Tegien een boom gereden. Op den straatweg bij Wllleimsdorp ia Maandagmorgen do luxe-auto van don heer Mat van Straten te Amsterdam ge heel vernield, doordat men bij het uit wijken voor een' hond tegen een iboom reed. De chauffeur kreeg een fractuur aan de ribbenkast en, evenals zijn pa troon, snijwonden aan hoofd en gelaat Beiden werden door den heer Moorhuy- zen, arts te Dubbeldam, In zijn auto naar het ziekenhuis te Dordrecht vervoerd. Diefstal De rechtbank te Amsterdam heeft Dinsdag vonnis gewezen in de zaak tegen den 28-jarigen bankwerker A. E. R. en den 80-jarigen timmerman en acrobaat W. P., die terecht hebben gestaan ter zake dat zjj in den nacht van 18 op 14 April hebben ingebroken in het station van de Gooische Stoomtram aan de Mauritskade te Amsterdam en daar een aantal voor werpen hebben ontvreemd. De eerste ver dachte werd veroordeeld tot 1 jaar en 3 maanden1, de tweede verdachte tot 1 jaar en 6 maanden1 gevangenisstraf. Achter het net gevtecht De militaire politie te Zaandam heeft drie personen gearresteerd, twee Am sterdammers en een Zaandammer, ver dacht van diefstal van een partij koper. Deze partij, groot 1200 K.G., was door een handlanger in het Zijkanaal, nabij de meelfabriek De Vrede, geworpen. De aangehoudenen werden, toen zij de party wilden opvleachen, door de militaire politie verrast; de party zelve was reeds door de politie in veiligheid gebracht. Het koper was afkomstig van de Neder- landsche Dok-Maatschappy te Amsterdam. Twee der aangehoudenen hebben reeds bekend, zich aan dezen diefstal te hebben schuldig gemaakt. Staking van nageljorgena Gistermiddag is aan de machinefabriek en scheepswerf Fyenoord te Rotterdam een staking uitgebroken onder de nagel- jongens. De jongens, 70 in getal, eischen loonsverhooging. •Verduistering. De majoor der rflksveldiwacht te Wees- percarspeJI heeft aldaar gearresteerd den handelsreiziger H. J. v. G., die ruim 1200 gld. had verduisterd ten nadeele van zyn patroon, den heer de Kw., oliiehandelaar. Nederlander te Brussel beroofd. In „Het Laatste Nieuws" staat: In den nacht van Maandag op Dinsdag knoopte de 40-jarige Nederlander Jan Frank, wonende in Den Haag, in een drankgelegenheid in de Brabantstraat te Brussel, kennis aan met drie mannen. Na in hun gezelschap verscheidene drankhui zen te hebben bezocht, deelde h# aan zyn gezellen mede, dat hij graag een kamer zou vindien, om den nacht door te bren gen. Een der mannen, een Franscbman, stel de den Nederlander zyn kamer in de Lin- neusstraat ter beschikking, tegen betaling van een som van 10 frank. Jan Frank nam het aanbod aan en begaf zich met de drie gezellen naar voornoemd adres. De Nederlander trad in de kamer. Op het zelfde oogenblik trok een der mannen een revolver, een andere een dolk, ter- wyi de derde Jan Frank met een boksijzer te Ujf ging. De drie booswichten beroof den den vreemdeling van zyn geldtasch inhoudende 600 frank ©n gingen met hun buit op de vlucht Op het hulpgeroep van het slachtoffer kwam een politiepatrouille toegesneld, die die bandieten achterna zette. Twee konden worden ingehaald en aangehouden. Het zfln Georges Sohaekens, 