T Doorzittend BIJ ONS IE GROIITSTE KEOIE HERMAN NYPELS, PLAATSELIJK NIEUWS. 45, 55, 65, 75, 85, 95 gld. VAN ZATERDAG t MEI 1926. Ingezonden Mededeellng. (607) war bij Wielrijder^ m een c!oor dB zon verschroeide Huid, Ieen goot oe zon ve; scnroe/de Huid, Schrijnen en Smetten.verzacht en I öeneesUneametpijpQ^ B BC^H^Ïpöl^jnjDroöïitën- Aan de Technische Hoogesohool te Eelft is geslaagd als scheepsbouwkundig iigenieur onze vroegere plaatsgenoot, de beer O. J. Meijers, te Delft Gisteren is de heer S. Jaring, onder wijzer aan de school aan den Parallelweg, gehuldigd door het onderwijzend personeel ea leerlingen bij zijn vertrek naarSchager- brug, waar hij heden de betrekking van. toofd der school heeft aanvaard. Verschillende toespraken werden ge- hvuden en stoffelijke blijken van waar- dtering aangeboden, ten bewijze, hoe ncode men hem zag vertrekken, waarna de heer Jaring getroffen dankte voor de betoonde sympathie. Door het Departement voor Marine is tan de firma Herman Nypelö te Helder de levering opgedragen van de uniform- klexding voor de adelborsten van het Kor* Instituut, v. d. Marine. De Arbeidersvoreeniging voor LJjk- verassdhlng organiseert op Hemelvaarts dag aa een excureio naar het cremato rium te Westerveld. Zij, die deel willen namien aan deze excursie (ook nieb-lodlen) kuruBn zich alsnog opgeven bij het socre- tarimt Toiendwarastraat 8 of Laan 88. Verjaardag H. K. EL Prinses Juliana. Tei gelegenheid van den 17en verjaar dag van H. K. H. Prinses Juliana woei gisteren van de meeste openbare en ver schillende particuliere instellingeü de va- derlandsche driekleur. De Marine had 's middag vrijaf, even eens de Marinewerf. Door het nieuwe ministerie is besloten, den morgen op den verjaardag' van eon der leden vein het Koninklijk huis, voor een halven verlofdag te rekenen, bij het vorige ministerie werd dezen morgen, vanneer men dien vrij nam voor een ieelen dag gerekend. Begrijpelijkerwijs >rotiteeren velen van deze nieuwe bepa- Ing, zoodat het voor menigeen gisteren Zondag was. Gisteravond werd door het Stedelijk ïuziekoorps een muziekuitvoering gege ven in de tent in het plantsoen. Het weer voor dit eerste concert in de open lucht vas uitstekend, zoodat velen er van pro fteerden. Vooral de fantasie van Plan- guettes „Les Cloches de Corneville" viel Uzonder in den smaak van het muzikale deed. van de aanwezigen. Ook niet muzikale menschen komen mar hst Plantsoen bij de muziekuitvoe ringen. Zoo is het b.v. onder het afdak vtn de goederenloods altijd een samen- scioling van flirtende jongens en jonge- danes die zich ook tijdens het Bpelen niet rustig kunnen houden. Gelukkig dat de politie tegen deze elementen streng opt-eedt, waarom zij zich altijd nog al ver optieedt, waarom zij ze altijd nog al ver derd houden. Tegen verblindlende autolichten. Bljkens een advertentie van den Com missaris van politie zal door de politie worleni opgetreden tegen bet rijden met verilindende lichten door motorrijtuigen binnen de 'bebouwde kom der gemeente. Ejei zeer toe te juichen maatregel, niet allen ten aanzien van wandelaars en fiet- eera doch ook voor de autobestuurders zelve. Eahter hopen wij, dat ook de noodigo aanlacht aaii do straatverlichting wordt besteed, aoodat op donkere avonden de autobestuurders niet stadslichten! zander igevnar kunnen rijden. Een muzikale ultgoleldlng. Maenigeen zal in