markten, vergeleken met die van Belglfl, geer hoog zijn, tracht men op allerlei vjjzen marktvee, vooral vette koeien en varkens naar Nederland te smokkelen. Zoowel van Belgische als van Nederland- sche zijde traoht men dezen uitvoer en invoer te voorkomen, aan de eene zijde voor de invoerreohten en de andere om behoefte ln eigen land te voorkomen. Amsterdam schijnt van dezen handel wel de uiterste grens te zijn. In Holland's Noorden hebben wij er nog nimmer iets van vernomen. De Schager markt van Woensdag 12 Mei gaf verschillende redenen tot te vredenheid. Hoewel een verstelde markt die in den regel minder goed is dan de Ïewone, was het Woensdag in alle af- eelingen iets beter. Het bericht ging, dat de Engelsche regeering de firma Kersten, Huding Co., importeurs van vleesch en groenten in Engeland van de Engel sche regeering toezegging verkregen heeft, dat hare booten te Londen tweemaal De markt bestond uitsluitend uit zware mestvarkens. In den beginne was de han del daarin stug, maar ongeveer om half negen kwam daarin de wending. In korten tijd was de aanwezige voorraad verkocht tegen omhooggaanden prijs. De markt sloot met 85 cent per Kilo. Schapen waren mede goed. Vette schapen liepen tot f 60, speenlammeren, meestal eenlingen werden voor den uitvoer verkocht tot f 28, lamme ren voor de weide liepen tot f 19. Bedrijfs- schapen tot f40. Dat had men vrij alge meen niet gedacht. Vette koeien waren mede iets ruimer, voor le kw. werd f 1.10 f 1.15 betaald, 2e kw. f 1.f 1.10. In de mindere kwaliteiten kwam geen verandering. De heer Van Duinen, assistent bij den stationsdienst te Schagen, wordt overge plaatst naar Botterdam. Te Schagen is voorloopig met 8 heeren en dames opgericht een Mandolineclub. De heer G. Rong is met de leiding be last, terwijl de heer Looman tot voorz.- secr. werd verkozen en de heer Koburg de kas zal beheeren. Voorde vacature aan de openbare school te Schagen, yacature-Kleiterp, zijn 83 sollicitanten. Tot bestuurslid en voorzitter van de banne en den polder Barghorn is gekozen de heer J. Schermerhorn, te St. Maarten. De heer O. Huiberts had door den ver koop van zijn boerenplaats de bevoegd heden voor bestuurslid verloren. De costuumcursus aan de Landbouw Huishoudschool te Schagen is Woensdag gesloten. Een diploma werd uitgereikt aan: Mevr. I. TimmermanHarf en de dames A. Boontjes, G. de WitNes, alle drie te Schagen; A. A. Smit, Breezand, T. Grin, Julianadorp, P. Pluister, Koe gras, A. Jimraink, A. Kwak en A. Rezel man, alle drie te Schagerbrug. Het Heemraadschap der Schager Strijk molens hield Dinsdag te Schagen eene algemeene vergadering ter bespreking van de waterkwestie.'Besloten werd aan het eind van de Mient, nabij het Kol hornerdiep, een gemaal te bouwen. Dat gemaal zal door electriciteit gedreven worden en met 2 schroefpompen werken, die een gemeenschappelijke capaciteit van 240 M3. per minuut zullen bereiken. TEXEL. Deze week werden van hier verzonden 70 koeien-, 81 kalveren, 87 varkens, 82 schapen, 24 lammeren, 1 paard. RADIO-RUBRIEK. Korte-golf ontvangst II. SPORT. Vaanögheldsrlt De heer Pot van het Sigarenmagazijn „De Sport", Koningstraat, is op het idee gekomen op den tweeden Pinksterdag een vaardigheidsrit voor wielrijders uit te schrijven. De rit zal zich uitstrekken over een lengte van pl.min. 62 K.M. Ongetwijfeld zullen er in wielrijdend Helder wel liefhebbers voor dezen tocht, waaraan de heer Pot fraaie cadeaux heeft verbonden,te vin4en zijn. Voor bizonder- heden verwijzen wij naar de in dit num mer voorkomende advertentie. Periodieke Zeilwedstrijden. Uitslag periodieke zeilwedstrijd na 2, gehouden 14 Mei Nieuw model sloepen. 