T KWATTA5 Derde Blad. HELDER-AMSTERDAM SI- J/W5VRFEP GEMENGD NIEUWS Beter dan Goed: DE BESTE VAN ZATERDAG 14 AUGUSTUS 1926, Eenige rechtstreeksche verbinding N et overstappen en wachten te Alkmaar Retours onbepaald geldig Lijst van Ingekomeh en vertrokken badgasten. 0.12 1.04 2.17 8.04 4\36 6.43 PREDIKBEURTEN. Donderdag slaagde te Utrecht voor de acte Fransch L. O. de heer G. 't Hart, onder wijzer alhier. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer A. van Pelit, slaagde voor de acte M. O. gym nastiek, Dinsdag ji. slaagde te Haarlem voor Hoofdakte, onze vroegere plaatsgenoot, de heer J. H. WesseL, thans te St Maartens brug. Past P. J. v. Beuzekom. Pastoor P. J. van Beuzekom van de pa rochie van OX. Vrouw Onb. Ontv. alhier, zal Zondag a.s. zijn 25-jarig Priesterjubilé vieren. Concert „Oranje HarmonlékapeT. Het concert dat de Oranje Hanmoniekapel hedenavond op Huisduinen zou geven gaat niet door. Speldjesdag SJLN.T.O.S. fonds. Zondag a.s. 15 Aug. zal er hier ter plaatse een speldjesdag worden gehouden t enbate van S(teun) A(an) NCederland- sche) T(uberculose) O(nbemiddelde) S(tandgenooten) fonds, Instelling van den Ned. Ii. K. Middenstandsbond. Zomer-conceTt te geven door de mxizlekvereeniglng „Whinubst", directeur de heer H. B. Schenkels, op Dinsdag 17 Augustus 1026, van 8 u. 80 tot 10 uur, in de Muziektent in het Julianapark. Programma: 1. Marsch R. Horzor 2. La Rocihor F&nWmo. Ouvarturo Dramatiquo Fr. Popy 8. Carmon SylvonWalzor Ivanovicl 4. L5o Air Varió pour Trorobono J. Christopho Solist do hoor H. Toos. 5. Fantasie sur 1'Opera Gulllame Teil do Rossini 6. Sous los Cytlsea, Fantasie L. Bajuis 7. Feeatoarecli J. v. dor Glas Goedkoop, reizen. Het uitgaan wordt het publiek, wel aan lokkelijk gemaakt. Blijkens een in dit num mer voorkomende advertentie, geeft de „Esona" des Zondags retours u]t voor Alk maar ad f 0.50 le kajuit en f 0.30 2e kajuit. De reiskosten behoeven nu toch voor nie mand een beletsel te zijn, om eens een, dag in Alkmaar, Bergen of Schoort door te bren gen. Revue Henrl ter Haö in Casino. Het „Rot/t. Nieuwsblad" van 2 Jan. 1926 schrijft: Het nieuwe jaar is weer gekomen en daar mee Hemri ter Hall en zijn gezelschap te Rovierdiam. Ben kijkspel is de nieuwe revue voor alles en als zoodanig slaat ze wet stukken, al wat tot dusver hier op revue-gebied is vertoond. De apotheoses aan het sJlot van elk der drie bedrijven zijn pronkstukken van décor en oostuums. De artistieke smaak van de bee- ren Otfco Müller (Godesberg) en onzen stad genoot v. d. Arend, en van mevr. ter Hall, die de oostuums ontwierp, terwijl op kosten blijkbaar niet werd gezien, hebben hier meermalen iets weten te bereiken, dat aan de pracht en praal uit het sprookjesrijk her innert. We denken daarbij vooral aan de fi nale der 2de acte, aan den mat/ten glans der zilveren bruid en haar gevolg, aan de glin sterende schittering der gouden bruid en de flonkerende uitrusting der diamant en bruid, aan wier costuum alleen, naar het pro gramma vermeldt, 100.000 steentjes ver werkt zijn en aan de in welige kleuren pra lende Westlandsohe diruivenkas en haar bij zondere bevolking. Uit alles spreekt 'boven dien een verzorging tot dm het uiterste. En tusscben al die oog- en oorstreeling van goeden, beschaafden huize door, komt de aarts-komiek Buriau als gids van een paar Amerikanen, aanhoudend de in- eni uitwen dige organen zijner bewonderaars wie hoort daar niet toe? schudden, dat het zoo'n aard heeft. Uit het Politierapport Weggeloopen Jongens. Woensdagavond werd door een bewoner van de Oude Helder kennis gegeven, dat zijn 18-jarige zoon 's morgens zijn woning had verlaten om naar zijn patroon te gaan. Het bleek' evenwel dat de jongen' daar niet was