HERMAN NYPELS, GEMENGD NIEUWS Uit het Politierapport Woensdagmiddag deed e^i juffrouw klacht, dat zij door een bij haar im de straat wonende juffrouw was beleedigd [Ben autobushouder deed! Donderdag aan gifte, dat toen zjjn chauffeur dien morgen met oen autobus op het Singel reed', hij was aangereden doof edn vrachtauto van Iemand van het Westelnde. De aanrfjlding was ontstaan doordat de vrachtauto, die pl. na. 10 16 meter voor hem treed, zonder een teeken' of sein te geven, plotseling midden op den rijweg was blijven staan. De autobus was beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Een onder soek wordt ingesteld. Vrijdagmorgen deed een bewoner van de Brieewaterstraat aangifte, dat hij had be merkt, dlat er van het raampje van zijn voordeur eernige spijlen waren losgeschroefd. Vermoedelijk had men getracht zijn woning binnen te dringen. AIS HET GAT IS DIGHTGELEGD. Tijdens het onderzoek naar de ramp van den Terschellinger loodsschoener is ook ter sprake gekomen om „Stortemelk" z:g. dicht te leggen. Wat dat zou beteekenen voor Ter schelling kan men zich gemakkelijk voor stellen, omdat dan het loodswezen vandaar zou verdwijnen, zooals het al reeds van Vlieland 19 verdwenen. Er zijn toen ook wel verwachtingen uitgesproken met betrekking tot de toe komst van Harlingen, doch om daaruit de conclusie te trekka*, dat de scheep vaart op Harlingen dan zal verdwijnen, lijkt ons we) eenigszins voorbarig. Alleen zou voorloopig de toegang naar Harlingen worden verlegd naar het Marsdiep. Of dat, zonder eenige bijredenen, toch evengoed niet zal plaats hebben, zal de tijd leeren, doch er is wel eenige reden te veronderstellen, dat ten slotte, hoe noode dan misschien ook, de toegangsweg naar Harlingen zal worden gekozen via Nieuwediep. Algemeen bekend toch is, dat Storte melk al meer en meer verzandt. Sinds jaren al nemen de schepen van en naar Harlingen, bij eenigszins ruw weer uit het Noordwesten of Noorden hun route via Nieuwediep, omdat er bij die weersomstandigheid zooveel branding staat in Stortemelk, dat het gevaarlijk is door dat zeegat te varen. Den laatsten tijd is dat er niet beter op geworden, zoodat de boeiing anders is worden gelegd om dieper vaarwater te behouden. In enkele maanden tijd is b.v. de diepte hier en daar verminderd van 47 palm op 24 palm. Nauwelijks is, na pelling, de diepte op een bepaald punt vastgesteld en op kaarten vermeld) zoodat gemeend kan worden, op betrouwbare diepten te zijn, of eenigen tijd daarna blijkt het, dat daar veel grootere ondiepten zijn ontstaan en het gevaar van aan den grond varen is ver groot. Moeder natuur zou dus wel eens een woordje kunnen meespreken om een ander pad naar zee te kiezen. En dan kan het niet anders ol dat pad zal moeten voeren langs Nieuwediep door het Marsdiep. Hier althans kan met het slechtste weer nog In- en uitgevaren worden, zonder gevaarlijken last van de branding te hebben. Het eenige bezwaar is misschien de tocht van hier naar Harlingen als er ijs in zee rondzwalkt. De Ijsperiode is echter van gewoonlijk korten duur en hoewel een factor om daarmede rekening te houden, toch niet van dit groote gewicht, dat) die factor zal moeten domineeren in de, beslissing: toegang door Stortemelk of door Marsdiep. Deze aangelegenheid verdient o.a. over wogen te worden nu misschien aanstonds, ook in verband met allerlei andere om standigheden, een besluit zal worden genomen. Mocht tot het „dichtleggen" van Storte melk, worden beslist, dan zit daarin voor Helder een