GEMENGD NIEUWS Nieuwe fll- en vrachtgoederentarieven der Nederlandsche Spoorwegen. Den lsten Juli a.s. treedt voor het ver voer van ijl- en vrachtgoederen over de Nederlandsche Spoorwegen een nieuw tarief in. Het nieuwe tarief is gebaseerd op ge heel nieuw«vgrondslagen en biedt in het algemeen flinke vrachtsverlagingen. En kele vrachtsverhoogingen een zeer gering percentage uitmakende, in ver houding tot de vele en soms ingrijpende vrachtsverlagingen konden evenwel, ten einde tusschen de verschillende vracht prijzen een gezonde verhouding te schep pen, niet vermeden worden. De doorvoer van vteeech en klauwen verboden. Thans is verschenen een Koninklijk besluit waarbij de doorvoer van buiten- landsch vleesch en klauwen is verboden Wanneer bijzondere redenen een af wijking van dit verbod noodzakelijk maken, kan de minister van binnen- landsche zaken en landbouw zoodanige afwijking toestaan onder de noodige voorzorgen tegen overbrenging van be smetting. De luchtmail van de Patrla. De luchtmail, die zich aan boord van het stoomschip Patria bevond, dat Zater dag te 11 uur de haven van Marseille binnenliep, is nog dienzelfden dag per vliegtuig naar Nederland gebracht en kon dus reeds Zondagmorgen besteld worden. De borgstellingen van eannemera. Op het congres van den NederL Aan- nemerabond, dat 16 en 17 Juni te Z and voort gehouden wordt, zal aan de orde ko men een voorstel van het hoofdbestuur, te beeüuiten, aan de leden te verbieden, na 1 Januari 1927 in te schrijven op particu liere werken, indien voor dat weijk. het stellen van een persoonlijken of zakeljj- ken borgtocht wordt vereJscht. Het hoofdbestuur deelt mee, dat het in deze volledige samenwerking heeft ver kregen met het hoofdbestuur van den Ned. RK, Bond van bouwvakpatroons, dat zich voorstelt, in de dezen zomer te houden algemeene vergadering hetzelfde binden de besluit aan zijn leden voor te leggen. Belasting op schoenen. De oommissie van overleg voor de schoen- en lederindustrie heeft besloten, een krachtige actie te gaan ontwikkelen tegen de wet tot heffing van oen weelde- verteringsbelasting. Haar actie zal erop gericht zijn, het artikel schoenen uit de wet gelicht of zoodanig gewijzigd te krij gen, dat alleen belast worden werkelijk weeldeschoenen, en niet de schoenen, cüe gedragen worden door het gioote publiek. Gouvernementsmarine ln Indlë. Het departement van Koloniën heeft voor acht jongelieden met diploma van derden stuurman groote stoomvaart (zoo mogelijk van diploma B) en van het di ploma radio-telegrafist, liefst met practi- sche ervaring op zeevaartkundig gebied, de gelegenheid opengesteld om te worden uitgezonden naar Indië ter plaatsing als derde officier bij de gouvernementsmarine daar te lande. •Nadere bijzonderheden bevat de „Staats courant" van 8 Juni 1926 No. 106. De boringen bfj Vlodrop. Men meldt aan de>N. R. Crt: In den boortoren bij Vlodrop Is Woens dag op een diepte van 482 M., een 85 cM. dikke steehkolenlaag aangeboord. In den boortoren onder Heikenbosch zijn even eens de eerste kolen aangeboord, bestaan de in eenlge dunne laagjes. Loonsverlaging bij de HJnv. en gelatlne- fabrlek. De directie van de Lijm- en Golatine- fabriek te Delft heeft aan het aan haar fa briek werkzaam zijnde personeel bekend gemaakt, dat die loonen als volgt zullen worden verlaagd', voor volwassenen