T SLAPELOOS Tweede Blad. BINNENLAND MIJNHARDT's VAN ZATERDAG 10 JULI 1926. Prinses Jullana naar een tentenkamp. Prinses Jullana wordt den 10 dezer van haar 'bultenlandsohe reis terugverwacht en zal dan verder haar vacantie doorbren gen ln het tentenkamp aan het Aardhuis, tol} Apeldoorn. De Koningin heeft enkele vaste tenten laten aankoopen, die t.ham» geplaatst worden. De Prins ten de Prinses op een autotocht Donderdagmiddag bezochten Prins Hen drik en Prinses Jullana met een gevolg van zes personen Beatushöhlen, gelegen aan den voet van Beatenberg. Het gezel schap ging te voet naar beneden, waar de auto's wachtten, waarmede de tocht vervolgd zou worden. Op dit uitstapje werd een minder prettige ontdekking gedaan. De chauffeurs, die bij de auto's stonden, toevallig in de richting van het Thunermeer kijkende, ontwaarden het lijk van een man, die kort te voren van de hooge rotsen gestort moest zijn. Het ODgeluk was nog niet opgemerkt door anderen. Daar Prinses Juliana iets achter aan liep in het gezelschap, werd voor haar over de droevige gebeurtenis het stilzwijgen bewaard. De auto-rit werd begonnen en dadelijk na aankomst te Beatushöhlen werd aan de politie-autoriteit te Interlaken, telefo nisch kennis gegeven van het gebeurde. Benige beambten arriveerden nu spoedig om den gestorvene, die een inwoner van Interlaken bleek te zijn, te vervoeren. N ederland—Belgi 8. De oorrespondent van de IN. Rott, Crt. te Brussel meldt: De Kaaner heeft Donderdagochtend in eerste lezing zonder discussie de Bel gisch—Nederlandsche conventie inzake de territoriale rechterlijke bevoegdheid, faillissementen, ten uitvoerlegging van vonnissen, scheidsrechterlijke uitspraken en authentieke acteni goedgekeurd. Het X eder Iandsch-Belglsche verdrag. De correspondent van de Nw. Rott. Crt. te Brussel meldt: In strijd met wat verwacht werd, zal het rapport van Van Cauwelaert inzake het Nederlandsch-Bëlgische verdrag deze week niet bij de Kamer worden ingediend. In parlementaire kringen acht men het nu zeer waarschijnlijk dat, waar minister president Jaspar de Kamer 16 dezer met vacantie wil zien gaan, het wetsvoorstel tot ratificatie van het nieuwe verdrag eerst in Octobar aan de orde zal komen. Het conflict bij de Zutphen—Emmerik. Een nieuwe bemiddelingspoging. In het conflict bij de Stoomtram Zut- pheniEmmerik zal, naar de Stand, meldt, een nieuwe .bemiddelingspoging worden gedaan en wel door het Eerste Kamerlid Van der Lande te Ubbergen. Luchtvaart dagen de Schevenlngen. De Haagsohe afdeeling van het Alge meen Nederlandsch Verbond zal met steun van de Directie der Maatschappij Zeebad Soheveningen op 25, 26 en 27 Au gustus luohtvaartdagen te Soheveningen Inrichten om propaganda te maken voor de Nederiandsohe luchtvaart en de Neder landsche vllegtulgnJjverheld. Medewerking hebben reeds toegezegd: het ministerie van waterstaat, de gemeente Amsterdam (Schiphol), de gemeente Rot- terdm (Waalhaven), het ministerie van oorlog, het miniserie van marine, de Kon. Luchtvaarfemij, Fokker en Pander. EL-K. Volkspartij. Men verzoekt aan het HbL méde te de den: In opdracht van alle afdeelingen der R.-K. Volkspartij in de provincie Noord- Holland heeft het kleskrlngbeatuur zich gewend tot mgr. Gallier te Haarlem, met een schrijven, waarin verzocht wordt te mogen vernemen, of het toelaatbaar 1b te aohten dat Roomsoh-Katholleken zich po litiek organiseeren ln de R.