niet te miskennen perspectief. Ten eerste houdt daarmede verband het uitbreiden van het aantal loodsen misschien het instellen van een stoom- loodsbootdienat. Ten tweede in verre toekomst, als de afsluitdijk tot stand is gekomen, een grootere mogelijkheid, dat de weekbooten, nu bestemd voor Harlingen, hier hun lading lossen, om verder per spoor te laten doortransporteeren. Het aanroeren van deze kwestie is niet het forceeren van een Heldersch belang ten koste van het belang van een andere plaats, doch het profijt trekken van om standigheden, die door natuurkracht en andere bijkomstige dingen, voeren naar toekomstmogelijkheden voor Helder. Daarom dient getracht te worden klaar te zijn als eenmaal het moment van het ingrijpen is aangebroken en het Lijkt alles zins gewenscht, dat hieraan de noodige aandacht wordt geschonken. Ingezonden Medodoellng. 1 Kledingmagazijnen, Helder. (BlnncmlandL) Veiligheid en Volksgezondheid. Beveiliging tegen bliksemgevaar. Schuilt bij onweer zoo min mogelijk on der boomen; leun in geen geval tegen den boom, want het measchelijx lichaam oe- ■J*™ electricitelit beter dan hout en de büksemontiading zal daarom geheel of ge deeltelijk van dien boom op den 'persoon overgaan. Zijn rijwiel plaatse men bij het staan 0r}i 5 6611 k°°m tijdens onweer eventueel wel tegen den boom aan de zijde zoover mogelijk van zich at Het goed geleidend Ijzer bevordert aldus, dat de bliksem bij treffen van den boom op eenigen afstand van den schuilenden persoon blijft GBZONDHEIDflRA A n Twee beruchte Individuen gearresteerd. Donderdagnacht omstreeks drie uur zljin twee 'bekende individuen uit. donker Am sterdam, toen één hunner een bezoeker van een nachthuis aan den O. ZVoorburgwal van een portefeuille beroofde, waarna de ander er met den buit vandoor ging, op heeterdaad 'betrapt en aam de politie over geleverd. Het slachtoffer was een Duitsche zee man, die met drie zijner kameraden (met hun vieren behooren zij tot de équipage van een houtechip, dat thans in de Houthaven ligt) uit was geweest De vier zeelieden maakten een nachte- HJken rijtoer en verzochten den koeteier hen naar een nachthuis te brengen, een verzoek, waaraan de snorder gaarne voldeed. In het nachthuis werden de vier Duitschers als welkome gasten ontvangen. Onder het drinken van een glaasje bier kwamen de zeelieden in conversatie met twee als heer uitziende personen. Kort na xï© kennisma king, toen één der Duitschers zijn porte feuille te voorschijn had gehaaldl om het zich daarin bevindende Duitsche bankpapier te wisselen, werd een der heeren, zoogenaamd uit de aardigheid, handtastelijk. De zeeman bemerkte echter, dat deze handtastelijkheid ten doel had hem zijn por tefeuille te ontfutselen, want inderdaad was na de aardigheid zijn portefeuille verdwe nen. 'De beroover had reeds de portefeuille overhandigd aan zijn vriend, die er ijlings mee vandoor ging. De 'berooving bleek ook door de drie an dere Duitschers niet, onopgemerkt te zijn gebleven. Bén hunner, de marconist van het Duitsche houtschip, achtervolgde den vriend, die, buiten' gekomen, zich uit de voeten trachtte te maken. De marconist wist hem echter vast te grijpen en liet hem niet eerder los dan nadat hij hem aan twee politieagenten kon overleveren; de agenten brachten den arrestant naar het politiebu reau St. PletershaL Intusschen moest de bestolene, die alleen in het nachthuls was overgebleven ook de twee andere kameraden namen nog even deel aan de achtervolging het leelijk ont gelden. Hij