ANNA PAULOWNA, Politie Anna Paulowna. Proeftochten met de O 10. Met Er. Ma nieuw aangebouwde onder zeeboot O IQ zyn gedurende de Laatstver- loopen weken proeftochten gehouden. Zaterdag werd de laatste proeftocht on dernomen, waarby 'bleek, dat deze voor den dienst in Nederland bestemde onder zeeboot aan alle gestelde edschen voldeed. Eet vaartuig Is beproefd op een diepte van 40 meter onder water. Eet is gebouwd bij dia Nederlandaohe Scheepsbouw Maat- schappy te Amsterdam en behoort tot de serie van dirie booten van hatzellda type O 9 tot en imet O 1L De O IQ heeft een grootste - lengte, in mieters van 64.7 em een grootste breedte van 6.7; De grootste diepgang bedraagt 645 tonneni Eet ttnaehtoervermogen is twee Dieasel- motoren leder van 1460 P.K. Na üftimmerifig, welke nog eenige maanden zal' vorderen, zal de O 10 in dienst worden gesteld VTFgHlHKKIJKEKUlHTEN. MARKTBERICHTEN. Zaterdagavond hield de afd. Anna Pau lowna van den Bond voor StaatspenBion- neering een Propaganda-vergadering in het lokaal van den heer H. Krijnsberg. De voorzitter der afdeeling, de heer A. de Boer, sprak er z}jn voldoening over oit«dat zoovelen «aren opgekomen en kon met genoegen constateeren, dat de voorstanders van|algemeen staatspensioen niet langer uitsluitend by de linksche politieke partyen, maar ook langzamer hand meer en meer by rechts werden» gevonden. Staatspensioen was dan ook niet slechts een récht voor lederen arbeider, hetzy deze werkte met het hoofd of met de hhnden, maar ook een plicht van den Staat, hetgeen door spreker nader uiteen werd gezet. Hoe sterker de Bond werd, des te eerder zouden zyn ideeën verwezeniykt kunnen worden, waarom ten slotte de nog niet aange slotenen onder de aanwezigen werden aangespoord, om zich by het bestuur als lid op te geven. Hierna volgde de opvoering van „Een modern HuweUjk", blyspel in drie be- dryven, van Archibald Laafs (A. J. Zoet mulder), door de plaatseüjke tooneelver- eeniging O. B. K. Het tooneel bleek goed verzorgd en wat het vertoonde blyspel betreft, dit was geen Duitsche klucht met een aan eenschakeling van dwaze verwikkelingen, maar een uitnemend Hollandsch stuk, met een zeer geestigen, voortreffeiyken dialoog, een stuk waarnaar men, ondanks het zeer eenvoudige gegeven, met ge noegen kan luisteren. De vele uitwassen aan ons modern familieleven worden er op een aardige wyze in aan de kaak ge steld, maar de humor is nergens wrang of schrynend en het verzoenend slot alleszins bevredigend. Wat de uitvoering zelf betreft, met de bezetting der rollen bleek men gelukkig te zyn geweest, zoodat wy ons die moeiiyk anders zouden kunnen denken. Het stuk ging de krachten der spelers niet te boven, de rolkennis liet, behoudens een kleine uitzondering, niets te wensChen over. In uitbeelding en samenspel was bovendien veel verdienstelyks. Alles tezamen genomen heeft dit ambitieuse clubje dan ook Zaterdag opnieuw bewe zen, dat het met ernst het tooneeldilet- tantisme beoefent en bovendien over eenige zelfs zeer goede krachten beschikt. Naar wy vernemen zal gedurende deze week de Emmabloem-collecte worden ge houden. De opbrengst wordt ten bate der plaatseiyke