Het requisitoir. In zijn requisitoir heeft de procureur- generaal Bztraohe prins Wlndlsch-Oraetz gekenschetst als het hoofd van de bende falsarissen. Zijn zorgeloosheid was te her kennon in de slechte uitvoering van het plan. Het beroep op de rampen die Hon garije hebben getroffen, was geen reden tot verontschuldiging. Het voornaamste gedeelte van het re quisitoir was gewijd aan een wederlegging van de medeplichtigheid of hulp van de ftan ifadossy zeide hij echter dat hi] als ohef van de politie de gelijke in rang van den minister van binnenlandsdhe za ken en dus in zekeren zin een vertegen woordiger van de regeering in het oon- Bortlum der vervalsohera was. POLEN. - Na den staatsgreep. De toestand. De toestand In Posen verbetert zlender- oogen. Overal elders, behalve in de wes telijke provinoles, ls het reeds volkomen rust. Dit zal het spoedig te Posen ook zijn. De presidentsverkiezing. Bij de verkiezing voor den president van Polen, die op 29 Mei bepaald ls, zijn tot- dusver Rataj en Pilsudski de eenlge oan- didaten. Voor den krijgsraad. Uit Warschau wordt nog gemeld dat de generaals Roswadowski en Zagorski in de militaire gevangenis der stad zijn opgeslo ten en vermoedelijk voor een krijgsraad zullen worden gedaagd, daar zij de stad be- sohoten en daarbij burgera gedood heb ben. Alle overige officieren, die tegen Pil sudski gestreden hebben, zullen eveneens worden gestraft, RUSLAND. Corruptie van politie en Justitie. Volgens de Dnl heeft het proces tegen de van oorruptie beschuldigde politieamb tenaren te Kief een sensationeel verloop gehad. Een der hoofdbeklaagden, Frodjko, verklaarde, dat hij en de commissaris van politie Kowaltsjoek, die zich door zelf moord aan vervolging heeft ontrokken, verplicht waren de gelden, die zij voor corruptie verkregen, te deelen met hoog geplaatste rechterlijke ambtenaren. De president liet na die verklaring on middellijk het publiek uit de zaal verwij deren en beeft het verhoor met gesloten deuren voortgezet. Een nader bericht meldt nog, dat Frodj ko veroordeeld ls tot 5 jaar gevangenis straf met strenge isolatie. ITALIË. Het alcohol-verbod. De Kamer heeft met 103 tegen zeven stemmen de wet tot beperking van den verkoop van alcohol aangenomen. Vol gens deze wet mag geen aloohol verkocht worden aan kinderen beneden 16 jaar, terw wyi verder het aantal verkoopgelegenhe den verminderd wordt Op weekdagen zul len deze om tien uur, des Zondags om elf uur 's avonds moeten sluiten. MAROKKO. Volgens de bladen doet de opmarsoh van de troepen in het Rif voorzien, dat dit gebied binnen enkele dagen geheel in tweeën gesneden zal zijn, omdat dan de Franaohe troepen, komende uit het bin nenland van Marokko en do van de Mid- dellandscho Zee komende Spaansohe le- •germaoht elkaar zullen ontmoeten. De bladen verwachten dan ook, dat de paol- floatle van het Rif niet te lang op zich zal laten wachten. KORTE BERICHTEN. Do Zwltsersoho regeering heeft beslo ten zioh neer te leggen bij een uitbreiding van het aantal losse Volkenbondsraad- zetels tot negen. De Nederlandsche regoerlng heeft Jhr. Loudon, onzen gezant te Parijs, tot gede legeerde bij het Instituut voor intelleo- tueele samenwerking aangewezen. De Fransche regeering en de Bank van Frankrijk bereiden een gemeenschappelij ke actie