GEMENGD NIEUWS. Ben advertentie-proces. Schip gezonken. De volhouder.verliest De periscoop bfl de douane. flet de Paaschdagen aan dien rol geweest Dal muisje had oen staartje- Dubbele moord alt zelfverdedlgtng. MARKTBERICHTEN. De neer .V er stegen 'Voor de rede neering va*, den heer Boogaard is in dit speciale geval wel iets te zeggen. Spr. zet dit nader uiteen. De Arbeidsbeurs is volkomen .georiën teerd over goede arbeiders. De hetr Boogaard wil volstrekt geen ongeschoolde arbeiders. Maar de Arbeids beurs wordt een aanfluiting als men steeds dezelfde aibeiders aanstelt. Spr. zou willen, dat ieder «en beurt kreeg. De heer van Breda merkt op, dat het met 4e bedoeling geschiedt, dat de menschen, die in steun loopen, daaraan worden omtrokken. De openbare vergadering wordt hierna gesloten. (Buitenland.) De moderne gevangenis. 7 boeven ultgebcpken. Joliet, In den staat Ohioago, heeft wel licht de modernste gevangenis ter wereld. Het is een gebouw van staak In deze ge vangenis zitten alleen zware misdadigers. Zoo onderdaan daar de beide beruchtge- worden jongelieden Nathan F. Leopold en Riohard Loeb (die uit baldadigheid een kind haddsn vermoord) hun zware straf. Thans zijn er voor de eerste maal sinds de ingebriikneming van die gevangenis boeven uilgebroken, en zelfs niet minder dan zeven. Net toen de gevangenen waren opgeroe pen voor het avondmaal en hun cellen ver lieten, wisten zeven hunner uit den lan gen stoet komen en zich te verstoppen in leege odien. Toen de kust vrij was kwa men zij tevoorschijn, pakten een bewaker die juist een hoek om kwam beet, knevel den hem Bn wurgden hem toen, snel en geluidloos Het lijk van den bewaker Klein, werd in een cel geduwd en daar pas later gevonden. De zeven ruwe gas ten liepen nu op hun kousen den gang1 doornaar een deur die op de binnenplaats uitkomst. Zij hadden hun bewegingen zoo nauvkeurig geregeld, dat zij niemand vonden om hen tegen te houden; de he wakers waren in de eetzaal. Op de bin- nenplaats stond de auto van den gevan genis-directeur. Vier mannen liepen er heen. zetten djn motor aan en gingen in den vagen zitten. Inmiddels waren de drie anderen, zonder gerucht te maken naar het portiersvertrek gesneld. Daar was één bewaker. Toen deze, opgeschrikt door het gBluid van den motor, keek wat er aan de hand was, werd hij onmiddellijk neerg«sohoten. Men ontrukte hem den sleutel opende de poort en toen de auto reeds In ferme vaart naar buiten reed, spronjpn de drie boeven, die den toegang todden vrijgemaakt er in. Toen ging het er met razende vaart van door. Hoewel de schldwachten buiten de gevangenis onniddBllijk het vuur openden op de vludhteingen, kwamen dezen er met hun wagen TeiUg doorheen jofschoon de wach ten memen, twee van de boeven te heb- bep gekwetst De auto sloeg de richting in vin ie grens van Michigan. Verder werd nitts meer van de vluchtelingen ge zien #f gehoord. De ontsnapten zijn allen gevaarlijke lieden, drie hunner hebben levenslang. Vier van de zeven bandie ten zijl al weer gegrepen, n.L tusschen de plattsj''s Streator en Leonore, beide in den rtaat Illinois gelegen, door een groep ba-eden politiemannen uit het dis trict La Salie, die de vluchtenden ontdek te en aaaviel. De desperado's verdedig den zich manmoedig en schoten een van de politiemannen dood; doch ten slotte legden zij het af tegen de talrijker en be ter bewapende mannen van de politie. Men vermoedt dat een vijfde vluchte ling zich in diezelfde buurt verscholen houdt Nrs. zes en zeven worden gezocht in