T HWAÏMS5* TWEEDE EN LAATSTE BLAD. PLAATSELIJK NIEUWS. GEMENGD NIEUWS VAN DINSDAG 25 MEI 1926. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer W. G. F. Sant te Nieuw-Vennep, is be noemd tot Hoofd der O. L. School' C te Schoten. Heldert Fanfarecorps. Bovengenoemde vereeniging behaalde op het Nat. Concours te Sloterdijk een eersten ?rijs in den concertwedstrijd met 1351/» pt. n den marschwedstrijd werd een tweede prijs behaald met S31/» pt- Aangezien er voor den marschwedstrijd maar één eerste prijs beschikbaar was en er gekampt moest worden met vereenigingen uit de, hoogste afdeelingen, kan ook dit een succes ge noemd worden. Behoudens toestemming van B. en W zal er een concert worden gegeven op Don derdag 27 Mei a.s., in de tent, Plantsoen. Programma: 1. Salut Louveigne, marsch D. D. Belleflamme. Liberté, Egalité et Fraternité, Joh. Boers C. Gadenne. Max. Fisser. Jour de Fête, fantasie L. Blemant. 8. Internationale v. Overbeeke. Nos. 3 en 4 bekroond met eersten prijs. Bond van Marine-Onderofficieren. De Bond van Marine-ondierofficieren zal Donderdag 27 dezer in „Musis Sacrum" zijn 21e algemeene vergadering houden en maakt van die gelegenheid gebruik den vol genden dag het 25-jarig bestaan der orga nisatie feestelijk te herdenken. Deze her denking zal in „Casino" plaats hebben. De receptie wordt gehouden van 24 uur, ter wijl de feestavond, na het houden eener feestrede, zal worden opgeluisterd door muziek en declamatie. Pinkster-nabetrachting. Daar het tijdsverschil tusschen Paschen en Pinksteren zeven weken is, is het Pink sterfeest van oudsher meer nog dan de Paaschdagen bestemd voor een „dagje naar buiten". Justus van Maurik reeds heeft in zijn Amsterdamsche volksschetsen de „Pinksterblommen" beroemd gemaakt: de dagjesmenschen, die, gewapend met kar- bies en parapluie, er op uittrekken, 't Gooi in of naar Haarlem en Zandvoort. Veel ook wordt dan gebruik gemaakt van rijtuig {tegenwoordig natuurlijk van auto). Na Van Maurik zijn andere volksschrijvers ge komen, die de „Pinksterblommen" tot hun onderwerp kozen, en in de laatste jaren is het gewoonte geworden open-luchtbijeen- Komstên op de Pinksterdagen te organisee- ren. Zoo hebben we de vrijzinnig-godsdien- stigen, de geheel-onthouders, die al veel jajpn lang op Tweeden Pinksterdag ergens in de open lucht hun bijeenkomst houden, en nog meerderen hebben zich bij hen ge voegd; de Jeugdvereenigingen, zoowel de socialistische als confessioneele. Helaas! maar al te vaak speelt het onge stadige Hollandsche klimaat zulken open lucht-optimisten parten. Wij herinneren ons een meeting op Hemelvaartsdag van de geheelonthouders op het terrein naast het Bondsgebouw. Het was koud en guur, en er was, buiten bestuur, muziek- en zang- vereemging niet één, zegge niet één toe hoorder.... Het is meestal een zeer ris quant bedrijf, openluchtmeeting-spelen. Ook de Pinksterdagen van 192$ hebben in dit opzicht vele illusies verstoord. Want trots alles en in weerwil van de jarenlange ervaring, probeeren we 't toch elk jaar maar weer opnieuw met Pinksteren. Ditmaal leek het aanvankelijk zoo mooi te zullen worden. Wel heeft de Meimaand ons tot nog toe niet veel meer gebracht dan kou, wind en regen, maar het weerbericht was vrij gunstig, de barometer had neiging tot rijzen. Helaas! een ijskoude Noordoostenwind verstoorde alle illusies van feestelijken uit gang. Die koude wind was oorzaak, dat de wintersche kleeding nog altijd opgeld deed: de dames, die de laatste dagen