voor ter revalorisatie van de frank. .De Fransche en Spaansohe troepen heb ben elkaar bereikt en één front gevormd. De operaties in Marokko nemen een gunstig verloop. LUCHTVAART. Een groot luchtschip. De Goodyear Zeppelin Corporation te Cleveland (V. St.)'is gereed gekomen met de plannen en teekenlngen voor een nog grooter luchtschip dan ooit was vervaar digd. Het luohtsohlp zal 800 Eng. vt. lang zijn, honderd passagiers kunnen meevoe- ®n zonder landing een afstand van 5000 a 8000 mijl kunnen afleggen met een snelheid van 90 mül in het pur. Het heet dat het ÏIuls van Afgevaardig den te Washington er voor ls, dat dit luchtschip zal worden gebouwd. Etn nieuwe vllegdienst Londen— Zwitserland. Een Handley Page Napier passaglers- vluohtdlenst zou gisteren geopend wor den door de Imperlal Airways tussohen Londen en Zwitserland. Door aansluiting op den trein ln Zwitserland zal het dan mogelijk worden uit Londen Italië ln nog geen 16 uur te bereiken. De passagiers voor Italië zullen vla Parijs naar Bazel vliegen en vandaar met den trein naar Mi- laan gaan. OP EN OM HET BINNENHOF. Den Haag, ao Mei. Werk san den winkel. Een genoeglijke bewindsman. Za ligheld. Aan beide kanten Amn het Binnenhof wordt nu werkelijk zeer hard gearbeid. Zeker, er is nog veel harder taak op komstl'. Ik noem: het debat over de voorstellen tot reorganisatie van onze Marine, door minister Lambooy gedurfd, en welke door president Ruys zijn uitgesteld tot het Marine-debat zal worden gehouden. Dat kunnen extra-warme parlementaire uurtjes worden. Ik vermoed, dat de discussie over bet nieuwe traktaat met België wel zal worden verschoven tot na het zomer-recès. Dat kan niet anders. Wij hebben nu een geweldig-drukke, inspannende parlementaire week achter ons. Dr. Lovink, de chr.-historische land- bouw-specialiteit van algemeen erkend, froot gezag, interpelleerde Dinsdag j.1. over e kwestie der jongste Amerikaansche maatregelen t. a. v. den invoer van planten en bollen. Minister Kan gaf hier een buitengewoon en verrassend bevredigend antwoord. Onze plantenziektenkundige dienst was de eerste in Europa en heeft eene schitte rende reputatie. Toch ging Uncle Sam voortdurend verder met het uitsluiten van onze planten en bollen. In Februari j.1. is men er ook nog toe overgegaan, den invoer van narcis-bollen, waarvan in de laatste jaren een zeer belangrijke export naar Amerika plaats had1, te verbieden. Mi nister en dr. Lovink waren 't treffend met elkaar eens, dat aan dezen uitvoer geen enkel gevaar verbonden is. En onze rondborstige, openhartige, ge- noegelijk-bewegelijke minister Kan gaf grif toe tot schrik en verbazing van zijn naast hem aan de groene tafel gezeten col lega Van Kamebeek, dat Amerika hier wordt bewogen door de „allerscherpst- denkbare protectie". De methode, welke hier door Amerika wordt gevolgd, is, zei minister Kan „niet sportief". Krasser kan 't «let door een raadsman der Kroon worden uitgedrukt. Intusschen, er is nog een kansje. In het Nederlandsche Parlement is een stemmig betoogd, dat van besmetting der bollen geen sprake is. En algemeen werd een beroep gedaan op de publieke opinie in de Vereenigde Staten, waar zich gelukkig! openbaart eene strooming tegen deze uitsluitings-politiek. Over de Begrooting van Waterstaat is