JULIAN ADORP. Voor een zeer matig publiek gaf de zangvereeniging „O. K. K." Zondagavond een uitvoering in de zaal van O. Vader. Ben aohttal nummers werden verdienste lijk gezongen, afgewisseld door een tweetal voordrachten. Na de pauze ging het blijspel in één bedrijf, getiteld „Oom Adolf", waarom tamelijk is gelachen. Bet gebodene was goed, daarvóór staat trouwens de directeur wel borg. Tot be sluit bal na. CALLANTSOOG. Inwfjding NedL Herv. Kerk. Zondagmorgen werd dit kerkgebouw, hetwelk thans opnieuw is gerestaureerd in zijn oorspronkelijken toestand, op plech tige wijze in gebruik genomen. Deze dienst werd geleid door ds. H. Buiskool van Bchagerbrug en consulent van de vacante gemeente Callantsoog. Na het uitspreken van het gebed en het gemeenschappelijk zingen van de verzen 1 en 6 van Ps. 84, werden door het Kerkkoor van Bchager brug een tweetal liederen gezongen, ge titeld: „Gebed" en „Paaschzang". Als on derwerp voor deze plechtigheid koos Z.Eerw. den 84en Psalm en werden de gemeente, de genoodigden en andere be langstellenden op zeer hartelijke wijze toegesproken. Spr. schetste in het kort hoe destijds een commissie was gevormd om tot dezen bouw te kunnen geraken onder Burgemeester Lovink' en ds. France. Toen is er helaas niets van kunnen ko men. In 1925, toen c|r- Kalf van de Rijks- Comm. voor Monumentenzorg een bezoek had gebracht, werd weer een commissie Seformeerd, waarin spr. als voorzitter, urgemeester Kossen als secretaris en de heeren Brouwer en M. Vries als leden zitting namen. Het Rijk wenschte de helft in de kosten bij te dragen, terwijl de Pro vincie, de Synode en de gemeente Cal lantsoog het hunne daaraan bijdroegen. De toren is eigendom van de burger lijke gemeente. Door de Ambachtsvrouwe werd een bedrag van f 1000 beschikbaar gesteld om het werk te doen uitvoeren. Daarna worden eenige personen toe gesproken of genoemd w.o. de deskundige van de synode Petri, die door ziekte verhinderd is aanwezig te zijn, de aan nemer Tuin, van Het Zand, die alle toe wijding heeft betracht, de heer Vos als mede uitvoerder, en bovendien komt dezen heeren in het bijzonder een woord van lof toe, doordat zij bij het werk zich steeds van plaatselijke krachten hebben voorzien, dus het werk zooveel mogelijk door Callantsoogers is tot stand gebracht. Verder richt spr. zich tot den dag. opz. van Reenen, die streng doch rechtvaar dig en een welwillend opzichter was, en in de beste verhoudingen het werk heeft geleld. Voorts wordt dank gebracht aan de Regeering, aan de verschillende colleges en personen, welke niet allen afzonderlijk worden genoemd. Burge meester Koster wordt in het bijzonder toegesproken, en dank gebracht voor den steun, dien hij aan de totstandkoming van dit werk heeft verleend. Door dezen oud burgemeester is een prachtige foto in lijst geschonken en opgehangen in de leerkamer der kerk, voorstellende de kerk en toren voor de restauratie. Vervolgens wordt het gebouw aan de Kerkvoogdij overgedragen en aan hare verdere zorgen toevertrouwd. Het Kerk koor zong daarna „Inwijdingslied", „Aan den nacht" en „Scbaamt U niet 't armoe dig schijnen". Daarna neemt burgemees ter Kossen het woord, memoreert even de geheele geschiedenis van dezen ver bouw en zegt dank voor de hartelijke woorden tot hem en zijn echtgenoote ge richt. Van den minister van onderwijs was een telegram ingekomen van gelukwensch en een waardeerend schrijven van den oud-predikant dezer gemeente, ds. France, te EUppolytushoef. Burgemeester Lovink van Anna Paulowna richt ook nog eenige woorden omtrent dit werk tot den geachten spreker, waarna deze de sprekers dank zegt, alsmede de vele belangstellenden, inzonderheid de kerkelijke besturen van Julianadorp, die bijna geheel tegenwoor dig zijn, vervolgens aan het