wond, waarvan sommigen ernstig; anderen kwBm6D ©r wat böter al, doch do meesten zijn niet levensgevaarlijk ge kwetst Alleen een reeds bejaarde vrouw uit Lemlers, mej. S., is levensgevaarlijk De gedoode conducteur Verlinden was pas 88 Jaar oud, gehuwd en vader van twee nog zeer jeugdige kinderen. Dat behalve mej. Schobben uit Lemlers, nog zeer ernstig gewond zijn, de heer Muvs uit Vaals, en mevr. Hupperts uit Gulpen. Eveneens de machinist en de stoker van de personentram werden zeer ernstig gewond. Het ongeval geschiedde niet ver van de plaats waar in 1926 eveneens een tramongeluk plaats had. Aan de Neaerlandsche spoorwegen te Maastricht is verzocht om hulp te ver- leenen bij het oprulmingswerk. Het Parket te Maastricht was spoedig ter plaatse om den toestand op te nemen. Ïer uur. Eenige personen hebben er adeljjk aan gedacht, bij het in de razende vaart zien voorthollen der wagenB, dat er een tram uit de richting Vaals moest aan komen, duB in tegenovergestelde richting. Zi] hebben toen onmiddellijk den stationschef aldaar getelefoneerd, die op zijn beurt den chef van het station Gulpen waarschuwde, en wel langs de dieiistlijn. Ilelaas was bij die mededeeling de tram juist van daar vertrokken. De vier goederenwagens zijn intusschen met steeds toenemende snelheid voort gehold. Onderweg zijn zij eerst tegen een vrachtauto aangebotst, die grootendeels vernield werd. Daarna wierpen zij een paard, dat toevallig passeerde, onderste boven. Het dier werd zoodanig verwond, dat het spoedig stierf. Op ruim zeven KM. afstand van de plaats van het rans geeren had toen de ernstige botsing plaats. De personentram bestond uit een loco motief en één personenrijtuig. In totaal zijn er vier zeer ernstige ge wonden, die allen per auto naar het zie kenhuis „De Calvariënberg" te Maastricht zjjn vervoerd. Men is reeds druk bezig met het op rulmingswerk, dat goed vordert, zoodat men verwachtte, dat gisteren de baan weer vrij zou zijn en het verkeer onge hinderd zou kunnen doorgaan. De schade wordt door deskundigen geschat op on geveer f 20.000. De machinist WÜlema uit Gulpen en mevrouw Schobben uit Lemier (België), die in bet ziekenhuis Calvarienberg te Maastricht ter verpleging zijn opgenomen, maken heit zeer goed. Zij zjjn geheel bui ten levensgevaar. Bij het zwemmen verdronken. •Van twee straatmuzikanten ging er gis termorgen nabij Hattum één in den IJsel zwemmen De man' zwom den IJsel over, maar toen hij aan de overzijde was geko men, zag men aan het Veer, dat hij de han den in ce hoogte stak, om hulp riep en in de diepte verdween. Pogingen om hem te redden baatten niet. Het lijk is niet ge vonden. Door een koe aangevallen. De vrouw van den landbouwer J. van Rijn werd tijdens het melken in een weide aan den Broekweg te Gouda door een koe aangevallen. Het dier reet haar met de ho rens het onderlijf open. De landbouwer Van. Rijn wist zijn vrouw te ontzetten en de koe te ter jagen. In deerlijken toestand werd de vrouw naar de Wijkverpleging overgebracht, waar onmiddellijk operatief werd ingegrepen. De toestand van de patiënte is tiaar omstandig heden redelijk. Doodgeslagen. Donderdagmiddag had de knecht van den pontwachter aan de Oruqula te Am. sterdam iemand overgezet naar de West zijde van de Ringvaart, toen een plezier- motorjacht uit Haarlem kwam aanvaren. De stuurman zag blijkbaar den staaldraad niet, welke over het kanaal was gespan nen. De pontknecjit haastte zich om de Her los te gooien, toen tegelijk het motor jacht tegen den draad