BINNENLAND GEMENGD NIEUWS Uit het Politierapport Lijst van Ingekomen en vertrokken badgasten. Vrouwen. (Binnenland.) p.jU*fC£É!fiï De regen van Zaterdagmiddag. Elders ln dit nummer vertellen wij van de natte pakken, die een groot deel onzer bevolking, welke Zaterdagmiddag tegen woordig was bij de zwemdemonstrnties, heeft opgeloopen. Dat behalve de op straat zhnde menschen, ook nog tal van anderen ongerief leden door dezen buitengewonen regenval, zouden de bewoners van ver schillende stadsgedeelten kunnen vertel len. Zoo de Hoofdgracht, de Laan, die van de Dijkstraat tot aan de Walvlsohstraat blank stond, de omgeving van den Pa rallelweg, de Langestraat, enz., welke alle zeer van het water te lijden hadden. De Reinigingsdienst rukte met de auto uit om liet water te verwijderen. Tevens werd het riool aan het Singel opgebroken, waar door de afvoer uit de hierop uitkomende r lol eer in gsbui zen bespoedigd werd, zoo dat het lood betrekkelijk spoedig geleden W Hoe geweldig veel water er gevallen is, bewijzen de boeveelheden. Tijdens de on weersbui in den nacht van Vrijdom op Zaterdag viel er 13.2 mM., Zaterdagmid dag in 4 uur tijd1 niet minder dan 39 mM., een hoeveelheid, welke gemiddeld over een gansche maand verdeeld is. Vrijdagavond werd1 door 'een caféhouder kennisgegeven, dat voor zijne inrichting een vechtpartij dreigde te ontstaan tusschen. marincschepelingeni. Eeni brigadier eni een agent begaven zich daarheen, enl troffen, voor bedoelde inrichting een aantal men seden aan, doch er werd niet gevochten. Hiui werd meegedeeld, dat een diergenen, die aan de vechtpartij had deelgenomen zich dn het café ophield waaruit hij, op verzoek van den caféhouder door de politie werd verwijderd. Zaterdagnacht ontetond in de Keizer straat een vechtpartij tusschen twee onder drank-invloed verkeerenide mannen. Een agent, die tusschembeide kwam, stuurde elk in de richting van ctjn woning, waarna de orde hersteld was. Zondagnacht werd per telefoon door den wachtcomniandaint van het wachtschip aan gifte gedaan, van de vermissing van een paar schoenen, wélke vermoedelijk meege nomen zouden zijn door iemand; die met verlof was gegaan. Zondagmiddag zijn een tweetal jongens bekeurd ter zake van het loopen in de helinbeplantiiig te Huisduinen. Tegen een winkelier 'is proces-verbaal op gemaakt terzake overtreding der Loterjjwet. Gisterenavond werd door oen agent bevonden, dut een volksoploop op den Huisduinerweg plaats had. Bij onderzoek bleek, dat de zoon van een rijwielhan delaar een toeval gekregen had en in de sloot terecht was gekomen. Door voorbij gangers werd hij op het droge gebracht. Toen genoemde agent ter plaatse ver scheen, was hij reeds weer bij kennis en werd door een inmiddels verschenen broer per auto naar huis gebracht. Verslag der Gemeentelijke Arbeidsbeurs over de maand Juli 1928. Mannen. Aanvragen van werkgevers kwam in om: 1 aas. boormeester, 1 ass. machinist, 2 grondwerkers, 1 kellner, 1 kantoorbedien de, 2 kantoorbedienden ben. 18 jaar, 2 landarbeiders, 1 loopknecht, 2 loopjon gens ben. 18 jaar, 8 losse werklieden, 1 motorschipper, .2 metselaars, 2 pakhuis knechts, 2 stuurlieden, 8 steenbikkers, 2 schilders, 84 transportarbeiders, 7 tim merlieden, 2 timmerlieden bon. 18 jaar, 1 winkelbediende, 1 zeevisacher. Totaal 78 personen. Aanbiedingen kwamen in van: - 1 ass. boormeester, 8 bankwerkers, 2 bankwerkers ben. 18 jaar, 1 broodbakker, 1 conciërge, 2 elecfricdens,. 