Derde Blad. KENNISGEVING, pirma B. J. QU AST ZONEN OPENT heden het Winkelhuis Kanaalweg No. 40, BUITENLAND B. J. QUAST JEN, Meubelmakers - Stoffeerders. VAN ZATERDAG 15 MEI 1926. VOLKENBOND. D© reorganisatie van dien Volkenbond. De openbare bijeenkomst van Donder dag begon roet een in kalmen toon ver vatte en voorgelezen uiteenzetting van de Palacios, waarom Spanje een permanen ten raadazetel verlangt. Palacios stelde tenslotte voor dat men zou ophouden met algemeene discussies en dat den leden de concrete vraag 'gesteld zou worden of zij voorstanders zijn van het geven van een permanenten zetel aan Spanje. Voorzitter Motta 'huiverde blijkbaar om reeds het terrein der concrete beslissingen te be treden en wilde in ieder geval ook eerst den anderen candidaten voor een vasten raadazetel gelegenheid geven hun mee ning te uiten. Het merkwaardige geval deed zich toen echter voor dat noch Tsjóe voor China, noch Montarrayos voor Bra zilië reeds met hun pleidooi gereed ble ken te zijn. Zij vroegen en verkregen uit stel tot Vrijdagochtend. Sclaloja betoogde dat het totaal aantal raadszetels zijns inziens niet' imeer kan zijn dan twaalf, of ten hoogste dertien in dien een staat den moed heeft als num mer dertien den Raad te willen binnen treden. Van dit maximum uitgaande kan nu het aantal losse raadszetels kleiner of grooter worden naarmate het aantal vaste zetels igrooter of kleiner is. Krijgt alleen Duitschland een vasten zetel dan zou het aantal losse zetels desnoods zeven of acht kunnen worden. Ofschoon Sjoeborg gisterochtend met zijn pleidooi voor den status quo plus Duitschland stellig indruk heeft gemaakt, is het toch onbetwijfelbaar, dat een ver? meerdering van het aantal niet-perma- nente raadsleden door de groote meerder heid der oommissie noodig wordt geacht. Polen, Japan, Uruguay, Tsjecho-Slowakije en Frankrijk steunen allen Oecil's voor stel om den Volkenbondsraad op veertien leden, vijf permanente en negen losse, te brengen. De namiddagdebattén in de commissie voor de reorganisatie van den Volken bondsraad stonden op een hoog peil en werden op algemeen tegemoetkomende wijze gevoerd. ENGELAND. Na de herroeping van de alge meene staking. In een vergadering tusschen de maat schappijen en de vakvereenigingen voor de ondergrondsche sporen, de omnibus sen en de trams te Londen is men tot een bevredigende regeling gekomen. Men hoopte heden den gewonen dienst te her vatten. De noodverordeningen blijven voorloo- pig nog van kracht. Een beraadslaging ln het Lager huis over de houding der werk gevers na het conflict In het Lagerhuis heeft Baldwin in een antwoord op bitter beklag van de woord voerders der arbeiderspartij, dat de werk gevers weerwraak oefenen tegen stakers die zich voor hervatting van het werk aanmelden, dat de regeering overeenkom stig zijn vroegere verklaringen ha^r ge- heelen Invloed zal aanwenden ten gunste van vrede en verzoening. Hij herhaalde dat het noodzakelijk was recriminatles of triombetoogingen te ver mijden, maar gewaagde van het groote aantal vrijwilligers die tijdens de staking aangenomen zijn en zelde dat de moeilijk heid hierin bestond, de belofte der regee ring dat zij die de regeering hebben ge holpen daaronder niet zouden lijden, te vereenigen met het terugnemen van alle stakers. Thomas zelde, dat de regeering haar beloften niet houdt, want de admiraliteit heeft schorsing tot nader order vén de stakers gelast en het departement van oorlog geeft de voorkeur aan mannen die de plaatsen van stakers hebben ingeno men. Baldwin merkte in zijn repliek hierom trent op, dat men niet kon verwachten dat alle gevolgen van een zoo groote be weging in één dag vereffend zijn. Thomas noemde vervolgens gevallen, dat werkgevers overeenkomsten met vak vereenigingen weigerden of loonsverla ging voorstelden. Er was geen stad ln het geheele land waar