aanvoer, waardoor de handle den knecht met zulk een kracht tegen het hoofd sloeg, dat hij ineenzakte en weldra overleed. De man was onge huwd. Modem vervoer. Een inwoonster uit de Peperstraat te Oisterwijk moest Maandag, naar het „N. v. h. Z." meldt, als getuige voor het Bos sche Hof verschijnen. Daar de getuige niet Per trein kon reizen, was de ziekenauto van den Gom. Geneeskundigen Dienst uit Tilburg gerequireerd, om haar naar Den Bosch te brengen. De getuige werd voor zichtig in de auto gedragen, maar toen kwam er stagnatie. De motor weigerde, en vat men ook probeerde, de wagen was niet meer aan den gang te krijgen. Ten einde raad werd Til burg opgebeld. Een andere ziekenauto was niet dispo nibel, maar men wist ar toch wat op. Na een kwartiertje kwam de autobrand spuit van Tilburg in volle vaart het dorp binnen stuiven. Natuurlijk liep alles uit om te zien waar de brand was. In de Peperstraat hield de brandspuit stil .en deze werd voor de ziekenauto Kannen. Onder groote hilariteit reed moderne «AeJwnvervoer-cptoaht het dorp uit en over Quatre-Bxas naar Den Bosch. Des middags is do getuige op dezelfde origineels wijze naar haar woning terug gebracht. Op Jongens geschoten. Te Assen is Donderdag gevankelijk bin nengebracht J. K, landbouwer te Vries, beschuldigd' van poging tot doodslag op vier jongens, op wie hij op korten afstand met een jachtgeweer heeft geschoten. Alle vier jongens werden geraakt, en twee van hen zijn ernstig verwond. Diefachtige zusters. Voor de rechtbank te Dordrecht diende Donderdag een zaak tegen twee dieveg gen ln bet groot, de gezusters B., beiden gehuwd en resp. 49 en 40 jaar oud. Zij hadden in het tijdvak tusschen 1 Januari en 10 Mei 1926 kans gezien bij een aan tal winkeliers diverse goederen te stelen tot zulke hoeveelheden dat men er een winkel mede had kunnen openen on de gestolen goederen met een auto uit hare woningen waren vervoerd. Zoowat alles was van hare gading. De rechtbank had slechts enkele gevallen te haren laste gelegd. Maar die maakten toch al melding van bijv. in totaal 41 lappen stof, 2 paar gordijnen, 21 kussensloopen, hand- en voetschoenen (verschillende paren), man tels en japonnen enz. Tegen verdachten, die gedeeltelijk be kenden, waarbij de jongste de oudste alle schuld wilde aanwreven, werd 2 jaar gevangenisstraf (voor elk) geëischt, met aftrek van de voorloopige hechtenis sedert half Mei j.L De zak met 400 gulden. Een kantoorbediende, die een geldzak, waarin 400 guldens, onder zijn arm droeg, had Woensdag een bezoek gebracht aan het hoofdpostkantoor. Toen hij naar huis wilde gaan, ontdekte hij plots, dat de zak met geld verdwenen waa. Of hij het ding ergens aan een lessenaar heeft laten liggen, of dat de zak hem ontfut seld is, vermeldt de geschiedenis niet. In ieder geval heeft thans een ander plezier van de guldens. Het drama In de Berberisstraat te Amsterdam. De vrouw, die haar vijfjarig kind in haar woning in de Berberisstraat te Amsterdam met een touw worgde en daarna zichzelf met een beitel ernstige wonden in de buik streek toebracht, is in het Binnengasthuis overleden. Door haar dood zullen tal van punten in dit drama voor goed onopgehelderd blijven, immers van een nader verhoor door de po litie kon niets komen, omdat de medici daartoe geen toestemming konden verlee- nen met het oog op den lichamelijken en geestelijken toestand van de vrouw. Het staat vast, dat de man in deze zaak geheel vrijiuit gaat. Jaap Meyer ernstig gekwetst Donderdagavond, na afloop van de wieler