T Derde Blad. BINNENLAND BUITENLAND Terstond VAN ZATERDAG 17 APRIL 1926. De spoorwegtarieven. De verlaging. Men schrijft aan de N. R. Crt.: Het staat thans vast, dat de directie van de Nederlandsohe Spoorwegen met ingang van 1 Juli ajj. tot tariefsverlaging zal overgaan. Zooals bekend, zijn sedert 1914 de tarie ven voor het vervoer van reizigers ver hoogd, maar niet alle in gelijke mate; het gewone reizigerstarief is thans 100 pet., het abonnementstarief 66'/, pet. hooger. Daarom komt voor verlaging in de eer ste plaats in aanmerking het gewone rei zigerstarief, n.1. de gewone enkele reis- prijzen en het tarief voor buurtverkeer. Het tarief voor abonnementskaarten blijft thans ongewijzigd. De verlaging van het gewone reizigers- tarief bedraagt ongeveer 15 tot 20 pet., zoodat dit dan 60 tot *70 pet hooger zijn zal dan vóór den oorlog, dus ongeveer evenveel als het abonnementstarief. Van de tariefverlaging woidt gebruik gemaakt om in de verhouding tusschen de prijzen van de drie klassen eenige ver andering te brengen. Dit is noodig, om dat sedert het leven duurder geworden is, de bevolking er uit was, zooveel mogelijk op de uitgaven te bezuinigen, zoodat ve len, die voorheen in de Iste en Ilde klasse reisden, naar de goedkoopere nide klasse overgingen, wat natuurlijk voor het spoor wegbedrijf een ernstige schadepost was; ten einde het gebruik van de hoogste twee klassen weer te doen toenemen, wordt zooals ook reeds in Zwitserland, Enge land en Duitschland plaats vond, het ver schil tusschen de prijzen van de drie klas sen verminderd. Tot dusver bedroeg de prijsverhooding 2 1V»1, d.w.z. twee maal de lilde kl. prijs in rekening ge bracht Deze verhouding*-ij fors zullen voortaan bedragen 1.8 (of 1.77) 1.4 1, zoodat de gewone enkele reisprijzen, thans bedragende: 3 25 ct. 3.65 3.25 2.75 ct. 151—300 K.M. 3.1 2.925 20* Men mag in deze voor de drie klassen ongelijke prijsverlaging geen stiefmoeder lijke behandeling van de derde klasse zien; de spoorwegondernemers moeten n.1. rekening houden met het risico, dat tariefsverlaging oplevert en dat toeneemt, naarmate de verlaging belangrijker wordt, zoodat de verlaging zekere grenzen niet overschrijden mag. Aan een tariefsveria: ging nu van meer dan 15 tot 20 pet. voor de mde kl., zou een te groot risico ver bonden zijn; een grootere verlaging voor de andere klassen zal daarentegen het ri sico niet verhoogen, maar verminderen, omdat van dezen maatregel, waardoor het reizen in de Iste en Ilde kl. bevorderd wordt, stijging van de bedrijfsinkomsten verwacht mag worden. Het tarief voor gezelschapsbiljetten wordt verlaagd en vereenvoudigd, en ook de prijzen van de uitstapjesbiljetten voor kinderen en de bagageprijzen worden ver laagd. De prijzen van de vacantiekaarten wor den slechts zooveel gewijzigd als noodig is in verband met de nieuwe verhouding tusschen de prijzen van de drie klassen. Hieronder volgt een vergelijking van sommige bestaande prijzen (a) met nieuwe prijzen (b). Gewone enkele reis-prijzen. Helder—Amsterdam combinatie van personen, die op het ter-1 was, dat afsluiting en bediening van den rein een gebouw wil 2etten met beneden overweg niet langer noodig een café-restaurant en boven kantoor- behoefden te worden, lokalen. Het is een plan imet veel eenvou- diger opzet, dan dat van de Bngelsohe hoteloombinatie, welke er niet in sqhijnt te slagen, het noodige kapitaal bijeen te krijgen. Intusschen is er nog altijd hangende een voorstel-Gulden, om op het Midden- I>am-terrein van gemeentewege een ge bouw te zetten met receptiezalen enz. binnenkort zullen B. en W. hierover praeadvies uitbrengen. de HelderUtrecht HelderDen Haag HelderRotterdam I n m a. 5.80 8.96 2.65 b. 4 8.05 2.15 a. 7.95 595 4.— b. 6.