-K. Volkspartij. Leerzame cijfers. Bet Centraal Bureau voor de Statistiek beeft een overzicht van deni belastingdruk ln verschillende gemeenten gepubliceerd over 1026—1926. Daaruit blijkt, dat bij een inkomen van resp. 2000 en van f 5000 de hoogste belastingdruk 186K7 en f 967,78, do laagste belastingdruk. 81-61 en 198.87 bedraagt. (Hieruit valt af te leiden, boe aanzienlijk de belastingdruk in verschillende gemeenten! van ons land uiteenloopt. Dit geldt ook voor de grootste gemeenten, Immers voor Am sterdam, Rotterdam» Den Haag en Utrecht zijn de cijfers respectievelijk 70.30 en 42&60; 69.27 en 868.59; 58.69 en 887.24; 71.06 en 430.76. Het merkwaardige verschijnsel doet zich hierbij voor, dat in Amsterdam de belasting van de kleine inkomens het hoogst is, boo- ger zelfs dan in Utrecht, dat van Inkomens van 6000 nog iets meer heft dan de hoofdstad. Het is bekend, dat in Amsterdam de ge meentelijke .bemoeiing uitgebreider is dan elders, hetgeen verdedigd' wordt met een beroep op het sociaal belang der rnlnder- gegoeden. Maar daarvoor hebbeü die imln- der-gegoeden dan ook 20.61 méér ge meentebelasting te betalen dan dn Den Haag. Dat zij dit intusschen zouden terug krijgen ln den vorm van goedkoopere van gemeentewege verstrekte artikelen werd nog nimmer vernomen. Een loods, waarvoor geen plaats was De militaire medewerker van ,J>e Avond post" schrijft: In het militair vliegkamp te Soesterberg moet een nieuwe vliegtuigloods komen. De levering van die loods is opgedragen aan een Dusseldorfsche firma. De loods, die ruim 40.000 zal kosten, is in Duitschland pasklaar gemaakt. Op 7 Juli jj. zou een aanvang worden gemaakt met het plaatsen van de loodis. Doch nu blijkt 'bij het uitzetten van de rooilijnen, dat voor de bestelde loods geen plaats is, tenzij een andere loods, waarin wapenen zijn opgeborgen, wordt afge broken. Natuurlijk hebben de militaire autoritei ten te Soesterberg bij het denkbeeld een goede loods af te breken, bedenkelijk het hoofd geschpd, maarde aannemer van de nieuwe loods, die alles kant en klaar heeft om aan het bouwen te gaan en met zijn werklieden klaar staat, wijst op zijn recht om schadevergoeding te eischen. Teneinde raad hebben de militaire auto riteiten te Soesterberg nu maar besloten, dat de loods zal worden afgebroken. (Een schadepostje, dat het Rijk, ruw geschat, op 20.000 komt te staan). In den namiddag van 7 Juli is men be gonnen om de loods te ontruimen en met bekwamen spoed op te ruimeni „De Avondpost" hoopt, in het belang van den belastingbetaler, dat dit muisje nog een staartje heeft, „want dat op deze wijze wordt omgesprongen met 's Lands financiën, is toch wel wat al te erg". VOLKENBOND. Australië's houding tegenover den bond. In het Australische Huis van Afge vaardigden heeft Bruce, de eerste-mi- nister, herhaald dat Australië het voor-, stel goedkeurt, om Duitschland een vasten zetel in den Raad van den Volkenbond^ te geven. Hij noemde de houding van Spanje en Brazilië het tegendeel van vooruitstrevend en hoopte dat wijzer in zicht de overhand zou krijgen, zoödat het mogelijk zal^zijn in September Duitsch land toe te laten. Australië zou alles doen om dit te bereikèn. De regeering geloofde verder niet dat 't verstandig was dat de Volkenbond een internationale contröle tracht te verkrij-' gen op vraagstukken als landverhuizing, tarieven en verdeeling