Chicago ol verder naar het Westen. Men neemt aan, dat zij er in geslaagd zijn in een trein t« komen die van Leonore naar Chicago rexL Er is in de buurt van Leo nore een oeile hoogte, die de trein moet overwinner. en waar met zoo geringe snelheid wardt gereden, dat onversaagde mannen er met eenige kans op succes op de treeplank kunnen springen. Een van de vier gepakten is doodelijk, althans ernstig gewond; een tweede was even eens gekwetst, doch zag nog kans een van de politiemannen doodelijk te verwonden. De vijfde schijnt nog niet te zijn gepakt; maar deze kan niet ver al zijn. Een cycloon In Oklabama. Drfe dooden; zestig gewonden. Volgens een telegram aan de „New ®era^"> uit Okmulgee, in den staat iklahama, heeft een cycloon twaalf dor- >en verwoest. Drie personen werden ge- ood en zestig gewond. Een keizerin bedrogen en bestolen. Publiceerde Zaterdagmorgen 8> de eene van de Oostenrijksche erekroon, zooals die er vroeger uit- gezin heeft, en de tweede van wat er nu y keizerin Zita van over is, d.w.z. het i. elkaar gevallen montuur van ver guld jver. Vroeger waren daarin meer dan 2«o karaat van de zuiverstediaman- ten ge«t, waarvan de waarde op 8.000.000 goud-fr1C8 geschat werd. De steenen zijn voc met meer dan 800.000 papier- francs vvfcocht, toen keizer Karei naar Madera lest vertrekken. ,J?e »P"< Soir" zegt, dat deze schande lijke vertos slechts een onderdeel vormt van het ontZjijjk schandaal, dat gevormd wordt door d liquidatie van de Oosten rijksche krooiuweeien> weike de eenige bezitting van ,izerin Zita uitmaakten Deze kroon-juw.jlen bevatten meer dan 1000 diamanten Onevens verscheidene historiscae versit,eien van de booK8te waarde, waaronde.het authentieke met diamantep bezette Gulden Vlies van keizer Karei V. Deze juweelen zijn onder de geheimzinnigste omstandigheden aan den man gebracht. Moordenaar gevat De in Keulen wegens moord gezochte dokter Bröcher, die den dood van den heer Oberreuter door sterke kwikzilver injecties veroorzaakt heeft, is in gezel schap van diens echtgenoote op Neder- landsch gebied gearresteerd. Een wanhoopsdaad. Uit Breslau wordt gemeld, «lat in het dorp Pöpelwitz een familie van zeven personen, man, vrouw en 5 kinderen van 12 jaar tot 8 maanden, door gasvergiftl- ging dood in hun woning gevonden zijn. »e man had sinds maanden zijn huur niet kunnen betalen en had Maandag een dwangbevel ontvangén om de woning te ontruimen. Haar man gedood. Vrijgesproken. De jury van het Assizenhof der Seine heeft dezer dagen een jonge vrouw vrij gesproken, die haar man met revolver schoten gedood had. De echtvriend mis handelde haar, maakte het geld van zijn schoonmoeder op en gaf de voorkeur aan zijn onecht kind boven den zoon uit zijn huwelijk voortgesproten. Op den dag, dat zijn vrouw hem doodschot, was hij geld komen eischen om er met een vriendin van door te gaan en had hij bovendien gedreigd zijn zoon met zioh mee te nemen. De advocaat-generaal overwoog in zijn requisitoir dat het niet aangaat met revol verschoten met iemand af te rekenen en vroeg veroordeeling, al was het d£fn maar voorwaardelijk. De jury sprak de beklaag de evenwel vrij, onder toejuichingen der vrouwelijke belangstellenden ter zitting. Vorst Door de vorst vtan die laatste dagen is een groot deel van den Duiterihern fruit oogst verwoest In sommige streken van midden-Duitschland is meer dan «ie helft van den geheelen fruitoogst verloren ge- i Te Dusseldorp heeft een proces ge«Iiend dat voor de onafhankelijkheid van de pers wel interessant is. Een