wedstrijden od de Stedionbaan, had de Am- sterdamsche renner Jaap Mleyer, die zich op zijn fiets huiswaarts begaf, de onvoor zichtigheid zonder licht te rijden, met het gevolg, dat hij in de Valeriusstraat in bot sing kwam met een automobiel. Vrij ernstig gewond en met inwendige kneuzingen werd Meyer opgenomen en naar het Wilhelminagasthuis vervoerd. Onder feestgangers. Woensdagavond kreeg de 86-jarige J. v. d. EL uit de Gouvernestfaat in een feestzaal in de Zaagmolenstraat te Rot terdam ruzie met een feestgenoot. Deze gaf hem een dusdanigen Map op het hoofd, dat de omstanders het noodlg oor deelden, de hulp van den geneeskundigen dienst in te roepen. Deze bracht v. cL BL naar bet ziekenhuis aan den Bergweg over, waar bleek, dat hem niets ernstigs (mankeerde; v. d. H. kwam hier evenwel tot de ontdekking, dat men in de feestzaal van deze gelegenheid gebruik gemaakt had zijn portefeuille met 16 te stelen. Schoten. Woensdagnacht stelde de brigadier van politie B. H. een onderzoek in in eeni per- oeel aan de Van BreugheMraat hi [Den Haag. Toen hij, vergezeld van de be woonster van bet perceel, het huis door zocht hoorde hij plotseling drie.schoten losseni in zijn onmiddellijke nabijheid, ver moedelijk met een revolver. Direct daarop klonk een politieeignaal, en even daarna volgden nog vijf schoten. De brigadier waarschuwde oogenblikkelijk het bureau in die Van de Vennestraat en zocht met 'behulp van personeel van dit bureau de geheele omgeving nauwkeurig at Er werd echter niets verdachts opge merkt Het onderzoek wordt nog voortge zet Aangevallen door eten hond. Woensdagmiddag had juffrouw O. V. uit de Soheveningschestraat te Rotterdam haar dochtertje van 16 maanden, dat in een kinderwagentje lag te slapen, eenige oogenblikken vóór de deur in het zonne tje gezet Een groote bruine hond viel het kind aan en 'beet het in het gelaat, waar door drie wonden onstonden. Het kind is in het ziekenhuis aan den Bergweg be handeld. Een liefdadige Deen. De 24-jarige Deensche oliestoker HL J. J. was Woensdagavond gaan passagieren oj> den Schiedamschen Dijk te Rotterdam. Hij nam uit een buffetlade in een café 80 weg en gaf hiervan 70 aan een kas- teledn in de Pottebakkorssteog in 'bewa ring. Van het restant gaf hfl 6 aan een werMooze ten geschenke. Een dienstbode, wier uiterlijk hem wel aanstond, gaf hij vervolgens 8. De inmiddels gewaar schuwde politie maakte aan 's mjin" wel daden een eind en sloot hem op. Op hst politiebureau bleek nog» dat de Deen in zijn vaderland nog oen gevangenisstraf van 8 jaar te goed! hoeft. Van een wagen gevaöen. De zoon van den landbouwer Frank te Groenio is Dinsdag van een wagen ge vallen' en zwaar gewond naar het zieken huis vervoerd, waar hij Woensdag is over leden. Diefstal Zooals indertijd gemeld Is, te de 81- jarige E. echtgenoote van den groen- tenhandelaar a te Groningen, in de Mei- kermis van dit jaar, er nul "v undoorge- gaan met een kermisreiziger. Behalve de zen kermisgast nam zij mee een bedrag van ruim' J 1000, toebehoorend aan haar man en diens compagnon. Dat geld hoeft zij zich wederrechtelijk toegeëigend door verbreking. Met haar uitverkorene heeft zij van het geld een woonwagen, een paard en nog het een en ander gekocht Donderdag heeft zij voor dit feit voor de rechtbank te Groningen terechtge staan. Zij hoorde 0 maanden gevangenis straf tegen zich eisohen. Poging tot doodslag. Ernstig au tobuson geluk. Donderdagavond te op de Boschstraat te Breda een ernstig autobusongeluk ge beurd. Een autobus der gemeente