4/3 X genegenheid bij de ouderen miste. En hij had het kind en zijn moeder verwend, zooveel hij nog tot verwennen in staat was. Och, och! wat een teleurstelling was dat geworden. Ja, toen het kind klein was, toen was het een aardig ventje geweest. Maar, zoodra hij naar sohool ging, werd hij alweer net als de rest. Wat hèd die tegenwoordige jeugd toch, imet haar op standigheid en verbeelding? Jaeob was naar de Hooger Burger School geweest, maar daarvandaan was hij erger dan ooit thuisgekomen. Het leek wel een socialist. En nu verbeeldde die aap van een jongen zich, dat hij hier op het dorp de wereld moest redden. Hij had veroenigingen mee opgericht en zat in 't bestuur van een jeugdbond, die zich weet wat voorstelde imet haar hervorming van de maatschap pij. Zulk tuig, ze waren nog niet eens dpoog achter de oorènl En nu durfden ze daar waarempel hem zoomaar een brief te schrijven met de vraag of ze zijn land voor een.mee ting mochten gebruiken! Stel je voor, hier in 't dorp ook al een meeting. Voor den Volkenbond en den wereldvrede! JaweJ, dat gaat zóómaar. Die kwajongen Adriaanse, nog steeds met de vingers op het tafelblad trommelend, keek het venster uit. Hij kon niet ontkennen, dat de jongelui een goede keus hadden ge daan, toen ze het oog richtten op zijn land. Dat weitje lag daar zoo schilder achtig, beschut door het opgaand ge boomte en omgeven door de akkers, waar op de vogelschrik stond. De geur van de tuiriboonien, die rondom den vogelverschrikker bloeiden, dreef over het weitje. Op den wal aan den ach terkant verspreidde de klaver een zoete lucht. En hier, vóór aan den weg, waar het weitje grensde aan den hof van de' boer derij, pronkten de gouden regen en de sering. Je zoudt voor je pleizier den Vol kenbond en den wereldvrede willen be vorderen in zoo'n heerlijke omgeving. Maar de vogelverschrikker stond daar en beduidde musschen en menschen: „Af blijven! Je hebt op 't veld van boer Adri aanse niets te maken!" Die opgeschoten jongens en meiden moesten maar zien, dat ze ergens anders terecht kwam. En zoo nam boer Adriaanse dan ook on middellijk de pen in zijn stijve vingers en schreef, kort en krachtig, dat er van 't heele geval niets kon komen. Daarmee dacht hij, dat hij van de zaak af was. Toen hoer Adriaansche eohter op He melvaartsdag van zijn morgen-inspectie terug kwam, zat daar zoowaar zijn klein zoon hij de krapt en de koffies „Jaoob?! Hoe kom jij hier?" En Jaoob vertelde^ dat zijn kameraden hem hadden afgevaardigd, nog eens met grootvader te gaan praten. Want groot vader wist zelf wel, dat buiten zijn weitje hier in het dorp geen gelegenheid voor een meeting bestond, 't Was nergens zoo beschut en feestelijk ingelijst. En je moest voor zooiets toch een terrein hebben, waar wat hoornen en bloemen stonden, die je vanzelf in de stemming brachten, om van 't goede te getuigen. Hoe prach tig zou de muziek hier klinken en zou 't voor grootvader eigenlijk niet aardig zijn, als hij 't venster openschoof, in zijn eigen huis het zingen te kunnen hooren? Toe, grootvader moest het maar doen; ze zou den er hem zoo dankbaar voor zijn en hem vast eerelid van den jeugdbond maken. „Ja, ja, je kunt mooi praten, jij kwajon gen. Maar je moet niet denken, dat je daarmee je grootvader beduvelt, die zoo- veel meer van de wereld gezien heeft dan jij...." En grootvader bleef onverbiddeiyk. Toch was Jaoob al blij, dat hij, toen hij eindelijk naar huis ging, gedaan had ge kregen, dat grootvader er nog oens een nachtje over zou slapen. 