T Uw Huid PUROL TWEEDE EN LAATSTE BLAD. PLAATSELIJK NIEUWS. GEMENGD NIEUWS VAN DINSDAG 20 APRIL 1926. De verjaardag van Prinö Hendrik. Ter gelegenheid van den verjaardag van Prins Hendrik woei gisteren de vlag van verschillende openbare gebouwen. Het personeel van de Marine en Marine werf bad gistermiddag vrijaf. Jubileum. A.s. Woensdag 21 April hoopt de heer G. Broekhuizen den dag te herdenken* waarop hij 25 jaar geleden bij den heer A. van Pelt, mr. schilder, in dienst trad. Bij het op 16 en 17 April te Amster dam gehouden examen voor landmachi- nist, slaagde onze plaatsgenoot, de heer H. Kwast, leerling van den heer H. Val kenburg. Buitengewone vergadering Roode Kruis. Maandagmiddag té drie uur waren in het gebouw der Gemeentelijke Arbeids beurs aan den Kanaalweg een aantal ge- noodigden bijeen ter bijwoning van een buitengewone vergadering van de Helder- sohe af deeling van het Roode Kruis. De vergadering was uitgeschreven ter huldi ging van den voorzitter der afdeeling, den heer J. Kamman, gemeente-secretaris, en werd geleid door den waarn. voorzitter, dx. Rienks. Uitgenoodlgd waren de leden van de afd. Roode Kruis, het bestuur van de afd. het Witte Kruis en verschillende autori teiten. De vioe-admlraal, Excellentie Fock, de directeur van 's Rijkswerf, jhr. Rap- pard, de overste Garnizoenscommandant, alsmede enkele leden van de afdeeling hadden bericht van verhindering gezon den. Dr. Rienks, die de aanwezigen het wel kom toeriep, merkte op, dat deze buiten gewone vergadering op hooger bevel was bijeengeroepen met' een bepaald doel. Hoewel aanvankelijk de Kring-commis saris, de heer Ledeboer, hier tegenwoor dig zou zijn, was deze verhinderd, zoodat in zijn plaats optrad mr. O. A. de Groot, plaatsvervangend kringoomm issarls te Alkmaar. Deze besprak de aanleiding tot het uit schrijven der vergadering. De taak van het Roode Kruis is niet uitsluitend een nationale, maar ook en vooral, een inter nationale. In de statuten der vereeniging wordt zij omschreven als een oorlogstaak allereerst: zij moet de Nederlandsohe be-, volking paraat maken om In geval van oorlog gewonden en zieken te kunnen bij staan. Daarnaast heeft het Roode Kruis ook'een vredestaak; het heeft lang ge duurd alvorens dit in de statuten werd omschreven. BJj nationale rampen enz. heeft het Roode Kruis in dit opzicht een taak te vervullen, zooals we nog onlangs hebben waargenomen bij gelegenheid van de ramp te Borculo en den watersnood. Voor deze plaats als oorlogshaven is de taak een zeer bizondere. Het eigenaardige was, dat bij het uitbreken van den oorlog de animo der afdeeling verminderde en deze tenslotte verzwakte. Aan het werk en den ijver van den heer Kanlman is het te danken, dat de afdeeling weder op de 'been is gebracht Op dezen dag, de verjaardag van onzen Koninklijken voorzitter, zal vanwege het hoofdbestuur uiting van waardeering daarvoor worden gegeven door den heer Kamman als voorzitter der afdeeling Hel der het Kruis van verdienste te overhan digen. Spr. bevestigt dit kftiis op de jas van den heer Kamman en feliciteert hem met deze onderscheiding. Aan dit kruis is ver bonden een brevet en schrijven van het R. K. De heer Kamman dankte voor deze bij zondere verrassing, die spr. bereid werd, alsmede voor de hartelijke woorden, die de schenking vergezelden. Toen spr. eenlge jaren terug het verzoek kreeg van den burgemeester om te trachten de af deeling weder op de been te helpen, is dit niet door hem