— 4.60 8.20 a. 7.90 6.90 8.95 b. 5.95 4.55 8.20 a. 9.40 7.06 4.70 b. 7.05 5.45 8.80 Rijkspersoneel. Vrflaf op verjaardagen van het Koninklijk Huls. Aangezien tot dusverre niet officieel 3ekend gemaakt was, dat ook op de ver- aaidagen van de Koningin-Moeder, van Jrins Hendrik en Prinses Juliana aan iet rijkspersoneel vrijstelling van dienst wordt verleend, heeft het dagelijksch be stuur der Centrale van vereenigingen van personeel in 's-rijksdienst zich tot den ministerraad gewend met het verzoek, mededeeling te mogen ontvangen, hoe het officieele standpunt ten deze luidt. De ministerraad heeft daarop in een rondschrijven geantwoord, dat op de ge noemde dagen tot één uur zal worden doorgewerkt en daarna vrijaf zal worden gegeven voor zoover de dienst het toelaat. Het Middien-Daim-terreln. Korten tijd geleden heeft zioh hij pu- l ltbreldlngsplannen van Alkmaar. Het gemeentebestuur van Alkmaar heeft eenigen tijd geleden aan Gedepu teerde Staten van Noord-Holland verzocht om te bewerken dat gedeelten van de gemeenten Heiloo, Oudorp, Koedijk en Berger worden toegevoegd aan de ge meente Alkmaar. Een commissie uit Ge deputeerde Staten, bestaande uit de heeren Michels en Kooiman, heeft thans onder geleide van den burgemeester en een der wethouders van Alkmaar en vergezeld van hoofdambtenaren van provincie en gemeente, de toestanden ter plaatse be zichtigd, om zich nader op de hoogte te stellen en omtrent de wenschen van Alk maar verder te doen inlichten. Opheffing gasfabrieken. De gemeenteraad van Beverwijk 'heeft Donderdagavond met op 2 na algemeen© stemmen besloten tot opheffing van de gasfabrieken en het aangaan vtm een overeenkomst met de N. V. Kon. Neder- landsche Hoogovens en Staalfabrieken jn zake het betrekken van gas. Onderzoek naar rampen of ongevallen van oorlogsvaartuigen. Een wetsontwerp, houdende bepalingen omtrent het instellen van een openbaar onderzoek naar rampen of ongevallen, overkomen aan Nederlandsche oorlogs vaartuigen, is naar de Tweede Kamer ge zonden. De vakbeweging. De betreklkngen met de commu nisten verbroken. De persdienst van het Internationaal Verhond van Vak vereenigingen meldt: Volgens een telegrafische mededeeling van M. Lamprionopoulos, den 2en secre taris van het Grieksche Vakverbond, hteft het zoo juist gehouden Grieksche vakvereenigingscongres besloten, de be trekkingen met de oommunisten te ver breken. Aan- het nieuwe bestuur is opge dragen, de aansluiting bijAmsterdam voor te bereiden. Vereenigtng voor actieve handelspolitiek. Dezer dagen hebben eenige vooraan staande Nederlandsohe industrieelen be sloten het initiatief te nemen tot oprich tlng van een vereeniging voor actieve handelspolitiek. De steeds grootere moeilijkheden, die de Nederlandsche industrie en de Neder landsche land- en tuinbouw bij hun export ondervinden, dwingt tot een nieuwe oriëntatie op handelspolitiek terrein. De propaganda hiervoor is het doel der nieu we vereeniging. Als voorzitter zal optreden prof. dr. P, A. Diepenhorst te Amsterdam. De huwelijkswetgeving. Aan den minister van justitie is het vol gende advies verzonden: HMet oomité voor een gemeenschappe lijke actie tot hervorming onzer huwe lijkswetgeving, aan welke actie een groot aantal personen en vereenigingen deelne men; vernomen hebbende, dat de ontwerpen der staatscommissie-Limburg tot wyzi- ging van de wetsbepalingen betreffende het huwelijk en deszelfs gevolgen, ge reed, althans nagenoeg gereed zijn; ervan overtuigd, dat er voor het in die ontwerpen behandelde een zeer levendige belangstelling bestaat bij een belangrijk deel van het Nederlandsche volk, in het bijzonder ook bij vele gehuwde vrouwen; van meening, dat dientengevolge in deze aangelegenheid uit alle lagen der maatschappij adviezen van waarde voor een nieuwe wettelijke regeling zullen kun nen worden verkregen en van oordeel, dat het bekendmaken van de ontworpen be palingen zal bevorderen, dat meeenlngen en wenschen, welke te dezer zake in het volk leven, tot uiting komen, en dat dit ertoe zal kunnen bijdragen dat.de toekom stige wetgeving op dit stuk in overeen stemming zij met het rechtsbewustzijn van het meerendeel van het volk; verzoekt uwe excellentie om deze re