Gemeenteraad van Wlerlngen, Radio-programma. Correspondentie. Wij ontvingen van den inzender W. B. een refliek op het antwoord van de directie van TE.S.O. op zijn ingezonden stukje. Wij hoben de plaatsing daarvan niet wil len wegeren, doch zijn het in deze geheel met de directie eens, dat .B. beter gedaan had zia met zijn klacht tot haar te wenden. Om dee redenen zullen wij dan ook ge noemde repliek niet plaatsen, doch B. ver wijzen ïaar de directie van T.E.S.O., die alleen adoend antwoord op zijn vragen kan geven. Redactie Held. Crt. JULIANADORP. Maaidagnamiddag had in het café van den loer O. Vader de aangekondigde knipdanonstratie plaats, door Casano uit Haarlem. Aaivankelijk waren een 20-tal dames aanweig, welk getal tot op ongeveer de helft erminderde, toen men het boek met 74 midellen en 5 apparaten moest aan schaffen, wilde men verder toegelicht wordo. In een minimum van tijd werden 17 miten dames- en meisjesonderkleeding gekniit, hetwelk zich ook wfel laat ver- staandaar de gebeele demonstratie slechts drie Iwartier in beslag nam. Giseren kon eindelijk de aangekondigde Ïiropgandatocht voor de Oostersche eestn, waaraan door M. Smit zou wor den ïedegewerkt, doorgaan. Met een filé van «rschillende soorten auto's, beplakt •n bcangen met de reclamebiljetten voor boveigenoemde feesten, trok men naar de' stad, welke men tot in alle boeken zou doorlruisen. ANNA PAULOWNA. Warneer de vereesiging tot bevorde ring 'au getrouw schoolbezoek een ver- gaderng uitschrijft om bet jaarlijkscb gezamnlijk schoolfeest der 8 openbare en de Rotnsch Katholieke school te bespre ken, betft zij gewoonlijk niet met gebrek aan - baUngstelling te kampen. Ditmaal waa dj ipkomst echter nog grooter dan gewocnljk, wat ongetwijfeld in verband stond met bet te behandelen Bestuurs- voorstel, om met de oudste leerlingen een 2-datgs reisje naar Amsterdam te maken. Devoorzitter, de heer D. Stammes, sprak bij db opening den wensch uit, dat de bespskingen in aangenamen toon gevoerd moeiten worden. Hirna bad een Bestuursverkiezing plaat, wijl de heeren J. van Nulaat en C. v.d. Linden volgens rooster moesten aftrelen. Ze zijn niet herkiesbaar. In hun plaat worden gekozen de heeren C. v. d. Goesen J. P. Leijen, die beiden aanne men. Depenningmeester, de heer C. Keijzer, doet ervolgens rekening en verantwoor ding. De bescheiden worden nagezien door de heeren C. Reselman Dz. en H. A Marinus en volkomen in orde bevoelen. Hitna komt aan de orde bespreking van ut BestuurvoorstelEen 2-daags reisjt naar Amsterdam voor de oudste leerliijen. Voorzitter lichf toe, dat op een J-daags reisje meer en dieper in drukten zullen worden ontvangen, terwijl het wor de kinderen minder vermoeiend wezea zal. Lang en breed wordt over het voor.tel gesproken. Wij zullen de lang- durije discussie niet trachten weer' te gevei. Het voorstel werd ten slotte aan- gencnen met een geringe meerderheid en praktijk zal nu wel besliss.en, of ook voor 't vervolg zoo'n reisje van 2 dago gewenscht en ünantieel uitvoerbaar is. Biten het bestuur en het onderwijzend persneel der verschillende scholen wer den ïog als commissieleden gekomen de heefen: O. Rezelmao, P. van Eeten, J. Buiman, G. C. van Balen