geweigerd. Hij -beschouwt de thans ontvangen onderscheiding als een groote eer. Dr. Rienks biedt namens het bestuur der afdeeling de gelukwenschen aan en hoopt, dat de heer Komman nog lange jaren als voorzitter van de afdeeling mag werkzaam zijn. Daar aan mevrouw Kam man tevens een deel toekomt van de lof, aan haar echtgenoot toegewaaid, biedt spr. haar namens hot bestuur bloemen aan. De heer Grunwald spreekt als waarne mend burgemeester namens het gemeen tebestuur. Het Is voor het gemeentebe stuur een voldoening, dat de belangrijke taak van den voorzitter der afd. Helder van het Roode Kruis wordt vervuld door den gemeente-secretaris. Spr. hoopt, dat de heer Kamman nog rvele jaren voor de afdeeling mag werken en wijdt vervolgens ook waardeerende woorden aan mevrouw Kamman, die haar man met haar hulp en steun terzijde staat. Namens het gemeente bestuur feliciteert spr. den heer Kamman. Nogmaals neemt deze het woord om mede te deelen, de hem thans verleende onderscheiding bizonder op prijs te stel len, waarmede deze plechtigheid was ge ëindigd. In het gezellige gebouw bleef men nog eenigen tijd bijeen onder het ge not van een kop thee en een sigaar. Begrafenis J. F. van Beek. Zaterdagmiddag had op de algemeene begraafplaats te Huisduinen de teraarde bestelling plaats van het stoffelijk over schot van den heer J. F. van Beek, in leven gep. Directeur van Scheepsbouw Kon. Marine, Ridder in de Orde van den Nederlandschhen Leeuw, Oficier van de Orde van Oranje Nassau. Op -het kerkhof waren aanwezig de di recteur van 's Rijkswerf te Willemsoord, jhr. H. Rappard, verschillende ingenieurs en ambtenaren. Namens den vice-admi- raal, stellingoommandant van Helder, was aanwezig de le luit. Hoog, adjudant van Z. Ex. De plechtigheid droeg een uiterst een voudig karakter, bloemen en toespraken waren op verzoek achterwege geble ven. De off. van adm. le M. J. G. van Krcgten, schoonzoon- van den overledene, dankte voor de" betoonde belangstelling. Verbouw huis Zuidstraat De verbouwing van het woonhuis van dr. Schürmann aan de Zuidstraat alhier, door den architect J. J. van der Leek, is gegund aan dè firma Starrenburg en Boerdijk alhier, laagste inschxijfster voor dit werk. Aanbesteding. Door den architect 8. Krijnen, werd Za terdagmiddag-in hotel „de Toelast" aan besteed: het verbouwen van het winkel huis aan den Brakkeveldweg 2 c, van den heer Hebbink. Ingeschreven werd hiervoor door: Gebrs. Ran 6075, A. F. Bos 6800, Gebrs. Smit 6470 en A. Hazen ƒ6580, Allen te Helder. Over de gunning zal nader worden be slist Gertrt de Vroome. Maandag a.s. zal het vijftig jaar geleden zijn dat Gerrit de Vroome zijn karretje ter hand nam om zijn nering langs de huizen te 'beginnen. Dag in dag uit trok hij door HeldeFs straten en bijna nooit sloeg Gerrit een van zijn wokeiijksohe klanten over. Altijd kon men hem, tot 's avonds laat langs de straten zien sjokken en bijna op hetzelfde uur bezocht hij ge»- regeld zijn klanten. Langen tijd gingen de Vrooane's zaken naar wensch. De mensdhen, medelijden hebbend met zijn zielige figuur, kochten trouw van hem de noodige koek of thee. Sinds hij echter, nu zeker al weer een jaar geleden, bestolen werd en men boor de dat de man wel eenige honderden gul dens in z ijn kar had, stuurt men hem met „niet noodig" weg. De goede zaken behoo- ren nu tot de Vroome's vrome wenschen. We hebben het noodige hiervan vroe ger reeds gezegd en er op gewezen dat 't heel dom was van de Vroome al zijn