6 deelnemers. 1 schipper A. J. Warhout, Kaz. Onderzeed.; 2. kwartiermeester L. J. Stoeke, Hr. Ms. Wachtschip Willemsoord. Fantaslesloepen. 6 deelnemers. L opper schipper J. J. Goeman, Hr. Ms. v. Speyk; 2. luit. ter zee F. S. O. van Randwljik, Hr, Ms. Wachtschip. Jachten O-klasse. 3 deelnemers. 1. lult. ter zee J. EL Ooolhaaa Voetbal Eer week gelost kunnen worden. Daar dit ericht reeds bij vele handelaars bekend was, moest het wel van invloed op den handel van schapen, lammeren en varkens worden. Engelsche biggen waren er niet, dus die konden van de stijging niet pro- flteeren. Mandolineclub. Costuumcursus Landbouw- Huishoudschool. Algem. Verg. Heemraadschap Schager Strijkmolens. In de vorige rubriek somden wij de be- noodigde onderdeden voor het korte-golf toestel op, thans zullen we nog enkele wen ken geven in verband met het monteeren. Alle verbindingsdraden in het toestel moeten zoo kort mogelijk gehouden wor den, dus alles dicht in elkaar bouwen. In den handel zijn gloeidraadweerstanden met opgebouwden lampvoet. Deze bieden voor kortegolf ontvangst 2 voordeden, nj. ze zijn niet-inductief en de verbindingsdraden slechts enkele centimeters lang. Het verwijderen van de lampfitting, hoe wel dikwijls toegepast, is ni.et aan te be velen. De blanke toevoerdraden voor de electroden komen dan licht met elkaar in contact en de montage wordt zooveel on handiger. De antennespoel monteere men zoo dicht mogelijk bij den knop, waar de antenne aan verbonden zal worden. De ge bruikte lamp behoort evenals de andere onaerdee'en van prima kwaliteit te zijn. De bediening van het korte-golf toestel zal vooral in den beginne wat moeilijk heden opleveren, doch na eenige avonden luisteren krijgt men reeds de vereiscKte routine om althans de sterkere korte-golf stations hoorbaar te maken. De moeilijk heid is het genereeren. Om dit zooveel mo gelijk te bevorderen wordt de terugkoppel spoel zoo dicht mogelijk tegen de secun daire spoel aangedrukt (ingeschoven), waarna men. een zacht ruischend geluid moet hooren. Blijft 't stil, dan zal het om wisselen van de beide verbindingen der terugkoppelspoel wel de gewenschte verbe tering geven. Bij het draaien aan den con densator van zijn nulstand tot maximum moet het toestel blijven genereeren. Als de antenne- en aardverbinding aan gesloten zijn zal men al spoedig eenige sta tions hooren seinen. De antenne behoeft niet speciaal gebouwd te worden, doch op een korte zal de ontvangst beter slapen dan óp een lange. Zelfs geeft een draadje in de kamer gespannen goede resultaten. Men luistere bij voorkeur als de omroepstations gesloten hebben. De beste kans krijgt men pas 's nachts tusschen 2 en 4 uur. Tal van Fransche en Engelsche stations komen dui delijk door; ook enkele amateurstations in Amerika en Australië. Wil men tot 40 a 50 M. golflengte af dalen, dan worden er nog 3 spoelen ge maakt met een klleiner aantal windingen. Primaire spoel 5 windingen, secundaire 15 en terugkoppelspoel 10. Vragen door onze abonné's gesteld wor den gratis beantwoord, terwijl schema's eveneens gratis worden verstrekt. Het Nederlandsch elftal. Dat wij dit seizoen zoo dikwijls beschou wingen wijden aan onze nationale ploeg, is heusch onze schuld niet en ook zijn wij de eenigen niet. De geheele pers houdt zich er mee bezig en de oorzaak van dit alles is, dat de samenstelling tot heden «dierminst bevre digde. Na de wedstrijden te Antwerpen en Dü selcorf zcita na den thuiswedstrijd tegen Zwitserland te Amsterdam toen velen dachten dat we er nu waren moest kritiek worden uitgeoefend en het échec tegen België stelt de N.E.C. nu voor een moeilijk probleem. Wij moeten trachten