den vroegen morgen van Vrijdag gedacht hebben, dat er ter eer» van den verjaardag van H. K. H. Priises Juliana een concert gegeven werd In ce P. H. laan. Want reeds om half acht kloiken de tonen van het koper over de does nog slapende stad. Eit was echter niet het geval. Het Ste delijk Muzlekoorps deed uitgeleide aan oen drietal vrienden, die gistermorgen de stat verlieten om In Curagao „the struggle forlife" aan te vangen. Het waren de hoe ren A. Grooff, J. Bootsman en H. Stru- wiig die deze verre reis ondernamen, en wicn een Inatste muzikale'groet door hen oolbga's werd gebracht. 1 Mei-viering der 8. D. A. P. Eeeds vanmorgen om half zeven trok kei de muzikanten van het „Helderis Fanfarecorps" door de stad en lieten vroo- lijk de klanken van het koper schallen. Zij troffen het, wat het weer betreft, heel wat beter dan verleden jaar, toen het den geheelen dag geregend heeft. De belangstelling op dit vroege uur was reeds tamelijk groot. Tientallen fietsers gingen aan den stoet vooraf. Je zou waar lijk gaan gelooven dat de menschen tegen woordig met de fiets geboren worden. Loopen doen ze niet meer. Zelfs voor de muziek niet, waarbij zelfs het loopen geen onverdeeld genoegen Is vanwege het ge drang. Om half elf werd ln het Bondsgebouw een bijeenkomst gehouden, waar als spre ker optrad Da O. O. de Kloet De lezing werd afgewisseld door muziek, zang en voordrachten. Van twee tot drie uur zal de A. J. O vanmiddag op het Stationsplein de beken de aardige volksdansen uitvoeren, terwijl om 8 uur de opstelling van don Meistoet aldaar plaats heeft Om 8 uur vanavond wordt de Meiver gadering in Oasino gehouden. Voor de door den Meistoet te volgen route en verdere bijzonderheden, verwij zen wij naar het nummer van Donderdag. N.V. Eigen Stoomboot-onderneming «Erna". Blijkens in dit nummer voorkomende advertentie, zal, met het oog op de voor- jaarsmarkt te Purmeremd, de boot int- plaats van Maandagmorgen 7.85 u. Zon dagavond 11 uur vertrekken. Emmabloemcollecta. Het bestuur van de vereeniging tot be strijding der tuberculose betuigt zijn hartelijken dank aan allen die mede werkten aan het slagen van de Emma- bloemcollecte, die opgebraoht heeft, bruto f 560.10. Alle andere bladen zijn ook vol lof over de opvoering en we laten hieronder nog enkele uittreksels volgen. Het belooft dan ook werkelijk iets te zullen worden wat we hier nog niet op dit gebied hebben gehad. Het koor en orkest, onder leiding van kapelmeester Jules Susan, dat deze opere reeds meer dan 50 maal heeft uitgevoerd, is natuur lijk tot in de puntjes verzorgd. Van aan kleeding, zoowel wat toonenden als van oostumeering betreft, wordt onder de energieke leiding van Louis Bouw meester Jr. altijd zeer veel werk gemaakt, zoodat men, alles met elkaar, een geheel krijgt, waarvan het zonde en jammer zou zijn, deze enkele gelegen heid dit gezelschap te zien optreden, voorbij te laten gaan. Uit het Politierapport Woensdagavond clroa zeven uur heeft er op den hoek Keizerstraat-Spoorstraat een aanrijding plaats gehad tusschen een auto en een motorrijwiel. De dame, die zich op de duozitting van het motorrijwiel be vond, werd aan het been verwond, doch Kinderkoor „De Harpe Davlds". Bovengenoemde kinderzangvereeniging, onder leiding van den heer Joh. F. Asma Jr., gaf Donderdagavond 1d het kerkgebouw der Ger. Kerk, ln de Spoorstraat, eene openbare