al in keurige, sierlijke zomersche toiletjes hadden rond- geloopen: wie de namen kent van al die moderne kleuren, het felle paars in verschil lende tinten boven alles domineerend, vuile ze maar in, haalden ijlings wintermantel weer voor den dag eni het grappig-gevormde hoedje een soort omgekeerde bloempot dat dernier cri is van de mode moest plaats maken voor den winterhoed. De hee- ren: achl één enkel, onnoozei stroohoedje zag men, maar reeds eersten Pinksterdag was het verdwenen, vermoedelijk afgewaaid. Het was bitter droevig, dien Eersten Pinksterdag, - droevig voor hen, die naar familie of kennissen hier waren gereisd om de Pinksterdagen genoegelijk door te bren gen, en hopend op een aangenaam tochtje en zitje aan het strand, droevig voor hen, die elders in het land vertier gingen zoeken en daar ook niet veel meer dan kou hebben geleden droevig tenslotte voor degenen, voor wie zulke Pinksterdagen een deel uitmaken van de komende zomerver- diensten: buitencafé's, uitspanningen, e. d. Tweeden Pinksterdag was het iets beter, en zelfs werd het later op den dag nog goed. De wind was naar het Noordwesten gedraaid, hetgeen vooreerst minder kou meebracht, doch tevens aanvankelijk regen gaf. Maar later klaarde de lucht geheel op, de warme zon kwam er koesterend door en als met tooverslag kwamen ook de men- schen. Autobus na autobus reed de bezoe kers naar het badhuis af en aan, fietsen waagden zich in den vrij krachtigen wind, kortom, het was „bijna zomer". Maar des avonds was het weer koud en guur. Neen, 't botert nog niet met den zomer, al gaat de natuur haar gang, ondanks kou en guurheid. Want de bloemen en boomen barsten naar allen kant open, al het jonge leven openbaart zich in de natuur: de krachtige levensdrang is niet te weerstaan. Wat onze plaats betreft: Reeds Zaterdag trokken velen naar bui ten per fiets, spoor, boot of andere gelegen heid, al naar gelang hun portemonnaie over malaise te klagen had of niet. Gelukkig was de directie der Spoorwegen den min der goed bedeelden terwille geweest door 't ook thans weder evenals met de Paasch dagen uitgeven van1 goedkoope vacantie- kaarten. Vooral de trein, die Zaterdag om 1 u. 13 min. uit Helder vertrekt, was vol gepakt met reizigers, alle klassen waren bezet. Oorzaak hiervan was gedeeltelijk de A. J. C., die een internationaal feest in Amsterdam hield. De trek naar Helder was niet zoo groot als andere jaren, wat wij rootendeels toeschrijven aan het weer. oordat dit de geheele maand minder gun stig geweest is, was dit oorzaak, dat de duinen hun zomertoilet nog niet hadden aangetrokken. Deze kunnen anders om streeks dezen tijd reeds in vollen bloei staan, doch nu zag men hier en daar slechts enkele kleurige plekken. Een enkel duin roosje bloeide reeds hier en daar. Ook het strand kon zich niet beroemen op veelvuldig bezoek. Hier en daar zag men een waag hals, die de elementen tartte en angstig uit de kraag van zijn winterjas glurend, een wanhopig gevecht voerde tegen de zand korrels, die opgejaagd door het lentewindje, zijn oogen bestormden. Het badhuis, dat weer voor een uitstekend strijkje gezorgd had, kon zich tenminste nog op eenig be zoek beroemen, evenals de uitspanningen „Dennenheuvel" en „Duinoord", doch de gewone Pinksterdrukte was het niet. Veel gebruik is er dezer dagen gemaakt van de gelegenheid om per „Esona" eens een dagje Bergen en Alkmaar te kunnen bezoeken, en daar te genieten van bosch en duin. Béide Pinksterdagen trokken vele families