24 jaar oud, wo nende te Laken, en Brasseur August, 26 jaar oud, wonende te Schaarbeek. De aan gehoudenen werden opgesloten, ter be schikking van den procureur des konings. De Franscbman wordt ijverig opge spoord. De heer Frank liep ernstige kneu- zingen in het gehiat op. Diefstal. De 28-jarige woonwagenibewoonster E. M., huisvrouw van W. W., koopvrouw; zon der vast woonplaats, recidivist© en gedeti neerd, stond' terecht wegens diefstal Ver dachte ontkende. Een schoenwinkelier, als getuige gehoord, verklaarde, dat verdachte bij hem in den winkel is gekomen en een stukje leder heeft gekocht. Vervolgens vroeg zij, of getuige soms in het bezit was van guldens met het beeld van de Koningin met kroon. Getuige •heeft toen een aantal guldens, welke hij in zy*u lade had", op de toonbank uitgespreid. Verdachte heeft er in gegrabbeld. Later, toen zy weg was, miste getuige 6 guldens. Ben juffrouw, werkzaam in een brood winkel, deelde mee, dat verdachte hy haar in den winkel1 is gekomen om een hroodjje te koopen. Daarna vroeg zy aan getuige, of deze soms twee rijksdaalders had voor vijf guldens. Getuige heeft aan dat verzoek vol daan. Het O. M. wees er op, dat goochelarijen ais hier gepleegd, maar ai te vaak voorzo men, terwyi maar zelden het bewijs tegen de verdachten kan worden geleverd Spr. achtte een ernstige straf noodig. Eisch: 2 jaar gevangenisstraf. De flesschjentrekkers te Rotter daim. Toen Kühne, Widhems en Eüemann ge arresteerd werden in verband met het ontdekte opllohtersoomplot, hielden de ge arresteerden steeds vol, dat buiten de in beslag genomen goederen geen artikelen meer aanwezig waren. Zy werden failliet verklaard. Aan den curator verklaarden zy eveneens, dat er niets meer aanwezig was dan het reeds gevondene. Naar de Telegr. nu verneemt Ia de Centrale Recherche er in geslaagd twee pakhuizen vol goederen te vinden, één in een gang aan den Goudachenweg en één Plaat Malaria. Men meldt aan de N. R. Ort, dat onge veer 1/6 dier bevolking van Bolsward aan malaria lijdt Om de ziekte te bestrijden worden de wateren in en om de stad ge- parafineerd. VergiftigingsveTScliynseleo. By enkele families te Leiden hebben zich vergiftigingsverschijnselen voorge daan, vermoedeiyk tengevolge van het ge bruik van vleesch, hetwelk door een sla ger aldaar geleverd was. Waarschijnlijk zyn ondeugdelijke conserveeringsmidde- len gebruikt Het feit, dat van het vleesch niets meer over is, bemoeilijkt het onder zoek. Staking van stoenflossera. Te Umulden is onder de steenlossere een wilde staking uitgebroken wegens een eisch tot loor^sverhooging, waaraan de werkgevers niet wilden toegeven. Thans worden de aankomende steensoho pen door de aannemers zelf gelost Ontsporing. Tussohen Feyenoord eni üseümonde zyn gisternamiddag togen vyf uur vier waggons van een kolentrein ontspoord. Het verkeer óp de lijn Rotterdam—Dor drecht heeft dientengevolge des avonds eenige vertraging ondervonden, daar som mige treinen over een ander spoor geleid moeeben worden. Een hardlooper doodgebleven. Dinsdagavond! is de 22-jarige Braaksma te Leeuwarden, die zich oefende voor een estafette-loop, plotseling