HELDERSCHE COURANT VIERDE EN LAATSTE BLAD. BUITENLAND BINNENLAND GEMENGD NIEUWS VAN ZATERDAG 12 JUNI 1926. VOLKENBOND. Het telegram van den president van Brazilië. Genève, 11 Juni. Het Volkenbonds secretariaat maakte gisteren den vollodigen tekst bekend van bet telegram, dat de presi dent van Brazilië aan de Mello Franco ge zonden heeft, hem daarbij opdragend het ontslag van Brazilië als lid van den o.ken- bondsraad den Raad mede te deelen. De Braziliaansche president kondigt in het telegram uitdrukkelijk aan, dat het ont slag uit den Volkenbondsraad gevolgd zal worden door een mededeeling te gelegener tijd aan het secretariaat, dat Brazilië afstand doet van de eer tot den Volkenbond te be- hooren. Het geheele telegram van den Braziiiaan- schen president leert, dat het hopeloos is met de tegenwoordige regeering verder te redeneeren. Met zijn verklaringen, dat deze Volkenbond skchts een Europeescbe en al thans een nlet-Amerikaansche geworden is, stookt de president van Brazilië nu reeds onder de La tljnsch-Am erikaansch e stagen tegen den Volkenbond. De besprekingen der militaire subcommlssla Nederlandsche voorstellen overgenomen. De uit gedelegeerden van Engeland, Frankrijk, Spanje en Nederland bestaan de subcommissie der ontwapeningscom missie heeft de Nederlandsche voorstellen betreffende het defensief en vredelievend karakter der maritieme bewapening ge heel overgenomen, evenals die voorstellen betreffende de bewapening van schepen, bestemd voor de onderzoekingen op ocea- nograflsch gebied. Voorts zijn doze Ne derlandsche voorstellen aangevuld met een Braziliaansch voorstel, waarin bet wetenschappelijk karakter der vloot meer op den voorgrond wordt gebracht. De Internationale arbeidsconferentle. Een protest van de Itallaansche regeering. De Itpllaansche regeering heeft bij de negende internationale arbeidsconferen tle een protest aanhangig gemaakt tegen de samenstelling van het bureau van de arbeidsgroep, die onze landgenooten Ou degeest en Fiinmen resp. tot voorzitter en secretaris gekozen heeft, ofschoon zij geen van beiden gedelegeerde of tech nisch adviseur ter arbeidsconferentie zijn. Reeds verleden jaar heeft de Italiaan- sche regeering het standpunt verdedigd, dat alleen gedelegeerden of hun raads lieden gekozen mogen worden tot leden van den internationalen raad van beheer of van groepsbureaux ter conferentie. De raad van beheer heeft toen echter de voorstellen van De Michelis om zulks in het reglement te bepalen niet aangeno men. Men vermoedt, dat de Italiaansche regeering ook thans met haar protest geen succes zal hebben. ENGELAND. De mijnwerkers elschen een uitgewerkt reorganisatieplan van de regcering. In een ofücioele verklaring van de fe deratie van mJjnwerkersbonden, gister avond gepubliceerd, wordt gezegd, dat het hoofdbestuur zich beschouwt als de ge machtigde van alle mijnwerkers en lede ren mijnwerker in het bijzonder. Uit dien hoofde kan het hoofdbestuur zich niet vereenigen met een regeeringsverklaring in algemeene trekken, gebaseerd op het rapport van de kolenoommissie, maar ver langt hpt, dat, als de regeering de oplos sing van het conflict zelf ter hand neemt, zij in de eerste plaats voor den dag zal komen met ©en tot in bijzonderheden uit gewerkt en weloverwogen plan tot reorga nisatie van het geheele bedrijf over het geheele Land. Ondersteuning. Op de jaarvergadering van de nationale unie van landarbeiders is gisteren met al gemeene stemmen besloten, een bedrag van 1000 te dloen toekomen aan het steunfonds voor de vrouwen en kinderen der stakers. Exploitatie door mijnwerkers. De stakende mijnwerkers in een voor stad van Swansea hebben een organisatie gevormd tot het exploiteeren van de bo venste kolenlagen, vlak in hun buurt. Zij verkoopen deze vetkool voor 60 cents de zaak en twaalf guMen per ton en, naar de uitkomsten te oordeelen, verdienen zij er een daggeldjje mee. Het