Persil Tweede Blad. GEMENGD NIEUWS VAN ZATERDAG 1 MEI 1926. Binnenland Belastingconferentie. Herdenking De Ruyter. Het ontwerp-BIoscoopwet Belastingambtenaren. Uit de S. D. A. P. Bezoek van Zweedsche en Deensche oorlogsschepen. Jnrgetis aan deel en. Zonderling geval. Ernstig ongeval In een electrlsche centrale. Brandstichting. In een hooimijt Brand In de Steinweg-planofabrlek. Ergerlijke vervulling. Van een steiger gevallen. Moordaanslag. Auto-botsing op dein Naardorweg. (Buitenland.) Oudheidkundige vondst te Keulen. Een Romelnsche villa. 9 dooden, 20 gewonden. Een zendeling ontvoerd in China. De Stilferjochspoorweg. Een ontdekking te Karnak, Een tempel van Ak-en-Aton. Het gevaar der „blinde" passagiers. Wraakneming van bandieten. Ingezonden Mededeeling. Onweer en hagelstormen In het Zuid-westen van Polen, Een ongeluks-centrale. ca VOOR HUK EN HOF. In den moestuin. Onze vruchtboomen. In den slertuln. Neeml de gieter ter hand. Nieuwe Uitgave. Nedoriandscho Luchtreis gids. Op de conferentie van deskundigen no pens het vraagstuk van de dubbele belas ing en de belastingontduiking, welke op litnoodiging van den secretaris-generaal \an den Volkenbond op 17 Mei e.k. te Oenève zal bijeenkomen, zal de Neder- lmdsche regeering vertegenwoordigd zyn d*or mr. dr. J. H. R. Sinninghe Damsté, directeur-generaal der belastingen en dr. L. J. Van der Waals, referendaris aan het deiartement van koloniën. Donderdagochtend, toen de officieren, onderofficieren en manschappen van de afdeeling mariniers te Rotterdam op de binnenplaats van de kazerne stonden aan getreden, heeft de commandant, luitenant kolonel Oele, den sterfdag herdacht van admiraal Miohiel Adriaensz. do Ruyter. Hij schetste de groote daden van den ichranderen en kloekmoedigen bevelheb- ker, zijn oprechte vroomheid en edele in- torst en herdacht het feit, dat het mede up zijn advies was, dat de Staten van Hol- luul, op den lOdon December 1665, het besluit namen tot oprichting van het ma- riie-regiment, dat den grondslag legde voor het huidig korps mariniers. Ka afloop van de De Ruytor-herden- king in de Nieuwe Kerk te Amsterdam begaven de Koningin en de Prins zich weer, gelijk zij gekomen waren, per auto naar het centraal station, van waar de Koningin te 1 uur 14 min. naar Den Haag vertrok, Prins Hendrik bleef toen nog ih Amsterdam. De Eerste Barnier besluit, rechts tegen links, het ontwerp-Biosooopwet op 11 Mei in 'behandeling te nemen. •In de te Utrecht gehouden jaariijksche ttigemeene vergadering" Van den [Bond v$n ambtenaren) bijl 's Rijksbelastingen in Ne- d«rl)and is behandeld1 het rapport van een dor de vorige algemeeno vergadering ibooeande oamimdssie van onderzoek naar de werkwijze in de dircte belastingen. Ineen uitvoerig rapport adviseerde deze oarmtesie te Ijveren voor: a samenvoeging van de werkzaamhe den van ambtenaren, werkzaam in de di rect» belastingen, en vah deurwaarders; b. een betere wijze van werken aan de voorbereiding van de aanslagregeling; o. Herziening van de instructie invorde ring. Na geanimeerde bespreking werd 0e oonohsie a. verworpen; de overige con clusie! werden, tmet enkele wijzigingen), aanvaard. In de Partijbestuursvergadering van 24 April JA is tot tweeden voorzitter van het Partijbestuur gekozen de heer J. H. Schaper. Volgens mededeeling van het Bureau oer S A .T zullen twee oommissies worden samengesteld, die het koloniale en het ontwapen! nlgavra agstuk zullen bestudee- ren. Het Partijbestuur wees om voor de partij' in deze commissie zitting te nemen resp. aan de hoeren W. 