onwel geworden en gestorven. MUlloenenzwendel? De Belg Flèron, directeur der olie- fabriek te Maastricht ia gisteren voor den officier van justitie geleid in zake den millioenzwendeL Papleren van waarde ontvreemd. Ontvreemd zyn te Amsterdam: a. twee chèques van 600 dollar en een van 700 dol lar, uitgegeven door het filiaal van de Mon- treal Bank te Mexioo-city eni betaalbaar by het filiaal dier bank te Parijs, ten name van Manuel Gaiindo; b. een credletbrief ten name van Velasquez de Leon, groot 2500 dollar, uitgegeven door het filiaal van de Oanadian Bank te Mexico-city; c. een trip tiek voor Holland en een voor België voor een automobiel ten name M. Velasquez de Léoa Voor de terugbezorging dezer papieren by den commissaris van politie in de le sectie, bureau St. Pietershab wordt een be looning in uitzicht gesteld. De beide Mexicanen, aan wie de genoem de papieren toebehoorem, vertoefden te Amsterdam. Zy hadden hufi auto even op het Damrak laten staan en het voertuig onder bewaking gesteld van een 64-jarig man. Een onbekende kwam naar den bewa ker toe en zeidei, dat hy opdracht had ge kregen koffers van de auto weg te halen». De oude man, die niets kwaads vermoedde, het toe, dat twee koffers van de auto wer den meegenomen. Toen de Mexicanen terug kwamen, bleek het, dat een onbevoegde de koffers had gestolen. Zy bevatten, behalve ïyfgoederen, de genoemde chèques en het triptiek. Buitenland. Het noodweer boven BerBJn. Eén van de by de catastrofe te Wolters- dorf zwaar gewonde vrouwen is Maandag middag in het ziekenhuis te Köpendck over leden. Het aantal slachtoffers is daarmede op 14 gestegen. Bjj een zwaar onweer, dat Zaterdag boven Niederwald woedde, is de bliksem' in een jachtslot geslagen, waarin zich op dat oogenblik drie personen bevonden. Een heer werd gedood; de twee anderen werden zwaar gewond Ook [Maandagavond is het te Berlijn boos weer geweest. Met een hevig onweer ging een slagregen gepaard, die vooral in het Western der stadi veel schade heeft aange richt en1 het geheel© verkeer in de war stuurde. De brandweer werd in den loop van twee uur honderdvijftag maai gealar meerd om hulp te bieden tegen het water, dat de hulzen binnenstroomde. Ook elders in het rijk is veel schade door wolkbreuken berokkend. Te Maagdenburg heeft het Maandag twaalf uur aan een stuk gegoten. De schade van het hooge water in Sak sen wondt op 20 miilioen mark geschat Een procureorgieneraal veroordeeld. De rechtbank te Wilna heeft den gewe zen procureur-géneraal, die zich aan ver duistering had schuldig gemaakt veroor deeld tot 6 jaar gevangenisstraf. De be klaagde nam met grooto onverschilligheid van het vonnis kennis en liet zyn advo caat mededeelen, dat hy niet In hoogetr be roep zal gaan. Auto ongelukken. By een tocht In het Ahrdal zijn door omslaan van de auto do koopman uit Eliberfeld Ernst Paas en oqn dame gedood en twee andere inzittenden zwaar gewond. By Eikernhegel zyn de fabrikant Bock- backer en zijn chauffeur tengevolge van een auto-ongeluk gedood. Rechter Josephsen vrijgesproken. „Amtsgerlchtsrat" Josephsen, de rechter, aae te Breslau terecht stond