zal de aftrek voor alle uurioonen. premies en aangenomen werk 10 bedragen; voor jongens is deze aftrek op 16 vastge steld. Voorts is medegedeeld!, dat er dringen de redenen bestaan, de productie te be perken, waardoor aan circa 40 personen ontslag zal' worden aangezegd. Niet on mogelijk is, dat bovendien do tot het be drijf beboorende zoutzuurfabriek zal wor den stopgezet Jhr. Groenlnx van Zoeten voor den politierechter. Tegen jhr. Groeninx van Zoelen, die gisteren voor den Haagschen politierech ter heeft terecht gestaan wegens het feit, dat hij dr. Van Blankenstein op 24 Nov. 1925 op het Staatsspoorstation te Den Haag een slag heeft gegeven, is f 100 boete geëischt, sutfs. 20 dagen hechtenis. De onbewaakte overwegen. Twee menschen aan den dood ontsnapt Zaterdagavond heeft een onbewaakte overweg nabijl de stad Meppel bijha een slachtoffer geëischt De heer Woldman reed met zijn knecht huiswaarts. Nog maar nauwelijks op de spoorbaan, bemerkte de knecht den snel trein uit Groningen in de onmiddellijke nabijheid. Fluks sprong hij van den wagen en trok het paard zijwaarts, waardoor de wagen zwenkte. Op 't zelfde oogenblik greep de loco motief het voertuig, dat geheel versplin terd werd. Woldman werd van den wagen geslin gerd en bekwam, behalve enkele hoofd wonden, een hersenschudding. Knecht en paard bleven ongedeerd. SnppL Marlnebegrootlng 1926. Twee torpedojagers voor Indlë. DE WATERSNOOD. Hulpverleening. Bjj de algemeene vereenigde commissie ter leniging van rampen door watersnood in Nederland is thans in totaal 4.465.149 ingekomen. Buitenland. Een nieuw stadhuis. Plannen zijn vastgesteld voor den bouw van een nieuw stadhuis te Pretoria, waarvan de kosten ongeveer 200.000 zullen bedragen. Het gebouw zal o.a. een zaal bevatten, waar 7000 personen bijeen zullen kunnen komen. Drama op een Oneri-nrtjksch Jachtslot Een drama, dat zich in de hoogste Weensche krin gen heeft afgespeeld, vormt te Weenen het gesprek van den dag. Een jong aristocraat, prins Gyril von Orlow, heeft namelijk getracht, den groot grondbezitter, baron Klinger, op diens jachtslot door een revolverschot van het leven te berooven. De zwaargewonde baron vond nog de kracht zijn aanvaller door een geweerschot eveneens zwaar te verwonden. De barones, die de oörzaak van dit drama was, pleegde zelfmoord, toen de politie haar een verhoor wilde afnemen. De prins behoorde tot een der bekendste families, die in Rusland sedert eeuwen een belangrijke rol hebben gespeeld. Hy is eerst 28 jaar oudzijn familie vestigde zich tien jaren geleden in Tirol. Te Weenen kwam de jonge prins in kennis mot barones Klinger. Woensdag begaf hij zich naur Rabe, alwaar het kasteel van Klinger gelegen is. Daar ontmoette hy den baron, die hem verweet, dat hij de barones niet met rust wilde' laten. Reeds had baron Klinger zich verwij derd, toen prins Orlow een revolver uit zijn zak haalde en een schot op den baron loste, waardoor deze in den rug zwaar werd getroffen. Baron Klinger draaide zich om en loste uit zijn jachtgeweer een schot op den prinB, wien hij den boven arm verbrijzelde, waarna hij bewusteloos ineenzakte. Prins Orlow is door bloedverlies zoo danig verzwakt, dat zijn toestand zorg wekkend is. Baron Klinger is intusscheii geopereerd. Toen men aan de barones per telefoon mededeelde, dat de politie haar een verhoor