10 grondwer kers, 1 hulpbesteller, 4 kantoorbedienden, 3 kantoorbedienden ben. 18 jaar, 1 kelib- ner, 2 letterzetters, 2 loodgieters, 40 los3e werklieden, 3 loopknechts, 1 loopjongen ben. 18 jaar, 1 magazijnknecht, 4 metse laars, 1 monteur, 8 opperlieden; 1 pak- husknecht, 1 smid, 1 smidsleerling ben. 18 jaar, 8 steenlbikkers, 1 stoker, 2 schil ders, 9 timmerlieden, 6 timmennansloer- lingen ben. 18 jaar, 72 transportarbeiders, 1 teekenaar, 1 winkelbediende, 1 zeevis scher. Totaal 189 personen. Geplaatst werden: .1 ass. 'boormeester, 1 asa machinist, 2 grondwerkers, 1 kellner, 1 kantoorbe diende, 2 kantoorbedienden ben. 18 jaar, 2 landarbeiders, 1 loopknecht, 1 loopjon gen ben. 18 jaar, 8 losse werklieden, 1 motorschipper, 2 metselaars, 2 pakhuis knechts, 8 steenbikkers, 2 schilders, 84 transportarbeiders, 7 timmerlieden, 2 tim merlieden ben. 18 jaar, 1 winkelbediende, 1 zepvisscher. Totaal 70 personen. Opgave van pension „Zeolust", Huis duinen. Ingekomen de families: 4 Augustus: Familie Kluun, Amsterdam; de heer en mevrouw Loos, Gronin gen; mevrouw Blaukendaal met dochter, Groningen. Vertrokken de familie: 7 Augustus: Hendiriksen met kinderen, Amsterdam. De nieuwe gouverneur-generaal De Koningin zou heden om 12 uur den nieuw-benoemden gouverneur - generaal van Nederlandsch-Indië, jhr. imr. A. O. D, de Graeff, ter beëediging ontvangen, op den Ruigenhoek. k De kwestie van het loodswezen te Hellevoetsluis. Volgens nadere ministerieele beschik king zullen de loodskweekelingen le kl. (dat zijn er 11) te Hellevoietsluis geves tigd blijven. •De Zuiderzeewerken. Een naamlooze vennootschap van aanncmlngHflrma'g voor aanleg van dijken. Men schrijft aan de Nw. Bk Ort van Wieringen: Het is het voornemen van den dienst der Zuiderzeewerken om de werken tot het aanleggen van dén afsluitdijk van Wieringen naar de Fiiescho kust en den dijk van Wieringen naar Medemblik on derhands aan te besteden. Het zou de be doeling. zijn, dat vier groote aanneraingis- firma's een naamlooze vennootschap op richten, ten einde die werken uit tevoe ren. Ook het rijk of de dienst der Zuider zeewerken zal hij deze vennootschap bo- trokken zijn. Als aannemingsfirma's, die hiervoor in aanmerking zouden komen, worden genoemd: de firma Van Hattem en Blankevoort te 's-Gravenhage; de Hol- landsche Aannemings Maatschappij tc 's-Gravenhage; Volker en Bos te Slie- drecht, en Den Breejen van den Bout te Nijmegen. Indeeling van de geheeïe Wleringenneer. Dezer dagen is, naar men weet, tot stand gekomen de wettelijke regeling krachtens welke gedeelten van de Zui derzee, nabij Wieringen en Anna Pau- lowna, bij die gemeenten worden Inge deeld. Hiermede is aan een sedert gerui men tijd bestaanden wetteloozen toestand een einde gemaakt Geen enkel gemeente bestuur toch had bijvoorbeeld op den ge- maakten afsluitdijk eenige bevoegdheid. Was daar een sterfgeval voorgekomen, dan ware het niet mogelijk geweest dit in de registers van den Burgerlijken Stand in te schrijven. De Hinderwet kon er niet nageleefd worden. Gemeentepolitie was niet bevoegd, er op te treden voor- zoover haar personeel niet tevens een aanstelling bjj de rijkspolitie had. Naar de Telegr. verneemt ligt het in de bedoeling, voor het vervolg een dergelij- ken toestand te vermijden en worden nu reeds plannen gemaakt tot gemeentelijke indeeling van de geheele Wieringermeer, het gebied van ruim 20.000 H.A-, dat bin nen1 enkele jaren zal worden drooggelegd. Aanvragen van werkgeefsters kwamen in om: 1 boekhoudster, 1 caissière, 1 oonctorge, r> dagmeisjes ben. 18 jaar, 10 dagdienst boden, 8 dienstboden (intern), 1 huishoud ster, 8 kamermeisjes, 1 keukenmeisje, 1 