's Middags, na zijn dutje, liep de oude man 't veld in. En onwillekeurig bleef hij treuzelen op 't weitje. Wat was 't hier toch prachtig en stil. Je werd er haast andere van op zoo'n Zondagschen dag. Maar kom, kom, dat was mpar gekheid. Zijn schreden richtten zich naar den vogelverschrikker. Hij bleef voor den ouden getrouwe, staan en keek hem recht in zijn strooien gezicht. En ineens trof hem een ontstellende vergelijking. Ter wijl alles aan zijn voeten geurde en bloei de, was de vogelverschrikker even stoffig en stijf als altijd. Een dood, vermolmd ding tusschen al dit ontluikende leven. Een belachelijke, armzalige verschijning. Een onding! Maar plotseling schrok Adriaanse van zichzelf. Het was, of zijn trouwe vriend hem iets zei met zijn strooien gezicht. Ze waren kameraden, de vogelverschrikker er» hij. Ze waren gelijken. Ook hij was stoffig en stijf tusschen de bloeiende jeugd. Ook hij was dood en vermolmd. Belachelijk en armzalig was hy met zyn: „Afblijven!" „Onding!" riep hy uit en met een drif tig gebaar schopte hy den vogelver schrikker omver. Het gevaarte zakje op- zp en plofte op 't boonenhed neer. Een paar geurende bloemen knapten af hy zyn val. Maar boer Adriaanse keek, alsof heim een wonder was geopenbaard. „Kyk nou toch ereis aan!", fluisterde hy verrast. En hy tilde den stok omhoog met de vodden' van kleeren. Ja, waarlijk, de oude stok was uitgekropen. Een frischgroene twyg stak dwars door de rafels. En knoppen botten daaraan. „Heb ik van myn leven!" zei Adriaanse, en heel zyn gezicht straalde van biyde verrassing. Zoodra hy thuis was, schreef hy aan Jaoob. En deze liep dadelijk met het prachtige bericht naar zyn medebestuur ders. Niet alleen het weitje kregen ze voor hun Pinksterfeest, maar ook nog een tientje voor de onkosten van het feest. En grootvader zou, ter opluistering, op de boerdery de vlag uitsteken. Kon het mooier? Ze begrepen er niets van, maar dadeiyk vertrok een deputatie met Jaoob vooraan, om boer Adriaanse uit erkenteiykheid voor zijn steun het eere- lidmaatsohap aan te bieden. En toen op den Pinksterdag de muziek speelde en de vlaggen wapperden en lie deren weerklonken, waaruit het geloof in de liefde en het vertrouwen op de raensoh- heid sprak, hadden de redenaars geen geestdriftiger toehoorder dan de harde» styve hoer, die den vogelverschrikker had omgesehopt i VOOR HUK EN HOF. In dien slertuln. Chrysanten, Dahlia's. In flen moestuin. VOOR DEN POLITIERECHTER. Als de roede van 't gat ls, rijn de slagen vergeten. Een Heldersch ingezetene, die niet den indruk maakt een saletjonker te zyn, is voor eenige jaren voorw. veroordeeld wegens mishandeling tot 6 maanden gev. met 3 proefjaren, waarby hem gestrenge geheelonthouding als byzondere voor waarde was opgelegd. Die proef hhd hy glansrijk doorstaan, maar zoo gauw was de druk van het toezicht niet opgeheven of de reclassant viel weer hrzyn slechte gewoonten, met het treurige gevolg, dat hij heden, na 6 jaar van braafheid weer eens terecht moest staan omdat hy op 3 April in het café van den heer Van T. in vereeniging met een ander bezoeker, die vandaag absent bleef, don caféhouder had mishandeld. De verdachte wilde dit niet ontkennen. Maar hy wist van het gebeurde zoo onge veer niets meer af, flauw kon hy zich nog herinneren dat hy ruzie had gekregen met zekeren S., die er tusschen uit wem getrokken, toen de caféhouder zich met de twistenden bemoeide. Bedoelde caféhouder was echter niet boven z'n bier geweest en kon een meer aanschouweiyk verslag geven van het relletje dat in zyn café had plaats ge vonden. De politierechter was niet byzonder gesticht