han- delageld in zijn wagentje mee te nemen, maar.gedane zaken nemen geen keer en de Vroome is in dien, voor hem zoo noodiottigen nacht èn van zijn geld èn van zijn klanten beroofd. Hij kwam nu op ons kantoor en vertelde dat hij 50 jaar in iHelder vent en verzocht ons of wij nog eens wat wilden schrijven. Wij voldoen hierbij dus aan de Vroome's verzoek en .vertrouwen dat onze plaatsgenooten dit „gouden jubileum" van de Vroome voor hem niet ongemerkt voorbij zullen laten gaan, doch door iets van hem te koopen nacht te pl.m. 1 uur een burger met een1 gemaakt; de politie in het Zuiden is ge- mes in de hand de marinierswacht bij fort waarsohuwd. Oostoever was binnengedrongen en be dreigingen had geuit. Toen de marinier zijn andere collega's, die wacht hadden, was gaan roepen, was de burger op de vlucht gegaan. Zondagavond werd er aangifte gedaan, dat er op het H. R. C.-terrein van een bus, waarin gelden voor het trainerfonds wa ren geborgen, het slot was verbroken. Of er geld vermist werd kon niet worden vast gesteld. Zondagavond werd door twee meisjes meegedeeld, dat op de Achtergracht W.Z. De bekendmaking, die de politie in de hoofdstad heeft doen verspreiden, is ook naar Duitsohland en België gezonden. Een vergissing. Eenige jaren geleden werd te Amster dam een bejaard man ter zake een zeden delict veroordeeld tot een gevangenisstraf voor den tijd van vier jaren. Toen er on geveer drie van verstreken waren, dien de de man, die intusschen zeventig jaar was geworden, aldus de Tel., een verzoek in om hem een half jaar kwijt te schelden, zulks met het oog op het tuinwerk, dat een hun onbekend man tegenover hen j11-' U1 voorjaar en m den zomer zou openbare schenxjis der eerbaarheid had "en v®rrichten.^ Op dit verzoek werd gepleegd. Ook vroeger had deze man zich 1 ,l v~" daaraan reeds schuldig gemaakt- Zondagavond was er in de Spoorstraat twist tusschen 3 burgers en twee marine schepelingen. Twee agenten begaven zich erheen en scheiden de twistenden terwijl het publiek werd verspreid. B i n n e-n 1 a n d. Veenbranden in Drente. De oorrespondent van het HbL te Ooe- vorden schrijft: Gedurende de laatste jaren gaan de moeilijkheden, die ondervonden worden bij de oplossing van loongeschilleh, wanneer de droogte is ingetreden, dik wijls vergezeld van veenbranden. Zoo ook nu weer. Te NJeuw-Weerdlnge is ongeveer 20 dagwerk turf verbrand. In het Noord veen, Siepelveen en de Vledders zijn ver- soheidene dagwerken turf verbrand. Ver der zijn nog veenbranden waargenomen te Roswinkel, Emmer Erfscheiden, Kla- zienaveen en Schoonebeek. De brand aan het Echoltenskanaal te Klazienaveen laat goedgunstig beschikt, zoodat hij in pluats van 27 October 1926 reeds op 20 Maart j.1. de vrijheid, zij het dan ook op de ge bruikelijke voorwaarde, herkreeg. Met een paar honderd gulden, welke hij in de gevangenis met werk had ver diend en in een nieuw pak gestoken, kwam hij, juist toen de zomersche dagen begonnen, in Amsterdam aan. Het geluk was hem gunstig en aanstonds reeds kon hij het hem beloofde tuinwerk krijgen. Met zijn woonsohuit was bij minder ge lukkig, deze bleek vermolmd en verzand te zijn, zoodat hij zijn toevluoht elders moest zoeken. Hij deed zelfs eenige be scheiden bestellingen, omdat de inventa ris van de ark onbruikbaar was geworden. Tegen Paschen vervoegden zich plotse ling twee rechercheurs van het bureau Ingezonden Mededeellng. wordt mooier en ook blaüker door Doos 30 ct. Belangrijke opgravingen. Men