denen beleefd doch dringend wel te wil len overgaan tot publicatie van de be doelde ontwerpen der staatscommissie, opdat het Nederlandsche volk daarvan kunne kennisnemen en het rechtsbewust zijn van het volk daarop vrijelijk kunne reageeren. Onbewaakte overwegen. Op vragen van het Kamerlid, den heer Boon, betreffende verbetering van den gevaarlijken toestand zij den onbewaakten overweg in den straatweg Akkrum— Heerenveen, in verband met het daar ge beurde ongeluk en het instellen van een onderzoek naar gevaarlijke toestanden bij spoorwegkruisingen op verschillende hoofdverkeerswegen, heeft de minister o.m. geantwoord: Bij de vraag, of tot opheffing van de af sluiting en bewaking van een overweg overgegaan zal worden is steeds zoowel van de zijde van de Nederlandsche Spoorwe gen als vanwege het Rijkstoezicht nauw keurig overwogen, of daartegen, met het oog op mogelijk gevaar voor het verkeer, Nu ZiJpe de schulden van Petten niet begeert Door de bereidverklaring van den ge meenteraad van ZJjpe tot vereeniging van de gemeenten Petten en Zjjpe mits de schulden van Petten niet naar de nieuwe gemeente Zijpe overgaan, is de oplossing van de moeilijkheden, waarin de kleine gemeente Petten, slechts 350 zielen tel lende, is komen te verkeeren, een belang rijke stap naderbij gekomen. Naar wij toch vernemen, zijn Gedep. Staten van Noord-Holland van oordeel, dat de finan- cieele toestanden in Petten thans zoodanig zijn, dat in een of anderen vorm hulp van wege rijk en provincie noodzakelijkerwijze geboden moet worden. De schulden, voor namelijk ontstaan door nadeelige sloten op de begrootingen en rekeningen van de laatste dienstjaren, bedragen ongeveer 16.000 en de kleine gemeente, vrijwel uitsluitend bestaande uit arbeiders aan de Hondsbo88che zeewering, kan de kosten van een eigen bestuur niet meer dragen en dus in geen geval dezen finanoieelen achterstand nog inhalen. Ook in Petten zelf is men van oordeel, dat als geen fi- nancieele hulp van rijk en provincie wordt geboden, het maar beter is de gemeente Petten op te heffen. Het laat zich nu wel voorzien, dat het rijk en de provincie, lie ver door een bijdrage in eens bij overgang van Petten naar Zijpe de moeilijkheden zullen willen oplossen dan dat blijvend jaarlijksche bijdragen in de kosten van de gemeentehuishouding verleend zouden moeten worden. VOLKENBOND. De voorbereiding van de ontwapenings conferentie. Geen uitstel In welingelichte kringen verklaart men, dat geen uitstel van de eerste bijeenkomst va de oommissie van voorbereiding van de ontwapeningsconferentie wordt over wogen, die 17 Mei te Genève wordt gehou den. Men is van oordeel, dat de betreu renswaardige weigering van de sowjet- unie om aan de commissie deel te nemen toch niet de sombere verwachtingen van het resultaat der conferentie wettigt, die in sommige landen geuit worden. DUITSCHLAND. De onderhandelingen over het Dultsch* Russische tractaat De Berlijnsche oorrespondent van de Times verklaart uit hetgeen er te Berlijn verluidt af te leiden dat het tractaat oeco- nomische en politieke bepalingen bevat en dat het ten aanzien van een militaire actie eer neutraal en negatief dan offen sief en defensief is. In de ontkenning dat het geen herverzekeringstractaat zou zijn, ziet hij slechts een woordenspel. Stelliger is een mededeeling van den diplomatie- ken medewerker van de Morning Post Volgens hem, omvat de tekst de bepalin gen van het vroegere tractaat van Rapallo en die van de Ruasisch-Duitsche handels overeenkomst Uleuw erin is de opneming van een neutraliteitsbepaling in geval van een gewapenden en niet uitgelokten aan val, door een derde. Art 2 van het trac taat van Rapallo waarbij alle aanspraken en schadevergoedingen over en weer te niet gedaan worden, zal van kracht blij ven. Voorts zal men elkaar wederkeerig op het stuk van Invoerrechten behande ling op voet van meest begunstigde natie toestaan. De beteekenis van het nieuwe tractaat zou zijn, dat het