conflict in de eteenkoolniJverheld. Een rede van Oook. Cook, de secretaris van de mijnwerkers, heeft Donderdagavond te Ohelsea een rede gehouden. Hij begon met te zeggen, dat. men nu de zevende week van den strijd inging en dat de mijneigenaars zich zouden ver gissen, indien zij dachten, dat er teekenen van verzwakking waren onder de delvers of hun vrouwen. Indien de regeering een achtuurswerkdag bij de wet invoerde, zou die toch niet uitgevoerd worden. Met wet gevende maatregelen kan men geen steen kolen houwen. „Wij' zullen nooit een overeenkomst met de eigenaars sluiten", zeide Oook, later. „Het zijn een onmogelijk stel mannen. De regeering moet zich van haar Toryisme ontdoen en de gemeenschap wil, naar ik geloof, dat de mijnwerkers een loon krij gen waarvan zij kunnen leven." De herkiezing van ministers. Het Lagerhuis heeft gisteren in derde lezing de wet op de herverkiezing van mi nisters met .183 tegen 88 stemmen aange nomen. Door deze wet zal het voortaan niet meer noodig zijn, dat een afgevaar digde, die tot het ministerschap geroepen wordt, zich opnieuw aan een verkiezing in zijn district onderwerpt. Een vertoog van de Brltsche regeering aan de Sowjet-regeering. De" Britsche regeering heeft een ver toog gericht tot de Sowjet-regeering no pens den financieelen steun, dien rif tij dens de algemeene staking in Engeland aan het Engelsche vakvereenlglngscon- gres aangeboden heeft. De Dardanellenkwestie. De Daily Telegraph meldt, dat binnen kort Turkije zijn positie ten opzichte van de Dardanellen duidelijk zal maken door een weigering om twee duikbooten door te laten, die Roemenië in Italië gekocht heeft. DUITSOHLAND. De motie van wantrouwen tegen von Hindenburg verworpen. Bij het begin der zitting van den Rijks dag is gisteren de communistische motie van wantrouwen in rijkspresldent von Hindenburg ln stemming gebracht en verworpen. Slechts de communisten stem den voor, maar de sociaal-democraten le verden allen blanco-biljetten ln. De staking „wegens ongevallen'" afgeloopen. De staking aan de nieuwe electrisohe centrale te Berlijn Rummelsburg is thans eindelijk afgeloopen. De arbeid zal heden worden hervat. De staking werd gepro clameerd in verband met de ernst! go in den jongsten tQd gebeurde ongevallen. FRANKRIJK. Een Interpellatie over Marokko. Bij de bespreking van een interpellatie over Marokko ln de Kamer heeft Briand opgemerkt, dat Marokko onder de Fransche heerschappij tot een trap van beschaving is gekomen, die de heele wereld gedwongen is, te bewonderen. De oorlog is het zekerste middel geweest om den wereldoorlog te ver hinderen eens uit te barsten. HONGARIJE. Regeerlngskrisls te wachten? Naar de Esti Kurir hoort zal Bethlen dadelijk na zijn terugkeer uit Genève af treden en zal hem dan de vorming van een nieuw kabinet worden opgedragen. In dat geval zouden de minister van finan ciën Bud, die van binnenlandsche zaken Rakovszky en de honved-minister minis ter Chany uit de regeering treden. Aan Bethlen zal bij zijn terugkeer een ovatie worden gebracht, wegens het inci dent te Genève. POLEN. ParlementsontMnding. De parlementaire Arbeidsclub heeft zich aangesloten bij den eisch der linksche partijen tot onverwijlde onbinding van Landdag en Senaat. Dit is te opmerkelij ker daar de leider der Arbeidsclub de eer ste minister Bartel is. Relletjes te Ostrowitz. V^f menschen gedood. Over relletjes te Ostrowitz meldt een telegram uit Warschau, dat een door com munisten opgehitste menigte, waaronder zich veel janhagel bevond, zes uur lang het hoofdbureau van politie heeft bele gerd. Bij de gevechten die ontstonden, toen uit den omtrek de politie en troepen tot ontzet aanrukten1, zijn vijf menschen ge dood1 en zestien gewond, RUSLAND. Rondreis van een Russisch eskader. Naar uit Moskou aan de Roel gemeld wordt, zal een Russisch marine-eskader in den loop van dezen zomer een tocht om de wereld