geen resultaat tot verwachten in zes of zestien jaren. Maar wat de Volkenbond in de eerste jaron reeds bereikt heeft, is daarom te meer van groote beteekenis. Om den Volkenbond bekend te maken, steun voor hem te verkrijgen, bestaan er in alle landen vereenigingen voor den Vol- kenbond. Zoo in Nederland de „Vereeni- ging voor Volkenbond en Vrede". Zij heeft afdeelingen in de voornaamste plaat sen des lands haar Algemeen-Secretaris is gevestigd Jan van Nassaustraat 93, Gravenhage. Deze 18 Mei-herinnerings dag van het bijeenkomen van de Eerste Vredesoonferentie, is als Nederland- sohe Volkenbonddag door deze vereeniging bedoeld. Kan men een beter middel vinden om dien Volkenbonddag mede te herdenken dan door öf in het ont breken eener afdeeling te voorzien, door in samenwerking met eenige plaatsgenoo- ten het initiatief daartoe te nemen öf de in de plaats zijner inwoning bestaande af deeling te versterken door tot haar ais lid toe te treden? Het is een Mei-gedachte, welke ieder in vriendelijke overweging moge nemen. Polder „Het Koegras". Bij de Maandag gehouden stemming voor twee hoofdingelanden van den pol der „Het Koegras" zijn gekozen de heeren A. Grin en D. Vries. JULIANADORP. Bij de op Zondagmorgen gehouden ver kiezing van vier notabelen voor de Ncd. Herv. Gemeente werden herkozen de af tredenden G. W. Jimmink Mz. en C. Wig gers. Gekozen werd in de plaats van F. Laagland Winder, ook aftredend, mej. D. O. Blaauboer-de Bruin en in de plaats van J. Hoogvorst, die tot kerkvoogd be noemd is, de heer R. Zeeman. De machineloods van de Stoomdorsch- vereeniging „Eendracht maakt macht", staande naast de smederij van den heer G. van Zoonen, is door onderhandschen verkoop aan laatstgenoemde in eigendom overgegaan. Genoemde vereeniging kocht van den heer K. Bregman een perceeltje bouw terrein, liggende naast zijn woning om daarop een ander gebouw op te trekken. De bouw daarvan is opgedragen aan deü aannemer J. de Graaf, alhier. De Harmonie „Kunstmin" behaalde, behalve den eersten prijs in de 3e af deeling, ook den prijs voor het hoogste aantal punten in dezelfde afdeeling, zoodat hierdoor het succes nog grooter wordt. 8CHAGEBBRUG. Da H. Buiskool te Schagerbrug 1a be roepen te Frederiksoord. SCHAGEN. Aan de ambachtsteekenschool te Schagen werd Zondag aan de volgende leerlingen een diploma uitgereikt: J. Zwart, W. Leeu wenkamp, P. Meereboer, P. van der Pruik, M. van der Pruik, S. Paulusma, R. Rempt, allen te Schagen; B. P. Zeeman, Zijpe; N. de Geus, W. Barten, St. Maarten; K. Kossen, A. Harder, Anna Paulowna; H. Quant, Warmenhuizen; J, Faber, Bar- singerhorn; T. Mooij, Callantsoog; D. Bus- ker, Oude Niedorp. WIERINGEN. Ben ernstig ongeval had hier j.L Zon dag plaats. Het vierjarig zoontje van den onderwijzer R. Windsma kwam, doordat hij bang van een hond was, door achteruit te loopen te vallen en geraakte onder een uit Heiloo komende auto. De chauf feur, het ongeluk ziende, remde uit alle macht, doch kon niet voorkomen, dat