uitvoering, waarbij medewer king verleend werd door de Ger. Zang- vereeniglng „Hallelujah", waarvan het kinderkoor een onderaf deeling is. De be langstelling was niet zoo groot als op andere avonden bet geval is, hetgeen wij toeschrijven aan het fraaie zomersche weer en het gevorderde seizoen. Behalve de zangvereeniging nam de jeugdige zoon des directeurs, Feike Asma, een werkzaam aandeel aan het program ma door het spelen van een drietal orgel nummers en bovendien door een paar zangnummers te begeleiden. De heer J. A. van der Vliet had bij de overige zang nummers de pianobegeleiding. Op ae gebruikelijke wijze met het zingen van een psalm en het uitspreken van een gebed werd de bijeenkomst geopend. Het eerste, door het gemengd koor met begeleiding van orgel gezongen nummer was een| compositie van Joh. Bastiaans, Psalm 118, (Jubelpsalm). In het groote kerkgebouw met de prachtige acceustiek kwam deze zang goed tot zijn recht; in het bizonder viel hierbij de zang op der tenoren, die heel mooi tegen de donkere geluiden van bassen en alten afstak. De orgelbegeleiding vormde natuurlijk een flinke steun voor de zangers, zoodat dit nummer al dadelijk een goeden indruk gaf van het gehalte van het koor. De eigenlijke kinderzang beperkte zich tot de volgende nummers: „Neerland en. Oranje" van G. B. van Krieken, zuiver AMSTERDAMSCHE goed Ingezonden Mededeellng. In prijzen van Gemakkelijke pasvorm. Solide stoffen en voerlngs. HELDER - SCHAGEN woordig moet men voor dit schoonheids concours onzer trouwe viervoeters uit zien naar de allergrootste zalen die wij rijk zijn. En zoo heeft deze week dit oor- verdoovend festijn plaats gehad in het R.A.I.-gebouw. Daar waren alle families en rassen van de blaffende wereld bijeenvanaf de kittigste, naald-scherp keffende, rillend- zenuwachtige dwerg-pinchertjes, tot de in diepen bas grommende, Jmeest kalm-be- wuste log-zwaro St. Bernards en New Foudlanders. Een staalkaart van dieren- karakters; vriendelijk-vleiende, aanhalig- sentimenteele, hooghartig-negeerendo brutaal-nleuwsgierige, nijdig-afbijtende, trouw-zelfbewuste. Dat laatste ïs ongetwijfeld een van de meest voortreffelijke karakters. Ook onder menschen! De Ruyfcetr, die eens PREDIKBEURTEN. ZONDAG MEL Ned. Herv. Gemeente. Nieuwe Kerk (Weststraat): 's Morgens 10.80 uur, Ds. O. O. de Kloet. Onderwerp„De gestoorde bruiloft, die toch doorging." Weeterkerk: 's Morgens 10.30 uur, Ds. IJ. van Dijk, van Schagen. Evangelisatie (Palmstraat): 's Morgens 10 uur en 's avonds 5.80 uur, Ds. Joh. E. Bijl, van Gouda. Huisduinen: Geen dienst Jullanadorp: 's Morgens 10 uur, Ds. Tinholt, van St Maarten. Zendingsgebouw „Ster der Hoop". 's Avonds 7.80 uur, de Eerw. Heer Br. Boon, van Breezand. Anna Paulowna. 's Morgens 10 uur, Ds. W. A. F. van Dijk. Geref. Kerk (Spoorstraat): 's Morgens 10 uur en 's avonds 5.80 uur, Ds. W. Burggraaf, van Grand Rapids. Chr. Geref. Kerk (Steengracht): 's Morgens 10 uur en 's avonds 5 uur, Ds. B. van den Berg. Oud Geref. Kerk (Hoogstraat): 's Morgens 10 uur en 's avonds 5.80 uur. Doopsgezinde Kerk: 's Morgens 10 uur, Ds. F. F. Milatz, van Enkhulzen (op beroep). Lnthersche Kerk: ln „üfn bliauw-gerulte kiel" aan het wiel i kënïóopendena*ar"dén"trëin g~aan7waarmoe i der touwslagerij stond eni later ln z"n flu- 's Morgens 10 uur, Dr. J. W. Pont, van ze naar haar woonplaats te Oude Sluis1 ■woeien wambuis eni