en grooter Steeds grooter wordt onze omzet 1 GEMENGD NIEUWS. op de begrooting justitie 220.00(1 francs, op de bogrooting van het departement fi nanciën anderhalf mlllloon, op die van openbare werkten 25 millloon. Tengevolge van het ontslag van tijdelijke bedienden en arbeiders is over Juni 800.000 francs uitgespaard. Verder heeft de thesaurie aan het amortisatiefonds nogmaals 50 mll- lloen afgedragen, wat het mogelijk maakt hot Inflatieorediet tot 67fi mlllloen te ver lagen. duitschland. De bezetting. Naar de „Voss. Z." verneemt, hebben de besprekingen door den rijkscommissa ris van de bezette gebieden met de Rljn- landoommlssie ertoe geleld, dat waar schijnlijk spoedig na de toetreding van Duitschland tot den Volkenbond de Rljn- landcommlssie uitvoering zal geven aan de reorganisatie-plannen wat het bozot- tingsreglme betreft. De Duitscho verte genwoordigers zullen te Gonöve aandrin gen op invoering van de z.g. onziohtbaro bezetting en het beperken van de bezet ting tot enkele voornaamste stedön en strategische punten. Tevens zou dan een groot gedeelte van de talrijke verordenin gen van de Rijnlandoomxaiasie kunnen worden opgeheven. Communistisch relletje. Te Btockum bij Dusseldorp hebben Zondag een 20Q communisten een inval gedaan in een tuin, waar een strijkje speelde. Zij sloegen en schoten er lustig op los en kwetsten een groot aantal be zoekers, o.w. 8 zwaar gefwond zijn. Politie uit Dusseldorp heeft ten slotte don tuin omsingeld en de roode broeders gdvangon genomen. De moesten zijn later, na vaststelling van hun identiteit, weer losgelaten. De herstelbetalingen. Het verslag van den agent-generaal voor de herstelbetalingen over Juli maakt gewag van een ontvangst van 98.023.000 goudmark. Het totale bedrag van de her stelbetalingen over do eerste 11 muandon van het 2do annulteitsjanr la ruim 1117 milioon goudmark. De bezittingen van den ex-Keizer In Z.W.-Afrika. Een telegram uit Kaapstad meldt, dat het opperste gerechtshof van de Unio van Zuid-Afrika beslist beeft, dat do zoogenaamde persoonlijke eigendommen van den ex-keizer in het voormalig Duitsohe Zuid-West-Afrika, volkomen terecht en wettig in beslag genomen zijn onder vigeur van do bepalingen van het vredosvordrag van Vorsaillea. Voor eenige schadeloosstelling komt de ex-keizer dus niet in aanmerking. De nood der geneesheeren. In het centrum van Berlijn hoeft de 71-jarige geneesheer Max Maijer mot zijn 10 jaar jongero vrouw zelfmoord geploegd. Uit nagelaten brieven blijkt, dat geld zorgen net eohtpaar tot do daad hebben gedreven. Naar aanleiding van dit nuchtere be richt, wjjst het Aohtuhr Abendbladerop, dat 25 pek van de Berlijnsohe genees heeren nog geen Inkomen hebben van 8000 mark per jaar. Do eoncurrontie is groot. In den oorlog was hot niet al te mooilijk te promo veeren, daar mon aan hot front geneesheeren noodlg had. Bovendlon hebben zloh in Duitschland zeer veel geneesheeren uit de verloren gowesten govestigd. Do ge- noeshooron zijn voorts nis hot grootste gédoolto van do burgerij slaohtoffer van ue inllntio gowordon on zelfs de goed gesi tueerden onder hen verdienen lang niet zooveel als vóór den oorlog. Do honoraria zijn laag en de partiouliero praktijk wordt steeds geringer. Velen eischen dan ook, dat in hot geheele Duitscho rijk dostudie in de medicijnen voor don duur van lü jaar zal wordon gostaakt. OOSTENRIJK. Twflnumitm ModudeeMofl. Geen wonder: WIJ zijn goedkooper! Netter en vlugger aflevering. Electrische Schoenmakerij Van Galenstraat 111, De politieke strijd. Do Oostonrijkscho grondwotsoommlsslo heeft hot socialistische voorstel om do ml- n laters van liet kabinet Ra mek in staat van beschuldiging te steilten wegens wets overtreding verworpen. RUSLAND. Revolutie In Rusland. Do*N. R. Crt. schrijft Ofschoon de berichten uit Rusland langs een omweg tot ons komen en verre van betrouwbaar lijken, mag men, er toch wel uit afleiden dat er in het Sowjet-rijk