kookster, 1 wasohvrouw, 6 werksters, 1 winkeljuffrouw. Totaal 34 personen. Aanbiedingen kwamen in van: 1 aardappolschllstor, 1 buffetjuffrouw, 1 conciërge, 7 dagmeisjes ben. 19 jaar, 8 dagdienst)!toden, 6 dienstboden (intern), 1 huishoudster, 1 strijkster, 11 werksters, 1 winkeljuffrouw ben. 18 jaar. Totaal 82 persopen. Geplaatst werden: 1 caissière, 1 conciërge, 1 dagmeisje ben. 18 jaar, B dagdienstboden, 2 dienst boden (intern), 1 huishoudster, 1 wnsch- vrouw, 0 werksters. Totaal 18 personen. Een voorbeeld ter navolging. Naar aanleiding van de Drooglegging van de Zuiderzee en het vraagstuk van de tewerkstelling der Zuiderzeevisschers, schrijft „de Telegraaf": Een van de moeilijkste vraagstukken, die zich bij het veelzijdig probleem van de drooglegging der Zuiderzee voordoen, isvat moet er worden van de visschors- bevolking Er is onder meer reeds ge dacht aan de mogelijkheid om de Zuider zeevisschers tot binnenschippers te ma ken. Maar, gelijk bekend, de binnenvaart in ons land levert wegens de sterke con currentie in het bedrijf slechts een sober bestaan op, en het is dan ook zeer de vraag of opzettelijk vergrooten van het aantal binnenschippers aanbeveling zou vordionen. Zeker is wel, dat het zoeken van bestaansmogelijkheden voor de hui dige Zuiderzee-visschersbovolking niet in één richting alleen zal moeten geschie den zeker is ook, dat hier veler mede werking noodig zal zijn ter bereiking van het beoogde doelden. vlsschers e in be staan to verschaffen,-nu hun huldig em plooi tengevolge van do drooglegging der Zuiderzee vervalt. Er is dezer dagen op dit punt een goed voorbeeld gegeten. De Noderlandscbe Stoomsleepbootdienst v.h. Piet Smit Jr. te Rotterdam heeft zich bereid verklaard, oon aantal jonge Zuiderzeevisschers in opleiding te nemen voor sleepbootkapi tein, tegen betaling van loon en verstrek king voorzooveel noodig van uit rusting. Twee zjjn er reeds geplaatst en het voorbeeld van deze maatschappij is alleszins waard te worden nagevolgd. Ons land heeft tal van scheepvaartmaatschap pijen. Wanneer zij eveneens besluiten tot hot in opleiding nemen van Zuiderzee visschers bestaat or kans, dat althans een deel der visschersbevolking een nieu wen bestaansvorm zal kunnen vinden.. En. wellicht valt ook op ander terrein men denke bijvoorbeeld aan do vracht vaart een dergelijk resultaat te bereiken. Onderhandelingen van de Vereeniging van Zuiderzeegemeenton, tenoinde het Rotterdamscho voorbeeld vorder Ingang to doen vinden, waren ln dit verband aan te bevolen. Wanneer van verschillende zijden in dezen geest wordt samengewerkt, zal eoü der moeilijkste vraagstukken, verbonden aan het Zuiderzeeprobleem, kunnen wor den opgelost. En het Is verheugend, dat reeds op een voorbeeld kan worden go- wezen, omdat initiatief-nemen nu eenmaal moeilijker is dan initiatief navolgen. Mo gen de navolgers spoedig van zich laten hooren I Uitwisseling van Deensche on Ned. boerenzoons. Naar de Telegr. vorneemt zal het Ko ninklijk Nederlandsch Landbouw Comité te 'S-Gravenhage maatregelen treffen, om de uitwisseling van Nederlandsche en Deensche boerenzoons mogelijk te maken. Het bureau van het Comité heeft zich reeds tot eenige organisaties gewend, om zich te vergewissen van de animo voor zulk een uitwisseling, welke zonder twij fel zeer nuttig en leerzaam zal kunnen zijn voor onze jonge landbouwers. Het overstappen op de Statlona De directie der Nederlandache Spoor wegen hoeft bepaald, dat bij het overne men van aansluitingen tusschen twee rei zigerstreinen, de vertrekkende train niert langer