dergelijke gevallen zich niet voordeden. Dat was de reden waarom er Donderdag 100.000 stakers meer waren dan Woensdag. Als er geen verandering ln den toestand kwam, kon niemand de gevolgen voorzien. l De stand van het conflict Een part. corr. van de N. R. Crt meldde rljdag uit Londen: De toestand was Donderdag en Vrijdag wel totaal anders dan wij gedacht zouden hebben. In de eerste plaats leefde men Woensdag alge-- meen onder den indruk, dat ook de mijn werkers het memorandum van Herbert Samuel aanvaard hadden en dat zij alleen nog werkloos zouden blijven, tot door de eigenaars de z.g. ultslultingsaankondi- gingen, d.w.z. hun loonlijsten, ingetrok ken zouden hebben. Integendeel wijzen de leiders der mijnwerkers het memoran dum van de hand. Wel zullen zij het van daag aan de \ergaderlng van gedelegeer den voorleggen, maar Cook althans heeft foeds verklaard, dat hij ertegen is. Is de vergadering van dezelfde meening, dan zullen wij dus toch nog een kostbare ko- lenstaking krijgen, met dit onderscheid, dat de mijnwerkers daarbij dan een hou ding aannemen, die alleen op een com plete nederlaag kan uitloopen. Belangrijk meer dan het memorandum immers zul len zij niet behalen. Was het waar dat Smith voor de staking ook over loonen onderhandelingen wilde, dan had dat geen zin zoo hij niet met de mogelijkheid van een loonsverlaging rekening hield. Maai; dan moet hij toch aan ongeveer zoo'n re geling gedacht hebben als Samuel's me morandum bevatte. Wat de andere partijen betreft, de Ti mes schreef, dat noch de regeering, noch de mijnwerkers, noch de eigenaars Sa- muel's memorandum aanvaard hebben. De gevolgen strekken echter verder dan het zetten van kwaad bloed. Ik heb de laatste dagen tientallen conservatieven gesproken, die allen door een geest van haat bezield waren en de wraakzuchtigste taal lieten hooren. Talrijk zijn zij, die deze staking wenschten, omdat zij hoopten, dat een nederlaag der werknemers hen in staat zou stejlen de macht der vakvereeni gingen te breken en de loonen naar be neden te drijven. Daarom is één der hoofdoorzaken van de nu gerezen moei lijkheden, vooral voorzoover de kleinere werkgevers betreft, dat door de pers, zelfs door de regeeringspers, de indruk gewekt is, of er naar de woorden van een der bla den een smadelijke nederlaag geleden was. Op vele werkgevers heeft dat- den invloed gehad, dat zij op alle mogelijke wijzen getracht hebben munt uit de sta king te slaan. De rede van Simon over de contractbreuk heeft daarbij onbereken baar veel kwaad gedaan. De eene werk gever wil de vakvereenigingen niet meer erkennen, de ander wil alleen niet-aange- sloten mannen in dienst nemen, in de hoop hen aldus uit de vereenigingen te drijven, een derde wil hen wel hebben, maar onder beginnelingen- of, vrijwilli- gersloon, een vierde biedt hun blijvend een vaak veel lager loon aan. Verschillende berichten. De typografen trachten hun geschillen met den bond van dagbladuitgevers te regelen. Een langdurige vergadering, Donderdagavond te Londen tot dat doel gehouden, is te middernacht verdaagd. In het bouwvak is het werk algemeen hervat Ook op de scheepswerven wordt weer algemeen gewerkt In de mijnstreken is alles rustig. Een aanslag op een spoorweg verijdeld. Woensdag ochtend ls een poging om de hoofdspoorljjn tusschen Edinburg en Glasgow in de lucht te laten vliegen, ont dekt Er waren ontplofbare stoffen uit kolenmijnen voor gebruikt De verliezen tengevolge van de staking. Volgens berichten in de te Parijs ver schijnende Engelsche bladen, is ten ge volge van de staking 25 millioen pond aan loonen verloren. In het geheel staak ten ongeveer 8.150.000 georganiseerde arbeiders. Bovengenoemde som is te krap berekend, omdat velen langer dan 10 da gen werkloos wareq en daar vple stakers het loon van verscheiden dagen verbeur den door hun contract te I-reken. Voor het