Blanken, R. Waioer, V. Kaan, Jb. van Stipriaaa, C. v. -d.Goes, A. J. Koppel, M. de Graaf, H. Jnker, E. v. d. Horst, Jac. Linden- berg, C. Kossen, S. Jonker, M. J. Ro- zenboek, J. Muntjewerf, J. P. Leijen, A. Dkker en W. Lanting. DeAmsterdamsche reis zal plaats heb ben 3 en 24 Juni. 73 leerlingen zullen er an deelnemen. De reis naar Bergen word gedaan op Donderdag 24 Juni. He eerste geval van mond- en klauw zeer n deze gemeente, is geconstateerd onderden veestapel van L. P. de Haas, albie'. Burierifjke Stand van Anna Paulowna GEB3RENAdriana Johanna Maria, d. v. O Huiberts en C. M. Roosen; Jo- hanms Franciscus, z. v. A. de Maót en M. J van Jole; Petrus Adrianus, z. v. P. vin der Voort en W. Langeveld. GETROUWDCornelis Adrianus Jeren van der Meer en Petronella Johnna Hoogeveen; Hendrik Markus en frietje Jongejan; Hendrik Wilmsen Agtha Geerligs. TEXEL. f B N.V. Texel's Eigen Stoorabooton- deneming (T.E.S.O.) hield Maandagavond j.1. ïaar jaarljjksche vergadering van aan- deeliouders. Anwezig waren 81 aandeelhouders. Ia voorzitter van commissarissen, de -nee A. Wagemaker, uitHeeinstede,riep der aanwezigen een hartelijk welkom toe, 2ifr spijt betuigende, dat ook, nu de op- korst niet grooter is, nu ieder wel weet, dat T.E.S.O. er goed voorstaat, nu we onahankelijker zijn dan ooit te voren. Noj het vorig jaar moest „De Terschel- 1101* van de heeren Dros en Co. als rescve dienst doen. Dit boetje was goed en :eewaardig en dank wordt gebracht aande firma Dros en Co., voor de bereid- wlllgheld, dikwijls tot ongerief van haar- zelv; evenwel een geschikt passagiers- schi was het niet en daarom werd reik- halznd uitgezien naar een nieuwe boot. En ie is er gekomen en ze kan er zijn. D' voorzitter zegt bereid te zijn mede- deehgen te doen omtrent alle zaken van de matscbappjj. Hij hoopt evenwel, dat de besprekingen een algemeen zakelijk karakter zullen dragen en opent de ver gadering met den wensch, dat ieder er naar zal streven do belangen van T.E.S.O. in het oog te houden en den goeden toon te betrachten. Applaus. Do notulen werden gelezen, waarna door den heer lteij opgemerkt werd, dat hy niets gehoord heeft omtrent het besluit, dat er juridioch onderzoek zou plaats hebbon of men gebonden was aan af schrijving van 5 pCt. of dat ook meer mag afgeschreven worden. Het was verzuimd dit te notuleeren, doch het onderzoek heeft wel plaats ge had. Er is rechtskundig advies Ingewon nen daaromtrent bij mr. Polak en bij de Ned. 'Handelsmaatschappij en uit deze adviezen is gebleken, dat men goed ge handeld had door meer dan 5 pCt. af te schrijven' Wie kennis nemen wil van (\e gevoerde correspondentie, kan daarvoor gelegenheid vinden. Hiermede werden de notulen goedgekeurd. De voorzitter wijst op get ingezonden stukje in een der. Texelsche courantjes, waarin aangedrongen wordt op verlaging der tarieven. Er is lang en breed over gedacht en het bestuur heeft besloten de vrachttarieven met 25 pCt. te verlagen, doch de personentiirieven voorloopig zoo ée laten. De exploitatiekosten zullen hoo- ger zijn door de nieuwe böot en men wenscht eerst een overzicht daaromtrent te hebben. Nu is er een nieuwe boot, later lagere personentarleven, misschien al wel op 1 Januari a.s. Trouwens