'EL Vliegen en J. W. Albarda. Het Partijbestuur besloot, naar aanlei ding van het besluit van het congres, om voor het lidmaatschap van do commissie, die tot taalk heeft na te gaan op welke wijze de groslijst voor de Kaanierterkle- zing zal hehooren te geschieden en of in ie bestaande regeling ook verandering lient te worden gebracht, de volgende )artijigenooten uit te noodlgon: mr. G. d. ïergh, P. die Bruin, B. Bredman, J. W. ïatthijsen, L. Onderdijk, W. H. Vliegen, C. Werkhoven, P. Wiorsmm en uur. E. libbius Poletier, secretaresse. Een uitvoerige bespreking vond plaats met de partijgenootton Oh. G. Oramer, J»h. Vleimiinig en J. E. Stokvis over de wrhouding van do S. D. A. F. tot die Indi sche partij. De Zweedsche pantserschepen) Manlig- heten en Tapperhoten, die van 1 tot 6 Juni in ons land voor een bezoek aan Amsterdam' worden verwacht, zuilen den) 28steu Juni Vlaardingen aandoen! om den: 'brandstofvoorraad aan te vulleni. Verder zal ons land bezoek krijgen van eoniige Deensche ^schepen! en wel van drie Deensche onderzoebooten; welke in Juni te Amsterdam worden, verwacht en van het Deensche "rtsscberlj-inspectievaartulg Diana, dat den llden Mei te Rotterdam verwacht wordt voor een vijfdaagsch be zoek. De 2de Kamer heeft Donderdag uit spraak gedaan inzake de procedure tus- schen den Rotterdnmschen "arts Ligterink Bn de gebrs. van Oss, bankier en uitge ver van de Haagsche Post. Zoóals men zich herinneren zal, hadden Ie heeren van Oss artikelen geschreven >ver de Jurgensfabriek, op grond waar- ran de arts zijn beide aandeelen zoo spoe- üg mogelijk had verkocht Hy had daarbij verlies geleden en vor- lerde dit nu van de gebrs. Van Oss terug. De rechtbank verklaarde eischer even- cel niet ontvankelijk in deze vordering. Woensdagnacht ontmoette een agent van politie op het Oostploin een jongeman in beschonken toestand en doornat De jongeman kon zich niet herinneren, waar hij den avond had doorgebracht; wel wist hij te vertellen, dat hij met drie kamera den aan het passagieren was geweest en dat z« op hun thuisreis alle vier in het water gevallen waren. Wat er verder met zijn vrienden was gebeurd wist hij niet De jongeman, die achteraf de 18-jarige varensgezel J. W. bleek te zijn, is in het politiebureau van droge kleeren voorzien. De politie heeft terstond een onderzoek ingesteld en op verschillende plaatsen ge dregd. Er is evenwel nog niets gevonden. Het ongeval in de eleotrische centrale te Rummelsburg, waarvan wij Donder dag melding maakten, is gebeurd met een 40.000 K.G. zware kraan, die bij de mon teering plotseling neerstortte en alle werklieden, die aan de monteering deel namen meesleepte. De gevolgen zijn minder erg dan in het eerste bericht werd verondersteld. Er zijn twee arbeiders omgekomen en twee zwaar gewond. Te Winterswijk is gearresteerd de aoht- tien-jarige G. J. M. aldaar, die heeft be kend, te Meddo de schuur van den land bouwer B. in brand te hebben gestoken en meer brandstichtingen op zijn geweten te hebben. In ultgeputten toestand is de 18-jarige Luitzen Kroon, die eenige dagen geleden in een bootje van Vlieland is vertrokken, onder Koudum (FriesL) in een hooimijt gevonden. Donderdagmorgen is eon groote brand uitgebroken in de pianofabriek Steinweg te Brunswijk. De vlammieni vonden in de vele piano's gretig voedsel en ook de aangrenzende gebouwen loopen veel ge vaar. De brand heeft reeds een grooten omvang aangenomen. De brandweer is met uitgebreid materiaal ter plaatse. Naar de bladen melden is bijna het ge- heele gebouwencomplex van de piano- fabriek Grotrian Steinweg in de asch gelegd. Door buren werd de politie gewaar schuwd dat een gezin, wonende Balistraat 9 te Zwolle, vreeselijk vervuilde. Toen po litie en gezondheidscommissie ter plaatse een onderzoek instelden, troffen zij de vrouw met haar vijf kleine kinderen in een allertreurigsten toestand aan. In de woning heerschte een ondragelijke stank en onder het vuil en ongedierte kropen de kinderen rond over den vloer. Het gezin werd naar het Passantenhuis overgebracht en grondig gereinigd. De woning zal van gemeentewege onder han den genomen worden. De vader, werk loos, zou buiten de stad op zoek naar werk zijn. Zijn adres is onbekend. Donderdagavond is de 56-jarige W. Schay, schilder te Hilversum, terwijl hij bezig was de bekapping van de maohine- loods van de Utrechtsche Waterleiding maatschappij aan den Laarderweg te schilderen, van een steiger gevallen door het breken van een balk. De man viel met het hoofd op den steenen vloer en kreeg een ernstige schedelbreuk. Hij is door de politie naar de R.