koffiehuishouder, die een advertentie-contract met een krant had, verbrak dit toen in het redactio- neele gedeelte zeer scherpe kritiek op zijn inrichting werd geoefend. Het blad eischte in rechten betaling van het volle aantal regels, in het «sontract bepaald, de koffie huishouder wilde slechts het bedrag be talen, verschuldigd voor de werkelijk ge plaatste advertenties. De rechter heeft hem gelijk gegeven en overwogen dat het doel der advertenties het publiek voor het bezoeken van het koffiehuis te winnen verijdeld was door het redactioneele stukje, 'twelk het pu bliek elk bezoek ontried. Boven«Iien acht te de rechter het in het belang van het bla«L niet gedwongen te zijn tot het opne men van aanbevelingen eener inrichting, waartegen het meende te moeten waar schuwen. Ofschoon deze overweedngen veretan- dig klinken, vindt de Frankf. Ztg. de be slissing bedenkelijk, daar het een inbreuk op de redactioneele zelfstandigheid is, als van- het oordeel der redactie de geldigheid of ongeldigheid van advertentieoontraoten afhangt. Beide moeten streng gescheiden blijven, andere kan een adverteerder mee- nen met een annonce ook het redactio neele oordeel te kunnen betalen. Een ad- vertentiecpntract kan slechts verbroken worden bij niet nakoming «Ier overeenge komen voorwaarden, maar nooit omdat de redactie van het blad de aanbevelingen der advertenties niet deelt. Op den brandstapel. De kerkklokken van Pollenza op Ma- jorca luidden, toen de stoet de kathedraal verliet, de geestelijkheid voorop, begeleid door soldaten en politie. Langzaam trok de stoet naar de Plaza de la Constitucion, waar een brandsta pel was opgericht. De bisschop, «lie per soonlijk de plechtigheid leidde, beklom een verhevenheid en «iroeg de mis op, terwijl de klokken zwegen. Toen de dienst geëindigd was, zwol het gelui weer aan en werden.rde kettersche boeken in het vuur geworpen. Een werk van Benito Perez Galdos, de werken van Miguel de Unamuno en die van Blasoo Ibanez.... Aldus verneemt Comoedia uit Baroe- lona. Het blad spreekt van een ceremo nie, die aan de middeleeuwen doet den ken. Binnenland Scheepsbrand In de Waalhaven. Gisteravond omstreeks 10 uur zag de schipper van het kraanschip „Neptunus4", wiens schip in de Waalhaven te Rotter dam aan den steiger lag, plotseling vlam men langs de patrijspoorten opslaan. Hij snelde aan dek en bemerkte, dat een hoe veelheid stookolie, die op het water dreef, door een of andere oorzaak vlam gevat had, waardoor de gording het houtwerk van den steiger in brand geraakt was en ook zijn schip begon te branden. De weg naar den wal was hem daardoor afgesneden. Zoo snel mogelijk hielp hij zijn gezin aan boord van den langszij liggenden kolenlichter „Bazalt I", van schipper W. J. Simons. Door de enorme hitte raakte evenwel al spoedig ook dit schip in brand en weldra sloegen de vlammen ook over naar het sleepA;hip „Hendrik" van schipper J. Ver meer, welk schip weer langszij de „Bazalt I" gemeerd lag. Van laatstgenoemd schip raakte het vooronder in brand. Van alle drie de brandende vaartuigen en van den steiger sloegen de vlammen hoog op. De brandweer kwam weldra zoowel aan de landzijde als over het water te hulp snellen. De sleepboot „Shamrock" van de Steen- kolen-Handelsvereeniging was het eerst ter plaatse en ving het blussohineswerk aan. Spoedig verschenen ook de drijvende stoombrandspuiten. Zoowel aan boord van de „Hendrik", als op de „Bazalt I" was het vuur vrij spoedig gedoofd. Het kraanschip is geheel uitgebrand. Het houtwerk