geweest. Ook keerde hij' niet naar de ouderlijke woning terug. De vader verzocht zijn opsporing. Een juffrouw, eveneens wonende in het stadsgedeelte dat men Oude Helder noemt, vervoegde zich Donderdagavond ten hoofd- bureele, ook met de medajeeling dat haar 17-jarige spruit er vandoor was gegaan in gezelschap van eerder genoemd jongmensch. Verloren en gevonden. Het edele tweetal, waarover hierboven ge schreven werd, is gistermiddag weer boven water gekomen. Vermoedelijk hadden ze vanwege den regen genoeg van hun wan deling. Brand te 't Zand? Door het Havenkantoor werd Donder- avomd telefonisch meegedeeld, dat van den vuurtoren beriöbt was ontvangen, dat er brand1 was gezien, vermoedelijk te Koegras. Met juistheid' kon de plaats niet worden be paald'. De politie stelde zich telefonisch in verbinding met een bewoner van Koegras, die'meedeelde, dat.de brand niet in het Koe gras woedde, doch waarschijnlijk nog voor- hij 't Zand. Ingezonden Mededeeling. 99 99 (Opgave uitsluitend betreffende de wo ningen in exploitatie zijnde bij het -Zeebad Huisduinen). Ingekomen de families: 9 Aug.: D. E. Spiers, Amsterdam. 9 Aug.: O. Bruijn, Alkmaar. 14 Aug.: F. A. Bouwman, Amsterdam Vertrokken de families: 8 Aug.: W. van Marie, Hilversum. 8 Aug.: K. F.W. L. Wiggers, Hengelo (O.) 13 Aug.: J. B. Goos, Amsterdam» 13 Aug.: A. Huisman, Utrecht 14 Aug.: Mevr. Kobh, Amsterdam1. Gettjtafel voor Huisduinen. Zomertijd Maand Augustus 1926 Datum en dag 15 Zondag 16 Maandag 17 Dinsdag 18 Woensdag 19 Donderdag 20 Vrijdag 21 Zaterdag hoogwater v.m. n.m laagwater v.m. n.m 11.42 0.03 0.37 1.21 2.26 3.40 5.52 5.30 6.02 6.47 7.48 9.04 10.36 6.03 6.87 7.21 8.26 9.40 11.02 0.02 De aanwijzing 0 uur is voor den voor middag 12 u. 's nachts, voor dan naraad- dag 19 u. 's middags. (BinnenlandJ Een windhoos. Het dorp St. Anthonis in Noord-Bra bant is geteisterd door een windhoos die betrekkelijk lang aanhield. Er werd ont zettend lawaai gehoord en vele inwoners, die dachten dat er ©en stormramp op komst was, vluchtten in de kelders. Bij den molenaar O. M. werden ruim 500 pan nen van het dak geslingerd en een eind verder neergeworpen. Verder woei daar een muur in. Verschillende andere wonin gen kregen eveneens schade. Ook hoo rnen en gewassen moesten het ontgelden. (Bossche Crt) HIJ, zfl en de revolver. Bij de politie te Maastricht kwam de 28-jarige gehuwde arbeider J. J., wonende Schwarzenbergstraat. zich beklagen, dat zijn vrouw met een revolver op hem ge schoten had, zoodat hij uit de woning had moeten vluchten. Bij het verhoor van de vrouw kwam echter aan licht, dat zij door haar man»was mishandeld en dat zij, uit angst voor erger, een revolver die op een tafel lag, had ^willen wegbergen. Zon der dat zij plan had te schieten, was toen het wapen, hoe wist zij niet, afgegaan. Ter verder onderzoek heeft de politie de revolver, die nog met vier scherpe patro nen geladen was, en een lucifersdoosje met enkele revolverkogels, in beslag ge nomen. Ongevallen bij den sluisbouw te IJmulden. Bij de werken voor den sluisbouw ge raakte gisteren de arbeider K. met een zijner beenen tusschen twee betonblokken beklemd, waardoor het been brak. Een tweede ongeval had plaats door het te plotseling remmen van een tractor, waarbij de machinist <J. R. vrij ernstig aan den rug verwond werd. Vrachtauto te water. Een slachtoffer. Te Kedichem is gisteravond een vracht auto van de stoomzuivelfabriek De Linge te Arkel van den Lingedijk gereden. In den auto zaten, behalve de chauffeur, twee jongens. Een van hen, de 16-jarige zoon van den rijksveldwachter D., te Arkel, was onmiddellijk dood. De andere jongen kreeg geen letsel. De chauffeur kreeg een onbeteekenende beenwond. De oorzaak van het ongeval