allergeweldigst „geboomd1". Mr. Van de Vegtefs de allergenoeglijk ste, geestigste, meest-slagvaardige bewinds man, die men zich kan denken. Hij weet met über-kranige virtuositeit een debat, waaraan gelijk Woensdag j.1. geschied de, niet minder dan veertien sprekers deelnamen, te „beheerschen". Men moet dat hooren, aanschouwen om Ik kan voor de bijzonderheden van er het ware van te genietea het antwoord, dat de vermaarde ad.vokaat uit Zwolle, die thans aan het hoofd van het Waterstaat-departement is gesteld, naar uwe verslagen verwijzen. De opmerking van „Het Vad.", dat „deze bewindsman een specialiteit is in het ontwapenen van zijne critici door opmerkingen, welke meer door geestigen vorm dan door veelzeggend heid bekoren", is voortreffelijk gevonden. Zóó is inderdaad rpinister v. d. Vegte, die toch ook de kunst blijkt te verstaan om ook roode, recalcitrante elementen te „be koren". Over de vergadering van Woensdag wil ik nog even aanstippen, dat minister Don- ner, de zeer intelligente en zeer-zelfbe- wuste minister van Justitie, een klein, klein échecje leed doordien hij zonder stemming werd aangenomen het amendement-Van Sasse van Ysselt c.s. tot uitbreiding van het edelachtbare personeel van de Haagsche Rechtbank. De heer Donner had dit amen dement praematuur genoemd, wijl Z. Exc. uitbreiding van de rechterlijke macht in het algemeen wil bevorderea De Kamer „passeerde" zooals gezegd dit amendement. Minister v. d. Vejjfte overtreft in heel- hooge vlucht al zijne voorgangers in het boeien van de Kamer aan zijn geestig, pun tig woord. Ik- noteer uit de rede, welke Z. Exc. Donderdag-middag 'hield, ove rigens, nogmaals gezegd, verwijzend naar uw verslag, dat een ontwerp betreffende een weggeld-belasting „in ver-gevorderd stadium van voorbereiding is" Om een zeer-karakteristiek staaltje te gev en van de wijze, waarop 'deze bewinds man pleegt tè redevoeren, citeer ik mr. Van de Vegte's antwoord op hetgeen de heer Boissevain zei over den weg Amsterdam Haarlem. „Dat gaat niet spoedig genoeg!" zei de Amsterdamsche afgevaardigde. Hij voegde erbij: „Napoleon zou dat vlugger hebben gedaan I". En nu moet men zich denken minister v. d. Vegte, met den kalen schedel, het buikige lichaam, het langzaam-gesproken woord, die repliceert: „Ja, meneer Boisse vain, maar Napoleon had ook geen last van Begrootingen! De hooge vergadering joelde, proestte, Barstte van jolijt. Met mr. v. Vegte aan de groene tafel Voor het verdere nogmaals gezegd, verwijs ik naar de verslagen. Mr. ANTONIO. Ofsohoon er niet de minste reden is om een beursoverzioht' te geven, ann- gezien er ter gelegenheid van hot ot - jarig bestaan der vereenlglng voor aon Effectenhandel zoo ongeveer olken aag feest ter beurze 1b, mag tooh niet worden verzuimd te rapporteeren, dat net in andere opzichten verre van rooskleurig is voor den handel, n.1. ln politieleen zin. De algemeene staking ln Engoland is Inmiddels geëindigd, doch ln 1 olen, Dultsohland en Bolgiü braken regeerings- crises uit. De staatsgreep ln Polen geeft weer een bewijs van de wankele positie der PoolBohe regeerders en de handel op dat lund zal steeds nog rekening te hou den hebben met die wispelturigheid. Wat België betreft probeert men 't met ver schillende kabinets-formatcurs, doch ls nog niet