de tarieven voor menschen zijn niet zoo hoog, als men bedenkt, dat in het vorig jaar 82000 personen zijn overgevaren voor f46000.dat is gemiddeld f 0.56 per persoon. „De Dageraad" zal in den eersten tijd een bedrag vragen van f20000.daar deze in den laatsten tijd te tfelnig aan onderhoud heeft gehad en zoo moet het van een voorzichtig beleid getuigen, dat men de tarieven niet te veel naar omlaag brengt. Voor „De Dageraad" zal men eenig emplooi trachten te vinden en haar, zoo de firma Dros Co. dezen dienst des zomers staakt, op Harlingen te laten varen, niet om er winst van te verwach ten, maar ten gerieve van het algemeen. De voorzitter zegt hiermede de tarie ven toegelicht te hebben en leest nu het jaarverslag. Dit getuigt met genoegen van een vruchtbaar jaar 1926 en van een zeer geregelden dienst, waarbij enkele extra reizen zijn gedaan. Tijdens afwezigheid van „De Dageraad" is de dienst verricht met „De Terschelling" en „De Texel- stroom". Van de winst, bedragende f 888.66, zal 6 pGt. dividend betaald worden en de reèt is bestemd voor afschrijving. Op 8 Juni werd de kiel gelegd voor de nieuwe boot („Marsdiep"), die op 8 Dec. te water werd gelaten. Voor afbetaling der boot heeft men de effecten te gelden moeten maken. Hierna werden balans-, winst- en ver liesrekening 1925 vastgesteld. Tot commissarissen werden herkozen de heeren H. W. Keesom en F. Zegel, resp. met 45 en 47 stemmen. Beiden namen de herbenoeming aan en werden hartelijk gefeleciteerd door den voorzitter, wat met applaus der aanwezigeu werd versterkt. Uitloting had plaats van f2000.aan obligatiën. Het was de oude heer G. Dros, die voor het trekken der nummers thans voor de 18de maal werd uitgeuoodigd. Uitgeloot werden 2 obligatie's van f 500 en wel de nummers 89 en 26, 2 obligatie's van f250.de nummers 64 en 69 en 5 obligatie's van f100.de nummers 163, 129, 144, 121 en 134. De voorzitter wenschte 2 vragen te stellen aan de aanWezigen: lste vraag. Wat dunkt u van de nieuwe boot? De heer G. Dros had vernomen, dat ze niet stabiel was en wjj wel weten wat er van aan is. De voorzitter zegt, dat hij met genoegen deze vraag hoort en antwoordt er op, dat de „Marsdiep" door een kleine veran dering veel meer stabiel is geworden; dat was ook met „De Dageraad" eerst zoo. De slingerschotten in de watertanks waren niet goed, nu er tusscheyschotten zijn gemaakt, is de stabiliteit veel beter. De voorzitter beweert, dat men het met de nieuwe boot uitstekend heeft getroffen. 2e vraag. Kan de vergadering goed vinden, dat het verleende crediet van f 120.000 voor de nieuwe boot met enkele duizenden guldens kan worden over schreden 't Een en ander komt wat duurder uit, dan men eerst berekend had en verschillende bijwerkjes zijn er bij gekomen, alle in het belang der boot en dus der maatschappij. Een en ander wordt goedgevonden. De rondvraag leverde weinig zakelijks op. Er werd gevraagd om verbetering van den weg naar 't Horntje, zoo noodig voor T.E.S.O., wanneer de boot daarheen moet bij ijsgang. De Voorzitter zegt, dat men aan het Bestuur der Gemeente heeft voorgesteld f 1600 subsidie te verleenen voor deze verbetering, waarop de Wethouder Keijser zegt, dat men van goede wegen houdt, dat dit