kerkkoor en zijn ijverigen directeur, welke onmid dellijk bereid was om aan deze plech tigheid mede te werken. Tot slot een ge meenschappelijk zang uit Gezang 180 5, terwijl een schaalcollecte bij den uitgang werd gehouden voor het orgelfonds, want een orgel ontbreekt nog.Voor de gemeente Callantsoog is het gebouw een aanwinst. WEERINGEN. Vergadering Mlddemstan dsvereemlglng J.L Zaterdagavond 8 uur vergaderde de middenstandsvereeniging, alhier, ten huize van den heer O. Scheltus te Hippo- lytushoef. De voorzitter, de heer J. O. Bosker, opent de vergadering met een hartelijk woord van welkom. Voorzitter betreurt het dat^oo w^nigen zijn op gekomen daar deze vergadering zoo be langrijk is met het oog op de a.s. feesten op 18 en 16 Mei. Voorzitter verzoekt den secretaris, de heer N. Koorn, de notulen van de vorige vergadering te willen lezen. Deze worden zonder op- of aanmerking goedgekeurd. Hierna volgt verslag van de heeren N. Kaan en J. Bosker als af gevaardigden naar de algem. vergadering van de K. v. Koophandel te Alkmaar. Deze heeren brengen het een en ander ter kennis en dan blijkt ten slotte dat deze vergadering meer een feestverga- dering was. Er gaan stemmen op uit de vergadering over het misnoegen van de neringdoenden ,van Wieringen over het verslag in de Schager Courant van de redevoering van den heer Schmalz als afgevaardigde van de K. v. K. bij de opening van den autobusdienst Wieringen- Schagen gehouden. De heer Schmalz sprak daarbij de hoop uit, dat met déze verkregen verbinding lal de Wieringers e. a. hun inkoopen en zaken kwamen doen in Scha gen. Voor deze uitingen wilde de middenstand haar klachten in dienen bij de K. v. K. Verder wordt besproken een te houden cursus voor motorenkennis. De heer Heeroma van Helder, die deze lessen zal geven, heeft verschillende inlichtingen gegeven en de aanwezigen vinden het een nuttige instelling, zoodat besloten wordt, indien mogelijk, met September a.B. te beginnen. Degenen die dezpn cursus willen volgen, kunnen zich voor dien datum opgeven bij het bestuur der mid denstandsvereeniging. Tijdens de verga dering gaven zich al 9 deelnemers op, iet aantal zal echter minstens 40 moeten zijn, welk aantal gemakkelijk kan worden verkregen, als men nagaat dat er op Wieringen veel menschen zijn die dage lijks met motoren omgaan. Het lesgeld is voor ongeveer 16 tot 18 lessen f 10. gemiddeld en het is de bedoeling dat arbeiders in dienst bij patroons voor iets minder lesgeld den cursusjkunnen volgen en dat de patroons iets ineer betalen. Bij verkiezing van een bestuurslid, aftredend de heer N. Kaan Pz., wordt deze met bijna algemeene stemmen her kozen en neemt de herbenoeming op nieuw aan. De rekening van den penning meester, den heer J. O. Klein, nagezien door de heeren Bakker en De Vries, werd in orde bevondener blijkt een batig saldo te zijn, groot f263.67. Met dank aan den penningmeester voor zijn richtig beheer, wordt ze goedgekeurd. Door den secretaris worden 3 nieuwe leden voorgesteld en wel de heeren H. G. Rump, N. Kok en H, Wilms, welke worden aangenomen. De voorzitter hoopt, dat deze nieuwe leden een steun voor de vereeniging mogen zijn. Daarna volgt uitvoerige bespreking over de a.s. te houden feesten. Deze zullen door de middenstandsvereeniging hoofd zakelijk worden gehouden op 14 en 15 Mei a.s. Op deze dagen zullen een étalage- foutenwedstr'jd, een reclame-optocht, kin derspelen en sportdemonstraties worden geho.uden. De sportdemonstraties zullen worden uitgevoerd door „D. O. K. E. F.", van Anna Paulowna en „Sparta", van Helder. De grootste moeilijkheden, welke dit oplevert, is het vervoer van men schen. Een en ander zal worden geregeld door een feestcommissie, welke zal wor den benoemd door een feestcommissie uit leden van