imeldt aan het Hbl.: In de» gemeente Beilen (Drenthe) is een zeer belangrijke oudheidkundige ontdek king gedaan. Halverwege het dorp Beilen en het naburige Wyster, tusschen den straatweg en de spoorlijn, is een kerkhof ontdekt, dat dateert uit den tijd van 400 700 jaar na Ohristus. De eerste resultaten der opgravingen wekken groote verwach tingen. Reeds zijn 63 graven blootgelegd^ die stuk voor stuk onderzocht zullen wor den. Op dit kerkhof zijn heidenen en christenen begraven, terwijl er ook plaat sen zijn gevonden waar brandstapels heb ben gestaan. Een graf werd blootgelegd, waarvan de vorm van het lichaam duide lijk is afgeteekend. Om den hals bevindt zich een ketting van gekleurde kralen en om de polsen fraaie bronzen armbanden, terwijl aan de heup een dolkmes beves tigd is. Dit kerkhof is waarschijnlijk aan gelegd op een nog ouder kerkhof. Ver schillende belangrijke vondsten zijn reeds gedaan en met minutieuse zorgvuldigheid wordt deze schatplaats nagespeeurd. Ook zijn op dit terrein sporen gevonden van een -groot Saksisch huls. Van zelve dat de groote belangstelling trekken. Het vermoeden ligt voor de hand, dat in de nabijheid van de begraafplaats een belangrijke nederzetting bestaan heeft. Vroegere vondsten in de buurt van dit terrein wettigen dit vermoeden. Admiraal de Ruyterweg te zijnent en na men hem mee naar het parket van denverk^ihedem officier van justitie. Hier hoorde hij, dat het de bedoeling was geweest, hem drie maanden kwijt te schelden, doch dat, ten gevolge van een fout in de administratie, de voorwaar delijke invrijheidsstelling op 20 Maart had plaats gehad. Zonder dat hij gelegenheid kreeg orde; op Zijn zaken te stellen en zijp meubelen! Door een Dultsche firma is aan het op te bergen, werd de zeventigjarige, die adres van de Centrale Suiker Mij. te Roo- Een geweigerde zending. zich zeer ernstig aanzien, vooral wanneer dagen van gouden voorjaarszon had1 sendaal voor de fabrieken voorheen Jae- genoten, ijlings opgezonden naar de ge-1 ger en Co. verzonden een zending vaten vangenis te Scheveningen, om de restee- met gesteriliseerde aardbeien, frambozen, rende vier maanden celstraf in eenzaam-1 kersen enz. De geadresseerde weigerde de wind blijft aanhouden en het drogend, zonnig weer blijft. In het Schoonebeekerveld is ook brand uitgebroken. Daar besloeg de brand een ^e|d uit te zitten.. dezen dag voor hem tot een feestdag zul- j len maken, 't Is een soort eereschuld aanJiede^ 1)031 een °"afgebroken^ Btr°T dezen ouden van brieven van zenders van postwissels, dezen ouden plaatsgenoot. Uit het Politierapport Vrijdagmiddag deed een leerling o.-off. van de Marine aangifte van diefstal van zijn rijwiel, dat hij voor het Wachtschip had neergezet Vrijdagavond werd door een man op sporing gevraagd van zijn minderjarige breedte van 900 M. Men vraagt zich af, wat toch wel de oorzaak is van deze telkenjare weer te- rugkeerende veenbranden. Zeker speelt hier de onvoorzichtigheid met de zooge naamde koffievuurtjes een groote rol. Hoewel de opzet niet te bewijzen fa, leeft in de bevolking de overtuiging, dat hier en daar het vuur een handje gehol pen is. De gemeentepolitie In de gemeente Em- men heeft echter aan den burgemeester gerapporteerd, dat de branden nergens aan kwaadwilligheid of opzet te wijten zijn. Steeds meer licht ln de zaak-Verschoor. Men kan thans aannemen, dat de zwakke plek in de mededeelingen van den heer Verschoor, den penningmeester van het comité