ook, na Locarno, de vriendschappelijke betrekkingen tusschen de twee landen bestendigt en ©enigszins versterkt De Dultsch-Russlsche onderhandelingen. Volgens een bericht uit Moskou aan de Taglische Rundschau heeft de sowjet- regeering besloten aan Engeland, Frank rijk en Italië (mede te deelen, dat het com missariaat voor bultenlandsche zaken heelemaal geen onderhandelingen met Duitschland voert over een herverzeke- ringsverdrgg, doch enkel de onderhande lingen over de onzijdigheid voortzet. De Russische gezant te Berlijn zou opdracht ontvangen hebben de onderhandelingen niet af te breken. ENGELAND. bezwaren van beteekenis zouden kunnen 'blleke werken ©en nieuwe gegadigde voor rijzen; dat is ook voor den overweg bij het MIdden-Damterrein aangemeld, een Akkrum geschied. Daarbij is gebleken, gon met een kalme vergadering in com-| van het Volkenbondspaot zou zijn. ten stadhuize als zeer serieus beschouwde dat de toestand ter plaatse van dien aard De Times over de voorbereiding van de ontwapeningsconferentie. De Times laat uitkomen dat „ontwape ning" thans in verschillende landen Iets anders beteekent. Het is duidelijk dat een onderzoek, hetwelk technisch, Ja hijkans academisch is, aan de actie vooraf moet gaan. De bevindingen van de voorberei dende oommissie zullen de regeering niet binden. Haar onderzoek zal het karakter dragen van een internationaal overleg, voorafgaande, naar men hoopt, een na tionale actie door de regeerin'gen. De voor bereidende bijeenkomst is reeds eens ver daagd en een tweede verdaging zou enkel den reeds in sommige kringen bestaanden argwaan aanmoedigen dat het den voor naamste naties in Europa geen ernst is met de ontwapening. De obstructie In het Lagerhuis. De debatten over het bezuinigingsont- werp zijn Donderdagmiddag omstreeks 4 uur in het Lagerhuis hervat. Er heersoh- te een atmosfeer van stilte na den storm. In de avondvergadering is *het intus schen weer rumoerig toegegaan. Het be- missie, dooh de storm stak op toen de regeering veroorloofde een voorstel te doen tot sluiting van het debat over een amendement van de arbeiderspartij. De leden dier party protesteerden luidruch tig. De arbeidersparty had driemaal een mo tie voorgesteld, die telkens met ongeveer 100 stemmen meerderheid verworpen werd. Na de laatste verwerping zeide Tho mas in een hevigen persoonlijken aanval tot voorzitter Hope: „Ik deel u mede, dat ik dit Ruis nogmaals in een motie zal vragen zyn oordeel uit te spreken over uw oriwaardig ©n belachelijk gedrag te genover de oppositie." Lansbury, een van de geschorste La gerhuisleden, zegt, dat hy en zyn colle ga's gevoelden, dat er een of ander pro test moest worden aangeteekend tegen de dictatoriale, minachtende en onbeschaam de manier van Neville Cb *"berlain, die de bezuinigingswet moet v» xligen. Zyn partij is besloten, de openuare meening te wijzen op de kille, nuchtere waarheid, dat de regeering door middel van de wet, die thans by het parlement aanhangig is, millioenen ponden steelt van de verzeke ringsfondsen. De Internationale Scheepvaart conferentie. De internationale soheepvaartconferen- tie heeft met algemeene stemmen een sa menvattende ontwerp-motie aangenomen, waarby opnieuw de wensch wordt uitge sproken naar een spoedig te houden di plomatieke conferentie ter herziening van de conventie nopens het ïyfsbehoud ter zee. De Engelsche regeering noopt, spoedig een conferentie byeen te roepen. De motie wyst verder met bezorgdheid op de toenemende gewoonte van het zen den van noodseinen in omstandigheden, die dit niet rechtvaardigen, en doet een beroep on alle regeeringen om dit ge vaarlijke misbruik onmiddelUjk den kop in te drukken. Sensationeel© onthullingen. De „Westminster Gazette" komt met sensationeel© onhullingen nopens Musso- lini's oorlogszuchtige plannen om opnieuw een groot Romeinsoh Ryk te stichten. Het blad vertelt, dat Italië aan Griekenland geweren en tanks heeft geleverd of zal le veren, welke tanks dan in