kuitbroek, als Hol- Bussum. vertrokken is. Tand's roemruchtig admiraal op heit aon-i als op heit De auto en motor bekwamen beide nedek der „Zeven Provicieën", was er Leger des Hells (Hpoorgraeht 88). eenige schade, doch konden hun weg ver- een. Trouw en zelfbewust Hij, de ideale volgen. poUtte-hand' ter zee van de Staten; plicht- getrouw, moedig en intelligent Speurend Een eigenaar van tuingrond nabij fort tot hij beet had en dan niet meer los- Dirks-Admiraal heeft aangifte gedaan, dat van dat peroeel grond een tuinbank en een schop zijn ontvreemd. Een onder zoek wordt ingesteld. Donderdagavond kwam hier met den laatsten trein een jonge man aan, die in kennefljken staat van dronkenschap ver keerde en niet meer in staat was uit den trein te komen. Door de politie werd hij er uit gehaald en naar het Hoofdbureau overgebracht, waar hij in bewaring is gesteld. Door een bewoner van de Hoofdgracht werd gistermorgen aangifte gedaan van vermissing van een heerenrijwiel, dat hij Donderdagavond eenigen tijd voor zijn woning had laten staan. Een onderzoek wordt ingesteld. labend. en goed gezongen, het moeilijker „Hol- land's vlag" van Wierts, dat ze nog niet heelemaal meester waren en een „Vader- landsch lied" van W. Smits (of H. Smits, beide voornamen stonden vermeld op het programma), en culmineerde in een twee tal nummers voor gemengd- en kinderkoor. Deze waren een toonzetting van Hendr. van Tussenbroek, gelegenheidsfeest- marsch ter eere van den verjaardag van Prinses Juliana gecömpsoneerd, een mooie compositie met een jubelend „lang leve de prinses" aan hei slot, een waarlijk feestelijk karakter dragend, en uitstekend gezongen. Het tweede, tevens laatste nummer, wel het glanspunt van den avond: een parafraseering van Psalm 150 door F. Pijlman. Zooals bekend is dit de be kende psalm „Looft God, looft zijn naam alom". Rondom het koraal, waarbij de Fransche zangwijze van Maitre Pierre uit 1562 is gebruikt, is een grootsche melodiek gecomponeerd, jubelend en verheerlijkend, en, ofschoon niet vlekke loos, werd dit nummer zeer verdienstelijk en met gloed en warmte gezongen. Ken nelijk trof de zang ook het publiek, want van de gewoonte om niet te applaudissee- ren, werd ditmaal afgeweken en een spontaan applaus klonk na afloop door het kerkgebouw. Tenslotte werden twee couplotten van het Wilhelmus staande door de aanwe zigen gezongen en met ps. 108 vers 1 werd het concert besloten. De jongeheer Asma toonde zloh uit stekend thuis op het fraaie orgel en vertolkte een fantasie en fuga over „Zij zullen het niet hebben" door J. G. van Heerwaaiden, een toccata en fuga d mol van J- S- Bach, en een fantasie over het Lutherlied van Jan Zwart. Niet alleen technisch was zijn spel goed, maar en door registreering en door voordracht toonde hij een muzikalen aanleg te hebben, waarmede hij geluk te wenschen is. Hij droeg een groot deel van het succes van dezen avond weg. Operagezelschap Louis Bouwmeester Jr. Dot de operavoorstelling op Woensdag ajs. in Oasino iets buitengewoons wordt, ganamdoeren ons de namen der medewer kenden!. Aan de komische opera „Do Pos tiljon van Oonjinneau* heeft Louis Bouwmeester zeer veel kosten en moeite besteed om do opvoering er van tot iets bijzonders te maken. Dat hem dit gelukt is kunnen we zien uit de verslagen dier groote bladen!. De Haagsche Ct. schrijft: BRIEVEN „Men drfjf 'a mans