onder beschul diging van een zyner bedde vriendinnen te hebben aangespoord, baar mededingster uit den weg te ruimen, is Dinsdag vrijgespro ken. In de motiveering van het vonnis wordt gezegd, dat d© rechtbank het, hoewel niet uitgesloten, niet bewezen acht, dat 'be klaagde het hem ten laste gelegde feit heeft gepleegd. Herhaaldelijk heeft beklaagde in zyn leven bewezen, dat hy op een vry laag zedeiyk peil staat, hetgeen hem onwaardig maakt de functie van rechter te bekleeden. Voordat de rechtbank zich terugtrok om te beraadslagen had Josephsen met tranen in de oogen verklaard, onschuldig te zyn. Onweders. Dinsdag hebben er in verscheidene streken van België zware onweders ge woed!, Te Virton (Luxemburg) ging ©en huls in de vlammen op. Ook te Hamalde (Henegouwen) is een hoeve door het he melvuur geheel vernield. Op vele plaateen zijn vee en paarden in de weide door den bliksem getroffen. Inbraken. Gewapende Heden hebben te [Dublin zes inbraken gepleegd, waarby zy be scheiden en boeken, maar geen geld heb ben gestolen. WIERINGEN. Naar aanleiding van de versohillende protesten welke verzonden zyn aan de directie enz. der posteryen aangaande het postvervoer alhier, vertoefde de in specteur der posteryen op ons schier eiland, tot het inwinnen van inlichtingen over de verschillende ingebrachte grie ven. Diverse personen benevens 't college van B. en W. werden in deze gehoord en allen brachten bezwaren tegen den bestaanden dienst in. Nader vernamen wy dat er weinig of geen kans zal be staan veranderingen in den dienst aan te brengen, daar de grieven van de zyde van den inspecteur in tegenwoordigheid van den postdirecteur alhier allen werden weerlegd, zoodat op een vervoer over Anna Paulowna of Schagen weinig of geen kans bestaat. Wy teekenen hierby aan, dat door den Staat voorloopig voor 6 jaar met den autobusondernemer W. Prins, alhier, is gecontracteerd voor het postvervoer. Naar onze meening zullen de Wieringers goed doen den gang van zaken tydens die periode eens rustig af te wachten. Redactie Held. Crt Hoogst voldaan keerden 's avonds om streeks 9'/a uur allen van dit zoo prachtig geslaagde reisje terug. Men deelt ons mede dat tot consulent voor de gecombineerde Ned. Herv. Ge meenten van Hipp. en Oosterland is aan gesteld de WelEerw. heer Ds. Groenveld, van Wieri'ngerwaard. By den gemeente-veldwachter alhier zyn inlichtingen te bekomen omtrent een gevonden portemonnaie met geld. En worden inlichtingen verzocht omtrent een verloren rywielbelastingplaatje en een gouden broche. Woensdagvoormiddag half elf werd in de Doopsgezinde Kerk t» Hippolytushoef de jaarvergadering van den Kring Noord-Hol land der Doopsgezinde predikanten gehou den. Aanwezig waren 96 personen. Da vergadering werd geleid door Ds. IMjkema van Amsterdam. Jaarversdag en notulen van Ds. Onnes, evenals het finanr cieele gedeelte van Ds. Kuiper werden goed gekeurd. Tot voorzitter voor de volgende algemeen© vergadering werd gekozen Ds. Hylkema van Haarlem en als plaats voor die vergadering aangewezen Beverwyk. Na afloop ging men een autotochtje over Wieringen maken, waarna het gezelschap vertrok naar