het ventje de wielen over zich kreeg. Met een ernstige hoofdwonde, éen gebroken en éeh gekneusd beentje werd hjj opge nomen en thuis gebracht. De inmiddels ontboden geneesneer, dr. Picardt, ver bond de kleine, waarna hij; terstond naar het St. Elisabeth-gesticht te Alkmaar werd vervoerd, 't Ongeval bracht groote oonstematie teweeg. (Door de bij den Uitweg in de Belt staande hoornen kon de chauffeur het ventje, dat daar imet zijn zusje liep, niet zien en hem treft in deze geen schuld. Kinderfeesten De Middenstands- en Winkellersver- eeniging hield JE Vrijdag en, Zaterdag ook feest Voor Vrijdagnamiddag waren kinderspelen uitgeschreven, waarvan een druk gébruik gemaakt werd. Om 2 uur ging men met de smuziekvereeniglng „Harmonie* ln optocht met alle deelne mers (sters) een rondgang door, Hlppoly- tushoef maken. 'Daarna begonnen die ver schillende wedstrijden. No. 1 was balspel voor (kleine meisjes, waaraan 12 deelnamen, met als uitslag: le prijs Grietje Bakker, 2e prijs (Marie Lont en 8e prijs Anna Stalt No. 2 balspel voor groote meisjes, le pr. All Scheltus, 2e pr. Adr. Doves, 8e pr. Pietje de Vries. Toen volgde stembuswedstrijd met hin dernissen voor jongens, waaraan er 26 deelnamen, met als uitslag: le prijs D. Kuiper, 2e pr. Jaoob Post, 8e pr. P. Bniul, 4e pr. T. Molenaar. (Hierna eetafettewed- strijd voor kleine en grootere meisjes, waaraan ook 26 deelnamen, met els uitslag voor de kleintjes: 1. Anna Smit, Gr. Half weg en Joh. Ideina; 2. Greta Kaan, Trans Boeker en Guurtje Doves; voor de groo teren: 1. Tr. (Minnes, AU Minnes en Tr. Dijkshoorn; 2. Geertje Kuut, Dina de Haan en Geertje Snooijl Tot slot spriet- güjden voor Jongens, waaraan 10 deelna men: le pr. P. Smit, 2e pr. W. Lont, 8e pr.. S. Minnes. Optocht 's Avonds werd1 de gemaskerde reclame optocht gehouden, waarvoor geen groote deelname was, doch die veel hilariteit op leverde. Met „Harmonie* voorop werd weer een ommegang gedaan door Hlppo- lytughoef en vervolgens naar het feest terrein getrokken, waar de ontmaskering plaats vond. De jury, welke bestond uit de dames Koiff, Obreen en van Duin, deel de den volgenden uitslag mede: le pr. „De Wr. Oourant"; 2e pr. de heer D. Minnes, meubileering; 8e pr. de heer T. Takes met zijn bierbrouwerij. De prflizen bestonden in medaill es. Spert demonstraties. Des Zaterdags kregen wij sportdemon- straties van verschillende gymnastiek- en sport vereenigingen uit Anna Paulowna en Helder te zien. Daar wij hier derge lijke vereenigingen niet hebben, trokken deze demonstraties nogal belangstelling. Ook hier was het weer de „Harmonie", die voor muziek zorgde. (Des avonds gaf „Apollq" een muziekuitvoering, welke flink van stapel liep en waarbijl veel pu bliek aanwezig was. Zondag was het voortzetting van (het muziekconcours met de 14 andere corp sen. Na de gewone ontvangst, welke weer door 't Gemeentebestuur in „Oonoordia" plaats had, begon de strijd om ll1/» uur. 