geslaagd, terwijl echter ln Duitschland vrijwel een nieuw kabinet Marx in elkaar werd gezot, wat wijst op het linksohe karakter van deze regeering. In België ls het hoofdmotief van de moeilijkheid: het herstel der geschokte flnanoiën, de franc daalde heden Dinsdag tot 7.10, een nieuw laagterecord. Waar dat heen gaat is voorloopig niet te zeg gen, maar zeker is, dat de baissiers, en die zijn er niet zoo zuinig, veel geld verdienen, want de valutahandel tiert weer als van ouds. De Fransche valuta daalt ook maar steeds door, en bereikte heden een koers van 7.19, eveneens een laagterecord. Volgens de Fransche couranten wordt er druk naar middelen gezocht om hot euvel te bestrijden, doch hoe? Het staatsbudget moest ingekrompen,'doch de franc daalt. Men moet het met Amerika op een accoord gooien, doch de frano daalt, ofschoon men het eens werd. Men opende een vrijwillige inschrijving, doch de franc daalt, en eindelijk dacht men nog aan de Engelsche staking, doch die is opge heven ende franc daalt. Mon ziet, veel hoop is er niet, want alles lijkt wel te wijzen op langzame verdere de preciatie, waarvan het einde nog niet in zicht schijnt te zijn. Zooals boven gezegd, het feest der Vereeniging doet alle zaken ter beurze tot een minimum inkrimpen en de duge- lijksche beursoverzichten zijn nauwe lijks het lezen waard, alsmede de beurs- courant zelve, die slechts dezelfde koer sen bevat als die van gisteren, eergiste ren enz., zoodat het geen zin heeft hierop verder in te gaan. Voor de goede orde gq|en wij hieronder een deel van het beursverslag van het Alg. Handelsblad Dinsdag 18 Mei: Eerst werden de zaken even afgedaan. En wat voor zaken I De muziek werd opgesteld. De dames waren al op de galerij aanwezig en de voorstelling kon een aanvang nemen. Na de plechtige tonen van het Wil helmus werd al gauw Valencia ingezet en het was in den tijd van een oogen- blik een leven, dat hooren en zien ver ging. Het duurde niet lang of de dames kwamen naar beneden en het bleef den geheelen middag een „gezellige pan". Het ls niet gemakkelijk ook nog wat van „de beurs" in de meer allodaagsche beteekenis van het woord te zeggen. Radio-programma. H. Batteux, tenor. 10.50—12.20 Dansmuziek. RADIO-RUBRIEK. Keuze, onderhoud en lading van accu's voor t radiotoestel. Het principe van de werking van den accumulator zal in deze kolommen meer malen besproken zijn, zoodat wij dit als bekend veronderstellen en de accu slechts zullen behandelen voor zoover deze het radiotoestel 'betreft. In de eerste plaats de keuze. Do invoering van de zwakgloeiendo 1 timpen met htm gering stroomverbruik heeft bij velen de meening doen postvat ten, dat het er niet meer zoo op aankomt met den gloelstroom-aocu. We stellen even vast, dat dit geheel onjuist ls en onze zorg nog wel degelijk naar die stroom bron dient uit te gaan. De eischen waar aan een accu voor radio-doeleinden moet beantwoorden, zijn zoodanig dat niet iedere accu geschikt is. Accu's met massaplaten leenen zioh bijzonder goed voor ontlading met gerin ge stroamsterkten zooals met miniwatt- laiwnpon plaatsvindt; bovendien isde-capa- clteit dan veel grooter. Er zijn ook aocu's met groot-oppervlak platen, die echter speciaal bedoeld zijn om gixxito stroomsterkten te leveren; deze hebben bij hun max. capaciteit