Schagen om in het Hotel „VredelusIP van den heer Igesz een ge meenschappelijk diner te gebruiken. Wieringen werd gisteren weer met een druk bezoek vereerd. Luxe auto's, autobus sen, fietsen, motorfietsen brachten enonm veei publiek aan, dat een gezellige drukte teweegbracht JULIANADORP. Het bestuur van de vereeniging Z. O. S.' vergaderde Dinsdagavond in het café van den heer HL Veul ter bespre king van eenige huiahoudeiyke aangele genheden, en tot het opmaken der agenda voor de ledenvergadering. Onder meer besloot het bestuur aan de Alg. Verg. voor te stellen om de oontributie voor den Alg. Bond met 6 ©ent te verhoogen en al- zoo te brengen van 20 op 26 cent per lid en per jaar. Voorts werd heit concept reglement voor het Steunfonds besproken en onveranderd aanvaard, behoudens goedkeuring van de Alg. Verg. Finan cieel staat „V. Z. O. S." er gunstig voor, zooals bleek uit het drienui andciy ksoh rapport. In het 2e kwartaal van 1920 was aan oontributie ontvangen 663.02. Aan 6 leden zyn uitgekeerd 181 ziektedagen tot een bedrag van 285.26. Het ledental ver minderde met 2, terwijl 2 werkgevers zich nog voor hun personeel annaiAton SCHAGEN. Aan de Rykskweekschool te Alkmaar slaagde Dinsdag de heer iM. T. Roep te Schagen. J De heer Roep behaalde tevens de akte J Lichameiyke oefening. GEBOREN: Mattje, <L v. W. de Jonge en W. Raven; Albertus, z. v. W. de Jonge en W. Raven; Wilhelmus Jozephus, z. v. S. Smit en E. M. Westmeijer. ONDERTROUWD: O. H. Geevers en J. Jonker. OVERLEDEN: Pietor Kuiper, 68 jaar, echtgenoot v. G. M. Meilink. Politie Anna Paulowna Gevonden een heerenrijwieL Inlichtin gen werden tor secretarie verstrekt. TEXEL. Brand. Dinsdagmorgen verbrandde te Dijk- manshuizen de boerderij van mej. de Wed. Dekker. Het huis met schuur, waarin een© hoeveelheid pas geborgen hooi, ging in de vlammen op. Een weinig huisraad en eenige boerengereedsshappen konden gered worden. Een woord van lof mag gebracht wor den aan eenige jonge, mannen, die door hun dapper optreden een nabystaand schuurtje wisten te behouden. Het hoofd der gemeente was spoedig op het terrein aanwezig, om zich van de situatie te overtuigen. Verzekering dekt de schade. Burgerlijke stand van Helder VISSCHERIJBERICHTEN. MARKTBERICHTEN. Radio-programma. SPORT. Voetbal HJLC.-nieuwe. Postduivensport MARKTBERICHTEN. Geneeskundig onderzoek vdor het huwelijk Wie pleit voor en medewerkt aan het geneeskundig onderzoek voor het huwe lijk 'bevordert niet alleen het belang der individuen, maar helpt mede om sterke gezinnen te vormen en uit dien hoofde verricht hy een maatschappeiyk 'by uit stek nuttig werk. Prof. Dr. A. H. M. J. VAN ROOY. GEZONDHEIDSRAAD. Een belooning voor den terug bezorger. Nog meer dooden en gewonden. Het Postvervoer. Een schoolreisje. J.L Dinsdag werd vanwege de Ver. ter bev. van getrouw schoolbezoek met de oudste leerlingen der O. L. Scholen van Oosterland en Hippolytushoel een school feestreisje naar Amsterdam gemaakt. De reis ging heen en terug per tram en trein. In Amsterdam werden bezocht Artis, het Diorama en Aquarium en werd een groote boottocht over het IJ en|door de stad gemaakt. Dit alles bracht de kinderen in verrukking. Het mooie weer werkte mee tot het welslagen van den schitterenden boottocht, waardoor vele mooie gedeelten der stad konden bezich tigd worden. Van tyd tot tyd werd ook de inwendige mensch versterkt, doch er was zooveel te zien dat men byna geen tyd had iets te consumeeren. Consulent Herv. Gemeente, Gevonden en verloren voorwerpen. Jaarvergadering Doopsgezinde predikanten. 