land komt het verlies op 10 millioen pond te staan. De verliezen, den indus trieën berokkend, zullen nog een poos voortduren. De verliezen aan kolenorders alleen vertegenwoordigen millioenen p. st. Tot belooning van de politie. De Times heeft Donderdag een natio nale inschrijving ten bate van de politie geopend. Het doel ervan is de prachtige diensten die de politie verricht heeft, te beloonen. Den eersten dag van de inschrijving is reeds voor 10.000 geteekend. De spoorwegstaking opgeheven. Gistermiddag is de overeenkomst tot opheffing van de spoorwegstaking getee kend tusschen de directeuren van de 4 romley en Walkden namens de werklie den anderzijds. De voorwaarden. De vakvereenigingen geven toe, dat zij met het afkondigen van de staking een onrechtmatige daad tegenover de maat schappijen hebben begaan en erkennen, dat de maatschappijen door het weder in dienst nemen van de stakers geen afstand doen van haar wettelijk recht, uit de sta king voortspruitend, tot het eischen van schadevergoeding van de stakers en mede verantwoordelijken. De vakvereenigigen nemen op zich, hun leden niet meer la st te geven te staken, zonder voorafgaande onderhandelingen met de maatschappijen; geen steun, welke dan ook, te verleenen aan hun leden om eenlge niet-goedgekeurdeactie te begin nen en geen toezichthoudend personeel aan te moedigen om aan eenige staking deel te nemen. De maatschappijen komen overeen, dat diegenen van huh personeel, die in sta king zijn gegaan, weef zullen worden aan genomen, zoodra het verkeer dit moge lijk maakt en er ;werk voor hen is gevon den. i lt)e mfjnwerkersstaklng. Bemiddeling. Baldwin heeft gisteravond bemidde lingsvoorstellen 'overhandigd aan de mijn eigenaars en ar»n de mijnwerkers, strek kende tot de bpvoering van wettelijke maatregelen teri uitvoering van de aanne- velingen van de commissie van onder soek naar het mijnbedrijf, tot verleening van een nieuwe linancieele steun aan de arme mijnen tot een bedrag van 8 mil lioen pond sterling en tot de instelling van een gemengde commissie, met een on- partijdjg voorzitter, tot vaststelling van de vermindering van het minimum-loon. Er zal echter geen enkele loonsverlaging plaats vinden als het weekloon 46 shilling of minder bedraagt DUITSCHLAND. De Dnltsche regeerlngskristo. Uit den Rijksdag. Loebe heeft het protocol van de amb telijke ontslagneming van het kabinet- Luther voorgelezen. Als hij daarop mee deelt, dat rijksweerminister Gessier met de vorming der nieuwe regeering belast is, ontstaat luid rumoer bij de commu nisten, die „hoogverrader", „een fijn lid", enz. roepen. Loebe roept de kabaaimakers tot de orde. Als de rust herstel<j is gaat de Rijksdag over tot de tweede lezing van het ontwerp tot regeling van de „Fürsorgepflicht". Gessier bij Hindenburg. Gisterenmiddag om een uur heeft dr. Gessier bij den rijkspresident verslag uitgebracht nopens den stand zijner onder handelingen met de partijleiders. Als resultaat daarvan deelde hij Hindenburg mee, dat hij „persoonlijk niet in staat" zou zijn om een kabinet, steunend op de tegenwoordige regeeringspartijen, te vor men. Echter zou hij zijn pogingen om tot een oplossing mee te werken daarom nog niet opgeveu, en hij hoopt hedenmiddag in staat te zijn den rijkspresident een bepaald voorstel te kunnen doen. Naar nader uit parlementaire kringen verluidt denkt het centrum erover Ho rion „landeshauptmann" in de Rijnprovin cie, voor het rijkskanselierschap voor te stellen. De eerder overwogen candldatuur van Adenauer is op den achtergrond ge- rGskt De Putschplannen. De Berlijnsche politie heeft wegens de ontdekte Putsch-plannen bevel gekregen zich voor alle gebeurlijkheden gereed te houden. Deze „erhöhte Alarmbereitscbaft" staat vermoedelijk in verband met be richten uit Tilton dat in den nacht van Woensdag öp Donderdag ultra-rechtsche organisaties