T Tweede Blad. BINNENLAND GEMENGD NIEUWS VAN ZATERDAG 22 MEI 1926. |L V. K. voor N.-H. Noorderkwartier. De handelsschool behoudlen. In de Woensdag te Alkmaar gehouden vergadering van de K. v. K. drukte de voorzitter zijn vreugde uit, dat dank zij de gevoerde actie, de handelsschool te AUrmwflT behouden bleef; hij bracht dank aan allen, die hiervoor hadden geijverd. De heer H. de Raat, lid der Midden stands-commissie, meende de actie nog niet te moeten staken en wilde de Kamer laten adressoeren aan den Minister om te protesteeren tegen de wijze waarop de lit-eoonamische afdeelingen bij de> EL B. S. worden geformeerd. Het Dultsch-Nederlandsche arbitrage- en oonclllatle-verdrag. Het departement van bultenlandsohe za ken deelt mee, dat Donderdag te 's-Gra- venhage de onderteekenlng heeft plaats (fehadl van het door Nederland met Duitsch and gesloten arbitrage- en oonoillatie- verdrag. kantoorgebouwen, etablissementen, rol lend materieel enz. een ibedrag van 1.266.806 af te sohrijven en het saldo verlies ad 1.238.146 op nieuwe rekening over te brengen.. De WATERSNOOD. Hulpverleening. Aan het bestuur van den Kon. Natio- nalen Bond voor Reddingwezen en Eerste Hulp bij Ongelukken. Het Groene Kruis heeft het Smeroefonds te Batavia een ne gende gift van 20.000 overgemaakt ten behoeve van de slachtoffers van den wa tersnood. De werkverschaffing In Drenthe. In 1928 bijna een mlllioen gulden aan loon uitbetaald. In 1926 hebben de door het rijk gesub- ■idieerde werkverschaffingen in de pro vincie Drente 42 werkobjeoten tot stand gebracht. H^t uitgekeerde loon over 1925 bedroeg 971.618. Het gemiddelde aantal arbeiders was 1449; het hoogste aantal 2176, het kleinste aantal 702. Het gemid delde loon van een arbeider bedroeg 18.68 per week. Het grootste werk, dat tot stond is ge- bracht, is de aanleg van het kanaal Bellen Nieuweroord, waarvoor aan arbeidsloon ia betaald 820.628. Ambtenaarswedden. Verhooging Ingevolge verhoo ging van de klasse der standplaats. Het Tweede Kamerlid Suring heeft den minister van financiën, voorzitter van den raad van ministers, de volgende vragen gesteld: Is ook de minister niet van oordeel, dat voor ambtenaren, die op hun jaarwedde geen garantiebijslag genieten, noch aan artikel 27 (oud), noch aan art. 27 (nieuw), eenige grond kan worden ontleend om hun een verhooging van hun jaarwedden, ingevolge verhooging van de klasse hun ner standplaats, te onthouden? Is de minister bereid te bevorderen, dat aan deze ambtenaren èn óver 1925 èn over 1926 de bedragen worden uitgekeerd, die hun door de verhooging van de klasse hunner standplaats toekomen? De vergane loodsschocner. Schorsing van een Ioodsschlp- per wegens bet geven van inlich tingen. Het Tweede Kamerlid Brautigam heeft den minister van marine a.L de volgende vragen gesteld: lo. Is het juist, dat de loodsschipper W. Zeilmaker te Terschelling door den in specteur van het loodswezen te Harlingen geschorst is, omdat de geschorste aan le den van de Tweede Kamer inlichtingen zou hebben gegeven omtrent het vergaan van den loodsschoener? 2. Is de minister bereid, het recht van ambtenaren, om yr|J hun meening omtrent rampen, aan schepen van het loodswezen overkomen, tot uiting te brengen, te be schermen? 