bepakt en bezakt naar de Binnen haven, om een goed plaatsje op de boot te kunnen veroveren. De directie der „Esona" had voor deze gelegenheid ook de prijzen verlaagd, zoodat men voor 1.en 0.60 een dagretour kon bekomen, en zooals ieder jaar is hier veel gebruik van gemaakt. De Pinksterdagen zijn thans voorbij: moge de zomer nu spoedig komen! De spirltussmokk elartf bij Kamperduin. De Alk. Crt. meldt nog verschillende jijzonderheden omtrent deze mislukte poging tot frauduleuzen invoer van spi ritus. Nadat de strijd beslist was deelt iet blad 0. m. mede gebruikten de belastingambtenaren gemoedelijk met do smokkelaars de warme koffie die de caféhouder schonk en V., inziende, dat de affaire mislukt was, was dadelijk zoo sportief om den heer Koldenhof met zijn succes geluk te wenschen. Zijn eerste woorden waren: „ik dacht mijnheer, dat u in Den Haag zat, aan gezien ik dit in de courant had gelezen." In de rubriek „vertrokken personen" lad hij n.1. in de Alkm. Crt. als naar Den Haag verhuisd den naam J. Kolden hof aangetroffen. Dit was echter de dochter van den inspecteur geweest, die voor het voltooien van haar studie zich in Den Haag vestigde. De smokkelaar was hier door tot de meening gekomen, dat de man, die reeds eerder bewezen had hem te glad af te zijn, verre van de plaats was waar hij zijn slag weer eens hoopte te slaan. De inspecteur was ton sterkste over- uigd, dat achter deze affaire wat de wet intellectueele daders noemt te zoeken waren. Het verhoor van den strandjutter ver sterkte hem in deze mecning en na des middags den smokkelaar V. nog eens te hebben gehoord, meent hij thans dezen ntellectueelen dader, den man die alleen zijn geld waagt en die, als de onderneming slaagt, het grootste gedeelte van de winst npikt, te hebben gevonde» in den heer S. te Bergen, tegen wien een vervolging zal worden ingesteld. Smokkelaarshlstoria De Alkm. Ort. had ook een onderhoud met den smokkelaar V. Deze vertelde, dat lij in den nacht van Donderdag op Vrijdag met den kotter „De Stormvogel" uit Bremerhaven in Duitschland was vertrok ken, na een fuif, zooals die, dat merkte lij laconiek op, bij smokkelaars gebrui- tolijk is en waardoor hij het uur van vertrek niet meer precies wist. De kotter had 4000 liter spiritus in, die n Duitschland 65 pfennig per liter kost en bij slagen een winstje kon opleveren van f 20.000, waarvan hij f 6000 zou ont vangen. Voor den kooper bleef er boven de f 20.000 winst voor de ondernemers aan de smokkel-affaire nog een winstje van f 4000. Kapitein van den kotter was de bekende smokkelaar Max Oordes. Met V. waren voorts aan boord een stuiirman en een matroos. Bij het uitvaren was het weer tamelijk gunstig, doch des Zondags kwam er een tamelijke storm op, waarom de motor moest worden afgezet en volle zee moest worden gehouden. Toen het weer beter weid koerste men naar de kust en na eenige oriëntesring concludeerde men niet ver van de beoogde plaats te zijn. De duisternis werd afgewacht, om daarna door de territoriale grens te varen tot op een afstand waarop van het strand af het schip gezien moest worden. De vandaar te geven seinen bleven echter uit, omdat de seingover nog niet was verschenen, waarom het schip des morgens weder in volle zee voor anker ging liggen, doch op zoodanigen afstand, dat het met een goeden kijker te zien was. Besloten werd het den volgenden avond nog eens te probeeren en wanneer er noodseinen gegeven zouden worden, maar weer terug.te koersen, omdat men