geheime wapendépöts hebben gelicht. De B. Z. am Mittag meldt d.d. gisteren: het bij de huiszoekingen in het Rijnland gevonden, zeer omvangrijk materiaal is Vrijdagmorgen te Berlijn aangekomen. De politieke politie is Donderdag den geheelen dag bezig geweest met schiften. Vrijdag werden al het in beslag geno- mene benevens de processen-verbaal van de verhooren en de protocollen met het verslag der huiszoekingen naar het Hoog gerechtshof te Leipzig gezonden. Yrijdagmorgen zqn te Berlijn alle ver mogenswaarden van de 8 ontbonden vader- landsche vereenigingen Weerwolf, Olym- pia en Viking in beslag genomen. Het wapen-dépöt ontdekt Berllner Tageblatt en Vossische Zei- tung melden dat de politie het door de putschisten in veiligheid gebrachte wa- pendépót, uit het bosch van Teltow, reeds heeft ontdekt in de woning van een „Staalhelm" leider in een bosch bij Gross- beeren. Het dépót bevat handgranaten, in- fanteriegeweren en een groote menigte munitie. DE REVOLUTIE IN POLEN. In Polen is een staatsgreep aan den gang men zie pag. 2 van het eerBte blad waarvan het eerste doel de om verwerping van de regeering Witos is. Maarschalk Pilsudski, de schepper van de Feolsche- militaire organisatie ten behoeve' van een onafhankelijk Polen en het vroegere staatshoofd, is leider van de beweging en muitende regimenten hebben zich om hem heen 'geschaard. Pilsudski is in Polen de sterke man. De veranderingen ln zijn loopbaan zijn kalei- doscopisch geweest; socialistisch agitator en leider, brigade-generaal ia het Oosten- rijksch leger, oprichter van de Poolsche legioenen, hoofd van den Poolschen staat. Zijn populariteit is zoo groot dat de re- geering het zwaar te verantwoorden zal hebben. De berichten uit Polen luiden onzeker en zijn gedeeltelijk tegenstrijdig. Maar in elk geval schijnt Warschau wel geheel in handen van Pilsudski te zijn, die den staat van beleg over de stad afgekondigd heeft. Bij de straatgevechten zouden be halve machinegeweren en kanonnen ook gepantserde automobielen en tanks ge bruikt zijn. Op het Schouwburgplein alleen reeds zouden 18 dooden gevallen en 80 personen gewond zijn. In de overige deelen van Polen zou de toestand over het algemeen rustig zijn. Wel hebben in verschillende steden be toogingen ten gunste van Pllsutadskl plaats gehad. De oorzaak van. den staatsgreep. Een blad te Krakau geeft de volgende bijzonderheden over het begin van den staatsgreep in PolenIn den nacht van 11 Mei heeft een gewapende bende het woonhuis van Pilsudski te Sulejowek. in de buurt van Warschau aangevallen. Om de aanvallers te verjagen werd de hulp ingeroepen van het zevende regiment uhlanen. Toen het bericht van den aanslag bekend werd te Rembertow, waar de aan den maarschalk verknochte troepep ge kampeerd zijn, zijn die troepen tegen de regeering opgestaan. Te vier uur van middag zijn ze met Pilsudski aan het hoofd naar Warschau opgetrokken. De soldaten aan Pilsudskl's tijde. De regeering WUqs beweert, dat de aanval op de villa van Pilsudski of ge- fingeert of besteld was, maar in alle geval was het deze zoogenaamde aanval op het huis van Pilsudski, die een regi Ingezonden mededeellng. voorheen bewoond door don Heer HUBBELINQ, en thans omgebouwd tot Meubelmagazijn. Deze opening brengt U het groote 'voordeel een ruim overzicht te hebben van vele modellen en degelijk gestof feerde en prima afgewerkte HUISKAMER-AMEUBLEMENTEN, welke bekleed kunnen worden met moquette, trijpen* of leerdoeken naar Uwe keuze. |J« De prijzen zijn tegenover kwaliteit en afwerking der Huiskamer-Ameublementen uiterst LAAG gesteld. Prima MEUBELEN voor laagstle prijzen. ment ter zijner bevrijding deed aanrukken. Volgens een lezing handelde dit regiment op grond van een vervalsoht bevelvol gens een andere muitte het. Hoe dit zij, het regiment door andere troepen ver sterkt, bezette Praga, terwijl de