mag worden opgehouden dan voor het overnemen van de reizigers redelijker wijs noodig is. Bagage moet worden over gebracht in den tijd; die voor het over- loopen van de reizigers noodig is. Alleen treinen, welke met overstappen verbinding geven naar het buitenland, mogen voor het overnemen van bagage ten 'hoogste enkele minuten worden op gehouden. Weer koeten ln beslag genomen. Gisteren zijn op de Veemarkt te Rot terdam weer 6 koeien in beslag genomen, op grond' van vermoeden van inond- en klauwzeer. Na onderzoek is gebleken dat twee dezer dieren aangetast waren en dat de drie anderen besmet waren. Zij zijn alle vijf afgemaakt Eenige van deze B koeien was uit Zeeuwsch-Vlaanderen naar Rotterdam ge bracht Men vermoedt, dat men hier niet mét uit België gesmokkeld cee te doen heeft. Het Belgische uitvoerverbod van vleesch en vee bemoeilijkt den smokkel handel zeer. Bovendien werkt de huidige stand van valuta een dergelijken smok kelhandel niet in de hand. De maatregelen, die thans genomen zijn op de Rotteid-amsohe veemarkt, zijn dan oow hoofdzakelijk bedoeld om de markt vrij te houden van besmot of aangetast vee. Den laatst en tijd was deze markt een verzamelplaats van dergelijk vee gewor den. De trein zonder rails. Gisterenmorgen is de trein zonder rails uitgereden voor zijn reis door ons land. Gelijk bekend is, maakt deze trein reclame voor de film in het algemeen en voor de producten van de Metro Goldwyn film te Los Angelos in het bijzonder. -Na Amerika heeft de trein Engeland bezocht en thans is Holland aan de beurt In de garage van de Blaüwe Ster aan de Pel grimdwarsstraat te Rotterdam is de trein overgeschilderd en van Hoilandsche op schriften voorzien. De trein maakt boven dien reclame voor de United States 'ban den en de Sinoo-benzine. De trein wordt voorafgegaan door een studebaker-auto, die de reclame voor de U. S, banden onderstreept en gevolgd door een tankauto, die de reclame voor de benzine verhoogt Na ons land zijn België en Frankrijk aan de beurt. De heer W. Scheper uit 's-Gravenhage maakt de reis door ons land mede en legt enkele aardige tooneeltjes van' de reis op de film vast. De Amerikanen verheugen zich erop, met een film naar huls te kun nen keeren, waarop de typische kleeder drachten, die ons land een zekere ver maaPdheid gegeven hebben, zouden te zien Kijn Van de Belgische grens. 't Kan verkoeren! Men schrijft aan de Nw. Rt. Ort uit Roosendaal: Gedurende den lagen stand van den Belgischen franc stroomden al degenen uit de grensplaatsen, die iets hadden aan te schaffen, naar de dito gemeenten aan Belgische rijde. Op den duur hield men daar rekening met den lagen koers en de prijzen gingen met rukken omhoog. Van lieverlede minderde de laatste dagen de Hoilandsche kooplust en deze is nu ge- ïeel' verdwenen. Vrijdag kwamen bewo ners van de grensplaats Esschen in Roo sendaal hun inkoopen doen, wijl de prij zen aldaar naar verhouding veel goedkoo- per waren dan in hun eigen land, eens deels wijl de abnormale verhoogingen on danks den verbeterden koers bleven ge handhaafd, anderdeels wijl de winkeliers te Roosendaal hun prijzen om met Beigië to kunnen ooncurreeren uiterst krap ge- zot hadden. Dat zulks den middenstanders in de grensplaatsen hoogst welkom is, be hoeft niet gezegd te worden. De groote trek naar België begint even eens te minderen. Thans brengen welis waar nog opgepropte treinen uit Antwer pen over goedkoopte ontgoochelde reizi gers terug. Stoomtram Behagen—Wognnm. Men schrijft aan hot „Hbld." uit Hol- land's Noorderkwartier: Wordt de stoomtram