8o. Is de minister bereid, den inspecteur van het loodswezen te Harlingen zijn in zicht te doen kennen? Een nieuwe melk oorlog te Amsterdam. De Amsterdamsche melkhandel heeft aan den Bond van melkveehouders een brief gericht, waarin wordt meegedeeld, dat het, in verband met den minder gnn- stififen toestand in den melkhandel niet hierover geconfereerd. Besloten werd een afwachtende houding aan te nemen. Hoog water. Men schrijft aan de N. R. Ort uit Grave diL Donderdag: De laatste 24 uur is de Maas voor deze gemeente nog weer 85 oM. gewassen, zoo dat nu ook vele hooggelegen uiterwaar den zijn ondergeloopen. Koninklijke Hollandsche LIoydL Uit het jaarverslag van de Kon- Holl. Uoyd blijkt, dat het uitgaand vrachtver voer gunstiger was dan het inkomend. Hot passagiersvervoer was bevredigend. Er behoefde geen gebruik gemaakt te wor den van rageerings. of geaneentevoor- sohotten. Het saldo-verlies bedraagt 1.238.146 (vorig jaar 8108) en ia op de nieuwe re kening geboekt De ibed rijksrekening sfluit met een winst van 716.818 1.077.921), de interest- rekening gaf een nadeelig saldo van 680.964 1.001.870), latende een saldo van 86.368. Het nadeelig saldo Ao Po Ibedaagt 8108, zoodat behoudens af schrijving een ibedrag van 27.260 be schikbaar blijft Er wordt voorgesteld op stoomschepen, TWEEDE KAMER. De Kamer opent Donderdagmiddag de zitting met enkele kleine wetsontwerpen. Merkwaardig is dat, waarbij aan de mi nisters een kindertoeslag van f 250. wordt verleend. De heer Braat meent, dat na de jongste salarisverhooging zoo'n kindertoeslag niet te pas komt en vraagt stemming. Hij is evenwel de e.enige zelfs zoo ver te krijgen, dat E. hem zijn portefeuille met 800 pond gaf, een kost baren gouden ring met diamant, een gouden horloge en een gouden potlood. Zoogenaamd om te zien, of men elkaar volkomen vertrouwde. Even later verdwenen Williams en O'Breen om, naar zij voorgaven, een ring te koopen. De Australiër zou even wachten. Hij ging naar het hotel terug en wachtte tevergeefs op zijn vrienden. Zij zijn er met het geld en de sieraden van door. De heer E. begreep ten slotte, dat hij op zeer handige wijze opgelicht was. Bij de politie hoorde hij, dat William en O'Breen internationale oplichters zijn, die reeds o.m. het vorige jaar in Den Haag verschillende slachtoffers hebben.. zeer ernstig gewond. In hoogst ernstlgen toestand is de jóngen per auto van den geneeskundigen dienst naar het zieken huis aan den Ooolsingel gebracht, waar hij aan de bekomen verwondingen is over leden. Eten jeugdige redder beloond. In* Januari LL heeft te Westbroek (bij Utrecht) de 12-jarige scholier Evert de Graaf Ezn. met gevaar voor eigen leven een schoolmakker die door het ijs was ge zakt, gered- Door tnssohenkomst van den burge meester van Westbroek heeft Evert de ■ou uau Graaf thans van het Oarnegie Helden- gemaakt f°n^s een zilveren horloge met opschrift, benevens een zeker bedrag op een Rijks- Ingezonden Mededeellng. De politie, heeft onmiddellijk alles in het werk gesteld, om de daders te ar resteeren; dit is echter nóg niet gelukt. postspaaihankboekje gekregen. Brutale diefstal. Donderdagochtend omstreeks 4 uur heeft Groote brand te Oostzaan. een man in de boerderij van K. den Har Een groot winkelpand en het post-tog aan den Korten Muiderweg te Weesp kantoor uitgebrand. 660 bedrag van 700 gestolen. tegenstemmer. De aarna worden de besprekingen inzake Waterstaat voortgezet, waarbij minister Van derVegte mededeelingen doet omtrent een en ander. Daar het. voor de lezers van weinig belang is, zuilen wij er verder het zwijgen toe doen. Do heer Oud (v.d.) bespreekt de arbeids- en rusttijden van het spoorwegpersoneel en de heer v. Braambeek (s.d.a.p.) over het tramwegpersoneel. De heer Van Voorst tot Voorst (r.k.) heeft het over de onbewaakte overwegen, de heer Hermans (r.k.) over de onbillijke ver laging der derde klastarieven tegenover die der hoogere klassen. De heer Van Braambeek bespreekt bij het hoofd stuk posterijen nog do kwestie van het directorium en de hooge tarieven en be pleit voorts verbetering van. de perso- neelsvoorwaarden. öok de heeren Krij ger (c.h.) en Staalman (v.b.) cn nog meerderen spreken over* dezen dienst. Te ruim Oostzaan heeft 1 uur oen groote gewoed, waardoor het grootste winkel pand van Oostzaan en het postkantoor oen prooi van de vlammen zijn geworden. De brand is ontstaan