tuberculosebestryding aangewend. Zeer zeker zullen alle ingezetenen dit prachtige doel steunen. Aan M. O. van den Berg, dienstplichtige der lichting 1926, is voorgoed vrijstelling van den dienstplicht verleend wegens broederdienat. In deze gemeente doen zich twee ge vallen van besmetteUjke ziekte, diphteritis, ▼oor. Verloren een rijwielplaatje. Gevonden een gouden -broche. Inlichtingen zyn ter secretarie te be kome?. Burgerlijke Stand van Anna Paulowna GEBORENGerardus, z. v. G. van den Berg en G. Vroone; Hermanus Hen drik, z. v. H. H. Pennekamp en G. Zee man; Jantje, d. v. B. Jeeninga en W. van der Vaart; Neeltje, d. v. Jb. Wendel en P. Korver; Hendrina Wilhelmina, d. v. G. Woudenberg en L. Vermaat; Cor- nelis, z. v. W. O. Tysen en A. Schermer; Cornellus, z. v. J. Hooiveld en H. Veld huis. ONDERTROUWDWillem Kossen, 22 j. en Aaltje Busscher, 22 j.Dirk Veerdig, 29 j., Wieringen, en Dieuwertje Maars, 26 j., OVERLEDENJohanna Frederika Kranevoet, 76 j., echtg. v. Arie Smaal. Zondagavond gaf de gymnastiekver- eeniging D.O.K.E.V. een openbare uit voering in de groote tent vanVeerburg. De gymnastiek geniet hier tegenwoor dig een enorme belangstelling, zich uitend in een steeds veelvuldige beoefening, een flinke gemeentelyke subsideering, een staflg grooter opkomst van het publiek, wanneer de populaire vereeniging DOKJE V een openbare uitvoering geeft. De groote tent, die toch heel wat menschen kan bevatten, was Zondagavond dan ook weer flink gevuld en hetgeen geboden werd mocht heusch gezien worden. Van de jongsten de adspiranten, gaven de meisjes paard-, brug-, halter- en vrije oefeningen, de jongens uitsluitend vrije oefeningen en schoon natuurhjk niet alles even onberispelyk was, gaven deze num mers toch reeds van flinke vorderingen bfijk. Van de damesafdeeling kregen we knotsoefeningen te zien die, gehoudens een enkele vergissing, correct en sierlyk werden uitgevoerd, benevens heel mooie brugoefeningen, de heeren gaven aan brug en ringen van groote spierkracht bUjk en hadden dan ook nu weer, evenals de dames, met een en ander een zeer groot succes. Doch het meest viel stellig in den smaak van het publiek het uitbeeldings nummer „De Slavinnen". In de bewegin gen en standen dezer groep Egyptische slavinnen uit den tyd der machtige Farao's werd de hartstochtelyke drang naar de vrijheid veraanschouwelykt, zich open barend in een telkens weer zich uitende, maar immer machtelooze opstandigheid tegen de ovèrmacht der heerschers. Want de vrijheid wordt nimmer verkregen en alle wéérhoudinge^ worden dan ook tel kens gevolgd door houdingen van moede- looze onderworpenheid. De sierlykheid en gratie van bewegingen en houding drong daarby iedere gedachte aan de groote inspanning waardoor deze ver kregen werden, volkomen naar den achter grond. Teekenend voor de ongemeene bekoring die van dit nummer uitging was zeker wel het feit, dat heel deze lange oefeningenreeks van het begin tot het einde onder doodsche stilte gevolgd werd. Byzonder mooi was eohter ook het slotnummer, een dans, uitgevoerd door de 2de damesafdeeling en met een tableau besloten. Zondag, reeds in den vooravond, werd hier een aanhoudend lichten waargeno men, af en toe gevolgd door een zwak gerommel. Heel den avond duurden deze onweerverschynselen voort, vooral het lichten was dra niet van de lucht en te middernacht heerschte, vergezeld van sterken regenval, een hevig onweer. Een Ïiaard werd doodgeslagen, andere nood- ottige gevolgen kwamen ons niet ter oore. Agenda. Raadsvergadering op Vrijdag 80 April. 