trachtte zich, zooveel mogelijk, tegen de opdringeniden te verzetten, maar hij kon niet verhinderen, dat men hem van de trappen op straat slingerde. Behalve minder ernstige verwondingen over het ge heel© lichaam had hiji een diepe hoofdwonde. Zijn toestand' is echter bevredigend. De politie, die Inmiddels ter plaatse met een sterke vertegenwoordiging was geko men, slaagde er in, ook den dader van de berooving te arresteeren. De belde heeren zijn Donderdagochtend door de politie gehoord, inaar ontkenden den zeeman de portefeuille te hebben ont nomen. De eerst gearresteerde is echter in het bezit van de portefeuille gevonden en de ander werd péaitief door de drie Duit schers als de dader aangewezen. De beide verdachten zullen ter beschik king van de justitie worden gesteld. Ruzies en mishandelingen. Eenige weken geleden is mej. E. deP., uit den Oppert, in de Weste Wagenstraat te Rotterdam een café begonnen. De 88- jarigo L. Th., eveneens uit den Oppert, bood aan, haar als kellner te helpen. Weldra bleek, dat Th. van het kellnersvak weinig verstond, maar dat hij des te meer in het café gebruikte, zonder te betalen. Dit verdroot de nieuwe caféhoudster zeer, maar zij miste den moed, Th. ronduit zijn congé te geven. Zij nam [daarom een buf fetjuffrouw, zekere G. G., in dienst en deelde Th. voorzichtig mee, dat de zaak nog te weinig opleverde, om een groot personeel er op na te houden en dat het voor het voortbestaan van het café wel wenacl)eHjk ware, indien Th. de exploi tatierekening niet langer drukte. Th. was hierover gebelgd, pakte zijn biezen, maar kwam Woensdagavond in het gezelschap van zijn vrouw en een man in het café op bezoek. Al spoedig ontstond twist tus- schen het echtpaar, waarbij de vrouw een vol bierglas nam en het boven het hoofd van haar wederhelft leegstortte. Het ge volg was, dat Th. zijn vrouw te lijf ging en haar eenige stompen in het gezicht gaf. De vrouw vluchtte het café uit, en de buffetjuffrouw poogde den man te kalmeeren, hetgeen slechts tot resultaat had, dat hij zich nu tegeu haar keerde. Eerst kreeg juffrouw G. G. een hevigen vuistslag tegen de kin, die haar achter over deed tuimelen. Toen zij hierna naar buiten vluchtte, achtervolgde de man haar en hy gaf haar op straat een geducht pak slaag. De caféhoudster sloot inmiddels haar zaak, om Th. te beletten, weer binnen te komen. Th. wist evenwel de deur toch opengeduwd te krijgen, waarna hij juffr. ite!*. een aframmeling gaf. Juffrouw DeP. ging daarop naar huis. Even later kwam in. aan haar woning bellen. De man van junrouwDeP.ging toen politie-assistentie k i6n'. dien tusschentüd had Th. allerlei edreigingen tegen het leven van mej. De P. geuit. J 8l°M® hebben agenten hem aange- ^?en. Tegen zijn overbrenging naar het politiebureau verzette hij zich hevig. De man is opgesloten. Verdronken kinderen. Te Broek op Langendijk is het vijfjarig zoontje van den .poetbode J. W. in een sloot 'bij de woning verdronken. Te Woldendorp (Gron.) te Donderdag morgen een kind van'R- Stel verdronken. Van oen ladder gevallen. De 71-jarige landbouwer J. S. te Om men te van een ladder gevallen en aan de gevolgen overleden. Door oen auto aangereden. Donderdagmorgen ongeveer 8 uur la op den Leidschen Straatweg by Don Haag, nabij het viaduct, de 40-jarige W. R., uit Wassenaar, die per fiets op weg was naar sdjn werk in Den Haag, door een auto aangereden en zwaar verwond. Hij kreeg een hersenschudding en een sohedelfrac- tuur. In aorgwekkendon toestand werd hij door den