in de achterkamer van den manufacturier H. Mooy, waar schljnlijk tengevolge van een gaslekkage. De Ibrand' greep buitengewoon snel om zich heen. Toen de Oostzaner brandweer aankwam, viel aan redden niet meer te denken, en zij. imooht er ook niet in sla gen, het postkantoor voor brand te vrij waren. De directeur van het postkantoor heeft nog getracht eenige boeken en andere bescheiden uit het kantoor te redden, doch door de vlammen kon hij dit plan De man bedreigde de boerin met de woordeD' geld of je leven. De mannen uit het gezin waren op het land de koeien aan het' melken. Massa-schorsing te Grave. Leveringen van raadsleden aan het BurgerL Armbestuur. Men meldt uit Grave aan „De Msb." In de Woensdag gehouden, vergadering van den gemeenteraad zijn als raadslid geschorst de heeren B. W. Jaoob, wethou der, F. J. J. B. A. Burhorst, wethouder, en .R. M. A. P. Walter wegens levering aan het Burgerlijk Armbestuur. De raad bestaat nu nog slechts uit de heeren J. G. v. Hees, wethouder, J. S. H. Baumann, wethouder en H. v. Vugt. De bedoeling van' het schorsingsbesluit niet volvoeren. De geldswaardige stuk-j ia een definitieve uitspraak te krijgen ken waren juist om 1 uur naar het post-over het al of niet geoorloofd zijn van le- kantoor te Zaandam gegaan. veringen" ven raadsleden aan het Burger-i Omtrent den feilen brand te Oostetum,|nfk Armbestuur. j waardoor het grooto inanufacturenmaga- De Minister kan niet op alles antwoorden i zijn van den heer W. Mooy In de asch is en zal dat morgen doen. j gelegd en het postkantoor geheel is ult- Des avonds wordt het hoofdstuk Han del en Nijverheid behandeld. Hierbij wordt door enkele heeren kritiek geoefend op de Kamers van Koophandel en mevrouw De Vr i esB ruins (s.d.a.p.) bepleit betere zuigelingenverzorging en school- artsendienst. Haar partijgenoot, de heer Van den Bergh bospreekt de volks huisvesting. Men zal de hooge annuïteiten moeten verlagen, meent spr., en bepleit voorts opruiming der krotwoningen en bouw van arbeiderswoningen met regee- ringssteun. De heer Schaper bepleit handhaving der huurwetten. De M i- n i s t e r deelt in antwoord hierop mee, dat ontwerpen tot intrekking nog niet naar den Raad van State, zijn verzonden, dat de regeering het recht tot Intrekking heeft, doch zeer zeker het oordeel der Kamer daarover zal willen kennen. Voor opruiming van krotten zullen 12 millioen worden besteed, öp andere punten zegt de Minister onderzoek toe. 'Vrijdagmiddag 1 uur voortzetting. (Binnenland.) gebrand, meldt men nader aan do N. Rott Ort., dat de oorzaak vermoedelijk te zoe ken is ln een gasontploffing ten gevolge van een verborgen lek ln de leiding. Noch van den, inboedel en de belang rijke goederenvoorraad, noch van de ad ministratie van het postkantoor is iets gered. Ook het materiaal ten dienste van telefoon en telegraaf is verloren gegaan, zoodat Oostzaan in dit opzicht geheel ge- isoleerd is. Aanvankelijk meende men den brand met eigen materiaal te kunnen bestrijden. Toen och ter ook het postkantoor een nieuw, geheel van steen opgetrokken ge bouw werd aangetast, ging men de hulp van de Zaandttmsche brandweer In riepen. Doch" toen kon dat al niet meer langs telefonisohen of telegrafisohen weg en moest iemand naar Zaandam gezonden worden, die daarbij nog aan het verkeerde adres terecht kwam, zoodat het geruimen tijd duurde eer de gevraagde hulp kwam opdagen. Vanwege de posterijen zijn terstond maatregelen genomen om zoo spoedig mogelijk de dienst weer te laten functio- neeren. De diefstal bij de Haarlemsche Bankvereeniging. Op 14 October van het vorige jaar ver dween op raadselachtige wijze ten kantore van de Haarlemsche Bankvereeniging uit een geldtrommel «een zakje inhoudende ruim 2500 aan bankpapier. De juffrouw aan de afdeeling Incasso, die het geld on der