1. Notulen. 2. Mededeelingen. 8. Vaststelling eener verordening ver klarende, welke verordeningen tegen wier overtreding straf is gesteld, nog geldig zyn. 4. Verzoeken van verschillende perso nen om vergoeding of tegemoetkoming in de kosten van het bezoeken van scholen op meer dan 4 K.M. afstand van de woning. 5. Verzoek van het bestuur der R. K. School om gelden beschikbaar te stellen voor het aankoopen van nieuwe school banken, wegens aaumerkehjke (toename van het getal leerlingen. 6. Vorzoek om ontslag als onderwyzer aan school I van J. Adolfs, wegens zyn benoeming te Helder. 7. Vaststelling van het vermenigvuldi- gingscyfer voor de heffing van plaatse- ïyke inkomstenbelasting over 1926/1927. 8. Rondvraag. Polderbestuur Anna Paulowna. Zaterdag 24 April, des voormiddags te 10 uur, hielden Hoofdingelanden, Dijkgraaf en Heemraden van den Anna Paulowna- p al der een vergadering in het Polderhuis. Voorzitter- de heer C. Wij dienes Spaans Jr., dijkgraaf; secretaris de heer C. Keizer. Voorzitter heette de aanwezigen harte lijk welkom "en uitte zijn voldoening, dat allen waren opgekomen. Het is, zei spr., de eerste vergadering in de thans geheel ge restaureerde zaal en ik twijfel niet, of U zult daarvan een gunstrgen indruk ontvan gen. Uw zetel zal voortaan tijdens de be raadslagingen!, vooreerst wel geen krakende geluiden meer doen hooren, zooals te voren wefl eens het geval was, zopdat een reserve in dienst moest gesteld worden. Dit zal thans niet meer noodig zijn. Ik hoop, dat U nog lang en met eere uw nieuwen zetel moogt bezetten en met dezen wensch open ik de vergadering. Hierna werden de notulen gelezen en onveranderd vastgesteld. Mededeelingen: a. Het besluit tot het aangaan van een kasgeldleening is goed gekeurd. b. In plaats van den heer C. Vermoet, die op zijn verzoek eervol ontsla/gen werd, is tot sluis- en brugwachter aan het West einde benoemd de heer J. Langedijk, die met 1 Mei zijn functie zal aanvaarden. c. Door Rijk en Provincie wordt geen subsidie meer verleend alls bijdrage in de kosten van werkverschaffing, zoodat deze geheel komen voor dien Polder en de Ge meente en wel voor ieder 50 Deze had den ieder ten hoogste 1250 gulden gega randeerd, dus totaal 2500 gulden, waarvan besteed is 2439.40, waaraan de Polder dus de helft zal hebben bij te dragen. d. Hst uitdiepen van de Lagendijksloot is aangenomen door F. Wit tegen f 1.49 per MJ. e. Het wetsontwerp tot drooglegging van den Noorwestpoldier is in de Tweede Kamer aangenomen, terwijl het in de iste Kamer in behandeling genomen is.De kan sen op een verbeterde waterloozing voor den Anna Paulownapcflider staan er dus niet ongunstig voor. f. De pogingen van den Polder en de Gemeente Helder om een primaire ver keersweg naar De Kooij te krijgen, hebben bij het Rijk niet het onthaal gevonden, dat men hoopte. Het Rijk wil wel een baan gronds langs den nieiuwen opgespoten Balgdijk afstaan, doch wenscht niets in de kosten bij te dragen. 