Schagen-Wognum nu opgehevon of niet? vroegen wij aan een lid der commissie, die eenigen tijd geleden ln een vergadering van be langhebbenden benoemd is om te ijveren voor het bohoud van deze tram, welke de Ned. Spoorwegen willen opheffen, indien belanghebbende gemeente- en polderbe sturen niet geneigd zijn zich hiervoor flnancieele opofferingon te getroosten. Het antwoord luidde: do zaak staat thans zóó, dat wij aan do spoorweg-directie, die vóór 1 Aug. wilde weten of de Streek al dan niet bereid was door een Jaarlijk- sehe opoffering tot een voldoend bedrag de verdere exploitatie van den trumweg te verzekeren, bericht hebben, dat oen beslissing betreffende evontueele bijdra gen vóór dezen datum niet te verwachten was. In zóó korten tijd kunnen de ge meenteraden en andere belanghebbenden zich niet uitspreken en eventueele heslui ten tot bijdragen niet goedgekeurd krijgon. Bovendien kan de oommissie niet beschik ken over voldoende gegevens en cijfers om het belang dor zaak te verdedigen, te vaag als het is sleehts met gegevens over éón jaar, en wel een zeer ongunstig jaar, te komen. .Daarom heeft de commissie zich tot de spoorweg-directie gewend met het verzoek haar te willen verstrekken de exploitatie- cijfors over alle jaren, dat de lijn in ex ploitatie Is geweest, en wel zooveel moge lijk gespecificeerd en gesplitst naar personen- en goederenvervoer. Bovendien wil de commissie gaarne van do spoorweg-directie vernemen wat zij verstaat onder „een jaarljjksche opoffe ring tot een voldoend bedrag, om de verdere exploitatie van den tramweg te verzekeren". Voor een vruchtdragende behandeling der zaak zou de commissie het zeer op prijs stellen als de spoorweg directie een zeker bedrag noemt, dat in overeenstemming is met de werkelijke behoefte, daarbij aannemende, dat deze liet meest in overeenstemming is met hetgeen de Streek noodig heeft en het geen dat aan vracht op déze lijn is aan gewezen, niet over andere lijnen zal worden vervoerd. Do spoorweg-directie heeft ons hierop geantwoord, dat wij de zaak op de lange baan trachten te schuiven en zij om deze redenjde onderhandelingen met de belang hebbende gemeente- en polderbesturen als mislukt beschouwen. Het gevolg hiervan is geweest, dat de commissie zich thans tot den minister van Waterstaat gewend heeft, om de tusschenkomst van Z.E. in te roepen tot behoud van de stoomtram en omdat zi meent dat er met de spoorwegdirectie niet verder te redeneeren valt. Thans zal het antwoord van den minister moeten worden afgewacht, welke stappen de commissie verder zal doen. Geniastreerde briefkaarten. Eerstdaags zullen aan de postkantoren geïllustreerde briefkaarten met zegelaf- druk van 10 cent worden verkrijgbaar ge steld, welke de 'beeltenis van Johan de Witt, resp. een afbeelding van de land aanwinning in de Zuiderzee vertoonen. De waarde der rentekaarL Een waarschawend voorbeeld. Bij den Raad van Arbeid te Haarlem werd dezer dagen het navolgende geval bekend, hetwelk zóó leerzaam is voor hen, die ln loondienst zijn, dat «het zijn nut kan hebben hieraan publiciteit te geven. Een dienstmeisje, wees, oud 22 jaar, was van 15 September 1924 tot .15 Oc- tober 1925 in dienst van mevrouw A. en van 15 November 1925 tot 15 Juni 1926 van mevrouw B., zonder zich echter voor de Invaliditeitsverzekering aan te melden. Er werden dus geen zegels voor haar geplakt. Wie hiervan de schuld draagt, weten wij niet, maar vast staat, dat zij op' 14 November 1925 een begin van uit voering heeft gegeven aan hare ver plichting om zich aan te melden en