zich had, had 's morgens de trommel in de brandkast gezet. Toen ze hem dés middags weer te voorschijn haalde en het geld wilde natellen, miste zij het zakje met bankpapier. Een zak met zilvergeld was blijven liggen. Onder het personeel van de afdeeling werd een nauwkeurig onderzoek ingesteld, maar de dader weid niet gevonden. De verdenking viel echter spoedig op een 18- jarigen bediende, die buitengewoon veel geld uitgaf en ln cabaret Moderne in Haarlem met een vriendinnetje groote verteringen maakte. De gangen van den jongen man werden door de politie nauw keurig nagegaan en toen bleek, dat hij aan een vriend 780 had uitgeleend, werd hij gearresteerd. Aanvankelijk ontkende hij alles, maar nadat door tusschenkomst van de politie het vriendinnetje met hem gesproken had, Opgelicht voor ruim 10,000. Dezer dagen is de heer J. E., uit Austra lië, die een rondreis door Europa maakt, in Den Haag het slachtoffer geworden van eenige geraffineerde oplichters,- die hem voor ruim 10.000 gulden bestolen hebben. De Australiër had in Brussel vertoefd en was daar in kennis gekomen met een landgenoot, diezich Williams noemde. Zij hadden tezamen eenige uitstapjes ge maakt en waren in het begin van deze week naar Den Haag gegaan, waar zijhun intrek namen in een groot hotel. Het plan bestond, den volgenden dag naar Amsterdam te gaan en van daar per vliegtuig naar Londen te' vertrekken. Denzonden dag, dat ze naar Amsterdam zouden vertrekken, maakten ze in de ochtenduren een wandeling over den Vijverberg. Een heer, die eenijge passen vóór hen loopt, laat een taschje vallen, en. de Australiër is zoo beleefd, dit op te nemen en den eigenaar weer ter hand te stellen. Tot zijn verrassing bemerkt de heer E., dat deze geen Nederlander is, maar een Ier. In de Engelsche taal wordt'een ge sprok gevoerd tusschen de drie heeren, waarbij de derde persoon zich als O'Breen bekende hij het geld weggenomen te heb- voorstelt. Daar men wederzijds zeer tevreden is over de nieuwe 'kennismaking, wordt be sloten, een glas champagne te drinken op de nieuw gesloten vriendschap. In een café rust men uit en beurtelings bieden de heeren elkander verfrisschingen. In het gesprek vertelt de heer O'Breen, dat hij optreedt als executeur-testamen tair van zijn broer, die in Australië was overleden en 50.000 pond sterling had nagelaten, met de bepaling, dat deze som onder de armen verdeeld moest worden. O'Breen zocht nu geschikte personen, die zelf goed gesitueerd waren, om hem bij de verdeeling van dit gbld behulpzaam te zijn. Op voorstel van Williams belastte E. zich om in Australië een zeker bedrag onder de armen te dlstribueeren. Maar degenen, die deze taak op zich namen, zei O'Breen, moesten zelf over voldoende contanten beschikken. En om te bewijzen, dat hij zelf ook niet onbe middeld was, liet hij den vreemdeling een portefeuille met een groot aantal bank biljetten zien. Hoe meer contanten men had, hoe meer geld men krijgen kon om onder de armen rond te deelen. De heer E. had nog 800 pond bij de Rotterdamsche Bank gedeponeerd en zou dit bedrag wel even halen. Toen dit ge beurd, was, maakte men nog een wandeling. Gedurende deze wandeling drong O'Breen er op aan, dat de Australiër hem volkomen zou vertrouwen. Hjj wist hem ben. Hij had het in de W.O. verborgen en het daar later weggehaald. Het O. M. vond voor den verdachte schuld aanwezig en vroeg 8 maanden ge vangenisstraf met aftrek van de preven tieve hechtenis. Malversaties. De ontslagen directeur der gemeente lijke muziekschool te Bergen op Zoom werd Donderdag door de arrend isements- reohtbank van de hem ten. laste gelegde malversaties vrijgesproken. De eisch was 100 gulden lboeto suiba 2 maanden hech tenis. Onder den trein. Donderdagmiddag is de 10-jarige M. L. uit de Oronjestraat op den Breeden Hilledijk, te