kwam in aanrijding met een paard en een veu len, die terugkeerden van de stamboek- tentoonstelling. Ben tweede auto passeer de tijdens het ongeval, met het gevolg, dat een man te flets, die wilde uitwijken, onder de autobus terechtkwam. Zijn borst kas werd ingedrukt, en een been bezeerd. Hij werd bewusteloos ergens binnenge dragen. Het veulen kwam eveneens onder de 'bus, met het gevolg, dat het dier een been brak en moest afgemaakt worden. Treinontsporing. Woensdagavond hebben de treinen van en naar Rotterdam een half uur vertra ging ondervonden doordat een kolentrein onder Pernis bij het begin van het ran geerterrein was ontspoord Vier open ko lenwagens waren omgekanteld en de in houd was over het spoor gevallen. Het verkeer werd over één lijn gevoerd, waar door eenige vertraging ontstond. Donder dagochtend waa, naar de Dordr. Crt. meldt, het euvel hersteld. De diefstal van 12.000 KjG. koper. In verband met den diefstal van 12,000 KG. koper ten nadeele van de NederL Dok Mij. te Amsterdam zijn Donderdag door de Zaansohe politie nog twee Am sterdammers aangehouden, zoodat zich nu 6 personen ln voorloopige hechtenis bevinden. Door een beDc getroffen. Woensdagnacht fa de 86-Jarige gehuw de houwer J. V. uit Steln in de staats mijn Maurits door een balk getroffen en onmiddellijk gedood. Verbrande vogeltjes. Voor enkele dagen bevatten de bladen het bericht omtrent een door de afd. Texel van de Ned. Vereeniging tot bescherming van Dieren aangenomen motie betreffende bet afbranden van duinen. Daar dit plaats bad in den vogelbroedtijd, kwamen duizen den jonge vogels wreedaardig om. Ook vele andere duinbewoners: konijntjes, enz. Naar aanleiding hiervan schrijft D. in „De Telegraaf'; 'Een kerel, die een hond heeft laten ver hongeren, kreeg laatst veertien dagen. Niet: veertien dagen hongeren, wat de juiste straf zou zijn geweest, veertien dagen brommen met netjes op tijd zijn gekookte potje. In ieder geval twee weken, die de volksconscientie goed doen Nog een paar andere flinke „douwen" werden den laatsten tijd uitgedeeld wegens grove dierenmishandeling, men zou zoo zeg- gen: wij géén vooruit! IJdele hoop! Onzen kinderen leeren wij liefde voor de levende natuur. Wij geven hun albums met plaatjes van vogels en visschen om hun be langstelling op te wekken, wij noteeren dankbaar dat straatjongens een uit het nest gevallen vogeltje ™mr de politie brengen. V röeger zou het dier gemarteld zjjn. >Vij richten vereenigingen op tegen trekhonden- exploitatie, voor 'bescherming van vogels, dieren in het algemeen wij meenen in volle oprechtheid, dat wij winnen aan be schaving en dan neemt plotseling de afd. Texel, van de Nel Vereen, tot bescherming van Dieren een motie aan, waarin met collec- tiviteitsgoedigheidi en de N. V. t. b. v. D. is een nétte vereemlging wordt besloten: zich tot de autoriteiten te wenden, met het verzoek niet meer in den vogelbroedtijd duinen af te branden. 'Wellicht zullen „de autoriteiten" dit ver zoek overwegen.... Inmiddels zoover zijn we nu. 'Met al onze beschermende maatregelen. Dat wij in den vogelbroeditijd duinen af branden voor beboaaching. En op Texel, hét vogeleiland'. 