-K. ziekenver pleging te Hilversum overgebracht en daar na korten tyd overleden. R. H. V., die eenigen tijd geleden ln een danszaal te Haarlem eenige revolver schoten op een meisje heeft gelost en te gen wien' 121/» jaar gevangenisstraf was geëischt, is Donderdag door de Haarlem- sche rechtbank veroordeeld tot 9 maanden gevangenisstraf, met aftrek van do voor- loopige hechtenis. De partiouüere auto, die Woensdag op den Naarderstraatweg ln aanrijding met de autobus geweest is en het te water rij den daarvan veroorzaakt heeft, is te Am sterdam in beslag genomen. Het was be kend, dat het een Hudsonwagen was en na de aanrijding was een afgebroken naafdop met den naam Hudson op den weg achtergebleven. Dit is de oorzaak ge weest, dat de wagen kon worden opge spoord. Bij den aanleg van een sportpark heb ben de arbeiders overblijfselen van een Romeinsche vestiging blootgelegd. Het be treft hier een van de best bewaard geble ven Romeinsche villa's die ooit zijn ont graven. Het is een buitenverblijf van zoo wat 250 M. diameter, met een patriciërs woning, versoheiden bad-gelegenheden, een diepen kelder, stafgebouwen en voor raadschuren. Woer een spoorwegongeluk ln Spanje. Op de lijn Antonio-Plasencia is bij Hervas een trein naar Madrid ontspoord. Er zijn 9 dooden en een twintigtal gewon den. De zendeling K. Wilhelm van de zen- dingspost Liebenzeller is te Kienjang in de provincie Hoenan door roovers ont voerd. De zaak is gemeld aan de overheid, die pogingen in het werk stelt om Wil- helm's bevrijding te verkrijgen. Men schrijft aan de N. R. Ort.: In tegenwoordigheid van Mussollnl heeft het comité voor den aanleg van den Stillferjocbspoorweg definitief tot den aanleg besloten. Deze spoorweg zal Mün- ohen 200 K.M. dichter bij Genua brengen dan bij Hamburg. Genua zou daardoor het centrum van het geheele Midden- Europeesehe goederenverkeer kunnen worden. Venetië heeft haar tegenstand tegen den aanleg van dien spoorweg la ten varen, aangezien duidelijk gebleken is, dat deze spoorweg een nuttige natio nale onderneming zal zijn. De oorrespondent van de Times te Kairo meldt, dat de Egyptische Oudheidkundige Dienst een belangrijke ontdekking heeft gedaan te Karnak. Bij het graafwerk voor het aanleggen van drainageleidingen kwa men twee reusachtige standbeelden van Farao Ak-en-Aton voor den dag. Bij de voortzetting van de werkzaamheden, dit maal door de archaeologen, kwamen nóg zes heel groote beelden aan het licht. Achter die beelden trof men een tempel aan, gewijd aan den Farao. Het was uit de geschiedkundige literatuur bekend, dat deze tempel te Karnak bestaan had; maar de plaats was tot nu toe niet gevonden. De beelden, die deel moeten hebben uitge maakt van de afbakening en versiering van het voorterrein van den tempel, zijn goed bewaard gebleven. De twee eerste vondsten zijn reeds naar het museum te Kairo overgebracht. De andere worden later daarheen gezonden. Daar het thans in Karnak te heet wordt voor de voortzetting van de opgravingen, zal de verdere ontgraving van den tem pel moet blijven rusten tot dit najaar. Het staat vast, dat te Algiers en andere havens zioh organisaties bevinden voor het clandestien inschepen van passagiers, welke organisaties medeplichtigen onder de bemanning der schepen .hebben. De bestaande wetgeving staat machteloos te gen dit bedrijf, daar de straffen daarvoor belachelijk licht zijn. Het komt er niet alleen op aan, de be langen