1 Het bezoek. Burgerlijke Stand van Anna Paulowna van 6 en 7 Juli 1926. QVriRTiEDEN J. Schwarz-Schenk, 40 jaar. OiNiDiHRTBOUWD: H. G. (Jl Gijebarte en E. O. M. Ridder. GETROUWD: N. Bouchler en A. M. Nuijèna. 6 Juli. Aangebracht door 4 korders: 190 tangen per etuk 0.36, 50 kleine tongen per stuk 0.10, 6 kloten zetacbol per kiet 6.50-6.76, 7 klaten eohaj- per kist 2.50—3.60; door haring en geepviaschera: 12 tal geep per tal 3.80—4.20. 7 Juli. Aangebracht door 13 korders: 1145 tongen per etuk 0.25—0.96, 600 kleine tongen per etuk 0.080.15, 6 kisten zetechol per kist 6.5012, 40 kisten kleine schol por kist 86.80, 21 kleien schar per kist 2—8; door haring en goepvlaachers: 11 tal haring per tal 2258.70, 880 kg. ansjovis per kg. 028. BROEK OP LANGENDE®, 7 Juli. Schotache muizen 6.80—7.80, schoolmees ters 7.60—8.60, bl. Eigenheimers 9.80, drie lingen 4.405.90, kleine 1.90, epercleboo- nen 0.48, tuinboooen 4.90—4.80, allee per 100 kg.; boswortelen 8.10—18.90 per 100 bos; bloemkool 17—21, 2e soort 4.80—10.10 per 100 stuks. Aanvoer 705,000 kg. aardappelen, 21 kg. spercleboonen, 466 kg. tulnboonen, 1800 boa boewortelen, 2600 stuks bloemkool. NOORDSCHAKWOUDE, 7 Juli. Schotsehe muizen 5.90—7.90, schoolmees ters 620-6.40, drielingen 3.60-4.60, aan voer 506200 kg.; peulen 14, aanvoer 20 kg.; alles per 100 kg.; boswortelen 9 per 100 boe, aanvoer 60 boe; bloemkool 9—15.80. 2e art. 4.204.70 per 100 stuks, aanvoer 1450 stuks. VRIJDAG 9 JULL Hilversum H.D.O, 1050 M. 12.00 Politiéber. 6.008.00 Vooiwondoon- oert door het HD-O.-orkest. Franache ballet muziek. Na de pauze: Dansmuziek. 7.00 Poli- tieber. 7.45 en 10.00 Persber. 8.16 Kurhauacoli eert. Symphonieconcert door het residentie orkest, o. 1. v. Prof. Schneerroigt. 1. Wagner Elne Faust-ouverbure. 2. Strams: „Aleo eprach Zarathustra". Toongedlcht vrij naar Fr. Nlete- 8cha op. 90. Pauze. 8. Beethoven: Symphonie no. 5 G-uwll' op. 67. a. Allegro oom brio. b. Andante oon moto. Allegro, d. Allegro finale. Daventry, 1600 M. 1120 Reit radiokwartet en solisten (sopraan, bariton, viool)12001.20 Orgelconcert van de St. Botolphs' kerk. 1.20220 Lunch muziek 8.404.00 Elementary French-lezlng. 420 Con cert. R. Brodie, sopraan. T. Hindmaroh, bari ton en heit Holtoctet 5.85 Kinderuurtje. 6.20 Orkeetoonoert. 7.10 Uittreksel uit de radio bladen.. 725 Speeches van ZJLH. den Prins van Wales, Winsten Churdhlll ea 8.20 Tijd sein Big Ben, weerber., nieuws. 8.36 Plano- nooturnea van Cboptn. 8.50 BB.O.-muzlek- k rit lek. 9.05 Murray Ashford'e Felixstowe- 1 minorieten. Muziek, zang en jazz. 9.60 Weer voer. nieuws. 10.25 Kamermuziek door het Musio society strijkkwartet (2 violen, viola, klarinet en piano). 