'g. Het rapport van Prof. Visser omtrent een andere bemaling is ingekomen en zal na afloop der openbare vergadering worden bespraken. Al deze mededee'ingen (de laatste voor- loopig) worden voor kennisgeving aange nomen. Hierna komt aan de orde een aanbeve ling voor Heemraad, wegens periodieke aftreding van den heer J. Liiidenbergfy. Deze komt als No. 1 op de voordracht -met algemeene stemmen. De heer C. Rezelman wordt geplaatst als No. 2 met 13 stemmen. (De heer P. J. Visscher kreeg 2, de heer D. Stammes 1 stem). Als No. 3 wordt ge kozen de heer P. J. Visscher met 13 stem men. (De heer D. Stammes had 3, de heer J. Smit 1 stem). Allen nemen aan. Daarop volgt het opmaken van een aan beveling voor dijkgraaf, wegens periodieke aftreding van den heer C. Wij dienes Spaans Jr, met 13 October 1926. De heer Wijdenes Spaflns wordt met algemeene stemmen No. 1 der voordracht, dankt voor dit blijk van vertrouwen en neemt aan. Als No. 2 wordt gekozen die heer C. Tijsen met 9 st., die insgelijks aanneemt. De heer P. J. Waiboer had 4 stemmen, de heer C. Geerligs 2, de heer D. Stammes 1 stem. De heer P. J. Waiboer wordt No. 3 met 14 st. De heeren Lindertbergh en Stammes haddien ieder 1 stem. De heer Waiboer neemt aan. Volgt voorstel tot verlenging van het contract met P. Drikkar, betreffende de verplaatsing van den Opzichter. Ter toe lichting wordt gezegd, -dat de heer Dekker dit eenige jaren zou doen voor f 893 en dat deze bereid is de verplaatsing weer voor hetzelfde bedrag op zich te nemen. Het dag. bestuur adviseert, om dit aanbod te accepteeren. De heer K. Kaan zegt: Er is tegenwoor dig zooveel concurrentie, daar velen thans een auto hebben. Ligt het niet op onzen weg, om de gunning na inschrijving te doen plaats hebben? Voorn.: Met! den heer Dekker hebben wij niet alleen den auto/ maar den man tevens. Doch wenschen de heeren voortaan in schrijving, dan wil het Dag. Bestuur dit het volgende jaar graag doem Met 1 April was echter de termijn afgeloopen en in het vertrouwen, dat de verplaatsing op de oude wijze zou gecontinueerd! worden, hebben wij geen vroegere vergadering noodig ge acht. -Voor ditmaal zal deze dus wel op de vroegere manier moeten geschieden. Maar vindt het voorstel van inschrijving voor 't vervolg wellicht ondersteuning? De heer P. J. Visscher bepleit een po ging tot verlaging van het berfrag, waarbij zich de heer Langereis aansluit. Ten slotte wordt goedgevonden, om voor 't volgende jaar op de meest geschikte wijze tot ver laging van het bedrag te komen, liet Dag. Bestuur stelt vervolgens voor, een gratificatie te verleenen aan den sluis wachter J. F. Polet, wegens drukke werk zaamheden .in 1925. Tengevolge der Zui derzeewerken werd in de laatste jaren van den sluiswachter meer werk gevorderd dan vroeger, waarom hem dan ook vroeger voor dien meerderen arbeid een gratificatie werd verstrekt. In 1925 waren echter de werkzaamheden reeds minder, waarom een bedrag van 45 gulden wordt