Thracië tegen de Turken zouden gebruikt worden. Pan- galos zou tegen Thracië oprukken en indien de Westersohe mogendheden bet te druk zouden hebben inet andere dingen tegen KonstantinopeL Intusschen zou Mus9olinl dan in Klein-Azië zyn slag slaan en er op rekenen, dat Frankrijk, be ducht voor Tunis, daartegen geen bezwaar zou hebben. Men zal goed doen deze mededeellngen van het tegenwoordig niet wars van sen satie zynde Engelsche blad met eenlg voorbehoud te aanvaarden. BELGIE. De bestuursvergadering van het nationaal mijnwerkersver bond te Brussel. Het bestuur van het internationaal mynwerkersverbond heeft in byzyn van de Engelsche afgevaardigdenmet alge meene stemmen een motie aangenomen, welke zegt, dat de eenige wyze om de in ternationale steenkoolcrisis, die tot ern stige sociale botsingen leidt, op te lossen gelegen is in het overwegen van een in temationale regeling van de productie en de distributie. Het bestuur verklaart zioh volkomen een met de Engelsche mijnwer kers in hun strijd teg^ de verlenging van den werktyd, de verlaging der loo- nen en het verbreken van de nationale overeenkomsten en is bereid zoo noodig maatregelen te nemen om den uitvoer van steenkool naar Engeland te beletten. Ingeval de nationale organisaties na be studeering van den toestand tot een in ternationale stakking mochten besluiten draagt het bestuur hen op de staking vo" te houden totdat een ernstige grondslag voor de hervatting van het werk ln elk betrokken land bereikt is en zal het op treden als stakingsoomité, welks lastge vingen voor alle landen een verplicht ka rakter zullen dragen. RUSLAND. De schepen van Wrangel'a vloot De sowjet-regeering heeft, naar uit Moskou wordt gemeld, een delegatie be noemd, om van de Fransche regeering de indertijd in beslag genomen schepen van Wrangel's vloot in ontvangst te nemen Deze oommissie zal tevens de voornaam ste oorlogshavens in Frankrijk bezoeken on voorts de manoeuvres der Fransche marine bywonen. Ingezonden mededeeling. nadat men zich gebrand of bezeerd heeft, moet men de beschadigde of verwonde plekken behandelen met Doos 30 ct. PUROL De poolstreken geannexeerd Het Centraal Uitvoerend Oomité der Unie van Sowjet-republieken heeft giste ren de verklaring gepubliceerd, dat alle tot dusver nog niet ontdekte landen en zeeën ten N. van de Russische kust tot aan de Noordpool tot het Russische ter ritoir behooren, Ben verklaring van Boecharln. In Rusland oen economisch bankroet Volgens een bericht uit Moskou heeft ï3oecharin in de Arbeidersclub verklaard, dat Rusland voor een economisch ban kroet stond, indien de landbouwbevolking niet snel hulp biedt Op hulp van het bui tenland moest niet gerekend worden. Blauwe ziekte. Te Moskou doen zich, volgens de bla den, den laatsten tyd gevallen voor van de z.g. „blauwe ziekte": een tropische ziekte, die in NoordeUjke streken zelden voorkomt, en waarvan het voornaamste kenmerk is, dat de huid van den patiënt een blauwe kleur krijgt. De ziekte heet niet besmetteiyk. Rusland en Lltauen. Onderhandelingen over een verdrag? Aan de „Voss. Ztg." wordt uit Riga ge meld, dat tusschen Rusland en Litauen wordt onderhandeld over een buitenge woon belangrijk verdrag, dat veel verder gaat dan het Russische voorstel aan de andere Baltische Landen. Rusland zou be reid zyn aan Litauen de grens van Wil na tegenover Polen en die van het Memel- gebied tegenover Duitschland te garan deeren. De „Voss. Z." wyst er'op, dat een dor- geiyk verdrag een flagrante schending ROEMENIE. Een verijdelde aanslag? De „Neue Freie Presse" meldt, dat na- by de haven van Konstanza op den spoor weg, waarlangs korten tyd later de hof- trein met koningin Maria en de troonop volger zou passeeren, twee kisten dyna miet werden ontdekt De politie is de da ders op het spoor. ITALIË. BomalilandL Uit Rome wordt bericht ontvangen, dat een afdeeling Italiaansohe troepen, die te Mogadisjoe in Zuid-Somaliland in het vrachtschip „Alexandretta" waren inge