is niet bekend. De politie stelt een onder zoek in. DJefstaL Gistermorgen is een bediende van het advertentiebureau Brander te Amsterdam, die daar in tijdelijken dienst was in de Leidschestraat, een taseh afhandig ge maakt, waarin zich een bedrag van ca. f 600 bevond. De bediende moest, nadat, hij in verschillende andere zaken kwi tanties had geïnd, een kwitantie bij een cliënt in de Leidschestraat aanbieden. Daar het adres op de kwitantie niet duidelijk stond vermeld, ging hij een winkel binnen om nader te informeeren, waar de cliënt woonde. Zijn rijwiel, aan de tusschenstang waarvan hij de geld- tasch had bevestigd, liet hij buiten staan. Van dit oogenblik maakte volgens het beweren van den bediende een onbekende gebruik om er mot de tasch van door te gaan. Poging tot oplichting van de NederL Handel Mfl. Eon gewezen employé van de Neder- landsche Handel Maatschappij, die we gens poging tot oplichting van die instel ling voor 6000 door de rechtbank te Am sterdam» was veroordeeld tot 1 jaar en 8 maanden gevangenisstraf, hoorde door het gerechtshof die straf bevestigen. Doodslag te Baarn. Het gerechtshof heeft gisteren arrest gewezen in de zaak tegen den 36-jarigen rijkswegwelker J. P. M., die op 7 Febr. J.l. zekeren R. te Soest met een revolver schot heeft gedood. De rechtbank te Utrecht had M. veroordeeld tot 6 jaar ge vangenisstraf. Het Hof was van oordeel, dat het onderzoek in deze zaak niet vol ledig is geweest; gelastte een onderzoek naar de geestvermogens van M. en be noemde tot deskundigen prof. Bouman te Utrecht en dr. Overboek te Amsterdam. De zaak zal opnieuw dienen op 8 Sept Hoe is die brand te Oss ontstaan? Omtrent de oorzaak van den noodlotti- gen brand te Oss, waarbij vier slachtof fers vielen, doen do zonderlingste ge ruchten de ronde, aldus wordt aan „De Tijd" gemeld. De landbouwer Schuurman vertelde te middernacht wakker geroepen te zijn door hulpgeschreeuw. Hij dacht eerst, dat het zingende lieden waren; toen het tot hem doorgedrongen was, dat er iets onheilspel lends gebeurd was, sprong hij onmiddel lijk uit bed. Toen hij naar buiten keek, was het of hij in een groeten vuurbol keek, zoo'n geweldig laaiende vuurzee was het. Vrouw Bevers liep aldoor m,nar schreeuwende langs den weg om hulp. Veel burgera liepen naar het terrein van den brand, waarvan de vonken neerkwa men op het dak van Schuurman'» hui», dat ook met riet was afgedekt Hij had volop werk om het dak van zijn huis nat te houden, ten einde te voorkomen, dat zijn boerderij in vlammen zou opgaan. Op do vraag, of het niet mogelijk ware go woest, de vier slachtoffers te redden, werd geantwoord, dat toon helpers goed en wel bij hot brandende huis waren, dit in öndoordringbaren vuurgloed stond. Van de kamer, waarin moedor v. Z. en de kinderen sliepen, waren de blinden dicht en gegrendeld en bovendien was de deur geSIoten. Het bleek niet mogelijk de vensters tijdig open te krijgen. Op de vraag of de familie Bevers niet vrouw v. Z. en de-kinderen had kunnen redden, daar hun kamers toch verbonden waren met een deur, waarvoor slechts een kast stond, werd geantwoord, dat deze ook door het onverwacht uitgebreide vuur verrast waren en als radeloos naar bui ten gestormd waren in onvoldoende klee ding. In minimum van tijd was het woonhuis uitgebrand. De venter A. v. Hagen, die bij de familie v. Zandvoort gastvrijheid genoot en altijd in het achterhuis overnachtte, vertelde nog het volgende: Om halftien was htf naar bed gegaan en tegen halftwaalf ontdekte hij den brand, waarbij het hem verraste, dat hij het vuur het eerst ontdekte aan den zol der. Dat wekte bij hem het vermoeden van 'brandstichting, maar moeilijk kan hij iemand van deze misdaad verdenken. De