voorgesteld. Het percentage is dan hetzelfde. Wordt goedgevonden. Verschillende voorstellen omt:rer(t aan koop van grind voor 1926 .kamen daarna ter sprake. De heer Schipper biedt aan het grind direct te leveren op de plaats waar het wezen moet tegen 4.25 per kub. me ter. Ook wil hij enkel het grind leveren, tegen 3.50 per kub. metèt, waarna Gebr. Muntjewerf het willen lossen tegen 1.15 peT kub. meter, wat tezamen ook f 4.25 per kub. meter wordt. Met 35°° kub. me ter meent de opzichter, dat redelijk kan worden volstaan. De heer P. J. Visscher bepleit eene e. 1. goedkoopere manier van lossen en krijgt toezegging, dat daarvan kennis zal worden genomen. Maar momenteel kan daarmee nog geen rekening worden gehóuden. De levering wordt daarna gegund aan den heer Schipper tegen f 4.25 per kub. meter, die züch verder met Gebr. Muntjewerf zal heb ben te verstaan. Van P. Kossen Jz. is ingekomen een verzoek om verlenging van den termijn van erfpacht voor zijn perceel te Vaft Ewijck- sluis. De termijn, die loopt tot 31 Dec. 1926, wordt verlengd tot 1 Jan. 1956, te gen 5 cent per M*. Na voorlezing van het desbetreffende contract wordt met den heer A. van den Berg, bloemist, een overeenkomst aange gaan betreffende den aanleg eener bestra ting van den aanlegsteiger naar zijn bollen schuur, over den Zuider Molenvaartsweg tegen een betaling van f 150 ineens. Het weggedeelte (de middenmoot dus der be strating) blijft dan in onderhoud bij den Polder. De machinist A. van Gijn vraagt ver gunning tot het bouwen van een autogarage op den berm van den Stoomwag nabij zijn woning. De vergunning wordt verf eend. De heer P. van Duin heeft verzocht 800 Metter dijk van den Balgdijk te mogen af- hekken tot het houden van schapen. Hij wil daarvoor 140 gulden of desnoods nog iets meer betalen Het Dag. Bestuur ziet hïer echter geen voordeel in. Bovendien is er geen gelegenheid geweest tot tegenbod van de beidie personen, die dit stuk thans in gebruik hebben Na eenige bespreking krijgt het Dag. Bestuur opdracht, deze zaak nader te regelen Besloten wordt, de verbinding van den toegang tot dien Anna Paulownaipolder, door Oudesluis aangevangen, op eigen ge bied voort te zetten Bij de rondvraag brengt de heer C. Geer- ligs de noodwoningen op den hoek van den Stoomweg ter sprake. Hij vindt die alles behalve een versiering en vraagt, of die in overleg met de Gemeente niet op te ruimen zouden zijn. Voorzitter zegt, dait ze inder tijd zijn toegestaan in de veronderstelling, dat zij van zeer tijdielijken aard zouden we zen. Dat is helaas niet zoo geweest. Met ze nu op te ruimen zouden wij echter de ge meente in moeilijkheden brengen. Het Dag. Bestuur wil echter wel in overleg treden met het Gemeentebestuur. Hierna sluiting. WIERINGEN. In de J.L Zaterdag in het lokaal van den heer Lont gehouden vergadering van het Heemraadschap „Wieringen", werd de begrooting voor 1926 in ont vangsten en uitgaven vastgesteld tot een bedrag van f 38.919.24i. De aanbevelings- iyst ter benoeming van een heemraad werd als volgt opgemaakt: 1. D. Jao. Mulder, te Den Elft (aftredend) ;2. J. Szn. Doves, te Den Elft (aftredend) en 3. S. J. Jzn. Koorn, te