iets ernstigs gaande is. Via Warschau ver luidt dat Trotsky, die al geruimen tijd met zijn medecommissarissen op gespan nen voet stond, te St. Petersburg een staatsgreep heeft uitgevoerd en dat hij in de vroegere hoofdstad en in de oor logshaven Kroonstad zich van het gezag heeft meester gemaakt. In het Zuiden, de Oekraino en de Krim, hebben do bolsjewiki het hoofd te bieden uan een „witten" opstand, een monarchis tische beweging dus. Telegrammen uit Doekarost gewagen van een nederlaag dor roode troepen en van een overloop on der Zwarte Zeovloot naar de opstandelin gen. Do centrale regoering te Moskou diei intussohen zelf allo berichten over re bellie logenstraft on beweert dat integen deel aan bet actief optreden dor opposi tie In de goheolo Sowjet-Unle oen einde 's gekomen zou de algemoeno mobili satie hobbon bevolen. van dit allos waar is. kan sleohts de tijd lcoron; opmerkelijk is echter dat groote drommen vluohtellngon in het go- vnn ^njostr trachten do rivier over te steken en in Bessarablö lo komen, hetgeen hun door sterke ruiterljpatrooljes wordt belet. Trotskt nis dictator. De oorrospondlent van Reuter te Ko penhagen heeft Zaterdagavond laat naar Londen geseind, dot de Kopenhaagsche avondbladen een telegram publloeeren, dat vla Warschau uit St. Petersburg heet afkomstig te zijn. In dit telegram wordt gemeld, dat Trotski zich te St. Petersburg en tegelijkertijd te Kroonstad van het ge zag zou hebben meester gemaakt en dat er oen openlijke revolutie tegen de cen trale regeering te Moskou zou zijn be gonnen. Opstand ln de Oekraïne? Geruchten omtrent algemeono mobilisatie. Volgens de jongste berichten in do Roemeonscho bladen zouden de Sowjet- troepen in de Oekraïne stap voor stap moeten wijken voor de „witte" revolution- noiron. De opstand moet zioh tot aan de Zwarte Zee hebben uitgebreid en op de Zwarte-Zee-vloot zijn overgeslagen, die verschillende Bteden aan de kust van de Krim zou hebben gebombardeerd. De Sovjets moeten de algemoene mobi lisatie hebben gelast, waardoor een grootc paniek zou zijn ontstaan. De luchtvloot zou aan do zijde der regeering staan. Het officieuze Tass-agentschap meldt echter uit Moskou, dat de berichten om trent rebellie in Rusland, en in het bij zonder omtrent muiterijen in de Oekraïne, te Leningrad en te Kronstadt, en omtrent pogingen tot gevangenneming van Sov jet-leiders, volkomen onjuist rijn. Roemcensche maatregelen. De gebeurtenissen in Rusland worden te Boekarest oplettend gevolgd. De inlich tingen, die langs indirecten weg worden ontvangen, zijn echter zeer schaarsch en vaag. Gemeld wordt, dat de militaire autori teiten in Kisjinef stappen hebben gedaan, om de militaire verdediging van de Dnjester te versterken. Cavalerio-troepon zijn naar de grens gezonden ter verster king van de grenswachten, die langs de oevers patrouilleeren, ten einde een over tocht over de Dnjester te voorkomen. Volgens berichten uit Alba on andere grensplaatsen tracht een groot aantal menschen, die aan de overzijde van de Dnjester wonen, een gelegenheid te vin den, om den Bessarabischen oever te be reiken. Een bevel lot arrestatie van Zlnowjef? De TolegTophon-Union verneemt uit Warschau, dat de nieuwe leider der Ge- peoe, Monsjinski, oen bevel tot arrestatie van Zinowjef zou hebbon uitgovaardigd. Offioleële bevestiging van dit boricht w8b evenwel nog niet te verkrijgen. De begrooting. Een tekort van 125 mlllloen, te dekken door een blnnenlandsche leening. Hot voorloopige ontwerp-begrooting der sowj et-unie voor hot jaar 1026—1927 sluit, nnar gemold wordt, op oen. bedrag van 4.580.000.000 roebel, dat Is 17 pet. hoogor dan do vorige begrooting. Er is oen te kort van 125.000.000 roebel, dat men wil dekken door een nieuwe biimenlundscliü leening. De omslngellngspoUtlek van de grenslanden. De Izwestla publiceert een nieuwen brief van Birk, den afgezotten geeant van Estland te Moskou. Birk bevestigt daarin het voornemen