kachel, waarvan de schoorsteen midden in het huis staat, waar het vuur het ge weldigst gewoed heeft, was alleen 's mid dags aan geweest om eten te koken. In den namiddag is alleen een petroleumstel letje even aan geweest. Hij kan met zeker heid zeggen, dat er niemand bij de kip pen geweest was, zoodat het vermoeden, dat kippendieven bij ongeluk brand ver oorzaakt zouden hebben, ongegrond bleek. Dat de brand met moedwil was aange sticht, wilde er bij hem maar niet in; en dit vermoeden werd ook gedeeld door va der Van Zandvoort zelf, die geruimen tijd met A. v. di. H. gistermiddag gespro ken had en den venter volkomen ver trouwt. De oude venter, die in het ziekenhuis opname vond, vertelde nog hoe hij vrouw v. Z. nog op het nippertje heeft kunnen waarschuwen; hoe de vrouw toen moeite gedaan heeft de drie kleinen te redden en toen vermoedelijk door den rook is bevan gen, bewusteloos geworden en met de kinderen op bed ia gevallen, waar zij den dood vond. Verder kon A. v. d. H. zich niets meer herinneren, daar hij hevig lijdend aan do brandwonden langs den weg was gelegd, om daarna per auto naar het ziekenhuis vervoerd te worden. De politie te Oss, onder leiding van in specteur Van Kampen, blijft een ijverig onderzoek voortzetten. Verdronken. Toön Woensdagmiddag drie kinderen van H. Keijzer uit Enschede, die eenige dagen met hun ouders bij de grootouders te Rheden verblijf hielden, aan dén IJs- sel aan het spelen waren met een klomp, die zijl als scheepje gebruikten, viel het 10-jarigo jongetje in de rivier. Hij werd door den sterken stroom medegevoerd. Eenige schippers stelden al het mogelijke in het werk om het jongentje te redden, doch zij mochten er niet in slagen. Het Lijkje is nog niet gevonden. Niet steeds is de liefde bestendig van duur Donderdagniaimiddag hoorde een hoofd agent van politie, toen hiji op den Schied'am- schen' Dijk te Rotterdam Mep, een vréuw eon paar maal „houdt den dief" roepen. Te gelijkertijd zag hij >een man hard wegloopen. De agent achtervolgde dén vluchteling, die via dci> Westzeedijk -naar de Zalmhaven Mep. Doordat dé vluchteling rechts inplaats van links afsloeg, Mep hij vast op het doodloo- pende einde van de Zalmhaven. De agent hield dep man aan en bracht hem naar het politiebureau aan de Groote Paauwensteeg over. Daar bleek dat men* te doen had met den 32-jariigen stoker F. T. uit IJmuiden. Inmiddels was de vrouw eveneens óp het bureau gekomen. Zij vertelde dat zij niet den stoker samengeleefd heeft te Amster dam. De man had haar na verloop van tijd in den steek gelaten, met medeneming van haar beuns met 16. Toevallig zag zij hem gisteren op den Schiedamschen Dijk loop en en toen heeft zij „houdt den dief" geroepen, met het bekende gevolg. De man is als verdacht van diefstal op gesloten; hij' zal naar Amsterdam op trans port gesteld worden. Roeiboot overvaren. Een knaap verdronken. Woensdagmiddag omstreeks half twee is op de Lek nabij de gemeente Groot- Ammers een ernstig ongeluk gebeurd. Drie jongens uit Groot-Ammers waren in een roeiboot op de rivier, met het plan, naar Nieuw Lekkerland te roeien. Toen ze een sleepboot van de Roode Ster met twee schepen die gesleept werden, wilden de jongens aanhaken. Ze wierpen een lijn uit en wilden achter het eerste schip aanhaken. Dat mislukte en de roeiboot kwam daardoor onder het tweede schip terecht. De drie jongens geraakten te water. Een van hen ging onder het schip door en kon aan den anderen kant boven ge haald worden. Een ander werd gered door schippers, die op het noodsein van de sleepboot onmiddellijk de reddings booten hadden afgezet. Dezen knaap werd een roeispaan toegestoken. De derde jongen is echter verdronken. Dit was de 16-jarige Teunis Pek, een