Stroe. Men deelt ons mede, dat de stemming voor hoofdingelanden van het Heem raadschap „Wieringen" zal plaats hebben op Woensdag 12 Mei a.s., in het hötel „Lont", des v.m. van 10—12 uur. Periodiek moeten aftreden de heeren Jb. S. Mostert, J, Engel Jaczn. en J. Doves Szn. MARINEBERICHTEN. Reisplan Hr. Ma „Tromp" „Heemskerck". en De beide pantserschepen „Tromp" en „Heemskerck", die gisterenmiddag onder het spelen'van het Staf muziekkorps uit de haven vertrokken naar Amsterdam, zullen na hun bezoek aan de hoofdstad, ter gelegenheid van de herdenking van den 'sterfdag van Michiel Adriaansz. de Ruyter op 29 April a.s., een reis maken naar de Middellandsche Zee. Het reisplan hiervoor is als volgt samengesteld Vertrek van Amsterdam 3 of 4 Mei. Aankomst Lissabon 10 Mei. Vertrek 16 Aankomst Bordeaiu 22 Vertrek 29 Aankomst alhier 8 Juni. Off. viao dien M13D. Be teL A. 'J. Roondjn en G. J. do Witte keeron deze wéék per &e. Inr drapooro ia Nederland trug. Luit. ter zee le ld. H. Vreedenbuiw wordt dezer dogen! per particuliere gelegenheid! uit OosfrJndië torus verwachtt Muiatiën. Ben. bij het Marine Etabl. tot baao-amid L. van Sytveldi en draaier H. Kok. ondanbaaoibankv. tevens 28 April: stafmuzikant H. Broekhuizen van Wachtschip Willemsoord naar Trom. 8 Muibootsman J. van Loenen van Wacht schip Willemsoord naar Soeanba; sorg. der mars. W. F. J. v. Genderen van Mar.kaz. Am sterdam naar Soeanba; serg.-kok G. O. Broeke van Wachtschip Willemsoord naar Soeanba. Het opleidingsschip Willemsoord is na twee dagen! in de haven vtun HJtauidien te hebben vertoefd met een aantal adelborsten aan boord van daar voor een kruistocht op die Noordzee vertrokken. STOOMV AARTBERIOHTEN. RtnmnTMrim»itl«fltuij[i|J NtdZtiul Mapda, 24 April te A'dam. Nias, 24 April te A'dam. Celebes, u, 24 April te Port Said. Singkpp, t, 24 April te Genua. Sumatra, t„ 24 April v. Tjtlatjap. Ba/toe, 25 April te Zaandam. Vondel, fc, 23 April v. Singapore. Bengkalls, t, pass. 23 April Gibraltar. Koningin der Nederlanden, u., 25 April v. Co lombo. Krak&tau, t, 25 April te Londen. Prins der Nederlanden, 25 April te A'dam. Radja, t, 25 April v. Maraeilla. Soeanba, u., 24 April v. Suez.. Kangean, t, 24 April te Belawao. Batjan, t-, 26 April r. Port Said. Prinses Ulullana, t-, 26 April v. Port Said. Roepat, 24 April v. Batavia. Kon. EolLmdschs EJoyfl. Drechtarland, t, 23 April v. Los Paine». Gel r ia, 22 April v. B. Ayres. Flaudria, t., 25 April v. les Palmen. Gaasterland, 23 April te Talcahiuam. Montferland, u., 24 April te Montevideo. Orania, u, 25 April v. Lissabon. Zeeilandia, u., 25 April v. Rio Janalm Kon. Nad. Sül Mij.—Kon. Wet&Ind. MiriMftmwi Aurora, 24 April v. R'dam. Almelo, pass. 22 April de A voren. Achillee, 23 April v. Puerto Barrioa. Agameannon, 24 April te Burriana. Amersfoort, t., 24 April te Callao. Clio, 24 April te ConstantinopaL Ceree, 26 April te Samoe. Delft, pass. 25 April VHasringen. Deucalion, 24 April te AlexaudriB. Diido, 25 April v. Holtenau. Euterpe, 25 April v. Holtanau. Erato, 24 April v. A'dam. Fauna, 24 April v. Patras. Haarlem, u, 24 April te Omvat». Hebe, 24 April te Gibraltar. Hector, 23 April