wilde afnemen, maakte zij door een revolverschot een einde aan haar leven. Klinger is een der rijkste grondbezitters van Oostenrijk. Toen men hem mededeelde, dat hij den jongen prins den bovenarm had verbrij zeld, antwoordde hij slechts: „Gewoónliik schiet lk betert". Zeventien stieren losgebroken. In een der voornaamste straten van Liverpool zijn 17 Oanadeesche stieren losgebroken. Zeven ervan drongen een grooten winkel binnen en hielden „daar ontzettend huis. Op straat was intusschen een paniek ontstaan, waarbij ettelijke personen verwondingen opliepen en vele vrouwen en kinderen ln onmacht vielen. Ten slotte slaagde men er in de stieren weer op te vangen. Overstroomlngen. Uit Stuttgart wordt gemeld dat de o ver stroomingen in Opper-Zwaben van Vrijdag op Zaterdag een ernstig karakter hebben aangenomen. De Donau is bij Reutlingen, de Riss bij Biberach buiten haar oevers getreden en heeft het omliggende land over een diepte van tot 6 K.M. onder water gezet. De spoordijk Hailtingen Buckau is op eenige plaatsen doorge broken en het station te Aulendorf staat volkomen geïsoleerd in het water. Men is begonnen met het doorsteken van eenige dammen om het water af te leiden. Bij het doorsteken van een golfbreker te Sülmingen zijn 4 man door den stroom meegevoerd van welke er één is ver dronken. Het peil van de Bodensee is 18 c.M. gestegen en het water heeft de, voor dezen tijd, ongekende hoogte van 4.40 M. bereikt. Wraak. Een limonadebandelaar in de Blasius- straat te Amsterdam had dezer dagen een knecht ontslagen. De man was der mate ontsteld over dit ontslag, dat hij gisterenmorgen in de zaak kwam en on verhoeds zijn ex-patroon met een mes in den rug stak. Na deze daad zette hij het op een loopen, maar hij werd achtervolgd. Op het Weesperplein wist een verkeers agent, wiens aandacht door de achtervol gers was gaande gemaakt, den vluchte ling te arresteeren. De mèssteker is naar het bureau Meijer- plein geleid eu vandaar naar het bureau Linnaeusstraat overgebracht. De limonadehandelaar is naar het O.L.V. gasthuis vervoerd. Daar bleek, dat de getroffene een diepen steek ln den rug had en dat vermoedelijk een der longen was geraakt. Hoewel zijn toestand ernstig is, acht men toch niet onmiddellijk le vensgevaar aanwezig. Een politieke moord? Blijkens een te Londen ontvangen be richt uit Mexico (stad) is iu een der voorsteden een Engelsche kurier van het gezantschap dood gevonden. Hij had een kogel in het hoofd. Afschuwelijke moorden. Te Dresden zijn de 2 naar de Ber- lijnsche corr. van de N. R. Ct. meldt kinderen van een weduwe, n.m.1. een 12- jarig jongetje en een 10-jarig meisje op buitengewoon wreede wijze, door een nog onbekenden dader om het leven gebracht. De kinderen die Zondagmiddag een be zoek aan hun grootouders hadden gebracht, waren sindsdien spoorloos verdwenen. In den nacht van Zondag op Maandag vond een waker bij een muur der Polytech nische Hoogeschool een groot pak. Toen hij het wilde openen rolde er het afge sneden hoofd van een jongetje uit. De politie die onmiddellijk werd ontboden, onderzocht den verderen inhoud van het pak en vond er de in twee stukken ge sneden romp als ook het hoofd van een meisje in. De ingewanden waren uit het lichaam verdwenen, terwijl het hoofd ge heel gescalpeerd was. De weduwe her kende het lijkje van haar dochtertje