't Was den geheelen dag weer volop bla zen en er bewoog zich trots het koude weer nogal tamelijk veel publiek op het feestterrein. De uitslag was als volgt: a. (Derde afd. fanfare: 2e pr. „Callants oog" te Callantsoog met 126 punten. b. Derde afd. harmonie: 2e pr. „St. Cae- cilia" te Wervershoof met 1291/» pi o. Tweede afcL fanfare: 2e pr. /Kunst na Arbeid" te Grootebroek met 1261/» pt.; 2e pr. „Excelsior" te Nieuwe Niedorp met 130 pt. d. Tweede afd. harmonie: le pr. „Apol- lo" te Wieringen met 148 pt. e. Eerste afd. harmonie: le pr. „Winkels Harmonie" te Winkel met 1451/» pt f. [Eerste afd. fanfare, le pr. „Oonoor dia" te Hoogkarspel met 172 pt; le pr. „Excelsior" te Andijl; (West) met 166 pt; le pr. „Christlaan de Wet" te Groot- Schermer met 164 pt; 2e pr. „De Herle ving" te Zwaag met 1341/. pt g. Afd. Uitmuntendheid fanfare: le pr. „Andante^ te Oosthuizen met 1401/» pt h. Eereafd. fanfare: „Onder Ons" te Dirkéhorn met 180 pt, max. aantal en bij zonderen lof voor vereen, en directeur; le pr. „West-Frlsia" te Twisk met 160 pt.; 2e pr. „Oefening Kweekt Kennis" te Oost woud met 144 pt Na afloop dongen de le prijswinners in den eerewedstrijd, welke wedstrijd ook een prachtig verloop had. Na afloop werd de uitslag van dezen en dien van Jl Don derdag tegelijk 'bekend gemaakt. De uit slag was: le pr. „Onder Ons/* te Dirkhorn met t pt.; 2e pr. „Excelsior" te Andijk met 81 pt; 8e pr. „St. Hillegardes" te Tuitje- hom met 80 pt.; 4e pr. „Wesrt-Frisla" te Twisk met 79 pt.; 5e pr. „Ons Genoegen* te Wljdenes met 78 pt Het was ruim half 11 uur 's avonds eer deze strijd was afgeloopen. Het concours was hiermede afgelöopen. Het is uitstekend geslaagd, trots den har den wind en felle koude viel de belang stelling mee. Verraderlijke overval. De correspondent van het „Volk" te Anna Paulowna meldt: Toen in den nacht van Donderdag op Vrijdag omstreeks één uur een tweetal jongelieden uit Anna Paulowna, van Hip- politushoef op Wieringen, waar zij aan de feesten ter herinnering aan de open stelling van den verbindingsweg hadden deelgenomen, per rijwiel huiswaarts zou den keeren, passeerden zij even buiten de grens van bedoeld dorp een vijftal personen, vermoedelijk Zuiderzeewerkers, waarvan één hen toeriep: „Nou, hebben jullie nog sjans?" wat zij met „Neen?" beantwoordden. Daarop werd weer terug geroepen „Dan zullen wij je eens sjansen Tegelijkertijd werd de lantaarn van den rechts van den weg rijdende Adr. L. stuk geslagen, terwijl deze tevens met een ruwe greep van ,de flets werd gesleurd, waarbij hij op den rug aan den kant van den weg terecht kwam. L., die een stevige knaap is, wist zich echter toch in zooverre uit de handen zijner belangers los te werken, dat hij achtereenvolgens versehillende van hen van de been kreeg. De overmaeht was echter t» groot, want terwjjl kij den één omverwierp, stond weer een ander op, om hem opnieuw aan te vallen. Een der aanvallers riep daarbij o.a. „Jaap, steek hem in zijnen onmiddellijk daarop voelde hij, hoe hem een znessnede over den wang werd toegebracht. Eerder was hem m. 