v. Callao. Juno, 24 April v. A'dam. Lotte, 26 April te A'daan. Mdnerva, 25 April te Baroelouo. Neptunus, 25 April v. Gibraltar. Nerreu», 26 April te A'dam. Nero, 26 April te La Pallioa Orpheus, 24 April v. A'dam. Orestes, 23 April te Duinkerken. Pluita, 24 April v. R'dam. Perseu», 26 April te A'dam. Prins Frederik Hendrik, u, pass. 23 April Dumgcnes. Poseidon, 23 April te New-York. Prins der Nederlanden, 23 April v. New-York. Stagen, 24 April v. Raogoon. Stuijvesant, 26 April te A'dam. Tellius, 24 April v. Vaienoia. Theseus, 25 April te Valencia. Venua, 25 April te Catania. Vesta, 24 April v. Salouica. Van Cloon, 24 April te Belawan. Vulcanus, 20 April v. Cureca». Zeois, 23 April v. Malta. Holland—Afrika Lijn. Vlieland, 21 April v. Degama. Meliakerk, u., 20 April te Bei ra. Heemskerk, u., pass. 25 April Ouaseant. Springfontein, 25 April te A'dam.' Salabangika, 24 April te Port NataL Billiton, u., 25 April te Kaapstad. Klipfontein, t, 25 April te Marseille. Randfontoin, u., 25 April1 v. Poort Said. Halcyou Lijn. Agnetapark, pass. 25 April Gibraltar. Stad. Arnhem, 23 April te Hamburg. Emma/park, 25 April v. Malta. Stad Vlaardiugen, 26 April v. Hamburg. HollandAmerika Lijn. Breedijk, pass. 23 April Lizard. Loohimonar, 21 April v. Puerto Colombia. Noorderdij'k, 20 April v. Los Angelss. Eeimdlijk, 21 April v. New-York. I joohkatrine, 21 April te Portland, O. Rotterdam, 24 April te New-York. Nitonian, pass. 26 April Vlieringen. Bilderdijk, 25 April te Norfolk. Drechtdijk, pose. 25 April Lizard. Nieuw Amsterdam, 26 April te R'dam. HollandAustralië Lijn. Abbekerk, t., pnee. 24 April Perka. Almkerk, u., 24 April v. Suez. Holland Britscblndi® Lijn. Ridderkerk, u., pass. 23 April CadaJber. Bovenkerk, 25 April te Antwerpen. Hoogkerk, t., pass. 24 April Purim Koudekerk, 26 April te Homburg. Soonmoltdijk, u., 25 April v. Colomhu Ball, pos». 20 April' Vlieringen. Holland—O.-Anifl LJja Ouderkerk, vertr. 20 April v. Yokohama. üostkerk, t., 25 April te Singapore. Aldebaran, u., 25 April v. Sabaug. Oldiekerk, u., 26 April te Gemuw Holland—W eet-Afrika rijn. Reggeetroom, u., 28 April v. Bordeaux. Vlieland, 21 April v. Dagarna. Konnemerland/ 26 April te A'dam. Alibireo, t., 28 April te Liberia. Amibon, 23 April v. Grand Baaaam. Djocja, 24 April v. Freetown. Hercules, u., 28 April te Lotme. Rottwdamscho Lloyd. Dell, k, 23 April v. Padang. I 'atria, 24 Apöil te Batavia. Buitenzorg, u., pass. 25 April Lizard. Djamibi, 25 April te R'dam. v indrapoera, t., 25 April v. Tanger. Kawi, u., poes. 25 April Purim Mienado, 24 April v. Port Said. Saanarinda, u., 26 April te Genua. Slamat, u., pass. 25 April Flnietarm Sookabooond, 26 April te R'dam Toba, 20 April te R'dam. Djomfber, t., pass. 26 April Perim. Rlitar, 24 April te R'dam. Rotterdam—Zuid-Amcrika Lijn. Alhena, 23 April te Hamburg. Aidabd, t, 22 April v. Bahia. Alcyouo, t., 24 April v. Montevideo. Waaldijk, u., 24 April v. Rio Jhneiro. Zijldijk, t, 24 April v. Rio Janeire. Stoomvaartmaatschappij Melampus, 25 April te A'daan. Patroclus, 24 April te Shanghai. Priam, 24 April v. Liverpuoi. Helenius, pass. 25 April Gibraltar. Meaanon, 25 April te Port