op 14 JunPle Kopenha gen een behoorlijk figuur te slaan en dat zal niet meevallen, want de Denen zjjn heel wat mans in eigen huis. Merkwaardig is, dat toen na afloop van Hol landBelgië een journalist zetde: „Deze ne derlaag brengt ons in de juiste positie, want we habben de laatste jaren altijd boven onzen stand geleefd", Bok de Korver met deze uit spraak zijn instemming betuigde. En een ander insider uitte zich als volgt: „Mooi, fijn tech nisch spel ziet men weinig. Individueel nog wel, maar een mooie gdve ploeg, die een even wichtig en goed gebalanceerd geheel vormt, ziet men niet meer. Ik behoor tot hen, die van meening zijn, dat er in de laatste jaren vóór den oorlog hier het beste voetbal gespeeld werd". J. C. Schröder maakte het kort: „Laat ons gaan korfballen!" Diric Lotsy: „Er zit geen fut in de Neder- landsche combinatie". Deze uitingen, hoewel natuurlijk onder den indruk der 51 zege gedaan, zijn toch wel teekenend. En als men het Nederlandsch elftal ziet als de vertegenwoordiger van het Neder- landsche voetbal, dan moeten wij erkennen, dat de meeste uitslagen der laatste jaren zeer geflatteerd zijn. Alleen als afzonderlijk samen stel van 11 spelers waren de resultaten ge woonlijk verdiend, maar men kan dat eigenlijk als roofbouw beschouwen. Het spelpeil in ons land is over 't algemeen gedaald en het aantal uitblinkende spelers sterren, zooals men ze vroeger kende: Gabel, De Korver, Otten, Welcker, Snethlage, Heyting, Jules van der Linden, om er maar eens eenige te noemen neemt sterk af. De oorzaken hiervan zijn vele, b.v. het overwegen van het financieele in de voetbalwereld, het onvoldoende trainen, de overladen competities in vorige jaren, enz. Maar de voornaamste oorzaak is o. L de enorme groei van het volksvoetbal de laatste jaren, welke wel in de breedte, doch niet in de diepte is gegaan. Wij juichen het zeer toe, dat voetbal zoo populair geworden is en achten het van groot belang voor de volkskracht: de sport heeft in den loop der jaren tal van mis standen doen verdwijnen. Maar qualitatief zijn we er niet op vooruitgegaan. Wel heeft ook het volksvoetbal verschillende goede krachten opgeleverd, doch gaat men de Nederl. elftallen eens na in verhouding toch maar weinig internationaals van reputatie. Te verwonderen is dit niet, want waar in het volksvoetbal kracht en geestdrift nog domi- neeren boven taktiek en techniek, daar zijn laatstgenoemde eigenschappen voor een inter nationaal juist een eerste vereischte. En. voor alles: aanpassingsvermogen. Dit nu bezit de volksvoetballer nog in onvoldoende mate, een enkele uitzondering daargelaten. Het was b.v. een van de gebreken van De Natris. Het is voor -ingewijden een békend feit, dat elf spe lers uit intellectueele kringen veel gauwer een geheel vormen, elkander begrijpen, kortom zich aanpassen. Tal van voorbeelden zouden dit kunnen illustreeren; wij noemen als type: de Engelsche Corinthifins, die meermalen sterke beroepselftallen de baas waren. Wij stellen echter op den voorgrond, dat wij hier geenszins scheiding of onderscheid bepleiten; de democratiseering van de sport te willen tegenhouden ware hoogst onverstandig en zelfs onmogelijk. Men moet alles zijn natuurlijke ontwikkeling laten volgen. Maar daarbij kan niet uitblijven, wat de bekende journalist D. Hans al jaren geleden voorspelde, dat de in tellectueele voetballer allengs gaat verdwijnen en dat voetbal een volkssport zal worden, welke als zoodanig /heusch niets minder is dan cricket, golf of tennis. Dit proces voltrekt zich nu. Talrijk zijn de teekenen er van, <men denke aan Hercules, Quick, GVC, Concordia, For- ward, Velocitas (Breda) en uit den