dapperheen In geen Guineeedh metaal, AJt d'Oceaan gewaeght van Hollants Admiraal", zooais Vondel eenmaal zong. Onze eigen idealen mogen, in dezen tijd, nog zoo anders liggen dan die van De Rujjter in zijn tijd, den man zal men om zijn karakter toch als een inderdaad groote figuur uit onze geschiedenis kunnen eeren. Er was dan ook dezen Donderdag groote belangstelling voor'de hulde aan zijn nagedachtenis, die ter gelegenheid van de 250ste verjaring van zijn sterfdag op initiatief van de vereeniging „Onze Vloot" op zijn graf in de Nieuwe Kerk gebracht werd. Het Koninklijk echtpaar was hierbij aanwezig, even als een con- zoekenden tingent |van 's Admiraals nazaten in den vorm van een deel der equipages van de .Heemskerck" en de „Tromp". s Morgens 10 uur, Heiligingsdlenst 's Namiddags 3.80 uur, Openluchtbijeen komst, Koningsplein. 's Avonds 8 uur, Heilssamenkomst. En zoo gaat deze proeve van beschrij ving dan nog bladzijden lang door. Maar ik laat 't bij deze aanhaling. Inderdaad „objectieve omschrijving" of oarricatuur Ik kan 't zelf ook lich- telijk-besmet, moeilijk uitmaken. 't Raakt langzamerhand uit met de ge moedelijkheid in het centrum. Ik bedoel nu niet de gemoedelijkheid van het straat leven zelf, daarmede is 't met allerlei verbodsbepalingen, met de maximum-snel heid, met verkeersagent, de stop-borden en lichtende paddestoelen al lang uit!, maar de gemoedelijkheid zooals die hier en daar in het middenstad nog spreekt uit enkele trapgeveltjes van wat oude huisjes, uit een stil hofje of uit een groepje boomen. 't Wordt er meer en meer één vast aaneen-gesmeed geheel van „warenhuizen", hotel- en café-kazernes, biosooopburchten en bank-paleizen.. De „kippenhoek" op het Rembrandtplein be nevens de eene zijde van de Utrechtsche straat tot aan de Heerengracht en een ge- schrijven over het al of niet bestaan van Stel u voor, zooiets ga je je bij het denken aan een figuur uit het verleden en aan „nazaten" dat deRuytereens in het Amsterdam van dezen tijd op dook en men gedwongen was om hem hèt verschijnsel des tijds, wat naar men weet nog altijd in toenemende mate de „jazz" is te laten zien.... Wat zou hij zeggen of doen Men zou 't graag willen weten, omdat wij van dezen tijd, ook al „dansen" we niet, we niet toch waarschijnlijk allen min of meer jazz- besmet zijn en een zuivere kijk dus moeilijk meer te krijgen valt. Een mijner lichtelijk-litteraire vrienden nu heeft dezer dagen getracht een dergelijke zui vere kijk te reconstrueeren. Met zijn verlof geef ik u hier zijn proeve van objectievo beschrijving: „Ter verklaring van deze gebeurtenissen zou ik een zwaarwichtig betoog kunnen deelte van de Amstelstraat moet er nu weer aan gelooven. Wel was die klppen hoek de -laatste halve eeuw al niet meer de haast landelijke markt, waar de eieren, de kippen en de konijnen verhandeld wer den, maar toch hing er, voor wie een beetje fantaseerde en b.v. op het terras van het eenigszins provinoiaalsohe hotel Rembrandt gezeten was, nog Iets van die gemoedelijke sfeer In de luoht. Maar dit verdwijnt nu voor goed. Alles gaat er te gen den grond, de Amsterdamsohe Bank gaat er door de architecten Berlage en Ouendag te bouwen kapitaal-vesting op trekken en de sfeer ln de lucht er omheen zal worden die van haast angstwekkende, en zeker niet gemoedelijke, eerbied voor de enorme bedragen die achter de gra nieten