'n stuk hout, reeds een geschonden neus on een blauw oog toegebracht. De vriend, die eerst was doorgereden, maar toen hij merkte, dat het verkeerd liep terug kwam om L. bjj te staan, kwam daarop eehter weer terug, toen hjj merkte, dat er met het mes werd gewerkt Zoo bleef L. dus alleen tegen de overmacht. Zich als een razende werende, wist hij ten slotte zijn flets weer te grijpen, waar mee hij om zich heen begon te slaan en te zwaaien. Daardoor raakte ©pnieuw één der aanvallers tegen den grond en waar ook de anderen ruimte begonnen te geven, zag L. ten slotte kans, om op den flets te springen ea uit den kring zijner aan vallers te ontsnappen. De aan L. toegebrachte messnede is zeker 7 8 centimeter lang en loopt over den linkerwang, ter hoogte van het juk been. Vrijdagmorgen is de politie met het jebeurde in kennis gesteld, die thaas Üverig nasporingen verricht. Als bijzonderheid kan bog worden mee gedeeld, dat een broeder van den aange vallene, die met een vriend per motorfiets van hetzelfde feest terugkeerde, tijdens de worsteling de plaats van aanval is ge- passoerd. Waar het eohter donker was, heeft hij aiet gemerkt, dat zijn broer was aangevallen. Denkende, met een troep polderjongens te doen te hebben, die met elkaar slaags waren geraakt, heeft hij hieraan geen verdere aaadaoht besteed. De aangevallene had echter aan den slag v. d. motor gemerkt, dat zijn broer voorbij reed ea heeft dezen nog iets toegeroepen, wat door dea laatsten niet gehoord is. luchtvaart. De poolexpeditie Amundsen-Elsworth- Nobile. Teller. Teller is een kleine handelsnederzetting en een rendierpost. De heele bevolking telt 200 zielen, voor het meerendeel Eski mo's. De plaats heeft een diep in het land dringende haven, een van de kalmste ha vens uit de geheele streek. De geestdrift ln Italië. Het bericht van de aankomst van de „Norge" in Alaska heeft razende uitingen van vreugde en verlossing uit een angstig wachten teweeggebracht. Onmiddellijk werd in de straten en van de openbare ge bouwen de vlag uitgestoken. De klok van het Kapitool luidde langen tijd. Het werd druk in de stad en de menigte verzamelde zich voor het huis van de familie Nobiele, waar onbeschrijfelijke tooneelen van vreugde en enthousiasme werden afge speeld. Mevrouw Nobile verscheen op het balcon om de menigte te bedanken. Een delegatie van leiders en arbeiders aan de oonstruotiefabrieken van vliegtuigen bracht een bezoek aan mevrouw Nobile, die van vreugde weende, en wenschte haar van harte geluk. Het bericht, dat in de Kamer door ge neraal Bonzoni, den onderstaatssecretaris voor de luchtvaart, werd meegedeeld, werd ontvangen met een langdurige ovatie van de leden, die allen opstonden. Radio-programma. oalio). 