voor de Drentscbe venen, gevon den fa in zijn verantwoording van gelden der postwissels. Inderdaad blijkt dat de verklaringen van beambten, van den heer Verschoor, dat dagelijkse vele postwissels binnenkwamen, volkomen juist zijn. De heer Verschoor verantwoorde slechts 40 a 50.per maand aan postwfasefa. Echter steeds ontvangt de politie met de meeste vergezeld van een strook van de postwissels, die door het comité in de circulaire werden verzonden. Deze stroom houdt nog steeds aan. De moord te Amsterdam. Het signalement van den dader. Het fa thans gebleken, dat Wilhelmus Fredericus Snelders in de archieven van dochter die, teopn „7:7 ,7777,j„rf'-r rredericus Snelders m ae arcnieven van woning'had verlaten en in Amsterdam to een dienstbetrekking was gegaan. Vrijdagavond waren eenige Marinesche pelingen in de Molenstraat aan het vech Men heeft thans een verzoek om gratie ingediend Wegwerker overreden en gedood. Zaterdagmiddag fa nabij het Muider- poort-station te Amsterdam een droevig ongeluk gebeurd. Een wegwerker werd gegrepen door \le locomotief van een trein, die van het Weesperpoort-Station naar het C. S. reed. De man werd geheel verminkt opgenomen. Hij was onmiddel lijk dood. l Het slachtoffers fa -de 80-jarige gehuw de spoorwegarbeider v. d. Klauw, woon achtig in Duivendrecht De oude Maasbrug bi] Maastricht lm vervaL deze goederen ten overstaan van de douane z.g. vrij te maken, voordat de ge meentelijke Keuringsdienst de zending keurde. De weigerde zulks, aangezien de zending nog geacht moet worden zich te bevinden in het land van herkomst en de Dienst te Roosendaal geen recht van op treden heeft Desondanks bleef de geadresseerde wei geren en nu staat de zending ter waarde van 40.000 op het stationsemplacement te Roosendaal. Men wacht op nadere instructies. Een hemd. Veertien dagen geleden hing de vrouw van een bewoner van de Hyacinthstraat te Rotterdam twee manshemden te drogen in het tuintje achter haar woning. Den voorkomt Zijn identiteitskaart vermeldt, dat hij omstreeks 1920 verdacht werd van poging tot moord op een herbergierster. r W-aar dat wa3, fa niet bekend. Het por-mon(j van den revolver tegen den slaap Een gedeelte van de buitenste beklee- volgenden morgen waren beide hemden j -m m An Aw /\Y> r/ 1 „W A MM J l. 1 M - ding van den derden pijler der oude Maas brug, te Maastricht aan den kant van de stad fa Zaterdagavond omstreeks 7 uur ingestort eD binnenkant van den pijler fa te zien, nu eenige groote arduinen blok ken er af zijn gevallen. Ook de derde boog fa eenige weken geleden reeds ge scheurd. Ouderdom en het lage water, na den hoogen waterstand, moeten de oorzaak van deze instorting zijn. Het dra ba aan den Plantageweg. Het onderzoek inzake het drama aan den Plantageweg te Rotterdam, waarbij de 35-jarige Roemeen J. H. doodgeschoten werd, wordt nog voortgezet Het meisje, dat het schot gelost heeft de 23-jarige A. B., bevindt zich nog in arrest Het fa niet onmogelijk, dat zij wegens dood door schuld vervolgd zal worden, maar het on derzoek fa nog niet zoover gevorderd, dat hierover iets met zekerheid berioht kan worden. Bij het onderzoek, dat dr. H. Evers Hzn. kort na het drama ter plaatse heeft ingesteld, fa gebleken, d.at het schot zeer waarschijnlijk gelost is, terwijl de ten. Een surveilleerend agenTmaVkte I is.door tel van H. gedrukt werd. de vechtpartij een einde, door de twisten den elk een kant uit te sturen. Door een brigadier werd Vrijdagnacht opgemerkt, dat