over ^de hervatting van den ver dachte in zyn oude zonde na zyn proef- tyd als voorwaardelyk veroordeelde. Hy schynt zich nu weer meermalen aan drankmisbruik schuldig te maken en dit noemde de politierechter een treurig verschynsel. En de opnieuw gevallen zondaar kwam er ditmaal nog af met een flinke geld boete f 40 of 40 dagen. Maar het is zeker dat hy, wanneer hy hiér weer voor een dergelijk feit zou moeten verschynen, hy de gevangenis niet zal ontloopen. Zijn vriend die meegeknokt had, werd tot f 20 boete of 20 dagen veroordeeld. ARRONDISSEMENTS RECHTBANK LUCHTVAART. Vliegongeval ln Italië. Drie dooden. Tripoli, 21 Mei. Een Caproni aeroplane is ter hoogte van Melaha neergestort De bestuurders en de waarnemer werden ge dood. De mecanicien is zwaar gewond. Rondvlucht om de wereld. Stanowski, kapitein van den staf by het Tsjecho-slowaaksche leger, zal vandaag van het vliegveld te Praag opstygen om een rondvlucht om de wereld te maken. PLUIMVEETEELT. Vragen, deze rubriek betreffende, kun nen door onze abonné's gezonden worden aan „De Combinatie", Westeraingel 27a, Rotterdam. Postzegel van 10 ct. insluiten. Conserveeren van eieren. SCHAGEN. De Hofslachter. De rederijkerskamer V. V. V. zal met kermis, het onuitgegeven stuk „De Hof- slachter" in de Ceres, alhier, opvoeren. Het mocht de vereeniging gelukken voor deze uitvoering het manuscript tydeiyk in afstand te verkrygen. Jaarvergadering Doopsgezinde Broederschap. De kring Noord-Holland van de Doops gezinde Broederschap zal op 7 Juli hare jaarvergadering op Wieringen houden. Op het programma staat als aantrekke- ïykheid eene bezichtiging van de Zuider zeewerken. De kommies le kl. P. Kooy, wordt van Amsterdam overgeplaatst naar Wieringen. IJk en heryk zal alhier plaats hebben op 1, 2, 8 en 4 Juni, en voor St. Maarten, zitting alhier, op 1 Juni. Uitslag der verkooping van 20 Mei, alhier, ten overstaan van notaris F. W. A. van Riet te Bergen. Boerenplaats in de gemeente Anna Paulowna, groot 20.96.00 H.A., eigendom van den heer A. Kaptein te Akersloot. Perc. 1, Huismanswoning enz., groot 8.18 H.A., A. Raven, Anna Paulowna, f 10.810. Perc. 2, Weiland, groot 2.65.00 H.A., A. Kaptein, Akersloot, f 5.371.18. Perc. 3, idem, groot 2.65.80 H.A., P. Hoogland, Winkel, f 4678. Perc. 4, idem, groot 2.64.40 H.A., C. Smit, Heilo, f 4.658.44. Perc. 5, idem, groot 1.23.40 H.A., J. Vlaag, Anna Paulowna, f 2.468. Pero. 6 en 7, idem, groot 4.81.80 H.A., H. Timmer, Anna Paulowna, f 9.260. Perc. 8, idem, groot 0.18.00 H.A., P. Hoogland, Winkel, f 1.560 Perc. 9, idem, groot 1.26.80 H.A., L. Raven, Anna Paulowna, f 2.054.16. Perc. 10, idem, groot 2.31.90 H.A., A. v. IJseldoorn, Anna Paulowna, f42.66.96. l)e totaal opbrengst bedroeg f 45.122.02. Vergadering Bond van Zieken fondsen. Het Noorderdistrict van den Bond van Ziekenfondsen, vergaderde alhier, tot de verkiezing van een voorzitter, daar de .1 1 -a heer Van der Velde, Valkoog, om werk zaamheden bedankt had. De vergadering werd geleid door den heer A. Visser te Nieuwe Niedorp. Tegenwoordig waren afgevaardigden van fondsen te Helder, Julianadorp, St. Maarten, St. Maartens- vlotbrug, Callantsoog en Schagen. Voor gesteld werden de heeren Gakeer te Julianadorp en Boogaard te Helder. Deze laatste trok zich evenwel terug, daarhy het minder gewenscht vond, dat een voorzitter op den uitersten uithoek van het district woonde. By de stemming kreeg nu de heer Gakeer 9 van de 10 uitge- biBOhte stemmen. De uitgoschreven bespreking van het nieuwe reglement bleef achterwege, daar nog niemand van het concept