maken. Onder meer zullen de ha vens van Stettln, Portsmouth, Toulon, Ge nua, Alexandria, Calcutta, Nagasaikl en San Francisoo bezocht worden. Branden in de buurt van Moskon. In de eerste week van Juni hebben in de omgeving van Moskou zware branden gewoed. Ruim 800 huizen zijn afgebrand en duizenden personen zijn dakloos ge worden. De materieele schade is aan zienlijk. DENEMARKEN. Vakbonden tot schadevergoeding veroordeeld. Naar Central News uit Kopenhagen verneemt heeft het Deensche hoogge rechtshof den coöperatieven vakbond en den bond1 van ongeschoolde werklieden veroQrdeeid tot 130.000 kronen schadever goeding aan 16 boeren en een koopman, die de bonden een proces hadden aange daan omdat zij tijdens de groote staking van het vorige jaar de zaken van de eischers hadden „geblokkeerd^'. Bovendien zullen de bonden de proces kosten ,ten bedrage van 6000 kronen, te betalen hebben. NOORWEGEN. De staking geëindigd. De staking in de ijzer-, kolen, en leer industrie en in de bouwvakken n* acht weken te hebben geduurd geëindigd. De vakvereenigingen hebben nï. het voor stel tot loonsverlaging met 18 pet. goed gekeurd. Naar schatting heeft het conflict een schade van 60 millioen kronen meege bracht. AFRIKA. Een diamantveld bQ Llchtenburg ln Transvaal. Er wordt d.d. Donderdag uit Jobannes- burg gemeld, dat bij ElandSputte, 16 mijl Noord-Westelijk van Lichtenburg, de grootste diamant-„rusb" heeft plaats ge vonden, die er nog ooit in Zuid-Afrlka is geweest. De bereden politie had een op pervlak van 12 vierk. mijL vrij gemaakt. Daaromheen stonden tienduizend diamant- delvers te wachten op het sein, dat zij een claim mochten: afpalen. Er waren men schen bij in de zotste oostumes. Een me nigte van duizenden keek bjj dit alles toe. LUCHTVAART. De vliegtocht Kopenhagen—Tokio. De Deensche militaire vlieger, luit Bot- ved, vertrekt op zijn terugtocht naar Ko penhagen morgen (Zondag 18 dezer) uit Tokio. Zijn eerste landingsplaats zal Osa- ka zijn en verder gaat de route over Hijo, Harbln, Tsjita, Irkoetsk, Krasnojarsk, No- vosibirsk, Omsk, Koergan, Kazon, Mos- kau, Koningsbergen, Kopenhagen. Partys—Warschau. De Fransche vlieger Telletter d'Oisy Is gisterenochtend te Parijs opgestegen en na een vludht zonder onderbreking te Warschau geland. Hij Is van plan, naar Tokio verder te vliegen langs den koristen weg. Een Amsterdamsch raadsbesluit niet goedgekeurd. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben hun goedkeuring onthouden aan het den 4den Februari 1.1. door den ge meenteraad van Amsterdam (met 88 tegen 6 stemmen) genomen besluit, waarbij be paald werd, dat bij de berekening van het pensioen van ambtenaren en werklieden, de tijd doorgebracht in dienst van con cessionarissen, zal gelden als ware hij doorgebracht in rechtstreekschen gemeen tedienst. Gedeputeerde Staten achten dit besluit in strijd met de Pensioenwet 1922. Zooals men weet, had de burgemeester dit raadsbesluit aan de Kroon ter vernie tiging voorgedragen, maar dat verwees hem naar Gedeputeerde Staten. De arbeidsvoorwaarden van het Amsterdamsche gemeenterpersoneeL Inderdaad hebben, zooals verwacht werd, B. en W. aan de centrale commissie voor het georganiseerd overleg voorge steld de thans bestaande loonovereen- komst voor den tijd van een jaar onge wijzigd te handhaven, zoowel wat betreft het aantal der loonklassen als de daarin opgenomen bedragen. Van een en ander werd mededeeling gedaan in een uitvoerige nota, welke gisteren namens B. en W., door den wethouder voor de arbeidszaken aan de leden der commissie werd uitgereikt. Ook de vacantie-bijslag wenschen B. en W. onveranderd te laten, dus op f 20 te handhaven. Daarentegen stellen B. en W. voor, in den loop van het jaar in de betrokken dienstcommissies een hergroepeering aan de orde te stellen voor enkele groepen van gemeente-personeel, waarschijnlijk voor het rijdend trampersoneel en het personeel