6X0 Klniaruurtje. MARINEBERICHTEN. Hr. M& „Tromp" en „Heemskerck". Blijkens een ibij het departement van marine ontvangen telegram zijn Hr. Ms. Tramp en Heemskerck, onder commando van den kap. ter zee mr. J. E. Jager Za terdag van Lissabon vertrokken. Reisplan Hr. Ma „Soeonba" en „Flores". Het reisplan van Hr. Ma Soamlba en Flores naar Oost-Indië is als volgt vast gesteld: vertrek van Helder 15 Juni; aan komst te Sevilla 22 Juni, vertrek 26 Juni; aankomst te Tunis 80 Juni, vertrek 5 Juli; aankomst te Port Said 10 Juli, ver trek 11 Juli; aankomst te Suez 11 Juli, vertrek 14 Juli; aankomst te Aden 20 Juli, vertrek 21 Juli; aankomst te Colombo 81 Juli, vertrek 5 Augustus; aankomst te Sabang 10 Augustus, vertrek (behoudens wijziging) 12 Augustus; aankomst te Ba tavia (Priok) 17 Augustus (behoudens wij ziging). LEGERBERICHTEN. STOOM V AARTBERICHTEN. BuigerlQke stand van Helder HAVEN VAN NIEUWEDIEP. VISSCHERIJBERICHTEN TELEGRAFISCH WEERBERICHT paar waarnemingen verricht in den (morgen van 18 Mol Medegedeeld door het Kon. Nederlandsoh Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste stand, 705.6 te Vardfl. Laagste stand 7511 te Hernösamd. Verwachting: Zwakke tot matige N.W. tot W. of Z.W. wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, (kans op nachtvorst, ieta zachter overdag. Donderdagavond is de „Norge" te feller (Alaska) aangekomen. Het luchtschip is Vrijdag van zijn gas-inhoud ontdaan en zou worden onttakeld om naar de Ver. Maten te worden gezonden. üver den tocht van de „Norge zijn na dere bizonderheden bekend geworden. De tocht is schitterend geslaagd. Zonder gevaar is hij echter niet geweest. Soms kon de „Norge" geen enkele lucht laag vinden, waarin zonder gevaar Kev'°~ gen kon worden. Het ijs zette zich dan af aan de machine, de schuitjes en de tuigage, brak af in stukken, die door de schroeven door het luchtschip werden heengeslingerd en daarin groote gaten sloegen. De bemanning beleefde dan bange uren, terwijl men bezig was de gaten te dichten en het omhulsel van de kiel met opgeblazen zakken te beschutten. Maar gelukkig be reikte de „Norge" zonder ongelukken het dorpje Teller. Het gezicht op de geweldige ijs- en sneeuwmassa's was indrukwekkertd schoon. Voor het eerst werd deze eindeloos uitge strekte reine wereld door menschenoogen aanschouwd. WOENSDAG 19 MEI. Hilversum H.D.O., 1050 M. 12.00 en 7.00 PolltJéber. 6.00—6.80 Voor- avondconcert door het HjD-O.-orkest, o. 1. v. Fr. Lupgena. 6.30—780 Dulteohe les door den heer Edgar Grun. 7.46 en 10.00 Persberichten. 820 Christel. Omroep-avond. Spreker: De se cretaris ven de Ned. Ohr. 6tud. Vereeniging, Mr. N. Stufkens, over: De wereldbeweging der Christen studenten. 9.16 De secretaresse van de Ned. vereeniging ter behartiging der belan gen der jonge meisjes: Meisjeebelangen. Zang door den heer L. B. v. d. Poll, uit Oosterbeek, bariton. Hr. Siegr. Bahler, van het concertge bouworkest te Amsterdam, viool. Begeleiding van den heer Ed. Soheffer. 1. Geloof, Tetto- roode. 2. In den Herfst, Beitjes. 3. Mijn eerste, Zweers 4. Oh jubel imijn hart, Kjuyler. 6. Klein Nederland, v. d. Linden. 6. Gladde stra ten, Toba. Daventry, 1600 M. 11.20—1.20 Concert door het radiokwartet. 