scheept en door den kruiser „Campagna" werd geëscorteerd, te Moga in de Noor deUjke zone is geland, ten einde die zone onder rechtstreeksche ItaUaansche heer- schappy te brengen. VEREENIGDE STATEN. Regeerlngssteun voor den landbouw in de Ver. Staten. Uit New York wordt gemeld, dat de Amerikaansohe regeering besloten heeft een bedrag van 100 millioen dollar ter beschikking te stellen om de coöperatieve vereenigingen in staat te stellen het eventueel© overschot van de landbouw producten te koopen, indien de prijzen die het buitenland wil' betalen te laag zyn om verderen export loonend te maken. Dit voorstel van den minister van land bouw beteekent een belangrijke Bubsidie voor den landbouw in het Westen der Vereenigde Staten. President OooUdge die zich tot dusver tegen regeerlngssteun voor den landbouw had verzet, heeft thans het voorstel vau den minister van landbouw goedgekeurd. Pan-Amerika ls de Caraibische Zee. Een Interessant onderwerp, dat ook ons eigen Koloniaal bezit raakt, wordt door een medewerker in de „Vossische Zeitung" aangeroerd: de houding der Vereenigde Staten tegenover de bezittingen der Euro- peesche mogendheden in en nuby de Caraibische Zee. In 1898 hadden nog vyf Europeesche staten, Koloniaal bezit aldaar: Spanje, Denemarken, Engeland, Frankrijk en Nederland. De Spaansch-Amerikaansche oorlog schakelde Spanje uit; bleven dus nog vier. In 1912 kochten de V. S. onder Wilson voor 12 millioen dollar de Deensche eilanden. Sindsdien verstoren nog slechts drie Europeesche Koloniale mogendheden üe Pan-Amerikaansche harmonie in de „Mid- dellandschd Zee van Amerika". De open bare meening in de V. S. uit echter steeds duideUjker den wensch, ook deze door den almachtigen dollar uit den weg te krijgen. De Europeesche Koloniale heer- schappy, zegt men, heeft de collectisf- Amerikaansche belangen meer geschaad dan gebaat. Engeland, Frankrijk en Neder land hebben massa's Aziatische kleur lingen naar hun West Indische bezittingen overgebracht; de Franschen Siameezen.de Nederlanders Javanen. Engeland alleen heeft in Guyana van lieverlede 2622 Chi- neezen, 126.617 Indiërs en 115.486 negers binnengebracht en op plantages te werk gesteld. Op een totaalbevolking van 296 041 teltBrltsch-Guyana slechts 10.084 blanken. Ook het schoolwezen in de Guyana's, speciaal het geringe aantal openbare scholen, den Amerikanen een steen des aanstoots. Men wyst erop, datVenezuelu alleen al 1700, Columbia meer dan 2500 openbare scholen telt. In beide staten zijn ook eenige oude universiteiten. Dat Fransch-Guyana door het moederland voomameiyk als strafkolonie wordt ge ëxploiteerd, is den Amerikanen echter nog altyd minder |een doorn in het oog dan het feit dat Britsch West-Indië tegen woordig voor den dranksmokkel op de V. S. de gemakkelijkste steunpunten biedt De Amerikaansche pers vergeiykt deze rol met die van Hongkong vbor den invoer van opium naar China. De conclusie is niet ver te zoeken Amerikaansche vlootpolitici baseeren op al deze gegevens en nog meer dan deze den eisch dat Amerika alle bezit tingen in en om de Caraibische Zee moet verwerven, vóór alles als beschermings maatregel voor het Panama-kanaal. l)e verdediging daarvan, zeggen zy, loopt gevaar, zoolang er in de nabyheid nog Europeesche vlootsteunpunten zyn. Ongewienschte vreemdelinge el Uit New York wordt gemeld, dat het immigratie-bureau van het departement van Arbeid een half millioen dollar ter beschikking heeft gesteld voor de repa- trieerlng van ongewensohte vreemdelin gen, die thans In ale deeien van de Ver- per K.M. I II III tot 200 K.M. 6-5 4-875 201—300 K.M. 4-875 3-45 ct. boven 300 K.M. 3-45 1.625 ct. zullen verlaagd worden tot tot 150 K.M. 4-875 3-875 3-9 2.2 Ct. boven 300 K.M. 3325 1.65 Ct. dut verlaging ongeveer 25* 30* 15* en de buurtverkeerprijzen voor een rei» heen en terug van 10 7'5 5 ct. tot 7-S 5-75 4 ct. dut verlaging ooderachei- denlijk 35* 33-33*

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 7