laatsten tijd: Quick (N.), Haarlem, Olympia (Gouda), Vietoria (Hilversum) e. a. En wij weten, dat ook in groote ie klasse vereenigingen, die o ogenschijnlijk nog sterk zijn, de animo dalen de Is en na verloop vsn tijd degradatie zal volgen. De meeste dier vereenigingen drijven nog op enkele oude beproefde krachten, zoo wel in elftal als in bestuur, maar ala die het bijltje er ibij neerleggen, Is het zoover. Het vorenstaande moge dienen ter illustratie van onze meening, dat ook het Nederlandache elftal onder de gevolgen van evengenoemd proces lijdt. Het uit zich hierin zelfs nog scher per. Men ziet b.v. ln Pijl het gemis aan aan passingsvermogen gedemonstreerd. Men ziet, dat we nog een kern hebben ln v. d. Meulen, Denis, van L/inge, Sigmond cn Buitenweg. Men zou hen met „de laatsten der Mohikanen" kun nen vergelijken. Er zijn onder de jongeren nog wel verschillende goede krachten, als Ruisch, Küchlin, Smeets, Sandberg, maar groot ia de keuze niet meer. Wij zijn er nu van overtuigd, dat het met het Nederl. elftal sukkelen zal blijven, zoolang de overgangsperiode duurt en de N.E.C. het zoekt in gemengde combinaties. Daarin zullen altijd enkele radertjes knarsen. Mogelijk, dat wat olie in den vorm van een uitzonderings keuze tijdelijk helpt, maar op den duur loopt het spaak. Men zal dan ook 0.1. moeten kiezen tuaschen de twee atroomingen en dan verdient het momenteel nog aanbeveling om de kern, welke er nog ia, aan te vullen met spelers als virmetten, Ruisch, Smeets, Elfrlng e. a. In elk geval dient de N.E.C. met „het atelsel van stel selmatige stelselloosheid" om met Mr. Heemskerck te spreken! te breken. Het was overigens geen kwade gedachte van de N.E.C. om op Hemelvaartsdag een selectie wedstrijd te doen spelen en daarvoor een Wes telijke en een Provinciale Zwaluwen-ploeg te kiezen. De provinciale spelers die door velen na HollandBelgië beschouwd werden als de redders in den nood zouden dan hun kans krijgen, terwijl een vergelijking zou kun nen worden gemaakt met de Westelijke pres taties. De provincialen hebben echter deze proefneming zelf ten deele doen mislukken door vele bedankjes. Van de uitgenoodigde spelers ontbraken o. m. alle Enschedeërs (Na gels, Fröhlich, Veldkamp en Stuve), verder De Natris (Vitesse), Legger en Groen (Be Quick), terwijl Van Haeren .(Wilhelmina), die ln twee instantie was gevraagd, niet opkwam, zoo dat Van Zwieteren (Sparta) voor „provinciaal" moest spelen. Bij het Westen waren Verniet ten (HBS), Roem (ASC) en Buitenweg (Her cules) -niet van de partij, zoodat de volgende elftallen op het Sparta-terrein te Rotterdam den strijd aanbonden: Provincie (rood shirt): Rambonnet (Be Quick), doel; v. Zwieteren (Sparta) en See- gers (MVV), achter; Woltjes (Veendam), Derboven (ZAC) en Visser (Frisia), midden; Landaal (AGOW), Paffen, Felix, Soons (M VV), v. Gelder (VUC), voor. Westen (wit shirt)v. d. Bergen (Excel sior), doel; v. Kol (Ajax) en Wamsteker (A SC), achter; Krom (RCH), v. Nus (Voorw.) en Stolk (Excelsior), midden; Sigmond (HF C), Ruysch (DFC), Smeets (HBS), Küchlin (HBS) en Elfring (Alcmaria), voor. Over den wedstrijd zelf, die niet onaardig was, willen wij niet, anders vermelden dan dat rust met O—O inging en dat daarna het Westen door twee mooie doelpunten van Küchlin en één van Smeets een verdiende 30 zege be haalde. Hoewel bet dus geen zuivere kia. unietmg WestenProvincie was, heeft deze wedstrijd ons toch wel wat wijzer gemaakt. In de eerste plaats bleek de Westelijke voorhoede als ge heel veel beter dan de provinciale, waarin Lan daal goed werk deed, doch de MW'ers te langzaam bleken. Of de Oostelijken het hun verbeterd zouden