der scheepvaartmaatschappijen te verdedigen, doch in de eerste plaats om het land te beschermen tegen een over strooming met een groot aantal onge- wenschte vreemdelingen, die aap elk on derzoek en vooral ook aan elk medisch onderzoek onttrokken zijn. Zooals bekend zijn te Parijs op het oogenblik enkele pokkenhaarden, waar van bewezen is, dat de herkomst in bijna alle gevallen aan besmetting door Alge- grijnen, Marokkanen of andere vreemde lingen is te wijten. Naar het „Journal des Débats" meldt, is het aantal „blinde" passagiers gestegen van 787 in 1915 tot 2392 in 1920. Nieuwere cijfers daaromtrent zijn nog niet bekend. Een afschuwelijke wraakneming heeft, naar V.D. meldt, te Chicago plaats gehad. In een groote auto, welke gewapend was met machinegeweren, hebben bandieten den bekenden ambtenaar van het open baar ministerie William Mac Swigging in diens auto vermoord. Tevens schoten de bandieten twee andere inzittenden dood. Mac Swigging stond bekend als een doortastend ambtenaar, die met ijver optrad tegen de bandieten van Chicago. Het vuren was zoo hevig, dat talrijke ruiten in de omgeving zijn gesprongen. De „Paris Times" schrijft nog, dat Mc. Swiggin werd doodgeschoten toen hij door Cicero reed, een bolwerk der drank smokkelaars even over de grens tusschen Illinois en Indiana. De bandieten be hoorden tot de zgn. bende van Genna, bestaande uit drankimporteurs te Chicago. De moordenaars namen de lijken hunner slachtoffers mee; ze werden eenige mijlen van Cicero gevonden. Mo Swiggin stond bekend als de „hanging prosecutor", om dat hij er steeds in slaagde de doodstraf uitgesproken te krijgen over moordonaars Chicago. Hij de bende van Genna op den hals gehaald te hnd zich den haat van doordat hij twee leden dor bende had doen veroordeelen wegens moord op politieagenten. Zij ontkwamen aan den strop, doch kregen 14 jaar gevangenis straf. Ieder in (Chicago wist, dat Mc. Swiggin ten doode opgeschreven was. In het laatste jaar heeft de bende meer dan een dozijn moorden op haar geweten ge had. Haar leider, Jim Genna, ontkent iets van de schietpartij te weten. Uit Warschau wordt gemeld dat hevig onweer en hagelstormen in het Zuid- Westen van Polen zware schade aange richt hebben, vooral in de streek van Skiemiewick ten Westen van Warschau. Verscheidene tientallen hofsteden zijn verwoest. De telegrafische en telofonische verbinding is verbroken. Bij den bouw der electrische centrale te Rummelsburg bij Berlijn, waarvoor de middelen oun. ook door Nederlandsohe kapitalisten zijn verstrekt, hebben in den laatsten tijd talrijke ongevallen plaats ge had. Nadat Woensdagmorgen twee arbeiders van een 20 M. hooge ijzeren stellage wa ren gestort en bewusteloos naar een zie kenhuis moesten worden overgebracht, is Woensdagavond, naar reeds gemeld, een 40 M. hooge kraan ingestort, waardoor ypftmprkpnfj tfastiuntóld «oei alken, dus stade* toe» Persil wordl In bood water Opgelost, men doet de wasch in dit koode sop, en kookt se caaraa gedurende een kwartier dechts^eamaaL Dafb de juiste san wasschcn I Probeert (én enkelen keer uit er trimmer meer 'kern brochure Wasch" K.Ostcmw Cie, AjG. Düsseldocf Over „Persil" het Zelfwerkend Waschmiddel houdt de R -K. Vrouwenbond Afd. Helder een DEMONSTRATIE op WOENSDAG 5 MEI a.s., des avonds 8 uur In het gebouw v. d. R -K. VOLKS BOND, Molengracht, welke voor lader vrij toegankelijk Is. twee arbeiders werden gedood, terwijl twee anderen ernstig werden gewond, (Een Wolff-bericht had gemeld dat het aantal slachtoffers acht bedroeg). In verband met deze voortdurende on gelukken heeft de politie besloten een on derzoek te doen instellen. De ongevallen van Woensdag toch vor men slechts schakels in de lange kefen van ongelukken bij dén bouw dezer cen trale. Volgens betrouwbare Inlichtingen heb ben namelijk in den laatsten tijd niet min der den 800 