van grondstoffen. ENGELAND. Baldwin naar de Assemblée? Te Times meldt dat Baldwin, de eerste minister, zoo zijn verbintenissen hem dat veroorloven van plan is de September-ver gadering van den Volkenbond te Genève bij te wonen, waarin men het eens hoopt te worden over Duitechland's toelating. Do verdere Britsche gedelegeerden zullen Sir Austen Chamberlain, Lord Cecil en de hertogin van Atholl zijn. Russisch geld voor de Engelsche mijnwerkers. Weer 370.000 roebels. De centrale vakvereenigingsraad te Mos kou heeft besloten weer 870.000 roebels aan den Engelsohen mijnworkersbond te zenden. De miJnwerkersstaking. De spoorwegmamien zullen geen gevolg geven aan het verzoek om geen Ingevoerde kolen te ver voeren. Het congres van het nationaal verbond van spoorwegpersoneel heeft gisteren het besluit van zijn bestuur goedgekeurd om het verzoek van de mijnwerkers om geen ingevoerde kolen te vervoeren voor ken nisgeving aan te nemen. Na de algemeene staking. Ontstemming onder de vak- vereenlgingen. De ontstemming onder die vakvereeni- gingen over de algemeene staking heeft zich gisteren vrijelijk geuit bij de hervat ting van de jaarlijksdhe vergadering van den algemenen bond van vakverenigin gen te Dover. De leider van de vereni ging van scheepstimmerlieden heeft ge zegd: Wij zullen nooit meer zoo'n bittere pil slikken. Onze vereniging heeft haar beleggingen zelfs moeten verpanden om haar leden te helpen. Wat mijn bestuur betreft, het heeft uitgemaakt, dat in het vervolg de leden zelf over hun lot zullen beslissen, d.w.z. dat zij niet zullen staken, tenzij zij hiertoe zelf bij stemming beslui ten. De Fransche schuld. Het bericht van de Matln Is onjuist. Men wist in officieel© Londensche krin gen niets positiefs te zeggen nopens het bericht van de Matln, dat de Fransch-En- gelsohe schuldregeling al zoo goed als be klonken was. Op het ministerie van finan ciën gaf men alleen toe, dat er reeds voor besprekingen hadden plaats gevonden en dat Ohurchill hoopt, dat Caillaux spoedig ,te Londen zou komen; van een kant en klaar plan wist men niets en aan Engel sche zyde bestaat dit in geen geval. Een vleescboorlog. Engelsche en Amerikaansche trusts bestrijden elkaar. Sedert geruimen tijd bevechten Engel- gohe en Amerikaansche vleeschtrusten elkaar op de Engelsche markt. Het gevolg Is dat Argentljnsch vleesch uit de koel- kamer (geen bevroren vleesch, want men moet onderscheid maken tusschen „ehilled meat" en „frozen meat") aan de Londen sche markt verkocht is beneden den kostenden prijs. De Daily Mail schat dat de oorlog den belanghebbenden reeds iets van 120 millioen gulden gekost heeft. Te vreezen is eehter, dat de Amerikanen het op den duur zullen winnen. Als zij dan de concurrentie gefnuikt hebben, zullen de Engelsche verbruikers heel wat hoogere prijzen moeten betalen. DUITSCHLAND. Productieve bestrijding van werkloosheid. In een Donderdag te Berlijn gehouden conferentie tusschen den rijksminister van financiën en zijn airibtgenooten uit de on derscheiden bondsstaten is een groot scheepse]! program ontworpen tot produc tieve bestrijding van werkloosheid. Het bestaat in hoofdzaak uit werkverschaffing door de spoorwegen en posterijen, den aanleg van kanalen en het ondernemen van bouwwerken. Besloten werd te beginnen met het gra ven van enkele kanalen. Het rijk is bereid 60 millioen mark ter beschikking te stel len