'Een cirkel van vuur daar binnen de jonge vogels, die er nog niet bovenuit kun nen vliegen haasjes en konijntjes, zoo groot ais vuisten, die heen en weer rennen in doodsnood. Alles is veroordeeld door een of ander net mensch tot dood door verbranding. Men stélle zich voor de oudere vogels, die hun kroost zóó zagen omkomen, on machtig fladderend boven vlammen en rook Er behoort een nog Ibeheerschter pen voor, dan deze, om te schrijven: Men vraagt zich af, waarom dit werk niet werd gedaan' toen er van broeden nog geen sprake was. Belangrijke diefstal Donderdagavond te op de kermis te Laren ten nadeele van den exploitant van een zuurkraam uit Amsterdam, een lede ren tasoh, Inhoudende 1100 gulden aan oontanten ontvreemd. 8CHAGEN. Wij voelen ons genoodzaakt, zoolang het Engelsche Invoerverbod blijft gehand haafd, elke week op deze kwestie terug te komen, daar het ons van vele zijden bekend is, dat de netelige zaak aller be langstelling trekt, en dat het voor velen een bedrijfsaangelegenheid is, waarbij de strijd in het bestaan zeer nauw betrokken is. Wij noemen van de Telen do export- slagerijen te Wolvega, Harlingen, Nieu- werkerk, Gieten, Leek, Hoek van Holland, Boxmeer, Twello, Oss, waar honderden personen bun bestaan vinden, de meer indirecte ba^on-fabrieken in Gelderland, Overljsel, Drente, Noord-Brabant en Lim burg. Maar met dit lijstje houdt de br> kwestie nog niet op. Er zjjn ln ons nog tal van Inrichtingen, zaken of drijven, die met den Engelschen vlees handel ln direct financieel verband stai Onze geheele landbouw en veeteelt is den uitvoer naar Engeland aangewez< dan komen de spoor- en «cheepvaaj maatschappijen, die uit den handel Engeland een belangrijk voordeel trekk de expediteurs en makelaars, die vervoer regelen en voor de betaling zorgen, de werklieden in de kantoren met bun talrijk personeel, die voor het vervoer zorgen, wat voor heu eene dage- Ujksche bron van Inkomsten is. In En geland zelf zijn honderden personen in dienst bij het vleeschvervoer. Wij moeten dus wekelijks onze aandacht aan deze zaak wijden, de geheele markt wordt er door beheerscht Dat bleek ook op de Schagermarkt van 8 Juli. Lammeren, die gewoonlijk een belangrijk deel in beslag namen, waren afwezig. Hunne gewone plaats werd door leege hokken aangeduid. Oude en jonge vette schapen waren ook nog weinig aangevoerd. Dit zou zeker anders ge weest zijn, als men geweten had, dat de vraag, de omstandigheden in acht ge nomen, goed was, en dat in de prijzen een vooruitgang van f 4 f 6 was te constateeren. Was de hoogste prijB ver leden week f 28, op 8 Maart ontving dezelfde man voor Iets minder kwaliteit, de heer K Zander, f 82. Meerdere kop pels gingen voor f 82; een wist f 88 te bedingen. Maar ook een, die koppig op f 88 volhield, ontving een uurtje lat :r f 31. Volhouden la niet altijd voordeelig. Het aantal kooplui waa belangrijk grooter dan voor 8 dagen. Oude schapen f 20 f 26. Nuchtere kalveren voor de slacht f 9 f 12, enkele voor het bedrijf tot f 18. Vette koeien met iets vlugger handel, ondergingen evenwel geen jprijsverhoo- ging, noteerden tot f 1.02, verder ln teruggang tot 70 cent per KG. De ge ringe ^anvoer van vette varkens, gaf aanleiding tot een .vluggen afzet tot f 0.41 per i KG. De heer E. Kok, voorheen kommies le klas te Anna Paulowna, thans te Arn hem, is bevorderd tot de nieuw Ingestelde rang van assistent. De heer Legult, 2e stuurman bfl de Holland-Amerika lijn, slaagde Dinsdag te 'sGravenhage voor le stuurman. De melkfabriek Hollandia te Purmerend betaalde voor de Juni melk uit Hollands Noorden f 7.70 voor de 100 KG. Gevallen van vlekziekte kwamen voor te Haringhuizen, Kolhorn en te Wieringer- waard. Bij de verkiezing van een voorzitter van het bestuur van de polder Burghorn, werd gekozen de heer M. Bijpost te Valkoog. De GezondheidBkolonie te Petten blijkt meer en meer