knechtje van den smid Van Zessen. De beide andere jongens waren zoons van Van Zessen. De sleepbootkapitein gaf zoodra hij het ongeval bemerkte het noodsein op de fluit, waardoor de aandacht van de schippers werd getrokken. De sleepboot veranderde direct van koers om vlugger te kunnen stoppen. Ondanks deze maat regelen heeft het ongeluk een menschen- leven geëischt. De te Bergambacht gestationneerde rijkspolitie heeft aan boord van de sleep boot een onderzoek ingesteld. Drie ontrouwe bedienden. Aan het politiebureau St. Pietershal te Amsterdam zijn Donderdag 3 verdachten in verhoor genomen, die zich aan ver- mogensmisdrijven zouden hebben schuldig gemaakt. De eene verdachte ie een 18-jarige be diende. In de zaak, waarin hij werkzaam was, ging hij over de postzegelkas. Hij kocht minder zegels dan hij boekte en zoodoende benadeelde hij de firma over een tijdvak van één of twee jaren voor een bedrag van ongeveer f 1000. De on trouwe bediende was reeds door zijn pa troon ontslagen, toen hij door de politie aangehouden werd. Hij bekende. De tweede vardachte is een expeditie knecht, die door een firma belast was met het innen en wegbrengen van geld. Deze persoon, die overigens goed bekend staat, ging in een baloorige bui over de schulden, die zijn vrouw had gemaakt, er met ongeveer f 400 van door. Hij werd in een gemeente onder Meppel aange houden en naar Amsterdam overge bracht. Een gedeelte van het geld werd nog op hem bevonden. Het „derde geval betrof een bediende, die werkzaam was op het kantoor eener vereeniging. Hij nam postwissels weg, stempelde die met den naam van de ver eeniging en toekende ze dan valschelijk met den naam van den secretaris der vereeniging, om ze vervolgens te innen. Hij handelde aldus met eea vijf- zestal postwissels. De twee laatste verdachten moesten ter beschikking van de justitie gesteld wor den. Of dit ook met den eerste verdachte zal geschieden, moet nog beslist worden. Zes kinderen aangehondén wegens diefstal. De politie fe Rotterdam heeft aange houden1 de 10-jarige G. v. R., de 0-jarige B. S., den 13-jarigen J. J. H. K., dén 10- jarigen A. W. K., den 11-jarigen L. H. B. en den 11-jarigen O. D. De eerste 'twee meisjes worden verdacht van diefstal van tabletten chocolade uit een winkel aan de Rosestraat te Rotterdam; de jongens zou den op een terrein aan de Waalhaven Noordzijde uit openstaande kisten een partij drevels gestolen hebben, welke dre vels bestemd waren voor de -hijschwertk- tuigen, die daar ter plaatse gemonteerd worden. 'Op een stuk grond aan de Waalhaven Noordzijde is een 25 nieter lange ketting gestolen, ten nadeele van den winkelier W. K. aan de Ciemensstraat. Het is niet onmogelijk, dat de jongens zich ook hier- aan hebben schuldig gemaakt. De ontrouwe kassier. Nadere bijzonderheden. In de zaak tegen' den 60-jarigen kassier W. te Heinenoordi, die verdacht wordt van verduistering in dienstbetrekking van on geveer 60.000» teni nadeele van den nota ris M. vfta de Leuvehaven te Rotterdam, is noig het volgende gebleken. W. was vroeger in het bezit van een eigen kapitaaltje. Dit heeeft hij evenwel met speeuleeren verloren. Een jaar of vier ge leden is hij toen met zijn knoeierijen begon nen. De verdachte heeft bekend, een bedrag van 20.000 verduisterd te hebben. Dit zou hij gedaan hebben door posten van 100 tot 1000 niet in de boeken te verantwoorden), maar ten eigen bate aan te wenden. Gedurende de laatste maanden zijn in ieder geval 'talrijke bedragen niet verant woord'. De verdachte geeft op, dat hlji de ontvangen bedragen! voorloopig genoteerd heeft. Daarna zou hij ze aan den boekhouder afgedragen hebben. Deze boekhouder spreekt dit ten stelligste'tegen en1 verklaart Ingezonden mededeeüng. ZONDAG 