on- noodig niet gaarne wederom een storm als me van Zondag meemaakte. Dinsdagavond, het weer kon niet beter zijn, werd echter oen gunstig sein ont vangen, waarop Verwejj zich per|roeiboot door de branding naar het strand begaf, Hier had hij een onderhoud met zijn medeplichtige of lastgever, die hem ver zekerde dat alles veilig was. Met het bootje begaf hij zich daarna naar den kotter en wist hij dezen aan te geven, dat hij bij den golfbreker moest gaan liggen tegenover het café. De kisten spiritus werden hierop in hoeveelheden van 1000 liter aan een lijn met het bootje verbonden en door V. door de branding gebracht. De tweede maal kreeg V. zooveel wa ter in de boot, dat hij, die tengevolge van een stijven arm niet kon zwemmen, het maar raadzaam oordeelde om de derde en vierde maal de kistjes in de branding te duwen. Hierop begaf hij zich naar den golf breker en vandaar, na door het water te zijn gewaad, naar het cafétje. Hoewel hij geen helpers meer zag, ver onderstelde hij, dat reeds een auto met een lading was vertrokken. Bij het oafétje hoorde hij echter plot seling twee schoten en vond hij het raad zaam af te waohten, wat er gaande was. Om den hoek van het huis kwam een commies te voorschijn, die een geladen revolver op hem gericht hield en hem beval rustig te blijven staan. En aangezien ik, zoo ging V. voort, onder alle omstandigheden rustig blijf, volgde ik natuurlijk dit bevel op, omdat ik er niet aan zou denken op commiezen, die hun plicht doen, al verdienen zij daar voor dan ook een bedroefd beetje, te schieten. Met voldoeding vertelde hij ons, dat de „Stormvogel" aan de vervolging van het inspectievaartuig was weten te ontkomen. Max Oordes was daar juist de schipper voor. Niet altijd leveren de smokkelaffaires een dergelijk ongunstig resultaat op. Mijn vriend Bolt, dien ik van deze on derneming onkundig heb gehouden, om dat hij voor enkele weken 5000 liter ge smokkeld had, zonder mij er in te kennen, zegt altijd: „als er maar van de 10 onder nemingen één slaagt, dan komen wij nog uit. Samen hebben wij den tijd gekend, dat we f 20.000 rijk waren, doch het geld raakte spoedig weer op. Vooral onze laatste onderneming bracht ons een ge voelig verlies. 't Was 'n spiritussmokkelaffaire naar Zweden, waarbij wij twee nieuwe tjotters verloren met den inhoud en waarbij we persoonlijk met een motorbootje in de fjorden konden ontkomen, doordat wij de tjotters, zonder bemanning, op volle kracht zee in lieten loopen en daarbij op onze achtervolgers den indmk vestigden, dat wij in het motorbootje gewone visschers waren. Onze avontuurlijkste tocht was die echter van het vorig jaar, toen wij met z'n beiden Bremerhaven uitvoeren met eèn uitneembare tank voor 1000 liter aan boord. Buitengaats werden wij gesleept door een grooten kotter, die den spiritus aan boord had. Wij namen den spiritus aan boord en deden dien op een van de Duitsche wadden in de tank, die wij daar in elkander hadden gezet. De tank verzwaarden wij en verbonden wij met kettingen door een gasbuis aan het schip. Door het slechte weer zwalkten wij 14 dagen op zee rond en waren uit gebrek aan levensmiddelen genoodzaakt do tank, verbonden door een boei, in zee achter te laten om op het eiland „Juist" levenemiddelen en brand stof op te doen. Na een paar dagen werd het weer gunstiger en Bolt wist al spoedig de tank weer te vinden. De tank werd weder met veel moeite onder het schip bevestigd, doch wederom werd het slecht weer, zoodat een der kettingen