der randstaten, om de sowjet-unie te isoleeren en een militairen bond onder leiding van Polen in het leven te roepen. Dit plan, zegt. Birk, is reeds gerezen in December 1925 tijdens de ge heime conferentie van de chefs der gene rale staven der randstaten, waaraan ook Roemenië deelnam, en later heeft Polen aan Estland concrete voorstellen in deze richting gedaan. Uit Belgrado wordt aan het „Journal gemold, dat volgens de „Vremo do Joegoslavische rogeerlng na godaonten- wisbeling met Athene en Boekarest van oordeel zou zijn, dat de te Sofia ge accrediteerde gezanten der drie landen (Joegoslavië, Griekenland en Roemenie) te Sofia een gemeensohappelijken stap zouden moeten doen, door net overhan digen aan Bulgarije van drie nota s der onderscheidene landen, welke nota s iden tieke eisohen zouden behelzen. De nota's, die ln zeer krachtige termen zouden zijn vervat en die het karakter van oen ultimatum zouden dragen (het geen door de regeeriDg te Belgrado wordt ontkend) zouden in de eerste plaats de onmiddellijke ontbinding van het Mace- donlsoh Comité eischen, onder voorbe houd van het nemen van verdere maat regelen, waardoor do onschendbaarheid dor drie staten volkomen zou worden gewaarborgd. De démarche van de vertegenwoordi gers der geallieerden, die op initiatief van Engeland is gedaan, heeft een zeer geruststellende uitwerking gehad in Sofia, in verband met de voortdurende bedreiging van Belgrado Het optreden der geallieerden wordt uitgelegd als een duidelijke waarschuwing aan Joegoslavië, dat de geallieerden geen enkele actie zullen toestaan, waarvoor door den Volkenbond geen machtiging is gegeven en waardoor do vrede in den Balkan zou worden bedreigd. In gezaghebbende kringen evenwel wordt verklaard, dat eveneens een waar schuwing aan Bulgarijo is gericht en dat in de nota aan Bulgarije wordt verzocht alles te doen, onf in de toekomst invallen van komitadji's onmogelijk te maken. TURKIJE. Epn belangrijk tractaat verdwenen. Het verhoudingsverdrag van Tur kije mot de centrale rijken 1» nergens te vinden. Repter meldt uit Angora, dat daar bij oen onderzoek naar diplomatieke stuk ken dezer dagen gebleken is, dat het tractaat, waarbij Turkije zich verbonden heeft om als deelgenoot der centrale rij ken aan den oorlog deel te nemen, ner gens meer te vinden was. Moestafa Ke- mal heeft daarop een nauwgezet onder zoek te Konstantinopel laten instellen met hetzelfde negatieve resultaat. Aangezien de beide onderteekenaars, Enver bei en Liman von Sanders beiden overleden zijn, staat men in Angora voor het tamelijk gekke geval, dat geen mensch weet, wie feitelijk verantwoordelijk is geweest voor den beslissenden stap die zulke noodlot tige gevolgen voor Turkije gehad heeft GRIEKENLAND. Mislukte aanslag op Pangaloa Een zekere Andanapoelos heeft Zater dag getraoht, in een hotel te Spetzao (aan de golf van Nauplla) waar de Grieksche president Pangalos met vacantie vertoeft, een aanslag op dtezen te plegen. Terwijl Pangalos zat te ontbijten, maakte Anda- napoeloe aanstalten otm op hem te vuren, doch men wist dit gelukkig nog te belet ten. De dader werd gearresteerd en be kende. Het schijnt een zwakzinnige te zijn, dk reeds eerder veroordeeld is wegens het dooden van oen officier der gendarmerie, die uit de gevangenis was ontvlucht Hij was thans handelaar ln druiven. Allee wijst erop, dat de aanslag niet te voren georganiseerd was, doch dat het de op zich zolf staande daad van een abnormaal monsch was. De aanslag heeft ln het land levendige verontwaardiging gewekt, doch overal hoerscht kalmte. Pangalos, dlo den minis terpresident seinde, dat de zaak niets te botoekenen heeft, ontving tal van blijken van sympathie. SYRIË. gevaardlgd, waarbij de rogeerlng de be voegdheid krijgt om de petroleum-produo- tle te regelen, teneinde een uitputting der bronnen te voorkomen. CHINA. De burgeroorlog Een telegram uit Foe-tsjou zegt, dat de Duitsoker Otto Helnsohn