver antwoorden krijgen. Het Dultsche elftal van thans is een geheel ander dan dat ia 1924 te Amsterdam, dat een gelukkige 10 zege boekte en dat in 1924 in het Stadion met 21 klop kreeg. De voorhoede was in die wedstrijden weinig productief en stond herhaaldelijk buiten spel. Vooral in den eersten wedstrijd werd er hopeloos short-passing gespeeld. Dat is nu :in|ders; snelle vleugels, gevaarlijke schutters! Er staat ons dus wat~1e wachten! In Duitscn- lanid rekent men vast op een flinke zege. Wij rekenen op een eervol resultaat, vermoedelijk een nederlaag. Doch wie weet wat een ver zwakt elftal door geestdrift nog presteert. Wij houden den moed erinl En als wij verliezen, dan hebben wij later met een volledig elftal recht op een behoorlijke revanche. Wij herinneren er aan, dat de volgende elf tallen tegenover elkaar zullen komen: (Wacker, Miinchen) (Eürth) (Baijern) (H.S.V.) (Dresdener S.C.) (Baijern) (T. Borussla) (Baijern) Sij ?C) (DFC) (ADO) (RCH) (PSV) (ADO) Scheidsrechter is, zooals bekend, de Deen L. Andersen. Grensrechter voor Holland is de heer Verstappen. Door den Duitschen Voetbalbond zijn voor het Duitsche elftal als reservespelers aange wezen: Göbler (doel) van Vfr. Köln, Hora (S. E. Schwarz te Weiss Essen), Heidkampf (S. E. qq. Düsseldorf) en Richartz (Sp. Vg. Köln- Sülz). (Nederlandsche reserves zijn: Van Tilburg (NOAD), Vermetten (HBS), Reuvekamp Gille (HFC) en Smeets (HBS). Wat de opstelling van het elftal betreft, is bet nog niet zeker of Sandberg dan wel Krom linkshalf zal spelen. Dit wordt nog uitgemaakt. De wedstrijd zal om half vier in het Rbein-Staidion te Düssel dorf aanvangen. Van 3 uur af hebben gymnas tische oefeningen plaats. Heden, Zaterdag, om 5 uur 57 komt het Hol- landsche elftal te Düsseldorf aan. Het zal zijn intrek nemen in het Bredtenbacher Hof. Zondag 18 April, des morgens om 11 uur, wordt het Hollandsche elftal door de stad Düsseldorf begroet op het terras van de Kunrt- halle. Zondagavond om half acht heeft een Duitach-Nederlandsche avond plaats In de Kaiserzaal van het Stedelijk Concertgebouw. De stand is momenteel: Nederland 8431 2016 II 1.37 Duitschland 8134 1620 5 0.62 De belangstelling vooral van Duitsche zijde, voor dezen wedstrijd is, naar de „Sp.kr." meldt, zoo buitengewoon groot, dat blijkens een van den heer Oving, den N.V.B.-consul te Ham burg, ontvangen telegram, alle rangen zijn uit verkocht. Er zullen dus 55000 toeschouwers zijn. Da radio-reportage cal door ona als gewoon lijk worden verzorgd. De wedstrijden van Zondag. N. V. B. Kampioenschap van Nederland. Nu de Zuidelijke kampioenen zoo op den voorgrond zijn getreden, trekt de te Maastricht te spelen wedstrijd MVVStormvogels bij zonder de aandacht. Het zal nu moeten blijken of de provincialen dit seizoen werkelijk het woord zullen voeren. De IJmuidenaren hebben zich tot heden beter gehouden dan Feijenoord en zijn vermoedelijk ook sterker. Toch zal het hen niet gemakkelijk vallen ongeschonden uit den strijd te komen. Een gelijk spel zou al een gunstig resultaat zijn! Be Quick ontvangt het sterke Enschedé. De Groningers zijn al heel slecht begonnen, doch kunnen 'beter. Wel iswaar zullen zij ook ditmaal slechts een on dergeschikte rol spelen, maar op eigen terrein zuilen zij zich niet gemakkelijk laten slaan. Wij verwachten dan ook slechts een kleine zege Voor de Oostelijke kampioenen? Afd. I (Westen) Promotie ae klasse.. Te Gorinchem heeft de returnmatch Unitas DEC plaats. Practisch is de thuisclub al voor de ie klasse verloren, want dat Hilversum de beide laatste wedstrijden nog zou verliezen, is niet aan te nemen. DEC heeft daarentegen nog een klein kansje om met Hilversum gelijk te komen. Daartoe zal echter nu gewonnen moe ten worden en dat zal niet meevallen. Een ge lijk spel zal wel het resultaat zijn en waardoor Hilversum reeds zeer gebaat zou zijn. ae klasse B. Kampong ontvangt WA. Evenals tegen DOS zullen de Amsterdammers slechts met een combinatie van lagere elftal-spelers uit komen, aangezien het ie voor den beker en het 2e voor de promotie- en degradatie moet spelen. Ook Kampong zal dus wel met flinke cijfers winneil. De beslissing voor de laatste plaats kan in den wedstrijd DOSKampong vallen. HVC zal wed over AFC zegevieren. Promotie 3e klasse. Helder kan nu rustig toezien, wat te Am sterdam door DWS en QSC gepresteerd zal worden. Natuurlijk zou een puntenvendeeling den withemden momenteel zeer te pas komen. En inderdaad achten wij de kans daarop het grootst. Zeeburgia ontvangt thans Baarn,- waarvan reeds met 2o gewonnen werd. Ook nu zullen de punten wel in Amsterdam blijven, waardoor de thuisclub al een heel eind op dreef zou zijn. 3« klasse C. Er resten nog eenige onbelangrijke wedstrij den, n.1. AresWatergrasfsmeer en SDW Hortus. 3e klasse D. Culemborg—Zeist, Utrecht—Quick (A). Promotie 4e klasse. De 3e Wasser ODE zal zich meten met den 4e Wasser ZNC, terwijl in Hilversum de twee derde klasseri Victoria en Neerlandia elkaar te lijf gaan. 4e kitte* A. SEVAPGS. (Hercules) Wij «taan nu aan den vooravond van den reeds veel besproken en beschreven wedstrijd te Düsseldorf. Het is jammer, dat de voorge schiedenis nogal somber is door de verhinde ring van Van Linge, Van Heel en Van der Meulen. Drie beste krachten ontvallen ons op een oogenblik, dat wij ze juist hoog noodig hebben. Want de Duitschers komen juist heel sterk uit; het elftal is met zorg samengesteld en telt verscheidene eerste krachten, zoo.xls Müller, Köhler, Harder en Pöttinger. Wij heb ben trouwen» het Dudtache elftal' reed» eerder besproken sn meenen daarnaar te mogen ver wijzen.

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 13