brak. Wij waren genoodzaakt om het stuk slaan van de boot te voorkomen, de anderen te laten vieren. Wij zwalkten weer 14 dagen. De levens middelen waren weer uitgeput en eindelijk liepen wij na een maand bij Nieuw Staten- zijl binnen. Na een nacht voor de sluis te hebben gelegen werden wij binnen gelaten en gaven wij het bootje den naam van onzen grootsten vijand, het recherche- vaartuig „De Zeehond". Ons werd medegedeeld, dat wij ons waarschijnlijk te Winschoten moesten laten inklaren. Omdat wij onder de brug door konden, voeren wij door zonder de douaneformali teiten te vervullen en juist dit werd ons noodlottig. In Zuidbroek poogden wij Dog benzine op de pof te krijgen, omdat wij geen geld meer bij ons hadden, doch dit gelukte niet en toen wij terug kwamen, vonden wij commiezen aan boord en uit gemis aan papieren moesten wij doorvaren naar Hoogezand. Hier was dezelfde inspecteur gestation- neerd, die ons ook thans te pakken heeft. Wij moesten daar links aanleggen en tengevolge van den lagen waterstand bleek dit mogelijk, wat zeer verdacht geoordeeld werd, omdat het een kleine motorboot was. Een commies vond den ketting in de kajuit en wij verzekerden, dat dit noodig was omdat er een middenwand onder het schip was die scheef onder het schip lag. Dit werd niet aangenomen en wij kregen de mededeeling, dat de boot den volgen den morgen op den ketting zou worden gebracht. Beiden bleven onder bewaking en er Ingezonden Mededeeling. UITKNIPPEN IEN BEWAREN! Inzenders van 250 Sterretjes 1 PRIMA VERZILVERD VULPOTLOOD DEZE RECLAME LOOPT TOT 1 AUGUSTUS 1926 KWATTA SOLDAATJES blijven ALTIJD geldig. bleef ons niets anders over dan de zaak maar te bekennen met het gevolg, dat ik er drie maanden voor moest opknappen. Hoeveel het nu zou worden, zou hij maar gelaten afwachten. Voor hem was het smokkelen zoo interessant, dat hij het niet kon laten. Toen hij geld genoeg had, was hem dit ook niet mogelijk geweest en zeker zou hij zich ook nu wel weer in nieuwe avon turen begeven. Een aardig moment In volle zee. Terugkomend met de pantserschepen „Tromp" en „Heemskerk van Lissabon en op reis naar Nieuwediep, heeft de commandant van de „Tromp", toen hot voor het nemen van proeven met de radiotelegrafle noodig was dicht langs de lichtschepen te passeeren, het idee gehad daar aan voor de opvarenden van een dier schepen, het lichtschip te „Schouwenbank", een aardig moment te verbinden. Toen nl. het pantserschip „Tromp" op een dertig meters afstand langzaam stoomende, dat lichtschip voor bijvoer, waarvan de geheele bemanning aan dek was, zette de muziekkapel van de „Tromp", welke geheel uit liefhebbers onder de schepelingen is samengesteld, een vroolijke opgewekte marsch in en de muziek bleef doorspelen terwijl het pant serschip langzaam om het lichtschip heendraaide. Het pantserschip „Heems- kerck" passeerde toen eveneens het licht schip, terwijl ook de torpedoot „Z. 8", die toevalligerwijze daar aanwezig was, zich bij de schepen voegde, die ten slotte met zijn drieën in een kleinen cirkel om het lichtschip heenlagen. Op dat moment zette de muziekkapel van Hr. Ms „Tromp" het volkslied in, waarvan de tonen door den wind naar het lichtschip en de beide andere schepen gedragen jverden en het was een alleraardigst gezicht te zien, hoe op de drie oorlogsschepen allerwegen de equipages front maakten naar het licht schip, welks bemanning daar achteruit met ontbloot hoofd stond te luisteren, terwijl al dien tijd met de vlag