hoogstwaarschijnlijk is, dat zij daarvan door bemoeiingen van mevrouw B. is weerhouden. Toen werd zij ongesteld (tuberkuleus) en de familie B. zegde haar, vermoedelijk uit dien hoofde, de betrekking op: Zij aanvaardde noodgedwongen, nu enkele weken geleden, een nieuwe be trekking bij de familie C., waar men terstond van de aanmelding voor de In validiteitswet werk maakte. Zij kan echter thans niet in de verzekering worden op genomen, omdat zij bij de aanmelding invalide was, want kort daarop reeds moest zij het werk opgeven, omdat zij niet meer kon. Thans diende zij op doktersadvies een aanvraag in b|j den Raad van Arbeid, om gratis genees kundige behandeling. Deze aanvraag moest echter zonder nader onderzoek van de hand gewezen worden, omdat voor betrokkene niet was geplakt. Ook wendde zij zish tot haar tegen- woordigen werkgever O. om verpleging. Deze beroept zich evenwel op het feit, dat anderen verzuimden voor huur te plakken en zij reeds ziek was, toen zij bij hem in dienst kwam. iDaar staat nu de arme wees, zonder hulp, slechts hopende op de liefdadigheid. Slachtoffer van eigen schuld en va» die der familie's A. en B. Op het moreele rechtsgevoel van deze beide familie's zal nu een beroep worden gedaan. Een waarschuwend voorbeeld voor ande ren, die wel eens minachtend of onver schillig oordoelen over een rentekaart. („Het Volk"); 101 Jaar. Te Tangissart, een klein dorp in Waalsoh Brabant, wordt Adèle Paquet honderd-en-een jaar oud. Het geheele dorp viert dan feest en de koningin heeft beloofd het oudje te komen gelukwen- sohen. Oplichting. In het nummer van 8 dezer ls gemeld, dat de Letlander E. W. S., te Utrecht aangehouden is, als verdacht van oplich ting voor een bedrag van ongeveer f 4500, ton nadeelo van zekeren J. H. S., to Rotterdam, die met den Letlander zaken deed als shipchandler. Uit het voortgezet onderzoek ln deze zaak ls gebleken, dat S., die inmiddels in het huis van bewa ring aan de Be.rgstraat, alhier ingesloten is, zioh aan ta.b;ijke opliohtingon heeft schdldig gemaakte. Zoo zijn o.a. de sigaren winkelier De G., van den Westzeedijk en de bloemist G. 'de J. van den Eendrachts- weg het slachfcytier van S. geworden. S. ging bij deze oplichtingen meostal als volgt te wenh: Hij knoopte :met den winkelier oen praatje aan, verhelde shipchandler to zijn en groote zaken te doen met vele reede- rijen. Hij liet juiet na, enkele goed klin kende namen to noemen. Tenslotte liet hij een chèque tor waarde van 400 pond sterling zien. Hij zei dan, dat hot zoo jammer was, Gat hij dezen chèqueMlen dag niet meer- kon verzilveren, temeer omdat hij op het oogenblik geen Hol- landsch geld I er beschikking had. Hij vroeg vervolg eias een weinig geld ter leen. Kreeg hij dit, 'dan liet hij zich niet meer zien. Gebleken is., dat de getoonde ehèque waardeloos was. Oud-et if(deiyk snoepgoed? In een café in het centrum' van Den Haag is Vrijdag (middag het 12-jarige meis je D. S., dat aar zat met haar moeder en twee zusje, s, onwel geworden. De ge neeskundige dienst werd gewaarschuwd en het kind w ord overgebracht naar den oentralen post, waar oen arts vergiftiging constateerde, rriegelijk door het gebruik van rumboomuui! De moeder had deze boonen 'gekoch.1t ln een [winkel in het mid den van de stitdl Nadat zij behandeld was, kon het meis je naar huis gJSian. Haar moeder en bn»r zusjes hadden ieder drie nunboonen ge geten, doch daiarvan geenerlel nadeelige gevolgen ondervonden. Het meisje had er vier gegeten. De politie Lw eft bij den botroffenden winkelier op ifon party