Rotterdam bij het spelen met een voet bekneld geraakt tusschen de spoorrails, juist toen van de zijde van den Parallelweg een rangeertrein aan kwam. Voor den trein uit liepen twee rangeerders. Deze zagen den jongen wel, maar dachten, dat hij voor de grap -zoo was gaan staan, zooals zoo dikwijls gebeurt. Pas op het laatste oogenblik bleek dat de jongen inderdaad niet meer weg kon. Toen was het evenwel al te laat, om den trein nog tijdig te doen stoppen en een van de wagons de trein werd geduwd ging over de beenen van den jongen. Het linkerbeen is verbrijzeld, het rechter Is Valsche munters. Het gerechtshof te Leeuwarden heeft een zwervend koopman veroordeeld tot 2l/, jaar gevangenisstraf met aftrek der voorloopige hechtenis wegens heit nama ken van muntspeciën. De eisch luidde 8 jaar met aftrek. De reohtbank te Winschoten had hem 2 jaar, onder aftrek der preventieve hech tenis opgelegd. Onze molens. Aan' een der groote windkorenmolens te Ootmarsum zijn de oude houten wieken vervangen door nieuwe stalen wieken. De eigenaar had eerst het plan electrische drijfkracht toe te passen. Velen tot voor beeld! De Karthulzers. Naar de „Nïeüwe Koerier'' verneemt, is bij den bisschop van Roermond bericht ontvangen dat het te JLuoca gehouden Ka pittel der Karthuizer orde van de stich ting van een klooster in Nederland voorshands heeft moeten afzien Indien betere tijden aanbreken, zal de stichting van een klooster in Nederland wederom aan de orde worden gesteld. Het kraanschip Humber. Op de Maas te Rotterdam is een merk- wkardig gevaarte aangekomen en aan de boeien gemeerd. Met zijn hoogen kraan toren en langen geconstrueerden boom, doet .het onwillekeurig denken aan een technische fantasie, zooals Jules Verne in- zijn boeken schiep, en waarvan menige mecano-entbousiast in zijn jeugdigen over moed droomt. Dit eigenaardige stuk gereedschap is als volgt ontstaanToen de Engelsche admiraliteit na den oorlog opruiming hield onder haar voorraad oorlogsschepen, werd onder meer verkocht het monitorschip „Humber", gebouwd in 1914, groot 1260 tons, lang 267 voet. Het schip kwam in handen van de Upnor Scheepsslooperij, die het verbouwde om in eigen bedrijf als kraanschip dienst te doen. De machines, ketels, de artillerie, de opbouw, in het kort alles werd er afgesioopt, tot slechts de zware monitor-romp overbleef. Hierop werd geplaatst een groote kanon-toren een van die vernuftige voortbrengselen van de moderne oorlogsindustrie welke afkomstig was van eeh Engelsch slagschip en bestaat uit een zwaren gepantserden koepel, draaiend op kogellagers. Op dezen toren werden weer bevestigd twee driepooten, geconstrueerd van man- nesmann-buis, die als mastonderstel op een Duitsch slagschip hadden dienst ge daan. Het geheel, werd voltooid met behulp van een bij Penn en Bauduin vervaardig den kraanarm van 23 M. lengte, waardoor een drijvende kraan ontstaan Is, in staat, tot 60.000 K.G. toe te lichten. De sprei van de kraan reikt tot 14 M. De Humber heeft in de practijk getoond, meer dan een stoute fantasie te zijn. Zij ,heeft uitmuntende diensten bewezen bij het sïoopen van gedurende den oorlog in Engeland gezonken oorlogsschepen. Thans is dat werk afgeloopen. Wat de verdere bestemming van dit op zoo'n fantastische wijze ontstane kraanschip zal zijn, is nog niet bekend. Het kraanschip zal 8 Juni door de makelaars Jao. Pierot Jr. en Zonen publiek geveild worden in de veilingzaal van de groote koopmansbeurs te Rotterdam. (N. R. Crt.) (Buitenland.) Een kruitfabriek ln de lucht gevlogen. Vijftien tot twintig dooden. Donderdag is in het Beierache dorp Hassloch bij Wertheim a/d Main de kruitfa briek in de lucht gevlogen. Men schat het aantal dooden op vijftien tot twintig. Het aantal gewonden is veel grooter. In het ziekenhuis te Wertheim zijn tot- dusver