de middenstandsvereeniging. Bij de rondvraag brengt de heer N. Kui per naar voren, dat hem ter oore is ge komen, dat het postkantoor De Haukes zal worden opgeheven. Hiertegen zal met spoed en kracht worden geprotesteerd, daar dit voor de bewoners van West- Wieringen tot groot ongemak kan zijn. Verder de rondvraag niets meer ople verend, dankt de voorzitter de aanwe zigen voor hun opkomst en sluit de ver gadering. Naar wij vernemen is bij den Burge meester alhier een valsche gulden ge deponeerd. De bewuste gulden is van den echten zeer goed te onderscheiden. Door de gemeentepolitie worden in lichtingen gevraagd omtrent het verliezen van een portemonnaie met eenig geld. Na afloop van den R.K. Kerkdienst werd j.1. Zondagmorgen in de pastorie van den heer pastoor van den Burg, in tegen woordigheid van het Kerkbestuur en de familie Zomerdijk met een hartelijke toe spraak aan den heer A. Zomerdijk uit gereikt het gouden Eerekruis „Pro Eccle sia et Pontiflce", hetwelk hem door Paus Pius XI ter gelegenheid van het 40-jarig ambtsjubileum als lid waarvan de laatste jaren als voorzitter van het R. K. Kerk bestuur is verleend. Gemeenteraad van Wieringen, op Zaterdag 17 April, des nam. 2 uur. Voorzitter de Burgemeester L. O. Kolff, Secretaris de heer O. F. van Duin. Afwezig waren de heeren M. Kooij en W. Hermans. De Voorzitter opent de vergadering en zegt, alvorens over te gaan tot lezing van de notulen der vorige vergadering, even het volgende te willen memoreeren. De afgeloopen maand Maart is voor onze gemeente zeer belangrijk geweest. Op 4 Maart j.1. vervoegde zioh bij spreker de heer Thierry, ingenieur bij de Zuiderzee werken, met de mededeeling, dat de af sluitdijk: van Wieringen met den vasten wal, dien dag des middags om 8 uur offi cieel geopend zou worden. Een nieuw tijdperk is dus voor Wierin gen begonnen. Een tijdperk van bloei en ontwikkeling. De eerste groote stappen die naar aanleiding hiervan gedaan zul len worden zijn waterleiding en eleotrisch licht. Wat de waterleiding betreft, hier over zal reeds Woensdag an. met den Raad geconfereerd worden. Ook over de aanlegging van eleotrisch licht van het P. E. N. zijn reeds besprekingen gehou den. De Voorzitter spreekt den wensoh uit, dat al deze plannen zullen slagen tot bloei der gemeente. Daarna worden de notulen der vorige vergadering gelezen, en na een kleine op merking van den heer Oden goedgekeurd. Mededeelingen en ingekomen stukken. a. een dankbetuiging van de Muziek- vereeniging „Harmonie", voor dén haar toegekenden herinneringsprijs voor het te houden muziekconcours. b. mededeeling, dat de aanslag van den alhier woonachtig geweest zijnden Duit- schen ex-kroonprins, in de gemeentelijke inkomstenbelasting als woonforens over de jaren 1922/1923 en 1928/1924, door de Kroon vernietigd is. a ter inzage worden aangeboden de maandstaten der zeegras-exploitatie. d. beredeneerd verslag van de Volks huisvesting over 1925. e. idem van de Commissie van toezicht op het Correspondentschap der Arbeids bemiddeling. f. rekening en verantwoording van de Armvoogden, beheerende de Hervormde of Gereformeerde Armenkassen alhier. (Als deze stukken worden voor kennisge ving aangenomen.) g. Een verzoek van K. Wiegman, te Westerland, om zijn hek, dat langs het Schoolplein loopt en door de schooljeugd vernield is, te vernieuwen. Besloten wordt de kosten hiervan tot een maximum van 50 te vergoeden, daar vroeger aan een dergelijk verzoek ook al eens gehoor is gegeven. h. Een verzoek van den heer N. Kok, om de in 1910 vastgestelde verordening, bepalende het maximum aantal vergun ningen voor den verkoop van sterken drank in het klein, dit maximum in ver band met de stijgende bevolking met één te vermeerderen. Het voorstel van B. en W. tot niet inwilliging