kennis had genomen. By de algemeene besprekingen vroeg Schagen eene inlichting pmtrent het tekort by het Hoofdbestuur van het, Nederl. Verbond van Ziekenfondsen. De heer Visser zette dadrvnn de oorzaak zoo duideiyk uiteen, dat alle aanwezigen te vreden met deze toelichting waren. Daarna sluiting met een tot weerziens. TEXEL. Uit de balans en de winst- en verlies rekening van „T.E.S.O.", die aan het kan toor der Maatschappy ter inzage ligt, blykt, dat de Maatschappy in 1925 weder een goed jaar heeft gehad. Er werd een batig saldo bevaren van f 83835.96 of 9768.04° meer dan in 11924. Voor het vervoer van personen en rij wielen werd ontvangen 491120.85, voor goederen, vee en visch 80916.72. 'tzyn slechts enkele cyfers.xlle nu ge geven worden; in een verslag der verga dering, die op 29 Mei a.s. gehouden zal worden, wordt hierop teruggekomen. Maandag werden van hier verzonden; 494 lammeren, 70 koeien, 50 kalveren, 7 varkens, 4 paarden, 1 schaap. Donderdag zyn verzonden met 3 stoom schepen en 2 motoren 3697 lammeren. Burgeriyke stand van Texel van 15 t m. 21 Mei 1926. GEBOREN: Elisabeth Maria, d. v. Johannes Cornelis Bakker en Anna Com mandeur Cornelis Adrianus, z. v. Arie Witte en Martha Brlgltta vanderGulik; Jan Cornelis, z. v. Gerrit Jan Bruin en Adriana Jakoba van Liere; Adriaan, z.v. Willem van Heerwaarden en Maria de Porto. ONDERTROUWD: Johap Roeper en Grietje Kikkert; Cornelis Roeper en Trijntje Steenman; Karei Eelderlnk en Dieuwertje Huisman; Jan Witte en Jan netje Barhorst; Jacob Johannes Zym en Geertje Hendrika Zoetelief. GETROUWDJan Gerrit Schoenmaker en Helena van der Weide; Dirk Witte en Hendrica Witte; Cornelis Hertje Roeper en Mart je Garritsen; Jacob Witte en Lena Kees; Theodorus Reinardus Hin en Aflna Cornelia Boersen; Siets Ellen en Maatje Cornelia Verbrugge. OVERLEDEN: Marten van der Vliet, 81 jaar, gehuwd met Tryntje Brik. INGEZONDEN. V Blijkens ontvangen brieven zijn de ama teurs van het tuinheren nog steeds angst vallig om reeds buiten uit te zaaien; men vroeg ons nog eens op te geven, welke bloe men er voor in aanmerking komen. We noemen: Rgseda, Slaapmutsjes, Gouds bloemen, Korenbloemen, Zonnebloemen, Papavers, Oost-Indische kers, Balsaminen, éénjarige Christanthemums, éénjarige Lu pinen, Juffertje in 't Groen, Papier- en Stroohloemen. Reseda en Slaapmutsjes' laten zich niet verspenen; men moet ze dus laten staan ter plaatse, waar men ze uitzaait. De grond, waarop men zaait, moet voldoende humus bevatten en bij droogte geregeld nat worden gehouden door gieten; vooral is dat noodig als het zaad nog niet ontkiemd is. Zorg behoort men ook te be steden aan het uitwieden van onkruid en het uitdunnen der jonge plantjes. Véél gaat er verloren, doordat men het „zonde" vindt om jonge plantjes uit te trekken, met het gevolg, dat ze eikaar alle verstikken. Men kan z.g. breedwerpig zaaien of in groefjes, die 20 cM. vaneen liggen. Die groefjes moet men na zaaiing niet weer geheel met aarde vullen; ze houden het gevallen regen water dan langer vast. Overigens niet te diep zaaien; dat is mede een der oorzaken van het niet-opkomen van het zaad. Wie niet over kassen beschikt en in zijn tuin Chrysanten wil kweeken, moet zorgen overblijvènde, winter-harde planten te koo- pen, flinke en gezonde stekken zonder wit, roest of aaltjesziek. De grond moet eerst goed bemest worden, bij voorkeur met kupstmest (in den handel is een zeer goede, speciale Chrysanten-mest); de grond mag niet te los zijn en 'n week of wat na het planten moet deze goed vastgestampt wor den, opdat men steviee