hebbeq. valt ,0. i. te betwij felen. Naar onze meening is de Westelijke voorhoede met vervangen van Smeets die een goede reserve is door Buitenweg de aangewezene voor het Nederl. elftal. Ook de Westelijke middenlinic voldeed het best. Der boven (ZAC) verdient wel de aandacht, doch presteerde (fiets buitengewoons. Van Nus aan de andere zijde was ongeveer van gelijke kracht, zoodat de bezetting van de spilplaats nog niet opgelost is. De overige middenspelers bleken ook al geen aanwinst; Krom had een slechten middag, doch tot heden zagen wij nog geen speler, die het hem in normale ge vallen veel verbeteren zal. Men zal dan Ook Van Heel en hem wel moeten herkiezen. Ook de Westelijke achterhoede was stukken beter en zouden wij kunnen aanbevelen. Het zal nog gaan tusschen Vernietten en Wamsteker. Wij gelooven, dat de N.E.C. het tot nu toe wel uit het Westen moeten hebben. Deze wedstrijd heeft terecht verlangen naar een tweede doen ontstaan en daartoe is dan ook besloten, hoofdzakelijk om toch nog de Oostelijke spelers te kunnen zien en enkele Westelijken in ander verband. Gespeeld wordt Woensdag a.s. te Amsterdam. De elftallen zijn: Elftal A: De Boer (Ajax), doel; Koster (Stormv.) en Van Haeren (Wilhelm.), achter; Van Heel (Feijenoond), Andriessen (Ajax) en Van Nus (Voorwaarts), midden; Oldeniburg (Stormv.), Küchlin (HBS), W. Buitenweg (Hercules), De Boer (Enschedé) en Sigmond (HFC), voor. Elftal B: Quax (ADO), doel; Vermetten (HBS) en Van Kol (Ajax), achter; Veldkamp (Enschedé), Calame (VUC) en Steeman (Sparta), midden; Nagels (Enschedé), Tap (ADO), Hendriks (VUC) -en Van Gelder (VUC), voor. Na afloop van dezen wedstrijd zal de Nederlaadsche Elftalcommissie het elf tal kiezen. Quax krijgt dus nog een kans, evenals De Boer. In de B-achterhoede zien wij een ont werp voor het Nederl. elftal. Men probeert ook twee nieuwe spelers voor de spilplaats, n.j. Anderiessen en Calafne; de VUC'er maakt o. i. wel een kans. De kantspelers zijn ditmaal ook spelers, die ernstig in aanmerking zullen ko men. In de voorhoede krijgen de Enschedé- spelers hun kans. Hopen wij, dat de N.E.C. nu niet weer door verhinderingen in haar ar beid belemmerd wordt. Sinds 2 Mei hebben wij mee- én tegenvallers gehad: Buitenweg en Van Heel zijn weer be schikbaar, doch Denis is verhinderd. Wij ver namen, dat men hem wil vervangen door zijn clubgenoot Vermetten, wat nog zoo kwaad niet is. De wedstrijden van Hemelvaartsdag. N. V. B. Kampioenschap van Nederland. Tegen verwachting hebben de Stormvogels het in eigen neet tegen de andere Westelijke kampioenen.1 moeten afleggen, hoewel in de eerste helft toen de thuisclub het wlndvoor- deel had, een dergelijk resultaat niet verwacht werd. Boekei aar gaf zijn club uit een vleugel schot de leiding, doch. Pijl wist «ven een fout' van Thdjeeen uit te bulten en gelijk te maken. Toch werd er nog imet 21 voor de Storm vogels gedraaid', want Blinikhof kopte een voorzet van Boekelaar in de touwen (21). Na de hervatting moesten de gastheeren zich grootendeels op verdedigen toeleggen. Pijl bracht al gauw de partijen op gelijken voet en voor Heinde maakte Kooninge (het <w Innende doelpunt (23). Afd. II (Westen) Promotie se klasse. Lugdununa (kamp. 8 AO—TTramvalU (no. laatst 2 A) 1—1. Promotie 4e klasse.' 