gesalueerd werd. Een plechtig moment, zooals men het op het lichtschip, waar het leven voor de opvarenden vaak zoo eentonig is, wel zelden beleefd zal hebben. Een groet tevens van de Marine aan de beman ningen der lichtschepen, op wier goede en nauwgezette plichtsvervulling dezee varenden zich te allen tijde moeten kunnen verlaten. Zoo zal de commandant van de „Tromp" het wel hebben bedoeld, toen hij de bemanning van het lichtschip door den scheepsroeper nog een afscheids groet toeriep bij het wegstoomen. Inbreker gepakt Binnen 24 nar. De politie te Weesp is er in geslaagd, binnen 24 uur den dader te arresteeren van de, in den nacht van Woensdag op Donderdag gepleegde inbraak ten huize van een veehouder aan den Korte Mui- derweg, alhier, meldt de „Tel." De vader van een boerenarbeider, die tot 1 Mei j.1. in betrekking was geweest bij een veehouder, wiens hoeve eveneens aan den Korte Muiflerweg gelegen is, juist tegenover de boerderij van den be stolene, had dezer dagen aan den burge meester van Weesp schriftelijk gevraagd, de verblijfplaats van zijn zoon op te geven. Het bleek toen, dat laatstgenoemde een kamer had gehuurd. De chef der Weesper politie, de heer Krap, achtte het raadzaam, eens te informeeren, of die boerenarbeider nog te Muiden vertoefde. Het bleek, dat hij Donderdagmiddag met de Gooische Stoomtram naar Amsterdam vertrokken was, om naar zijn, te Zuid-Beijerland wonende ouders te reizen. Tevens vernam de politiechef, dat de jongeman 's mor gens 5 uur thuisgekomen was; zijn hospita had f 35 achterstallig kostgeld betaald, doordat hij zijn flets te Weesp verkocht had. Een onmiddellijk ingesteld onder zoek het was toen Donderdagavond toondo echter aan, dat de flets niet ver- kocüht was, doch dat daarop integendeel f 80.,was afbetaald. De politie vond in een en ander aanlei ding onmiddellijk maatregelen te nemen, 's Avonds te tien uur vertrok de chef der politie, door een zijner Imanschappen vergezeld, per auto naar Zuid-Beijerland, waar men 's nachts te drie uur aankwam. De veldwachter aldaar werd gewekt en weldra was men aan de woning, waar de verdachte verblijf moest houden. De vader verklaarde, des nachts nog f 300 van zijn zoon ontvangen te hebben, welke deze beweerde te hebben overgespaard. Eenige minuten later was de zoon door de politie gewekt en, hoewel hij eerst ontkende, viel hij spoedig door de mand, toen de politiechef uit het bed nog een pakje bankbiljetten te voorschijn haalde. Een volledige bekentenis volgde. De 19-jarige jongen verklaarde, de inbraak te hebben gepleegd, omdat hij om geld verlegen was en daarvoor niet aan z0n vader wilde schrijven. Verduistering van f 7000. Vrijdag hoeft de Utrechtsche recherche op verzoek van de recherche te Rotter lam aangehouden een 44-jarigen man die door middel van valschheid in ge schrifte f7000 zcu hebben verduisterd ten nadeele van het bureau voor toeken ning van bijslag op uitkeeringen krach tens de oude Ongevallenwet. De aange- noudène was als als losse kracht werk- saam bij het Nationaal Steuncomité te botterdam. Men zal zich herinneren, dat, toen de verduisteringen aan het licht kwamen, de oetrokkene onmiddellijk door zijn chef is gehoord, tegenover wien hij de feiten bekende, daarbij belovende de gelden te zullen terugbetalen. Hij zou dat bedrag van een vriend leenen en kreeg daarom verlof naar huis te gaan, tenpinde het bedrag te halen. Toen hij evenwel<*iiet terugkwam, is men naar zijn woning ge gaan, maar hij bleek niet regeer