T Herman Nypels' OOLBERTTBSTUMES. Herman Nypels' HERMAN NYPELS' Nerveus en Overspannen Onrustig en Slapeloos Mlinhardt's Zenuwtabletten VIERDE EN LAATSTE BLAD. PLAATSELIJK NIEUWS. VAN ZATERDAG 22 MEI 1926. Openbare aanbesteding. Over de gunning zal nader worden be slist. Da toekomst van Huisduinen. Ingezonden mededeellng. Glazen Ingezonden Mededeellng. Heerenmodemagazijnen. G emeen te-in doelln g der Zuiderzee. Zeetochtjes op Pinkster-Maandag. Aquarium- en Terrarium-vereenlglng „De Natuur", te Helder. De Oostersche Feesten. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 28 MEI. Ned. Herv. Gemeente. Nieuwe Kerk (Weststraat): le Pinksterdag, 's morgens 10.80 uur, Ds. O. O. de Kloet. Onderwerp: „Hoe het groeide". (Gewijde muziek van viool, cello, en orgel). Westerkerk: Huisduinen: Jullanadorp: Zendingsgebouw „Ster der Hoop" le Pinksterdag, 's avonds 8 uur, -den Heer F. van Schalkwijk, van Amsterdam. Geref. Kerk (Spoorstraat): Chr. Geref. Kerk (Steengracht): Oud Geref. Kerk (Hoogstraat): 's Morgens 10 uur en 's avonds 5.80 uur. Doopsgezinde Kerk: le Pinksterdag, 's morgens 10 uur, Ds. J. M. Erkelens, van Amersfoort. Leger des Hells (Spoorgracht 88). Ingezonden Mededeellng. Heerenmodemagazijnen. Naar Schoort en Bergien. De Rustende Jager te Bergen. „De Optimisten" Uit het Politierapport Verslag der Gemeentelijke Arbeidsbeurs over de maand April 1926. Ingezonden Mededeellng. Kledingmagazijnen. uil ii Bij het examen voor het diploma van „de Schoolraad voor de scholen met den Bijbel", gehouden 19 Mei, te Utrecht, slaagde o.m. onze vroegere plaatsgenoot, de heer G. Troost. Ten kantore van de Gemeente-gasfa briek werd Donderdagmiddag aanbesteed: Het leveren en aanbrengen van een eleotrische installatie in het nieuwe poli tieposthuis annex bovenwoning achter hei nieuwe Raadhuis. Ingeschreven werd door: J. F. Schellin- er 7 110.—, O. J. Westerbaan 110.—, J. v. Os 118.40, W. J. Annyas 120.- A. J. B. Puinbroek 150.—. Ziezoo, dat hebben we gehad. De storm is uitgewoed en de strijd der natuur, waar de winter worstelde met den zomer, is door den laatste gewonnen. Op het oogenblik, waarop we dit schrijven, straalt de zon in al haar glorie aan den hemel en zelfs het is vreeselijk dit te moeten zeggen zijn er al weer menschen, die blazend con- stateeren, dat het zoo „verschrikkelijk warm" isl In ieder geval, de winter is voorloo pig weg, het huis schooongemaakt en de kachel op zolder en wij gaan nu zoetjes aan plannen maken voor zomeruitstapjes. En onder dezen gedachtengang dwaalden onze gedachten vanzelf naar onze eigen bad plaats, Huisduinen, waar we straks weer pootjes- en andere baden gaan gebruiken en waar het dan toch maar fijn is te zijn. Eenmaal daar, besloten we er een poosje te blijven, er eens rond te zien en daarvan aan u, lieve lezer, eens een en ander te ver tellen. Want u heeft er ook belang bij. Ge deelde vreugd is bovendien dubbele vreugd en u moet niet zeggen, dat het u niet sche len kan, want dat kan het u wel. Direct aan het begin van het dorp lagen twee kleine jongens in het gras, die ons de welkomstwoorden toeriepen „mooi weer, meneer 1" Hoeft u niet te vragen hoe die jongen naar zoo'n zonnetje verlangd had. Z'n warme winterpet had hij nog op, doch nü ligt die vast en stellig ergens in een hoek. Van den leeuwerik spreek ik niet, want die was in Februari al aan den gang. Hoog in de lucht, zien kun je hem niet meer, maar zijn doordringend stemmetje hoor je nog lang. Ook vertel ik u niets van al de bloemen, die