van de spoorwegen voor het voltooien van enkele reedis begonnen werken. Ook wil het rijk 80 millioen uittrekken voor het bouwen van woningen voor landarbeiders. Woningbouw te Berlijn. Het gemeentebestuur van Berlijn heeft beslbten een bedrag van 25 millioen mark ter beschikking te stellen voor het 'bou wen van woningen voor onbemiddelde en kinderrijke gezinnen. Acht Italiaansbhe en Poolsche commu nisten zijn -uit het Luxemburgsche mijn- bekken gezet. De communisten, die vrij talrijk zijn in de buurt vtn Esch, ont plooien een groote activiteit. Zij hebben geheime vergaderingen gehouden in de 'bossdhen bij de igrona BELGIE. Bezuiniging. Naar de correspondent van de „N. R. Crt." meldt, heeft de regeering, bij de begrooting van buitengewone uitgaven en inkomsten, «en serie bezuinigings- ameódementen Ingediend. Bezuinigd wordt: op openbare werken 25 millioen frank, op landsverdediging 50 millioen frank. Anderzijds moet het totaal-cijfer der raming van de buitengewone inkomsten met 26'/a millioen frank worden vermin derd, dit tengevolge van moeilijkheden ondervonden bij het verkoopen van gron den en gebouwen van den voormaligen Dienst denVerwoeste gebieden, de over dracht van sommige posten op andere begrootingen en een zekere vertraging bij het te gelde maken van den oorlogs buit. Na de staking te Antwerpen. Er wordt dag en nacht gewerkt De Brusselsohe oorrespondent van de N. R. Crt. meldit: Het uitzicht van de haven van Antwer pen is heden, nu de arbeiders het werk hervat hebben weer nhgenoeg normaal Er zal np dag en nacht worden gewerkt, teneinde da schade in te halen. Gister avond hebben die bootwerker hunne over winning met ©en optocht, waarin roode vaandels werden medegedragen, gevierd. FRANÉRIJK. Fransch-Engelsche schuldenregellng. Volgens de Matin schijnt de overeen komst tusschen Frankrijk en Engeland no pens de schulden reeds geheel opgesteld te zijn. Het zal voldoende zijn zoo Caillaux nog voor enkele uren naar Londen gaat om het contract te voltooien. De betalings wijze van de eerste termijnen komen met een moratorium gelijk. Het verdrag zal tot grondslag kunnen dienen bij pogingen om van de Vereenigde Staten dezelfde voordeelen te verkrijgen. RUSLAND. Toeneming van die criminaliteit De Troed deelt mede, dat de criminaliteit ondier de Oekrainscbe jeugd de laatste jaren sterk toeneemt, hetgeen hieruit blijkt, dat in 1925 door de Oekrainscbe rechtbanken pl. m. 20.000 strafzaken tegen kinderen werden behandeld, tegen 9000 in 1921. Deze stijging is aanmerkelijk grooter dan in an dere tot de sowjet-ume behoorend© repu blieken, hetgeen te merkwaardiger is, waar ,in Oekraïne naar verhouding meer wordt gedaan tot 'bestrijding van- het -euvel der to©- zichtiooze kinderen dan ln de overige sowjet-republieken. NOORWEGEN. De ministerieel© verantwoordelijkheid. De parlementaire oommissie ad hoe hee# met vijf tegen vier stemmen beslo ten aan het Storting in overweging to ge ven, don gewezen eersten minister 'Bergo on zes leden van zijn kabinet in staat van besohuldlging te stellen, omdat zij in 1028 zonder machtiging door het Storting 25 millioen kronen in de Noorsohe Handels bank hebben gedeponeerd zonder zelfs het Storting van dit deposito te verwitti gen. Van de vijf voorstemmers behooren 2 tot de arbeiderspartij, 2 tot de liberale en 1 tot de boerenpartij. Van de vier tegenstem mers zijn 8 oonservatieven