een man, die onder drank invloed verkeerde, zich juist aan boord van de Esona wilde begeven. De mnn werdl naar het bureau aan de Zuldstr. overgebracht en verklaarde daar, dat hij te laat was gekomen voor zijn logement en van plan was geweest bij de ketelkap van de boot te gaan slapen. Den man werd op het bureau nachtlogies verleend. Zaterdagmorgen werd door den voor zitter van het Burgerlijk Armbestuur poli- tiehulp ingeroepen, daar zich op zijn kan toor een man bevond, die zich niet wilde verwijderen. Bij de komst van de politie ging de mnn echter direct van het bureau. Een edel zoon? In de Pr. Hendriklaan werd Zaterdag morgen vroeg een 16-jarig jongmensch aangetroffen, die meedeelde, dat hij Vrij dagavond de ouderlijke woning had ver laten, omdat zijn vader hem een verma ning had gegeven over zijn te Iaat thuis komen. De knaap werd naar de ouderlijke woning teruggebracht Zondagmorgen werd door iemand aan gifte gedaan, dat onbevoegden zich in den nacht van Zaterdag op Zondag in zijn schuur, staande op het land bij de Kazerne Onderzeedienst, toegang hadden ver schaft Verschillende voorwerpen lagen in de schuur verspreid, terwijl van een der drie pinken, die in den stal waren ondergebracht een hoorn was gebroken. Door een marinier werd Zondagmorgen kennis gegeven, dat in den algeloopen nu onomstootelijk fa komen vast te staan, dat Gerrit Melgers en Krap aange nomen namen zijn. Snelders ventte met schoencrême en veters. Zoodra omtrent den naam zekerheid be stond zijn in den afgeloopen nacht alle loge menten en hotelletjes te Amsterdam afge zocht maar zonder resultaat. Daarbij fa gebleken, dat in een logement op de Stroo- markt een zekere Willem Egmond gelo geerd had. Niet onmogelijk is, dat dit Snelders geweest fa. Onvermoeid zet de politie het zoeken naar den dader van den moord op de Noordermarkt voort, tot op dit oogenblik zonder hem gevonden te hebben. Wel komen er bij den commissaris van het politiebureau in de Westerstraat den heer Thtlmann, nog steeds berichten bin nen van menschen die meenen inlichtin gen te kunnen geven welke tot de aan houding van Snelders zouden kunnen lei den, doch helaas fa het nog niet gelukt een spoor te vinden waarvan men zeker weet dat het van den gezochte fa. Zoo werd Zondagavond het bericht ont vangen, dat de moordenaar in de Haar lemmermeer bij Sloten gevonden zou zijn. Inderdaad fa daar iemand aangehouden die eenige gelijkenis met den dader ver toonde, die bovendien koopman was doch die een volmaakt onschuldige bleek te zijn en dus weer vrij gelaten fa. Een ander spoor heeft de politie uit Wijk bij Duurstede ontvangen. De politie aldaar heeft n.L bericht dat een man, wiens beschrijving overeenkomt met die van Snelders, Zaterdagochtend acht uur met het veer de Rijn fa overgegaan; de man, die den weg naar 's-Hertogenbosoh vroeg, fa in de riohting Tiel gegaan. Heden te dit per radio-politiebericht van Hilversum uit omgeroepen, zoodat heel het land hierop opmerkzaam zal worden Gisteren is de-2.3-jarige A. B., die in ver band met het drama in een woning aan den Plantageweg te Rotterdam, waarbij de 35- jarige Roemeen J. H. om het leven geko men is, in het politiebureau aan de Meer manstraat opgesloten was, weer op vrije voeten gesteld. Het is iy>g niet zeker, of zij al dan niet wegens het veroorzaken van dood door schuld vervolgd zal worden. Opiumsmokkelen. De Chlneesche stoker Tang Tak, gebo ren te Hongkong, fa Zondagavond door de rivierpolitie te