'llfcUl (kamp. 4 A)Getart taa (no. laatst B A) a-ö, 068 (no. laatst 8 D3—UDI (no. laats 8 C) lr—1. Afd. IH (Oosten) Promotie 8e klasse. Waarvoor velen gevreesd hebben; schijnt werkelijkheid te worden. Het Nljmeegscha Quick ia door de vele beslissingswedstrijden overspoeld en kan zloh nu ln promotie- en de gradatiewedstrijden niet handhaven. In Hen gelo word met 81 van Tubantla verloren en daardoor is do kans op behoud vrijwel ver keken. Alleen als de bedde laatste wedstrijden gewonnen zonden worden en Tubantla en Robur et Velocitas zouden dn hun onderlinge ontmoeting gelijk willen spelen, dan souden de wedstrijden opnieuw moeten beginnen. Afd. IV (Zuiden) Promotie Se klasse. De Valk1 heeft hetop eigen terrein niet tegen PSV kunnen bolwerken. Met 21 won nen de Elndheven&ren, wier kansen daardoor aanzienlijk stijgen. Om den N.V.B.-beker. Be ronde. Blauw Wit heeft Vitesse er «net 2—1 onder gehouden. De 'bekerhoudster, 2FG, won met korfbalcljfer» van DFO (8—6), ter wijl Wngeningjon en Enschedesoha Boys dool den (1—1), zoodat de bezoekers ln de Vol gende ronde komen. Spartaan heeft HRO na tuurlijk geklopt, doch 4—G Is tooh nog zoo kwaad niet. Laren en ADO deelden de pun ten (11), de Hagenaars blijven dus aan. EDO behaalde een benauwde zege op DHC, de sterke Delftsche 2e klaseer (21). BW toonde zloh de meerdere van APO (4—2) Drie wedstrijden hebben blijkbaar geen door gang gevonden. Teimlnns-oompetltia. Deventer Go AheadiAjax 01. Vriendschappelijke wedstrijden. Weet-Frlsia—Sohoten 42, OlympiaG6V 2-1, Gouda—SIW 2-1. Do wedstrijden van Zondag. N. V. B. Kampioenschap van Nederland. De belangrijkste wedstrijd wordt weer te Enschedé gespeeld, waar do Oostelijke kam pioenen Be Quick ontvangen. De Groningers, die dit seizoen maar een heel bescheiden rol letje spelen, zullen den opmarsch van En schedé naar het Eldorado wel niet 'bemoeilij ken. Wel kan men verwachten, dat zij flink tegenstand zullen bieden, maar desondanks ligt een zogto der thuisclub ln hot vorochtet. Als Nagels os. dan nog de gevaarlijke klip ln het Zuiden weten te omzeilen, dan zijn zij, waar wij verwachten, dat zij komen zullen Feijenoond ontvangt de Stormvogels en waar geen van beide olubs kans moor heeft, is de uitslag van weinig belang. Wij achten het zeer waarschijnlijk, dat de Rotterdammers de in Uhnuideii behaalde zege zullen bevestigen, hoewel het merkwaardig ia, dat juist de Storm vogels tot heden de 'beste resultaten boekten. Afd. I (Westen) le klasse. Mon zou diasei, al vergeten hebben, dat er nog een competitie geweest is en heelemaal uit bot oog verloren hebben, dat Unitas nog le klaeser is. Tooh is dit zoo. De Gorkummera spelen nog een officieelen wedstrijd te Haar lem/ tegen RiCH en nemen daarmede afscheid van de la klasse. Vrij zeker met een neder laag! 8e klasse B. HVO en AFO zullen ook nog een partijtje oompetitievoetibal spelen, waarbij de punten gedeeld kunnen worden. Promotie 3e klasse. QSO krijgt DW6 op bezoek, waarvan in Am sterdam met 40 verloren werd. Na de 9 nederlaag togen Helder hebben de 2 k lossere hun opstelling herzien en blijkbaar met suc ces. Dat QSG op eigen terrein wel wat mans ia, hebben de withemden ondervonden. Daar om gelooven wij aan den veiligen kant te zijn, als wij een gelijk spel voorspellen. DOS, de hekkesluiter van 2 B, ontvangt Baarn. De kampioen van 3 D. beeft tot beden één nederlaag geboekt tegen Zeeburg!a, dat ook reed» van DOS won en dus een pracht kans heeft. De Utrechtenaren staan er echter ook niet slecht voor en sullen hun kans door te winnen 'behouden. 