en is een lid van de boerenpartij. Het Staatsgerechtshof bestaat uit 81 le den van het Lagting en 0 leden van het hooggerechtshof. De voorstanders van een proces erken nen dat de gewezen minister-president Berge en zijn ambtgenooten volkomen te goeder trouw zijn geweest maar zij achten nti constitutioneel© overwegingen een on derzoek gewenscht. SPANJE. De Fransch-Spaansche besprekingen over Marokko geëindigd. Bij de sluiting van het oongres van den Ingezonden Mededéellng. Onrustig, Nerveus en Overspannen. Gebruik ^hiertegen de Zenuw- stillende en Zenuwsterkende ZENUWTABLETTEN Buisje 75 ot. Bij Apoth. en Drogisten patriottischen bond heeft Primo de Rivera verklaard, dat de Fransch-Spaansche be sprekingen over Marokko zijn afgeloopen en dat de overeenkomst, die ter bekrachti ging aan beide regeeringen zal woonden on derworpen, is vastgesteld. De kwestie van de verbanning van Abd-el-Krim zal het onderwerp van een afzonderlijke overeen komst uitmaken, aangezien plaats van zijn verbanning nog niet de. lef is vast gesteld PORTUGAL. Diplomaten teruggeroepen. De minister van buitenlandsoh© zaken heeft de Portugeesche gezanten te 's-Gra- venhage, Parijs, Rome en Madrid terug geroepen benevens den voorzitter der Por tugeesche delegatie bij den Volkenbond. De politieke verwarring. De politieke toestand wordt uiterst ver ward. Het leger heeft zich tegen generaal Gemez -Costa, den president van de repu bliek-, verklaard eni eischt diens aftreden. Het gerucht loopt, dat er een comité van drie generaals en twee admiraals in de maak is, dat belast zou worden met de samenstel ling van een kabinet, waarin, ook niet-mili- tairen zouden worden opgenomen. VEREENIGDE STATEN. De Amerikaansche vlooi Ter hoogte van Montauk Podnt (de West punt van« Long dsland) zijn oefeningen be gonnen op torpedojagers. Aan deze ma noeuvres nemen ook landsoldaten deel. Voor honderden zeelieden en landsoldaten zijn dit de eerste vlootmanoeuvrea sedert den wereldoorlog. De staking te New York. De staking te New York van de onder- grondsche spoorwegen, heeft gister eenige uitbreiding ondergaan doordat een ge deelte van het personeel, dat de eleotrische centralen bedient zich bij de stakers heeft aangesloten. De directie deelt echter mee, dat de centralen vandaag alweer, door de aanmelding van vrijwilligers met volledig personeel zullen werken. JAPAN. De vlootbouw. staat De nieuwe Japansche regeering voor de moeilijkheid om de dringende wen- schen van de marine, welke groote oredie- ten voor nieuwe oorlogsschepen eischt ter voltooiing van een program dat vier jaar zal duren, te verzoenen met de dringende noodzakelijkheid om zuinig te zijn. Het vlootbouw-program wensoht den bouw van vier kruisers, die vallen binnen de grens van 10.000 ton, gesteld door de conferentie te Washington, verder van 16 torpedo jagers, vijf duikbooten, drie kanonneer- booten en eenige hulpvaartuigen: tezamen 88 schepen. De begrooting van marine. De conferentie van vlootoverheden on der voorzitterschap van den minister van marine, heeft voorloopig voor het volgend jaar een normale begrooting opgesteld, die 820 millioen yen beloopt, d.w.z. 80 millioen meer dan dan do loopendie begrooting. Men meent te weten, dat op deze begroo ting ook gelden zijn Uitgetrokken voor de vervanging van verouderde kleine en hulpschepen door nieuwe. KORTE BERICHTEN. Op de begrooting van