van de Stadsdrukkerij. Op verzoek van werkliedenzijde zijn, na mededeeling hiervan door den wet houder, de verdere besprekeningen uit gesteld en wel tot 23 Juni a.s. Het is duidelijk dat de afgevaardigden hierover eerst hun organisaties willen raadplegen. Dienst- en rusttijden spoorwegpersoneel. De op het congres van den Centralen bond van spoor- en tramwegpersoneel, op 81 Mei en 1 Juni j.1. gehouden, aange nomen wijzigingen voor het algemeen reglement dienstvoorwaarden betreffende de artikelen, welke de dienst- en rust tijden van het spoorwegpersoneel regelen, zijn in een nota aan den minister van waterstaat gezonden. Daarin wordt echter vooropgesteld de wenschelijkheid van een regeling op de basis van den aehturendag. De Naardensche kweekers. Mededeeling van den Minister. Tegenover hetgeen de heer Duijs in de Tweede Kamer-vergadering van 28 Mei j.1. heeft opgemerkt, stelt de minister het volgende Noch bij het Departement van Oorlog, noch bij een der betrokken commissies, noch bij een van hen, die aan de commis sie inlichtingen, enz. hebben verstrekt, is ook maar schijn of schaduw aanwezig van een gebruik maken van valsche cijfers, van het vervalschen, van fantaseeren, van het fabriceeren van cijfers, van het „ver donkeremanen" of „zoek-maken" van ge gevens. Alle z.g. „verdonkeremaande" beschei den zijn aan het departement van Oorlog aanwezig en worden gaarne aan belang stellende leden der Kamer ter inzage be schikbaar gesteld. De Lemsterhaven. (De baggerwerken voor en in de Lemster haven zijn beëindigd. In zee is een nieuwe geul gebaggerd van 250 M. lengte en 100 M. breedte, terwijl deze 8.06 M. diepte heeft. Voor de scheepvaart is dit een 'belangrijke verbetering, hetgeen ongetwijfeld Lemmer ten goede tal komen. (Binnenland) Onbewaakte overwegen. Motorfiets gegrepen door een sneltrein. Twee slachtoffers. Gistermorgen ongeveer 7 uur is een motorfiets, waarop gezeten waren de koop lieden S. Polak en G. L Gazan, beiden uit Goor, die op weg waren naar iemand te Wiene, gemeente Ambt Delden, op den onbewaakten overweg te Wiene gegrepen door een sneltrein Hengelo—Zutphen. Polak, de bestuurder van de motorfiets, was opslag dood. De 22-jarige Gazan, die op de duozitting zat, werd levensgevaar lijk verwond. Hij is eerst per trein' naar Goor, vervolgens per auto naar het r.-k. ziekenhuis te Hengelo vervoerd. Daar is hij kort na aankomst overleden. Hevig onweer. Tijdens een kort doch hevig onweer, dat zich Donderdag omstreeks vijf uur boven Bennekom ontlastte, sloeg de bliksem in een 20 Meter hoogen Oalifornischen reu- zenboom in den tuin van de buitenplaats „Erica". Van den boom bleef slechts een stomp van nauwelijks een meter hoogte over; de stukken hout werden tot 60 Meter ver weggeslingerd. Opmerkelijk is, dat vlak naast dezen boom een groep even hooge beuken staat, welke niet geraakt werden. Oplichter aangehouden. De recherche heeft Dondlerdagmlddiag op de Hoofdstraat te Rottefdam een 86- jarigen handelsreiziger uit Den Haag ge arresteerd, wiens aanhouding was vor- zocht door de politie te 's-Gravenhage. Delft en Breda, terzake van oplichting en verduistering; De aangehoudene, die te Den Haag gedomicilieerd is, geeft voor, reiziger in zenuwstlllende middelen te zijn. Hij bezocht voornamelijk vrouwen, die hij onder trouwbeloften geld afhandig wist te maken. Mishandeling. Op aanklacht van de buren, heeft de po litie proces-verbaal opgemaakt tegen den werkloozen kellner F. E. J. uit de Poort straat te Rotterdam, wegens herhaalde mishandeling van zijn 82-jarige moeder, de weduwe T. J., bij wie bij inwoont. De buren hebben den man eerst zijn deur en toen db Poortstraat uitgejaagd en hem een pak slaag beloofd, als hij zich nogmaals zou durven vertoonen. Oneerlijke kantoorbediende. Met ruim I 16.000 er van door. Eenlge dagen /geleden werd een kan toorbediende van een firma, gevestigd aan de Prinsengracht te