dertig gewonden opgenomen, van wie er reeds drie bezweken zijn. De fabriek is vernietigd. Een aantal be lendende woonhuizen hebben groote» scha de gekregen. De ontploffing was van zulk een hevig heid, dat in Wertheim deuren en vensters werden vernield, In Hassloch is bijna geen venster meer heel. Ook verder werd nog groote sohade in de gebouwen aangericht In de fabriek zelve staat bijna geen steen meer óp den andere. De pannen zijn van het dak geslingerd. Het aantal gewonden neemt steeds toe. Men schat hun aantal óp ongeveer 65. Men vermoedt, dat er meer dan 20 personen werden gedood en men denkt nog meer lijken onder de puinhoop te zullen vinden. De brandweer en de geneeskundige dienst van Wértheim waren terstond ter plaatse om hulp te bieden. Met omzichtigheid zet men den arbeid voort, daar nog meerdere ontploffingen worden gevreesd.- De ontploffing had plaats, toen in alle gebouwen der fabriek het bedrijf in vollen gang was. De explosie is te wijten aan zelf ontbran ding van het kruit in een der lokaliteiten. Na deze eerste ontploffing vond een groot aantal verdere explosies plaats, welker uitwerking catastrophaal was. De geheele fabriek werd als het ware van den aardbodem weggevaagd. Op de plaats, waar zij heeft gestaan werd een reusachtig trechtervormig gat van eenige meters diepte in den bodem geslagen. Werktuigen en machinedeelen werden door de lucht geslingerd en kwamen ver scheidene kilometers ver neer. Onder de gewonden bevonden zich ook vela vrouwen, die in de fabriek arbeidden. Drama ln den berenkuil te Bern. Twee jongens van 10 en 14 jaar reden op een rijwiel (de een wellicht achter op staande) in razende vaart tegen den muur van den berenkuil te Bern. Door den schok en de vaart zijn de beide kinderen over de balustrade in den kuil geslingerd, waarin zich twee jonge beren bevonden (zooals men weet, onderhoudt Bern in dien kuil het levende stadswapen, hetgeen een der bezienswaardigheden van de Zwitsersche hoofdstad is). Een beer sleep te dadelijk een der knapen naar zijn ln den wand uitgebouwd hol, terwijl de an dere jongen met behulp van ijlings door het toegeschoten publiek neergelaten tou wen gered kon worden. Onder dit red dingswerk hoorde men den in het hol ge sleepte jongen voortdurend: „Moeder, moeder, help!" roepen. De beide dieren, welker Instincten waren wakker gewor den door het bloed, dat zij roken, waren half dol. Tot tweemaal toe gelukte het zelfs een hunner zich tegen de wanden op te werken en op de borstwering te ko men, waarvan hij echter door een kraoh- tigen straal van een brandslang telkens weer werd afgeworpen. Ten slotte sprong de verzorger der die ren, gewapend met een mestvork, in den kuil, waarop een gevecht op leven en dood ontstond tusschen den moedigen man hn den beer» die reeds bezig was het kind te verscheuren. Het lukte den man eindelijk het razende dier van zijn slachtoffer te schelden, dat geheel met bloed bedekt was en welks kleeren van het lichaam waren gescheurd. Hij wist het kind naar boven te brengen? waarna men de dieren met be hulp van waterstralen ln hun hok dreef, dat werd afgesloten. De jongen werd in hopeloozen toestand naar het ziekenhuis gebracht, waar hij overleed. Trelndiefstal. In het Lyonsche station te Parijs Is Maandagavond een dame, die met den naohtttrein naar Monte Carlo zou vertrek ken een taschje ontstolen, dat voor 900.000 frank aan geld en sieraden inhield. De reizigster had haar handbagage in haar coupé in het net geplaatst en was toen voor enkele minuten uitgestapt,' om de menschen, die haar wegbrachten, de hand tó drukken. Juist toen de trein begon te rijden, bemerkte zij, dat de tosch met kostbaarheden verdwenen waa. 9 t j ix4(nr*nn nnn- UUUUtUUUg UÜWUÜ1I •tn/Mininll TTT I - J VtT V n

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 5