uitbotten gaan of al uit zijn, de ontzettende kou der laatste weken ten spijt, noch van heel dat ontwakende leven, dat op de koestering der zon gewacht heeft. De zee zelfs is anders geworden nu haar de zon beschijnt; zij ka,bbelde haar eeuwig lied en maakt het strand schoon voor de badmenschen die komen zullen. Om die badmenschen nu was het ons te doen, dat wil zeggen om de verschillende gelegenheden, die er in het dorp voor hen zijn. Huisduinen telt nog niet mee in de rij der badplaatsen; het is nog primitief, dorpsch, aartsvaderlijk. Maar wilt u geloo- ven, dat dat juist die groote aantrekkelijk heid ervan is? Kom in Zandvoort, in Ber gen, in "Wijk-aan-Zee, overal vindt gij het mondaine leven óf reeds in volle actie óf in wording: steps en jazzbands worden er drukker bezocht dan de koele golven en het simpele lied van de zee wordt er over schreeuwd door het geflirt en gerumoer. In Huisduinen niets nog van dien aard; kalm en rustig is het er, voor velen, die waarlijk rust aan zee zoeken, een ideaal verblijf. 19 het wonder, dat de vennootschap, die het badpaviljoen en de vijf bekende villa's Drie huizen en Duinoord exploiteert, vele aan vragen moest afwijzen en naar een gelegen heid omzag om de beschikking te krijgen over meer ruimte? Het verloop der geschiedenis kent de lezer: de gemeente verstrekte aan de maat schappij het geld en thans worden een vijf tal woningen gebouwd, die zeer zeker den eersten stoot tot verderen bloei der bad plaats zullen geven. Want nu reeds kan men zich een idee vormen van deze huizen, die wat buitenwerk betreft, nagenoeg gereed zijn en waarvan er reeds een begin Juni be trokken wordt. Wij zullen later, bij de open stelling dezer woningen, gelegenheid hebben er nader op terug te komen, voor heden willen wij slechts constateeren, dat hier ge streefd is naar praktische indeeling, soli diteit en tevens de uiterlijke schoonheid niet is verwaarloosd, zoodat ze in alle opzichten een aanwinst voor de maatschappij zijn. Zooals men weet, bestaat het middelste ge bouw uit drie woningen; twee der ingangen zijn ten noorden en ten zuiden gelegen, de derde met het front naar zee; En hier heeft de architect op gelukkige wijze een moder nen, sierlijken portiekingang ontworpen. Wat het interieur betreft, de logé's zullen in alle opzichten tevreden zijn, want er is rekening gehouden met alles wat voor com fort noodig is. Zoo is er bijvoorbeeld naast de keuken een berghokje gemaakt. Natuur lijk heeft zoo'n zomergast geen rommel van Uebruik hiertegen oe Zenuwstillende en Zenuwsterkende Buisje 75 ct. Bij Apoth en Drogisten bezems, emmers, kruiwagens, en afge dankte meubelstukken, zooals die gewoon lijk in zoo'n hokje worden gestopt. Maar wel hebben ze fietsen en zoo is dit berg plaatsje uitstekend voor opberging van het rijwiel. Alle deuren zijn voorts van sloten voorzien, hetgeen ook voor de huurders van belang is. Zooals gezegd, wij komen hier nog wel op terug; op het^, oogenblik wordt met man en macht gewerkt om de eene, zuidelijkste woning, af te krijgen. Tegelijk met deze woningen kreeg het „Zeebad Huisduinen" ook de beschikking over de drie woningen, die thans als „Til- lenhof" bekend zijn, zoodat thans in totaal" 13 woningen, alle gemeubileerd, worden ge ëxploiteerd. Het badpaviljoen zelf is opge knapt, geschilderd, een grooter buffet is geplaatst, het meubilair is aangevuld, 0. a met badkamertjes, op het terras zijn de tafeltjes van electrische schemerlampen voorzien, etc. Dat aan de hand der ervaringen, door