planten verkrijge met bloemen en geen lange bloemlooze slierten. Men plant niet te dicht bijeen en eenige keeren moet de kop tot op 3 a 4 oogen worden ingenepen, wat men echter niet meer doen moet na den tijd, waarin de langste dag valt (20 Juni). In den drogen tijd en in 't laatst van Augustus geeft men wat vloeimest; zoo noodig moeten de planten worden opgebon den. Chrysanthemums zijn sterk, maar ze hebben ernstige belagers in z.g. spuug- beestjes, oorwormen, luis, groene rups en grauwe slak, welk ongedierte men zooveel mogelijk moet wegvangen. Een goede vloei mest voor de zomermaanden stelt men samen uit beer, koemest, kippenmest en roet. Interessant is het om de cultuur van Dahlia's te vervroegen door middel van het z.g. voor kiemen en ook het stekken is een aardig werk, maar voor beide werk zaamheden is het nu al te laat, waarom we er later op terug zullen komen. De planttijd van Dahlia-k n o.l 1 e n is einde April, begin Mei en stekplanten zet men op het e i n d e van Mei uit. De plan ten moeten 70100 cM. uiteen staan op een zonnige, tegen den wind beschutte plaats. De grond wordt tevoren diep gespit en voldoenée bemest; met de toediening van stikstof echter zij men voorzichtig; ook gebruike men geen versche mest en gedurende den groei diene men wat vloei mest toe. Aan de knollen ontwikkelen zich meer dere spruiten, doch daarvan laat men er maar een of twee doorgroeien; de andere moeten weggesneden worden. Van de sten gels, die blijven staan, neemt men tot op 40 cM. hoogte de rijstengels weg. Wil men groote bloemen kweeken, dan moet men ook de knoppen wegnemen, die onder de hoofdknop verschijnen en steeds de uitge bloeide bloemstengels verwijderen vóór de zaad-zetting. De spruiten komen boven den grond in een tijd, waarin men nog nachtvorsten te vreezen heeft; bevriezen de spruiten, dan is dat wel niet zoo heel erg, want de knol ontwikkelt toch weer nieuwe, maar die bloei wordt er natuurlijk door verlaat. Daarom is het wel goed om de jonge spruiten te beschermen, b.v. door ze des nachts met een omgekeerde bloempot af te dekken. Zoodra de planten flink doorgroeien, moet men er een stok bij zetten en ze aanbinden, want de stengels zijn erg broos; het aanbinden geschiedt losjes, bij voorkeur met raffia- band. Als de Dahlia eenmaal bloeit, blijft ze daarmee doorgaan, tot in October de eerste nachtvorsten een einde maken aan alle bloe menpracht. Om het doorbloeien te bevor deren houdt men 3 a 4maal eene opruiming in het oude hout, door het diep weg te snijden. Wie in Mei doozen met stekplanten laat komen, moet direct na ontvangst uitplanten en goed aangieten. Als men voor kamerversiering bloemen wil snijden, moet men dat 's ochtends of de-s avonds doen; op den dag gesneden bloemen kan men niet goed houden. Dadelijk na het afsnijden zet men de bloemen eerst diep in een emmer water op een koele plaats. Na den bloei neemt men de knollen op, na de stengels tot op 10 a 20 cM. afgesne den te hebben en bewaart ze dan op een droge, vorstvrije plaats; knollen uit klei grond moeten eerst goed van aanklevende klei gezuiverd worden. Vóór de bollen weer uitgeplant worden, moet men de verdroogde stengels tot op den wortelhals afsnijden,' want daarin schuilen vaak de eieren van oorwormen, die de grootste plaag van Dahlia's zijn. Toch zullen die oorwormen zich ook later weer op de planten vertoonen. Men kan dan op de aanbind-stokken een omgekeerde bloem pot hangen, gevuld met mos, vodden, pa pier e. d., waarin men 's morgens heel wat van die beesten vangen kan, die er in schuil gegaan zijn. Tegen