van den steiger is over een lengte van ongeveer 40 meter groo- tendeels verbrand. Een oogenblik heeft nog gevaar gedreigd voor twee schepen van deHolland-Amerika- lijn, die iets verder aan denzelfden steiger opgelegd liggen, de „Noordam" en een vrachtboot, doordat het vuur langs het stijgerhout snel in de richting van de „Noordam" liep. Het gevaar kon echter tijdig gestuit worden. Om ruim half twaalf was de .brand gebluscht. Instorting In den Canneberg. Een doode en drie zwaar gewonden. In den Canneberg, bij Maastricht, op Belgisch grondgebied, vlak bij de Neder- landsche grens, heeft gistermorgen over een groote uitgestrekthéid een instorting plaats gehad. De luchtdruk was zoo he vig, dat menschen, die in den berg werk ten, wel' 30 meter ver zijn weggeslingerd. Er zijn één doode en drie zwaar gewon- den en men vreest, dat nog twee men schen met kar en paard in den berg zijn. Nog 2 menschen en een paard onder de ruines. Omtrent de instorting van den Canner- berg kan nog het volgende gemeld wor den Ter hoogte van het kasteel Poswick op Belgisch gebied, nabij den neutralen weg langs de grens, is een groot gedeelte van den Oannerberg ingestort. De men schen, die in de gangen bezig waren met mergelrijden, of met de verzorging van Brusselsch lof, dat in de gangen geteeld wordt, werden wel een 80 meter door den kolossalen luchtdruk op zij geworpen. Reeds zijn een doode en twee zwaar ge wonden uit den berg te voorschijn ge haald. Gedood is de heer E. Vrijens, werkmeester bij den heer Poswick. De gewonden, o.w. een stervende, zijn naar het ziekenhuis te Tongeren gebracht. Men vermoedt, dat er nog twee menschen met een kar en een paard in den berg aan het werk waren. De materieele schade is zeer groot, met name voor den heer Poswick. De z.g.n. neutrale weg is midden door gescheurd. Belgische gendarmes houden iedereen op een afstand, daar men verdere instor tingen vreest. Vermoedelijk een schfppersvnmw verdronken. Gisterenavond omstreeks half tien is in de Waalhaven te Rotterdam het lichter- sohlp Berlini van de Steenkolen Handiels- vereeniging door nog onopgehelderde oorzaak doormidden: gébroken en gezon ken. Op dat oogeniblik ibevond rich ver moedelijk alleen de schippersvrouw aan boord en men vreest, dat zij verdronken is. De rivierpolitie is terstond gaan dreg gen. Om half een was vanmorgen even wel nog niets gevonden. Door de tram geschrokken. Maandagmiddag 6 uur schrok het paard van R. uit Staphorst op den straatweg Dedemsvaart-Zwolle van de Dedemsvaart- sche stoomtram. De voerman 'kon het paard niet in bedwang houden; het ge raakte onder de tram, met het gevolg, dat het dier op slag dood was. De voerman kwam er goed af. De eerste personen- wagon ontspoorde en de tram kreeg ruim een uur vertraging. In een oonsuimptietenittfe aan dien Baars- jestweg werd onlangs ingebroken. Br wer den wat lekkernijen ontvreemd. Een paar dagen later herhaalde zich bet geval. En nog eens en nog eens. Do inbrekers dach ten blijkbaar: „Het gaat goed.1' Maar de eigenaar was van een1 andere opinie en in den afgeioopen nacht is hij op post gaan zitten, na vooraf de hulp van de politie te hebben ingeroepen. De inbrekers kwamen weer. Men liet hen eerst hun gang gaan, vanwege „het bewijs". Maar toen rij1 «te bult in dit ge val een chocoladereep van vijf cent in handen hadden, werden zij ingerekend!, cLwjz. twee van hen, een darde wist weg te komen. De beide gearresteerde mannen, jonge kerels nog, waren in het bezit van lnhre- kerswerktuiigem. De correspondent van