de maatschappij „Zeebad Huisduinen", opge daan, particulier initiatief zou volgen, zal wellicht niet al te zeer verwonderen. Na tuurlijk is er voor een particulier min of meer groot risico aan zoo'n onderneming verbonden; de vennootschap werkt nu een maal met gemeentegeld en, daar de ge meente de rente garandeert, is het niet zoo erg als er eens een slecht jaar zou zijn Maar voor iemand, die er eigen kapitaaltje in gestoken heeft, is dat wel erg, en zoo beschouwd, moet men het ten zeerste prij zen, dat de heer Griek het aangedurfd heeft om een naar de eischen des tijds ingericht pension te bouwen. Zooals men weet, wor den de woningen van het Zeebad uitslui tend als gemeubileerde woning verhuurd; de families moeten ^zelf hun dienstbode meebrengen, althans zelf voor het middag maal zorgen. De heer Griek evenwel heeft een volledig pension geopend: „Pension Panorama"' biedt ruimte aan twintig per sonen, die volledig pension krijgen Het fraai opgetrokken gebouw van twee verdiepingen ligt op een hoog duin aan den Nieuwen Duinweg en van alle kanten heeft men er een fraai uitzicht. Links ziet men op het dorp en het strand, rechts strekt zich de stad uit en achter is het panorama van de duinen. Alle slaapkamers zijn voorzien van electrisch licht, en, wat van practisch nut is, van vaste waschtafels; een gemeen schappelijke eetzaal is op de benedenver dieping gelegen. Op de tweede verdieping zijn een aantal slaapkamertjes voor één per soon of voor kinderen, die wat eenvoudiger zijn ingericht; de andere kamers zijn be doeld als zit-slaapkamers voor gezinnen. De gasten eten dus gezamenlijk in de eet zaal beneden, hetgeen, dunkt ons, voor zo mergasten gezelliger is dan het aparte diner. De kamers zijn eenvoudig, maar smaakvol gemeubileerd: a. is er een ameublement van oud-Hollandsche meube- en, hetgeen, zooals men weet, aardig aan- cleedt. Natuurlijk zijn ze niet alle eender gemeubeld, maar het heeft geen zin dit alles te beschrijven. Ongetwijfeld bieden ze groote gezelligheid en veel comfort en dat is voor zomerpensions een eerste eisch. Natuurlijk waren wij nieuwsgierig eens weten of Huisduinen- nog andere ver- ouurgelegenheden had. En laat ik het. u maar zachtjes in de ooren fluisteren: ieder Huisduiner,wiens huis zich ervoor leent, tracht in de zomermaanden een extra-tje te verdienen. En velen hebben vaste klantjes; menschen, die elk jaar terugkomen. Na tuurlijk kunnen wij niet al die kamers noe men; dat is ook trouwens niet de bedoeling van dit artikel. Op ietwat grooter schaal komen in aanmerking allereerst de voor malige pastorie, thans bewoond door den heer Heuders -(Pension „Zeelust"), een groot, ouderwetsch huis, waar drie ruime zitkamers en de noodige slaapkamers heel wat menschen kunnen herbergen. Dit is ook met volledig pension, en de heer Heu ders zendt desverlangd ook wel maaltijden uit. Bekend is ook het huis van Mej. De Ruyter; eveneens een ouderwetsche wo ning, en dus ruim gebouwd, met mooie ka mers, die zonder pension verhuurd worden. Waar de heer Griek hier de baanbreker is geweest voor de stichting van een modern ingericht pension, daar mag Huisduinen hem dankbaar zijn. Wij hopen dan ook, dat dezen zomer zijn logé's in groote drommen zullen komen opzetten. Trouwens, naar wij 'vernamen, zijn er al kamers verhuurd en komen steeds nieuwe aanvragen in. Het weer heeft in deze niet meegeholpen, maar nu het schijnt te veranderen en de zomer zich aankondigt, zullen ook de pensiongas ten wel niet uitblijven. Ditzelfde geldt