luis kan men bespuiten met een zeepsopje. Men kan beginnen te oogsten van de Rhabarber-planten. Men behoeft niet te wachten, tot de stelen geheel volwassen zijn. Men neemt er natuurlijk de dikste uit; dan krijgen de andere gelegenheid om* ook uit te groeien, w£t men door het toedienen van vloeimest bevorderen kan. Bloemknop pen worden weggesneden, als men-de plan ten teelt voor consumptie-doeleinden. Be-' zigt men Rhabarber als sierplant, dan laat men de bloemknoppen doorgroeien. Als .solitair-plant in, een gazon, d. i. geheel af zonderlijk ih eeri grasveld geplaatst, voldoet Rhabarber bijzonder goed. Uitspraken zitting 4 en 11 Mei. KI. S., Helder, Rijwielbelasting, 10 boete of 10 dagen. W. v. S., Texel. Als voren. J. B., Helder.Hooger beroep Kantonger. (Radiomuziek). Ambtenaar niet ontvanke lijk verklaard. N. W., Wieringen. Diefstal van 2 rij wielen. Onderzoek hervat. J. D., Wiéringen. Heling. Vrijgesproken en in vrijheid gesteld. A. v. M., Schagen. Meineed. 4 maanden gevangenisstraf. Eieren zijn natuurlijk aan bederf onder hevig en in den zomer spoediger dan in den winter. In het laatste jaargetijde zijn ze schaarsch en duur; in den zomer raapt men ze volop en zijn ze betrekkelijk goed koop. 't Ligt dusvoor de hand, dat de mensch er op uit is om te trachten een ge deelte van de vele en goedkoope zomer- eieren tegen bederf te vrijjaren, om ze in den winter te laten consumeeren. 't Is nu wel een geschikte tijd" om met het conserveeren van eieren te beginnen, omdat deze nu 't goedkoopst zijn. Als het een beetje verder is mindert de productie reeds en in Augustus gaat deze door den rui' der vogels al sterk achteruit, zoodat de prijzen oploopen. Toch verdient het geen aanbeveling om den geheelen voorraad nu al te conserveeren, daar de eieren er na tuurlijk in geen geval beter op worden en ('t aanbeveling verdient om de eieren niet 'langer te bewaren dan noodig is. Eieren, die nu worden ingelegd, en eerst in het vol gend voorjaar verbruikt, zullen ontegen zeggelijk aanmerkelijk geleden hebben. Daarom is het goed' om nu met het conser veeren te beginnen en daarmee maandelijks voort te gaan tot in AugustusSeptember; in den winter moet men dan steeds de oud ste eieren het eerst verbruiken, zoodat men b.v. in October de eieren van Mei eet, in November die van Juni en zoo vervolgens. Er zijn velerlei methoden van conserveeren, maar voor alle geldt het volgende. De eieren moeten zoo v e r s c h mogelijk zijn. Als ze vóór het conserveeren eenige dagen in een warme ruimte hebben gestaan, hebben ze dikwijls de kiem van bederf ai in zich. Ze moeten gaaf zijn en mogen geen breuk vertoonen; ze moeten schoon zijn. Vuile eieren worden eerst terdege gereinigd. Eieren van kippen zonder haan gehouden, verdienen voorkeur. Zooals we reeds zeiden, de methoden van conserveeren zijn velerlei. Men gebruikt b.v. gewoon zout, een oplossing van kalium- silicaat, paraffine, lage temperatuur (koel huizen), aluinoplossing, salicyfzuuroplos- sing, waterglas, vernis, collodium, hout- asch, boorzuur in vereeniging met water glas, overmangaanzure kali, vaseline met kalkwater, koehaar met kalk, enz. De meest gebruikte conserveermiddelen zijn versch- gebluschte kalk (kalkwater) en waterglas. Het kalken van eieren is een bedrijfs- method^. In ons land zijn groote kalkerijen met putten, die honderd-duizenden eieren bevatten. Nadeelen ran het kalken zijn, dat de schalen dunner worden, het eiwit niet meer tot schuim geklopt kan worden en de eieren een onaangenamen loogachtigen smaak krijgen. Voor huishoudelijk