8e klasse O. AreeHortus. Promotie 4e klasse. De 4e klaeser ZRG ontvangt ODE, dat, al leen door nu te winnen, het nog tot een be slissing» wdstrijd kan brengen, want dat Zaan land ia nog gerwiaht in de schaal legt, kimmen wij nieta annemen. Wij geven echter ook ODE niet veel kans en 'houden het op ZRC. Neerlandia krijgt Victoria op 'bezoek en zal bet wel tot een overwinning 'brengen. Of hot wat geven zal? Reserve ie klasse. Spartaan 2Ajax 2. Promotie Reserve ae klasse. iWlA) 2, do hekkesluiter van de reserve -o klasse, ontvangt Alcmaria Vdctrix 2, dat er na de jongste zege op Hilversum uitstekend voor staat. Ook in Amsterdam zullen do Alkmaar- dora wel winnen. Promotie reserve 8e klasse. AFC 2 boekt weer twee punten, nu WFO 2, no. laatst van de reserve 2e klasse A op 'be zoek komt. AFO 8 zal wel' het succes der „Red»" completeeren, door DOS 2 te kloppen. Afd. n (Westen) Promotie 2e klasse. Haarlem trekt tegen CW ten strijde eu zal er wel alles op zetten om te winnen. Wij' ge looven wel, dat H gelukken zal, maar dan moet nog worden afgewacht, wat do protesten naar aanleiding, vani GWV'UC opleveren. Als de Hagenaars bun protest winnen, waarop veel kans schijnt te bestaan, dan Is allo moeite der roodbroeken nog tevergeefsch. ae klasse A. DHCSteeds Hooger. ae klasse B. XerxeeVelox. Promotie 3e klasse. Merwede (kamp. S D) bindt den strijd aan tegen Olympia. De 8e klassera hébben nog geen succes gehad en als "t nu niet komt, kun nen de Gouwenaars zich verloren rekenen. Promotie 4e klasse. Celieritas (no. laatst 3 A)—THB (kamp. 4 A), UDI (no. laatst 8 O)—068 (no. laatst 3 D). Promotie reserve ae klasse. Unitas 2 (no. 2 ree. 2 B)UW 2 (kamp. ree. 2 A). Promotie Reserve 3e klasse. Quick 2 (no. laatst ree. 8 A)—Gouda 2 (kamp. re». 8 B), VOC 8 (no. 2 rem 8 Q— RFC 2 (no. laatst ras. 2 B). Afd. IV (Zuiden) Promotie 2e klasse. (PSV ontvangt thaz» op eigen terrein do Valk en bet laat zich aanzien, dat do Philip»- meneahen ook de Teturn-matoh zullen winnen, waardoor de le klaeeers zich gedegradeerd kunnen beschouwen. Afd. V (Noorden) Promotie ze klasse. Hier wordt uitgemaakt, wiu naar de le klasse promoveert, GVAV of Smook. Do Gro ningers, die op eigen terrein spelen, hebben met gelijk aantal gespeelde wedstrijden een punt achterstand op de Friezen, zpodat een overwinning voor hen noodzakelijk la. Wij ge looven evenwel, dat Smeek bet wel tot een ge lijk spel en dus tot de promotie zal brengen. N.-H. V. B. Uitslagen van Hemelvaartsdag. Kampioenschap der ie klasse: Zhandam: ZilvermeeuwenGeel Wit 0—0. Rauchbeker. AssendelftOSV Gouden Krula. SVSHelder a (op verxoek van S. uitge steld). Adsplrantendag. HRC a—Helder b X—I. Geel Wit—Batavier b 90. (Helder a, b en c en Geel Wit gaan nu naar Alkmaar voor den adaplranten-dag). Holdert-beker. Amsterdam: De SpartaanHRC 40. Buiten de Competitie. Held. ScheidsrechtersPolitie XI 60. Hel- der-comb.Landmacht 6—5. HRC-comb.Ba tavier 1 42. Batavier aHelder c 22. Hei der dZwaluwen 22. Om den Oudt-beker. 'Het wordt hier morgenmiddag een drukke dag; zoowel op het Helder- als op het Sparta- terrein zal men van fraaie kampen getuige kunnin zijn. Het puikje der Amsterdamsche, Haarlemsche, Leidsche en Noord-Hollandsche spelers uit de resp. bonden zullen dan, evenals te Bergen, opnieuw hun kunnen toonen. Alleen met dit verschil, dat nu de winnaars tegenover elkaar komen te staan op het Helder- en de verliezers op het Sparta-terrein. De Amster damsche ploeg zit goed in elkaar eft heeft tegen de Leidenaars keurig spel te zien gegeven en de 8—2 zege was dan ook dik verdiend. Doch ook de Haarlemmers zijn goed voor den dag gekomen en speelden vooral voor rust schit terend. Onze eigen provincialen zijn wel wat tegengevallen, de meening Is, dat ze beter kunnen. Ze krijgen nu gelegenheid deze mee ning te bevestigen. Het beloven aardige ontmoetingen te worden en stellig zal, als het weder ons terwille is, de belangstelling grooter zijn dan die te Bergen was. Na afloop van deze kampen speelt Helder ter opluistering een wedstrijd tegen den 2e klasser Bloemendaal, een club, waar Helder vroeger (1918—'19 en 1920—'22) mee ln een afdeeling gespeeld