11201220 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paria", 1750 M. 12.50 Concert Loeien Paris (piano- viool, cello). 5.06 Jazzband Araf. 8.50 Concert. KönigswUsterhausen, 1300 M. 8.50 Brahans-avoud. Het Mahlkehrio (piano, viool, cello). N. Pi&llng-Boes, sopraan. Brussel, 486 M. en Antwerpen, 265 M. 820 Orkeetoonoert. 8.60 Lozing: „Le Colonel Chalbert", van Balzac. 9.05 Gramofoonmuz lek 9.40 Monologen. 9.50 Cortvedie-opvoeding. Ant werpen 920 Vlaameche lezing. Munster, 410 M. 1.85—2.50 Orkeetoonoert. 420 Kinderverhaal tjes. 6.20 Lezing: Fllr die reifere Jugend. 6.05 —7.20 Harp concert. 7.9(1—8.00 Lezing: Arbei- terwohlfahrtspfloge. 8.20 Engelsche l«e. 8.60 ,JDer Herr der Erde", raüio-tooneel (2e deel). ZATERDAG 10 JULI. Hilversum H.D.O, 1050 M. 12.00 Politieber. 4.806.90 Vooravoodcon- cert door 'het HD.O.-orkeet. Soliste: Mej. To Dueitz, zang. Werken van Schubert, Brahme, Lanner en Strausa. 6.807.80 Ou raus ln Han delskennis en handelstechniek door den heer Mr. P. Jl. Dam. „De failllseementswet en de surseance van betaling". 7.00 Politieber. 7.45 en 10.00 Persber. 8.10 VA.RA.-avond'. Het Adel'bergkwartet, bestaande uit de heeren: S. v. Adelberg, M. v. Krev^ld, W. Lanfennyer, L. J. Jordaan. Het Keerlandla kwartet. Dlr. S. H. Englandar. J. Koopman, tenor. M. Aarde werk, tenor. H. v. Schouten, bariton. S. Fonr teyn, baa. begol. A. Krolage'Jir. Jl v. Els&cker, Rotterdam, declamatie. Sprekers: Ur. Theo Thijesen en J. W. Roekaim. 1. Allegro moderato en Adagio cantabile op 64 (Lerchenk-wartet) Haydtn (Adolbergkwartot)2. Caueerle over het Veoaniio-Klnjdorfooet door don heer 01 W. Roskam, socr. v. h. VancantieXinderfeeet te Amsterdam. 8a. La garde paese. b. Les Mon- tagnards (Neerlandia kwartet). 4. Voordracht uit eigen werk: Fragmenten uit „Schoolland" en „Do Gelukkige Klas" door Th. Thyssen. 5. Strijkkwartet no. 15 Bos gr. t (Jdohtkwartet), Mozart. 6. Declamaties. 7a. Wolga-1 lederen, Glazounow. b. La valse, Boitl (Neerlandia- kwartet) Daventry, 1600 M. Concert door de band ven het 2e beitt. North Staffordühlro regiment, om. Reglmentamar- schen. 6.50 Dansmuziek. 6.20 Lezing: What to take te Fnmce. 6.85 Kinderuurtje. 7.20 Tijd sein Big Ben, weeiber., nieuws. Lezing: Naval- Temlnieoencea. 7.45 Plano-nocturnes van Cho- pin. 8.00 Gedichtenvoorlezing. 820 Concert. Orkest. G. Plzzey, bariton. M. Craufurd- so praan. 9-50 Weerber., nieuws. 1020 Licht or kest-programma. 10.50—1220 Dansmuziek van het Savoyhotel. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 12.50 Conoert Lucien Paris (piano, viool, oello). 6.05 Orkeetoonoert. G. Monnora, tenor. G. Moutier, viool. R. Dole, cello. M. Landeau, declamatie. 8.50 Galaooncert. KönigswUsterhausen, 1300 M. 8.50 „Elne HaveHahrt", tooneelspel. 10.50 12.20 Dansmuziek. Brussel, 486 M. en Antwerpen, 265 M. 5.20 Conoert. Mme. Bru, zang. 820 Concert. M. Uitervaal, zang. 8.50 Lezing: Colonel Char bert, van Balzac (slot). 1020 Nieuws. Antwer pen om 920 Vlaameche lezing, MUnster, 410 M. 1.86—2.50 Orkeetoonoert. 4.06 Bcènes uit Ibsen's „Nordische Heerfahrt". 6.06 Esperanto les. 6.50 Radiopraatje. 7.20820 Engelsche les. 8.50 Der Herr der Erde" (8e deel). 