werk ruim f 6000 zal moeten kosten en de Gemeente er weinig belang bij heeft. Misschien zou T.E.S.O. wat meer kunnen doen De heer Dijt vindt een aanbod van f 1500 al mooi, waarna de Voorzitter zegt, dat als verschillende besturen samen werken, de za^Jt wel in orde zal komen. Door eendracht kan de levensader van Texel in eigen handen blijven. Nadat de heer- Joh. Dros nog heeft gewezen op het wenschelijke van een draaischijf op de boot voor het opladen van auto's, sluit de voorzitter do verga dering met dank voor belangstelling en aangename besprekingen. WIERINGEN. Brutale aanranding. De winkelier M. K., alhier, die de vorige week op een avond omstreeks elf uur per flets over den afsluitdijk uit Anna Paulowna naur hier reed, werd op den dijk door een hem onbekend persoon aangehouden, die om zijn geld vroeg of anders de flets. De heer K. eenigszins ontdaan over die vraag, wist na gezegd te hebben geen geld bij zich te dragen zich uit de handen van den aanrander te rukken en door vlug op de flets te springen te ontkomen. Een ieder die 's avonds laat over den afsluitdijk gaat zij op zijn hoede. Door de gecombineerde gemeenten der Ned. Herv. KerkenJ van Hippolytushoef en Oosterland is toezegging van beroep gedaan aan den WelEerw. heer Ds. A. N. van der Kreeke te St. Muartènsb^ug (Zuid Zijpe). J.1. Vrijdag n.m., ongeveer 5 uur, ar riveerden alhier de Prins van Djokjakarta met 2 neven, de heer Oudemans uit Den Haag en de heer G. Nobel uit Lutjewinkel. 't Gezelschap werd door burgemeester Kolff ontvangen, bij wien thee werd ge dronken. Onder geleiding van den burge meester werd een bezoek gebracht aan de hoefsmederij van den heer J. Luijt, waar de voormalige Duitsche Proonprins werkzaam was en aan de pastorie te Oosterland waar hij destijds woonde. Ook werd een bezoek gebracht aan de Zuider zeewerken te den Oever, waarna 't ge zelschap tot de woning des burgemeesters terugkeerde en aldaar in het gulden boek der gemeente hunne handteekening plaatsten. Na nog een verfrissohing ge bruikt te hebben werden de uuto's weer bestegen en vertrok het gezelschap naar Petten. Verslag van de vergadering van den Raad der gemeente, op Maandag 81 Mei 1926, des namiddags 2 uur. Voorzitten de heer L. O. Kolff, Burge meester. Secretarisde heer O. F. van Duin. Aanwezig zijn alle leden. De (Voorzitter opent de vergadering, tfaarna de notulen der laatste 2 vergade ringen worden gelezen en zonder eenige op- of aanmerking worden goedgekeurd. Mededeelingen an Ingekomen stukken. a. Van den heer H. van Kalsbeek is bericht ingekomen, dat| hij zijne benoe mlng tot lid der Oommissie van Toezicht op het lager onderwijs aanneemt; b. Idem van de heeren S. Russelman en Jb. Keijzer, als Armvoogd; c. dot door Gedeputeerde Staten is goedgekeurd het Raadsbesluit tot over dracht van den weg langs den W lgerdijk aan het Rijk; d. dat door hetzelfde College is goed gekeurd het Raadsbesluit tot overdracht van wateren en wegen door de Gemeente aan het Heemraadschap Wieringon en omgekeerd. e. dat door Gedeputeerde Staten is vernietigd de aan O. J. Bosker door de gemeente Medemblik opgelegde aanslag in de forensenbelasting; f. aanbieding maandstaten der Zeegras- Exploitatie, waaruit blijkt, dat