regeering Witos de bruggen oyer de Weichsel liet bezetten. Weldra verscheen Pilsudski zelf, omstuwd door huzaren op de zoo genaamde derde brug. Daar begonnen onderhandelingen tusschen Pilsudski en de regeering, die, in tegenstelling tot de eerste berichten daaromtrent, zonder resultaat bleven en werden afgebroken, waarop Pilsudski alle strategische punten der stad bezette, want regeeringstroepen zijn er eigenlijk niet. Geen Poolsch soldaat zal tegen Pilsudski vechten, zoomin als in 1816 een Fransch soldaat tegen Napo leon. Reeds lang was bekend, dat Pilsudski de macht in handen kon nemen als hij wilde, maar tot dusver had hij. steeds geweigerd. Wat hij verder in zijn schild voert is nog onbekendmaar in alle geval wil hij den val van Witos, daar hij dezen als den gangmaker der reactie beschouwt. Voor het Palels Belvedère. Volgens de voornaamste bladen zou Pilsudski besloten hebben het paleis Belvedère niet te veröieesteren. Vóór het paleis staan de troepen, die een stilzwfj- genden wapenstilstand hebben gesloten tegenover elkander. Pilsudski hoopt door het omsingelen van het paleis de regee ring tot ontslag te kunnen dwingen. Het centrale comité der sociaal-demo cratische partij publiceert een oproep, waarin het ontslag van het kabinet-Witos verlangd wordt. Stopzetting spoorwegverkeer. Het spoorwegverkeer is op 60 kilo meter rondom Warschau stopgezet op last van Pilsudski. Er sluiten zich steeds meer troepen bij den-maarschalk aan. De regeering beroept zich in al haar verklaringen op haar rechtmatig bestaan volgens ae grondwet. Voorts heeft zij een proclamatie uitgevaardigd, waarbij maarschalk Pilsudski tot rebel verklaard en buiten de wet gesteld wordt. De regeering verbreidt het bericht, dat de algemeene stemming in het land tegen Pilsudski is. Volgens te Weenen ontvangen berichten van bevoegde zijde is Pilsudski te War schau heer en meester. Volgens de eene lezing zouden de leden van de regeering Witos gevangen genomen zijn, volgens een andere, meer waarschijnlijke lezing, zijn zij nog in staat geweest om te vluchten. Bloedige strijd om Warschau. In de hoofdstad zijn de' gevechten ge ëindigd; alleen de verdedigers van Bel védère blijven omsingeld. Op het bericht van de nadering van eenige duizenden man regeeringstroepen uit het Westen heeft Pilsudski aan den linkeroever van de Weichsel een krachtig cordon rond Warschau getrokken en alle verkeer laten staken. De troepen uit Posen en Lomza, die op 40 K.M. voor Warschau den trein verlieten, zijn door Pilsudski's ruiterij gedwongen uitgebreide stellingen in te nemen ten W. van Warschau, waarop hevige gevechten ontbrand zijn, "waarbij aan beide kanten de kanonnen meespre ken. Al dadelijk waren, tengevolge van de bitterheid van den strijd, aan beide kanten de verliezen zeer zwaar. Beide partijen trekken in koortsachtige haast versterkingen samen. Er wordt bloedig om de beslissing gestreden. De troepen van Pilsudski bevinden zich te Warschau voorloopig in een vrij on gunstige positie, daar zij zoowel voor als achter zich regeeringstroepen hebben en dus naar twee zijden moeten vechten. Zoow'el de regeeringstroepert als Pilsudski verwachten overigens nog versterkingen uit de provincie. Te Warschau is gisteren de algemeene staking reeds begonnen. Zij is door de sociaal-democratisohe partij uitgeroepen. Het aantal slachtoffers. Ministers gevlucht. •Behalve de minister van oorlog zijn nog verscheidene andere ministers voor de In sluiting van Belvédère ontkomen. Grabs- ki, de minister van onderwijs, is naar Kutno gevlucht, Smolskl, de minister van ibinnenlandsche zaken, ontkwam per auto naar het Westen. In de lijn Biallstuk—'Warschau is een spoorbrug opgeblazen. Regeeringstroepen tegengehouden. Uit Moravisch Ostrau wordt san het Berllner Tageblatt geseind: De regee ringstroepen, die zioh naar Warschau willen begeven, worden