heeft. De withemden, aller minst ontmoedigd door de zware straf, hen doof den N.V.B. opgelegd, zullen voor een waardig slot zorgen van dezen sportdag bij uitnemendheid. Hierbij het volledige programma: Helder-terrein: AVBHVB, aanvang 12.30 u„ scheidsrechter J. v. d. Burg. Sparta-terrein: LVBNHVB, aanvang 12.30 u., scheidsrechter Ch. Boeree. Helder-terrein: Helder 1—Bloemendaal I, aanvang 2 uur, scheidsrechter J. H. Luijken. Helder 1 zal ala volgt uitkomen: Wit; Biere, Sporken; Boogaard, Blinkhoff, Dijkshoorn; Janmaat, v. Dijk, Reitsma, de Boer, Wieringa. Helder 2 speelt om 10 uur voor het Gouden Kruis tegen SVS op het Sparta-terrein. Vermoedelijk zullen de reserves met de vol gende ploeg verschijnen: Mallet; Grosfeld, de Leeuw; Duinker, Grootveld, Boot; Veen, Smit, Kwinkelenber^, Goes, Kamman. HELDER GESTRAFT. Do slag gevallen, „Helder" uitgesloten van het spelen van do promotiewedstrijden. De vereeniging protesteert. Wat nu? Eindelijk dan heeft de Commissie van On derzoek haar arbeid beëindigd, althans een beslissing genomen. Het secretariaat ontving d.d. 10 Mei van den secretaris-penningmeester van den N.V.B., den heer Staal, het volgende nuchtere, maar daarom niet minder welspre kende schrijven: „In verband met het feit, dat uwe veree niging in het afgeloopen seizoen gebruik „gemaakt heeft van een speler, die overeen- - „komstig de amateursbepalingen geacht moet „worden te behooren tot de beroepsklasse, „heeft het Bestuur van den N.V.B. besloten „dat uiwe vereeniging geen recht kan doen „gelden op het spelen van de promotie-wed- „strijden". Dat kan dus nogal toe; de straf is zeer zwaar. Een club, die nog één stap had behoeven te doen om 2e klasser te zijn en zich dan zóó den pas afgesneden ziet, dat is .bepaald een onge lukkig geval. Doch het bestuur laat het daar niet bij; mep heeft Commissie van Beroep aangevraagd en zal met alle haar ten dienste staande middelen een mildere straf zien te krijgen. Want uit bovenstaand schrijven blijkt, dat de heele be slissing uitsluitend om Horneman gaat, dat geen andere motieven de houding van den N.V.B. ten opzichte van „Helder" beinvloed hebben. En in dat licht bezien is de straf zeer zeker te zwaar. Of „Helder" succes zal hebben met haar pogen? Dat dient afgewacht te worden. Doch in één ding staat de vereeniging sterk, want ook de C. v. O. gaat in deze niet vrij uit. Ontzettend lang heeft deze gewacht, alvorens uitspraak te doen, want reeds 17 November 1925 was de Commissie met alle details op de hoogte, doch men liet Horneman de heele competitie maar trouw doorspelen, zoomede de promotiewed strijden. En nu pas doet men uitspraak, bijna 6 maanden na dien, hoewel er geen nieuwe gezichtspunten meer te leveren- waren. Dat is een fout van de Commissie, waarom niet d a d e 1 ij k deze 'beslissing genomen? 12 April komt Horneman's straf pas af en een maand later volgt het boven omschreven schrijven, dat de vereeniging in zijn geheel treft. Daar Is Iets in deze zaak wat ons niet helder genoeg is. Misschien dat „Helder" daar haar voordeel mee kan doen. Doch hoe het ook zij, voorloopig is „Helder" uitgeschakeld, wat ten zeerste te betreuren is. We wenschen ons geen partij te stellen, doch reeds In 1916 kon men in de „Heldersche Cou rant" lezen: „Helder moet een 2e klasser heb ben!" Nu, 10 jaar later, dit feit bijna verwezen- 1 ijkt scheen te worden, nu blijft deze weusch, lijkt scheen te worden, nu blijft deze wen'sch weer onvervuld. We vragen: Wat nu? Hoe zal de promotiecompetitie nu verder gespeeld worden, nu „Helder" afgevoerd i»? Zal de N.V.B. «ootls het „Alg. Sportblad" 1

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 13