het BhL in Oost- Zoeuwsch Vlaanderen schrijft: De periscoop heeft zijn intrede gehou den in de grensdtenst, bij de Belgische grensbewakers. Reeds geruimen tijd: hadden we buiten het «touenehuisje aan den weg Teacneuzen —Gent, op een steen liggend, een zwarte houten kast zien liggen en verkeerden in «te meening, dat de een of andere mars kramer zijn mars voor een poosje aan de douaniers toevertrouwd had.. Maar de kist bteëf daar. Bij navraag hoorden we, dat in dit kistje een peris coop zit van «te soort als in den oorlog in de loopgraven werd gebruikt Het wordt gebezigd om auto's, die verdacht voor komen van onder te onderzoeken, zondier dat «te oontroleerende ambtenaar op den grond moet gaan liggen. Onder communisten. Op het Pihksteroongres «ter Oomm. Partij zal namens 18 afdeelingeiii worden voorgesteld de oude, geroyeerde afdee- ling Rotterdam als wettige afdeeling toe te laten, bij verwerping van welk voor- stol de 18 afdeelingen het congres zou den verlaten. nooger beroep gegaan. Het bleek echter latiem dat deze geachte ambtenaar veav autod had In die oproeping het geïncri mineerde feit aan te duiden en derhalve vordere de Officier nietigverklaring van deze oproeping wegens een informaliteit Natuurlijk heeft deze edsdh met eenige rioipioclo beslissing niets te maken om can de gèaohte ambtenaar doorgaan met verbeterde oproepingen nieuwe vervol gingen in het leven te roepen. De visscher Nu W. en de werkman J. D. hebben door de opheffing van hot isodeamenifc van Wfteirtagon ibeit wildJ tin >aenen gekregen en maakten met elkaar «te afspraak met «te Paschen naar Am sterdam te gaan en daar de bloemetjes eens aardig bulten te zetten. Te dien cdnde werden door Nan twee onbeheerde rijwielen gegapt en op do gejatte rijwielen peddelden de heeren vroolljk naar GiooteMokum. Daar werden de karretjes op het Waterlooplein ver patst voor 1060. De lustige schler- eilanders logeerden fijn h* luis aan de ketting" op den Zeedijk, bezochten Zaandam en Alkmaar, aten en dironken er zoo goed' van als *t kon en kwamen ten slotte min of meer berooid, maar hoogst voldaan weer in hun heimath teru-g. Het oude spreekwoord: „Gedoelde vreugd is dubbele vreugd en gedoelde smart is halve smart" webd' ook hier weer bewaarheid. Na «te geelde van hun uit stapje 'b lands hoofdstad!, maakten zij kemnis met het sober penaten van den Staat en stonden nu heden ook woer broederlijk terecht. De een wegens dief stal en zijn makker ter zake heling. Ze waren niet lastig, bekenden deemoedig schuld en hoorden zonder tegenspraak, met gebogen hoofd!, tegen leder 6 maan den gevangenis vorderen. De heeren toe gevoegde verdedigers diéden hun best gunstige condities voor hun cliënten te VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van 10 MeL Opgepast na beste Jan, of er kamt wat leelljks van. Een Helderache kustwachter, 31e ook zoo nu en dan uit «jeu band springt en gewoonlijk dan in conflict komt met de voor orde en rust wakend politie, heeft sucoes van zijn verzet tegen een vonnis, hem opgelegd ter zake van dronkenschap gepleegde wederepanningheid. De definitieve gevangenisstraf van maanden is omgezet in een voorwaarde lijke, die eerst zal kunnen worden toege past als hij zich opnieuw vergeet of een der kern opgelegde bijzondere voorwaar den niet nakomt Zijn kop in den wind gegooid. Van een tuinder uit Zuid-Scharwoude, «lie zijn moeder had mishandeld en zich voorts minder gunstig onderscheidde door een ongeregeld leven, moest worden ge tuigd, dat hij niet voornemens was, zich