in een bestaande behoef te te voorzien. Gewoonlijk is de geheele beschikbare ruimte bezet; doorkomende jongelui wordt geregeld de plaats van vertrekkenden weer ingenomen. De kuur is voor allen een ware gezondheidskuur. Wat wil men nog meer, rust en goede voeding, afgewisseld door duin- en strand- tochtenals dit niet helpt, helpt niemendal. TEXEL. De®e week werden van hier verzonden: 628 lammeren, 49 varkens, 22 kalveren, 6 koeien, 4 scha/pen, 2 paarden, 1 veulen. Burgerlijke stand vso Texel ven 8 tot en met B Juli 1928. GEBOREN: Willem, z. v. D. Trap en M. Bruin; Dirk, z. v. S. BL Wute en N. Dros; Melndert, z. v. J. Boon en 8. Ver- schelling. GETROUWD: P. 8. Kuijper en A. van der Vis. OVERLEDEN: O. Meta, 81 jaar, wedn. van J. Vlas. WIERINGEN. Het maaien van Van gemeentewege zjjn reeds een 60 oonsenten uitgegeven tot het maaien van zeegras op de door de gemeente ven het rijk ia pacht hebbende in de Zuiderzee. Een dertigtal zoe gras maaiers van hier en van Texél rijm reeds met dit 'bedrijf begonnen. Ook begint er al «enig leven' ln den handel, wat de nieu we oogst betreft, te komen, terwijl de oogst op Texel reeds geheel verkocht ia. Hoog bezoek. Naar wij vernemen zal-op Donderdag 16 Juli hjb. deze gemeente worden be zocht door den Ooamntesarte der Koning!^ de leden' van Gedeputeerde Staten en den Griffier. Het bezoek heeft plaats des voormiddag», terwijl des namiddags het gezelschap van hier naar Urk zal varen. De kertnte. De aanstaande kennis alhier belooft weer druk te worden. Bij B. en W. zijn ver- schillende standplaatsen aangevraagd. Gegund werden plaatsen voor een stoom- zweefmolen, draaimolen, luchteohommel, schouwburgtent (dlr. A. Bakker), danstent van Kok, trek en vtechinrióhtlng, koek-, fruit-, zuur- en suikerwerkkramen, pa lingstallen, hakblokken, slagmachine enz., terwijl ook de bekende Mlnerva-tent weer op 't appèl zal verschijnen. In de oonoert- zalen van de Haan en Bruul worden bioscoopvoorstellingen' gegeven. Indijking en droogmaking van den Wlerlngermeer. Het gemeentebestuur heeft om advies ontvangen een door den minister van wa terstaat aan Gedeputeerde Staten van Noord-Holland toegezonden nota met bij lage, betreffende een algemeen plan voor de indtiklnw en diwnrmelrlTn* van dan HAVEN VAN NIEUWEDEEP. 9 Juli 1928. VTSSCHEBIJ BERICHTEN. 6 Juli. NIEUWE UITGAVEN. „De Stad Amsterdam" heeft op de voor pagina een portret van den Leldschen hoogleeraar prof. Keesom, wlen het gelukt is helium ln vasten toestand te brengen. Eveneens een landgenoot, prof. Kamer- Ungh Onnes, mocht het gelukken het ln gasvormigen toestand voorkomende ele ment helium ln 1908 in vloeibaren toestand te brengen; zjjn opvolger heeft den vol genden stap gedaan. Ons land mag met recht trotsch zjjn op dergelijke weten schappelijke mannen. Helium komt in groote hoeveelheden op de zon voor, en wordt ook gevonden ln minerale bronnen, o.a. te Wildbad, Cauherets e.a. Een der gelijke uitvinding is van groote weten schappelijke waarde. Onder het geïl lustreerd stadsnieuws zijn interessant de kiekjes van jongé dieren, die ln Artis geboren zijn. J. Schuitemaker Oz. schrijft over de „Kattenburgerbrug". De binnen- paglna's geven een aantal opnamen van Noord-Hollandsche badplaatsen, incasu Wijk aan Zee en Duin. Ook hier vindt men de installatieplechtigheden van den nieuwen Oudkarapelschen burgemeester. Er is nog veel meer in dit nummer, waarvan wij slechts noemen de portretten ▼an het gouden echtpaar H. BuisD. Rustenmejjer, en het 60-jarig echtpaar H. de