Rotterdam aangehou den, toen hij zich aan boord van het s.s. „Samarinde" wilde begeven. De politie vond l1/» K.O. opium op hem. Hij ge bruikte het internationale argument, dat hij de opium van een onbekende had ge kocht Treinontsporing te Oostzaan. Voor de vele reizigers, die gistermorgen per trein uit de richting Enkhuizen naar Amsterdam' vertrokken, was het een teleur stelling in Purmerend te moeten vernemen, dat nabij het station Oostzaan een déraille ment had plaats gehad. Van een personen trein was een der wagens gederailleerd, zoo dat het op- en afgaand verkeer, dank zij het feit, dat hier enkel spoor ligt, gestremd was. De reizigers, die inmiddels met den trein van 8.11 uit Amsterdam met bestemming naar Friesland waren vertrokken, zochten na een eindweegs langs de lijn gewandeld te hebben, een onderkomen in een der wacht lokalen van het station Oostzaan. Er werd echter voor gezorgd, dat de aan sluiting naar Friesland werd gehaald. De treinen uit Amsterdam keerden naar de hoofdstad terug en de eerste kwam met 38 minuten vertraging te Amsterdam aan. verdwenen. Zaterdagavond hing een van de twee hemden weer over dezelfde lijn; het was duidelijk te zien, dat het klee- dingstuk'in dien tusschentijd gedragen was. Aan het hemd hing een briefje ge speld, waarop geschreven stond: Ik heb je hemd een week gedragen. Het andere krijg je niet terug. Dat heb ik nu aange trokken en het past mij beter. Zoo'n nest! De groote Hoornsche winkelruiten wa ren den laatsten tijd niet veilig voor de inkervingen, welke daarin op kwaad willige wijze waren aangebracht. Het was bekend, dat de politie nasporingen hield omtrent de oorzaak daarvan. Het was toen een paar weken gedaan, maar deze week was deze kwaal weer tot uiting gekomen op vele mooie ruiten. De dade- res daarvan is nu opgespoord in een dertienjarige meisje, dat de kerven aan bracht met een klein vingerringetje waar aan een scherpe kant zat. De ontslagen gem.-ontvanger van Lelmuiden. Door den gemeenteraad van Leimulden werd epn maand geleden de gemeente ontvanger geschorst onder verdenking van malversaties te hebben gepleegd, al thans een zeer overmatig slordig beheer te hebben gevoerd. Het bestuur van de af deeling Zuid-Holland van den Nederland- schen Bond van gemeente-ambtenaren heeft na een zelfstandig onderzoek dezer quaestie zich tot het gemeentebestuur ge wend met een gemotiveerd verzoek den ti tularis niet te ontslag, doch hem in zijn betrekking te handhaven. Buitenland. 4 Vreeseiyke ramp te Moskon. Een huls van 12 étages Ingestort Uit Moskou wordt gemeld: Bij den bouw van een gebouw van twaalf verdiepingen heeft zich een verschrikkelijke catastro- phe voorgedaan. Het geheele gebouw stortte lu en begroef een groot aantal werklieden onder zich. Van degenen, die op de bovenste verdiepingen aan het werk waren, fa er niet één gered. De juiste oorzaak fa niet bekend, doch het staat vast, dat de ramp het gevolg fa van nalatigheid, daar men het nemen van de noodige veiligheidsmaatregelen heeft ver zuimd. De verkoop van bedwelmende middelen. Twintig medici gecompromitteerd? De politie heeft een groot schandaal ontdekt, waarbij twintig Parijsche genees- heeren zouden betrokken zijn. Het be treft den verkoop van verdoovende en be dwelmende middelen. De politie heeft bij apothekers tien duizend recepten ln be slag genomen, die welwillend door deze medici geteekend waren. De ollBntèie van

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 5