blnnenlandsche zaken en landbouw zal meer geld voor de premlekeurinigen van paarden worden uitgetrokken. Pangalos heeft Zavitranos met de vor ming van het nieuwe Griéksohe kabinet belast. LUCHTVAART. Een Nederlandsch vliegtuig verongelukt Twee dooden. Gisterenmorgen heeft met een vlieg- Épig van de Kon. Luchtvaartmaatschappij een ernstig ongeluk plaats gehad, waarbij de beide inzittenden, de bestuurder en een passagier, zijn gedood. Het vliegtuig HNI-AOÜ van de KÏL.M., dat gisterenmorgen te 0 uur 28 min. van Rotterdam naar Parijs ls vertrokken, is ongeveer 12 K.M. ten Noorden van Brus sel verongelukt. Vermoedelijk is het vliegtuig, dat in een mistbank was ge raakt, tegen de aarde gevlogenhet is geheel vernield, De belde Inzittenden sohijnen op slag te zijn gedood. De pas sagier was de bekende koopman W. Hepner, een lid van de firma L. Hoyack, te Amsterdam en lid van den raad van toezicht van de Amsterdamsche Bank. Het vliegtuig, .waarmee het ongeluk heeft plaats gehad, is het Fokker-vlieg tuig, dat de reis naar Indië heeft gemaakt. Men seint uit Brussel aan het Haagsche Aneta-kantoor Een Fokker-vliegtuig, bestuurd door De Vree en met als passagier den heer W. Hepner, van Amsterdam, is Noord westelijk van Brussel in een mistbank geraakt, in volle snelheid tegen den grond geslagen en verbrijzeld. De inzittenden werden gedoód. Men meldt aan de „N. Rott. Crt." nog vanwege de Kou. Luchtvaartmaatschappij-: De K.L3L heeft een ernstig ongeluk te betreuren, dat den belden inzittenden tan het vliegtuig, den heer W. Hepner uit Amsterdam, en den bestuurder, A. C. de Vree, het leven heeft gekost Het vliegtuig H.-NAOO hetzelfde, dat den tocht Amsterdam-—'Batavia volbracht Vrijdagmorgen om 9 uur 8 van het vlieg veld1 Waalhaven vertrokken, met bestem ming voor Parijs, is bij het plaatsje Wol verthen, 13 KJd. ten Noordwesten van Brussel, in een plaatselijke mistwolk ge raakt en daarbij blijkbaar in volle snelheid tegen den grond geslagen. Het toestel werd- totaal vernield. De bedde inzittenden moeten terstond den dood ge vonden hebben. De passagier, de heer W. Hepner, -be hoorde tot de trouwste luchtreizigers der KXJVL, die reeds ver over de 100 luchtrei zen- had gemaakt. Hij bevond zich thans op weg naar. BaaaiL vla. Parijn Hi$ waa oog» huwd en) was directeur van den -bekenden graanhandel Hoyalk te Amsterdam. De vli© ïtuigbestuurder -De Vree was met de route zeer goed vertrouwd en stond1 be kend als een voorzichtig vlieger. Hij' laat een weduwe achter. Het vliegtuig bevond zich in uitstekenden staat. De) luchtgekoelde Ju-piter motor van 400 PK. was nieuw van de fabriek en -had pas 80 vlieguren. De weuPhftriohtob-op-hfit vliegveld -Waal haven beschikbaar, vormden geen bezwaar tegen het vertrek. Trouwens, het vliegtuig dar K.L.M. uit Parijs naar Amsterdam, dat dezelfde route volgt, is op tijd, n.1, 8 uur 80 Hollandschen tijd, uit Parijs vertrokken en te 11 uur 26 te Amsterdam aangekomen, na een normale vlucht. De nevel bij Wolverthen schijnt dus plaat selijk te zijn geweest en van zeer ernstigen aard. Het vliegtuig heeft, volgens berichten uit Brussel, eenigen tijd in den nevel bij Wolverthen rondgevlogen. Het ongeluk schijint om' 9 uur 45 gebeurd' te zijn. De verklaring is, dat het toestel, ln den nevel, zijn horizon heeft verloren, scheef ls gaan hangen en afgegleden is. Het vliegtuig heeft met een vleugelpunt het eerst den grond geraakt. W De oorrespondent van de „N. Rott. Crt.