muren en inbraakvrjje vensters daar per dag „door de vingers" gaan en de millioenen die men achter de drie-dub bel stalen deuren der kelder-kluizen ver moeden zal. In 1981 hoopt men met deze reusachtige nieuwbouw gereed te zijn. Ook de markten die In de binnenstad nog wel, anders dan ln de kippenhbek In leven waren zullen binnen enkele jaren verdwljlnen. B. en W. zijn namelijk voornemens aan htm reedis lang gekoes terd plan voor de stichting van gemeente lijke markthallen, waarin dan- alles wat markt is kan vereenigen, In begin van uit voering te geven. Zij vroegen daarvoor een; credit van 10.000.000 gld. aan en den ken in vijf jaar met den 'bouw, die bij de Kostverlorenekade zal geschieden), gereed te zijn. t 'tGaat alles in 't groot. Hoe langer hoe meer op allerlei, gebied. Kon b.v. vroeger, nog niet zoo lang geleden, een hondententoonstelling ondergebracht wor den ln een behoorlijke tuinzaal van een café aan den buitenkant der stad, tegen- den vrijen wil, ik zou historische voor beelden ln herinnering kunnen roepen ter staving een theorie over collectieven waanzin, ik zou het vermoeden kunnen opperen van een lichten astralen invloed, beter is het echter ons to houden aan de eenvoudige ervaring, dat iedereen, wel honderd maal per dag, onder den indruk van een gevoel, eene volslagen doellooze en bijgevolg een volstrekte overbodige beweging maakt. Aangezien iedereen verschillende gevoelens onderhoudt, maakt iedereen verschillende overbodige be wegingen. Niet waar, de een wringt zijn gezicht in neus-en mond-verbergende plooien en tracht dan te knipoogen met zijn eene overgebleven oog, de ander voedt zich met de nagel-uitwaasen zijner vingers. Stel nu echter het geval, dat er vijftig menschen een en hetzelfde gevoel werk zaam is, dan zullen die vijftig menschen ook een en dezelfde overbodige bewe ging maken. -Zoo zou men zich een tram kunnen voorstellen gevuld met menschen, die allemaal hetzelfde rare gezicht zaten te trekken of allemaal op hunne nagels beten. Men zal moeten toegeven, dat het zich als eeniglus-hanger alleen bevinden in een dergelijke tram zeer aangetrokken zou zijn Toch zou die angst-toestand van dien éénen normalen reiziger nog te verster ken zijn. Breng hem daartoe in een onzer „dancings". Daar trekt men niet alleen rare gezichten, daar legt men niet alleen halswervelknoopen, enz., maar daar tracht men zijn schouders op te vouwen, daar maakt men van zijn onderlijf een krom getrokken kurketrekker, daar steekt men om de andere vinger er een loodreoht de lucht in, daar trekt men iedere voorra dige spier tot de stapel-waanzinnige be weging, allemaal Iegelijk en allemaal het zelfde". Caricatuur, caricatuur op het tooneel, dat geeft de revue-komiek van ter Hall'a gezelschap. En hij geeft het zoo voor treffelijk, dat men hem deze week ter gelegenheid van zijn 30-jarige tooneel- loopbaan heeft willen huldigen. Buzeau is vooral de laatste jaren zeer populair geworden. Men kan wel zeggen onder alle lagen der bevolking: vanaf de nooit Iets anders dan café-chantant's en revue's be- tot de uitsluitend „serieus tooneel" minnenden toe. En in zijn hul diging-comité zaten dan ook o.a. represen tatieve figuren als onze wethouder van Onderwijs en het Kamer- en Raadslid Ketelaar. Caricatuur ook de expres-motorbus verbinding die vanaf Mei Amsterdam met Hilversum, via Muiden, Naarden, Laren