bij' 10- urige ontlading en ook bij langzame ont lading miet geringe stroomsterkte neemt de capaciteit slechts weinig toe. De keus valt dus op een aocu met massaplaten. De capaoltelt wordt bepaald door het aantal gebruikte laanpen. Voor een 8- of 4-lamps toestel ls een aoou van 24/54 Ampère-uren aan te bevelen; by minder lampen kan een aoou van 12/27 Ampère-uren gebruikt worden. Die dubbele oyfers geven de minimale en maximale capaciteiten van den aoou aan by verschillende stroomafname. Wat de 12/27 A.U. aoou 'betreft, ls dit 32 A.U. by een 10-urige ononderbroken ontlading met 1.2 Ampère en 27 A.U. by ononder broken langzame ontlading met 0.05 Am père. Voor de 25/54 A.U. -aoou zyn deze kfers: 28 A.U. by 10-urige ononderbro- ken ontlading met 2,4 Ampère en 54 A.U. by ononderbroken langzame ontlading mot 0.10 Ampère. Hoe grooter het ampo- rage is dat de aoou moet leveren^ hoe kleiner de capaciteit wordt. Men moot echter niet denken, dat de aoou, Indien hij niet gebruikt wordt, vol" blijft. Hy verliest zyn lading lang zaam en dient dan ééns ln de 8 maanden geladen te worden. Indien men oen aoou met groot-oppervlak platen gebruikt, moet oplading reeds na 6 weken geschie den; ook dit pleit voor de massaplaat. Onderhond en lading. Het zelf-laden van accu's is, sinds dat er betrouwbare laadgeiykriohters in den handel gebracht zijn, steeds meer .toege nomen. Het laden, hiermede is zeer een voudig, daar de gewoonhjk Ingebouwde automatische weerstandslamp de laad- stroomsterkte regelt en toezicht overbo dig is. De aocu dient men echter geregeld te oontroleeren en lette daarby op het volgehde: De aocu wordt slecht geladen als hij ontladen is tot 3,6 Volt (1,8 Volt by de 2- Volts aocu). Het laden van accu's, die slechts ten deele ontladen zyn, brengt de - platen in slechten toestand, omdat dan slechts een gedeelte der actieve massa aan de chemische omzetting deelneemt. Het gebruik van een z.g. hoogweeretands volmeter is daarom noodlg. De lading moet worden aangehouden tot aan de pla ten .een levendige gasontwikkeling zicht baar is. De zuqrdichtheid 'bedraagt dan 3,24, wat mén het beste met den ballon- zuurweger meet. Het meten van de zuur- dichtheid is de beste controle. Doorladen mag, nadat bovengenoemde spanning be reikt is, nog hoogstens een half uur voortgezet worden. Wat nadien nog toe gevoerd wordt, dient (meer voor de che mische omzetting van de actieve massa, dooh ontleedt waterdeeltjes, die ln den vorm van water- en zuurstof ontwyken en zwavelzuurdeeltjes medevoeren. Ver der wordt hierdoor de massa yan de pla ten losgewerkt, wat natuuriyk invloed op den levensduur heeft. Ten slotte moet men er voor zorgen dat de platen zioh steeds geheel onder de vloeistof bevinden. Het gedeelte van de platen, dat er boven uitsteekt, zal gaan sulfateeren, d.1 wordt met een laagje loodsulfaat bedekt. Indien de vloeistof door verdamping verminderd is, moet er gedistilleerd wa ter bijgevoegd worden; leiding- of regen water is niet geschikt, daar dit o.m chloorverbindingen bevatt, welke de pla ten aantasten. Indien men niet zelf laadt vertrouwt men zyn aocu slechts aan een betrouwbaar Installateur toe. Een aocu, behandeld als boven aangegeven, zal steeds in goeden toestand blijven en kan tien jaren of langer