van het verzoek, wordt zonder hoofdelijke stemming aan genomen. Prae-advies nopens het voorstel M. Kooij, tot uitkeering van stormschade aan en kele visschera B. en W. achten steun uit openbare kas niet wenschelijk en stellen derhalve voor tot niet aanneihing van dit voorstel. Na eenige discussie wordt het vooratel van B. en W. met 6 tegen 3 stemmen aangeno men. Vóór stemden de heeren, Bosker, Lont, Bakker, Kooij, Kaan en Minnes, te gen de heeren Lab, Engel en Oden. Voordracht tot het opnieuw aankoopen van grond ter verbreeding van den Gast- huisweg te Den Oever. In verband met het steeds toenemende verkeer, stellen B. en W. voor de Gast- huisweg te verbreeden en voor deze ver breeding te koopen 81 M8. grond voor don prijs van 5.per M2., van de Wed. D. Klaver, terwijl de kosten van het te ver plaatsen hek ook voor rekening der ge meente komen. Het voorstel van B. en W. wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Voordracht tot overdracht aan het Rijk van een perceel grond. Do Voorzitter leest voor een schrijven van den Directeur-Generaal der Zuider zeewerken, waarin een voorstel wordt ge daan tot overdracht van een stuk grond aan die werken, groot 6625 M2., zijnde de weg langs den Molgerdijk. Deze weg wordt altijd al door het Rijk onderhouden, doch de kadastrale naamstellig destijds, is vermoedelijk foutief geweest. Redenen waarom deze overdracht wordt verzooht voor den prijs van L(één gulden). Zonder hoofdelijke stemming wordt de voordracht aangenomen. Voordracht tot vaststelling vrn het ver- menigvuldigingscijfer der gemeentelijke inkomstenbelasting, dienst 1926/1927. Na eenige toelichtingen van den Voor zitter wordt het vermenlgvuldigingsaijfer voor het komende belastingjaar, vastge steld op 0.7; vorig jaar bedroeg dit 0.6. Benoeming van 2 leden van het College van Armvoogden, beheerende de Her vormde of Gereformeerde Armenkassen. Periodiek moeten aftreden de heeren Jb. Keijzer Nz. en 8. Russelman. Voor de vacature-Keijzer wordt de vol gende voordracht ingediend: L Jb. Keijzer Nz. 2. Jb. Dekker. 3. O. Mulder Mz. Na stemming blijk dat 8 stemmen zijn uitgebracht op Jb. Keijzer Nz. en 1 stem op O. Mulder Mz., zoodat de heer Keijzer herbenoemd is. Voor de yacature-Russelman wordt een voordracht ingediend als volgt: 1. S. Russelman. 2. W. Mostert. 3. D. Blaauboer. Na stemming blijkt, dat 8 stemmen zijn uitgebracht op Russelman en 1 stem op W. Mostert, zoodat de heer S. Russelman ook wederom herbenoemd ia Rondvraag. De heer Lont vraagt verplaatsing van het lichtpunt bij J. Klem Oz. in de Ko ningstraat. Spr. zou gaarne zien, dat dit lichtpunt zoodanig geplaatst werd, dat het licht in den Koogerweg valt, daar het in dezen weg des avonds zeer donkersL De Voorzitter doet toezegging in dien zin. De heer Engel klaagt over een chauf feur van een autobusonderneming uit Helder, welke chauffeur een gevaar voor het verkeer oplevert, daar hij zoo slecht uithaalt. Hij heeft reeds enkele personen aangereden en is een zeer woeste rijder. De Voorzitter zegt dat hierop gelet zal worden en dat bij herhaling proces-ver- baal zal worden opgemaakt. De heer Kooij vraagt of de weg in ver band met het drukke verkeer wel in een goeden toestand zal blijven, daar de grove basalt nu reeds zichtbaar wordt De heer Bakker bevestigt dit. De Voorzitter ant woord, dat steeds de grootste aandacht op den weg wordt gehouden en getracht zal worden den weg zoo goed mogelijk te doen zijn. Misschien zal in de toekomst nog eens tot aankoop van een sproeiwagen moeten worden overgegaan. De heer Kaan zegt, dat naar aanleiding van hetgeen hedenmiddag behandeld is, om stormschade aan enkele visschers uit te keeren van het fonds der zeegras-exploi tatie, enz.; dit fonds in geen geval aan de wiermaaiera toebehoort, doch