ongevallen plaats gevonden. Slechts een gering percentage daarvan is tot het publiek doorgedrongen. De ramp van Woensdagavond wordt toegeschreven aan een verkeerd gegeven, of een ver keerd begrepen aanwijzing van een der gedoode arbeiders. Volgens de bouwpolitie zijn de con trole-instanties bij den bouw voor het on geval niet verantwoordelijk, doch de lange reeks van ongelukken bewijst wel ten dui delijkste, dat er iets hapert Zoo wordt. o.a. niet tegengesproken, dat de arbeiders, die Woensdag verongelukt zijn, niet minder dan zeventien uur aaneen, zonder aflos sing, aan het werk zijn geweest. Thans heeft de bouwpolitie maatrege len ter verhooging der veiligheid getrof fen. In verband met de voortdurende onge vallen heeft Donderdag de 2000 man sterke dagploeg een protest-demonstratie gehouden. Nu wordt het hoog tijd om de aard appelen te pooten, niet te diep, 35 cM. vaneen en op rijen, die 45 h 50 cM. lyt elkaar {liggen. Wil men er later kool tusschen planten, dan wordt de afstand tusschen de rijen grooter genomen. Wie een of meer Rhabarberplanten wil plaatsen, moet dat nu ook niet langer uitstellende soorten Bragen en Victoria geven goede stelen. De grond wordt flink omgewerkt en bemest en daarna worden de pollen op afstand van ongeveer 1 Meter geplaatst. De knoppen, dio nu reeds in ontwikkeling zijn, worden by het planton juist boven don grond gehouden. Zijn de planten goed aan den groei, dhn hebben ze gaarne veel vocht en eon extra-bo- mesting met chili of koegler. Er wordt door de bezitters van vrucht boomen vaak geklaagd over de Joogst. Maar ziet eens, hoe in zéér voel gevallen de boomen geplaatst zyn. Dikwyls slaan deze aan muur of schutting, wat op zich zelf zoo heel erg nog niet zou zijn, maar dan loopt er nog een pad of laantje langs, met kiezel bestrooid. De wortels van zoo'r. boom kunnen „ademen" en de bemesting laat in zulke gevallen meestentijds ook te wenschen. Maakt den grond rond de boomen met een greep goed los en her haalt dat in den zomer nog eens. De bemesting moet ook goed zyn; elk voorjaar de beerput verdeeld onder de massa, is goed, maar onvoldoende. Geeft ook phosforzuur en kali, per Meter door snede van do kroon eon half K.G. super- phosfaat en even zooveel patent kali ln 't voorjaar (dus nu) en in 't najaar per Meter doorsnede twee K.G. kalk. En tenslottebehoorlijk snoeien. Men zal dan over de resultaten tevreden zyn. i Carbolineum. Een goed ooftboomcarbolineum moet zoo min mogelyk, een goed timmermans- carboleum zoo vèr mogelijk doordringen in 't houtdaarom kan gewone goed- koope timmermanscarbolineum nooit ge schikt zyn voor tuinbouw-doeleinden en zal men tot speciale emulsies, die vooral vrij van pek zyn, zyn toevlucht moeten nemen. Pek veroorzaakt een korst, die de gas- wisseling belelhmert. Gezonde boomen behandele men niet met carbolineum. Om stammen van korst mossen te zuiveren of ze een gladde schors te geven, gebruikt men een staal draadborstel. Na deze reiniging wordt de stam met kalkmelk bestrekenhet afkrabsel wordt verzameld en verbrand. Oarboleum wordt vooral aangewend als bestrijdingsmiddel tegen kanker, bloedluis en schildluis. Alleen die plekken aan stammen en dikke takken, die door ge noemde insecten of door kanker zyn aan getast, worden met carbolineum inge smeerd. By oudere boomen (boven 20 jaar) gebruikt men onverdunde carbolineum, bij jonge boomen verdunde carbolineum van 500/0. Kankerwonden worden vooraf gereinigd. Men strijke vooral geen carbolineum op één- en tweejarig hout, sporen of knoppen. Verder mogen dezelfde boomen niet elk jaar, maar om de 8 4 jaar aldus behandeld worden, anders zou de vloeistof nog te diep indringen en 't cambium kunnen dooden. Niet den heelen tuin kunnen we voor do cultuur van zaadbloemen bestemmen; doden we dat, dan zouden we heel wat fraaie planten moeten missen en te dik wyls van de