mede. SCHAGEN. Marktoverzlcht Hoe nauw de vleesohhandel betrokken 1b by Bociale toestanden, blijkt uit het volgende staaltje. Terwyi de staking by de vakvereenlging6n te Londen, reeds aan het afnemen was, brak toch nog weder eene nieuwe staking uit en wel om de volgende redenen. De vleesch- dragers te Londen zyn in het laatst van de voorgaande weok ln staking, omdat de werkgevers in hot vleeschvervoer niet alle werknemers die in staking waren gegaan, weder in het werk wilclen nemen. Het gevolg daarvan werd, dat veel vleesoh Vrydag en Zaterdag ongelost bleef. Dat moest onherroepeUjk eene groote schade post worden voor do exporteurs, want bederf, en als gevolg afkeuring konden niet uitblyven. De exporteurs moesten daarom met gedwongen spoed de afzen ders in Holland en in andere landen op de hoogte van den toestand brengen, zoodat Leiden en Leeuwarden Vrydag van de vorige week heel stil Waren voor varkens en kalveren voor de Londensche markt. Zoo zit het een aan het andere vast, en wordt het geheel meermalen een verward kluwen, die alleen met het grootste geduld en veel tact ontward kan worden. Wy namen naar aanleiding van dezen nasleep van de stagnatie kennis van een telegram, waarin geseind werd: „Toestand uiterst moeiUjk, voorzichtig I" Schapen minder. In hoeverre deze toestand nog bestaat kunnen wy niet zeggen, doch dit is zeker, de verhoudingen zijn in Engeland nog lang niet normaal. Het werk in de mynen ligt nog stil, en zoolang de 800000 myn- werkers zich nog verzetten, zal de handel ook wel op losse schroeven staan. Volgens de Schagermarkt van 20 Mei, zijn de markttoestanden reeds weder tot het oude peil teruggekeerd. De verminderde gras- toostand heeft daarvan vooral groote schuld. De grasstand is in den zomer, de waardemeter voor alle productie vee. En nu is dio grasstand by de koude overdag en de vorst in den nacht zeer Verslecht. Zoowel bedryisschapen als -koeion waren duardoor minder ln prys en slecht verkoopbaar. Overhouders voor de wei f 14 f 86, lammeren f 12 f 18, 'oude scliapon zeer trekkend f 20 f 80. Voor de export waren den pi-yzen', dooh ook de kwuliteiten iets beter, overhouders f 42; zuiglumineren f 20 f 22. Uitvoer varkens 80 88 cent per K.G. Lichte Engqlsche afwezig. Vette koelen f 1.06 4 f 1.10, 2e kw. f 0.86 6 f 0.96. D zelfs de Waterstaats-begrooting er g en joligjes door! ECONOMISCH WEEKOVERZICHT. ZONDAG 23 MEL Hilversum H.D.O, 1050 M. 8.809.80 R.K. Morgenwijding. MqJ. Eether Voae, song. Carol Drloeeon, collo. Loo v. d. Lande, plano. Spraker: H. B. Schumaohor. 1. Aria udt „Messias", Hfindel. Esthor Vos». 2. Adagio, Arcongolo Corelli, Carol Drleeeon. 8. Morigonhymno, Henschol, Esthor Vbse. 4. Lo zing van H. B. Sohumachor, ovor: Pinksteren, Iah frago nicht, wio éoll os enden, v. Oost. Esthor Voes. 7. Aufenthalt, Schubort. Esthor Vose. 9.80 Christelijke Omroep. Dlonst ln do Goraf. Körk to Hattem. Voorgangor Da. Chr. Karsaon. Zlnigon: Psalm 68 10. Votum on zagon. Lozen van do Wet doe Hooren. Lozon 1 Oor. 12 118. Gébod. Zlngon: Psalm 118 11, 12 on 18. Predikatie. Zlngon: Psalm 119 8. Vervolg Predikatie. Dankzegging. Zingen: Psalm 133 8. 7.00 nm. Vrijz. Prot. Rodlo- amriop. De. L. S. I\ van der Chye, Ev, Lu- thersoh Predikaat, Tekst Pa. G8 14. To zin gen liederon uit don bundel Nod. Prot. Bond: Llod 173 1 on 2, lied 166 1 en 2, liod 167 4 on 8.