aan de gemeente. Spr. zou gaarne zien dat dit fonds bestemd werd als stamkapitaal voor een eventueel te stichten Burgerlijk Arm bestuur. Heeft de zeegras-exploitatie geld noodig, dan kan altijd geld worden op genomen. Na eenige discussie wordt het voorstel van den heer Kaan om prae- advies in handen gesteld van B. en W. Vervolgens vraagt de heer Kaan of het wenschelijk is, dat in verband met de drukte van het eerstdaags te houden, mu ziekconcours de auto's het dorp aan één kant inrijden ter voorkoming van onge lukken. Voorzitter zegt dat hij hierover zijn gedachten zal laten gaan. Niets meer aan de orde zijnde Bluit de Voorzitter de vergadering. Hierna verzocht de Voorzitter den Raad nog even te willen nablijven, om een mo del van de postboot en de ijsvlet, die thans hebben afgedaan, in bezichtiging te ne men. ANNA PAULOWNA. Zaterdagavond 17 April gaf de Arbei- derszangvereenlging „De Stem des Volks" een uitvoering in de groote tent van Veer- burg. De heer Jb. van der Ham heette de aanwezigen welkom, in het bijzonder de dames Ooos Hanse en Jane Hanse, belden van Helder, en Annle v. d. Waal, die wel willend haar medewerking voor dezen avond hadden toegezegd, alsmede de ge- noodlgde bestuursleden der plaatselijke zusterverenigingen en de zustervereni gingen te Helder en Oudesluis, die aan de uitnoodiging tot het bijwonen dezer uit voering gevolg hadden gegeven. Onze vereniging bestaat nog maar kort, zei spreker, het is pas onze eerste uitvoering, de verwaohting kan dus uit den aard der zaak niet te hoog gespannen zijn. Wij heb ben echter ons best gedaan en hopen dat iet, ondanks onze tekortkomingen, over iet algemeen een genoeglijke avond voor U moge worden. Hierop werd het programma afgewerkt, lestaande uit 7 nummers voor gemengd koor, 1 nummer voor vrouwenkoor met piano, 2 duetten, 4 trio's voor viool, oello en piano en tot slot een tooneelatukje. Dit slotnummer zou heel wat beter tot zijn recht gekomen zijn, wanneer de souffleur niet zoo'n zware rol had moeten vervul len. De trio's van de dames Ooos Hanse (viool), Jane Hanse (Cello) en Annie v. d. Waal (piano) waren heel mooi; mooi ook was „Heer Olaf", het nummer voor vrou wenkoor met pianobegeleiding en de beide duo's van gezusters Pranger „Meiklokje in 't Dal" en /Lentelied", vooral het laatste. Maar hoe verdienstelijk en lofwaardig dit alles ook mocht zijn, de hoedanigheid dei nieuwe vereeniglng zou dezen eersten avond natuurlijk toch moeten spreken uit de 7 nummers voor gemengd koor en dan is gebleken, dat zij over bepaald aardig wat goed stemmateriaal beschikt. De te nor mocht zeker wel eenige versterking hebben, maar vooral de bas. Het is inder daad te hopen, dat deze laatste spoedig met eenige goede krachten wordt aange vuld. Dan zal „De Stem des Volks", voort- gaande met dezelfde toewijding, onder de bekwame leiding van den heer Rusting, ongetwijfeld een vereeniglng kunnen wor den, die onder de afdeelingen van den Bond van Arbeidere-Zangvereenigingen eenmaal een eereplaats inneemt. Over haar entrée mag rij reeds heel tevreden zijn. SCHAGEN. Jubileum Zr. Valerfne. Te Behagen vierde Zondag zuater Valerine haar 40 jarige werkzaamhajd aan de Roomsche Bewaarschool en tevens haar 40 jarige aanwezigheid in het Liefde Gesticht aldaar. Van alle zijden werd de Eerwaarde zuster gehuldigd. Door oud-lèerlingen werd haar een stoffelijk blijk van hoogachting en waar deering aangeboden, bestaande in een sierlijke bewerkten-looper, die eene eere plaats in de kapel ontving. Op den jubeldag werd eene receptie in het patronaat gehouden, die zeer druk bezoch^ werd. Ter eere van de geachte zuster werd in den vooravond een Bijbelsch tooneelstuk opgevoerd, waarbij geene plaats onbezet bleef. Op den Maandag vierden de kleintjes feest, zjj