bedriegefijke weersgesteld heid afhankefijk zijn. Anderzyds is niet te ontkennen, dat veel bloemenvrienden zich te zeer tot eenige zeer bekende planten in'tbyzonder vaste planten bepalen en daardoor veel missen, wat met weinig moeite en nog minder kosten tot langdurig genot verkregen had kunnen worden. We doelen daarmee op de zaad- bloemen. Feitelyk kunnen bynaalonze bloemplanten door zaaiïng worden ver kregen, mits men over de noodige kweek- middelen beschikt, zelfs Begonia's, Pelar- goniums, Heliotropen, Fuchsia's e. d. Makkeiyker gaat het al weer met Stok rozen, Madeliefjes, Campanula's, Ridder sporen, Anjers e. a„ men brengt ze soms tot behoorlyke plantjes, maar meestentijds worden ons in den eersten winter reeds alle illusies ontnomen, als de planten een paar koude nachten of een vochtige week te verduren hebben. Ten opzichte van al de genoemde planten te het dus geraden om zich liever goede, sterke planten aan te schaffen, die de winters beter doorstaan. Beter gaat het met de twee-jarige plan ten als Judas-penning, Vergeet-my-niet en Violen,' die door den gewonen lief hebber makkelyk ten bloei gevoerd kunnen worden, al blyft het bezwaar onzer on berekenbare winters bestaan. Er resten dan tenslotte nog een groot aantal werkefijke zaadbloemen, die buiten kunnen uitgezaad worden en blyven staan, waar ze opkwameneen zeer eenvoudigo cultuur derhalve. We denken b.v. aan de goudsbloemen, de vaak verachte, toch zoo schitterende bloeiers van de mooiste oranjekleur, die er bestaat. Een heel lief bloempje, dat sterk is en vroeg bloeit met sterretjes van witte was, te Oy- noglassum (de witte variëteit). Heeft men veel ruimte dan zaaie men Papa vers; mooie variëteiten .zyn de Phoeas, do Engelsche Shirley en de dubbele Ranonkelpapavers. Een alleraardigst bloempje voor een klein randje of vakje te Linium grandiflorum, rood vlas. Als men zaait vergete men vooral niet de zoo bekende blauwe korenbloem, waarvan de gewone variëteit immer de mooiste gebleven is. Het zaad vdn alle genoemde planten is by eiken goeden zaadhandel voor een paar centen te be komen, alsmede de zaaierwten van La thyrus'Odaratus, welken bloemen als vlinders van allerlei kleur en schakeering in de lucht zweven. Nu do zon meer kracht en het warmer wordt, kunnen we de gieters weer voor den dag halen. By aanhoudend droog en zonnig weer moeten we er aan denken onze perkplanten, zoo noodig, te begieten, alsmede de pas geplante of verplante boomen en heesters, die nu gebrek aan water krijgen. We gieten voorloopig echter alléén 's morgens vóór 12 uur, opdat de planten vóór den avond weder goed Opgedroogd zyn. Planten, die droog zyn, hebben grooter weerstandsvermogen tegen koude dan nie nat zyn. Danrby zy men mót gieten voorzichtig en geve niet meer water don noodig te; we zyn nog in het voorjaar. Wij ontvingen de Luchtretegids van de K. L.-M. voor 1926. Met den Zomer dienst van 1926 gaat de K. L. M. haar zevende bedrijfsjaar in. Tegengesteld aan het verschynsel ln het buitenland, waar do oorfspronkelyke luchtvaartmaatschap pijen de eene na do andere verdwenen zyn of onder andere namen en leiders ge groepeerd tot nieuwe ondehiemingen, zien wy in Nederland de K. L. M. geleidelijk haar bedrijf ontplooien volgens een vost opgesteld plan en gaat de K. L. M. behoo- ren tot de oudste luchtvaartondernemin gen ter wereld. Ook deze gids voor 1926 toont weer de omvangrijkheid van het bedrijf van de K. L. M. Men vindt er alle gewenschte ge gevens in op luchtvaartgebied; de ver schillende dienstregelingen op Parijs, Londen en Scandinavië, de prijzen voor personen- en bagagevervoor etc. etc. De gids is verlucht door een aantal fo to's en in een handig formaat uitgegeven. Zy is gratis verkrijgbaar op alle kantoren der K. L. M., hare agentschappen en de reisbureaui.

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 5