gemeentelijken geneeskundigen dienst naar het ziekenhuis vervoerd. Tij dens het transport echter overleed de man .reeds. Twee auto's tegen elkaar gereden. De oene bestuurder dood, de andere ernstig gewond. Woensdagnacht omstreeks 12 uur zijn op den Heerenweg te Heemsbede, ter hoogte van het wandeLbosoh Groeuendaal, een Fordje komende uit Zandvoort en be stuurd door den 20-jarigen J. J. van Cla ris, uit Bennebroek, en oen Studebaker, door tot nog toe onbekende oorzaak, in groote vaart tegen elkaar gereden. De botsing was zoo hevig, dat de auto's on geveer 12 meter over den weg werden ge slingerd en toen kantelden. Van Maris overleed enkele minuten na de botsing. De bestuurder van de Studebaker, de heer G. van Altena, werd zwaar aan het hoofd en den hals gewond. Hij werd naar de Mariastiohting te Haarlem vervoerd'. De caféhouder A. W. Ohrtetoffel te Bennebroek, die eveneens in de Studeba ker zat, werd licht aan het hoofd gewond. De justitie heeft Donderdagmorgen een onderzoek naar het ongeluk ingesteld. De toestand van Van Aitena, die veel bloed heeft verloren, was Woensdag nog onveranderd. De patiënt te buiten bewust zijn. Dp vrouw van Jut In het stads-armen- en ziekenhuis te Haarlem te dezer dagen in den ouderdom van 79 jaar overleden Ohrlstina Johanna Goedvolk, de vrouw van wijlen Jut Zij hebben samen op 18 December 1872 me vrouw Van der Kouwen en een dienstbode in Den Haag vermoord. Na den moord vertrok Jut naar Ame rika: hij keerde later terug en vestigde zich in een klein café aan het Haagche Veer bij de Raamstraat te Rotterdam. Daar kreeg hij ruzie met mej. Goedvolk, die intussdhen zijn vrouw was geworden. Deze twist werd toevallig bijgewoond door een rechercheur van politie, die uit de woorden kon opmaken, dat zij de moorde naars van mevrouw van der Kouwen wa ren, Het echtpaar werd toen gearresteerd. Jut werd veroordeeld tot levenslange ge vangenisstraf en zijn vrouw tot 12 jaar. Als een zeeman in de vtochhal te Umnlden verdwaalt Deze week kwam op een avond een Engeteche varensgftel aan het station te IJmuiden. Hy wilde met den trein mee, maar hij verkoos geen kaartje te koopen. Maar dit ging niet en. daar de man zich niet wilde verwijderen, werd de hulp der politie ingeroepen, die hem het station uitdreef. De Engelschman dwaalde verder en kwam in de vischhallen terecht, waarin hij. ten slotte geen uitweg meer zag. Hij werd nijdig en begon met leege visch- kisten tegen deuren te smijten, die echter niet opengingen. Op eens zag hij een oude wachtsman, en voor dat deze er op bedacht was, sloeg de Engelschman hem met een vischkist op hoofd en schouders. De 61-jarige man begon hulp te roepen, waarop verschei dene menschen, waaronder een politie agent, toeliepen, en den zeeman op niet- zachtzinnige wijze naar het politiebureau brachten. De oude man was er slecht aan toe, daar hij ernstig aan een der oogen was gewond. Daar hij het andere oog reeds mist,«zal hij, wanneer dit oog niet kan genezen worden, geheel blind zijn. De Engelsche varensgezel werd naar het huis van bewaring te Haarlem ge bracht, maar is al weer ontslagen. Verduistering. De Ohineesche hoofdkassier van die Yokohama Speoiebank Ltd. te Samarang, Tan Ing Sik, van wlen geseind werd, dat hij twee ton verduisterd had en daarna gevlucht was, heeft zich bij de politie aan gemeld; hij had nog slechts 25 bij zich. De onbewaakte overwegen. De 60-jarige stucadoor Smit .te door den trein overreden toen hij Donderdagmid dag por fiets den oniberwaakten overweg bij de