werden op versnaperingen onthaald. Brand. Zondagavond te ongeveer 10 uur brak een ernstige brand uit in het woon- en winkelhuis van de heer P. Posker'opde Loet, alhier. Het perceel werd bewoond door den eigenaar, die behalve een groente zaak, een brandstoffen-affaire en een kruidenierswinkel in genoemd perceel dreef. Woonhuis en winkel werden door de vlammen vernietigd. De brandstoffen- loods, achter het perceel gelegen wist de brandweer te behouden, waardoor ook een ket, die een stal in de loods had, gered werd. Omtrent de oorzaak verna men wij, dat een gasslang in brand is geraakt. Het huis was verzekerd. De vereenigde melkventers, alhier, hebben den melkprijs op 18 cent gebracht. Enkele personen buiten de organisatie verkoopen voor 12, 10 en 8 cent. Tegen de dooiende „sneeuw". Ooc aï ne-amokJkelen in oen kunst-bult (HM) Hr. Ma „Sunnatra". De kruiser Sumatra is gisteren voor den tijd van drie weken naar zee vertrok ken. STOOM VAARTBERICHTEN. Cursus matorfcennis. De feesten In Mei. Opheffing poetkantoor De Haukes. Zoghei, die eveneens al geruimen tijd werd verdacht. Toen de politie in zijn hotelkamer de laden ging doorzoeken, trachtte hij, te vergeefs, zich met een glasscherf een slag ader door te snijden, nad&t hij een flesch op zijn hoofd in stukken had geslagen. Ook bij hem vond men wat men zocht Een paar dagen later, waren weer twee Italianen aan de beurt. De een, Chiavarini, placht zich in Marseille van opium te voor zien, die hij goeddeels in de slaapwagens van de P. L. M. van de hand deed. De an der, Moretti, haalde in Duitschland heroïne en cocaïne. Hij bracht die artikelen rustig over de grens in een vernuftig aangebrach- tenvalschen bult. Een krantenverkooper, Marcel Lazare, was de vijfde arrestant. Hij werd op heeter- daad betrapt in een nachtgelegenheid, waar hij na knipoogjes met de klanten, weekbla den verkocht tegen exorbitant hooge prij zen. Vouwde men de krant open, dan vond men een papiertje met twee gram „sneeuw". De tragische dood van een filmactrlce, Sylvana Wanda, bracht de politie al weer op een spoor. Ditmaal was het een vrouw, Joséphine Dufayet, die wegens „overtre ding van de wet op de bedwelmende mid delen" al vast voorioopig werd opgeborgen. En thans de rijke vangst te Nancy. Zoo als men weet, was de hoofdpersoon hierbij een Duitsch kapitein. Het is niet de eerste maal, dat deze, Mayer genaamd, wegens invoer van cocaïne met een Fransbhe gevan genis heeft kennis gemaakt. In October j.1. was Mayer, wiens weel derige levenswijze te Straatsburg was op gevallen, aldaar bij het verlaten van het sta tion in hechtenis genomen; 300 gram cocaï ne werd op hem bevonden. Bij zijn arrestatie weigerde hij in het Franssch te antwoor den: „Ik ben hier in Straatsburg op Duitsch gebied en zal alleen Duitsch spreken". De rechtbank toonde zich niet al te streng en veroordeelde toen den kapitein tot 3 maanden gevangenis. Men zou oppervlakkig zeggen, dat Mayer na deze straf weinig zin meer zou hebben in cocaïne-smokkelarij. De Straatsburgsche politie was echter niet oppervlakkig en bleef de grens nauwgezet bewaken. Het ver baasde naar volstrekt niet, te vernemen, dat Mayer Donderdag per auto de grens bij Saarbrücken was gepasseerd, vergezeld van twee Franschen. Het kostte weinig moeite uit te vinden, waarheen Mayer en zijn gezellen zich begeven hadden. Vrijdag middag volgde hun arrestatie in een hotel te Nancy en de inbeslagneming van een ongeëvenaarde hoeveelheid doodelijke sneeuw". («Tel. De arrestatie der cocaïne-smokkelaars te Nancy is geen op zichzelf staand geval. Zij vormt veeleer een belangrijk moment in den hardnekkigen strijd, welken de Fran- sche politie al geruimen tijd voert tegen de handelaars in bedwelmende middelen. De jongste veertien dagen hebben in dit