in^ie afge- loopen maand 200 pakken zijn afgeleverd; g. aan J. Smid Gz. en Sijbr. Bakker, wordt op hun verzoek voor de helft ont heffing van Hondenbelasting verleend h. goedkeuring rekening en verant woording over 1925 van het College van Armvoogden. Voordracht tot wijziging en aanvulling der Bouw- en Woningverordening (aansluiting aan de Provinciale Waterleiding). De voorzitter deelt mede, dat op 8 Sep tember j.1. aan Ged. Staten dezer pro vincie is verzocht mededeeling te doen of deze gemeente waterleiding kon krij gen. Op 21 April j.1. is hierover gecon fereerd met den Directeur der P. W. N. en zyn alle gevraagde inlichtingen ver strekt en is de zaak duidelijk uiteengezet. Spr. meent, dat hier weinig meer aan toe te voegen is. Goed drinkwater is met het oog op de volksgezondheid van zeer groot belang. Alle woningen gelegen binnen 40 meter van de as van den weg zijn verplicht aan te sluiten, de verder gele gen woningen niet. Al schijnen de voorwaarden op sommige punten wat bezwaarlijk, stellen B. en W. toch voor de Bouw-en Woningverordening in dien zin te wijzigen en aan te vullen. Te meer, daar op advies van de Gezond heidscommissie, de mogelijkheid tot even- tueele ontheffing is opengelaten. De vele gemeenten, die zich bij de waterleiding hebben aangesloten, hebben nog nooit spijt van hun besluit gehad en daar Bur gemeester en Wethouders er van over tuigd zijn, dat het voor deze gemeente van groot belang is, stellen zjj^den Raad derhalve voor een besluit te nemen om de waterleiding tot stand te brengen. Hierna leest de Voorzitter eenige arti kelen voor, waarmee de bouw- en woning verordening aangevuld zóu moeten wor den. Burgemeester en Wethouders kunnen ontheffing verleenen als aangetoond kan worden, dat goed drinkwater aanwezig is. De Voorzitter zegt, dat de leden nu voldoende ingelicht zijn, daar de stukken hun ook ter inzage zijn gezonden. De Heer Lub, hierna het woord ver krijgende, meent dat Wierlngen tegen over deze aangelegenheid anders staat, als de andere gemeenten in N.-Holland, daar in die gemeenten wegens de aan wezigheid van groot# hoeveelheden sloot water de typhusbaci} er- soms zoo welig tiert, wat hier bijna nooit voorkomt. Spr. zou, alvorens een besluit genomen werd, eerst gaarne de goedkeuring van Ged. Staten afwachten omtrent de te wijzigen bouw- en woningverordening. De heer Oden meent, dat het aanbeve ling verdient, dat -de ingezetenen en be langhebbenden eerst goed met de lusten en lasten van de waterleiding op de hoogte behooren te worden gesteld, en hunne meeningen deze' kwestie betreffende in aanmerking behooren te worden genomen, alvorens een besluit hierover kan wordon genomen en vindt het daarom wensohelijk deze aangelegenheid tot nader aan te houden. Na vele discussies onftrent deze zaak wordt hot voorstel van B. en W. met 7 tegen 4 stemmen verworpen. Voor stemden de Heeren: M. Kooij, J. Bosker, D. Minnes en P. Kaan; tegen de Heeren: N. Engel, M. Bakker, W. F. Lub, J. Lont, J. Kooij, D. Oden en W. Hermans. Praeadvies nopens een voorstel van den Heer P. Kaan tot bestem ming van het kapitaal der Zee gras-exploitatie als stamkapitaal voor een op te richten burgerlijk armbestuur. Burgemeester en Wethouders