zonder bevel tot ln hechtenisneming Is gearresteerd, door de hoofdstraat gesleurd en daarna gevan gen geizet. Men meent, dat hem dat is aan gedaan omdat hij destyds ln dienst is go- weest bij iemand, die, na van den militai ren gouverneur een aanzienlijk bedrag te hebben gekregen voor wapens en muni tie, deze heeft verborgen inplaats van ze af te leveren. De militaire gouverneur weigert Heln sohn vrij te laten, zelfs op borgtocht, ten zij deze het bedrag, aan den man die de wupens verduisterd heeft, vergoedt Een nederlaag voor Woe-Pei-foe? Do nationalistische regeering te Onn- ton heeft een telegram ontvangen van den generalen staf, meldende dat de troepen van maarschalk Woe-Pei-foe aan het Tsjangteh-front ln Noord-Hoenan ver slagen zijn, en dat de vijand naar het Noorden terugtrekt. Zondag is te Oanton een massa-demon stratie gehouden tegen de hervatting der douane-oonferentie te Peking. Deze her vatting wordt hier beschouwd als een fiscale maatregel tot het heffen van oor logsfondsen ten behoeve van Peking in den strijd tegen de nationalisten. China door cholera geteisterd. Dagelijks 1000 slachtoffers. Er heerscht een ondragelijke hitte te Sjanghai. De temperatuur bereikte een hoogte van 44 gr. O. Een oholera-epide- mie maakt dagelijks 1000 slachtoffera Voortzctttlng van den strijd. Naar uit Cairo wordt gemeld, hebben de ln het geheel 65 Drusonleiders beslo ten, don oorlog tegten de Franschen voort to zotton en Syrische gezanten, zoowel in de Veroenigde Staten als in Europa te benoemen. VEREENIGDE STATEN. Het rooverwezen ln China. Een ambtenaar van den gemeenteraad ls Zondagavond op een autotocht door roo- vers gewond, die hem 60 dallor hebben ontstolen. Er ls niemand gearresteerd. Uit Tsin-taoi Een moord op een Europeaan. De Duitsche juwelier Karei Fischer is Zondag in Tsing-tao door gewapende roo- vers overvallen en vermoord. Dit is de eerste moord op een Europeaan die in het voormalig Duitsch gebied, sinds 15 jaar is voorgevallen. De daders "ontkwamen. KORTE BERICHTEN. Een wetsontwerp ls ingediend tot goed keuring van het op 20 Mei 1926 te 's-Gra- venhage tusschen Nederland en Duitsch land gesloten arbitrage- en verzoenings verdrag met bijbehoorend protocol. Ingediend ls een wetsontwerp tot wij ziging van hot Wetboek van Strafrecht en van de Uitleveringswet in verband mot de Verdragen ter bestrijding van den handel in vrouwen en kinderen en ter beteugeling van de verspreiding van en den handel in ontuchtige uitgaven. (Buitenland.) OOST-INDIE. da van zen De spanning ln den Balkan. Do Joegoslavische gezant te Sofia Rakitsj die eenige dagen geleden te Belgrado was aangekomen, ls Zaterdag weder naar Sofia toruggekeord. Hij is ln het bezit van eon nota aan de Bul- gaarscho regeering, wclko hij zal moeten overhandigen, wanneer bij zijn terugkomst nog geen maatregelen zijn gonomon om oen herhaling to voorkomon van do In cidenten aan de Zuidelijke Joogoslavlscho grens. De Inhoud der nota zal eerst gepubli- ooerd worden, wanneer de situatie de overhandiging aan do regeoring to Sofia noodzakelijk maakt. (Volgens oen ander bericht zou do nota reeds Maandugoohtoud wordon overhandigd). Er ls reden om aan to nomen, dat do nota den oiscli stolt van ontbinding van hot Macedonisoh Comité, do uitlevering vraagt van Joegoslavische ondordanon, die bij do opstanden der Bulganrsche bennen zijn betrokkon, en voorts be straffing der schuldigen en toekenning vnn schadevergoeding aan de bloed verwanten dor sluchtoffers vun de jongste incidenten. De Russische schuld. Met betrekking tot het gerucht, Rusland een commissie tot regeling de schuld naar Amerika zou willen den, heeft Coolidge gezegd, dat hij daar niets van aj wist, maar dat als Ruslanc zijn schuld aan de Ver. Staten wenscht te betalen, het eerst de wet moet herroe pen, waarbjj de betaling van iedere schuld wordt geweigerd. Mexico. Bloedige botsingen. Bisschop Diaz heeft meegedeeld1, dat yljf