en het hoofd van het jongetje. In den loop van den dag is ook het -verminkte lijk van het jongetje gevonden. Het spoorwegongeluk te MOnchen. De oorzaak nog steeds onzeker. De oorzaak van het spoorwegongeluk van den tweeden Pinksterdag op het Ooe» terstation te München is nog altjjd niet opgehelderd. Er komen steeds meer oog getuigen de verklaring van den machi nist, dat het sein veilig stond, bevestigen, maar de spoorwegautoriteiten blijven overtuigd, dat hun oordeel op een optisch bedrog berust en dat zoowel de machinist als zij een naburig (veilig) sein hebben aangezien voor het signaal op die lijn, waar het ongeluk gebeurde. Een onderdirecteur van de spoorweg maatschappij heeft aan Journalisten ver zekerd, dat dergelijke vergissingen bin nenkort niet meer mogelijk zullen zijn. Dan zal nJ. elk onveilig sein automatisch den trein tot stilstand brengen. De proe ven die met het apparaat daarvoor geno men zijn, hebben zoo-goed voldaan, dat de toepassing in de praktijk verzekerd lijkt Dlaxnantvondsten In het Lichten burg- district Duizenden menschen gaan naar de velden. Het bericht omtrent de rijke diamant- vondsten ln alluviale gronden in het Lich- tenburgdlstrict heeft stroomen diamant- zoek prs daarheen doen vloeien. Er zijn reeds meer dan vijfduizend Europeanen en vijftienduizend inboorlingen op den drie mijl langen heuvelrug aan het zoeken, en voortdurend komen er met auto's en allerlei andere vervoermiddelen nog nieu we fortuinzoekers aan. Op het stuk grond, dat de eigenaar van de uitgestrekte lan derijen, waartoe deze heuvelrug behoort, voor zich heeft behouden, ls reeds een groot aantal diamanten gevonden. Onder vallend gesteente. Te Abatllly zijn gisteren twee mijnwer kers verpletterd onder vallend gesteente, terwijl zij kolen, hieuwen in een imijin, dile 'bijna gelijk niet den grond was. WIERINGEN. 2 bioscopen, die alle Zondagavonden 2 voorstellingen geven, zijn voorde exploi tanten niet loonend, hetwelk in den laatsten tijd maar al te duidelijk blijkt, daar veel Wieringer jongelui zich des Zondags naar den vasten wal begeven. Zoo ook was j.1. Zondag het bioscoop-bezoek bij beiden gering. Ons inziens zou het goed zijn, dat de ondernemers om den anderen Zondag 1 voorstelling gaven. Een aanrijding. J.1. Zondagnamiddag bad op den hoek van de Elftstraat een kleine aanrijding plaats tusschen een fietsrijder en een auto. De auto kwam uit de Koningstraat en de fietsrijder uit de Elftstraat. De auto ging door den Elftweg, zoodat de fietsrijder tegen de auto reed. De fiets rijder kwam daarbij te vallen en het voor wiel van zijn flets kwam onder de auto, zoodat dit geheel werd verhield. De fiets rijder zelf bekwam geen letsel en kwam met den schrik vrij. 1 D^n chauffeur schijnt geen sdhuld te treffen. J. J. H. Van Kempen, t In den ouderdom van 91 jaar is te Bloemendaal overleden onze vroegere burgemeester, de heer J. J. H. v. Kempen, gepensionneerd kapitein van het O.I. leger. Velen zullen zich de tijd nog wel herin neren, dat de heer J. J. H. van Kempen hier is geweest, want het was door zijn toe doen, dat de zeegraswaarden in de Zuider zee in handen der gemeente Wieringen overgingen, welks industrie eerst met veel moeilijkheden had te kampen, doch later voor de zeegrasmaaiers een ware uit komst was. Radio-programma. SPORT. Kon. Marine-Jachtclub. Periodieke Zeilwedstrijden. 