Ö0 Pors on eportbor. 8:10 Conoort door hot vorstorkt ILD.O.-orkest, o. 1. v. Willom van Warmalo. Sollsto: rnaj. Ankoöchiorboak, alt Daventry, 1600 M. 8.50 Concert door hot Symphonio-orkoet. R. Hondorson, bariton. 4.50 Werken van Her man Fimak door het eymphonie-orkost en R. Hendereon, bariton. 5.50—620 Uit do werken van Shakespeare. 6.50—6.05 Kerkdienst in do Carlisle Cathedraal. 8.35 Wiesley-gedonkdienst. Preek en zang door het Herne Hill Wesleyan koor. 9.15 Causerie: The John Groom Crip- pleage and Flover girls mission. 9.20 Woerber. en nieuws. 9.35—10.50 Conoert door het Sandler-orkest uit Grand' Hotel Eastbourne. Ka te Winter, sopraan. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. I.05 Concert Luden Paris Opiano, viool, cello). 8.50 Dansmuziek. Königswiisterhausen, 1300 M. II.50—tl.10 Orkestconoert. 8.50 Conoert door het Dietrich-kwartet. Max Kuttner, zang. 10.50 12.20 Dansmuziek. Brussel, 486 M. en Antwerpen, 265 M. 8.85 Galaoonoert. Mme. Germaln, zang. 9.05 Causerie: Les événement» de la semaine. Daarna voortzetting van het ooncert. MUnster, 410 M. 720—v.m. Piuksterconoert. Groot kooT en orkest. 9.20-1020 Morgenconoert. Orgel, fluit declamatie en zang. 1220120 Orkestcon oert. 4.20 Kinderuurtje. 1.50 Orkesteoucert. 6.20—720 Gedichten van Karl Prtlmor. 8.20 on 9.10 Lezingen. 9.85 Concert. Orkest, sopraan en bas. MAANDAG 24 MEI. Hilversum H.D.O., 1050 M. 10O0 v.m. Dienst ln de Ned. Herv. Kerk te Zetten. Voorganger: Da. L. Lammert* van Kueivn Zingen: Cte/.ong 3 8:' Votum en ze gen. LozenHand. 2 37—47, Zingen Looft <len Heer. Gebed. Zingen: Wat ls de Geest dou Hoeren, door de opleiding- en vakscholen. Tekst: 2 Tim 1 7 Zingent Pinksterbede, door T&lltha Kurni. Pinlcsterzang, door hot asyl Steen beek Van U moet zioh mijn llod, door d* Normaalschool. Predikatie. Zingen: Geloof, Hoop on Liefde, door Bethel. 1 s. 802 door Koor. Kllmdp. Hoer, onzo Heer, Thalitha Kumi on Normaalschool. Gezang der Gomeon- to: Gezang 168 4. De Hemelen vertellen. 2.80—4.80 Uitzending van de radiotentoonstol- llng ln Schoveningen. Conoert door de Philip» llunmonio, Eindhoven. 1. Einzug dor Gltsto aul den Wart burg, Wagnor. 2. Suite Oriëntale, Popy. 8. Frühl 1 ngowtimmenStrauss. 4. Molster slinger Fantaste,' Wagnor-Canlvoz. Finale 5.00—6.00 Khidoraurtdo door mevr. Ant. v. Dijk. 8.00 en 10.00 Por&bor. 8.10 Conoert door het vorstorkte H.D.O.-orkeet, o. 1. v. Willem van Wanmolo. Soliste: mevr. Jlott* Otten v. Warmelo, plano. Daventry, 1600 M. 10.50 Verwisselen van do wnohl voor St. James Palaco, Frlary Court. 8.20 Populair orkest/programma. F. Loko, tenor. ,J. Paul* on L. Lascolles, liedjes aan do plano. 5.20 Cau- sorle: Lo lao and its author. 6.35 Klnderuurtjo. 6.20 Dansmuziek. 7.00 Radiopraatje. 7.20 Tijdsein Btg Ben, woerber., nieuws. 7.45 Pianosonato's van Mozart. 8.00 Empire Day, causerie. 8.20 Muziek van do Royal Parks bond. O. Kavann, oontra alt. R. Newell, bari ton. 9.50 Woorbor., nieuwe. Causerie: The reward of vlrtue. 10.20 Empire-Day-program- ma. 11.2012.20 Dansmuziek van New Pr In- cos restaurant. Parijs „Radlo-Parls", 1750 M. 12.50 Conoert Lucien Paris (plano, viool, cello). 5.05 Orkest Malöang en solisten. 