trou wens ook voor de woningen van het Zeebad. te de eenige manier om behoorlijk uit en thuis te komen. Ingediend is het reeds aangekondigde wetsontwerp tot gemeentelijke indeeling van het Zuiderzeegebied. In de M. van T. wordt opgemerkt, dat het watergebied van ;de Zuiderzee voor zoover daaromtrent geen bijzondere rege ling is getroffen, tot geen enkele provincie behoort. Het gevolg daarvan is niet alleen, dat geen enkel provinciaal of gemeentelijk bestuur aldaar eenige macht of bevoegd heid bezit, doch tevens, dat de Rijkswetten wegens het ontbreken van uitvoerende organen, in het bedoelde gebied vrijwel machteloos zijn. Deze toestand kan tot bijzondere moeilijkheden aanleiding geven. Het onderhavige ontwerp strekt in de eerste plaats om in een en ander te voor zien. Het beoogt de indeeling bij de ge meente Wieringen van het rondom dit eiland gelegen watergebied en het daarbij gelegen gedeelte van de strook water gelegen tusschen Wieringen en de Friesche kust, waarbinnen de afsluitdijk van de Zuiderzee is ontworpen. Het andere gedeelte van deze streek wordt ingedeeld bij de gemeente Wonseradeel. Hierbij is uitgegaan van de gedachte, dat het aanbeveling verdient het in te deelen gebied zooveel mogelijk te voegen bij een of enkele gemeenten. Alleen op deze wijze zullen geschillen tusschen ver schillende autoriteiten worden vermeden en kan de grens op nauwkeurige wijze worden bepaald en aangeduid. Slechts een strook van ongeveer 800 Meter uit de kustlijn wordt ingedeeld bij de gemeente meenden we d te doeili de lezers Anna Paulowna, en een overeenkomstige - strook bij de gemeente Helder. gedurende die week worden bewoond door een 60-tal dames, die allen in Oostersche costumes gestoken zijn. De belangelooze medewerking werd verkregen van Sou- laika, het mysterie van het Oosten, een jon gedame, die de kunst der magie en toe komstvoorspellingen bijzonder machtig schijnt te wezen. Een Indische fakir, luis terende naar den weiluidenden naam van Samir Haophiem, zal evenmin ontbreken, terwijl onder leiding van een bekend dans meester door een aantal jongedames een specifiek Oosterschen dans zal worden uit gevoerd. Naar wat wij vernemen, krijgen wij wel den indruk, dat hier iets zeer bijzonders zal worden geboden en gezien den lagen en- tréeprijs van 15 ct., gelooven wij wel, dat de Oostersche stad zich in het bezoek van duizenden toeristen zal mogen verheugen. De heer L. Pinkhof alhier heeft voor deze feesten een pakkende reclameplaat ge- teekend. Op den achtergrond een minaret met enkele gevelfragmenten, op den voor grond een mannenfiguur die met de linker hand deze Oostersche stad aanwijst. De grootte der hand van deze figuur is zeker symboliek ten opzichte van dé grootschheid der op touw gezette feesten. Het affiche is geleverd door een plaatselijke steendruk kerij, n.1. de drukkerij „Het Noorden", die daarvoor een woord van lbf verdient. De kleuren zijn diepblauw en steenrood, waar door het billet reeds van verre de aandacht trekt. Blijkens in dit nummer voorkomende advertentie zal in het gebouw van den bond van M. M. P. het bekende strijkje heden avond en de beide Pinksterdagen concer teeren. Het duo Hoffman zal de muziek met zang afwisselen. Zeker zal de advertentie over de zee tochtjes op Pinkster-Maandag de aandacht van verschillende lezers getrokken hebben en het zal dan ook haast wel niet noodig zijn, daar nog eens exf-a de aandacht op te Ons blijft nog over van een kwestie mel ding te maken, n.1. van de wenschelijkheid