1.202.20 Tijdsein, orkestmuziek. 3.86 Sahool- lezing Citizenship the city of London. 420 Tijdsein, causerie: Out of doors. 4.35 Muziek van de New Gallery Cinema. 5.35 Kinder- uurtje. 6.20 Dansmuziek. 7.10 Landibouw- praatje. 720 Tijdsein Big Ben, weerber., niuws. Lezing: Leaves front the aerth's diary A desert in the nridiands 7.45 Pianocompo sities van Liszt. 8.00 Causerie: My day's work, door een paardentrainer. 820 Tweede acte van de opera „Gotterdammeruiig", Wagner. 9.26 T. C. Sterndale-Bennett, humorist a. d. piano. 9.60 Tijdsein, weerber., nieuws. Lezing: Dwel- lers in the desert. 1020 Htndoe-muziekA. Lilley, sopraan. S. Coltham, tenor. Orkest. 1120—<1230 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 12.50 Concert Lucien Paris (piano, viool, cello)6.05 Concert „Une soiree au chat noir", „Le fakir Hyram". 8.50 Concert-wedstrijd. Königswtisterhausen, 1300 M. 8.50 Concert. Jl. Sinten, plano. Th. Sdheidl, bariton. K. Zander, declamatie. J. v. Kinsbar- gen, vlooi. Daarna nieuwsberichten. Brussel, 500 M. 8.20 Fragmenten uit „Los pöcheurs der per- les", opera v. Bizet. 1020 Nieuwsber. Munster, 410 M. 12.36 Onkestconoert. 420 Kinderuurtje. 6.50, 620, 6.50 en 7.10 Lezingen. 7.40 Causerie: Professor Landoins. 820 Causerie: Nletzsohc. 8j60 Noorsohe muziek. Werken van Gr leg, Svendsen, Iibsen, Str.indberg, Selma, LagerlOff. DONDERDAG 30 MEL Hilversum H.D.O., 1050 M. 12.00 en 7.00 Politieber. 8.50-4.60 Uurtje voor wees- en ziekenhuizen, door mevr. Ank v. Dijk. 6.807.80 Franeche las door den heer Ch. (Mlche. 7.46 en 10.00 Peraber. 8.10 Concert. HDX).-orkest, o. 1. v. Fr. Lupgens. Soliste: mevr. Jo van Yzer-Vincent, sopraan. Begel.: Hr. Maurico van Yzer, piano. 9.00 plm. Lezing door den heer L. Sdhimmalpfeng, over: Hon- denliefhebberlj. Daventry, 1600 M. 11.20—<120 Concert door het radiokwartet. 1202.20 Tijdsein, gramofoonmuz lek8.86 Sohoollezing: Shakespeare's herolnes-portia. 420 Tijdsein, causerie: Books to read. 4.86 Trooadero theemuziek. 6.85 Kiudleruurtje. 6.20 Dansmuziek. 7.10 Landbouwprijzen. 720 Tijd sein Big Ben, weerber., nieuws. Lezing: Aa- cient Egypt The Pyraandda. 7.46 Piano composities van Liszt. 8.00 Rede dtoor Br. J. Lavery. 820 Concert van Cardiff A Maytime Making. 9.50 Tijdsein, weerber. nieuws. 1020 Musical oonoequencee. 10.60—1220 Dansmuziek v. h. Savoy Hotel. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 12.50 Concert Lmelen Paria (piano, viool, 130 Esperanto sn boekhoud! es. 8.50 Concert Orkest en vocale solisten. KönigswUsterhausen, 1300 M. 860. „Minna von Barnhelm", kludhit ln acten van Lessing. Daarna nieuwsber. 10.50 1220 Dansmuziek. Brussel, 500 M. en Antwerpen, 265 M. 6.20 Kindermatinee. Mme. Della, zang. 820 Orkestooncert. 860 Causerie: Le tbó&tre au Japon. 9.06 Concert, 9.30—10.20. Dansmuziek. Antwerpen 9.20 Lezing. Münster, 410 M. 1.362.60 Concert. Orkest en solisten (so praan, alt, bas). 4.06 Octet voor viool, viola, cello, klarinet, 2 hoorns en bas, van Spohr. 