* te Brussel meldt: Het ongeluk met het vliegtuig F. A. 7 van de KL.M., dienst Amsterdam—Brus sel—Parijs, dat den- twee inzittenden bet» loven) kostte, gebeurde ln een korenveld, dicht bij- de groote baan van Wolverthen naar Londrzeel, ten Noordwesten van Brus sel. Omtrent de oorzaak is niets met zeker heid bekend. Verondersteld wordt, dat de piloot, De Vree, tengevolge van den mist die naar verklaring van den piloot od de luchtlijn AntwerpenBrusselBordeaux zóó dicht was, dat op 50 meter de grond onzichtbaar* was het vliegveld Haren 'bij Brussel niet heeft gevonden en getracht heeft, elders te landen. Bij de landing moet ♦de vleugel den grond hebben geraakt, naar boeren, die op een afstand ooggetuigen wa ren van het ongeluk, beweren, waarna liet vliegtuig nog drie groote sprongen zou heb ben gedaan en vervolgens zou zijn ontploft en geheel ln puin zijn neergestort. De totaal st.i ik gereten Jupiter-motor en het voorge deelte lagen twintig meter van de kajuit, ln een hoek, waarvan de parapluie en de hoed van den passagier ongeschonden wer den teruggevonden. Het lijk van den passagier, Hepner, be vond zich onder de overblijfselen van de Fokker. Bruine schoenen met witte slob kousen staken er onder uit. De piloot, De Vree uit Amsterdam, die te Haren goed be kend stond, moet eveneens op slag dood zijn geweest; hij lag met opengereten sche del ih den omwoelden grond. In den loop van den middag kwam het parket uit Brussel ter plaatse voor het ge bruikelijke onderzoek. De lijken van De Vree en Hepner zijn naar het lijkenhuisje der gemeente Wolver then overgebracht, waar zij heden- zouden worden geschouwd. Gistermorgen ls een vliegtuig van de Schoolsportvereeniglng boven het terrein te Staaoke bij Berlijn neergevallen en ver nield. De bestuurder werd gedood. Cobham zal zijn vliegtocht onverwijld voortzetten. Uit Basra wordt gemeld dat Cobham, ln antwoord op een betuiging van deelne ming vanwege de Iraksohe regeering met den dood van zijn méoaniclen Elliot, mede gedeeld heeft, dat hij zijn vliegtocht on verwijld denkt voort te zetten, zoodra er eèn nieuwe mecanicien voor hem beschik baar is. Het grootste half-sttfvc luchtschip. Het grootste luchtsohip ter wereld van liet half-stijve stelsel heeft een proefvlucht volbracht van 880 mijl. De tocht werd ge daan boven den staat MissourL Nieuwe uitgave. Parket. De zeilwedsirljicfé Marine-Jachtclub zijn n' min- al» sport- en ander, lende plaatsen. Communisten1 ln Luxemburg. Vliegongeluk. „Noord-Holland tn Woord en Beeld" opent met een aardige opname van H. M. de Koningin-Moeder, die van het openlucht spel „Ichnaton", dat de Utreclitsche stu denten hebben opgevoerd, terugkeert. De Koningin-Moeder is in den loop der jaren een vriendelijke oude dame geworden, en de photograaf maakte er een, aUpraardigste kiek van. Men vindt bier voorts de installatie vaif den burgemeester van Oudkarspel on het 12V»-jarig huwelijksfeest van den bur gemeester van St. Pancras, met de daaraan verbonden feestelijkheden. De rondtocht door Noord-Holland voert ons lang» ver schillende aardige plekjes, en een volgende bladzijde brengt ons bij de openluchtf£Dt- tcn te Utrecht. Wat er in óe beurt ziet men op een ander/ aardig is de kiek van de schor een boot vair drie verdieping*

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 5