GraafE. J. van Haren, alhier. Bescherming van vogels. Onder den pak kenden en door zijn ge heimzinnigheid suggestieven titel „Weet gij wat een wabber is?" verspreidt ae Ne aerlandsche Vereeniging tot Bescherming van Vogels (Heerengracht 260—206, Am sterdam), een viugsohriftje om de aandacht op haar werk te vestigen. Een wabber is een koord, tusschen de netten loopende waarvan het einde binnen het bereik van den vogelaar is gelegen. Dit koord is van dunne zij touwtjes voorzien en aan die touwtjes zijn lokvogels vastgebonden. De vogelaar rukt aan den wabber, de lokvogels fladderen omhoog en worden weer omlaag getrokken, en de andere vogels komen zich nu bij hen aansluiten. Teneinde te voorko men, dat de lokvogels losraken (ze zijn aan den staart vastgebonden), worden de staart- veeren stuk voor stuk dieper in het achter- lijf gedrukt. Zoo'n lokvogeltje bezwijkt na tuurlijk na enkele dagen en de vogelaar kiest dan andere slachtoffers. Het is tegen deze en nog andere misstan den, dat de Ned. Ver. L besch. v. Vogels optreedt en dikwijls met succes. De ver eeniging heeft uit den aard der zaak de me dewerking der autoriteiten en kan veel 'be reiken. In dit geschriftje wordt van haar werk verteld: haar voornaamste taak is toe te zien op de juiste naleving der bestaande wettelijke bepalingen. Het geschriftje is gratis te verkrijgen aan bovengenoemd adres, waar men zich voor lidmaatr of donateurschap kan opge ven. Er zijn ongeveer 4000 personen, die de vereeniging steunen, doch dit aantal is te klein. Vogelvrienden!, steunt deze veree niging! Van 2.ai kunt gij reeds lid worden! ''van'alle kaDten snelde dadelijk na het gebeurde hulp toe. Verschillende doctoren waren vrij spoedig op de plek des onheils en verleenden de eerste hulp. Opmer kenswaard was het groote aantal geeste lijken, dat direct aanwezig was en niet alleen het lichamelijke lijden hielp ver zachten, doch ook geestelijken bijstand verleende. Nader wordt nog gemeld Nadere bijzonderheden. Voorbijgangers, die de vier losse wa gens voorbij zagen gaan, schatten de snelheid op meer dan die van een trein in volle vaart, dus op minstens 70 KM. f De vrouw overleden. Tt» de familie van van M. te Groningen, een oppassend gezin, te wat men noemt en zwart schaap. Het te de 22-jarige zoon P. H. v. M., die op voorspraak van zijne ouders vroeger niet vervolgd is voor dief stal Donderdag echter stond hij terecht, omdat hij zijn broeder in den nacht van 1 op 2 Juni JJ. zonder eenige aanleiding eenige messteken heeft toegebracht en waarschijnlijk doodelijk zou hebben mis handeld, Indien zijne moeder niet tus- schenfeelde ware gekomen. Ter terechtzit ting deden de familieleden het mogelijke den verdachte te sparen. Het O. M. meende evenwel, dat verdachte maar eens streng gestraft moest worden en edsohte een jaar gevangenisstraf. Nogmaals het Engelsche In voerverbod. Marktoverziohi. Alhier 1» Aangekomen de „Van Di«nen"„ een nieuwe boot van de Kon. Paicetrasit- MAa.taoha.ppij, heetamrt voor da vurt op Indié, om op de iwade elhier proef te etoo- Aangebracht door 21 kordere: 1980 tongen per «tuk 0.80—1, 1200 kleine tongen per et uk 0.10—0.18, 10 kisten aerteohol per kist 8—8, 76 kisten kleine echol per kUt 35.80, 97 kisten schar per kist 2S. 9 Juli. Aangebracht door 6 korden»-. 260 tongen per stuk 0.86—0.60, 150 kleine tongen per stuk f 0.10, 10 kisten eeteahol per kist 78.60, 17 kisten kleine schol per kist 3—6, 9 kisten schar per kist 2—2.75.

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 10