meenen eerst de uitspraak van Gedeputeerde Staten te moeten afwaohten, omtrent het hangende geschil tusschen Armvoogden en Gemeentebestuur, alvorens hierover een besluit kan worden genomen en stel len derhalve voor dit punt voorloopig aan te houden. De heer Kaan motiveert hierop zijn voorstel. Spr. hoopte, dat zijn voorstel aangenomen werd. Hij leest hierop eenige brievep voor, waarbij o.a. een schrijven is van 6 Juli 1889 van wijlen Burge meester Van Kempen, omtrent de titel van de armenkas en ook een brief van Mr. de Vrieze aan Ds. Groeneveld. De voorzitter vindt het verstandig zioh bij de uitsprgakvan Gedeputeerde Staten neer te leggen; een neutrale uitspraak is z. i. de beste. De heer W. Kaan is van meening, dat de uitspraak van Gedepu teerde Staten nooit komt en de zauk maar al óp de lange baan geschoven wordt. De heer Bakker wenscht het voorstel van den heer Kaan te steunen. Na hierover nog eenigen tijd te hebben gedlscusseerd wordt het voorstel van urgemeester en Wethouders in stemming gebraoht en met 9 tqgen 2 stemmen aan genomen. Voor stemden de heeren N. Engel, W. F. Lub, M. Kooij, J. Bosker, J. Lont, J. Kooij, D. Minnes, W. Hermans en D.Oden. Tegen stemden de heeren M. Bakker en P. Kaan. De heer Lub merirt op, dat volgens het reglement van orde bij stemming niet al tijd in dezelfde volgorde gevraagd mag worden, zooals de presentielijst dit aan geeft De Voorzitter dankt den heer voor d'zo opmerking en zegt hiermede reke ning te zullen houden. Voordracht tot hot aangaan eener geld leening. De Voorzitter deelt mede, dat wegens hel imaken van een brandput nfet leiding, hel dragen van een gedeelte in de kosten vallende op het plaatsen van een nieuwe klok ln de kapel te Den Oever, behardlng vnn den Koogerweg, enz., het wensche- lijk is eene geldleen Lng aan te gaan, groo 7100.tegen een rente van 6 waar op per jaar 6100 afgelost zal worden Dit voorstel wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Vervolgens word de 2e suppletoirs be grooting voor den dienst 1925 vastgesteld. Voordracht Inzake het zeegrasmaalen In 1926 B. en W. stellen voor dit jaar weer te laten maaien. De oude oogst is nog we niet geheel verkocht, doch men vertrouwt, dat het toch nog wel zal gaan. Hierna leest de voorzitter de vast te stellen be dragen voor pakkengeld, en de verkoop prijzen voor. Bestellingen zullen zoo spoe dig mogelijk ontvangen en betaald moe ten worden. Uit de lange discussie, die hieana volgt, stippen we aan, dat er altijd zoo weinig medewerking van de zijde der maaiers is. Ze letten lang niet genoeg op de kwaliteit. Ten slotte wordt het voorstel van B. en W met algemeene stemmen aangenomen. Rondvraag. De heer Bakker stelt den Voorzitter eenige vragen omtrent het aanbestede reparatiewerk aan de onderwijzerswoning te Oosterland. Deze vragen worden door deii Voorzitter beantwoord. De heer Lub verzoekt vernieuwing van het poortje in de Pompsteeg, daar dit ge- op is. De Voorzitter zegt dat hior voor ge zorgd zal worden. Verder merkt de heer Lub op, dat hei aanbeveling zou verdienen, dat de regee ring op de hoogte gesteld werd, dat we gens de alhier in uitvoering zijnde Zui derzeewerken, het niet denkbeeldig is, dat in de wintermaanden, als