15 AUGUSTUS. Ned. Herv. Gemeente. Nieuwe Kerk (Wéststraat): 's Morgens 10.30 uur, Ds. France, van Jisp. Westerkerk: 's Morgens 10.30 uur, Ds. Raabe van Den Burg, Texel. Doopsbediening. Evangelisatie (Palmstraat): "*s Morgens 10 uur, Ds. H. J. van Rooijen, van Bilthoven. Hulsduinen: Geen dienst. Julianadorp: t Geen dienst. Zendingsgebouw „Ster der Hoop" 's Avonds 8 uur, Openbare Samenkomst. Geref. Kerk (Spoorstraat): 's Morgens 10 uur eu 's avonds 5.80 uur, Dr. J. van Henten van Nieuw-Vennep Chr. Geref. Kerk (Steengracht): 's Mbrgens 10 uur en 's avonds 6 uur, Leesdienst. Oud Geref. Kerk (Hoogstraat): 's Morgens 10 uur en 's avonds 5.30 uur, de Heer P. Beekman van Den Haag. Doopsgezinde Kerk: •Geen dienst. Lutherscfie Kerk: 's Morgens 10 uur, Ds. G. A: Alers van Rotterdam. Leger des Heil* (Spoorgracht 28). (Voor iedereen toegankelijk), 's Morgens 10 uur, Helligingsdienst. 's Namiddags 8.80 uur Openluchtmeeting, b. h. Koningsplein. 's Avonds 8 uur, Opwekkingssamenkomst en Verlossingsbijeenkomst. Petten. 's Morgens 10.30 uur, Ds. C. O. de Kloet. Anna Paulowna. 's Morgens 10.30 uur, Ds. C. C. de Kloet. Wierlngen» HippoiytushoeL 's Morgens 10.30 uur, Ds. van Loon. Den Oever. 's Middags 2.80 uur, Da. van Loon. dat hem kort geleden, toen de heer M. met vacantie was, opgevallen is, dat ehkeiè af geloste hypotheken niet in het desbetref fende kasboek verantwoord werden. Hij heeft den, kassier daar toen naar gevraagu en hem dé gelegenheid gegeven de bedragen, diie niet verantwoord waren, alsnog 'n de kas te storten. W. heeft dit evenwel niet gedaan. De boekhouder heeft daarop d<n; notaris van 'het gebeurde in kennis gesteld. Aan niet geboekte hypotbeekge.don zou een bedrag van rond' 40 000 verdwenen zijn. Bovendien zou een totaal bedrag van 2300 door W. ais uitgaven geboekt zijn, welk bedrag in werkelijkhedd' niet betaa.d is, maar door W. eenvoudig uit de kas geno men zou zijn. Het onderzoek wordt voortgezet Bazaardiefstallen. Twee vrouwen op heeterdaad betrapt Woensdagavond zijn in den Franschen bazar aan de Hoogstraat te Rotterdam op heeterdaad betrapt op het stelen van rok ken, eau de cologne en handschoenen, de 32-jarige X F. O., huisvroulw van J. ML uit de Rui venstraat, en de 34-jarige J. W. A. O. huisvrouw van H. J., uit de Kabel- jauwsche straat Bij een huiszoeking bij beide vrouwen is nog een groote partij zijden1 dameskousen, onderrokken, rok ken, hemden en vesten gevonden, welke goederen alle gedurende de laatste weken gestolen rijn, o.a. uit den Franschen ba zar te Rotterdam en de Bijenkorf te 's-Gravenhage. De beidé vrouwen zijn op gesloten. Onder e«n vrachtauto. Gistermiddag omstreeks kwart over vier, kwam eon dame uit Voorburg mot een 8-jarig meisje achter op een flets uit den Tunnel van den Rijswijkschen weg te 's-Gravenhage. Zij bemerkte eerst op het laatste oogenblik een zwaren vracht auto van de firma Huss, die de Waldorp straat afkwam, maakte zich zenuwaehtig en viel, met het gevolg, dat het achterop zitteHde kind onder den vrachtauto te rechtkwam. De kleine was onmiddellijk dood. Zigeuners. Donderdag kwamen met de provinciale boot van Breskens te Vlissingen een troep zigeuners met paarden en wagens over. Aan boord zijnde, zeiden de mannen geen geld te hebben om den overtocht te be talen. De polftie te Vlissingen kwam er aan te pas, die bij fouilleering papieren geld op hen bevond, waarop natuurlijk betaling moest volgen. De politie heeft den troep in de richting Middelburg gedreven. Buitenland. Pest te KonstantinopeL Er is heden een nieuw geval van pest te Konstautinopel geconstateerd, zoodat het aantal thans 4 bedraagt over een tijd perk van 2 maanden.

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 9