Tweede Afdraai te Stadskanaal wilde oversteken. Juist toen hij op de rails was, kwam een trein uit de richting Stadskanaal, die hem 10 meter wegslin gerde. De man was afkomstig uit Nieuw- Buinen. Bes honderdjarige. Donderdag heeft de weduwe Betten te Oudehorne (FriesL) onder groote .belang stelling haar lOOsten geboortedag gevierd. Voor hare woning was een eerepoort op gericht In een ruim gevallen. Gisterenmorgen te de 82-jarige haven arbeider L. V. uit de Baan, aan boord van het in de Maashaven te Botterdam liggen de stoomsohip Mikar, in het ruim geval len. Met een schedelbreuk te hij in het ziekenhuis aan den Cooteingel opgeno men. Kort na aankomst te hl) daar over leden Onder oen autobus geraakt Het zoontje van den heer N. te Boskoop te Donderdag al spelende onder een autobus, die eenige mieters achteruit reed, geraakt De dood trad byna onmiddel lijk in. Pensdetlct? Het dagblad De Morgen heeft dezer dagen een hoofdartikel gepubliceerd In zake de toestanden aan de steenfabrieken te Hélden. De eigenaar van een steen fabriek heeft naar aanleiding hiervan by de justitie te Roermond een klacht inge diend; In het artikel zouden eenige lbo- leedigende zinnen voorkomen. Van een wagen gevallen. Toen de 21-jarige zoon van den land bouwer V. te Bathmen, in de buurtschap Loo, bezig was met' hét hinden van een touw over een met hooi beladen wagen, brak plotseling het touw en viel V. van den wagen. Hij was onmiddellijk dood!. Ben zouten reiziger. De centrale recherche heeft proces-ver baai opgemaakt tegen den reiziger S. O. uit de Bergstraat te Rotterdam. O. was ver tegenwoordiger van een verkoopoentrale. Voor deze centrale moest hij trachten bij apothekers te Rotterdam verschillende soorten zouten te plaateen. Hij werkte op provisie. Aan zijn chef heeft hy de namen van 80 Rotterdamsche apotheken genoemd, by wie hij. zouten in depot geleverd zou hebben. Hij kreeg hier 100 provisie, voor. By onderzoek bleek, dat hy dn werkelijkheid nergens zout geleverd! had. Voort» was tegen O. een klacht ingediend wegens ver duistering van gelden, die hij voor een andere firma geïnd had'. Hy heeft een vol ledige bekentenis afgelegd en zal' ter be schikking van de justitie gesteld werden. Brand. Te St. Oedenrode te Woensdag de hoeve van den landbouwer J. van Vonderenl met schuur en stal geheel afgebrand. Van den Inboedel te niets gered. Ook een bedrag van 1600 aan geld en bankpapier da verloren gegaan. H« wilde haar bang maken. Donderdagavond kreeg een 24-jarige ma chinist, toen hy aan de Wijnhaven te Rot terdam met zijn vrouw wandelde, ruzie met haar. Om haar angst aan te jagen, sprong hij opeens te water, alsof hy zich verdrinken wilde. Maar eenmaal in het water bleef hy rustig rondzwemmen, tot de kapitein van een in de nabyheid liggende sleepboot hem met een roeiboot kwam halen. Om onderdak te krijgso. [Donderdag heeft een zwerver een'ruit ingegooid van den juwelierswinkel der firma Roelof Citroen in de Kalverstraat te Amsterdam. Hy nam drie horloges uit de uitstalkast en wilde het daarop op een loopen zetten. De heer Citroen, die zich in den winkel bevond, zette den zwerver na en leverde hem aan de politie over. De man zelde dat hy het misdrijf heeft 'be gaan om daardoor de aandacht op hem te vestigen en een onderdak te krijgen. De horloges werden nog in zyn bezit gevon den. De electrische treinen. Nieuwe bezems vegen niet altijd Bchoon. Ben reiziger meldt aan de N. Rott Crt., dat de sneltrein, die Woensdagmiddag half-vyf uit Den Haag te vertrokken, on