0e Periodieke Zeilwedstrijd op Vrijdag 11 Juni 1926. Voetbal. ANNA PAULOWNA. JULIANADORP. f %krM8a DC taW*€ t0eSC^U- Thans is ingediend de reeds eerder door den minister van Oorlog en van Marine a. i. aan gekondigde suppletoire marine-begrooting, hoofdzakelijk ter verkrijging van de fondsen om ook in 1926 weder twee torpedobootjagers voor Oost-Indiê op stapel te kunnen zetten. In den aanvang van zijn memorie van toe lichting op dit ontwerp zegt de minister, dat bij nadere overweging 'het gewenscht gebleken is, voor den arbeid, oorspronkelijk toegedacht aan een directeur-generaal, de beschikking te krijgen over een ambtenaar in de positie van raad-adviseur in algemeenen dienst. A^dus kun nen de gezags- en ambtelijke verhoudingen ongewijzigd blijven. Het ligt in het voornemen, nadat dit ontwerp tot wet zal zijn verheven, de inwendige reorga nisatie van het Departement van' Marine, als mede de voorbereidende werkzaamheden, ver bonden aan de samenvoeging van de Departe menten van Oorlog en van Marine, ter hand te nemen. Voor de samenvoeging zelf zal te zijner tijd een wetsontwerp worden ingediend, waar bij aan de Kamer volledige inlichtingen zullen worden verstrekt. Zooals vroeger reeds betoogd is, moet de toestand van de in Indië aanwezige jagers van dien aard worden geacht, dat zoo spoedig mo gelijk met geleidelijke vervanging moet worden voortgegaan. Als eerste termijn, in 1926 te ver werken, wordt daarvoor geraaimd 1.200.000 voor den eigenlijken aanbouw, terwijl voor aanschaffing van geschut, afstandmeters en vuufleddingsinstallaties, als eerste termijn, 300.000 wordt noodig geacht. Verder wordt nog aangevraagd een verhooging van 700.000, ter. toelichting waarvan kan dienen, dat ver hooging van den in de oorspronkelijke begroo ting 1926 uitgetrokken post van 750.000 voor Hr. Ms. „Sumatra" noodig wordt geacht met 500.000, aangezien reeds thans gebleken is, dat in 1926 meer dan de beschikbare 750.000 zal moeten worden betaald. Ook de in de oorspronkelijke begrooting voorkomende post van 250.000 voor twee flottieljevaartuigen (1924) eischt aanvulling, daar reeds nu te voorzien is, dat het toegestane bedrag onvoldoende zal zijn. De proeftochten van één der flottieljevaar tuigen hebben ten gevolge van vertraging in den bouw later plaats gehad dan bij de samen stelling der begrooting voor 1926 werd voor zien. .Ten gevolge hiervan verviel ook de beta ling van een contracttermijn later dan was verwacht. Hiervoor en voor het aanbrengen van wijzigingen en verbeteringen is een verhoo ging noodig van 200.000. In verband met de gebleken noodzakelijk heid om de posten voor aanbouw van Hr. Ms. „Sumatra" èn van de flottieljevaartuigen te ver- hoogen en in aanmerking nemende, dat er een achterstand bestaat in de voorziening in boven waterkrachten, waardoor het wenschelijk is, in de eerste plaats te streven naar het bereiken van een harmonische verhouding tusschen de sterkte van het bovenwater- en onderwater- materieel, worden than3 geen gelden aange vraagd voor den bouw van een onderzeeboot ter vervanging van Hr. Ms. „K. 1". Tegenover de bij dit wetsontwerp aange vraagde verhooging van het eindcijfer der Ma- rinebegrooting met 2.201.225 staat een groo- tere opbrengst onder de Middelen van i.ibo.ooo, zoodat van het totaal thans aange vraagde feitelijk ten laste der Staatsbegrooting blijft 1.101.225. WOENSDAG 9 JUNI. Hilversum H.D.O, 1050 M. 12.00 Politieber. 