gaat verbinden Voorloopig waar schijnlijk nog wel min of meer. Want de Naarderstraatweg, die nog altijd op ver breeding en algeheel herstel wacht, eischt haast nog dagelijksch slachtoffers. En vooral zware motorbussen hebben grooten kans dat zij geen andere expresse pres taties zullen leveren dan per expresse door de bestrating te zakken of per expresse in de vaart te rijden. Maar laat ons 't beste hopen: dat tenminste het meerendeel dezer bussen aan het eind station Hilversum zal aankomen 1 Mali voor Hr. Ms. „Tromp" bh „Heemskerck". Verzending aan Hr. Ms. „Tromp" en „Heemskerck" naar Lissabon: op 6, 7,8,l0enll Mei laatste buslichting hoofdkantoor 8.30 a. stadsbussen lichting 2; naar Bordeaux: op 19,20,21 en 22Mei buslichting als boven; naar Bordeaux: op 28 Mei laatste busliohting hoofdkantoor 6.80 m. stadsbussen 22 Mei lichting 4. Radio op reds. De directie van die Oostenrijksche staats spoorwegen heeft de vorige week proeven laten nemen met rad'io-apparaten, die in een sneltrein waren aangebracht om te on derzoeken in hoever het mogelijk is, daar van voor het reizend) publiek partij te trek ken. Deze proefnemingen hebben een bij zonder gunstig resultaat gehad. Zij hadden plaats» met een daarvoor speciaal gecon strueerd toestel in een gereserveerd rijtuig van den sneltrein VVeenen-Insbruck. De proefnemingen zullen worden voort gezet, om kleine fouten, diie zich nu nog voordeden, te kunnen elimineeren, waarna de directie der staatsspoorwegen van plan is het recht te verpachten, op het rollend spoorwegmaterieel radio-installaties aan te brengen, waarvan het reizend publiek dan tegen betaling van een vastgesteld bedrag gebruik kan maken. Een Andersen-park te Kopenhagen. Met de herdenkng van den sterfdag van H. O. Andersen is te Kopenhagen het plan gevormd, een Andersen-park aan te leggen. De kosten van den aanleg zijn op ongeveer een millioen kronen geschat. Daarvan zal ongeveer de helft besteed worden voor beeldhouwwerken, dia de fi guren uit Andereen'a sprookje* voorstellen. Joh. Boskamp had, voortreffelijke komiek als hij ie, de laohare op zijn hand." „Het Vaderland": Mevr. Santhagena en Louis Marrte&on had den bedden zeer veel succes. Jbh. Boskamp heeft oen 'bijzonder talenit om oude aftandsohe heertjes uitte beelden. Zijn markies was weer zoo'n modelletje, waarmee jhij de zaal imenig vroolijk «ogenblikje be zorgde. Vjerder moet de bas Bloemgarten geprezen. De aria, waarin hij van ^ijn vele zomsf, verwierf terecht een open doekje. „Residentiebode" Met krachten' ale Qreta Santha®enfl, Louis Mioriseon en Joh. Boekamp, kan het ook niet anders of de opvoering' moesit een succes wor den. Een mooie zanger hebben wij mede ont moet in Henri Bloemgarfcen, die een welver diend succes mocht oogsten- met zijn solo's. Vraagt Stalencollectie. Kleedingmagazijnen „Koeten noch mooifco heeft Lonlia Bouw meester gespaard, om» vaa dit bekoorlijke •werk een modeloprvoerlng te gevent en hij ie daarin ten volle geslaagd. Louie Morrissen, do tenor met zijn sterk, doch altijd eoopel geluid, hoeft do zoal on afgebroken bedeoord. Henxi Bloamgarten ls emer.eena eon zanger van distinctie. Van klppenhoek -tot bank-palels. Markthallen. Hondententoonstel- llng. Da Ruljter-herdenklng. Zuivers (7) kijk. Caricatuur? Grot» zijd» Sanithaspsns «bood bom uitstekend ter

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 11