niet gewerk kan worden hier groote werklooshek komt, en dat hiermede wel degelijk reke ning mag worden gehouden, wil de ge meente niet failliet gaan. Nadat hierover nog door enkele .leden iets gezegd is, zegt de Voorzitter dat de regeering op de hoogt gesteld zal worden. De heer Lont vraagt of het niet wen- schelijk is de grens voor invoer van vee wederom te sluiten, daar in de naburige gemeenten weer eenige gevallen van mond- en klauwzeer voorkomen. De Voorz zegt, dat dit een zeer moeilijke zaak is daar de verbindingsdijk er nu ligt. Hi, zal zijne gedachten hierover evenwel laten gaan. De heer Kooij brengt eene klacht over, dat de aannemers Geluk en Jansen de wegen met het vervoer van kipkarren vernielen. De Voorzitter doet toezegging deze aannemers hierop te zullen wijzen, alhoewel de meeste leden van meening zijn, dat de weg hiervan niet veel te lijden zal hebben. De heer Kaan vraagt of het gemeente bestuur geen stappen kan doen om de stiefmoederlijke behandeling der pftste- rijen opgeheven te zien krijgen. Het vervallen van de eerste buslichting is een ware ramp voor belanghebbenden. De voorzitter zegt, dat dit ook reeds de aandaoht van B. en W. heeft getrok ken on in samenwerking met do Midden standsvereeniging getraoht zal worden in dezen toestand verbetering te krijgen De heer Oden wijst nog op den ge vaarlijken hoek bij den Mekkonstuinweg :n verband met het onlangs daar plants gehad hebbend ongeluk. De voorzitter zegt, dat over deze aangelegenheid ook al in de vergadering van Burgemeester en Wethouders gesproken is en deze zaak thans in onderzoek is. Niemand meer het woord verlangende, wordt de vergadering door den voorzitter gesloten. ','W WOENSDAG 2 JUNI Hilversum H.D.O., 1030 M. 12.00 on 7.00 Polltiober. 0.80—7.80 Duitsohe les door don hoor Edgar Grlln. 7.4Ö on 10.00 Persber. 8.10 Solistenóonoort door do ledon van hot H.D.O.-orkeet, o, 1. v. Fr. Lupgena. Solisten: Brinkman, oello. L. Klein, fluit. E. Veen, plano, In de pauze: Lezing door mevr, M. L. Mispolihlom Beyer-TeunUaen,JDe ver plichting van don monech aan het dier, in het algemeen en speciaal aan zijn huisdier". Daventry, 1600 M. 120—2.20. Tijdsein, lunchmuzlek. 8.95 SahoollezingCitizo ruship: Parllament long aigo. 4.20 Tijdsein, oauserie: Gut of door». 445 Muziek van de No<w gallery Klnema. 6.20 Orgelconcert. 6.85 Klnderuurtjo. 6.20 Dans muziek. 7.10 Tulnproatje. 7.20 Tijdsein Big Ben, weenber., nieuws. Lezing: Faahlon» in fosslls. 7.45 Planosonnates van Mozart 8.00 Lezing: My day'e work, door een zanger. 8.20 Gonoert. E. Sheldon, komiek., R. Irving sopraan. IJl. Patterson, tonor. H. Knudsoa, viool. B. Masou, soubrette. L. Coohran, plano. Vier danagirls eu John Henry met Blossom. 9.05 Gouoert. 9.60 Weerber., nieuws, lezing: Th# waterlos# zoo. 10.20 Thomas Hardy-program- ma. 11.20—12,20 Dansmuziek. Parij* „Radio-Paris", 1730 M. 12.60 Ooncert Luolen Paris (plano, viool» cello). 6.06 Orkest concert 850 Concert Könlgawüaterhausen, 1300 M. 850 ,J)as gestohlene welsze Elefant", ver telling van Mark Twaln. 920 Concert. Orkest en Max Kuttmer, tenor. Brussel, 486 M. en Antwerpen, aÓ3 M. 6.20 Fragmenten van „Fauat". 10.20 Nieuw#. Antwerpen 9 20 Vlaamsohe lezing. MUnater, 410 M, 4 145—2.60 Symphoniooonoert Werken van Mozart. 