katholieken gedood zijn te Guadalar jara en 146 personen gearresteerd. Do Katholieken verdedigden de kapel van Jezus. Bisschop Diaz deelde verder mede, dat momenteel ernstige gebeurtenissen voorvallen to Guadalajara. Do Osservatore Romano tegen president Calles. De Osservatore Romono, het orgaan van het Vatikaan, spreekt in een langdu rig artikel de beschuldiging tegen, geuit door den prosidont van Mexico, Gallos, als zou do katholloko kerk ln Moxico de laatste drie eeuwen het land volkomen hebben behoorsoht, den vooruitgang heb bon tegengehouden en niets hebbpn ge daan voor den vooruitgang van het volk. I)e petrolenm-quaostle. President Calles heoft een decreet uit- Trelnongeluk ter Westkust Ontsporing door baandefect Twee dooden en eenige gewonden. Volgens oen telegram uit de Bovenlan den aan don resident van Padang is den llden Juli 's morgens een stampvolle pas- sartrein van Fort de Koek naar Pajokom- bo bij hot station Piladang omgevallen. De correspondent te Padang van de Deli Ort seint hierover: Door no gonbekende oorzaak ls oen trein, bestaande uit 4 passagiers- en 2 goederen wagens bij Piladang, tusschen Fort de Koek en Pajakombo ontspoord. Het personeel bekwam geen letsel, doch twee personen werden gedood en 4 (vol gens een nader bericht 5) gewond, waar onder één zwaar. De slachtoffers zijn allen inlanders. Het verkeer zal vermoedelijk 8 dagen gestremd zjjn. De vermoedelijke oorzaak van het on geluk is een baandefect, waardoor de lo comotief en alle wagons zijn gekapseisd. Het opruimings vordert goed. Het snel verkeer is niet gestremd. Amok te Boesjir. Reuter meldt uit Simïa dat een plotse ling krankzinnig geworden inlandsch sol daat to Boesjir twee indische sergeants gedood en een Engelsch officier verwond heeft. Britsche onderzeeër gezonken. De Britsche admiraliteit meldt, dat zij van den commandant der marine te Devonr port bericht heeft ontvangen, dat de duik boot N 29 tljdtens herstellingswerk aan boordl in de haven van Devonport gezonken is. Men vreest, dat een chef-machinist en vier burgerwerküleden om het leven zijn gekomen, n Te Devonport heerscht groot» ontstel tenis naar aanleiding van het ongeluk, dat met d© gezonken duikboot heeft plaats ge had. Naar verluidt, was d© duikboot tênug- gekeeid van eon proeftocht ©n lag het vaar tuig langs de kade, toon het plotseling helde on zonk. Zes der mannen, die zloh aan boord bevonden, sprongen ia het water en werden gered. 'Men vreest echter, dat de andere leden) der 'bemanning verdronken zijn, want men meent te weten, dat het schip met open luiken gezonken is. De oorzaak van het plotselinge zinken van de duikboot H 29, Maandagmorgen in dte haven van Devonport, is nog niet opge helderd1. De onderzeeër werd op het oogent- blik gerepareerd. Ooggetuigen deelen nog medee, dat het schip toen het naar zijn ligplaats terugkeerde, begon over te hel: len en bijna onmiddellijk daarna zonk, ter wijl de luiken nog open stonden. De meeste mannen, die zich op het dtek bevonden, ge raakten te water en ontsnapten ternauwer nood aan den doodt Honderden arbeiders uit de havens kwamen naar de plaats des on- heils om te trachten, de behulpzame hand te bieden. Alle beschikbare werktuigen werden onmiddellijk benut om de boot te lichten, doch men vreest, dat dat ongeluk het leven zal kosten aan een vijftal perso nen, die zich, toen de duikboot begpn te zinken, nog ln het sdhip bevonden. Velen werden nog gered doordat een officier uit riep, dat allen zoo gauw mogelijk het sohip moesten verlaten, omdat er iets haperde, doch men wist niet, wat er was gebeurd. Het geheel© drama duurde slechts ander halve minuut. De Maagdenburgsche moord. Donderdag heeft Schröder bekend ge heel uit eigen beweging den boekhouder Helling te hebben vermoord en er nadruk kelijk aan toegevoegd, dat de grootin- dustrueel Haas niets met dezen moord uitstaande heeft gehad. Zaterdag, 48 uur later, zit Haas nog steeds in het