onder leiding van «te reclasseering te stellen. Voor J. D., die mee had! gefuifd van «te opbrengst der gestolen fietsen, werd door ttvt. Zeyimaker vrijspraak gevraagd en het Is naar onze bescheiden meening niet geheel onwaarschijnlijk, dat J. er ditmaal door zal rollen. Natuurlijk geven' we op dleae voorspelling geen garantie! Onlangs stond een handelaartje uit Behagen op «te zitting van den Politie rechter onder eede te getuigen tegen een juffrouw uit Barsingerhom, die hem in 't openbaar zou hebben' beleedigdi, toen hij in gezelschap van twee vrienden, aan de deur kwam oan een bestaande schuld te innen. Volgens deze gehuwde dame had hij zich zoo ongepast tegen haar gedragen, dat baar verwijten alleszins gerechtvaar digd' waren. Onder «te behandeling bteók, dat de beieedigde getuige met Bi Nico- laas het gezin van de verdachte juffrouw met verschillende geschenken had be dacht, zooals een kistje sigaren voor va- dier, chocoladeletters voor «te vrouw en snoepgoed voor de kinderen. De ge^ge ontkende dit pertinent en bet incident bakte zoo aan, dat de zaak werd geschorst en meneer «ie getuige in bewaring werd genomen ais verdacht van meineed. Nar dat «te gearresteertle aan «ten rechter commissaris had erkend, werd hij op vrije Deze brave jongen was heden in per- voeten gesteld', maar ging die vervolging Diefstal 70.60®. Bij een groote andustrieete handels maatschappij op «te Heerengracht, bij het Koningsplein, te Amsterdam, hebben twee bedienden een bedrag van f 70,000 ver duisterd. De een stak oua. 4000 in een zaak in automobielen van een broer, wel ke zaak fout ging, en schonk aan zijn moeder 9000. De an«ter gaf eenzelfde bedrag aan een vriendin. De 9000 van «te moeder zijn teruggevonden, maar die van «te vriendin waren inmiddels gestolen door een vriend, die vermoedelijk de wijk naar België heeft genomen. De twee bedienden zijn gearresteerd en aan «te politie overgeleverd. Voor de rechtbank te Maastricht heeft gisteren terecht gestaah A. O., herbergier te Heerlen, ter zake van mishandeling den dood tengevolge hebbende, van A. Mesner en M. Koderiz, beiden mijnwerkers. Beide verslagenen waren met andere mijnwerkers dronken in de herberg van beklaagde gekomen; O. weigerde drank, waarop de herrie begon. Ten slotte schoot O. uit zelfverdediging 'eerst in de lucht en toen de belagers niet weg gingen schoot hij nog eens, met het gevolg dat beiden zoodanig gekwetst werden, dat zij aan de gevolgen overleden. Het O. M. vroeg schuldigverklaring, maar ontsjag van rechtsvervolging. De verdediger, mr. Telders, vroeg vrij spraak. Art 40 Bezoldigingsbesluit De Rechtbank te 's-Gravenhage heeft gisteren geoonoludeerd tot bekrachtiging van het vonnis van den kantonrechter inzake de prooedure tusschen den amb tenaar Bodegom en (jeu Staat. Bodegom had het bedrag, dat hij per maand in sa laris iS achteruitgegaan, door de intrek king van art 40 van het Bezoldigingsbe sluit, over een maand teruggevorderd. De kantonrechter had zich onbevoegd ver klaard van «te vordering kennis te nemen. soon aanwezig om zulks te bevestigen. Natuurlijk verviel hiermede elk motief voor een voorw. veroordeeling en daar het een ernstig vergrijp is tegen wet en zedeleer om zijn moeder te mishandelen, wepd hij tot 8 maanden gevangenisstraf veroordeeld. Heel veel indruk maakte deze veroor deeling niet op den jongen man. Hij gaf het voornemen te kennen, onmiddel lijk in hooger beroep te zullen gaan. Of het hem zal baten, is een vraag, die we niet zoo direct bevestigend zouden