10.20 Ro zen liedjes, zang met luitbagel. Helder-nieuws. Trainen. Vrijdag om half zeven trainen voor alle adspLranten. Zondag 18 Juli zullen WiFC A en B uit Wonnerveer een bezoek brengen aan da Hal- der-adepiranten. Trainen. Dinsdag en Donderdag van 7 tot 9 uur trainen voor elftal 1 en 2. Woensdagavond van 7 tot 9 nor trainen voor elftal 8, 4 en 6. Vrijdagavond van 620 tot 9 uur trainen voor alle adsp.-eiftallen. Gymnastiek- en Exercitie Vereeniging „Pro Patria". Op de Zondag 4 Juli jX te Haarlem gehou den athletiekwedstrijden met de daaraan ver bonden kampioenschappen van het Gewest Noord-Holland, wist bovengenoemde vereeni ging met haar estafetteploeg 4 X 100 M. (de heeren: A Veen, H. Nijmeijer, de Önaijer sn F. Verst) in 49 sec. den 2en prijs te behalen. Door mej. M. Moorman werd in giensbal- vèrwerpen een 3e prijs behaalt!, terwijl de da mes Nel Smit en H. Smit ln het nummer hoog springen met aanloop elk een 4en prijs wisten te bemachtigen. Hollands Noordpunt De wedvlucht Bordeaux (Frankrijk), afstand 984 KM., had door het slechte weder een teer ongunstig verloop. Van de 52 duiven, die ver zonden weiden, wisten slechts 6 hun hok op Zondag 4 Juli te vinden. Dat er menige goeds vogel (zelfs vogels met schitterende presta- tie'e, sommige die reeds eenige malen Bor deaux gevlogen hadden) gesneuveld la, kan ieder begrijpen. De prijzen werden verdiend als volgt: J. Doorn le prijs met 80 pnt, zilveren wissel baker en herinner!ngemedal 11e, geconstateerd Zondag 4 Juli 4 u. 2 min. n.m.; J. M. Peters 2e prije met 28 pnt., zilveren medaille, een eereprijs en aangetoonde prijs; W. Jane, 3e prijs met 26 pnt. en 2 eereprijzen; E. N. Heili genberg 4e en 5e prijs met 24 pnt. en 2 eere prijzen en eereprijs voor de 2 eerstgetoonde. De andere eereprijzen zijn vervallen en ko men op de vlucht voor as. Zondag Orleaas. De volgorde voor het kampioenschap voor de eerste zee ls nu: M. v. Dijk 214 put., J. Rlo mere 176, E. N. Heiligenberg 176, dl Nebbellng 174, IJ. M. Peters 171, A. Felkere 182. As. Zondag oude duiven Orleans en voor de Jonge duiven Dordrecht. Zaterdag Inkorven. Nog een week en dan ds Doms Rij kerevlucht vanaf Lier. Anna Paulowna. De poetdulvenvereenJging „Altijd Verder" heeft voor t eerst een wedvlucht uit het bui tenland' gehouden en wol van uit Lier CBelgie) Om 8 uur werden de duiven losgelaten. Zij hadden met een zw&ren N.O. wind te kampen, zoodat zij pas om 12 uur 10 hun hokken weer bereikten. Voor de twee eerste winnaars wa ren 2 eerredipl oma's ter beschikking. De uit slag was: 1 M. Tij een; 2, 10 en 13 Gebr. Ho- gewontng; 6 en 8 Th. Rooms; 7 en 15 C. ds Vliegher; 8, 11 en 12 Gebr. van den Burg; 4 J. Mieylink; 6 Gerings; 9 Gebr. Splgt en 14 Gebr. van den Bei*. Schagermarkt van Donderdag 8 Juli. 11 paarden 150—900; 8 stieren 100—890; 19 geldekoeden magere 180—260; 70 Idem vette 875—425; 12 kalfkoeien 225—810; 94 nuchtere kalveren 10—20; 146 schapen vette 26—82; 2 varkens magere 40; 27 idem vette per kg. 0.78—0.82; 98 biggen 14-25; 94 kippen 0.50-125; 98 kg. boter per kg. 1.70—1.90; haantjee 0.10—1.00.

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 6