5.05 Lezing: Tuberkuloee. 6.86 Lezing: Schweizer. 6.85 Lezing: Bildung. 7.06 Lezing: Die Bervttlkerung Palastina's. 7.80—8.00 Le zing: Das Recht im Verkehr. 8.20 Spaansche les. 8.60 Vocaal concert. 9.60 Liedjes bij de Luit. (Daarna orkeet-marschmuaiek. Bevordering. Met 1 Mei 1926: Bootsman F. A. Heuser tot schipper. Met 2 Mei 1926: Bootsman J'. Momber tot schipper. Met 10 Mei 1926: Booteman G. Welp tot schipper. Met 16 Med 1926: Serg.-torpedoimaker C. Boon tot torpedoma ker majoor. Audiëntie. Het dagelijkech bestuur der onderoff. ver een. „On» Belang" is op 6 Mei JJ. op audiëntie geweest bij den Min. van Oorlog. Stoomvaartmaatschappij Nederland. Bintang, 16 Mei v. Batavia. Jan Pietersz. Coen, 17 Mei te Batavia. Kamibangan, 16 Mei te Batavia. Kangean, t., 16 Mei v. Port Said. Rondo, 15 Mei v. A'dam. Singkep, 16 Mei te A'dam. Sumatra, t., pass. 14 Mei Perim. Niaa, 16 Mei v. A'dam. Vondel, t., 15 Med v. Genua. Kon. Ned. Stb. Mij.Kon. Weat-Ind. Maildienst Ariadne, 17 Mei te Kopenhagen. Alpha, 16 Mei v. R'dam. Aurora, 17 Mei te Catania. Amor, 14 Med v. New-York. Benmekom, u., 14 Mei te Curacao. Brielle 13 Mei v. Bilboa. Bacohus, 16 Mei te Bramen. Carna, 14 Mei v. Nerw-York. Ceree, 17 Mei v. Dover. Deucalion, pass. 17 Mei Gibraltar. Dido, 17 Mei te A'dam. Euterpe, 16 Mei te Santander. Fauna, 16 Mei v. Calamata. Ganymede8, u., 14 Med te Cuiacao. Hefoe, 14 Mei v. Bari. Hennes, 15 Mei te R'dam. Iris, 15 Mei v. A'dam. Irene, 15 Med te Piraeus. Jan van Naaaau, u., 16 Mei te Barbados. Lotte, 17 Mei te Alexandrië. Merope, 18 Mei te La Pallice. Minerva, 15 Med te Carthagena. Nereu», 16 Mei te Muael. Nero, 16 Me1 te A'dam. Pluto, pass. 16 Mei Gibraltar. Pollux, 15 Mei v. Malta. Stuyve&ant, u., 14 Mei te Barbados. Satumue, 16 Mei v. Constantinopel. Seddna, 15 Mei v. Stettin. 'Iheeerus, 17 Mei Sandgate Roede geankerd. Vulcanue, arr. 17 Mei te Omulden. Van Renseelaer, u., pass. 16 Med Oueaeant. Vesta, 14 Med te Smyrna. ZeuB, 17 Mei te A'dam. Kon. Hollandsche Lloyd. Gedrla, 16 Med te A'dam. Eamland, t, 16 Mei v. Bantoe. Flandria, u., 15 Med v. Corona. Gaaeterland, pass. 15 Med Punta Anenaa. Merak, u., 15 Mei v. Lissabon. Zaanland, u., 15 Mei te Miontevideo. Zeolandfla, 16 Mei Fernando Noronha gep. Kon. Paketvaartmaatschappij. Rooeeboom, pass. 15 Mei Ouosant. Tasman, 16 Mei v. Singapore. Haleyon Lijn. Agnetapark, 16 Mei v. R'dam. Emimapark, 16 Mei v. Dedeagatch. Flensburg, 14 Mei v. St. Vincent Florapark, 16 Mei te Pttraous. Jhilianapark1, 16 Mal v. Malta. Valkenburg, 16 Mei te Bralla. HollandAfrika Lijn. Meliskerk, 15 Mei v. Kilinddnl. Randïontedn, u., 17 Mei te Zanzlbar Sadeder, t„ 15 Mei v. Maraedlle. BlLllton, u., 14 Mei te Beira. Jlagerefomtein, 15 Med v. R'dam. Springfontein, u., 15 Mei te Pt. Said. HollandAmerika Lijn. Anddjk, 15 Med te 'Hamburg. DdnteldÜjik, 14 Med te San Francieoo. Eeondijk, 15 Med v. Antwerpen en pase. sedert Vllssingen. Ni euw-Amsterdam, 15 Mei te New-York Volendami, 15 Mei v, New-York. Binnendijk, 