6.307.30 Duitsche les door den heer Edgar Grün. 7.00 Politieber. 7.45 en 10.00 Persber. 8.10 Christelijke Radiovereen. Sprekers: de heer H. J. Bekkering Jr. te Am sterdam, over: „Iets over speculeeren". De beer C. B. v. d. Wal uit 's-Hertogenbosch, over: „Betuwsche novellen".. Muzikale ge deelte: de .heer Alb. van Doorn Jr., cellist van het Concertgebouworkest te Hilversum. De heer C. v. Erven Dorens te Hilversum, bege leiding. 1. Sonate van Handel in G-mol. 2. Va- riationen symphoniques van Boellmann. 3. Adagio van Bargiel. 4. Elegie van Faure. 5. Scherzo van v. Goens. Daventry, 1600 M. 11.201.20 Het radiokwartet en solisten (contra-alt, tenor, viool). 1.202.20 Muziek van restaurant Frascati. 3-35 Schoollezing: Parliament after Jhe revolution. 4.20 Causerie: Out of doors. 4.35 Muziek van de New Gallery Kinema. 5-35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek. 7.10 Tuinpraatje. 7.20 Tijdsein Big Ben, weer- ber., nieuws. Lezing: Old trades and new knowledge. The trade of the dyer. 7.45 Sonate no. 21 in C en no. 20 in D, van Haydrn. Piano. 8.00 Spaansche lezing. 8.20 Concert door het orkest en N. Hepton, sopraan. 9.00 „Logalty", i-acter van H. E. Batei. 9.50 Weerber., nieuws. Lezing: Zoo dragons of today. 10.20 Concert. Het Casano octet. I'anson, sopraan. 11.20— 12.20 Dansmuziek van de Ciro Club. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 12.50 Concert Lucien Pariis (piano, viool en cello). 5.05 Orkestconcert. 8.50 Select concert. Königswüsterhausen, 1300 M. 8.50 Noorsche avond. Werken van Grieg, Svendsen, Ibsen en Sinding. Orkest en Th. Loos, declamatie. Daarna nieuwsber. Brussel, 486 M. en Antwerpen, 265 M. 8.20 Fragmenten van „Herodiade". ,10.20 Nieuwsber. Antwerpen om 9.20 Vlaamsche lezing. Münster, 410 M. 1-352.50 Marschmuziek door orkest. 4.20 Kind-ertooneel. 5-20 „Ihre Königliche Hoheit die Frau", kom. voorlezing. 5.50 Lezing: Das eheliche Zusammenleben der Vögel. 6.30 Piano concert. 7.30 Lezing: Koloniën. 8.20 Noorsche avond. Orkest. Chr. Schroeder, sopraan. Dub- belkwartet Liederborn en W. Wahl, declama ties. Werken van Svendsen, Grieg, Ibaen, Asbjörnsen en Sinding. DONDERDAG 10 JUNI. Hilversum H.D.O, 1050 M. 12.00 Politieber. 3.30—4.30 Uurtje voor wees- en ziekenhuizen, door Mevr. Ant. van Dijk. 6.307.30 Fransche conversatieles, door den heer Ch. Miche. 7.00 Politieber. 7.45 en 10.00 Persber. 8.10 Muziekprogramma ter begelei ding en illustratie van dramatische kunst. Het H.D.O.-orkest o. 1. van Fr. Lupgens. Mevr. Gusta Reclaire, sopraan. De heer Eduard Ver- kade, tooneelkUnstenaar. Causerie door Eduard Verkade, over: Een en ander over Tooneel. Eduard Verkade declameert: Monologen uit Shakespeare's Hamlet en Tuchthuiaballade, van Oscar Wilde. Daventry, 1600 M. 11.201.20 Concert 'door het radiokwartet en solisten (sopraan, bariton, piano). 1.202.20 Gramofoonmuziek. 3-35 Schoollezing: Shakes peare's heroiner, Viola. 4.20 Lezing: The trained nurse. 4-35 Trocadero theemuziek. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek. 6.55 Land- bouwbulletin. 7.20 Tijdsein Big Ben, weerber., nieuws. Lezing: Heroes of oommerce: Lord Northcliffe. 7.45 Sonate No. 20 in D en Sonate No. 28 in B-mol van Haydn, voor piano. Le zing: The new Epstein exhibition. 