der Sóhiebroek 20 minuten heeft stilge staan, wegens mankement aan de rem men. Volgens een tweeden reiziger was de wagen warm geloopen. Een derde reiziger schrijft, dat de trein, die om half zes uit Den Haag moest ver trekken, dit biet heeft kunnen doen we gens een lekkage in de luohtleiding. Hef doorsteken van een dom. Heit gerechtshof te Arnhem heeft Don derdag uitspraak gedaan in de zaak der 16 Markelosche boeren, die ten tijde van den watersnood door het vernielen van een dam gevaar voor overstrooming ha<l- den doen ontstaan. Het hof overwoog, dat het vernielen van een waterkeerings- werk steeds een ernstig feit te, maar dat anderzijds in aanmerking genomen moet worden, dat de verdachten destydB in groo- ten nood' verkeerden en meenden, dien nood! door hun handeling eenigszins te kunnen verlichten. De rechtbank te Zut- phen had ieder tot een maand gevangenis straf veroordeeld; het hof heeft deze straf verminderd' tot 14 dagen. Gewetensgeld. De burgemeester van Amsterdam maakt bekend, dat ontvangen zyn bedragen van 328.40 en 222 onder letters R R en H. R. by den hoofdinspecteur der directe belastingen, wegens te weinig betaald ge meentelijke inkomstenbelasting. Melkvervalsohing. De kantonrechter te Goes heeft wegens het voegen van water 'by hun melk M. d. V. te 's Heer Arendsberke tot 260 boete suibs. 8 maanden M. de B. te Baarland tot 110 'boete suibs. 60 dagen hechtenis ver oordeeld. Een complot van dienstmeisjes. Een troepje dienstmeisjes heeft te Heer len een nieuwe truc bedacht om de arme mevrouwen, die tooh al door de dienst- bodenschaarschte in grooten nood ver- keeren, nog meer te plagen en er zelf een slaatje uit te slaan. Wanneer een mevrouw een nieuw dienst meisje noodlg heeft, komt daar plotseling een eenvoudig boerenmeisje, gezond van uiterfijk, met stevige armen en een wit mutsje op, zich aanmelden. ZQ heeft goede getuigschriften, beweert alles te kennen, van uitgaansdagen houdt ze niet, mevrouw gelooft haar oogen niet, is natuurfijk in haar nopjes, het djtmaal zoo goed ge troffen te hebben, en neemt haar onmid- deliyk aan. Over acht dagen zal zij in dienst treden. Maar.... nu komt de truc: Na acht dagen meldt zich aan oen jong dametje, naar de laatste mode gekleed, met liehte schoentjes, hooge hakken, ajourkousjea en natuurlijk „tobbed hair", die zich voor stelt als het aangenomen dienstmeisje. Hoewel mevrouw zegt, dat het eene ver gissing is, dat zy toch een andere dienst bode gehuurd heeft, bfijft het dametje op haar stuk staan, bezweert by hoog en laag, dat zy de bewuste te, wordt ten slotte brutaal en weigert haar koffer, dien zy inmiddels de gang ingesleept heeft, terug te nemen. En als mevrouw haar ten slotte het huis uit wil zetten, vraagt zy al schel dende een schadevergoeding van 6 weken huur plus vergoeding voor kost en inwo ning. Mevrouw, die van het brutaaltje niets hebben wil, overstuur, betaalt een schadevergoeding, om er maar van af te zyn en het meisje gaat, om ergens anders weer dezelfde truc uit te halen. Dit spelletje gaat net zoolang goed, totdateen van de mevrouwen, minder bedeesd uitgevallen, 't geval bij de politie aangeeft, en deze er achter komt, dat het hier een complot van meerdere meisjes betreft. Het welgedane, yverige boerenmeisje werd er steeds eerst op uitgestuurd, ver huurde zich en als de anderen later een schadeloosstelling te pakken hadden, ont ving de eerste een gedeelte er van voor haar hulp. Wegens oplichterij zal het stelletje nu vervolgd worden. (Buitenland,) Mijnongeluk