thuis te zijn. De boeken van den aangehoudene waren inmiddels in beslag genomen. Hij is te Utrecht op straat aangehou den. Er werd niets meer bij hem gevon den. Doordat hij een rechtskundig bure autje heeft en over een zekere handig heid beschikt, is hij geruimen tijd aan de aandacht van de politie ontsnapt. Ernstig auto-ongeluk nabQ Helmond. Zaterdagmiddag had op den Aerlesche- weg te Helmond een ernstig auto-ongeval plaats, dat aan een jongetje van 9 jaar het leven kostte. De auto van den heer F. v. Th. reed met een snelheid van onge veer 60 K.M. in de richting van Helmond, en wilde een boerenwagen passeeren, welke op den hoek van den Aerlescheweg- Julianalaan aan de linkerzijde van den weg stond. Ondanks groote snelheid en het gevaarlijke kruispunt gaf de chauffeur geen signalen, waardoor de 8-jarige zoon van den heer Knol en de 9-jarige zoon van den heer Vogels die juist van achter een boerenkar den weg wilden oversteken, den naderenden auto niet zagen aankomen. Ten einde nog te trachten een aanrijding te vermijden, haalde de auto sterk naar links uit en kwam daardoor met een ijzeren paal in botsing, welke op het trottoir stond. Een aanrijding was echter niet meer te voorkomende beide jongetjes geraakten onder den auto. De 9-jarige V. werd met vrijwel gespleten schedel onder de wielen uitgehaald; hij overleed kort na aankomst in het ziekenhuis aan de bekomen verwondingen. De 8-jarige K. bleek verschillende ontvellingen en een gebroken been te hebben. Deze maakt het naar omstandigheden vrij goed. De chauffeur J., die reeds eerder met de politie in aanraking is geweest, wegens roekeloos rijden, werd gearresteerd, doch na gehouden onderzoek, weder op vrije voeten gesteld. Doodelljk ongeluk. Zaterdagmorgen is bij het versieepen van een balk op de scheepstimmerwerf van den heer A. de Jong te Vlaardingen de werkman A. Knoester bekneld geraakt tusschen de balk en een in aanbouw zijnd schip, met dat gevolg, dat diens hoofd bijna geheel werd verbrijzeld. Eenige uren na overbrenging naar het ziekenhuis is hij overleden. Vergiftigingsverschijnselen. Vrijdagavond halftien werden vier kin deren van een gezin in de Houtrijkstraat te Amsterdam plotseling ongesteld. De huisdokter achtte het noodzakelijk, de kinderen onmiddellijk naar het Binnen gasthuis te doen overbrengen, hetgeen door den Geneeskund. Dienst geschiedde. Uit het onderzoek inmiddels door de politie ingesteld, bleek, dat de kinderen een uur te voren chocolade-reepen hadden gegeten, welke de moeder op de Haar lemmerdijk gekocht had. Het jongste kind is elf maanden, het oudste vijf jaar. De toestand van het kleinste is ernstig. Het braaksel wordt thans door den Keuringsdienst onderzocht, opdat nage gaan kan worden, of de chocolade de vergtftigings verschijnselen veroorzaakt heeft. De familie heeft 's middags ook spinazie met aardappelen, in een pannetje gewarmd, gegeten. Mogelijk is ook, dat deze spijs niet in orde is geweest, of dat hierbij de een of andere vergiftige ver binding is ontstaan. Hoe het zy, eerst n US3S 3. During the Battle, ouverture 4. Fête Provenqale, ouverture F. Popij. 5. Am Meeresstrande, grande valse 7. Aux Bords du Rhin, marsch J. Martin. --"S geknipt uit de achterzijde der 5 CtS. Kwatta Reep-etiketten ontvangen gratis en franco merk „Marquise". Het beste Fransche Vulpotlood, winkelwaarde f 3.—. Inzendingen met opgaaf van juist adres aan KWATTA - BREDA. Afdeeling RECLAME.

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 5