8.20 Sym- phonieconcert. Orkest. M. Bonet, sopraan. H. Thorce, tenor. J. Farrington, bariton. Koor. 9.50 Weerber., nieuws. 10.20 Pianoconcert door Pouishnoff. 10.5012.20 Dansmuziek van het Savoyhotel. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 12.50 Concert Lucien Paris (piano, viool en cello). 505 Kinderuurtje. 8.20 Esperanto en boekhoudleo. 8.50 Concert. Orkest en solisten. Königswüsterhausen, 1300 M. 8.50 „Die Feuerbrunst", v. Alexey Remisow, declamatie. 9.20 Humoristische strijkkwartet ten, door het Lambinonkwartet (2 violen, viola en cello). Daarna nieuwsber. 10.5012.20 Dansmuziek door de Kermbachkapel. Brussel, 486 M. en Antwerpen, 265 M. 5.30 Kindermatinée. 6.20 Nieuwsber. 8.20 Damespraatje. 8.35 Fragmenten uit „Hérodia- de", Massenet. 10.20 Nieuws. Antwerpen om 9.30 Vlaamsche lezing. Declamaties met pianobegel. 6.00 Declamatie: Münster, 410 M. 1.35—2.50 Kamermuziek. 4.20 Melodrama's. Das Meer, van Heynlcke. 7.00 Lezing: Das Problem der Volksentartung und ihre Be- klmpfung. 7.308.00 Juristenprastje. 8.20 Spaansche les. 9 01 Concert door het Ralsl*ik»- orkest. Wtutrechuwingeeohot (halfstok hljachen vlag Z) ten 8 u. 15 m. Voor modelsloepen oud en nieuw. 6 mduiutenfiohot (hijec.be 11 vlag Z) ten 8 u. 26. Afvnartecliot (strijken vlag Z) ten 8 u. 30 Voor f&ntasdeeloepen. 6 mdnutenechot (bljsdhen vlag Z) ten 8 u. 40. Afvaartechot (strijken vlag Z) ten 8 u. 45. Voor jachten. 6 indniutenecbot Ohijsdhen vlag Z) ten 8 u. M. Afvaartechot (strijken vlag Z) ten 9 u. Baanrichitdng met zoo Roode vlag. Baan richting tegen zoo Witte vlag. De lijn van aankomst wordt swarte ton— Wlerhoofd. Uitstel een uur voor alle klassen vlag U. Wedstrijd gaat niet door vlag N. Hedenavond oni 6 u. 30 speelt het Politie- elftal tegen de toerclub „Tatema" op het 8VS- taxraLn. H.R.C.-nieuws. Hedenavond algemeene vergadering in het Clublokaal Koningsplein. Aanvang 8 uur. Agenda o.a.: Mededeelingen omtrent trainer. Huldiging 4e elftal, enz., enz. Na een triestigen voormiddag werd met goed weer Zondagmiddag aan de athletiekwedstrii- um begonnen, uitgeschreven door de Voetbal- verv'eniging „Excelsior". Toen de heer Sie- wers, wedstrijdleider, het signaal tot aanvalleq gaf, was nog maar weinig publiek aanwezig; eerst later werd de toeloop grooter, zoodat toch nog ongeveer 500 personen de wedstrijden bijwoonden. De uitslag was als volgt: 100 Meter hardloopen: ie pr. Alb. Koster, D.O.K.E.V., tyd 11.8 sec. 2e pr. K. Schenk, Wieringerwaard, 12.2 sec. 3e pr. J. Daalder, D.O.K.E.V., 12.4 sec. Polsstokhoogapringen is W. Kaptein, Burgerbrug, 3-15 meter. 2. De Boer, Zeemacht, 3.05 M. (ha loting). 3. P- Slij- kerman, Burgerbrug, 3.05 M. (na loting). 400 Meter hardloopen: 1. A. Veen, Helder, tijd 59-9 sec. 2. K. Schenk, Wieringerwaard, 60.3 sec. 3. K. Koster, Wie ringerwaard, 63 sec. 3000 Meter hardloopen: 1. J. Pennekamp, D.O.K.E.V., tijd 10 min. 1.7 sec. 2. Joh. Pennekamp, D.O.K.E.V., 10 min. 31 sec. 3. F. N. Meijer, Zeemacht, 10 min. 45 sec. Hinkstapsprong: 1. K. Schenk, Wieringerwaard, 12.40 M. 2. W. Kaptein, Burgerbrug, 11.50 M. 3. Alb. Lan- gexeis, D.O.K.E.V., 10.85 M. Na afloop der wedstrijden wachtte den prijs- winners nog een teleurstelling, daar de door „Excelsior" bestelde prijzen niet aan hun doel beantwoordden, zoodat er nog eenige dagen zullen