op zicht een goeden buit opgeleverd. Negen verspreiders van de doodelijke „sneeuw werden gearresteerd. Aan het „Journal", dat een omstandig relaas van de verschil lende gevallen geeft, zij het volgende ont leend: Een drama leidde tot de eerste arrestatie: Gabrielle Durafour, onder den naam „Gaby" al te populair in de bars, werd na een wilden nacht dood aangetroffea In haar kamer vond men nog papiertjes met cocaïne en ampullen met morphine. Toe vallig werd dien dag ook een inval gedaan bij een Italiaan, Locurcio, die van hande in deze artikelen werd verdacht. Buren be schreven hem als een rustig intellectueel, die slechts van één vrouw korte bezoeken had ontvangen. Die vrouw bleek „Gaby" te zijn. Locurcio werd gearresteerd. Een hoe veelheid morphine werd gevonden. Daarop begaf de politie zich naar een jong Egyptenaar van goeden huize, Paul de MARINEBERICHTEN. Yice-admiraal F ook. Naar uit goede bron -wordt vernomen, bestaat het voornemen aan den vioe-admtraal O. Fock, oommandant der Marine te Willemsoord, het bevel op te dragen over de divisie oorlogs schepen, die dezen zomer een' bezoek zal bras sen aan Nooreche en Schoteche havens. Kap.4nit ter zee A. Serrert Azn., die tijdelijk belast mot de functie van chef van den staf der zeemacht in de stelling Helder, wordt over geplaatst als eersto-officier aan boord van Hr. Me. Wachtschip te Willemsoord. Duit. ter zeo 2e kl. jhr. G. A. Berg, dienend» «ati boord van Hr. Ma. Wachtschip te Willems oord, is overgeplaatst aan boord van Hr. Mi», flottielje-vaartuig Floree, dat 'begin Juni naar Ooet-Indië zal vertrekken. Aan den ketelmaker le kl. K. Ilokiko op Rijkswerf te Hellevoetelule, is de gouden me daille voor 86-jarigen dienst toegekend. Kap.-lult. ter zee J. P. Remdjnse wordt eer vol ontheven van de functie van eersto-officier aan boord van Hr. Me. Wachtschip te Willems oord en 'belast met het bevel over het vlieg kamp de Mok. Luit. ter zee le kl. F. H. Agteibos, werk zaam op het bureau artillerie van het diep. van mar. wordt overgeplaatst aan boord van Hr. M« .kruiser Sumatra, die bestemd, ia voor den dienst in Oost-Indië. IVu.it. ter zee le kl. J. IJl A. van Staveren le bestemd voor den dienst in Ooet-Indiö en ge plaatst «atv boord van Hr. Ma. kruiser Sumatra. Bond van oud-onderofficieren. Algemeene vergadering. Zondag heeft die ongeveer 700 leden tellendie eerste Nedèrl. Bond van oud-onderofficieren van land- en zeemacht en koloniën zijn jaar- lijksche algemeene vergadering gehouden te Nijmegen. OOST-INDIB. Vergund: om naar Ned. terug te keeren aan den off. van den M.SJl. der 2e kl. A. ff'. Komijn; den luit. ter zee der le kl. K. P. F. Schudt; den luit ter zee dier le kl. J. J. Dekker»; den luit. ter zee der 2e kl. J. F. W. de Jong van Beek en Donk; den luit. ter zee der 2e kl. ffl A. L. Muller; den luit. ter zee der 2e kl. ff. G. d'EngeLbroniuerden luit. ter zee 2e kl. jhr. H. A. van Foreieat. Geplaatst: bij het station voor onderzoe booten de luit. ter zeo der 2e kl. jhr. T. M. van Suchtelten van die ELaare, verwacht uit Ne derland). Overgeplaatst: van de marinekazerne Oed- joeng naar Hr. Ms. Krakatau, de luit. ter zee der 8e kl. ff. S. Bax; van die marinekazerne Oedijoeng naar IQr. Me. MatAT-a/m, de lult. ter zee dier 8e kl. R. E. 't Sas, Stoomvaartmaatschappij Nederland. Bell, 19 April v. A'diajm. Johan de Witt, 19 April te Batavia. Kaaribangan, u., 19 April te Port Said. Koningin der Nederlanden, u., pass. 18 April Perfan. Prins der Nederlanden, t., 19 April v. Algiers. Rondo, t., 16 April* te Hamburg. Rottl, u., 16 April te Sabang, Singkep, t., 18 April v. Port Said. 1 Bengkalia, t., 19 April te Marsellla. Jlava, u., 18 April v. öue®. Karfanata, pass. 17 April Algiers.

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 7