Amsterdam, op gedragen, een brief te laten aanteekenen voor een bedrag van f 16.800, welk geld verzonden werd als betaling aan een firma buiten de stad. Toen de bediende des avonds niet in zijn woning aan het Sla- tuinenpad terugkeerde, wekte dit achter docht. En terecht, want het bleek, .dat de jongeman zich vermoedelijk het geld had toegeëigend. Hij had bovendien een zelfde soort enveloppe op het kantoor weggenomen en deze gevuld met papier, dat dezelfde afmetingen en dezelfde dikte had als het bankpapier. In plaats van den brief met het geld, had hij dezen doen aanteekenen. Auto-ongeluk. Toen gistermiddag de heer Nierstrasz, wonende Gijsbrecht van Amstelstraat te Hilversum, met zijn auto in snelle vaart uit Bussum in de richting Hilversum langs den Bussummer Grintweg reed, maakte de auto plotseling op nog niet opgehelderde wijze een zwenking naar rechts, reed tegen een boom, viel om, waarna de wagen enkele malen draaide en ten zeerste werd beschadigd. De heer Nierstrasz kreeg een hevige kaakbloeding en vermoedelijk hersenschudding. Men vreest voor zijn leven. In de auto zaten twee dames en een jongetje, die lichte verwondingen bekwamen. Een handige ontvluchting. Knap comedlospeL Het Utrechtsch Dagblad vertelt: In het huis van bewaring te Utrecht bevond zich reeds sedert eenigen tijd een verdachte, die onder verdenking stond zich te hebben schuldig gemaakt aan ver schillende diefstallen: ©enige dier misdrij ven had hij reeds bekend. Daar een ge deelte van het onderzoek te Amsterdam moest worden gehouden volgens den verdachte had hij medeplichtigen gehad in de hoofdstad werd de man deze week door rijksveldWacht en recherche naar Amsterdam overgebracht, ten einde de po litie daar nadere aanwijzingen te doen, die eventueel zouden kunnen leiden tot de aanhouding van anderön. Om dit onder zoek in zeker pand succes te waarborgen, moest de arrestant alléén dit perceel bin nengaan, om bij niemand der bewoners argwaan te wekken. Na een poosje kwam de aresstant terug bij rijks- en ge meentepolitie die vóór het huis op hem wachtten. Hij' moest volgens zijn zeggen nog eenige keeren het pand binnengaan, want het was nog niet geheel voor elkaar zooals hij dit wel wenschte. De politie ver trouwde hem, zag in hem haar helper bij dit onderzoek en zoo verdween de man opnieuw ln het huis. Hij kwam opnieuw buiten, maar had binnen nog geen succes gehad; na weer even met de politieman nen te hebben staan praten, ging hij an dermaal het perceel binnen.en kwam toen niet meer te voorschijn. Toen de politie het wachten moede was, stelde "zij in dé woning een onderzoek in, maar de arrestant, wlen men vrij spel had gelaten om z*n vertrouwen, dat hfl bad weten te wekken, was noch in den kelder noch op zolder te vinden. Het was duidelijk, de man had: zijn geleiders een poets gebakken; hij was eenige keeren bij hen teruggekomen, om het vertrouwen, dat hij genoot, nog een tikje te versterken, maar in werkelijkheid met geen andere bedoeling dan deze: de politie om den tuin te leiden. Hij heeft ten slotte kans ge zien, het perceel aan de achterzijde te ver- l8ten. Hij had gelegenheid genoeg gehad om de situatie daartoe binnenshuis voor te bereiden. ■Daar men wist, dat de vluchteling in een der dorpen rondom Amsterdam een» liefje had zitten, pakte men vliegensvlug een auto en rende daarmee naar het be wuste dorp; de vluchteling was daar al ge weest, maar óók alwéér verdwenen, wel snappende, dat de politie hem in die rich-' ting zou zoeken. Waarschijnlijk heeft de vluchteling óók per auto gereisd en is hij aldus in de gelegenheid geweest z'n ver volgers net even vooruit te zijn. De man was weg en bleef weg. In geen velden of wegen meer te vinden. Rijks- en ge meentepolitie namen den trein naar Utrecht en kwamen hier terug zonder arrestant! Deze is sedert dien nergens meer gezien, hoewel er de laatste dagen natuurlijk met den noodigen ijver