willen beantwoorden. Een onaangenaam mensch. Een ingezetene uit Helder is reeds 7 maal tot gevangenisstraf veroordeeld we gens mishandeling en wederapannigheid. Deze straffen schijnen echter zijn eduoa- tie nog niet te hebben verbeterd, althans bij moest heden twee maal achtereenvol gens terecht staan. In de eerste plaats om dat hij zich had schuldig gemaakt aan hevige wederapannigheid en mishande ling van een agent en voorts had hij bij een andere gelegenheid een jongmensch, dat op den Kanaalweg met een meisje stond te praten, yan achter aangevat en op de steenen geworpen. Met het oog op zijn ongunstige reputatie en veelvuldig drankmisbruik werd deze verdachte he den veroordeeld tot 2 X 2 maanden ge vangenisstraf. wegens meineed! secuur door. Deze zaak werd! «tes middags behandeld! eni nam eenige uren in beslag. Niet minder dan 10 getuigen werden géhoord, waarvan 8 op verzoek van den verdediger, Mr. die Groort, die alle zeiten had Wjgeeet om- rijn geëerden cliënt uit «te veqpkkeling te redden, Ja, zelfs «te reohtefreommissaris en «te waarnemend griffier werden op initia tief van den ondermemenden advocaat als getuige décharge gehoord. Het teek bijna een armalige oopte vbjï «te echte zaak-Muilwijk I Het requisitoir was natuurlijk ook geen) praatje over het weer en «te slechte aardappelen, maar strekte tot venoondee- ling van «ten galanten éhoooladeletbens en fondantjes-sdhenker tot 4 maanden ge vangenisstraf, waarop mr. «te Groot, spe cialiteit in meineed! zaken, 'n pleidooi hield, en waarmee hij, na een geduchte argumentatie dé rechtbank trachtte te suggereeren rijn cliënt vrij te spreken. Dat wil zeggen, dat dé verdediger niet direct vroeg om broodl, maar zeer drin gend riep: „Dag Bakker*, wat vrijwel op hetzelfde neerkomt Hierna Sluiting! Geen vaarwel, maar tot wederrions bij dien Politierechter. ARRONDISSEMENTS RECHTBANK. Zitting van 11 MeL O, wal zingt Cato, toch prachtig voor de radio! Een deftig gelorgnetteerdl B4-jarig heertje, uit Helkter, 'n prettig opgewekt (mannetje, die zich aan de edelachtbare Heeren president en leden dlezer Recht .bank voorstelde als de kapper Jan B. uit Helder, was ook al het slachtoffer van «te malle actie tegen radiobezitbera, dlte men per sé maar wol vervolgen voor het maken van muziek zonder vergunning van Bur gemeester en Wethouders. Alsof «Me lo cale autoriteiten ook nog wat te zeggen hebben over «te ongemeten kracht der elementen en de geheimen van het lucht ruim. Althans tegen mieneer B. was een vervolging ingesteld, maar vergissen wij ons niet, «Dan was de heer B. door «ten Kantonrechter ontslagen van rechtsver volging. De ambtenaar liet hem echter, als 'n strafwettelijke inktvisch niet los met zuigbenapte grijparmen en was in TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in. 'den morgen van 12 MeL Medegedeeld door het Kon. NederlandscH Meteorologisch Instituut te De Bilt Hoogste stand 766.2 te Isaflord. Laagste stand' 73SU3 te Blacksödl Verwachting; Matige, tijdelijk wellicht krachtige, Z.W. tot Z. wind, gedeeiteljjfc bewolkt aanvankelijk weinig, later meer kans op regen. Aanvankelijk warmer. Sc havermarkt van Woensdag- 12 Mol. 4 stieren 100'180; 38 treldekoeien magere 180—325 63 ideam vette 276-450; 35 kolf- koelea 260—400; 14 pinken 100—il30; 104 iteehtore kalveren 12-00; 819 overhouden» 30—40: 886 loanmaren.' 12—18; 9 vankern» magere 30—65; 44 Idem vtte per k». 0.76 —085; 166 'biigigen 22—80; 184 kg. boter iper k». 1.70—2.

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 7