16 Mei v. Tamplco. Blommersddjk, 17 Mei v. R'dam. BosehdÜjk, 16 Med te Antwerpen. Glamorganehlre, 16 (Med to R'dam. Loeb Katrine, 14 Mei v. Cristobal. Lochmonar, 14 Med te Seattle. Nitonlan, 13 Mei te Boeton. Veendam, word ca. middernacht voor den Nieuwen Waterweg verwacht Holland—Australië Lijn. Garoet, u„ 17 Med v. Port Said. Almkerk, u., 16 Mei te Freimantie. Anendekerk, u., 16 Med te Briabane. HollandBritacb-Indië Lijn. Ridderkerk, u., 14 Mei te Bombay. Sim&loer, 14 Mei v. Calcutta. Streefkerk, t„ 13 Mei v. K&rachi. Schdedijk, u., 15 Med te Madras. Andijk, 17 Mei te Antwerpen. Hoogkerk, t, 17 Med te Antwerpen. Koudekerk, u., 17 Mei Oueseant gep. Meerkerk, 16 Mei te R'dam. HollandO.-Axië Lijn. Zernma, 16 Mei v. R'dam. Aldebaran, u., 15 Mei v. Singapore. Gerama, u., paee. 17 Mei Ouessant. Ooetkerk, t., 17 Mei te Suez. Holland—West-Afrika lijn. Djocja, 17 Mei v. A'dam. Helder, t, 14 Mei v. Teneriffe. Hercules, 12 Mei v. Saseandra. Rijnland, u., 14 Mei te Burutu. Vlieland, t„ 14 Mei te Anego. IJfetroom, u., 13 Mei te Calabar. Amhon, 17 Mei te A'dam. Rottcrdamsehe Lloyd. Insulinde, 15 Mei te R'dam. Biitar, 15 Mei v. R'dam. Buitenzorg, u., pass. 14 Med Perim. Merauke, 16 Mei v. R'dam. Bandoeng, t., 16 Mei v. Kassein. Deli, t., pase. 15 Mei Kaap del Arml. Djambl, 16 Mei te Hamburg. GÓrontalo, t., 16 Mei te Alexandrië. t Jlacatra, u., pase. 16 Med Kaap Bon. Patrla, t., 16 Med v. Belawan. Siantar, 16 Mei te Hamburg. Slamat u., 15 Mei v. Colombo. Soekaboemi, u., paee. 16 Mei Perim. Tambora, u., pase. 16 Mei Kaap del Armi. Tabanan, t., 17 Mei v. Port Said. Toba, u., pasa 16 Mei VliseLngen. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Algorab, u., pass. 15 Mei Fernando Noronha. Poeldijk, u., pase. 15 Mei Vlleedngen. Alwakd, 14 Mei v. B. Ayres. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Myrmddon, 17 Mei te A'dam. Machaon, pase. 16 Mei Gibraltar. Memmon, 17 Med v. Belawan. Pyrrhus, 16 Mei v. Batavia. Teireeias, 16 Mei te Suez. JavaChinaJapan LJjn. Tjikembang, 14 Med te Batavia. Tjimanoek, 13 Mei v. Batavia. Java—Bengalen Lijn. Bondowoeo, 14 Mei v. Rangoon. Emxetoo lijn. Jonge Jhcobue, 16 Med te Barcelona. Jbnge Anthony, 16 Med v. Tunis. van 15 tot 17 Mol 1928. BEVALT EN: F. Brauu-Poet, d.; E. Remljn- ee-Veibeke, d.; J. Knol-v. Brenk, d.; H. C. Koeter-de Vries, z. OVERLEDEN: F. Schrander, 36 Jaar; R. Koeter-Kramer, 86 jaar. 15 Mei 1926. Aangekomen van Hariingen en vort rokken naar Londen Eng. se. „Sterling". 15 Mc!. Aangebracht door 4 korders: 117 tongen per «tuk 0.90—0.35, 70 kleine tongen per stuk 0.10, 16 kisten schol per kist 6.75— 7.40, 7 kdeten schar per kist 2—2.75; door haringvisschero: 480 tal haring per tal 0.90 —2.40, 85 tal geep per tal 6—20.60, 9803 kg. ansjovis per kg. 0.80—0.32; door roggenvis- sohers: 270 roggen per stuk 0.650.68. 17 Mei. Aangebracht door haringvissohere: 290 tal haring per tal 1052.25, 7 tal geep per tal 16—18.

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 6