naar hem is gezocht. Buitenland. De moord te Breslau. De hoofdcommissaris van politie te Breslau heeft de geheele bevolking der stad verzochtalle huizen, tuinen,fabrieken, loodsen, kelders, terreinen, enz. te onder zoeken in de hoop aldus bet spoor te vinden van den nog steeds onbekenden moordenaar, die jl. Zaterdag twee jonge kinderen om het leven heeft gebracht. Twee commissarissen der Berlijnsche Êolltie zijn naar Breslau gegaan teneinde un collega's bij het onderzoek behulp zaam te zijn. In een étalage van een der grootste warenhuizen der stad zijn twee wassen poppen tentoongesteld die de kleeren van de vermoorde kinderen dragen en voorts ook de kartonnen en papleren waarin de lijkjes der kinderen gepakt waren. Men hoopt daardoor eenig licht in de zaak te kunnen brengen. Ontzettend noodweer te Odessa. Woensdagavond heeft boven Odessa een verschrikkelijk onweer, vergezeld van hagel en regen, gewoed. Offlcieele be richten zeggen, dat de hagelsteenen zoo groot waren als kippeneieren en dat bijna alle ruiten in de stad zijn verbrijzeld. Gelukkig waren er maar weinig menschen op straat; eenige van dezen zijn gewond. Alle telegrafische verbindingen rondom Odessa zijn door het breken der draden gestoord. In vele straten is het plaveisel evenals de rails van de tram weggespoeld. De bewoners van benedenhuizen hebben veel schade geleden'; hetzelfde is het ge val met de in pakhuizen opgeslagen voor raden suiker, graan e. d. Doodehjke ongelukken. Te Berlijn zijn. gister een aantal ernstige ongevallen gebeurd. Bij een ontploffing vond te Schöneberg een behanger den dood. Hij was met een brandende sigaar naar den kelder van een huis waarin hij werkte, gegaan en schijnt daar door onvoorzichtigheid zwavelkoolstof tot ont ploffing te hebben gebracht. Nabij den Rijksdag reed gisterochtend een student met zijn motorfiets in volle vaart op een auto. Hij vloog van zijn flets door de achterste ruit van de auto. Zijn beide halsslagaders werden daarbij door gesneden. De ongelukkige was terstond dood. Elders werd een liftbestuurder tusschen de lift en den muur doodgedrukt. Een brouwer in Schöneberg werd door een vallenden paal verpletterd en een metse laar die van een stelling viel, bezweek eveneens weldra ten gevoige van zijn verwondingen. Scheepsramp aan de Chlleensche kust Vier Chlleensche stoomschepen vergaan. Naar luidl van een LloydSbericht van Donderdag uit Valparaiso zijn op den 9den in een storm aan de Chlleensche kust vier Chlleensche stoomschepen volledig verbrijzeld op de kust, en vijf sleep booten gezonken, terwijl nog drie sleepbooten averij kregen. Men vreest het verlies van vele men- schenlevens en voor groote materieele schade. Vadermoord. In het noorden van Berlijn is gisteren een 62-jarige verversbaas, die goed geld verdiende, maar zijn inkomsten steeds verbraste en verspeelde en zijn gezin ge? brek liet lijden door zijn 80-jarigen zdori doodgeschoten, nadat hij zijn vrouw en kinderen te lijf had1 willen gaan. De va dermoordenaar stelde zich vrijwillig ter beschikking der politie. Treinramp ln Australië. 5 dooden, 40 gewonden. De sneltrein SydneyBrisbane ls ont spoord en van een 20 M. hooge brug ge stort. Er zijn 6 personen gedood en 40 zwaar gewond. Onder de gewonden be vindt zioh een geheel gezelschap tooneel- spelers. Onder vallend gesteente bedolven. In de imjjh' Graf Schwerin bij Essen zijn gisteren drie mijnwerkers onder val lend gesteente bedolven. Het reddings werk gaat zeer moeilijk en er Ujkt weinig kans, de ongeJiufckigen nog levend te vinden. Een moordenaar gedood. Naar wij elders in dit blad meldden heeft een Chinees jmet een groot imes de vrouw van den Oanadeeschen zendeling Sibley ln de straten van Tsjantoe ver moord. Soldaten, die hem vervolgden, ver wondden hem zoo zwaar, dat hl) gister is besweken- Een vlucht zonder onderbreking. t

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 11