Said. Helenus, 23 April v. Maweille. Medou, 24 April v. Marsollle. Sarpedon, poes. 26 April i'erim Emzeteo lijn Jonge Anthony, 24 April v. Allcante. Jlomg» IJlaeobus, pass. 25 April Finisuorra Java—New-Yodk Lljx Madioen, 26 April Port Said goA Madoera, 24 April v. New-York. JavaChina—Japan Lijx Tjikarang, 24 April v. Batavia. Tjikeanbomg, 24 April te Shanghae. ^nrgejrUJke stand van Holtar van 24 tot 26 April 1920. BEVALLEN: A. Woylamd-van Zwaden, a.; A. Slort-Kereten, e. OVERLEDEN: O. van Kleef, 77 Jaa.it N. G. Weyland, 1 JL Noors-Strijder, 66 jaat 24 April. Aangebracht door .10 kxndera: 1950 tuigen per stok f 0.35—0.45, 1230 kleine tongen v«r ■tuk 0.10—0.15, 6 talbotten per stuk 6.5t— 8, 17 kieten zotschol per kist 6—060, 68 kW- ten kleine schol per kist f 1—4.10, 7 kistèn schar por kist 160—0; door haringvissdhera: 925 tal haring per tal 0.70—0.16, 6 tal geep per tal 1821, 8910 kg. ansjovis por kg. f 01900.30; door roggeirvdsachars; 616 rog gen per stuk f 0.76—0B5. 25 April. Aangebracht door haringvisecbsra: 22 tal haring per tal f 2.853.00, 854 kg. ansjovis per kg. 0.31 26 April. Aangebracht door haringyiSBchers: 722 tal haring per tal 1.40—6.40, 8100 kg. ansjovis per kg. 0.320.36, 8 tol geep per tal 20— 34; door rog®eirvisBcheae: 200 roggen per stuk f 0.76-0.78. BROEK OP LANGENDIJK, 26 April. Uien f 6.3010.20, roode kool f 6.70—12.70, gele kool f 914.10 per 100 K.G. Aanvoer 632 K.G. uien, 8600 K.G. roode kool, 7300 K.G. gele kool. NOORDSCHARWOUDE, 26 April. Uien f 8.50—9.60, drielingen 7.608.10, grove uien f 8.508.80, peen f 9.4011, roode kool f 13.8018.10, gele kool f 11.9013.80, Deensche witte f 19.8021.50, kroten f 0.60, per 100 K.G. Aanvoer 10.400 K.G. alen, 8200 K.G. peen," 19 800 K.G. roode kool, 13.500 K.G. gele kool, 6300 K.G. Deensche witte, 1450 K.G. kroten. PIURMEREND, 27 April. 16 stapels fabriek «kano per 60 kg. 89, RAL 43.50; 21 stapels 'boerenkaas per kg. R.M. 47; 1760kg. boter per kg. 1.601.80; 1409 runderen: 195 vette per kg. 0.801.05, stug; 1200 inelke ent gelde 150450, stug; 14 stie ren; 36 paarden 100260, matig; 52 vette kalveren per kg. 1.30'160, matig; 860 nuchtere idem: voorde slacht 10—88, vlug; voor de fok 16—36, vlug; 317 vette varkens: voor de zouterij per kg. 0.76082, matigt voor de slacht per kg. 0.780.82, matig; 73 magere varkens 3450, vlug; 283 biggen 20—30 vlug; 653 echapen 2345, imatig; 78 bokken; 137 lammeren 1020, matig; kip- eierneü per 100 stuks 6—6.75; eendeierem, per 100 stuks 6; 8000 kieviteeieren; per IOO stuks 15; 20 kisten appelen per kist f 3—4; piep kuikens 1952.00. EiereirveiLing. 36750 kipeieren a 6.10—6.40, 810 idean b 4—4.40, 49730 eendeieren a 6—6.60, allee per 100 stuks. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen morgen van 271 AipriL Mjedegedeeld door het Kon. Nederlandach Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste stand 777.6 te Hapananda. Laagste staxud 758Ü te Hjaariburg. Verwachting: Aan-vanfeelijlc zwakke W. to< N., later wellicht verder amloopendie winrii, nevelig tot betrokken of zwaar bewolkt, weinig of geen regen, zeilde temperatuur. f

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 7