In ChllL Vele mijnwerkers zyn gedood! en ge wond by een hevige ontploffing in de mijn Cuquimata. Er zijn reeds 11 ïyken gebor gen. De ontploffing te waarschijnlijk: te wijten aan kortsluiting, waardoor het gas ontbrand te. Hoog er beroep ln het proces- Spiritus-Weber. r Volgens het Acht-Uhr-Abendblatt is het Openbaar Ministerie in hooger beroep ge- aan tegen het vonnis in het prooes tegen piritus-Weber en consorten. Overstrooming te Belgrado. Uit Belgrado wordt gemeld, dat de laag gelegen wyken van de stad overstroomd zyn door het wassen van de Donau en van andere rivieren. De aanslag op een kaslooper. Br. Otto Ulrich heeft Donderdag, nadat hij door het slachtoffer was herkend, be kend de daad te hebben gepleegd. Inbraak ln oen museum. Nsar de Kraanaja Gaseta meldt, te ln den nacht van 21 Juni ingebroken ln het militaiiShtetorlsch museum, dat te geves tigd ln het gewezen paleis der Joeeoepofs te St. Petersburg. Ben groot aantal zilveren voorwerpen en antiquiteiten, waaronder er zyn die dateeren uit de 8e eeuw, zijn door de inbrekers medegenomen. Een ge deelte van het gestolene te echter al weer teruggevonden. Indische woud-misère. De dieren en de droogte. De West schrijft: Welke misère ook de dieren des wouds hebben ondervonden tydens de droogte 19251926, wïrd on langs weder treffend geïllustreerd in Marowyne. Eenige Indianen waren daar op jacht gegaan en kwamen thuis met allerlei wild, dat zy met de hand hadden kunnen vangen. Er waren byvoorbeeld eenige konynen by, zonder voetzooien en .nagels. Blijkbaar waren deze dieren, ens de geweldige boschbranden, ver plicht geweest om te vluchten over heete grond. Ook eenige boschvarkens konden zonder moeite worden gevangen, daar de pooten verbrand waren. Overeenkomstige berichten zyn ontvangen uit andere dis- trioten. In Saramacca byvoorbeeld werd een groot hert gevangen, dat by de na dering van menschen bleef liggen, bUjk- baar uitgeput door voedselgebrek. Op Mariënburg verschesne enige weken geleden des avonds een buffel ln de kampong. Hoewel deze beesten gewoonMjk erg schuw zijn, was dit dier zoo mak, dat |men het kon omringen en belichten met een flashlight. Het werd toen met een geweerschot gedood. INGEZONDEN. Oneerlijke concurrentie. Geachte Redactie. Beleefd verzoeken wij U opname van het navolgende, waarvoor by voorbaat onzen dank. Het is meer dan tyd, het publiek eens op de hoogte te stellen van de ongemotiveerde tegenwerking tegen onzen autobusdlenst HelderWieringen v.v. eenerzljda en de bevoorrechting van den tweeden ondernemer anderzijds, die een jaar na ons, nadat de Wierlnger afsluitdyk was opengesteld ge worden, eveneens een autobusdienst op dit traject opende. Door ons werd, nadat door den heer Klop de dienst was stopgezet wegens minder gun stige resultaten, de verbinding Helder Ewijcksluds ln aansluiting op den Wierlnger veerdienst onderhouden, waardoor de be woners van dit plattelandsgedeelte, benevens W ieringen alsnog dn de gelegenheid werden gesteld op gemakkeiyke wijze Held'er te 'be reiken. Inderdaad bleek in ode dagen de zaak lang niet rooskleurig te zyn en behoorde er, dit zy ln alle bescheidenheid gezegd, wel eenigen moed toe een dergeiyke onderne ming zonder eenigen steun voort te zetten. Behalve dat het vervoermiddel nog niet vol doends burgerrecht had verkregen, werkte Béteedlgtng. Aanrijding. Inbraakf op eigen ateliers vervaardigd, goed en niet duur. Vraagt onze prljeoourant.

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 10