om de namen' der pensiongasten te publi- ceeren. Wij zijn nog geen volledige bad plaats, zeiden we hierboven, want in de badplaatsen worden regelmatig in de bladen de namen der gaande en komende personen aangekondigd. Ja, zelfs is in de gemeente lijke politieverordening vaak een artikel opgenomen, waarin deze publicatie ver plichtend wordt gesteld. Maar voor Helder is het nog zoo vreemd, dat men daaraan eerst zal moeten wennen. Voorloopig nemen wij afscheid van Huis duinen om er straks misschien nog wel eens terug te keeren. Reeds trekken de jon gens en meisjes op dezen Woensdagmiddag in groote drommen strand- en duinwaarts; daar komen een stuk of zes meisjes aan fietsen, die zoowat den heelten weg in beslag nemen. Ze maken lawaai als waren het er vijf-en-twintig en laten de bellen rinkelen voor dien anderhalven voetganger. Wacht maar, over een week of wat krijgen wij ook een beurt. Want dan is het voetgangerschap Men schrijft ons: Toen in Juli van het vorige jaar in onze gracht het drijvend aquarium „Klein! Artis" ter bezichtiging lag, was het doel niet enkel om de visschen, planten en andere voor werpen aan de bezoekers te toonen, doch ook om liefde voor de natuur onder de men schen aan te kweeken. Voor dit doel werd toen een vereeniging opgericht aanvanke lijk met 9 leden. Den I2en Mei j.1. hield bovengenoemde vereeniging haai' eerste ver gadering in dit jaar. Deze vergadering, die in tfe zaal van de Jongel.-Ver. Spoorstraat werd gehouden, en die tevens al's propaganda voor de Ver eeniging moest dienst doen, werd door den voorzitter te ongeveer 8 uur geopend. Na allen het welkom te hebben toegeroepen, zette hij het ontstaan der vereeniging. alhier uiteen en spoorde een ieder, die nog geen lid der vereeniging was, aan om toe te tre den, daar men door eendracht meer berei ken kan, dan individueel. Als hoofdnummer voor dezen avond was aangekondigd, een lezing met lichtbeelden dbor den heer J. Groen. Deze heer beschikt over een prachtig projectietoestel en heeft aan de hand van aquariumplaatjes van de firma Verkade, welke firma voor ditedoel de plaatjes wel willend heeft aangeboden en wij hiervoor onzen dank uitspreken, het leven der in- reemsche visschen en planten voor ons be- ïandeld. Dat dit werk ingoede handen was en met aandacht gevolgd werd, bleek wel aan 't einde van de lezing uit het applaus, wat den heer Groen ten deel viel. Aan 't einde werd 0. m. n. g medegedeeld, dat het lidmaatschap voor niemand om inancieele redenen bezwaar kan zijn, daar dit f 0.25 per maand is. Hierna werd den heer Groen hartelijk dank gezegd voor zijn leerzame voordracht en sloot de voorzitter de vergadering onder dankzegging aan allen voor de trouwe op komst. Het adres vhn opgave voor lidmaatschap dat men eventueel schriftelijk kan doen is bij den heer H. Brouwer, Javastraat 31, secretaris. die de advertentie-kolommen niet doorzien op deze gelegenheid, om een goedkoop zee tochtje te maken, te wijzen. Is er iets heer lijkers denkbaar; dan op een heerlijken, zon- nigen dag, een tochtje op het Marsdiep te maken? Welnu, die gelegenheid bestaat Maandag n.1. met de salonboot „Prins Hendrik", die om 2, 3 en 4 uur van den steiger van het Hotel ,)ben Burg" vertrekt. De kosten voor zoq,'n reisje bedragen slechts 50 cent. 2e Pinksterdag, 's morgens 10.30 uur, Ds. W. A. F. van Dijk. (Gewijde muziek van viool, cello en orgel). Evangelisatie (Palmstraat): le Pinksterdag, 's morgens 10 uur, Ds. Jac. de Pree, van Weert. 's Avonds geen dienst. 