ondevweg door aanhangers van Pilsudski tegengehou den en 'gedwongen om rechtsomkeert te maken. Het kabinet Witos zou gevangen genomen en te Wilanos nabij' Warschau 'geïnterneerd zijn. Aangezien de omstre ken van Warschau tot op een afstand van 60 KM. met troepen van Pilsudski bezet zijin, is het onmogelijk de, hoofdstad te naderen. Onder de 'gevangenen bevinden zich vele officlerenu Generaal Gzeliohowskl is gesneuveld. Pilsudski verklaarde zich tot onderhan delen bereid. Vlscht Lltauen ln troebel water? Volgens enkele bladen uit Poolsch Op- per-Sillzië zouden de Lithauers van den tegenwoordlgen toestand gebruik hebben gemaakt om de grenzen van het gebied van Wilna te overschrijden. SER VEE. De corruptie ln Servië. De Skoepsjtina is Vrijdag met "de be handeling van de interpellatie der oppo sitie over de voordeelen, die Radomir Pasjitsj zich b]j staatsleveranties heeft weten te verzekeren in den vorm van provisies, die in de millioenen liepen, begonnen. De oppositie haalde verscheidene voor beelden daarvan aan en sprak ook van een zoogenaamde verduistering van een staatscheque van 100,000 francs. Jovanowitsj, de minister van verkeers wezen, beantwoordde de interpellatie en zette de moeilijkheden uiteen, die bij de buitenlandsche leveranties voor den staat tengevolge van den wisselkoers worden ondervonden. De zoon van PasjlteJ veroordeeld. De zoon van Pasjitsj, die beklaagd werd van beleediging van dr. Stojadlnowltsj, dén bekenden politieken tegenstander van zijn vadey, is door de rechtbank te Bel- Srado tot 16 maanden heohtenls, 65,000 inar boete, 6000 dinar kosten en 100,000 dinar schadevergoeding veroordeeld. MAROKKO. De strijd in Marokko. Abd-el-Krim zou wederom den heiligen oorlog uitgeroepen hebben en de methode van schrik-aanjagen toepassen, die hij ook verleden jaar heeft gevolgd door vrouwen en kudden weg te voeren, en mannen, die teekenen van onverschillig heid geven te laten neerschieten. De burgeroorlog ln Nicaragua. Naar luid van regeerlngsberiohten zijn de« opstandelingen verslagen in een ge vecht in de buurt van den uitgedoofden vulkaan Mobacho in de buurt van Gra- nado. Zij kregen véle dooden en gewon den. CHINA. Een spoorwegongeluk ln China. Meer dan 50 Ohlneezen zijn omgeko men bij de ontsporing van een trein tus- sohen Peking en Hankou. KORTE BERICHTEN. De keizer van Japan heeft een llohte beroerte gehad, maar la nu iets beter. Raba houdt vol, dat Windisch-Graetz zich beroepen heeft op Bethlen's bekend heid met de geschiedenis. Vandaag wor den Telekl en Zadravecz verhoord. OOST-IXDIE. Tegen zeerooverfj. Het Boer. Handelsblad meldt, dat de procureur-generaal heeft toegestaan, dat de ln Ohina varende Paketvaart-booten een 'gewapend geleide meevoeren be staande uit een detachement gewapende politie, ter 'bescherming tegen zeeroovery Midscheeps zijn de booten met prikkel draad afgezet Groote Brand te Padaug. Ruim honderd woningen en tekof zijn in den kampong Djawa verbrand. De schade bedraagt ruim twee ton. Er ls wei nig verzekerd'. LUCHTVAART. Internationale luchtvaartconferentie. De 22e Internationale luchtvaartcon ferentie, waarop ook Nederland vertegen woordigd ls, en die te Parijs vergadert, is over verschillende vraagstukken tot Overeenstemming gekomen, met name over de voorstellen, bij de aanstaande in ternationale radioconferentie te Washing ton in te dienen over de zone van golf lengten, die gereserveerd zou moeten worden ten behoeve van de Internationale luohtvaart. Ïroote maatschappijen eenerzijds en De gevechten, die den af geloopen nacht geleverd zijn, waren zeer bloedig. Volgens een regeeringscommuniquó bedraagt het aantal dooden 01,dat der gewonden 240. Inderdaad zouden de verliezen echter aanmerkelijk grooter zijn. Men BChathet aantal dooden op 200, dat der gewonden op 1000. t

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 7