4.20 Klndoruurtde. 6.60 Mirjam* Blo- geegosang. Sopraansolo on koor. 6.60 Lezing: Relbbookjagd. 7.80—6.00 Lezing: Alkohol und Diohtuug. 8.20 Duitsche eprookjeemuzlek. DONDERDAG B JTINL Hilversum H.D.O., 1030 M. 12.00 Politieker. 8.80—4.30 Uurtje voor weos- en ziekenhuizen, door mevr. Ant, v. Dijk. 6.00 6.20- Voordracht concert door het HD.O/- orkest o. 1. v. Fr. Lupgena Poppen en mario netten ln de muziek. 7.00 Polltleber. 7.808.00 Orgelbespeling uit de Sint Bavokerk te Haar lem. Organist Hr. Goorgee liobert 1. Adagio en allegro uit het oonoert F. gr. terz, li&ndel. 2. Gavotte, Martini. 9. Choral a. kl. ter», O. Franck. 10.00 Peraber. 8.10 Chrlat. Omroep. Uitzending uit het concertgebouw. Continen taal congres voor Inwendige zending. Toespra ken van afgevaardigden uit verschillende lan den. Koorzang met orgelbegeleiding. Daventry, 1600 M. 120—220 Tijdsein, gTaanofoonmuzieik 8.35 Schioollezing: Shakeepeare'a heroinee: Beatrl- ce. 420 Tijdsein, lezing; Books to read. 4.36 Trocadero-muziek. 646 Klnderuurtje. 620 Dansmuziek. 656. Marktberichten. 700 Padh vinderebulletin. 720 Tijdsein Big Ben, weer- bar., nieuw». Lezing: Anclent Egypt: Tha valley of the tombe of the King». 7.45 Piano sonate'a van Mozart. 8.00 Lezing: Recent Ito m«.n disooveriee naar New-Gnetle. 8.20 Vftriöté. Orkest. C. Tuibb, sopraan. B. Hayden, humo rist. C. Fuche, cello. G. Ivell en V. Wroth, duetten. 9.60 Weerber., nieuws. 10.20 Tweede deel van- het mysterie-radiostuk „Wolfl iWodfl" 10.601220 Dansmuziek. Parijs „R#dio-Paris", 1750 M. 12.60 Concert Luclen Paris Gplano, viool, cello). 6.05 Klassiek uur. 820 Eeperantober. en iboekboudles. 8.60 Oonoert. Königswiisterhausen, 1300 M. 850 Vocaal ooncert door Herin. Sohey, ba» rl-ton. 9.20 Kamermuziek. Pianokwintet van Dvorak, door het Hacamanmkwartet (2 violen, viola, cello en piano). 10.60—12.20 Dans muziek. Brussel, 486 M. en Antwerpen, 265 M. 620 Kindermatinee. 8.20 Orkestooncert. 9.90 Dansmuziek. Antwerpen omi 9.20 Vlaamsche lezing. MUnster, 410 M. 92010.20 Orgelconcert. 1120—12.20 Con cert. Orkest en koor. 6.00 Lezing: Der Fremde. 7.00 Lezing: Problem der Volksentartung. 7.80 —8.00 Jkiritlech halfuurtje 8.20 Spaansche les. 9.05 Lezing: Fronleichnamprozeesion ln Ma drid. Vlaamsche avond, Orkest, sopraan en alt. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 1 Juni Medegedeeld door het Kon. Nederlandscb Meteorologisoh Instituut te De Bilt. Hoogfete stand 766.4, te Diaritz. Laagste stand 746.1, te Adaenus. Verwachting: Matige W. tot Z/W.'wind, gedeeltelijk bewolkt, later tijdelijk betrekkend met weinig of geen regen iets zachter. SPORT. HeldorQÜC. Zondag a.s. is bovengenoemd» promotie wedstrijd vastgesteld. We hopen voor Helder dat het weder nu maar wat heter mogo zijn, zoodat gespeeld kan worden. Het wordt nu toch eens werkelijk tijd dat er een1 einde aan komt. We sohrljwen reeds JUni en nog maar lustig rolt het bruine monster over onze vel den, officieel en on-officieel. Trainen. Hedenavond 7 u%r: alleen adeptran- ten. Woensdag- en Vrij dagavond, telkens 7 uur: 13e elftal. Zaterdagmiddag 8 uur: 2# en Se elftal.

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 7