2e Pinksterdag, 's morgens 10 uur, Ds. Jac. de Pree. tleen dienst. le Pinksterdag, 's morgens 10.80 uur, Ds. H. van Oijen, van Haarlem. le Pinksterdag, 's morgens 10 uur en 's avonds 5.80 uur, Ds. H. Hasper, van Heemstede. 2e Pinksterdag, 's morgens 10 uur, Ds. H. Hasper. 's Morgens 10 uur en 's avonds 5 unr, Ds. B. van den Berg. Luths.'sche Kerk; le Pinksterdag, 's morgens IC uur, Ds. H. O. Zwahler, van Den Haag. (Voor iedereen toegankelijk), 's Morgens 10 uur, Heiligingsdienst. 's Namiddags 8.80 uur Openluchtmeeting, b. h. Koningsplein. 's Avonds 8 uur, Opwekkingssamenkomst en Verlossingsbijeenkomst. Deze brand was veroorzaakt door een vuur pijl, afgeschoten door de landmacht, die nachtelijke oefeningen hield.' De brand, was inmiddels door soldaten gebluscht geworden, zoodat verder optre den niet noodig was. In den nacht van Woensdag op Donder dag werden op verzoek van een verlofhou- in- Nog een o-tal dagen en de Oostersche feesten, waarover wij bereids een korte me- dedeeling hebben gedaan, zullen aanvangen. Wij zijn thans in dc gelegenheid onzen lezers enkele nadere bijzonderheden mede te kunnen deelen. De Oostersche feesten dan worden ge-' organiseerd ten bate van het bouwfonds van de Synagoge te Helder, welk fonds blijkbaar op kunstzinnige wijze de gelden bijeen wenscht te zamelen. De groote zaal van „Casino" zal dan worden omgetooverd in een Oostersche stad. Metershooge minrets zullen zich daar verheffen en fraai gewelfde koepeldaken zullen verrijzen. Machtige zuilengalerijen zullen evenmin ontbreken en alle woningen, toko's en bazars worden in Oosterschen stijl opgetrokken. Het tooneel wordt herschapen in een weelderigen Oosterschen theetuin,' waarvan het achterdoek een uitzicht geeft op de Omar Moskee en omringende heuvelen, een en ander naar ontwerp van den heer Elle- mers. Kostbare tapijten en gobelins zullen het geheel versierea De huizen im de Oostersche stad zullen De tijd van zomer-uitstapjes ia weer aangebroken en de mildere temperatuur der laatste dagen noodt tot utigaan. De iboschen tooien zich nu in de mooiste kleuren en ook de landerijen laten ons uat nu uvja uu ïva van vt.nvu zien wat een wanne zon na imalsoh der twee marineschepelingen uit zijn gens vermag. richting verwijderd. Walt u van dat alles genieten zonder; dat een ernstige aanslag wordt gedaan op j?en bewoner van de Vijzelstraat deed uw portemonnaie? iaangifte, dat zijn vrouw door een 16-jari- Gat dan op één der Pinksterdagen per _en onjjen was geschopt. „r,,S.n.N.A." naar Schoorldam om in16 Alkmaar of ln Bergen of Schoorl te ge- niqten van wat de natuur u daar biedt Zooals u in de heden ge-plaatste adverten tie kun zien, zijn de retour-prijzen ver laagd tot 1.le kajuit en 0.60 2e 'kajuit. Gezelschappen krijgen op deze prijzen nog reductie. Wij gelooven, dat onze Heldersche boot met dit weer en deze prijzen op een druk bezoek zal kunnen rekenen. Blijkens een in dit nummer voorkomen de advertentie zal heden, morgen en Maandag in Hotel „De Rustende Jager" te Bergen een groot Bal gegeven worden, terwijl als attractie vermeld wordt het op treden van de Jantjes. Voor bizonderheden verwijzen wij naar de advertentie. Onder leiding van Adolf Bouwmeester. Bovengenoemd gezelschap, hetwelk hier op-Eerstan Paaschdag zulk een groot succes had, .komt Maandag Tweeden Pinksterdag nog één enkele voorstelling geven in „Ca sino". Het komt nu met een geheel nieuw programma, nieuwe liedjes van Kees Pruis, van Stella Fontaine en nieuwe voordrach ten door Ado'f