verloopen. eer de winnaars hun prijzen thuis zullen krijgen. Jammer voor hef bestuur van „Excelsior', dat altijd zooveel activiteit betoont, om de zaken in goede orde af te werken. Feesten ter herdenking van het vijfjarig beataan van J.V.C. De earate dag. Zondag jongstleden was de eerste dag voor de feestelijkheden bepaald, en werd gehoopt op mooi weer. Met alle macht was er verleden week gewerkt, om alles voor den Zondag in gereedheid te hebban. Het was dan Zondag morgen ook een bittere gewaarwording, de luaht dreigde, soms regende het, en sommigen beweerden weer al, dat het feest w^J weer in het water zou vallen. Doch Pluvius scheen ons genadig te zullen Ajn, en zoowaar nog voor den middag trok het regengordijn op, en een helder zonnetje verkwikte alles met zijn warme stralen, zoodat het vastgestelde programma ongehinderd kon worden afgewerkt. Zooals wij boven reeds schreven, waren deze feeste lijkheden georganiseerd ter herdenking van het vijfjarig bestaan van onze plaatselijke Voetbal vereniging. Het J.V.C.-terrein bood reeds bij den eersten oogopslag een fleurigen aanblik, de vlaggen wapperden vroolijk in den wind, terwijl het aspect nog verhoogd werd door de aanwezige danssalon met het reusachtige orgel, geëxploi teerd door de firma B-enema en Holties, voorts door de door een benzinemotor gedreven zweefmolen, en Wet te vergeten hét op.iedere kermis te vinden hoofd van Jut. De gelegenheid om zich te kunnen vermaken, ontbrak dus niet. 's Middags te ruim één uur floot scheids rechter C. D. Swart van Helder, B.F.C. van Breezand en Excelsior van Anna Paulowna in het veld. Het was een gelijk opgaande wed strijd, en het resultaat was hiermede in over eenstemming (2—2). Na verlenging bleef de uitslag hetzelfde, waarop om de prijzen werd geloot. B.KC. was hierin de gelukkige en won zoodoende den derden prijs, een zilveren me daille, en ExcelsU r den vierden prijs) een voet balbeeld. Voorts hadden verschillende volksvermake lijkheden plaats. Zakloopen van paren: ie pr. H. Riemstra en J. Bakker. 2e pr. J. Boontjes en J. Roos. 3e pr. A. Kruit en P. Delver. Hardloopen met hindernissen: ie pr H Riemstra. 2e pr. H. Kuit. 3e pr. A. Rietvink Popzoenen. De prijzen vielen hierbij ten deel aan: J. van Baaren Wz. en E. Zon Mz. Om deze vermakelijkheid is door het publiek har telijk gelachen. Hemdenraces voor meisjes: ie pr. Trien bmit Jd. 2e pr. Dina Blaauboer Mastklimmen. waarbij elke deelnemer, die boven in de hpoge paal wist te komen, zich een prijs naar keuze kon verschaffen, want de prijzen hingen boven in den mast. Tot slot kregen wij den voetbalwedstrijd J.V.C. en Succes van Wieringen om te kampen om den «"ten en tweeden prijs. Dit was een ge,t*eWe wedstrijd, waarin beide elftal en best tegen elkaar opwogen en waarin heel wat doelpunten werden gemaakt. J.V.C. wist den eersten prijs, een. emaiïle kruis te behalen met korfbalcijfers, n.1. 7-5, terwijl Succes den tweeden prijs, een verguld „M H f "en da* wel w"r voor hun I V C Jn vu? "n t>rlchtmiddag voor /énde wedstrijden^ *en°0t Va" de ve"chil" 1f TV*}**™ op zctr 8e«llige wijze totetet v£ a danssalon, zweefmolen, enz., bï™\ de"n d,a« het «"de kwam, en ge- r?ooi w*er voor den volgenden eerst komen de schoolkinderen het ceret aan 4t batirt om ihun fteat te vieren.

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 6