8.60 Concert. KöniKSwUsterhausen, 1300 M. 8.50 Orkestconcert. E. v. Catopol, sopraan. Brussel, 486 M. en Antwerpen, 265 M. 8.20 Fragmenten van „Ra pouppée de Nuren- borg," operette van Adam. Antwerpen om 9.20 Vlaamsohe lozing. MUnster, 410 M. 920—10.20 Concert. Orkest, koor- en so praanzang met orgelbegol. 11.35 Onthulling van oen gedenknaald Gotz. 12.00—1.00 Or kestconcert. 4.20 Concert door het dubbel- kwartet Liederbom. 5.85 Fluiteonert. 6.20 Or kestconcert. 720, 7.50, 8.20 en 8.40 Lezingen. 8.50 „De klokken van Corneville", operette ln 3 acten. DINSDAG 25 MEI. Hilversum H.D.O., 1050 M. 12.00 en 7.00 Polltieber. 6.30—7.30 Engelsche les door den heer Fred. Fry. 7 45 en 10.00 Persber. 8.1010.30 RJL Radio-Oroep. Mej. Gize Töth de Kisker, concertzangeres te Budapest. W. Ho reken rath, bariton. Frans Janeen, bariton. F. v. Tulder, piano. Spreker: Prof. Dr. J. A. Veraart. 1. Zigeunorlied, Go- dard. Piano. 2. II mio del fooo, Benedetto. Gize Töth. 3a. Im Rhoim, lm heiligen Strome, Franz. b. Agnus Dei, Rizet. c. Die Ehre Gottos aus der Natur, Beethoven. Herc-kenrath. 4. Ariëtta, Paisiello.-Gize Töth. 5a. Mijp land, Löser. b. Liedje, Leveeds. c. Lieflijke glimlach, C-ooke, Frans Jlansen. 6. Maria's Wiegenlied, Roger. Gize Töth. 7a. Ohne Worthe, Lorlberg. b. Aria dell' oper Laza, Looncavallo. Herckenrath. 8. Itedo van Prof. Dr. Veraart: Sociale en eco nomische hervorming ln de toekomst. 9a. Nur wer die Sehnsucht kennt, Tachaikowsky. b. Ein kleines Liod, Me»or-Solzenau. Hercken rath. 10. Lüiomsz&l, Dlenzl. Gize Töth. 11a. Lentegroet, Cath. v. Rennes. b. Heugt, je nog, Tulder. 0. Koninginnelied, Verheyen. 12 Aria de 1'opera Herodiade, Massenet. Herckenrath. 13 Mesei bokreta, Lavotta. Gize Töth. 14a. Sei mtr •gegrUsst, Strauss. b. Zuaignung, Strauss. Herckenrath. 15 Polnlsohe Nationaltanzo. Plano. Daventry, 1600 M. 1120120 Muziek door het radiokwartet. I.20—2.20 Tijdsein, lunchmuziek. 8.86 Scihool- lezlng: Elementary music and musical appre elatten. 4.20 Tijdsein. Causerie: My frdend's car. 4.35 Muziek van het Marblo Aroh pavillon. 5.85 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek. 720 Tijd sein Big Bon, woorber., nieuws. Fransche lo zing. 7.45 Pianosonate'» van Mozart. 8.00 Causerie. 820 Muziek door het Ooi ambo- orkest. 920 „Landing the shark", van Vivian Tldanarsh. 9.60 Woerhen, nieuws. Lezing: Mu- sLo and tlio ordinary listonor. 10.20 Concert, tl. R. Hulls, piano, Hindoo-muzlck. 10.50— 1220 Dansmuziok van Hotel Oeoil. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 12.50 Conoort Lucien Paris (piano, viool, cello). 6.06 Conoort. Mime. Jbly, viool. L. Ra illsse, collo. M. Camot, plano. 820 Engelacht les. 8.50 Orkestooncort Königswüstcrhausen, 1300 M. 8.50 Werken van Offenbaóh, Strauss en Mll- löcker. Orkest. E. Jolan, sopraan. B'. Groez, bariton. 10.5D—1220. Dansmuziok door de Kormbaohkapol. Brussel, 486 M. en Antwerpen, 265 M. 620 Orkestooncert. 8.20 Heruitzending van liet ooncert ln Radio-Zoölogie. Antwerpen om 9.20 Vlaamscho lezing. MUnster, 410 M. 11.50. Opening van do vergadering „Deut sche Bildung". 1.852.50 Symphoniemuziek van Mozart 4.80 Radiopraatje. 4.50 Lezing: Auslëndieohe Gewilrze. 620 Conoert. Orkest en sopraan. 720 Lozing. 8.20 Busohoff-uurtje. 9.80 Oornelius-avond Orkest en zang.

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 2