Bouwmeester. Een zeer af wisselend en bijzonder mooi programma. Over 't programma schreef de „Groninger Courant' De Optimisten, een onder leiding van Adolf Bouwmeester gevormd Cabaretgezelschap, heb ben in den Stadsschouwburg een voorstelling gag even, die was aangekondigd als een avond van vróolijke kunst. De aanwezigen ihebben kunnen ervaren, dart deze belofte ten volle is nagekomen. Wat de dames- en heeren-Opti- misten hun hebben geboden, heeft hen werke lijk in een opgewekte stemming gebracht. De Optimisten vandaar hun naam beschou wen .het leven van den vrooliiken kant. Zij zien van alles de zonzij. Adolf Bouwmeester opende de gezellige samenkomst met een grap pig gevonden inleiding en Kees Pruis hield later eveneens een kort toespraakje, waarin het publiek de overtuiging kon krijgen, dat zij inderdaad de optimisten zijn voor wie ze zich uitgeven. Woensdagavond werd door iemand, die toezicht had op een onbeheerd staande wo ning in de Basstraat, aangifte gedaan, dat van bedoeld perceel een drietal ruiten door onbekende jongens waren stukgegooid. Dienzelfden avond werd door een ander aangifte gedaan, dat een aan hem toebe- hoorend roeibootje in de .fortgracht aan het zinken was gebracht Van het Vliegkamp „die Kooij" werd 's avonds telefonisch kennis gegeven, dat - er brand was in de richting van den Stroo- weg. Door den vuurtorenwachter werd even later kennis gegeven, dat er brand ontstaan was in de helmbeplanting van de duinen. Een lief zoontje. Donderdagavond werd politiehulp inge roepen in een perceel waar een hevige twist was ontstaan. Aan den brigadier en agent, die tt zich heen begaven, werd meegedeeld, dat de 16- jarige zoon even te voren door een der andere huisgenooten op straat was gezet en mishandeld was. De jongen, die achter de woning in een schuur werd aangetroffen, verklaarde, dat zijn zuster hem uit huis had gezet. Hij wenschte zich overigens over het gebeurde niet uit te laten. De moeder verklaarde, dat zoowel zij als haar dochters voortdurend door den jongen werden geplaagd en dat hij hun onbehoor lijke woorden toevoegde. De laatste 14 da gen had hij geen slag uitgevoerd. De jongen werd door den brigadier ern stig onderhanden genomen en werd toen weer in de ouderlijke Woning toegelaten. Een agent trof Donderdagavond op den Huisduinerweg een doode hond aan, die vermoedelijk was ovej-reden. Bij onderzoek bleek inderdaad, dat de hond overreden was. Het beest weid door den agent in een weiland weggestoken. Een onderzoek wordt ingesteld naar de oorzaak van de overrijding. Mannen. Aanvragen van werkgevers kwamen ln om2 autogene-lasschers, 1 chauffeur, 2 bankwerkers, 2 draaiers, 6 grondwerkers, 1 incasseerder, 1 koperslager, 2 kleer makers, 3 karjongens beneden 18 jaar, 1 kleermakersleerling ben. 18 jaar, 1 let terzetter, 1 leerling kelner, 5 loopjongens ben. 18 jaar, 1 leerling ketelmaker ben. 18 jaar, 3 leerling werktuigmakers ben. 18 jaar, 6 losse-werklieden, 1 los-werkman ben. 18 jaar, 14 metselaars, 1 opperman, 2 plaatwerkers, 1 steenbikker, 1 schilder- bekleeder, 2 timmerlieden, 8 timmermans leerlingen, ben. 18 jaar, 62 transportar beiders, 1 timmerman-halfwas, 1 wagen makersleerling ben. 18 jaar. Totaal 127 personen. Aanbiedingen kwamen in van2 ban ketbakkers, 1 chauffeur, 1 conciërge, 4 electriciens ben. 18 jaar, 13 grondwerkers, 1 hulpmonteur, 2 incasseerders, 1 kantoor bediende, 1 kantoorbediende ben. 18 jaar, 1 kleermaker, 1 kappersleerling ben. 18

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 11