huis van bewaring. En als de rechter van instructie, de fameuze heer Kölling, zijn zin krijgt, komt hij er voorloopig nog niet uit. Want ofschoon de Berlijnsche recherche een overstelpende hoeveelheid bewijsmate riaal tegen Schröder heeft bijeengebracht en ofschoon Sohröder zelf zoowel als zijn verloofde verklaard hebben, dat Haas vol komen onschuldig is, blijft Kölling hals starrig aan diens schuld gelooven. Klaar blijkelijk wil hij niet toegeven, dat hij (al dan niet bewust) een valsch spoor heeft gevolgd. Maar het is niet alleen ge kwetste ijdelheid, die hierbij in het spel Is. Uit de houding, die Kölling aanneemt, blijkt ten duidelijkste, dat hjj de invrlj- heidstellinlj van Haas bewust traobt te saboteeren. Nadat de procureur-generaal Vrijdag het ontslag van Haas uit de voorloopige hechtenis had gevraagd, had Kölling het geheel in do hand, dit slachtoffer von anti-semletlsche intrige op vrije voeten te stollen. Hij heeft dit niet gedaan, maar heeft bovendien en daaruit blijkt zijn die LUCHTVAART. Alan Cobhatn. Na twee dagen te hebben doorgebracht In Port Darwin, om zijn vliegtuig na af neming van de drijvers te voorzien von wielen, heoft Cobham de tocht voortge zet. Hij vliegt thans langs het vasteland van Australië en vordert goed. Een vreemdsoortige landing. In een straat te Bremen. Zondagmiddag om half zes kreeg oen Duitsch verkeersvliegtuig, juist toou het zich boven Brelmen bovond oen defect aan do schroef, zoodat do vlieger genoodzaakt was iuithlen in de stad een noodlanding uit te voeren. Af et groote behendigheid slaagdo hij er in in oen vrij stille straat te andon zonder ongelukken of schado aan '0 richten. Do brandweor moest één van do vleugels van het toestel demontooren om eon verkeersstremming to vorhin- deren. kwaadwilligheid de strafkamer, was bijeengekomen om over de in- vrijheidsstelling van Haas te beraad slagen, de dossiers onthouden. Anders is Kölling or altijd om 9 uur precies, Zaterdag verscheen hij pas om 12 uur, on liet dus de heeron van de strafkamer drie uur lang als kwajongens zitten. Tevens probeerde do verdediger van Haas den heer Kölling te spreken te krijgen. Deze had echter een onderhoud met den procureur-generaal, overhandigde de lijvige dossiers aan den president ven de strafkamer en verdween daarna stil letjes uit het gebouw. Zaterdag werd bekend, dat hij Zondag met vacantie zou gaan. Van zijn kant heeft Haas dus niets te verwachten. Do rechter van de strafkamer ls Zater dagmiddag onmiddellijk met de bestudee ring van de dossiers begonnen. Haas ln vrijheid gesteld. De strafkamer ls gistermorgeh bijeen gekomen en heeft, na inzage van de dos siers, de onmiddellijke invrijheidsstelling gel Ast van den industrieel Haas, den koop man Fischer en den chauffeur Reuter, die in verband met den moord op Helling in voorloopige hechtenis waren gehouden. De ten onrechte verdachten zijn daarop om 12 uur vrijgelaten. Zwemramp ln de Ver. Staten. Tien dooden. Reuter meldt uit Buffalo dat een groots menigte van zwemmers en baders aan de kust van het Eriemeer Zondagavond door de strooming gegrepen werden en afdre ven. Een geweldJgo golf tfleepte tion per sonen mee die allen verdronken zijn. Moord In een oostzee-badplaate. Op de strandpromenade tusschen, Ahl- beck on Ileringsdorf is Zondag in de vroege ochtenduren rn afgrijselijke moord gepleegd1. Het slachtoffer la do Borfljn- scbo arts It. Gerlach, dio met zt|n vrouw en beide kinderon to Ahlbock zijn vacan tie kwam doorbrengen. Dr. Gerlach werd op do strandpromenade door drie werk- looizon overvallen, dlo hom met eon stuk hout doodeloegon. 'Do drie mannen zijn Zondagmorgen gearrestoerd en hebben na een kort verhoor bekend, de daad te heb* ben gepleegd. 's Morgens gebracht, 's avonds thuisbezorgd. Alles hout gepend. 4 hoek Hertzogatraat. Aanbavolond, W. MEIJER. Een ohef-machlnslt en vter arbeiders vermist.

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 2