bonbons beslag gelegd. De mumboonen, die nog ln het zakje waren, ztin eveneens in beslag go- nomen en opg-e zonden naar den gemeen telijken keuringsdienst. Diefstal van een auto. Een handelfiftr in grafische artikelen heeft Zondagavond 18 Juni op het Beurs plein een auto weggenomen. Voor dit feit had hy zich voor do rechtbank te Amster dam te' verantn'oorden. Hy bekende en was zeer ondetr den indruk van hetgeen hy had gedaan. Hy heeft het feit gepleegd onder invloed van sterken drank. Het was zyn bedoeling iiaair Heerlen te gaan, waar familie woond<v Daar wilde hy flnan cieele hulp vraiigen, omdat den dag daar op zyn faillisstiment zou worden aange vraagd. In de buurt van Venlo heeft hij getracht dén au to te verkoopen. Toen dat zou gebeuren schrikte hy van zyn daad terug; hij r^d. toen naar Venlo, stalde daar den wagen en ging per trein naar Heerlen. Het O. M. m*?rkte op o. m. op, dat er over verdachte een zeer gunstig rapport is uitgebracht Ehich: drie maanden gevan genisstraf, met t aftrek van de voorloopige hechtenis. Uitspraak 17 Augustus. JP "ostdlefstaL Vrijdag heeft voor de vacantiekamer van de rechtbatnk te Amsterdam terecht gestaan een 80- Jarige postbeambte, die op 24 Juni j.L war, betrapt toen hij in het Centraal Station een brief wegnam, be stemd voor Groningen. Hij werd overge leverd aan de politie en in zyn uniform jas werden nog; itwee brieven gevonden en later in zjjn kastje ten postkantore drie brieven. Verdachte bekende, die brieven te heb ben weggenomen om zich den inhoud toe te eigenen. Hyr'twam. daardoor in het be zit van kleine bedragen. Het bleek, dat deze postbeam bte gedurende langen tijd brieven heeft nveggenomen. Het O. M. in. aanmerking nemende het blanco strafregiuter van verdachte, edschte een jaar gevan genisstrat Stakln; p «relletjes te Tiet Aan de arij rifabriek te Tlel is sinds eenigen tijd eer» conflict uitgebroken over een loonquaestie Toen de lieden met sta king dreigden lieeft de directeur de heer J. 'J. Vermet, het personeel ontslagen en andere arbeiders in zyn dienst genomen. Sindsdien wordt aan de fabriek „ge post". Bij het ai Blossen van de dagaloeg des ivonds omstreeks 10 uur kwamhet her haaldelijk tot rel Letjes. In de laatste dagen nemen deze relletjes een ernstig karak ter aan, doordart, een naar schatting dui zendkoppige m enigte er aan deel neemt. De gemeentepolitie is, teneinde op alles voorbereid te rijn, versterkt met een bri gade rijksveldwacht en tijdens de aflos sing worden de toegangen tot dé fabriek afgezet. Hierby zijn eenige malen gevoeli ge klappen me 4; den! gummistok uitgje» deeld. Daar ook de glasblazers werkzaam aan de glasblazerij der firma Vermet ln sta king zyn gegaani, rijn de politiemaatrege- en ten zeerste» verscherpt, omdat ver wacht wordt, dot wanordelijkheden, niet zullep uitblijven l, Brand te Amsterdam, Zondagavond kwart over elf is een vry ernstige brmid uitgebroken in perceel Raamstraat 6, eeni huis, waarin kamers aan kostganger^ verhuurd wordlen. Op de eerste verdieping aan de achterzydie wo nen twee commensaals. In dit vertrek werd mot een lucifer in een kleerkast go- zocht met het noodlottige gevolg, dat brand ontstond. Het vuur greep «nel om zich heen; de commensaals kociden nog de vlucht ne men, doch de bewoner van de achterzyde uw de heer Ber- door de vlam men versperd; Want niet alleen de eer ste etage brandde fel; ook het trapportaal op die vordiepirvg en op die daarboven stonden in lichte laaie. Gelukkig was <1© brandweer, doem am

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 6