gebruik kan men eieren kalken in een z.g. Keulsche pot. Men legt de versche en schoone eieren daarin en overgiet ze met kalkmelk of kalk water. nl het eerste geval bluscht met ver sche kalk en voegt daaraan zooveel water toe tot een brijïge vloeistof ontstaat; in het tweede geval giet men op versche kalk veel water, roert een tijdlang terdege en laat alles dan een poos rusten en schept dan de heldere vloeistoflaag af, dat het kal k- water is, n.1. van kalk verzadigd water. De eieren moeten op een koele plaats be waard worden en steeds „onder" blijven; men brenge de vloeistof niet onnoodig in beroering. Een voor huishoudelijk gebruik meer aanbevelenswaardige methode, waarbij de eieren zéér goed blijven, is het conserveeren in waterglas. Men bezige groote flesschen of potten, legt de eieren er in en overgiet deze met eene. waterglas-oplossing. Water glas kan men in elke drogisterij koopen. Men giet op één liter waterglas negen liters water en giet deze oplossing, na goed ge roerd te hebben, over de eieren, zoodat deze onderstaan. Er vormt zich een vlies op het water, dat men niet onnoodig scheurt. Heeft men eieren moeten uithalen, dan vormt zich een nieuw vlies. Het beste is natuurlijk c*m elke maand in een afzonder lijke flesch of pot te conserveeren. Waterglaseieren zijn beter van smaak dan kalkeieren. Op de schaal vormt zich een glazuur-achtige bedekking, die de po riën van de schaal afsluit. Dat heeft ten gevolge, dat zulke eieren barsten, als men ze kookt. Om dat te voorkomen, prikt men er te voren aan de stompe punt met een naald een of twee gaatjes in. In waterglas geconserveerde eieren zijn goed, maar.... versche eieren zijn altijd beter en daarom raden we otn bij voorkeur jaarlijks een gedeelte van zijn hoender- stapel te vernieuwen, te fokken in den aan gewezen tijd van productieve dieren, de hennen op te kweeken, zooals we in onze wekelijksche rubriek aangeven, te huisves ten en te verzorgen, zooals dat behoort. waarna men in den winter versche eieren kan rapen. Helder, ai Mei I9a6. Geachte heer Redacteur. Ondergeteekende verzoekt beleefd een weinig plaatsruimte. Bij voorbaat mijn dank. Al reeds eenige dagen kan men langs straten en grachten de meer dan ernstige beschul diging hooren, dat door de V.V. H.R.C. één of meer spelers zijn omgekocht van V.S.V. te Velseroord. In" verband hiermede is een klacht gezonden aan ihet N.V.B.-bestuur, terwijl o.g. een ieder tart te kunnen aantoon^n," dat door bestuurs- of gewone leden gedurende hun lidmaatschap bovenstaande handelingen zijn gepleegd, of door n i e t-leden in opdracht van het bestuur. J. W. THIJSSEN, Voorz. V.V. H.R.C. Dat beteeke.nt: Viermaal een ongewijzigde advertentie ter plaatsing opgegeven in de „Heldersche Courant' tegen driemaal bere kening. Wij ervaren dikwijls, vooral bi] hen, die een z.g. kleine advertentie plaatsen, dia, wanneer een eerste plaatsing niet voldoende succes oplevert, vergeten wordt, om tijdig order tot herplaatsing te geven. Om onze cliënten voor schade en last ten gevolge van een dergelijk verzuim te behoe den, adviseeren wij in den regel om direct opdracht te geven tot il3 X plaatsing. Zoo- dra men dan geslaagd is, deelt men ons zulk mede en wordt dan de overbodig geworden advertentie uitgelicht. Onze cliënten zijn dan slechts schuldig het aantal malen, dat zij ge adverteerd hebben. Probeert U dat ook eensl Deze bepaling geldt alleen voor adverten- tién, welke niet volgens het goedkoope tarief voor handels-advertentiën worden geplaatst

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 13